Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-12 13:26:52

LOGOUT.hu

Ez a topik kizárólag gamer, több pont egyes/virtuális térhangzású, vezetékes és vezeték nélküli fejhallgatókkal foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) DaR


DaR
csendes tag

Hi all :)

na holnap megyek megveszem végre a Genius HP-5.1-et
ha holnap is azt mondják hogy nincs akkor ne keressétek a terézkörúti kékhalat mert lebontom az 100% :D:D :))

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#302) X@b3e válasza Allien (#300) üzenetére


X@b3e
addikt

:DDD
Kösz, de akkor inkább a márka iránti elismertség jeléül a Zalmant fogom választani

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#303) DaR


DaR
csendes tag

Nah végülis megvettem a Zalman-t :)) nagyon bejön :D

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#304) DaR


DaR
csendes tag

Hello mindenki :)

Nem tudtok véletlenül valami jó 5.1-es tesztelő progit?:B

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#305) Allien válasza X@b3e (#302) üzenetére


Allien
veterán

Én a Zalman-t NEM tekintem márkának! A mérnökei kb. Bulgária szinten vannak!:)) Jó, lehet, enyhe tulzás, de nézzük meg reálissan. Ott vannak a sokak által ismert, és dicsőitett CPU hűtői (pedig nem is a legjobbak), de sokan hajlamossak szemet hunyni afelett, hogy igazából alig pár alaplapba szerelhető be átalakítás nélkül!:B Ezért, én elvből nem veszek semmit, amire rá van karistolva, hogy zalman.

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#306) Zoty4


Zoty4
őstag

Szerintem a zalman a hangtechnikában olyan, mint a bmw farmerben :D
Egyik haveromnak van ilyen kütyűje, nekem nem jött be igazán. Én várok az Ozakira, de az istenért nem hoznának a nagykerek. Egyszerűen nem értem. Van kereslet, mert felhívtam egy csomó boltot, és mondták hogy már van aki december óta lefoglalt egyet.
Miért nem képesek behozni?
Lehet hogy nem is olyan jó és félnek hogy visszahozzák majd mindet?:(

(#307) DummyBoy válasza Allien (#305) üzenetére


DummyBoy
senior tag

Nem értek veled egyet :)

A Zalman igen is jó cuccokat gyárt!

Az hogy nem fér fel minden lapra az szvsz nem a Zalman hibája! Ha valahova nem megy fel, az vagy a kondik, vagy az alaplap elrendezés miatt van ... normál alalplapra felmegy :)

Igazad van, jelenleg ne a legjobbak a Zalman hűtők! De azok voltak! Ráadásul ne akard összehasonlítani mondjuk egy Thermalright XP120-assal, mert az majdnem a duplája árban, ráadásul venti nélkül ...

A Zalman kezdte a Heatpipe-ot, a Zalman kezdte a rózsaszerű elrendezést (Amit már nem 1cég lekoppintott, sokkal gyengébb hatásfokkal persze ...), a full passzív házról nem is beszélve ...

Az igaz, hogy az Audio piac nem a Zalman fő szegmense, de nem hinném, hogy a Zalman a legshitebb, ''bulgáriai'' cég ...

Kiváncsi vagyok mit tekintesz márkának :)

Peace :)

Life is shor...

(#308) Mankó


Mankó
veterán

Láttam ma egy Genius 5.1-et élőben. Igaz meghallgatni nem tudtam, de felvettem a fejemre, és hát... Nem nyerte meg a teszésemet. Egyszerűen nyomta a fejemet, a füleimet nem fedték el a fülhallgatók. Egyszóval kényelmetlen volt. A Philips HP250, viseletben ehhez képest sokkal, de sokkal kényelmesebb. Ha már ennyi pénzt kiadok egy fülesre (15e), legalább kényelmes legyen.
Szóval én inkább várok az Ozakira.

