Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-12 13:26:52

LOGOUT.hu

Ez a topik kizárólag gamer, több pont egyes/virtuális térhangzású, vezetékes és vezeték nélküli fejhallgatókkal foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) I_Am válasza Márton (#150) üzenetére


I_Am
veterán

A Zalmanban jobb és bal oldalt is 3-3 hangszóró van, ennek megfelelően a hátterek ugye külön szólnak és a két első összege a center.

[Szerkesztve]

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#152) Folze


Folze
aktív tag

Egyébként én Audigy-t használok, és hát próbálgattam drivereket ugye.
A KX nem igazán jött be, lehet hogy én bénáztam, nem tom, mindegy.
A legjobb az Audigy 2 ZS (hackelt) drivere lett ! ! ! Bővebben: link
A THX setupban ott is lehet állítani a hangszórókat külön-külön, nem úgy mint a sima Audigy driverben.
Mondhatni, frankón szól vele a Zalman.

(#153) Allien válasza Márton (#150) üzenetére


Allien
veterán

Nekem Ozaki PH 007-van, és kisértetiessen hasonlít az erősitő része hozzá! Elvileg, egy 10-15E huf-s 5.1-s fejhalgatótol nem érdemes extra hangzást várni (bár ha több hangszórós, akkor azért nem olyan rossz), de jobb, mint egy sztereo füles, már ami a térhangzást illeti. Külömben, már a márkásabbak is gyártanak, sőt, én pl. az AKG egyik fülesét néztem ki (kb. 2 éve már kapható), csak az valami 50-60E huf körül volt, vagy talán még drágább is. Igaz, bizti jobban hangzik, mint az enyém. Most próbálkozom kideríteni, hogy Sennheiser is gyárt már elvileg, illetve a Pioneer is, és hátha elfogadható árban van, mert akkor lehet, veszek egy ollantat. De, Sony virtuális térhangzásut semmiképpen sem, mert az nem ugyanaz!:B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#154) Syl


Syl
nagyúr

Vettem egy ilyen Zalman fülest, de nem vagyok hasra esve tőle.
Nem lehet megkülönböztetni az 'elöl-hátul' hangokat.
Normális az, hogy ha 5.1-es hangszórót állítok be a windows-ban, akkor a tesztnél nem szól a subwoofer? :(((

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#155) Szőrös  válasza Syl (#154) üzenetére


Szőrös 
veterán

milyen hangkarid van ? nekem sb5.1 én a centert /vagy mi az / picit hátrébb toltam mert a front túl hangos volt . Így már a hátsó hangok is jobban hallhatóak.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#156) I_Am válasza Syl (#154) üzenetére


I_Am
veterán

Igen normális, mert nincs benne subwoofer. A mélyhangot a jobb és bal frontra keveri le. Játékokban és dvd közben nekem sikerült beállítanom és észrevehető, hogy honnan szólnak a hangok. Mára már megszoktam, de eleinte nagy felling volt, hogy pl ut2k4-ben hallottam a lépéseket mögöttem aztán hátra arc és csá ellenfél.:DDD

És igen torz on borz-nak igaza van, alapból lejjebb kell venni a front hangerőt, mert elnyomja a töbit. De ha visszább veszed már hallható lesz az összes.

[Szerkesztve]

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#157) Syl válasza Szőrös  (#155) üzenetére


Syl
nagyúr

Az Abit AN7 alaplapi herkentyűt használom (nForce2 SoundStorm Dolby Digital).

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#158) Syl válasza I_Am (#156) üzenetére


Syl
nagyúr

Köszi, próbálkozom vele... :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#159) JaSe820 válasza Syl (#158) üzenetére


JaSe820
csendes tag

Bővebben: link

[Szerkesztve]

(#160) JaSe820 válasza JaSe820 (#159) üzenetére


JaSe820
csendes tag

Én kérek elnézést, hamarabb írtam mint olvastam... Pedig aszittem megtaláltam a megoldást :B

Mégegyet megpróbálok ( bár még ezt sem olvastam végig :DDD )

Bővebben: link

[Szerkesztve]

(#161) JaSe820 válasza JaSe820 (#160) üzenetére


JaSe820
csendes tag

Hát ez se jött be. Akkor inkább kérdezek. Az AZONA tipusról tud valaki valamit? A kép alapján az ozakihoz hasonlít (vagy az is más néven?)

