Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux - haladóknak (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-09-30 15:51:13

LOGOUT.hu

Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2251) ngabor2 válasza VladimirR (#2244) üzenetére


ngabor2
nagyúr

előrebocsátom, hogy 2.6-os kernelt normálisan még nem sikerült összehoznom, igaz, utoljára valamikor 2.6.2 körül próbálkoztam...

itt is kb. azt lehet nagyvonalakban elmondani, amit egy 2.4-nél: ami hardvered van, ahoz le kell fordítani, ami nincs, és nem is lesz, azt nem. ami boot során kell, azt fixen a kernelbe (a konzolt valami miatt ''választhatóvá'' tették, alapból ki szokták hagyni), ami majd csak utána, azt modulba.

most hirtelen ami eszembe jut:
- ps2 egér, ez vagy benne van, vagy nincs, modulként nem lehet
- a lap chipsetjéhez tartozó ide támogatás
- a karakteres konzol
- magic sysrq... nem egyszer kisegített a bajból
- meg amit látsz a konfig átnézése közben... otthonról többet tudok talán segíteni.

2.6-nál nem kell make dep, make menuconfig után mehet a make bzImage. hogy a make clean kell-e... azt nem tudom, ártani nem fog fordítás előtt, legfeljebb beszól, hogy szükségtelen.

érdemes bekapcsolni, hogy szóljon az experimental részeknél, bár régebbi vasaknál nem sok ilyenbe fogsz belefutni.

(#2252) GD válasza ngabor2 (#2251) üzenetére


GD
őstag

illetve a initrd móka is kellett legalább is amikor ubuntu alá csináltam 2.6os kernelt, bár lehet megkerülhető, én inkább megcsináltam, amúgy a ''h'' mint help segít kicsit de többnyire elég tömör, azért, nem lenne hátrány kicsit átgondolni a 2.6os menüjét, pl főmenübe belevágnak ritkán használt meg egzotikus dolgokat, ami meg kell afölött átsuhansz mert vmi al-al menüben dugják.. számomra legalább is aki 2.6-os nemsűrűn forgat, elég káoszos..

[Szerkesztve]

(#2253) ngabor2 válasza GD (#2252) üzenetére


ngabor2
nagyúr

initrd-t én nem használok. akkor van értelme, ha nem lehet a kernelbe forgatni mindent, ami boot során kell. a gyári kerneleken kívül sehol nem használtam.

(#2254) Jester01 válasza ngabor2 (#2251) üzenetére


Jester01
veterán

ps2 egér, ez vagy benne van, vagy nincs, modulként nem lehet

Nekem mindig is modulban volt.

Jester

(#2255) ngabor2 válasza Jester01 (#2254) üzenetére


ngabor2
nagyúr

pc-nél? biztos ez? legutóbb 2.6-nál is fix volt.

(#2256) bobace


bobace
őstag

ultra lámer vagyok sajnos linuxhoz, most kezdeném...
Olyan problémám van,hogy elinditom a live cd-t és kiirja hogy Screen(s) found, but none have a usable configuration. Valaki mondta hogy van erre egy parancs,amivel manuálisan beirom a dolgokat és menni fog. Na erre vayok én kiváncsi,meg hogy miket kell utánairni. 1024x768 tft monitorom van 60hz-en, ha ez kell. Köszike

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#2257) ngabor2 válasza bobace (#2256) üzenetére


ngabor2
nagyúr

egyrészt [link] ;)

másrészt egyszer szólsz, nekiugrunk, és megütjük. csak a disztribet is tudni kellene, meg a vasat, amin (nem) fut.

(#2258) Jester01 válasza ngabor2 (#2255) üzenetére


Jester01
veterán

Say Y here if you have a PS/2 mouse connected to your system. This includes the standard 2 or 3-button PS/2 mouse, as well as PS/2 mice with wheels and extra buttons, Microsoft, Logitech or Genius compatible. [...]
To compile this driver as a module, choose M here: the module will be called psmouse.

Jester

(#2259) ngabor2 válasza Jester01 (#2258) üzenetére


ngabor2
nagyúr

hmmm... mióta? erre biztosan emlékszem, hogy fixen mehetett bele. mindegy, nem is számít.

