Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8551) molnarpeter válasza HussarF (#8550) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nem bonyolultabb, mint akármelyik EU-s, és legalább közel van :D kalkuláltorlap ajánlott pl. regadesóés egyéb sarcokat illetően.

[ Szerkesztve ]

(#8552) #29899008 válasza Integrale (#8524) üzenetére


#29899008
törölt tag

& (#8525) hobizoli Köszönöm!
Most ott tartok,hogy 156-os,vagy 147-es legyen, leginkább dízeleket nézek, mert a benzinesek elég rosszhírűek.. ez az 1.9-es,meg 2.4-es mennyire bírja a gyakori városi használatot? (dízel viszonylatban)

(#8553) hobizoli válasza #29899008 (#8552) üzenetére


hobizoli
nagyúr

varosra inkabb 1.9, ha mar dizel
meg ha nem nagyon hasznalod a nagyobb csomagteret, akkor ne 156-t vegyel, mert a varosban cikibb vele parkolni

több drón kell ;P

(#8554) LZs?!


LZs?!
aktív tag

Alfa Romeo Land of the Free and Home of the Brave Edition

ALFA ROMEO - Everything You Need to Know | Up to Speed --- [link]

[ Szerkesztve ]

Nevermind...

(#8555) LZs?!


LZs?!
aktív tag

Nekem egyre jobban tetszik...

Ezzel a cápapofával (lásd: '80s BMW) engem meg lehet venni kilóra.

Nevermind...

(#8556) TheProb válasza LZs?! (#8555) üzenetére


TheProb
veterán

Milyen picike. Ez kb akkorának hat, mint egy CX3, vagy még annál is rövidebb.

Amúgy ja, eléggé Qki állítós, pedig engem nem mozgatnak meg a SUV-ok egyáltalán... A lámpái jönnek be a legjobban.

u.i.: Milyen papucsok ezek, elég érdekes mintázata van?

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#8557) Elektrosokk válasza Integrale (#7746) üzenetére


Elektrosokk
addikt

de szép! :K

(#8552) MRKeszi nekem volt/van mindkettő, bár nem dizel hanem benzines. Szerintem a 156 verhetetlen és masculin forma, illetve mintha jobban belátnám a teret belőle előzésnél vagy sávok váltásánál, a 147-ből mindig ki kell tekintenem hátra. :D egyébként a 2.0 TS nem olyan problémás szerintem.

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#8558) Integrale válasza TheProb (#8556) üzenetére


Integrale
veterán

445 cm hosszú és 185 széles.

"Bad reklám is reklám too"

(#8559) TheProb válasza Integrale (#8558) üzenetére


TheProb
veterán

Akkor nagyobb, mint a CX3. Képeken kicsinek tűnik.

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#8560) LZs?!


LZs?!
aktív tag

Azért szép dolog a csapat (csorda?) szellem, de amikor egy 'cartárs' (sic!) nettó elbasz valamit, de keményen, miért az az első reakció az 'Alfistáktól', hogy 'A cartárs azért jól van?', 'Alfit meg lehet még menteni?', 'Reméljük, még talpra állítható'...

Ez most jött velem szembe a facsés csoportban; hát legyen csak baja, de remélhetőleg csak annyi, hogy nem lesz manna talpraállítani 'alfit', és akkor a sárgabuszon zötykölődve a buszsofőrt már csak nem fogja instruálni, hogy csapja le átlósan/nagy ívben a balrakanyart, mert még 'ha nyomod, még bőven elférsz, gecc'.

...és akkor bónuszként ugye itt van a másik Mengele díjas szerencsecsomag két héttel ezelőttről.

[ Szerkesztve ]

Nevermind...

(#8561) Integrale válasza LZs?! (#8560) üzenetére


Integrale
veterán

A törött fekete GT-ről (vs Roomster) van szó?

"Bad reklám is reklám too"

(#8562) LZs?! válasza Integrale (#8561) üzenetére


LZs?!
aktív tag

Igen.

...de közben a post-ot is bővítettem, hogy specifikus legyen.

Nevermind...

