Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-12 13:26:52

LOGOUT.hu

Ez a topik kizárólag gamer, több pont egyes/virtuális térhangzású, vezetékes és vezeték nélküli fejhallgatókkal foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) deedee válasza KisApám (#850) üzenetére


deedee
őstag

:O

tavaly majdnem vettem egy sony-t,de mire meghozták volna az üzletbe,addigra kifutott termék lett és nem maradt egyetlen darab sem sehol az ország nagykereiben...

[Szerkesztve]

(#852) sleve


sleve
tag

abit nf7-s alaplapon milyen progival le7 tesztelni 5.1-es fejhallgatót?

A tudás hatalom, a tudatlanság áldás.

(#853) Ademon


Ademon
csendes tag

A Zalman fejhalgató kialakítása másnak tűnik, mint a többié. Jóval szélesebb, és a hangszórók is távolabb állnak egymástól. Ez elvileg növelhetné a térhatás hatékonyságát? Mennyire befolyásolja ez a többihez képest?

(#854) Ademon


Ademon
csendes tag

Na és még valami, de igérem ez az utolsó lesz :)

Ma jártam a MediaMarkt-ban, és ott két féle SpeedLink volt. Azt hiszem az egyi a hagyományos Medusa volt. Az érdekesség a másikon, hogy a dobozán fel volt tüntetve a Dolby Digital Logo. Ez azt jelntené, hogy annak van beépített DD dekodere, teszem azt SPDIF kimeneten keresztül csatlakozik a hangkártyához?

(#855) deedee válasza Ademon (#854) üzenetére


deedee
őstag

ez engem is érdekelne.....

(#856) ÁDI válasza Ademon (#854) üzenetére


ÁDI
aktív tag

Inkább őket kérdezted volna meg... :DDD

SC: Avenger/P72, JG G3-SG1, 370;SRC MP5-AF 350, CM030 200; Jó Szerencsét, RC 1:18/1:12/1:10 Land Rover

(#857) Ademon válasza ÁDI (#856) üzenetére


Ademon
csendes tag

Az az igazság, hogy saját tapasztalat alapján, ha őket kérdezem meg még kevesebbet tudnak :)

(#858) ÁDI válasza Ademon (#857) üzenetére


ÁDI
aktív tag

Na, ja... ebben is van valami. :)

SC: Avenger/P72, JG G3-SG1, 370;SRC MP5-AF 350, CM030 200; Jó Szerencsét, RC 1:18/1:12/1:10 Land Rover

(#859) deedee


deedee
őstag

na én asszem megtaláltam,amit már régóta kerestem:pioneer se-dir 800 c

97 k az ára a pixmania-nál

drágának tűnhet,de dd dts dpl dekóderes és vezeték nélküli,valamint 3 év gari van rá.....

viszont ha valaki már használt ilyet,leírhatná a tapasztalatait.előre is kösz


ebben az árkategóriában már majdnem igazi 5.1-et várhatok?

(#860) X@b3e válasza deedee (#859) üzenetére


X@b3e
addikt

Ebben az árkategóriában valaki számítógépet vesz:U:)

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#861) deedee válasza X@b3e (#860) üzenetére


deedee
őstag

azt most cseréltem nemrég....Már van...Ez meg még nincsen és sok szempontból ideális lenne nekem,szemben a hangfalas megoldással.../amúgy meg eladó a mw550-em,ha érdekel... :) /

(#862) deedee


deedee
őstag

a pioneer magyarországi forgalmazójánál bruttó 80-ért is van,csak az bontott dobozos...Ezt írták vissza az érdeklődő mélemre....Asszem bemutató darabok....Azért a 80 már barátibb ár,mint a 97....

(#863) X@b3e válasza deedee (#861) üzenetére


X@b3e
addikt

És az mi?[kép]
Jah, burkolt reklám, értem, majd írok egy upot[kép]

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#864) deedee


deedee
őstag

az első mélemre egyből válaszoltak,a másodikra még mindíg nem.....Abban a kibontott doboz mikéntje után érdeklődtem...Talán bibis a dolog?

(#865) Hmmz válasza deedee (#864) üzenetére


Hmmz
aktív tag

Talán fáradj oda és próbáld ki hogy 97k ért mit is várhatsz..
csalódni nemhinném hogy fogsz ha a pénzed nem fáj utána..
Szerk: Ja és aztán majd ird le nkünk is..