(#162) lordring válasza JaSe820 (#161) üzenetére


lordring
aktív tag

Ja, engem is ez érdekelne:
Azona HT-280. Külsőleg viszonylag szimpi, 3,8m kábel, volume a kábelen, csak azt nem írja hány hangszóró van benne.

http://www.depo.hu/?page_number=6&id=16687&lid=1&csid=182

(#163) JaSe820 válasza lordring (#162) üzenetére


JaSe820
csendes tag

Vettem én is 1 Zalmant 3 napja, de eladó, ha kell valakinek 11 ezerért odaadom: Sajnos nekem nem jött be.

(#164) Tibcsó


Tibcsó
aktív tag

Lenne egy kérdésem!
Nekem Abit IC7Max3-as alaplapom van.Az alaplapra 5.1-es hangkártya van integrálva. Azzal is jól müködne egy 5.1-es füles, vagy külön kellene vennem egy
Sb hangkütyüt. Egy SB Extigy-t tudnék most venni elég jó árban, de ha nics igazán értelme akkor szivesen lemondanék róla.

(#165) Raymond válasza Tibcsó (#164) üzenetére


Raymond
félisten

Az SB Extigy-t nem eppen jatekokra vagy asztali gephez talaltak ki, ugyhogy az felejtos szerintem.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#166) Tibcsó válasza Raymond (#165) üzenetére


Tibcsó
aktív tag

Köszönöm a választ, akkor használom az alaplapi 5.1-el

(#167) Travelos


Travelos
őstag

Na akkor én most 5.1-es fejhallgatót szeretnék venni! Hol lehet most kapni ilyet??

PLEASE, sürgős!!

H97 / i5 / 16GB DDR3 / 3TB HDD / 120GB SSD / R9 280 / 24" IPS / 550W

(#168) Tibcsó válasza Travelos (#167) üzenetére


Tibcsó
aktív tag

Én a Vision Kft-nél vettem!

(#169) Tűzkígyó


Tűzkígyó
tag

Na nekem van Zalman fülesem és a következő a problémám. Több konfigurációban is kipróbáltam és ugyanaz történt. Mégpedig: Egyenként próbálgattam a csatornákat és nekem ha csak a mélynyomó csatornájára adok hangot akkor az nem szól. meg egyébként egyáltalán nem adja ki a mélycsatorna jeleit. VAlaki valami help?

Minél bölcsebb az ember, annál egyszerűbb dolgokra vágyik.

(#170) Trak


Trak
addikt

Végigolvastam a topikot+más fórumokon is nézelődtem, de még mindig nem vagyok meggyőzve, hogy van értelme egy ilyen fülesnek...
Vlaki aki használja már vlamelyiket huzamosabb ideje (>4-6 hónap), az írjon már róla részletes tapasztalatokat. Utána lesz pár kérdésem is:)

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#171) Trak


Trak
addikt

2x ment...

[Szerkesztve]

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#172) I_Am válasza Trak (#170) üzenetére


I_Am
veterán

Keress majd meg msn-en és kérdezz nyugodtan.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#173) Spirit


Spirit
őstag

Sziasztok!
Kérem segítsen valaki, sehol nem találok tesztet, vagy véleményeket a depo-n látott KnowledgeTech AVPro PDVD-9208 fejhallgatóról.Nekem pont egy 20-asom lenne a dologra, de nem tudom jobb-e,mint a Zalman,mert ugye ezt csak egyetlen helyen árulják.Lehet,hogy sokkal drágább,mint amennyit tud.Állítólag ez az egyetlen 8 hangszórót tartalmazó füles, és elég meggyőző a termék körítése, ezt lessétek meg:

(#174) Spirit


Spirit
őstag

Jövőt folyamán lenne esedékes, kérem segítsetek dönteni,hogy Zalman, ez, vagy az Ozaki, amit nem lehet kapni.A témában még csak épphogy elkezdtem olvasgatni, tegnap meghalt a fülesem,úgyhogy muszáj vennem,és úgy gondoltam,hogy a Genius SW5.1 fa rendszeremhez,amit 1 hónapja vettem, dukálna egy 5.1-es füles is:)

(#175) Spirit


Spirit
őstag

Senki ''többet''?