(#309) DonElvis válasza Allien (#305) üzenetére


DonElvis
tag

Pontosan erről van szó... Aki idáig kúlereket gyártott nehogymá nekiálljon audio cuccokat csinálni mert kicsit komikusan veszi ki magát. Vagy lehet hogy telitett a kúlerpiac?:))) Holnapután lesz zalman nyalóka is.

Még mindig meg vagyok elégedve Medusa cuccal, bártan ajánlom mindenkinek, még hagkari nélkül is.

Ami nem számít, az nem érdekel

(#310) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Akkor úgy látszik,hogy a Medusa a nyerő mert arra még senki sem mondott rosszat. :))

(#311) Allien válasza DummyBoy (#307) üzenetére


Allien
veterán

''Az hogy nem fér fel...'' ---- Pedig tiszta röhely, mégis a nyomi mérnökök rontották el, vagy a marketingesek, nekem mindegy. Elvileg azt írják a honlapukon, hogy az Abit AN7-re sehogyan sem, tehát fabrikálással sem megy fel. Erre van itt egy totyik, és egy srác tök röhelyessen felrakta!:)) LOL! Annyi a lényeg, hogy van egy univerzális rögzitője, és ebből kell egy kicsit levágni. Persze, én elvből nem teszek ilyet.

Ami a thermalRight-t illeti, a Zalman hol hivatalossan 6-7E huf? SEHOL! Zalman CNPS7000-Cu 9990 huf a depo.hu-n, Zalman CNPS7700-Cu 12400 huf. Az én Amd-mre pedig 10800+ venti, a legdrágább hűtő, és persze simán odaveri a zalmant, még hangal is, ha olyat veszek rá (de az egyel kisebb már 9E alatt van, + venti.
Azt nem tudom, hogy a zalman kezdte volna a heatpipe-t. Még nem láttam eddig, csak két terméküknél, az egyik még meg sem jelent kereskedelmi forgalomba, a másik pedig a full passzív hűtésü háza. Ennyi. Akkor hol kezdte Ő?:B.

Ami a fülesét illeti, szvsz nem lehet roszabb, mint az Ozaki terméke ebben a kategóriában, de nincsen lehetősségem összehasonlítani.:DDD

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#312) Zoty4


Zoty4
őstag

Na nekem ma fogyott el a türelmem az Ozakihoz.

December óta próbálok venni, ennyit nem érhet. Valaki legyen oly drága és mondja meg hogy a medusát hol lehet Bp-en kapni? Egy link is jó lenne mellé amely leírja hogy mit is tud, mert ha hasonlóak a paraméterek és árban sincs nagy differencia, akkor megveszek egy ilyet azonnal.

Várom a válaszotokat.
:(((

(#313) Allien válasza Zoty4 (#312) üzenetére


Allien
veterán

Én az MM-ben láttam, az Örs Vezér téri Árkád-ban, de lehet, azt már megvették, és ismerve az MM rendszerét, nincsen nekik több, ott jelenleg.:B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#314) Zoty4


Zoty4
őstag

Köszi Alien.
Lehet hogy besétálok holnap aztán ha van,akkor megvételezem.
Ha nincs felgyújtom a boltot ;]
:D
Vagy gondolod hogy várja az Ozakira?
De már tényleg 4 hónapja nem tudok venni olyat.
:(

(#315) Trak válasza Allien (#305) üzenetére


Trak
addikt

Merész vagy, és látszik, hogy nem ismered jól a Zalman termékeket, mert 2 terméket láttál, de Te már levontad a saját következtetéseidet...

Zalman chipsethűtő
Zalman heatpipe-os VGA hűtő (ZM80C, ZM80D)
Zalman 5 ezres, és 6 ezres sorozatai, ezek mind nagyon jók voltak a megjelenésükkor.

A technikai újításaik, a remek megoldásaik új dolgokat hoztak a hűtésbe.

Szép lassan 2 év alatt felzárkóztak mögéjük a többiek, és már nem ők a legjobbak... milyen meglepetés. Amiket alkalmaznak, azok a 2-3 éve elkezdett újításaik továbbfejlesztései, és még így is bőven jobbak a legtöbb konkurensüknél.
És biztos vagyok benne, hogy nem alszanak a mérnökeik...ha kijönnek vlami extra újjal, akkor lehet, hogy 1-2 évig megint ők lesznek az elsők.