[Szerkesztve]

Mottó:Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna...

(#866) deedee válasza Hmmz (#865) üzenetére


deedee
őstag

na az asszony beintett...Mármint pioneer ügyileg.Mivel nemrég kaptam új konfigot és lcd-t,ezért csak a tavasszal ''engedélyezi''...Addig be kell érnem egy zalman fülessel,pénteken kapom meg.... Ez van... Az élet nem habostorta.... :(

(#867) penene válasza deedee (#866) üzenetére


penene
őstag

szegényke! :) de legalább a szomszédokat nem zavarod!!;]

(#868) deedee


deedee
őstag

holnap megyek a zalman-ért,már kíváncsi vagyok....Tavaly egy ozaki 007-est teszteltem és nem voltam vele megelégedve...Majd elválik,hogy ezzel hogyan boldogulok.... :)

(#869) deedee


deedee
őstag

hát eléggé puritán maga a doboz és a szett /ha nevezhetem így/ felszereltsége.semmi kiegészítő/átalakító kábel ....semmi vicik-vacak....Csak maga a füles és kész....Ugyanezért a pénzért/vagy picivel többért/ erősítő és kábelrengeteg vár pl az ozakinál....DE!!Viszont a térhatást tényleg lehet hallani a zalmannál...és ami régen nálam volt ozaki,az csak max 2.1-et adott...Itt viszont érezhető a jobb térhatás....Asszem megérte a 11 ropit a cucc...Filmnél próbáltam ki:penge 3 és jó volt...Játék pillanatnyilag a doom3 és a hl2 van fennt a gépen,majd azokkal is eljátszadozok egy kicsit....

a lényeg:jobb térhatást ad,mint azt vártam...Ja és egy sima asus a8ne integrált hanggal néztem...Milyen lehet audigyvel??? :)

(#870) Bernardo20 válasza deedee (#869) üzenetére


Bernardo20
senior tag

Szerintem is elég szépen szól a zalmanka:D
bár nekem egy usb-s zalman hangkártyám van és azzal nyomatom,de tényleg nagyon teccik:D

szerintem jól döntöttél:C

(#871) deedee


deedee
őstag

ja és a front és center hangerőt majdnem teljesen lekellett vennem,mert nagyon halk volt alapból a rear.....Most kb egyforma erősek és így már jó a térhatás...Viszont a basszust inkább csak zenénél hallom,filmnél már kevésbbé mérvadó....

(#872) Bernardo20 válasza deedee (#871) üzenetére


Bernardo20
senior tag

a basszussal nekem is voltak gondjaim,de aztán sikerült belőnöm..:))

(#873) deedee


deedee
őstag

hl2-nél szinte semmi térhatást nem tapasztaltam... :(

(#874) Bernardo20 válasza deedee (#873) üzenetére


Bernardo20
senior tag

én nem játszom igy nem nagyon tudok nyiltakozni.de filmeknél nagyon jó!
Még csak az Nfsu2-vel játszottam. És nagyon jól lehetett érezni a söráundot:D

(#875) deedee válasza Bernardo20 (#874) üzenetére


deedee
őstag

viszont tapasztaltam valami érdekeset:a penge 3,ami ugye nívóban elmarad a matrix 3-tól,mégis jobban ''térhangzott'' mint a Neo opusz....Érdekes.....

a frontokat nagyon le kellett venni és a centert is,a reart meg fullra felkellett nyomni...Nálad is ez van?

(#876) Bernardo20 válasza deedee (#875) üzenetére


Bernardo20
senior tag

egyébként még én sem találtam meg a legjobb beállitást. Power Dvd 6 deluxot használok és abban rengeteg beállitás van. ott éremes próbálgatni.
A rear az tényleg nagyon halk. a center meg nagyon hagosan szól.

bár én általában zenei dvd-ket szoktam nézni ill.hallgatni. Ott a basszust keveslem.

(#877) jungleboy


jungleboy
csendes tag

Sziasztok,
Kinek mi a véleménye egy bizonyos SHARK EX 5.1 fülesről? Láttam egy-két helyen de infóm nincs róla. kb 18+fa körül adják. Esetleg valakinek van ilyene?