(#176) Keitaro válasza Spirit (#175) üzenetére


Keitaro
addikt

Úgy látszik sajnos nem, pedig engem is érdekelne tapasztalat vele, lassan nekem is időszerű lesz egy fejhallgató vétel. Ha nem lesz tapasztalat és véletlenül ezt vennéd akkor számolj be róla kérlek. Ahol lehet venni, ott nem lehet kipróbálni?

(#177) Spirit válasza Keitaro (#176) üzenetére


Spirit
őstag

Hát azt hiszem ez lesz,mert a 8 hangszóró az csak annyi, és 20e ft, mégse 11..nem hiszem,hogy rosszabb,max kiba*ztam egy 10-est az ablakon.Jövőhéten lesz meg,de karácsonykor vehetem csak alá.Apámtól kapom,és kikötötte, hogy csak a fa alá engedi.6. éve csinálom azt,hogy már novemberben ''megajándékozom magam''...Elege lett:)

Próbálni nem tudom lehet-e nézz körül a depo-n,egyetlen cégnél láttam, fogalmam sincs,hogy lehet-e próbálni,de sajnos a Zalmant se hallottam még,nincs összehasonlítási alapom.

[Szerkesztve]

(#178) Batman válasza I_Am (#156) üzenetére


Batman
őstag

Hali!

Én is most ujjítottam be egy zalman fülessel, eddig egész jo bár sok mindent meg nem tudtam beállítani.Milyen progival lehet jol ballítani a hangokat, nforce-s alaplapom van de az istennek sem tudom előhozni a beállíto menüjét ,csak a sima vindows-os lef-fel tilitolo van.:(
Ugy érzem mintha kicsit tompák lennének a hangok, és amikor használni akartam a microfonomat iszonyatosan neki állt zugni a füles, le is kellet tiltanom a microfont, ha engedélyezem zug mint állat.Nem tom lehet kene vennem valami jobb fajta hangkártyát és azzal nem csinálná ezt.Bár az előző fülessel nem csinálta ezt , bár az nem volt 5.1-es.

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#179) deedee


deedee
őstag

én még a nyáron próbáltam ki egy ozaki-t és másnap már vittem is vissza a boltba......Marhára nem produkált térhangzást...Basszus nuku,nagyobb hangerőnél/a hangerő kb 60-70 %-ánál/ már nagyon torzított,persze a fülesbe csatlakozó cérna kábeltől nem is vártam szuper minőséget....

(#180) deedee


deedee
őstag

ja és akartam venni egy sony-t 56k-ért,de már lekéstem róla,időközben kifutott termék lett.pedig úgy elhozták volna a boltba,hogy először csak kipróbálom és csak ha tetszik a hangja,akkor kellett volna kifizetnem.sajnos már a nagykerekben sem volt.dd és dts -t is tudott.szívesen meghalgattam volna és összehasonlítási alapnak már ott volt ugye az ozaki....

(#181) deedee


deedee
őstag

lehet,hogy a komolyabb cuccok sem tudnak megfelelő térhangzást produkálni????

(#182) Trak válasza deedee (#181) üzenetére


Trak
addikt

Elvileg tudnak, de nem mind1, hogy milyen hangkártyán próbálod ki, és hogy mennyit állítgatsz. Egy Audigy 2-n mondjuk fél óra-óra beállítás után már jó lehet a térhangzás.

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#183) zsoltee10


zsoltee10
addikt

őszintén szólva nem vagyok elájulva a zalman fülestől. live! 5.1 kártyával próbáltam egy barátomnak vettem nemrég, de egyáltalán nem érzem, hogy megér 10-12k-t. valami térhangzásszerű élmény van, de ennyi pénzért többet vártam, inkább egy 5.1 hangfalszett 15k-ért.