Tényleg nem a Zalman tehet róla, hogy nem szabványosak az alaplapok. Az meg hogy csak pár lapba szerelhetőak, az baromság, ez ami röhelyes. Úgy hangzik, mintha Te megszívtad volna, mert a Tiédre nem ment fel, és most ezért fikázod őket.
Ha a NAGY Thermalright oldalát figyelmesen megnézed, van sok hűtőjük, aminél ott a lista, hogy mely lapokra nem megy rá...

Tőled idézve:
''Elvileg azt írják a honlapukon, hogy az Abit AN7-re sehogyan sem, tehát fabrikálással sem megy fel. Erre van itt egy totyik, és egy srác tök röhelyessen felrakta:))''

Te sem gondolod komolyan, hogy ők azt írták a honlapon, hogy farigcsálással nem fér bele... A boltban megvehető alap modell nem fér bele, ők ezt írták. Hogy mégis megoldható farigcsálással, az már egy másik dolog, de ezt azért mégsem lehet odaírni a weboldalra...

Az árakról ne vitatkozzunk, mert ezek a hűtők M.O-n jóval drágábbak, mint kint, hogy itthon ki mennyit rak rá, az meg egy másik dolog.

Pl a Zalman füles beszerzési ára 6k alatt van a nagykerben... erről ennyit.

Szóval sokmindent lehet mondani a Zalmanra, de azt hogy rossz márka, azt nem igazán. Persze Neked lehet ez a véleményed, szíved joga:)
Az hogy kijöttek egy fülhallgatóval, az megint egy másik kérdés. Nem ez a fő profiljuk, de próbálkozni mindig lehet, nem?:)

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#316) DonElvis válasza Zoty4 (#312) üzenetére


DonElvis
tag

Jelentem, tegnap az Örs Vezér téri MM-ben volt még 1, azaz egy darab Medusa, a Thrust már elfogyott.

Ami nem számít, az nem érdekel

(#317) Zoty4


Zoty4
őstag

Egy darab? Akkor szerintem nem érdemes most elmenni oda. Mert 80%, hogy akkor azt vki már vagy visszavitte, vagy amire odaérek , elviszik, mivel marha messze lakok az Örstől :(
Esetleg más boltok?
:)) Ozaki vagy Medusa?:DD
Léccike valami bisztatót!

(#318) Zoty4


Zoty4
őstag

Egyébként a többi MM-ben is lehet kapni a Medusát? Mert egy szombathelyi havernak is kéne egy füles.

(#319) X@b3e válasza DonElvis (#309) üzenetére


X@b3e
addikt

Ez elég nagy hülyeség szvsz. Miért ne csinálhatna mást, ami mellesleg nem is rossz? Hogy dögölne meg a Logitech is, hogy sok terméke van. Egér, kormány, hangcucc...És nem mondanám 1iket sem éppen rossznak

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#320) X@b3e válasza pinnacle (#310) üzenetére


X@b3e
addikt

Ha Speedlink Medusara gondolsz, akkor már mondtam is rosszat. Speedlink : 2. vonalbeli cég, nem a minőségéről híres, inkább a mérsékelt áráról. Bár a füleshez még nem volt szerencsém

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#321) Allien válasza Trak (#315) üzenetére