(#8563) TheProb válasza LZs?! (#8560) üzenetére


TheProb
veterán

Múltkor beléptem én is abba a csoportba. Mondhatom hatalmas csalódás volt a közösség stílusa és mentalitása már fél óra után... Komolyan olyan érzésem volt, mint ha valami BMW-s fanklubban lennék. Ki is fakadtam tőle a Bravo-s csoportban:

"Beléptem egy magyar Alfa-s csoportba, mondván, hogy amíg dobálom az 1Ft-osokat a malacba (Júlia Budge), ismerkedjek a híresen jó közösségükkel.Nos, a 2. poszt egy dashcam vidinyó, ahol lakott területen belül, 30-as táblánál, körforgó előtt bevágg a videót rögzítő elő egy Giulia, ránézésre 50-60al alsó hangon. Értelem szerűen nehezményezi a manővert a rögzítő emberke.Erre - számomra - nem várt fordulat, hogy gyakorlatilag a kommentelők 70%-a a Giulia-s védi. A videó rögzítőhét meg "szüttyögőnek", "teszetoszának" és társainak hívják.Számomra ez megdöbbentő volt, tényleg csak kívülről látszat ez az Alfa-s összetartás és jófejség, belülről meg rohad a community? Esküszöm, mint ha egy BMW-s csoportot olvastam volna, ott van ennyire prosztó, suttyó paraszt...Bár valahonnan már hallottam, hogy már nagyon felhígult a közösség. Pl. Alfa City-re is sokan ezért nem mennek már, mert hülyegyerekek járnak oda is, ahol az a program, hogy a kocsiból zenét bömböltetve basznak be."

Az i-re a pontot pedig ez a véglény tette fel. Emberünk kicsit túltolja a hitvallását. Illetve a reakciói alapján 8 általánosnál nem tippelek többet. Abból is 3 elsőt.:

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#8564) máyköl válasza TheProb (#8563) üzenetére


máyköl
veterán

Ez a tag teljesen beteg. Tobbek kozott miatta is nemitottam le teljesen a csoportot. Feltoltott egy vallalhatatlanul ciki kepet ahogy a parka fekszik talan egy 147 -esen, az egesz csoport gyakorlatilag gyakorlatilag tudtara adta hogy botranyos ez a kep (tenyleg az eletkedved elment kb), majd irt egy posztot hogy az asszony otthagyta a foto miatt 2 gyerek mellett, es elmehet mindenki a francba, senki nem erti -rajta kivul- mit jelent Alfasnak lenni.

Sajnos harmatgyenge a szinvonal ebben a csoportban, a sok lepukkant 156 es 147 tulaj aktivizalja magat nap mint nap az angel eye es az univerzalis kipufogoveggel. Ehhez a kozosseghez inkabb nem akarok tartozni.

Brera/159 csoport sokkal kellemesebb, de kovetem egy Giulia csoportot is kemeny 121 taggal, tok jo arcok es diskurzus van ott is.

Alfa csoport nalam teljesen nemitasra kerult, csak azert nem lepek ki ha nem talalnek valamit a 159 csoportban, ra tudjak a nagyban is keresni.

(#8565) Integrale válasza máyköl (#8564) üzenetére


Integrale
veterán

Évekkel ezelőtt kiléptem onnan, sok önigazoló fasz poszt és komment ami ott van, hihetetlen.
Kedvencem az 1.6 TS Eco, ami megfingat minden V6 TDi-t még gyári állapotban is, hát még direktszűrővel... :D

"Bad reklám is reklám too"

(#8566) Elektrosokk válasza Integrale (#8565) üzenetére


Elektrosokk
addikt

most a legnagyobb alfás csoportól beszéltek ? persze hülyék mindenhol vannak, de az alfások egymás iránti empátiáját nem lehet vitatni. :)

Kedvencem az 1.6 TS Eco, ami megfingat minden V6 TDi-t még gyári állapotban is, hát még direktszűrővel... :D. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#8567) Integrale válasza Elektrosokk (#8566) üzenetére


Integrale
veterán

Háát passz, vannak rendesek, de többnyire az a nagy alfás közösség, ami miatt a fejekben van az, hogy micsoda társaság, már rég nincs sajnos.
Ennek egyik oka, hogy csak Alfája van, de nem alfás.

Szerintem a Lancia közösségi oldal messze jobb, mint bármelyik Alfás csoport, és ott is sok az Alfa Romeo tulaj. Az oka, hogy nem hagyták a felhígulást, pl. katalizátoros Type C-k és társai mind az ajtón kívül vannak.