(#184) deedee válasza Trak (#182) üzenetére


deedee
őstag

creative sb live-val próbálkoztam 1-2 órát,míg végül feladtam......Talán kissé eltúloztam mert némi térhatás volt,de még 3d-nek sem nagyon mondanám,nemhogy 5.1-nek.........

(#185) I_Am válasza deedee (#184) üzenetére


I_Am
veterán

Én egy Zalmannal tolom a játékokat és sokan megkérdezték már honnan tudom mikor ugranak mögém, vagy merre vannak a pályán.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#186) deedee válasza I_Am (#185) üzenetére


deedee
őstag

tehát ha multiban nyomod az ipart,akkor előjön a térhatás?gémmel nem próbáltam csak filmmel.gondolom akkor neked a filmeknél is szuperál a dolog...nem?

pedig tényleg sokat babráltam az ozakival,mig végül visszavittem....

pedig az 5.1-es hang tényleg érdekelt füles ügyileg,mert a filmeket imádom,csak a kislányom nem nagyon érezné jól magát ha beledübörögne a fülébe mondjuk a matrix 3 dokk csatájának felturbózott hangja.halkan mozizni meg nem ugyanaz a fíling....Szal megrendeltem már egy sony csúcs cuccot is,de az meg kifutott termék lett,mire rámozdultam.a neten meg nem találtam más ilyen kaliberü 5.1-es fülit.úgyhogy feladtam a dolgot és vettem megaworks 550-et.havonta 2-3 napon ki is tudom használni amikor az asszony valahová elutazik a gyerkőccel.akkor aztán reggeltől estig bömből aminek bömbölnie kell....Pá pá fejhallgatók.... :)

(#187) Asusfan válasza I_Am (#185) üzenetére


Asusfan
senior tag

nem kell a samlag tudjuk hogy csítelsz te..:D

(#188) I_Am válasza deedee (#186) üzenetére


I_Am
veterán

2 házimozim van összesen 1000W feletti teljesítménnyel, ma vettem meg az új erősítőm is amivel fél hangerőn leégettem a jobb hátsó hangfalam, szal most vehetek majd azt is. :) (tudom miről beszélsz)

Viszont visszatérve nagy hangerőnél ha nincs megfelelően beállítva a hangcodec, akkor a front hangereje miatt elnyomja a center és hátsó sugárzókat a fülesben. Nekem is több órába telt mire beállítottam a filmekhez. Igaz gépen soha nem nézek filmeket, de beállítottam. Játékban meg egyenesen csúcs volt a különbség a régi stereo fülesemhez képest. Ut2k4, nfsu, Doom3, CoD, CoDUO, és jelenleg HL2 mind nagyon jól szólnak és tényleg hallani mikor egy szörny vagy bármi mögötted jön.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#189) deedee válasza I_Am (#188) üzenetére


deedee
őstag

na akkor én lehet hogy nagyon elkúrtam valamit!!

rákötöttem a hangkarira a csatikat
elindítottam a power dvd-t egy filmmel
semmi állítgatás,csak annyi ami a sima hangfalas beállítás:6 hangszóró és dolby sorround.ezt lehet beállítani a power dvd-nél.kellett volna még mást is állítgatnom?

az ozaki potijait hiába tekergettem félőrülten 2 órán keresztül,mert nem lett jobb az eredmény...

(#190) Trak válasza deedee (#189) üzenetére


Trak
addikt

Én amikor megvettem az 5.1-es rendszeremet, ne mvoltam megelégedve vele, 2 órán keresztül állítottam dolgokat, tesztelgettem az Audigy össze programjában amikor azt mondtam végre, hogy na, már tetszik:)
Nem hülyeségből adnak annyiféle dolgot egy jó hangkártyához.
Bár I_Am-nél ez nem áll fent, mert ő alaplapival nyomja:) De a jobbaknál, már ott is lehet állítgatni.