Allien
veterán

Nem merész vagyok, hanem elkeseredet!! Anno, kb másfél éve megláttam a Zalman 6000-s sorozatát. Mondom Nekem ilyen KELL! ECS alaplapom volt, de persze nem kompatibilis. No, mondom, így jártam. Azt hittem, low end alaplappal minek foglallkozzanak. Aztán elérkezett az idő a váltásra, vettem egy Abit AN7-t. Ez azért nem low end, bár nem is a csúcs. Folyamatossan figyelem a Zalman-t is, persze, elvileg vannak jó dolgai, mint a chipsethűtő. De, engedtessék meg, ha én cpu hűtőt akarok, és van egy ilyen gyártó, hát igenis, Legyen jó az alaplapok jelentős részére! Ha figyelmesebben olavstad volna a hozzászólásomat, akkor ki lehet belőle következtettni, hogy a mgeoldás csak annyi, hogy egy plussz rögzitőt kellene belerakni, mely rövidebb. Ennyi. Ez nem biztos, hogy a mérnökök hibája, lehet, hogy a marketingesek spórolták ki.
Persze, a TR hűtőinek is vannak gondjai, ez tény.
Ami pedig az árakat illeti, hát NE bosszants már! Ki a rákot érdekel, hogy pl. USA-ban mennyiért adják 1000-s tételben, vagy itt, kishazánkban mennyi a nagyker ára?:B Az emberek nagyrésze NEM jut nagyker árlistához sem, nemhogy onnan vásárolhattna, tehát ne ezzel gyere. Én megnéztem a Depo-n, viszonyítási alapnak jó, ENNYI a kisker ára, és CSÁ! A fülese nem lehet rossz, ezt is írtam. De, én berágtam rá, meg arra, hogy sokan hanyatt esnek tőle. De, akkor maradjunk az újitásnál. Heatpipe-s cpu hűtő, ha jol tudom, csak most jelent meg. EZ hol ujdonság, amikor már az utolsó cipész is ilyet gyárt?:B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#322) Trak válasza Allien (#321) üzenetére


Trak
addikt

Tényleg kifogtad a nem kompatibilis lapokat...:U Amúgy én is szívtam a Gigabyte-ommal, azon nincs 4 lyuk a proci körül, így nem megy rá, szóval tudom milyen.
Figyelmesen elolvastam a hozzászólásodat, tudom mi lenne a megoldás, mert már nekem is volt levágott Zalmanom:) És igazad van, tényleg csak egy rövidebb rögzítőt kellett volna csomagolni, de ez gondolom annyi plussz lett volna a Zalmannak, amire azt mondták, hogy nem éri meg nekik (vagy szartak rá... passz).

Nem olvastad el figyelmesen amit írtam, vagy rosszul fogalmaztam.
Úgy értettem a dolgot, hogy ők nem a magyar piac szerint állítják be az áraikat, arról nem ők tehetnek, hogy Európa közepén vagy egy szaros kis ország, ahol 2x annyiért lesz kapható... Értsd: nem ők tehetnek róla, hogy nálunk 2x annyiba kerül, ez van, így hozzák be. Nekem sem tetszik, de ez az utolsó dolog amiről a Zalman tehet:)

És erre írtam, hogy a Zalman füles nagyker beszerzési ára 5-6k körül van. A nagykerben is nettó 9k az eladási ára, de 5-6k-ért szerzik be. Értsd: ők is rohadt sokat tesznek rá. Ez csak egy viszonyítási alap volt, hogy a hűtőknél is lehet, hogy hasonló a dolog...

Az árat felnyomják a nagykerek, és a kiskerek is... ez van sajnos.
Persze engem sem érdekel elvileg, hogy az
''USA-ban mennyiért adják 1000-s tételben, vagy itt, kishazánkban mennyi a nagyker ára''
de mégis kell, hogy érdekeljen, mert ha látom mellette, hogy mennyiért kapom meg én, mezei felhasználó a sarki boltban, akkor látom, hogy erről már nem a gyártó tehet.

Az utolsó cipész is heatpipe-ot gyárt, de kinek volt először heatpipe-os hűtője? Nem a sarki cipésznek, hanem ő is csak leleste a technikát:)
Lehet, hogy ez az új hűtőjük nem lesz akkor durranás, ez csak feltételezés volt a részemről. Az is lehet, hogy a többiek túlnőnek a Zalmanon, a(z) (sz)ámítástechnikában minden előfordulhat.