(#2260) VladimirR válasza ngabor2 (#2251) üzenetére


VladimirR
nagyúr

''ami hardvered van, ahoz le kell fordítani, ami nincs, és nem is lesz, azt nem.''
igen, lehet, hogy nagyvonalakban igy van, de ha jol tudom, akkor pl scsi nelkul nem tudok pendrive-opt mountolni (mondjuk egyebkent sem akart sikerulni, de az mas tema)
azt meg, hogy mi kell boot kozben, s mi nem, megintcsak nem tudom

ezert jonne jol valami reszletes leiras, ha letezik ilyen

a forditas folyamata maga megy, ahhoz talaltam mindenfeleket neten, a menuconfig resz a problemas (meg hogy folyton leall a fordito hibaval, de az valoszinuleg a gepem hibaja, probalok rajonni, mi okozza)

Sianis: koszi, pont ez kellett (msn-en nem tudok visszairni, barkinek irok, nem kuldi el - amennyire tudom, nem nalam van a hiba, masoknal is ez a helyzet)

(#2261) Sianis válasza VladimirR (#2260) üzenetére


Sianis
addikt

Semmi gond, gondoltam elfoglalt vagy, viszont öröm, hogy nálad is megy a dolog. ;)

Sianis

(#2262) VladimirR válasza Sianis (#2261) üzenetére


VladimirR
nagyúr

annyira azert nem nagy orom, mert igy egybol dobott is egy 254-es kodot a burnMMX
most kicsit visszabbvettem a procit (2.5*66 helyett 3*50), eddig nem volt baja

(#2263) akasp


akasp
senior tag

huu. ezt asee tom, hogy hova irjam.. na mind1
szal van egy xp-m meg egy ubuntum a gépezeten.
amikor bootol, akkor a grub jön be és legelsőként az ubuntut kínálja fel, legalsóként meg az xp-t. hogy lehet alapértelmezettként beállítani az xp-t, hogy amikor indítom a gépet, akkor ne az ubuntut bootolja be hanem az xp-t.
kössz

(#2264) bobace válasza ngabor2 (#2257) üzenetére


bobace
őstag

a back track nevü formácioval kezdem :DDD a vasban csak a vidkar gáz.

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#2265) Amper válasza akasp (#2263) üzenetére


Amper
tag

/boot/grub/menu.lst
default x

Ha az XP felülről a negyedik, akkor x helyére írj be 3-at.

- Panasonic FZ30 - Debian ETCH -

(#2266) ngabor2 válasza bobace (#2264) üzenetére


ngabor2
nagyúr

huh, azt nem ismerem... majd adok valami ismertebbet, azzal érdemesebb kezdeni. live-ként piszok lassú, de telepítve nagyon tud.

Vlad: egy akkora gépen akarsz te 2.6-ot fordítani? biztos vagy te ebben?

ha megjavul az msn, akkor végigmegyünk rajta, és kiokoskodunk valamit.

(#2267) VladimirR válasza ngabor2 (#2266) üzenetére


VladimirR
nagyúr

mi az, hogy akarok? mar fordul is
a gond az, hogy a kernelforditasi hatasfokom megkozelitoleg 85-90 %-os, ami azt jelenti, hogy 20-bol 3-szor tud boot-olni a rendszer
az, hogy egyszer eljatszik vele 10-12 orat meg nem veszes, de az mar inkabb, hogy ha 7-szer kell ujraforditanom, mert valamit mindig elrontok


p.s.: mi az, hogy ''SMB connection re-established (-5)''
pontosabban sejtem, hogy mi ez, de miert szakad meg es hogyan kuszobolheto ez ki?

[Szerkesztve]

(#2268) Jester01 válasza VladimirR (#2267) üzenetére


Jester01
veterán

Nem kell ám mindig make clean, ha kihagysz valamit akkor legközelebb a make ügyesen csak azt fordítja újra amit kell. Van egy pár dolog ami alapvetõen befolyásolja a rendszert (SMP, preempt, ...) ha ezeket nem bántod akkor illene pikk-pakk fordulnia a javított változatnak.

