Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-12 13:26:52

LOGOUT.hu

Ez a topik kizárólag gamer, több pont egyes/virtuális térhangzású, vezetékes és vezeték nélküli fejhallgatókkal foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) ÁDI válasza xXx(64bit) (#550) üzenetére


ÁDI
aktív tag

Roger,roger. :C
Info tárolva...
néha azért vedd le a füledről :Y

SC: Avenger/P72, JG G3-SG1, 370;SRC MP5-AF 350, CM030 200; Jó Szerencsét, RC 1:18/1:12/1:10 Land Rover

(#552) Hdgy


Hdgy
csendes tag

Sziasztok!

Szép lassan elolvasgattam a fórumotokat, és meg tudtam belőle egy csomó infót.
Jók vagytok!


Netezés közben véletlenül megtaláltam az Ozaki-t magíarországra beszállító cég lapját, felhívtam, és közöltem velük, hogy kéne nekem is egy. Erre a válasz, min. 2 hét múlva kapnak 3000db-ot, hatalmas rá a kereslet...

A baráti körömben a legtöbb embernek ozakija van, de engem nem nyugtat meg az az 5 kis tekerős mittudoménmi a vezetéken... Egy véletlen mozdulat, és mindent elállítok...

Zalmanon nincs mikrofon...

Ekkor gondolkodtam el a Sennheiser pc 150-en, ami ugyan stereo, de mikrofonos, és nem kis frekvenciatartománnyal bír...

Ez az alapzaj dolog zavar, amit írtatok. Ha már kifizetek 10.000-et egy fejhallgatóra, akkor az érje már el azt, amit az 1000Ft-os--> NE BÚGJON!!!

Abit ic7-Intel3000-512ddr400-Ati9600xt-audigy2zs-800GbHdd-GeniusSW5.1

(#553) xXx(64bit)


xXx(64bit)
csendes tag

Mielőtt bárki venne Ozaki-t olvassa el a 26.hsz-t

Idézem:

''ha nem akarsz pénzt kidobni akkor OZAKI-ból SEMMIT !

Én voltam az első hivatalos OZAKI szerviz és ilyen trehány, alulméretezett cuccost ritkán láttam....
Volt olyan, hogy eg yteljes szállítmány hangfal M1 hangfal jött vissza gariba....
Ha egy kicsit is számít a minőség Ozaki-t SOHA!''

Én a Pc-Magazint rendeltem egy időben, és volt benne leírás az Ozakiról

pozitívum:

+ tiszta zenei hangzás
+ lehetőségekhez képest érezhető térbeli megszólalás
+ jó megjelenés, elegáns

negatívum:

- pozícionálás nem túl jó
- hangtér mérete kicsi
- elég súlyos

Az Ozakit inkább házimozihoz, vagy zenehallgatáshoz ajánlják.
Megemlítik hogy a Zalman eggyértelműen jobb választás játékhoz.

És most a Zalman:

pozitívum:

+ nagy hangtér
+ rendkívül jó pozícionálás
+ puha, kellemes anyagok

negatívum:

- a fület körbeölelő rész anyaga túl vékony, 1-2év múlva hajlamos
elfáradni, eltépődni
- nem célszerű vele a zenehallgatás, valószínűleg a fültől túl messze
elhelyezkedő hangszórópár az oka, oly mértékben tompítja a
muzsikát, hogy az már kikerül az élvezhetőség köréből

Szerény tapasztalatom pedig azt súgja hogy a legjobb a
Speed-Link Medusa(8 hangszóró, mélyhang vibráció). Ez egy Isten.:R
Ezzel nincs semmi gond, jól néz ki, renkívül kényelmes, már szinte a falon át ''látom'' hol közelednek az emberek pl a counter-strike-ban, mert hihhetetlen jó a pozícionálása.

Ez most tudom hogy nem illik ide, de azért elmondom, hogy a fülessel egyidőben vettem egy új egeret. A4Tech NB-30[B/]. Ez egy nem mindennapi egér. Lehet hogy néhányan már ismeritek, de aki nem olvassa el ezt a cikketBővebben: link. Röviden elmondanám hogy mien:

+ zsinór nélküli,( de nem rádiós, és nem is infrás ):Y
+ nem kell bele ELEM, ( tehát pehelykönnyű ):Y
+ optikai egér, ( tehát nem koszolódik )
+ eszméletlen jól néz ki:Y
+ halál pontos,
+ sosem késik,
+ mindössze 4800Ft

Hidjétek el, :R király. Most is ezt használom.