(#878) deedee válasza jungleboy (#877) üzenetére


deedee
őstag

olovass vissza és találsz majd linket egy tesztről a shark-al kapcsolatban.... :)

(#879) Bernardo20


Bernardo20
senior tag

hmm..nagyon haldoklik a fórum! senkinek se kell mostanság jó fülesről info meg hasonlók??:))

(#880) harry


harry
veterán

Lehet csak egyre jobban megszokom, vagy sikerült jól beállítani, de most meg vagyok elégedve a Medusa hangjával, játék alatt (CS) elég jól meg leet különböztetni, h ki/merről jön, filmeknél is jó, a center már nem annyira balról szól, inkább tényleg középen.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#881) cskamacska válasza Bernardo20 (#879) üzenetére


cskamacska
addikt

Ha már információ, akkor a Zalmannál hogyan lehetne szabályozni a basszust?
No mert ugye a a .1 csatorna állítgatásával nem lehet, a hangkari kinyomja a szabályozgatott mélycsatornát, de a Zalman valahogy lenyeli(elméletileg lekeveri az összes csatornára, háát), a front mono meg megy középhangszóróra duálmonóba.
Nem mintha különösebben lejjebb akarnám venni, nem rázza szét a fejem különösebben (ellentétben állítólag a medúza/ozaki/genius félékkel), örülök, hogy van valamennyi.

Egyébként az USB-s hangkarid nem valami szoftveres megoldás? Mennyire terheli le a gépet?

Nem tudnátok ajánlani egy jó lejátszóprogit, ami szépen 5.1-ben tudná megszólaltatni a sztereó zenéket? Nem mintha különösebb gondom volna a Creative CMSS 3D-jével, csak hátha akad jobb megoldás.

A sistergésre az egyetlen megoldás egy jobb hangkártya bevásárlása.
NF7-S alaplapi Soundstormjával nem tudtam olyan halkra állítani a hangerőszabályozót, hogy ne lehessen valami háttérzajt hallani. Ha hangosabbra állítottam, pl zenehallgatás közben, kihallatszott a zene mögül az elektromos zaj.
Ez egy Au2 ZS bevásárlása után annyit javult, hogy a maximum hangerő 33%-a körli értékéig nem nagyon hallani a zajt(e pontnál hallani, de csak odafigyeléssel), afölött már egyre jobban észlelhető. CMSS(Creative's Multi-Speaker Surround System-instant sztereó-5.1 drivertrükk) bekapcsolása után valamivel emelkedik az alapjaj.

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#882) Bernardo20 válasza cskamacska (#881) üzenetére


Bernardo20
senior tag

Van az usb-s hangkarimhoz szoftveres támogatás igy elég könnyű volt rendesen beállitani a fejhallgatót. Abszolút nem terheli le a gépet. még az akksi időben sem látszik meg,hogy rá van-e dugva. hangkártyán is lehet állitgani a hangsugárzók arányát,hangerejét. nem szoftveresen állitja elő az 5.1-et,hanem rendesen keveri ki. akármilyen 5.1es hangfalrendszer mellett megállja a helyét. és még külön tápot se igényel. A sistergésről annyit,hogy nagyon halk és tényleg nem nagyon lehet teljesen megszűntetni,bár ha már a leghallkabb zene szól akkor már nem hallatszik szerencsére semmi zavaró tényező.;]

(#883) deedee


deedee
őstag

mp3-hoz kicsit ratyli a zalman,de filmekhez jó...

mármint átlag mp3-ról van szó,mert 250-300 k-s az tűrhető... :)

játékokban valahogy nem igazán jön ki a térhatás.....Próbáltam doom,cod,hl2....De nem olyan jó... :( Talán a cod-ban ''volt'' valami...

ja és kezd marhára idegesíteni ez a tekergő-forgó-összecsukható fejpánt....Összevissza szöcsmörög... :))

(#884) Bernardo20


Bernardo20
senior tag

Ha valakit érdekel megválnék a Zalman fülesemtől(mikrofonos) és a hozzá tarozó zalaman 5.1es USB hangakirtól. Tts-nél vettem kb 1 hónapja. 25ért lehet vinni a kettőt. vagy cserélni egy komoly stereo fülesre. pl:Senhaiser HD 515ösre értékegyeztetéssel.