Épkézláb rendszerhez nem árt (a menuconfig sorrendjében):

* a proci típusát megfelelõen beállítani
* swap
* sys v ipc
* sysctl
* modultámogatás
* mtrr
* power management
* pci/pci-e/isa igény szerint
* ELF binárisok támogatása
* networking
* unix domain sockets <- ez itt kérem nagyon fontos, mert alamuszin elbújik
* tcp/ip
* root fs eléréséhez szükséges cuccok (ezt csak te tudod mik)
* network device support
* PS2 billencs
* vga text konzol + mode selection support
* root fs
* /proc fs
* Virtual memory file system
* magic sysrq

Ha ezek megvannak az összes többit már a modulok állítgatásával megcsinálhatod.

Jester

(#2269) GD válasza Jester01 (#2268) üzenetére


GD
őstag

nos igen, jellemző hiba (én is bele estem)hogy pl kimarad az a fs ami a root partíció, ergo, szerencsétlenne esélye sincs hogy vmit kezdjen

(#2270) zsoi


zsoi
senior tag

2249-re vlki?


[Szerkesztve]

A PC olyan mint a nő: nem lehet kiszámitani hogy reagál 5 perc múlva... :)

(#2271) VladimirR válasza Jester01 (#2268) üzenetére


VladimirR
nagyúr

na, vegre sikerult uhgy leforditani a kernelt, hogy mukodik is (bar egy kimerito leiras linkjet tovabbra is szivesen vennem, ha letezik egyaltalan ilyen)

masik problemam:
van egy c-media cmi8330-as hangkartyam (isa-s) es ezt akarom eletre kelteni, viszont nem akarja az igazsagot
alsaconf megtalalja, csak utana hibak sorozaatt irja ki:
running update-modules...
loading driver...
pnp: device 01:01.00 activated.
pnp: unable to assign resources to device 01:01.03
cmi8330/c3d (sb16) pnp configure failore
cmi8330: pnp detection failure
pnp: device 01:01:00 disabled
cmi8330 not found or device busy
fatal: error insertinf snd_cmi8330 (/lib/modules/2.6.27-2-468/kernel/sound/isa/snd-cmi8330.ko): no such device
fatal: error running install command for snd_cmi8330
setting default volumes...
amixer: mixer attached default error: no such device
saving the mixer setup user for this in /var/lib/alsa/asound.state.
/usr/sbin/alsactl: save_state:1254: no soundcard found...


modprobe is hibat dobal (nagyjabol ugyanazt):
pnp: device 01:01.00 activated.
pnp: unable to assign resources to device 01:01.03
cmi8330/c3d (sb16) pnp configure failore
cmi8330: pnp detection failure
pnp: device 01:01:00 disabled
cmi8330 not found or device busy
fatal: error insertinf snd_cmi8330 (/lib/modules/2.6.27-2-468/kernel/sound/isa/snd-cmi8330.ko): no such device
fatal: error running install command for snd_cmi8330


mi lehet a baja?
a pnp: unable to assign resources to device 01:01.03 sor azt jelenti esetleg, hogy nem tudja neki odaadni azt az irq-t dma-t, akarmit, amit ker? ha igen, akkor ezzel mit tudok kezdeni?

valaszaitokat elore is koszonom

(#2272) Jester01 válasza VladimirR (#2271) üzenetére


Jester01
veterán

Nem lehet, hogy nem is pnp a kártya?
Add meg modul paraméterben a portot, interruptot stbt.

modprobe -a snd-cmi8330 sbport=0x220 sbirq=5 sbdma8=1 sbdma16=5 wssport=0x530 wssirq=11 wssdma=0