[Szerkesztve]

Gigabyte K8NF-9, A64 3200+@2430Mhz, Inno3D 6600GT(580/1200) + VF-700Cu, 2x512MB DDR566 A-DATA Vitesta, Chieftec 460W. (3DMark01:22369, 3DMark03:9585, 3DMark05:4152).

(#554) Zeruel


Zeruel
csendes tag

Sziasztok!

Én is tervezem ,hogy veszek egy jó kis 5.1-es fülest :)) de eleinte nem tudtam eldönteni hogy melyiket vegyem. :( Végülis végigolvasva az egész topicot arra jutottam hogy az a TEAC lenne a legjobb vétel, de látva hogy az ég világon sehol nem lehet ehhez hozzájutni úgy döntöttem hogy a Medusa-t választom csak még mindig nem vagyok biztos a dolgomban.:F

xXx(64bit) várom a tapasztalatokat a Medusával kapcsolatban. Ja és az is érdekelne hogy milyen progikkal lőtted be a rendes hangzást.
Előre is kösz!

(#555) pinnacle válasza xXx(64bit) (#553) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Én is Medusát akartam venni,de azt írták,hogy alapzaja van,nem árnyékolt a kábele(zajokat szedhet össze),és ami engem legjobban zavar,hogy a ''hátsó''hangok nem elég erősek.Neked mi a tapasztalatod?

(#556) xXx(64bit)


xXx(64bit)
csendes tag

Alapzajról szó sincs. Nálam legalább is. Szerintem az okozhatja egyeseknél az alapzajt, hogy a mikrofon túl hangos és az akkor sistereg, de hát ez minden mikrofonnál így van. Én speciel az ég világon semmien alapzajt nem hallok benne.

Tapasztalat: kényelem a köbön, a térhangzása olyan jóra sikerült, hogy szinte csalónak is mondhatnának a játékokba, mert már a falon keresztül szinte ''megjelennek'' előttem az ellenfelek a hang alapján. A mélyhang az valami álom ami ebbe van, főleg amikor egy két zúzósabb helyzetben még be is vibrál a basszus az aztán király.

A hangok beállítását egy sound effect manager nevű programmal lőttem be, amit a gyári nforce driver felpakol a hangkártyához (vezérlőpultban leledzik). Ebből következik hogy igen, én integrált(7.1-es) hangkártyával tolom. Van itthon egy másik is InnoAudio Extreme 5.1 de nincs rá szükségem még.

Minden hang legyen az első vagy hátsó, tökéletesen szólal meg benne. Ha valakinek gondja lenne ezzel, annak mondom hogy a kis hangerőszabályzón ami a zsinórra van beépítve tökkkéletesen lehet szabályozni az egyes zónák hangerejét!

:REz az egész cucc úgy jó ahogy van.:R

Gigabyte K8NF-9, A64 3200+@2430Mhz, Inno3D 6600GT(580/1200) + VF-700Cu, 2x512MB DDR566 A-DATA Vitesta, Chieftec 460W. (3DMark01:22369, 3DMark03:9585, 3DMark05:4152).

(#557) Zoty4


Zoty4
őstag

Hali mindenkinek

Nekem valszeg azért is van alapzaj, mert alaplapi hangkarival nyomom.
Tegnap betettem haver audigy 2-jébe és siricsend volt
Nem volt 1 pici alapzaj sem
Szal ezekután kicsit visszaszívom az alapzajos mondásomat :)

(#558) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Lehet,hogy nem fogok 3-4 hetet várni az Ozakira.:)):)):))
Az Audigy 5.1 hangszóró beállítóprogramjában végigmentél az első,hátsó,középső kofiguráláson?

xXx(64bit) elmehetne Speedlink-Medusa marketingesének.:C

[Szerkesztve]

(#559) fradi81


fradi81
veterán

Na csá
Úgy döntöttem veszek egy medusát. Alaplapi Soundstormom van, szerintetek érdemes lecserélni Live-ra, vagy audidy 1-re? most nem akarok sokat hangkártyára költeni, elég a fejhallgató.Ez jobb vétel mint egy Sennheiser pc150?
Creative SB Live! 5.1 - 4750ft
Creative AUDIGY LS 5.1 OEM - 7625ft

moto g72, Ninebot d28e

(#560) 8zabi válasza fradi81 (#559) üzenetére


8zabi
őstag

SoundStormom van és Sennheiser PC150. Nem cserélném egyiket sem, semmire.:)

(#561) ÁDI


ÁDI
aktív tag

Tisztelt 5.1-Tulajok!