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#8568) j.bravo válasza LZs?! (#8560) üzenetére


j.bravo
addikt

Nem ismerem egyik sztorit se, mi történt?

Amúgy pedig a “jó buli csak sok a köcsög” jelenség régóta megvan, részben emiatt is olvasom ezeket a csoportokat egyre ritkábban :(
Vannak még pozitív jelenségek is, de az ilyesmi szájkarate és észosztás egyre gyakoribb :(

Whatever.

(#8569) TheProb válasza máyköl (#8564) üzenetére


TheProb
veterán

Melyik a Júliás csoport? Nekem ezt ajánlották, de ide nem fogadták el a jelentkezésem => "Magyarországi Alfa Romeo Giulietta, Mito, Giulia és Stelvio tulajdonosok". Lehet annyira komolyan veszik magukat, hogy csak tulajok "jutnak be".

Más: Láttátok már ezt az Alfasud-ot? Marha szép. [link]

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#8570) LZs?! válasza Integrale (#8567) üzenetére


LZs?!
aktív tag

@Integrale

Ennek egyik oka, hogy csak Alfája van, de nem alfás.

As stated by yours truly... :B

Mármint a kedves (tényleg) FCA-s szomszéd hölgynek mindig ez a válaszom, amikor előkerülnek az Alfa City-s és Selenia Rally-s invitálások.

@TheProb & j.bravo

“jó buli csak sok a köcsög”

Tömören ez a kulcs, szerintem is... :)

Nevermind...

(#8571) Triathlete válasza TheProb (#8563) üzenetére


Triathlete
senior tag

Megjártam az összes fészbúkos alfás csoportot, kiábrándító volt. Audis haveromnak pont kifakadtam tegnap, hogy mi megy ott, erre említette, hogy audis csoportban is ugyanaz. 50kg-os pózer, magyarul nem tudó taknyok, akik megmagyarázzák egymásnak, hogy megvanavezérlésnegyvenezerbő meg olyan irreleváns dolgokról kérdeznek, hogy 20-as felni a 159 alá mennyire használható.. Baromi fárasztó. Vannak segítőkész karakterek, de elveszik ezek között a sok félcigány proliskodás, meg a kocsitmosattam képek között.
Alfaamore sokkal jobb, ott nincs ennyi selejt.

KovacsK85 / Kovács Krisztián

(#8572) máyköl válasza TheProb (#8569) üzenetére


máyköl
veterán

Ha jol emlekszem adtam egy false infot hogy milyen Giulia -m van, csak igy vettek be. De kovetni szeretnem mindenkepp a feedback -et, mert erosen bakancslistas a Giulia, es erdekel mennyire bajosak (egyebkent egyelore gyakorlatilag semennyire).

Most latom az elozo hozzaszolasom kicsit osszevissza lett, budin ennyit sikerult kihozni belole. ;]

[ Szerkesztve ]

(#8573) Elektrosokk válasza Triathlete (#8571) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Alfaamore sokkal jobb, ott nincs ennyi selejt.

így van, illetve talán a mi generáción kissé összeszedettebb volt.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#8574) TheProb válasza máyköl (#8572) üzenetére


TheProb
veterán

"erdekel mennyire bajosak (egyebkent egyelore gyakorlatilag semennyire)."
Múltkor írtam, hogy meginterjúvoltam Olman Zsoltot, hogy mit hallott eddig a Júliák szervizigényéről, valami említésre méltó típusbeteség eddig, stb. Ő csak annyit mondott: "semmi".
Persze még csak 4 évesek lesznek a legrégebbiek, szóval olyan sok mindennek még amúgy sem szabadna elő jönnie.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#8575) molnarpeter válasza Triathlete (#8571) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Maga az fb is, mint felület, felszínesebb és gyorsabb kommunikációt lehetővé tevő platform, fórumon komolyabb hangvétel a minimum, van egy alsó határ/szűrő szerintem :K

(#8576) HussarF

FB-s csoprotban benne vagyok, de az értesítéseket kikapcsoltam. Márkától függetlenül selejt emberek vannak az ilyen csoportokban. Az Amore viszont korrekt, ott már kb. kiszelektálódtak az ilyenek. Kár érte, hogy kb. 20 éves az engine az oldal alatt, ha felújítanák, az nagyot ütne.