Amúgy meg:
[kép]

:)

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#323) pinnacle válasza X@b3e (#320) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Akkor melyik a legjobb?

Ozaki,Genius,Zalmann,Medusa,Trust,TEAC :Y

Leginkább a hátsó hangok minősége érdekelne,mert szerintem az a legnehezebb feladat.:F

[Szerkesztve]

(#324) Allien válasza Trak (#322) üzenetére


Allien
veterán

Természetessen, egyetértek veled sokmindenben!:)) Az más kérdés, ki tehet róla, mert ha majd több lesz a fizetőképes kereslet, tutira lentebb mennek az árak.:B csak győzzük kivárni, vagy esettleg irány Ausztria.:DDD

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#325) Trak válasza Allien (#324) üzenetére


Trak
addikt

Ha így halad az ország, akkorsosem lesz több a fizetőképes kereslet:(
De ez már egy másik topikba való:)

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#326) DonElvis válasza X@b3e (#319) üzenetére


DonElvis
tag

Igen a Logitechnek sok terméke van. Gondolom ugyanakkora tapasztalata is. Szerinted a Zalmannak mekkora tapasztalata van hangtechnikában? Szerintem kb nyalókagyártásban.


Ha az érdeklődőknek sikerül beszerezni szivük vágyát, öszehozhatnánk egy tesztet, ahol a sűrűn emlegetett gyártmányokat egy adott konfigon letszteljük.
Azaz pontosabban 1 ember leteszteli (lehetőleg független, jó fülű emberke).
Ezennel fel is ajánlom az én Medusa gyártmányomat egy teszt erejéig.
Tényleg kiváncsi vagyok az ereményre.

Ami nem számít, az nem érdekel

(#327) pinnacle


pinnacle
nagyúr

A Prohardver szerksztősége igazán készíthetne egy tesztet.Magyar tesztet még sehol sem láttam.:))

(#328) Zoty4


Zoty4
őstag

Sziasztok ögen.

Nehéz úgy tesztet csinálni, hogy egyáltalán nem kapni az országban.
szerintem ha akarnának sem tudnának szegény PH-sok tesztet csinálni.
:O

(#329) X@b3e válasza DonElvis (#326) üzenetére


X@b3e
addikt

Mondjuk nem vagyok benne biztos, hogy azt a Zalman is gyártja. Lásd DVD írók... Van Sonytól kezdve Samsungon át ezer, de nem mind gyártja, van, amelyik csak megveszi, licenszeli és rárakja a matricáját.
Egyébként akinek ilyen Zalmanja van, nem nagyon panaszkodott, egyedül a surround effektek nem a legjobbak. De könyörgöm, ez egy füles, senki se várjon már 10k-ért egy dolby digital 1000W JBL hangteljesítményt. Én arra lennék kiváncsi, hogy Ozaki és Zalman közt van-e ezen a téren különbség, de úgy látom, nem nagyon van olyan arc, aki már mindkettőt próbálgatta

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#330) K G S


K G S
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Nekem egy SpeedLink Medusa fülesem van, és egy SB 5.1 Live Digital kártya mellett használom. Szerintem eléggé jó, nekem már több mint 1 éve van meg, 16K-ért vettem annó a Hülye azért nem vagyok boltból :D . Azt elmondom róla, hogy számomra a viselése eléggé kényelmes, és a hanghatásokkal sincs gond. Nekem játékoknál, zenéknél és filmeknél egyaránt bevált. Mikor először összeraktam, xarul állítottam be, mivel a mélyet túlzottan felhúztam, pedig elég pont középen hagyni, és jöhet az élmény :D, csak normálisna kell beállítani.
Ezalatt az 1 év alatt nem kezdett el semmi ''rohadni'' rajta, ráadásul 2 év garival is megdobnak.
Megvásárlása után láttam a német cs oldalon, hogy kitüntetéseket is nyert ez a füles.
Egyetlen negatívum: a kicsi erősítő, amit adtak hozzá hajlamos nagyon halk ''sz'' hangot csinálni, ami csak akkor hallható ha a füleshez közeli potik teljesen fel vannak tekerve, de ezeket kicsit visszább véve már nem is hallható.