Kérném szépen a LEGNAGYOBB játékélményt/eket megosztani velünk, amit a füles nyújtott!
pls,pls,pls...

SC: Avenger/P72, JG G3-SG1, 370;SRC MP5-AF 350, CM030 200; Jó Szerencsét, RC 1:18/1:12/1:10 Land Rover

(#562) Allien válasza 8zabi (#560) üzenetére


Allien
veterán

De csak azért, mert nem hallottál jobb cuccot!:)) Egy integrált hangcucc nem biztos, hogy jobb, mint egy pci-s hangkártya, de a soundstorm állitólag kb. audigy 1 minőségü, tehát egy Au2-t érdemes már bele rakni. Bár, én inkább a Live!-t sem cserélem vissza a SoundStorm-ra.:B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#563) xXx(64bit)


xXx(64bit)
csendes tag

Na sziasztok.

Asszem van egy rossz tulajdonsága a sok jó közöt a Medusának, ami nemtom hogy a többi fülesnél is megjelenik -e de nekem néha behallatszik a telefonok által generált mező hatása. tútututútututú valahogy így:D.
Tudjátok ez az a hang ami a hangfalakból is jön ha melléraktok egy telefont ami épp fogja a jelet.

Lehet hogy ez csak nálam van mert az alattam lakónak van egy cb-rádiója. Ha nem ez akkor nemtom mi okozza, de igazából nem zavar.

Gigabyte K8NF-9, A64 3200+@2430Mhz, Inno3D 6600GT(580/1200) + VF-700Cu, 2x512MB DDR566 A-DATA Vitesta, Chieftec 460W. (3DMark01:22369, 3DMark03:9585, 3DMark05:4152).

(#564) Zoty4 válasza fradi81 (#559) üzenetére


Zoty4
őstag

Érdemes leváltani az alaplapit, bár a soundstorm a legjobb alaplapi kari.

Szerintem használtan nézz körül a ph-n, ha liveot veszel.

(#565) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Ez az árnyékolás hiánya.Kiváncsi lennék,hogy mennyivel lenne drágább a füles vezetéke,ha árnyákolt lenne,valószinüleg kibírta volna a cég.

(#566) Zoty4 válasza xXx(64bit) (#563) üzenetére


Zoty4
őstag

Az igaz, én jelzek a családnak hogy vkit keresnek vagy smse jött :D
de azért annyira nem zavaró :)

(#567) Zoty4 válasza pinnacle (#565) üzenetére


Zoty4
őstag

Hát ez is jó kérdés, szerintem nem lett volna több 1 ezresnél ha minőségibb (árnyékolt) kábelt használnak.
De lehet hogy majd így kidobnak egy olyan szériét is.
És akkor majd akit zavar az átvált arra.
:F

(#568) pinnacle válasza Zoty4 (#567) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Nem lehet árnyékolt vezetékre cserélni?

(#569) Hdgy


Hdgy
csendes tag

Már egyre inkább kéne fülest vennem, de egyszerűen nem tudom eldönteni a fórum alapján....:O:O:O

A sennheiser az ugye sennheiser, de nem 5.1... Ozakit szidjátok, Zalman nem mikrofonos, Medusát nem ismerem... Miért nincs egy olyan termék amire mindenki azt mondja hogy ISTEN!!!:O

Abit ic7-Intel3000-512ddr400-Ati9600xt-audigy2zs-800GbHdd-GeniusSW5.1

(#570) Zeruel


Zeruel
csendes tag

Jah én is pont igy vagyok :(( most nagyon rákattantam a fórumra és várom hogy valaki megmondja melyik az istenfüles de lehet hogy addig nem várok és megveszem a Medusát
Eddig az is elég jónak tünik, meg ahogy olvastam elég sok dijat nyert :C szal egyetlen ami megtántoriit ez a leárnyékolásos dolog.