A Giulia-s topikba én is jelentkeztem, leírtam őszintén, hogy még a Giulia előtt állok, de már szeretnék belépni, le se szartak. Úgyhogy azt hanyagolom is inkább, ugyanazok a facebook-os hülyék lesznek ott is, szerintem, csak több pénzzel.

[ Szerkesztve ]

(#8577) TheProb válasza molnarpeter (#8575) üzenetére


TheProb
veterán

Van benne valami. Én alapból nem vagyok különösebb híve a fb-os közösségnek, főleg csoportokat tekintve. De pl a bravo-s csoport kifejezett csalódás, pozitív értelemben.
De amúgy én a marketplace-től is kivagyok. 90%-ban fémérzékenyek próbálják eladni ovisokat megszégyenítő magyarsággal és helyesírással eladni a szarjukat...

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#8578) LZs?! válasza HussarF (#8576) üzenetére


LZs?!
aktív tag

Majd ha meglesz a QV, akkor vinnyogva, vörös szőnyegen fognak bekísérni... :P

Nevermind...

(#8579) molnarpeter válasza HussarF (#8576) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Kell egy másik csoport, ha nincs, és abban kevésbé szigorú hozzáállással felvenni mindenkit (meg a másik tagjait meghívni) ;]

(#8580) molnarpeter válasza TheProb (#8577) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Valahogy alacsonyabb a kerítés :D fb < jófogás < specifikus oldalak. Viszont kétségkívül nagy közösséget lehet megszólítani, nem elhanyagolható piac, és ott is sok tudás felhalmozódik fel. Be szoktam lépni a csoportokba, hogy tudjam keresni a dolgokat, de hírfolyam megjelenítést és értesítéseket kikapcsolom.

(#8581) kisza25 válasza molnarpeter (#8575) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Pedig fb-n vállalod a kiléted, de tényleg így van, olyan ész osztók vannak, hogy hihetetlen

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#8582) Mr X


Mr X
veterán

A kedvencem a fb-s Alfa csoportokba a régi check engine (befecskendező piktogram). Valakinek előjön, erre az összes hülye elkezdi leírni, hogy nála milyen befecskendezőrendszeri hiba okozta. Kétnaponta írom le, hogy az egy általános hibajelző, ki kell olvasni, de mindig előkerül egy újabb szerencsecsomag, aki szerint injektorcsere kell.

(#8583) Patrick


Patrick
addikt

Picit csalódás ezeket olvasni, FB tényleg ennyire szenny lett. :(

Amore-t fogom megpróbálni majd, Giulia miatt, meg facen kap egy esélyt az Alfa Romeo Giulia tulajdonosok, jelenleg 121 taggal.

...max tartunk ;] PH-s talit. Ebben még nem csalódtam. :D

Egyébként tényleg vannak olyan alfások, akik azt hiszik, "mer alfa", akkor nekik mindent lehet, nem tisztelik a márkát, a tradíciót, az életérzést, stb. Tavaly városban egy alfás úgy húzott el mellettem a belső sávban, hogy csak na, index nélkül váltogatta a sávokat előttem, már ameddig láttam. Na mondom, te is megérdemled az alfád. :D 159 kombi volt.

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#8584) molnarpeter válasza Patrick (#8583) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Autós topikban szokott szerveződni néha tali :)

(#8585) pcbrr


pcbrr
csendes tag

Sziasztok,

benzines, turbós mitot keresek egy ideje, megnéztem már hat eladó autót, közülük egy szebb állapotú 155 lovas Tjet motoros autón gondolkozom, de két gondom van vele.

az egyik, talán nem olyan súlyos, de dohányos autó volt, ami érezhető sajna, nem is konkrét cigiszag, hanem olyan illatosítós taxiszag van benne kicsit, olvastam az ózonos kezelés / kárpittisztítás segíthet ezen, van evvel esetleg valakinek tapasztalata?

a másik dolog hogy a motorba benézve, még számomra is egyértelműen látszik, hogy a turboból alul kilépő cső felülete olajos, ragacsos egészen amíg lehet látni lefelé. Csatoltam képet. Mekkora gond lehet ez? Ha megvesszük, úgyis rögtön olaj és vezérléscsere lenne, 180e km van most benne, svájci import, vezérlés 105 e km-nél volt cserélve, de szeretném látni milyen esetleges költségkre számíthatok. Olaj maximumon, nem füstöl, szépen húz, és a váltónak sincs semmilyen hangja.