(#885) cskamacska válasza deedee (#883) üzenetére


cskamacska
addikt

Vagy az MP3 nem elég a Zalmanhoz?:U

Vannak olyan MP3-aim melyek hangfallal jól szóltak, de a fülessel már úgy érzem, hogy ''hiányzik belőlük valami''. Flac-val, veszteségmentes WMA-val nincs gond, sem a DVD-Video filmek vagy a DVD-Audio lemezek hangjával.

A térhatás nem minden játékban jelenik meg érezhetően. Én Battlefield 2-ben és a Counter Strike-ban vettem leginkább észre, hogy, hogy mozognak körülöttem.(Esetleg azért, mert hálózatos játék közben jobban odafigyel az ember? Quickload/checkpoint a barátaink, de hálós játéknál nincs bocsánat.) Le kellene tesztelnem ezt még a Thief 3-al, Hitman 2-vel.

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#886) deedee válasza cskamacska (#885) üzenetére


deedee
őstag

a 3 k-s philips füles szebben adja le az mp3-at.....Az arra lett kifejlesztve,a zalman meg inkább filmekhez...szerintem... :)

(#887) cskamacska válasza deedee (#886) üzenetére


cskamacska
addikt

No igen:(

[Szerkesztve]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#888) cromex


cromex
tag

Megtaláltátok a tökéletes 5.1es fejhallgatót amin ''minden'' szépen szól?

(#889) Bernardo20 válasza cromex (#888) üzenetére


Bernardo20
senior tag

attól tatok ilyen árkategóriából nincsen ilyen.
ha mondjuk lenne sennheiserből ilyen 5.1es cucc az nagyon klassz lenne:C

biztos már van 60-70ért olyan füles amin tényleg minden jól szól.
én maradok a zalmannál. már ameddig el nem adom és szerzek helyette egy senheisert:D

(#890) deedee válasza cromex (#888) üzenetére


deedee
őstag

pioneer se-dir 800c 5.1

erre keress rá és csodáld meg....AZ ÁRÁT...!!! :)...IS....

(#891) Sianis


Sianis
addikt

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani egy fejhallgatót (5.1), amin van mikrofon is, és azért nem millókba kerül, viszont garanciás, és azért kényelmes is, sajnos nem mindegyik kényelmes a fülemnek, mivel elég kicsire nőttek...:(((

Köszi előre is a helpet!

(#892) Bernardo20 válasza Sianis (#891) üzenetére


Bernardo20
senior tag

szerintem először is próbálgasd meg őket az üzletekben. Ezt neked kell tudnod, hogy melyik kényelmes. Nekem a zalman pl nagyon jó. mint komfortra mint hangra.

(#893) Sianis válasza Bernardo20 (#892) üzenetére


Sianis
addikt

Na és az ára?

(#894) Bernardo20 válasza Sianis (#893) üzenetére


Bernardo20
senior tag

én itt a ph-n 10körül vettem. MM-ba 13körül van.
nézz körül biztos találsz. én csak ezt tudom ajánlani,mivel ilyenem van a többit még nem hallottam.

(#895) cromex válasza Bernardo20 (#894) üzenetére


cromex
tag

amit 25Kért árulsz? milyen tipus?

(#896) Bernardo20 válasza cromex (#895) üzenetére


Bernardo20
senior tag

25K-ér lenne a hozzá tartozó zalman 5.1es külső usb-s hangkarival együtt. szóval nem csak maga a füles kerül 25be természetesen:)) egyébként zalman+mikrofon.

(#897) cromex válasza Bernardo20 (#896) üzenetére


cromex
tag

de miért akarod eladni, hiszen irtad hogy teljesen jó a cucc... tipusa?

(#898) Bernardo20 válasza cromex (#897) üzenetére


Bernardo20
senior tag

anyagilag meg vagyok szorulva és nincs akkora szükségem rá. nem erőltetem az eladását látod,de ha valakit érdelene akkor szvsz odaadnám neki.

tipusa: Zalman ZM RS-6F+M füles és Zalman ZM RSSC USB hangkártya

(#899) cromex


cromex
tag

aha

(#900) Bernardo20 válasza cromex (#899) üzenetére


Bernardo20
senior tag

linket esetleg?:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.