Amúgy mekkora ''körzetben'' lehet behallani a Medusánál a ''rádióhullámokat''?

Jó lenne ha valaki megnyugtatna, hogy nincs nagy gáz a leárnyékolással mert akkor már ma megpróbálnám beszerezni. (Szatyurnban lehet ilyet találni?)

[Szerkesztve]

(#571) hunluigi válasza Hdgy (#569) üzenetére


hunluigi
senior tag

ez azért nem ennyire egyszerű... Fentebb aszem írtam hogy igazából szvsz mindegy melyiket veszed! A lényeg a HANGOLÁSa!!! Vagyis időt kel arra szánni hogy beállítsd.

A másik hogy egyikre sem lehet rámondani hogy ''király'' tekintve hogy az értékelés vélemények és nem mérések alapján készül. Ami nekem jó, lehet hogy neked pocsék (és fordítva). Ha nagyon biztosra akarsz menni keresel egy boltot ahol hagynak tesztelni.

(és még akkor sem biztos hogy jól választasz mert ugye írtuk páran hogy komoly állítgatás szükséges az optimális hangzáshoz)

Ez van... :(

A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

(#572) K G S válasza xXx(64bit) (#556) üzenetére


K G S
csendes tag

Á látom nem vagyok egyedül cs-ben ezzel a dologgal ;]
Volt olyan is, hogy álltam 1 helyben és a hangok alapján vágtam, hogy merre jár az ellen.

A zavarós dologró meg annyit, hogy ez van, de ha nekem 2m-re arrébb van a teló, akkor már szinte alig hallani.

Szidásokat pü-ben tessék

(#573) K G S válasza ÁDI (#561) üzenetére


K G S
csendes tag

Huh, most ide írhatnák jó sokat (Speedlink Medusa)

CS-ben volt olyan, hogy szidtak mint állat lanon, mert egy trappolásból vágtam hol az ellen és kiszedtem.
Hatalmas élmény volt nekem CoD és kiegészítője ezzel a fülessel, ugyan ez vonatkozik Hl2-re is. Főleg a mély hangok vannak nagy hatással rám, mivel azokért nagyon oda vagyok :D pl a parti részen vannak a kis házaknál olyan hatalmas izék amik döngölik a földet, na ott megálltam 1 percig élvezni ama 5.1-et :D

[Szerkesztve]

Szidásokat pü-ben tessék

(#574) K G S válasza hunluigi (#571) üzenetére


K G S
csendes tag

Nekem pl nem kellett túlzásba vinni a beállítást, SB Live 5.1 mellett használom.
Akit zavar az a halk ''sz'' hang annak csak egy picit kell visszatekernie a potikat a füles közelében. A legjobban úgy lehet beállítani, hogy a black boxot fullosan odatekeri az ember és szépen visszaveszi a hangerőt a potikon, és lám jöhet az élvezet. (ezt a beállítást úgy tessék csinálni, hogy semmilyen hang nem jön a gépből: no zene, no semmi)

Annyit még megjegyeznék, hogy bátyónak is ilyen fülese van, csak Ő 1 Abit nf-7-es integrált hangkártyáját használja, de úgy vettem észre, hogy ott nem lehet olyan jól beállítani a subb meg ilyen dolgokat, ami viszont fontos.
Esmein abit nf-7S deszkáján egy párszor már ki akartam próbálni, csak mindig elmaradt, így ama deszka nforce-os hangjáról nemtok mit mondani.

[Szerkesztve]

Szidásokat pü-ben tessék

(#575) xXx(64bit)


xXx(64bit)
csendes tag

Skacok. Én ahogy már mondtam integrált hangkártyával használom a Medusát, és a gyári hangkártya szoftverrel kb 4-5 perc alatt belőttem úgy a hangokat hogy az tökkéletes legyen.

:REz egy jó cucc. :RNem győzöm emlegetni. :RVegyétek és nem fogtok csalódni.


Ezt pedig látnotok kellBővebben: link!!!!!!!!!!!!
Ezek frankón a játékból képek hidjétek el.


[Szerkesztve]

Gigabyte K8NF-9, A64 3200+@2430Mhz, Inno3D 6600GT(580/1200) + VF-700Cu, 2x512MB DDR566 A-DATA Vitesta, Chieftec 460W. (3DMark01:22369, 3DMark03:9585, 3DMark05:4152).