Ami még érdekes a gyári szerszámkészleten fehéres, furcsa korrózió. Nem láttam még ilyet, amúgy körülötte minden száraz és tiszta.

[ Szerkesztve ]

(#8586) molnarpeter válasza pcbrr (#8585) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

egyik (...) dohányos vedd a másikat :D nehéz eltüntetni, egyszerűbb elkerülni.

Korrózió: bontott készlet (ami kint ázott), korábbi csomagtartó beázás, vagy valami kifolyt esetleg a csomiban :F

(#8587) pcbrr


pcbrr
csendes tag

:) Valahogy sejtettem hogy ez lenne a helyes lépés, hogy keresek egy másikat, de már (nekem) sokat megnéztem és ez a konkrét darab a többi versenyzőhöz képest egész jónak tűnik.

Véletlenül nem te árultál pécsett egy qv-t?

(#8588) molnarpeter válasza pcbrr (#8587) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Sajnos nem :D Eurofleethez volt közöm, aztán külföldre mentem.

(#8589) pcbrr


pcbrr
csendes tag

Bocs, akkor csak névrokonod :) volt.

kintről lehetne hozni szebbet, de amilyen acélos mostanában a forint, nem nagyon férne bele a keretbe.

(#8590) Integrale válasza pcbrr (#8589) üzenetére


Integrale
veterán

Hidd el, hogy megeri korbenezni kulfoldon is, foleg Olaszorszagban.

"Bad reklám is reklám too"

(#8591) pcbrr


pcbrr
csendes tag

Olaszországban tényleg nagy a választék, de olasz nyelvtudás nélkül nekem nehézkes volt a kommunikáció, sokszor nem is válaszoltak, anno kb 2 évig kerestem giuliát a subiton, de végül hamburgban vettem, mert küldtek rendes képeket, béreltem egy trélert és kimentünk érte, hazahoztuk. Ha jól tudom az olaszoknál ez jóval bonyibb, hozzáértő ember kell aki elintézi.

(#8592) Integrale válasza pcbrr (#8591) üzenetére


Integrale
veterán

Már sokkal sokkal egyszerubb autot behozni onnan.

"Bad reklám is reklám too"

(#8593) Elektrosokk válasza Integrale (#8590) üzenetére


Elektrosokk
addikt

tavasz végén kinézünk ? :)

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#8594) Integrale válasza Elektrosokk (#8593) üzenetére


Integrale
veterán

Kimegyunk egy koronazasra? :D

"Bad reklám is reklám too"

(#8595) Elektrosokk válasza Integrale (#8594) üzenetére


Elektrosokk
addikt

akutális poén. :D ja ki, talán találunk egy jó 3.0 v6 motort kint olcsón :DDD

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#8596) TheProb


TheProb
veterán

Ez így vasárnap reggel megfeküdte a gyomrom, mondhatni agy-meltdown-t kaptam...
Alfás csoportban diskurzus, hogy megéri-e spider-t venni, illetve milyen motorral és milyen értéktartás várható:

"Csakis a dízeleknek fog emelkedni az áruk, Alfába az való. Nem véletlen, hogy a Ferrari, a Maserati és a Lamborghini is át akar állni kizárólag dízelmotorokra, hogy lépést tudjon tartani a divattal." / Alfa csoportos, orákulum Coelho /

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#8597) Integrale válasza TheProb (#8596) üzenetére


Integrale
veterán

Ez melyik csoport?

"Bad reklám is reklám too"

(#8598) TheProb válasza Integrale (#8597) üzenetére


TheProb
veterán

Amelyikről múltkor is nyilatkoztam és képet raktam be. Itt a legnagyobb alfás csoportként emlegették.

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#8599) TheProb


TheProb
veterán

Olaszoknál tovább eszkalálódik a helyzet:
16 millió ember kerül vesztegzár alá Olaszországban

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#8600) Elektrosokk válasza TheProb (#8596) üzenetére


Elektrosokk
addikt

ez pusztán irónia volt, a srác nem kedveli a dízeleket....

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.