Jester

(#2273) VladimirR válasza Jester01 (#2272) üzenetére


VladimirR
nagyúr

probaltam igy is, (azaz wssirq=9-cel, mert ilyenbe futottam bele a guglin, de a tobbi stimmel), viszont erre a kovetkezot mondta:
cmi8330/c3d (ad1848) pnp manual resources are invalid, using auto config
pnp: device 01:01.00 activated.
cmi8330/c3d (sb16) pnp manual resources are invalid, using auto config
pnp: unable to assign resources to device 01:01.03
cmi8330/c3d (sb16) pnp configure failore
cmi8330: pnp detection failure
pnp: device 01:01:00 disabled
cmi8330 not found or device busy
fatal: error insertinf snd_cmi8330 (/lib/modules/2.6.27-2-468/kernel/sound/isa/snd-cmi8330.ko): no such device
fatal: error running install command for snd_cmi8330


szorakozgattam vele, hogy nem rakok ki minden parametert, igy eljutottam oda, hogy
modprobe snd-cmi8330 sbport=0x220 sbirq=5 sbdma8=1 sbdma16=5 wssport=0x530 wssirq=6 wssdma=0
eseten azt mondja, hogy
pnp: device 01:01.00 activated
pnp: device 01:01.03 activated
cmi8330: (ad1848) device busy?
pnp: device 01:01.00 disabled
pnp: device 01:01.03 disabled
cmi8330 not found or device busy
fatal: error insertinf snd_cmi8330 (/lib/modules/2.6.27-2-468/kernel/sound/isa/snd-cmi8330.ko): no such device
fatal: error running install command for snd_cmi8330


p.s.: -a nelkul csinaltam, azzal mintha a tobbit is modulnak hinne, s nem parameternek

[Szerkesztve]

(#2274) VladimirR válasza VladimirR (#2273) üzenetére


VladimirR
nagyúr

jah, egyebkent van rajta ket jumper, azok most pnp enabled allasban vannak

(#2275) Jester01 válasza VladimirR (#2273) üzenetére


Jester01
veterán

Add be neki az isapnp=0 modul paramétert is, az elvileg jól letiltja a pnpt, hátha.
MOD: meg akkor a jumpert is rakd át.

Plusz régebben volt valami isapnpdump nevû csoda, azt nézted? Hja a régi szép idõk :DD

[Szerkesztve]

Jester

(#2276) VladimirR válasza Jester01 (#2275) üzenetére


VladimirR
nagyúr

jumpert most meg nem tudom attenni, epp dolgozik a gep, viszont az isapnp=0 kapcsolo annyit ert el, hogy a kimenet kibovul egy sorral az elejen
pnp: device 01:01.00 activated
pnp: device 01:01.03 activated
cmi8330: (ad1848) device busy?
pnp: device 01:01.00 disabled
pnp: device 01:01.03 disabled
cmi8330 not found or device busy
fatal: error insertinf snd_cmi8330 (/lib/modules/2.6.27-2-468/kernel/sound/isa/snd-cmi8330.ko): no such device
fatal: error running install command for snd_cmi8330


ha befejezte, akkor pakolok jumper-t is

az az isapnpdump az mi lenne?

(#2277) GERI_lgfx


GERI_lgfx
csendes tag

Üdv, nekem az XGL és a hardveres opengl gyorsítás összeházasításával kapcsolatban lenne egy óriási gondom.
SuSE 10.1, fglrx (2006 júniusi) (9800PRO)
Hogyha egy hardveres OpenGL-es gyorsítást használó program elindul, akkor konzolban kiír valami warningot hogy a DRI nem található a 0:0:1 eszközön.
Ezt követően a program csak ablakos üzemmódban hajlandó futni, az OpenGL verziószáma 2.0 helyett csak 1.2, és a renderelés sebessége sem az igazi.
Tud valaki valami használható info-t a DRI XGL alatti működtedhetőségével kapcsolatban?

(#2278) emvy válasza GERI_lgfx (#2277) üzenetére


emvy
nagyúr

Persze, tudunk.

XGL alatt a DRI nem mukodik. Ennyi, sajnos.

Vard meg az AIGLX-kompatibilis proprietary ATI drivereket.

while (!sleep) sheep++;

(#2279) Jester01 válasza VladimirR (#2276) üzenetére


Jester01
veterán

Hmm, az ad1848 dolog a wss porttal van összefüggésben, nem találja ott a chipet. Gugli szerint még az 534 szokott elõfordulni, próbáld meg azt.

Az isapnpdump elvileg kiírná a pnp információkat, valami olyasmi mint az lspci.