(#576) Zeruel


Zeruel
csendes tag

Hát ezek után asszem holnap lesz egy Medusám :DD

Csak még annyit szeretnék kérdezni hogy hol érdemes keresni?:U (MM?Szatyurn?)
És ugye 15e alatt van az ára?.

(#577) xXx(64bit)


xXx(64bit)
csendes tag

15k a Mediába.

Aki eddig nem nézte meg a Game-t most pótolja!!!Bővebben: link

[Szerkesztve]

Gigabyte K8NF-9, A64 3200+@2430Mhz, Inno3D 6600GT(580/1200) + VF-700Cu, 2x512MB DDR566 A-DATA Vitesta, Chieftec 460W. (3DMark01:22369, 3DMark03:9585, 3DMark05:4152).

(#578) Zoty4 válasza xXx(64bit) (#577) üzenetére


Zoty4
őstag

Már olcsóbb?
én még 1,5 hónapja 15900ért vettem :(

[Szerkesztve]

(#579) K G S válasza xXx(64bit) (#575) üzenetére


K G S
csendes tag

Sajnos nehezen hiszik el :DD , pedig tényleg nagyon jó, ráadásul a 2 év gari is jár hozzá, és az anyaga is nagyon jól bírja a strapát

[Szerkesztve]

Szidásokat pü-ben tessék

(#580) xXx(64bit)


xXx(64bit)
csendes tag

Hát én nemtom hol vetted hogy 2évet kaptál rá, de én a médiába csak 1évet kaptam rá.:(

Gigabyte K8NF-9, A64 3200+@2430Mhz, Inno3D 6600GT(580/1200) + VF-700Cu, 2x512MB DDR566 A-DATA Vitesta, Chieftec 460W. (3DMark01:22369, 3DMark03:9585, 3DMark05:4152).

(#581) K G S válasza xXx(64bit) (#580) üzenetére


K G S
csendes tag

Kicsivel több mint 1 éve itt Szegeden, és a gyártó papírja szerint is 2 év jár hozzá

Szidásokat pü-ben tessék

(#582) ÁDI válasza K G S (#573) üzenetére


ÁDI
aktív tag

:DD:DDD:DD:DD:DDD
Gondoltam, hogy ez egyszerűen KELL!

SC: Avenger/P72, JG G3-SG1, 370;SRC MP5-AF 350, CM030 200; Jó Szerencsét, RC 1:18/1:12/1:10 Land Rover

(#583) K G S válasza ÁDI (#582) üzenetére


K G S
csendes tag

Jup, zenei és film élmény is van benne :D:D:D

Szidásokat pü-ben tessék

(#584) Soren


Soren
csendes tag

Ahoy népek!
Én is most szeretnék befektetni egy fülesbe és eddig az Ozakiba voltam beleszerelmesedve mert jókat hallottam róla, és nekem ez még ugyis csak 3-4 hét mulva lenne esedékes szal az időpont is jó. Viszont most ez a Medusa kicsit megingatott hogy ha ennyien mondják hogy karaj a dolog :)) (nf7-en télleg nem lehet jól belőni??) :(

Akit érdekel egy Ozaki-teszt (Ozaki Sigma a.k.a. PH009) annak üzenem hogy a 2004/07-es néhai Gamer magazinban megtalálható egy Adso tollábol...

Ozaki Sigma
9/10
Pozitív:
- nagyon jó hangminőség
- kényelmes
Negatív:
- a hang nagyon kihallatszik

(a srác szétdicséri a stuffot benne, ezért gondoltam hogy jó lehet + sztem állat jól néz ki) :DD

Soren @ ph! ; Kasi @ HWSW --- 70/5463171

(#585) K G S válasza Soren (#584) üzenetére


K G S
csendes tag

NF7: be lehet azon lőni, csak nem olyan jól, mint egy SB - Live 5.1-nél, és ugyebár a kettő között ég és föld a különbség. NF7-S-nél meg sajna nem volt alkalmam kipróbálni, pedig azt mondják majdnem felér egy audigy2 minőségével.