Szidásokat pü-ben tessék

(#331) Allien válasza Zoty4 (#328) üzenetére


Allien
veterán

Hát, ha CSAK ezen múlna, én bizti felajánlanám közgazdasági hasznosításra a saját Ozaki 007-t fülesemet, habár, az enyém szvsz nem mérvadó, mert már eléggé megviselt külsőleg.:B Azért, ami azt illeti, NEM elég csak a füleseket tesztelni, arra is kíváncsi lennék, hogy milyen külömbség van pl. egy SB Live! 5.1, és mondjuk egy jelenleg nagyon jó árban kapható SB Audigy 2 ZS OEM (~14E huf) hangkártya között, fülesekkel tesztelve (önző módon, én pl. pont ilyen cserét tervezgetek)! :)) Elvileg, már gondoltam, hogy lassan új 5.1-s fülest kellene beszereznem (nem az Ozaki hibája miatt!). Elvileg, merészen gondolkodtam, hogy esettleg Sennheiser 5.1-s fülest kellene beszerezni, mert igaz, hogy nincsen rajta miki, de azt meg külön lehet venni, maximum. Viszont, hangminőségben tutira más lenne!:DDD Csak, még az árával nem vagyok tisztában!:Y

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#332) Trak


Trak
addikt

Ma voltam a Westendben lévő MM-ben, és láttam Thrust-os, és Medusa-t is.
Van mindkettőből nekik.

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#333) hunluigi


hunluigi
senior tag

Erre mondjatok véleményt... esetleg van valakinek? Főleg ez az USB-s üzem érdekelne (pláne hogy megy-e egyszerre a sima hang kimenettel)
Bővebben: link

rövid cikk: Bővebben: link
Szívesen vennék PH! -s tapasztalatokat!!!

[Szerkesztve]

A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

(#334) DonElvis válasza hunluigi (#333) üzenetére


DonElvis
tag

Ez pontosan olyan mint a Medusa, csak ezen USB csati van. Szerintem amit a Medusa-ról olvastál, erre tökéletesen igaz.

Ami nem számít, az nem érdekel

(#335) Zoty4


Zoty4
őstag

Ez a Medusa egyre jobban tetszik.
:DD
És lehet is kapni. :)) Mennyiért vesztegetik a Westenben meg tudnád esetleg mondani?
Ja és melyik típus azt is írd le pls.
Előre is köszi

[Szerkesztve]

(#336) Trak válasza Zoty4 (#335) üzenetére


Trak
addikt

Ha ezt nekem írtad, akkor legközelebb használd a válasz gombot:)

Amúgy passzolom az árát, és a típusát is... nem igazán érdekelnek ezek a fülesek, így nem is néztem meg őket igazán, csak láttam, hogy van és gondoltam megemlítem itt, mert sokan keresik őket.

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#337) Zoty4 válasza Trak (#336) üzenetére


Zoty4
őstag

Te milyet szeretnél venni?
Hogy ezek nem jók.
A Medusa Szolnokon 17E :O Egyik haverom vett. Neki nagyon tetszett és jól szól.
Azért érdekelne, hogy itt Pesten mennyibe kerül, mert valszeg én is megveszem, ha olcsóbb

(#338) tts válasza DonElvis (#309) üzenetére


tts
addikt

Hát ezek elég izgalmas érvek. :Y

Mondjuk ez a hsz. nem kevésbé komikus.