Jester

(#2280) VladimirR válasza VladimirR (#2276) üzenetére


VladimirR
nagyúr

jumper atpakolva, kartya mukodik, ezer hala (sokkal; tartozok mar neked, Jester01)

(#2281) GERI_lgfx válasza emvy (#2278) üzenetére


GERI_lgfx
csendes tag

Eről az AIGLX-ről kellene még egy kis info.
Tudsz valami infót erről?
(A wiki-t már elolvastam. Milyen extension kell ennek driver szinten?)

[Szerkesztve]

(#2282) akasp válasza Amper (#2265) üzenetére


akasp
senior tag

ezt a commandline (parancssorba irkáljam be??

(#2283) Sipi válasza GERI_lgfx (#2281) üzenetére


Sipi
addikt

Compiz/Beryl: [link]
XGL: [link]
AIGLX: [link]
natív AIGLX effektek a béta nVidia driverrel: [link]

Ha minden igaz, egyedül a texture_from_pixmap extension kell hozzá.

Sipi

[Szerkesztve]

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#2284) VladimirR válasza akasp (#2282) üzenetére


VladimirR
nagyúr

nem
barmilyen filekezeloben (pl.: mc) menj a /boot/grub mappaba es kedvenc szovegszerkesztoddel (pl.: mc-ben f4) nyitsd meg szerkesztesre a menu.lst file-t
ebben vannak azok az informaciok, amiket a grub mutogat boot soran, illetve van benne egy olyan sor, hogy
default=0 (a 0 helyen allhat mas szam is)
ezt a sort kell atirnod annak megfeleloen, hogy hanyadik menupont-ot szeretned alapertelmezettnek
ha neked ugy nez ki a grub-ban a menu, hogy
ubuntu linux, kernel x.x.x.x
ubuntu linux, kernel x.x.x.x (recovery)
windoze xp
memtest

akkor
default=2
kell, hogy szerepeljen a menu.lst-ben ahhoz, hogy a windoze legyen az alapertelmezett
szukseg eseten atirhatod a
timeout = 5 (az 5 helyen allhat mas szam is)
sort is
ezzel azt az idot tudod valtoztatni, amennyit a grub var (masodpercben) az alapertelmezett rendszer inditasara, ha nem avatkozol kozbe (nem nyulsz a bllentyuzethez)

(#2285) dom1n0


dom1n0
aktív tag

Sziasztok, keresek egy emberkét aki feltelepítene , beállítana , egy linuxot+hozzá egy glftpd-t+1-2 scriptet.

Természetesen NEM ingyen gondoltam, dobj privit , vagy hívj fel és megbeszéljük a részleteket!

Üdv Dom1n0

[Szerkesztve]

(#2286) s5vi


s5vi
tag

Mandriva2007: XGL tökéletesen megy. A gyári telepítést egy kicsit vakarni kellett.
Megpróbáltam összeszedni egykét hasznos trükköt, remélem hasznát veszitek.

ide tettem: http://www.el-co.hu/smf
[link]


[Szerkesztve]

(#2287) akasp válasza VladimirR (#2284) üzenetére


akasp
senior tag

köszi szépen. naon láma vok linuxügyben.
köszi még1x

(#2288) akasp


akasp
senior tag

na, most meg ez a problemo:

3 particio, 1:xp 2,3: ubuntu, egyik a swap, ha ez a pontos neve
na. a dolog ugy kezdődött,hogy a winfos bekrepált. format a windows particio, ujrarakás. most meg az a bajom, hogy eddig grub volt, mostmeg semmilyen fomában nem tom elérni azt, hogy az ubuntu bootoljon be. mindig automatikusan az xp bootol be és nincs semmilyen választási lehetőség.
muszály az ubuntu-t is újrarakni, hogy legyen vmi grubféle cuccos?

(#2289) akasp válasza akasp (#2288) üzenetére


akasp
senior tag

UP oljunk egyet csak ugy szerényen :D

(#2290) Bero


Bero
aktív tag

Üdv mindenkinek!
Kérdésem a következő lenne:

Hogy tudok CF kártyára linuxot telepíteni, hogy erről bootoljon a gép?
Mivel elég gyenge vasról van szó, vmi kis op.rendszer kéne, aminek van vmi grafikus felülete.
Egy ismerős azt tanácsolta, hogy másoljak fel egy live cd tartalmát, de ez nem működik persze.