Eme medusa is nyílt füles, de környezetemben nem zavart még senkit. Sztem ártana is neki, ha zárt füles volna, mivel ugye sub is van benne és az az által keletkezett légizének is kell vhol távoznia, meg ennek a hangzáshoz is köve van (ha tévedek tessék megkövezni :DDD )

[Szerkesztve]

Szidásokat pü-ben tessék

(#586) Zeruel


Zeruel
csendes tag

Tegnap megvettem végülis azt a gyönyörüséges :R Medusát :R. Westend MM 16e egy kicsit kemény áron mert azthittem hogy már jóval olcsóbb de igy is megérte. Igazi tesztnek csak ma állok neki de engem már a csomagolás lenyűgözött :C (fekete doboz, finom piros szalagból masni a fülesen és az egész egy selyemszerű anyagon fekszik). :C
Biztos vagyok benne hogy a hangzás is hasonló szinvonalú.
Mindenesetre csinálok képeket és egy nagy tesztelés is lesz;]
Aztán ha minden jól megy akkor még ma be tudok számolni a Medusáról;)

(#587) Zoty4


Zoty4
őstag

na bibi van
rezeg vmi a jobboldaliban

ha erős a basszus akkor vmi csilingel a jobboldaliban
meg ha kicsit megkopogtatom

Szerintetek vigyem vissza?

:(:(:(:(:(:(:O:O:O:O:O

(#588) harry válasza Zeruel (#586) üzenetére


harry
veterán

én 15k ért vettem. érdekes.
várom a tesztet - 3 dolgot légyszives nézz meg - van-e egy (igaz halk) alapzúgása, ha poti fölötti vezetékrészt mozgatod zúg-e a bal fül rész (amúgy a center hangszórójával van a baj nálam), és hogy mennyire van árnyékolva (pl telefonok mennyire zavarják).

[chelloZotya - szerintem nézesd meg.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#589) becso13


becso13
aktív tag

Megvettem a Medusat, elméletileg jól össze van dugdosva, de semmi basszus vagy front hang, hátsó és a két oldalsó megvan. Ilyenkor mit csináljak?
Vmi nem ok a driverrel, mert hallom a basszust, de ha azt írja, basszuson jön a hang, akkor azt nem hallom.

[Szerkesztve]

(#590) Zeruel


Zeruel
csendes tag

Hehe:DD
Most kezdenek jönni a problámék a Medusával? Hát nem vicces? Direkt vártam hogy hátha kiderül valami, erre miután megvettem rögtön gondok támadnak :(((
Szerencsére az enyémmel még nincs baj csak egy kicsit halk. Meg még nemtom hogy mivel kéne jól belöni a térhatást. :( A sima SBLive5.1-es driverrel nem lehet valami jól.
Szerintetek Kx driver segit? Valaki vágja hogy mit tud? :F


[Szerkesztve]

(#591) becso13 válasza Zeruel (#590) üzenetére


becso13
aktív tag

Nyugi nem a fülessel van baj, én vagyok a láma :P és segítség kellene beállítani...

(#592) becso13


becso13
aktív tag

Na eljutottam odáig, hogy minden be van dugva (szerintem :) ), DE nem szól a két oldalsó, ami eddig szólt és ha a teszttel fehér zajt küldök az elsőre, akkor az sípol... Ez miért van?

(#593) ÁDI válasza xXx(64bit) (#553) üzenetére


ÁDI
aktív tag

Egér-téma:
Neked elég nagy az alátét felülete játékokhoz?

SC: Avenger/P72, JG G3-SG1, 370;SRC MP5-AF 350, CM030 200; Jó Szerencsét, RC 1:18/1:12/1:10 Land Rover

(#594) Hdgy


Hdgy
csendes tag

NA emberek, rájöttem, hogy az alegjobb vélemény, amizt én tapasztalok, ezért kértem kölcsön egy ozakit.
Audigy2-n próbáltam li hétvégén.

A tapsztalatom:
- van egy Genius 5.1 sw hangfalszettem (NAGYONKIRÁLY!!!), és be lehet dugni azt is az ozaki erősítőjébe, így egy gombnyomás a csere füles meg surround között :R

- ha ráadtam a mély hangot, 2 mp után majd szétrobbant a fejem... szerintem használhatatlan... :(

- 5.1? Rohadtjó fülem van, de ez nagyon messze van az 5.1 től... Akkor esetleg nem, ha az egész figyelmed arra irányul, hogy vajon melyik hang honnan akar jönni... SZERINTEM EZ GÁZ.. :(
A lényege az lenne, hogy a hang érjen váratlanul, meglepetésként, és bármit csinálsz, tudd az irányt, hogy honnan jön, és tudj reagálni...