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#191) I_Am válasza Trak (#190) üzenetére


I_Am
veterán

Igen lehet állítani nálam hiába csak alaplapi a hangkártya. Én AC3 dekódoláshoz az ac3filtert használom abban nagyon jól be lehet állítani mindent, csak a dvd lejátszó programoknak meg kell adni, hogy ne a saját ac3-as dekóderüket használják, hanem az ac3filtert.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#192) Trak válasza I_Am (#191) üzenetére


Trak
addikt

És hogyan lehet a DVDlejátszóknak megadni hogy az ac3filtert használják?

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#193) vatomi


vatomi
aktív tag

Tegnap én is beruháztam egy Ozaki PH009-be. Este kicsit tesztelgettem is Audigy 1-ről meghajtva, de ma komolyabban neki esek. Meglátjuk, mit lehet kihozni belőle...Tegnap azért nem estem hasra, de a már említett illesztési problémákat nem fedeztem fel az ''erősítő'' dobozán. Zajosnak kicsit zajos magas hangerőn, ha amúgy semmi nem szól rajta.

(#194) Frosty válasza Cos (#15) üzenetére


Frosty
aktív tag

Nekem HD-515-ös Sennheiserem van és tökéletes benne a 3d-s hangzás...de sajnos csak ott ahol a játék EAX 3.0 v 4.0-át tud. Ami nem tud ilyet pl CS:Source ott 5.1-es rendszer kell. VISZONT egész nap lehet hordani fejfájás meg fáradás nélkül és zenéhez is hihetetlen jó.

(#195) Frosty válasza deedee (#189) üzenetére


Frosty
aktív tag

Én ennek a 7.1-es változatát néztem ki? Hogy szól a kicsike? :D

(#196) DummyBoy


DummyBoy
senior tag

Ozakiról mesélhetnétek még ... vagy van már olyan amit érdemes megvenni?

Esetleg ez a 8 hangszórós cucc?

Jelenle haver Zalman-ját hazsnálom, az nem olyan rossz :)

Jobb/rosszabb az Ozaki? Milyet vegyek?

Life is shor...

(#197) Bazsy


Bazsy
aktív tag

Készvagyok nemlehet zalman 5.1es fejhallgatot kapni a városban:(
10-15boltot hivtam fel semmi, rendelésre max, nagykerben nemlesz karácsonyig stb....:(

Ha valakinek van elado szoljon de igengyorsan, gari papirral megveszem 13000ért...

Bazsy

(#198) etilin válasza Bazsy (#197) üzenetére


etilin
aktív tag

Használt is érdekel?
Ha igen írj privit.

[Szerkesztve]

Ej, God Vazzeg és egyéb sokak hun vannak, he?

(#199) Allien


Allien
veterán

Látom, sok a bizonytalanság. Jelenleg az 5.1-s fülesek nem tudják visszahozni 100%-ossan egy házimozi szintjét, a hátsó hang hiánya miatt. Az én Ozaki 007-sem minősége kifogásolható. Kilazult a kábel a fülesből. Viszont, a potik nem lettek kontaktosok, igaz, keveset tekergetem. Amikor tesztelgetem a ''hangszórókat'' a fülesben, akkor aránylag jól szólnak, és a mély is rendessen dübörög fullosra feltekerve, tehát még vissza is kell venni. Játék közben is (multiplayer) rendszeressen használom, de ott valahogyan nincsen időm az irányokat figyelgetni.:)) Majd teszek egy próbát, kifelyezetten ilyen céllal.
Szvsz, annak éri ilyet venni, aki társas kapcsolatban él, és nem akar konfliktust a hangzavar miatt, illetve, hogy a szomszédok ne jöjjenek át, és ne hívják a rendőrséget csendháboritásért. Minőséget meg kell fizetni, pl. egy Technics 130 körül van, de egy AKG már barátibb áron, 70-80 körül kapható.:)) Az árak persze nem biztossak, lehet, lentebb mentek!:))

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#200) Bazsy


Bazsy
aktív tag

Na beszereztem egy ilyen zalman csodát énis...

Vki leirhatná pontosan mit állitgatott audigy2-n hogy jobblegyen, amugy tetszik, eddig egy para, hogy nfs underground 2ben ha sok a hang akkor van vmi zavaro éles hang, mintha a zajok összeadodnának, ezzel nemlehet vmit kezdeni?

Bazsy

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.