Előre is köszönöm a segítséget!
Üdv: Bero

(#2291) Sianis válasza Bero (#2290) üzenetére


Sianis
addikt

Én is egy ilyen dologgal próbálkozok, meglehetősen exprert a dolog, nem olyan egyszerű. Már csak azért sem, mert jó nagy CF kártya kell, hogy könnyű legyen és még így sem lehet csak úgy használni a divatos disztrókat.

Sianis

(#2292) Bero válasza Sianis (#2291) üzenetére


Bero
aktív tag

És eddig sikerült vmilyen disztrót beindítani?
Nekem eleve nem kellenének újabb disztrók, mivel elég kicsi gép. Csak vmi lenne már rajt.

(#2293) bambano válasza Bero (#2290) üzenetére


bambano
titán

Elég triviális a dolog, pl. a gugli ezt a (szerintem túlbonyolított) megoldást hozza ki elsőre:
[link]

Ez szerintem egyszerűbb:
[link]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2294) GD


GD
őstag

olyan tünetre bukkantom mplayer ügyben hogy:

hozzáadtam kb 20-30 kis videót a lejátszási listához, elkezdtem nézni, az első után a hang kicsit lemaradt az eseményekhez, innetől kezdve az egész csúszott
egyenként játszva nem volt ilyen... ez vmi bug?
vegyesen volt benne avi, mpg, wmv, stb

(#2295) GD válasza Bero (#2292) üzenetére


GD
őstag

lehet hogy írtad már, de mekkora is az a kártya?
sztem egy debian + vmi nagyonkicsi ablakozó simán elmegy

(#2296) Bero válasza GD (#2295) üzenetére


Bero
aktív tag

Most 256Mb, de 1gigás lesz benn.
Nagyon gyenge vagyok ezen a téren, vajon meg tudnám oldani a debian telepítését?

Sikerült felraknom a Puppy linuxot. Elég könnyű volt, Live cd-n van egy ilyen opció, hogy cf-rendszer készítése. Pár másodperc, és már ment is. Csak egy gondom van. Ez nem telepített, hanem live ként viselkedik, minden beállítást elfelejt. Lehet vmi ulyan megodás, hogy felülírja az adatokat a kártyán néha?

(#2297) Lolek


Lolek
aktív tag

Sziasztok,

Két kérdésem lenne:

- teljesen kezdő vagyok linuxba (kb egyszer telepítettem eggyet és kész), a kérdésem, hogy melyik használjam. Meg szeretném tanulni.
- olyan linuxos tűzfalra lenne szükségem amibe lehet sávszélességet is korlátozni ip-re.

Köszi előre is a válszokat.


[Szerkesztve]

(#2298) VladimirR


VladimirR
nagyúr

hi

tudtok ajanlani valkamilyen programot (ha lehet, olyat, amihez van debian csomag), amivel normalisan be tudom loni a monitort (felbontas, frissites)?

dpkg-reconfigure xserver-xorg generic monitor-nak ismeri fel, s kezzel kell beirogatnom a frissitesi ertekeket, de az csak arra jo, hogy a fole/ala nem viszi - nekem meg igy hirtelen jol jonne valami, amivel allitani tudom az aktualis ertekeket, talan ugy nem fog kifolyni a szemem

segitsegeteket elore is koszonom


p.s.: jah, meg tudtok valamit, amivel tisztessegesen (process-enkent, grafikusan, history-val) tudom figyelni a processzor es/vagy memoriahasznalatot?
windoze alatt processexplorer-t hasznalok (Bovebben: [link]), valami hasonlonak orulnek igaza (ha letezik)

(#2299) Sianis válasza VladimirR (#2298) üzenetére


Sianis
addikt

''jah, meg tudtok valamit, amivel tisztessegesen (process-enkent, grafikusan, history-val) tudom figyelni a processzor es/vagy memoriahasznalatot?''

Mondjuk gnome-system-monitor? :F

Monitort meg a xorg.conf-ban lehet beállítani Modeline-ok segítségével.

Sianis

(#2300) Sianis válasza Lolek (#2297) üzenetére


Sianis
addikt

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux - haladóknak (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.