- Ami a kábelen van ilyen karibláló tekerős mittudoménmi, azt egy véletlen mozdulattal szanaszét tekerheted... :(

- Zenék esetében szépen szólt, be lehetett állítani, tényleg nem volt rossz, DE akkor már inkább veszek egy Sennheiser Pc150-et...
Az igaz, hogy az sztereo, de SENNHEISER!!!

Abit ic7-Intel3000-512ddr400-Ati9600xt-audigy2zs-800GbHdd-GeniusSW5.1

(#595) Hdgy


Hdgy
csendes tag

NA emberek, rájöttem, hogy az alegjobb vélemény, amizt én tapasztalok, ezért kértem kölcsön egy ozakit.
Audigy2-n próbáltam li hétvégén.

A tapsztalatom:
- van egy Genius 5.1 sw hangfalszettem (NAGYONKIRÁLY!!!), és be lehet dugni azt is az ozaki erősítőjébe, így egy gombnyomás a csere füles meg surround között :R

- ha ráadtam a mély hangot, 2 mp után majd szétrobbant a fejem... szerintem használhatatlan... :(

- 5.1? Rohadtjó fülem van, de ez nagyon messze van az 5.1 től... Akkor esetleg nem, ha az egész figyelmed arra irányul, hogy vajon melyik hang honnan akar jönni... SZERINTEM EZ GÁZ.. :(
A lényege az lenne, hogy a hang érjen váratlanul, meglepetésként, és bármit csinálsz, tudd az irányt, hogy honnan jön, és tudj reagálni...

- Ami a kábelen van ilyen karibláló tekerős mittudoménmi, azt egy véletlen mozdulattal szanaszét tekerheted... :(

- Zenék esetében szépen szólt, be lehetett állítani, tényleg nem volt rossz, DE akkor már inkább veszek egy Sennheiser Pc150-et...
Az igaz, hogy az sztereo, de SENNHEISER!!!

Abit ic7-Intel3000-512ddr400-Ati9600xt-audigy2zs-800GbHdd-GeniusSW5.1

(#596) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Itt milyen jó árak vannak!:C

Bővebben: link

[Szerkesztve]

(#597) Zeruel válasza Hdgy (#595) üzenetére


Zeruel
csendes tag

Ok. Természetes hogy nem olyan térhangzést lehet hallani ezekből a cuccokból mint amik a mindennapokban érnek (körülöttünk lévő hangok,zajok) vagy akár a rendes surround hangszórók térhatását sem érik el az 5.1es fülesek :( viszont éppen ezért szokni kell eztafajta térhangzást és hogyha megszokja az ember akkor már rendesen ki lehet hallani a játékokban hogy pl hol mászkál a másik vagy hogy meily irányból lőnek :C. Ettől függetlenül nincs élményem az Ozaki fülessel de lehet hogy tényleg nem stimmel benne a térhangzás. Ami biztos hogy eleinte nekem is fura volt a Medusa de ahogy egyre többet játszottam vele már egész jól tudom követni hogy hogy előttem, mögötem vagy melletem zajlanak az események :R. Meg persze az egész hangzás a beállitástól is függ.
Apropó beállitás, ha valakinek van tapasztalata a Kx driverrel kapcsolatban az irjon mert nagyon nem tudom eldönteni hogy jó vagy nemjó :( (vannak furcsa dolgai).

(#598) pinnacle válasza Zeruel (#597) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Én úgy tudom,hogy a Kx zenéhez jó,,játékhoz nem annyira.Az EAX-ot sem támogatja.

[Szerkesztve]

(#599) Zoty4


Zoty4
őstag

Hú de kihalt ez a totyik :(

[Szerkesztve]

(#600) ÁDI válasza Zoty4 (#599) üzenetére


ÁDI
aktív tag

biztos fejükön a fülessel ülnek a gép előtt és élvezkednek...

SC: Avenger/P72, JG G3-SG1, 370;SRC MP5-AF 350, CM030 200; Jó Szerencsét, RC 1:18/1:12/1:10 Land Rover

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.