(#339) Wolverine válasza tts (#338) üzenetére


Wolverine
félisten

Yahh... Én közel egy éve nyűvöm a Zalmant, és a világon semmi bajom sincs vele... (nincs is más Zalman cucc nálam, csak az egyik lakótársamnál egy 7000Cu :DDD)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#340) tts válasza Wolverine (#339) üzenetére


tts
addikt

én nem akartam csak azért dícsérni, mert nekem is van, de egy laptopra rákötöttem a ZM külső hangkártyát és az 5.1 fülest betettem egy gyári DVD-n egy Roger Waters koncertet - igazán nagyon kellemes élmény - teszt gyanánt elmegy

(#341) MaUser válasza Allien (#331) üzenetére


MaUser
addikt

A két kártya között a legészrevehetőbb különbség az alapzaj mértéke. ZS-nél egészen tűrhető mértékre redukálódik a Live sziszegése. A füles tesztnek meg sok értelme nincs, mert a Medusa-Trust-Ozaki-Genius egy és ugyanaz a füles....

MOD.: A filmeknél a két kártya közt nem vettem észre különbséget, de ez inkább a fülesem (ph009) hibája. Játékok alatt a ZS viszont egyértelműen jobban szól, az ember sokkal jobban úgy érzi tényleg körbeveszik a zajok.

[Szerkesztve]

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#342) Allien válasza MaUser (#341) üzenetére


Allien
veterán

Hát, nem tudom, de akkor a felsorolásod hiányos, mert a Hama 5.1-s fülese is nagyon gyanussan Ozakis:B Ami a hangkártyát illeti, el is várható, hogy jobban szóljon!:)) Azért az ára is dupla annyi, mint egy Live! ára.

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#343) Allien


Allien
veterán

Külömben, itt egy 5.1-s füles, csak NEM játékra való:
Bővebben: link
A Basys-t fogom kérdezni, mennyi is, mert azt elfelejtették elküldeni, viszont aki úgy gondolja, ezen termék a Westend MM-ben meghalgatható!:DDD

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#344) tts válasza Allien (#343) üzenetére


tts
addikt

váááá

(#345) pinnacle válasza Allien (#343) üzenetére


pinnacle
nagyúr

http://www.pixmania.com/hu/hu/90932/art/pioneer/se-dir800c-vezetek-nelkul.html
120K kicsit sok:o

A két kártya között a legészrevehetőbb különbség az alapzaj mértéke. ZS-nél egészen tűrhető mértékre redukálódik a Live sziszegése. A füles tesztnek meg sok értelme nincs, mert a Medusa-Trust-Ozaki-Genius egy és ugyanaz a füles....

És ki az OEM gyártó?

(#346) tts válasza pinnacle (#345) üzenetére


tts
addikt

húúú, hát ez szerintem egy súlyos félreértés a Pioneer részéről :O

(#347) MaUser válasza pinnacle (#345) üzenetére


MaUser
addikt

Nem tudom ki az oem, de jól csinálja. (a fülest sajnos nem annyira...)

A Pio fülesnek utána kellene kérdezni, mert lehet, hogy olyan, mint a Sony virtual dolby fülese, ami tudja dekódolni az 5.1-es jelet, de csak két hangszórója van.

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#348) Allien válasza pinnacle (#345) üzenetére


Allien
veterán

Azért NE felejtsed el, hogy EZ NEM game füles, hanem hifi!:B Dolby Digital-t (DTS, Dolby Surround I-II), kevés füles tud kiadni, főleg ha NEM virtuális! Szvsz, ami tényleg gáz, hogy CSAK 8 méter a hatóköre!:))

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#349) Zoty4


Zoty4
őstag

Azt szeretném megkérdezni, hogyha az integrált hangkarit használom, az jó e egy 5.1 es fülesnek vagy muszály lesz beruháznom egy SB-re (ha nem feltétlen muszály, akkor nem tenném)?
MSI K8N lapom van és azon egy ac97 7.1es hangkari.
Valszeg holnap megveszem a Medusát vmelyik MM-ben, de még fügvénye a válaszotoknak.
Drukkolkjatok és várom a válaszokat.:U
Előre is kössssssssssszzzzzzz:Y

(#350) Allien válasza Zoty4 (#349) üzenetére


Allien
veterán

Kezdetnek megteszi az alaplapi is! Aztán, ha lesz lé, esettleg használtan is, megéri venni egy SB LIve!-t, vagy erősebb kártyát.:))

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.