Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-12 13:26:52

LOGOUT.hu

Ez a topik kizárólag gamer, több pont egyes/virtuális térhangzású, vezetékes és vezeték nélküli fejhallgatókkal foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) Mustar


Mustar
tag

Mivel szüleim nem nagyon engedik a meg, hogy megvegyem az 5.1-es hangfalat, ezért határoztam el, hogy veszek egy ilyen zalman izét.
Pár kérdésem van vele:
-Lehet-e hangerőt állítani vele?
-Mire kell az az erősítő?
-Ha nem dugom rá azt az erősítőt, akkor is jól szól?
-Hol lehet ilyet rendelni, melyik webáruházban (lehetőleg a legolcsobban szállítsa házhoz). Sz.fehérváron lehet ilyet kapni?
-Milyen szoftverek kellenek hozzá?
-Télleg úgy szól mint egy 5.1-es rendszer? Nem valami szoftveresen agyonámított csilingelés?

Találkozunk a hűtőben.

(#52) Zsiba válasza Mustar (#51) üzenetére


Zsiba
senior tag

1. Hangerőt állítani??? Úgy érted, hogy valami kábelre szerelt biszbasszal??? Nem ilyen nincs rajta, de akkor nem is lenne komoly... Szoftverben tudod változtatni a hangerőt mindegyik csatornára.
2. Milyen erősítő mire kell? Nem kell erősítő. A hangkártya megfelelő kimeneteire (3db) rádugod és kész. De a számítógépen kívül ezt tudod használni házimozi rendszeren is erősítőre dugva.
3. Pl. gépboltban szokott lenni
4. A füleshez nem kell szoftver. A hangkártyád legyen 6 csatornás, annak szoftvere kell és kész.
5. Igen ez egy valódi 5.1-es füles, nem szoftveres csinálmány.

''One Ring to rule them all...''

(#53) Mustar


Mustar
tag

És azon a dobozkán sincs hangerőszabályzó?

Találkozunk a hűtőben.

(#54) Zsiba válasza Mustar (#53) üzenetére


Zsiba
senior tag

Milyen dobozkán? Nincs a fülesen sehol sem hangerőszabályozó. Minek az? Komoly fejhallgatókra nem raknak!

''One Ring to rule them all...''

(#55) [.:AMDFan:.]


[.:AMDFan:.]
csendes tag

Tényleg nem raknak normális fejhallgatóra hangerőszabályzót.
Amelyiken van azon gyakorlatilag annyit ér, hogy növeled vele az egyébként is nagy alapzaját.

Asus A7V8X - 2200+ Athlon XP - 256 MB Micron DDR

(#56) Cos válasza Mustar (#51) üzenetére


Cos
senior tag

Ne keverd össze az erősítős fejhallgatókkal!!!

Brr Brr

(#57) Mustar


Mustar
tag

Én tévesztettem össze véletlenül, mert ugye a nagy okosok mindenhol 2-3 képpel reklámozták, és az egyik képen 3 jack dugó egy aljaztba volt dugva (ezzel tévesztettem össze) és kb 2-3 héttel előtte olvastam az ozaki ui. fejeséről, ez is közrejátszott.

Találkozunk a hűtőben.

(#58) Mustar


Mustar
tag

De ebben a fejhallgatóban ugye belül van az erősítő :U

Találkozunk a hűtőben.

(#59) Cos válasza Mustar (#58) üzenetére


Cos
senior tag

Nem ezekben nincs külön erősítő, ha jól sejtem! De ne félj azért még fogod hallani rendesen! :)

Brr Brr

(#60) Mustar


Mustar
tag

Tegyük fel hogy tv-re kötöm a fejest, akkor csak a 2 center fog szólni ugye. Namármost, a hang minősége uo. marad?

Találkozunk a hűtőben.

(#61) Mustar


Mustar
tag

Mi ez a mod a hozzászólásomonál?

Találkozunk a hűtőben.

(#62) Zsiba válasza Mustar (#60) üzenetére


Zsiba
senior tag

Gondolom a TV-den nincs három analóg kimenet. Az fog szólni, amelyiknek a vezetékét rádugod a TV-re. Elsők, vagy hátsók...

Ha van 5.1-es házimozi erősítőd, akkor arra érdemes dugni. TV-re nincs értelme.

''One Ring to rule them all...''

(#63) Cos válasza Mustar (#60) üzenetére


Cos
senior tag

Na ez tényleg negatívum ha így nézzük! Viszont ha nem kötnéd rá soha a Tv-re akkor viszont nem az! :) A lényeg hogy ha valakinek Stereo fülesre van szüksége vegyen mást, ha Surround-ot akar hallani akkor pedig ezt persze egy adott árkategórián belül maradva!

Brr Brr

(#64) einstein


einstein
senior tag

Sziasztok! Újra felhozom ezt a témát. Én is gondolkozom 5.1-es fejhallgató vásárlásáról ebben a kategóriában. A Zalmanról már olvastam véleményt, az Ozakiról még nem. Tehát van olyan aki már kipróbálta ? Mi a véleményetek róla?

Azért is lennék kiváncsi rá, mert a Zalman fejhallgatója 14k körül van, míg az Ozaki ''csak'' 9k és ez azért nem elhanyagolható különbség..

(#65) einstein válasza einstein (#64) üzenetére


einstein
senior tag

Senki nem próbálta még az Ozaki PH007-est?

(#66) DummyBoy


DummyBoy
senior tag

Sajna még én sem vettem :(

Annyiban talán jobb az Ozaki, hogy a leírt értékei (már ha lehet nekik hinni) jobbak, valamint van rajta mikrofon ...

Egyebet nem tudok mondani :)

Life is shor...

(#67) einstein válasza DummyBoy (#66) üzenetére


einstein
senior tag

Pont ezért gyanús, hogy mégis olcsóbb, és nem is kevéssel. :)

Mindegy, mondjuk nekem se kell extra hangminőség, csak az 5.1 hatás kedvéért elsősorban játékokhoz szeretném használni...
Ezek szerint viszont ha vennél, akkor te ezt vennéd?

(#68) DummyBoy


DummyBoy
senior tag

Nem tudom ... Zalman-ról jókat írnak ...

Engem az Ozakiban az zavar, hogy van rajta hangerőszabályzó ... meg az hogy sehol sem találtam róla leírást, vagy tesztet ...

Mondjuk én valszeg meghallgatnám a hangját ... valami jó kis 3D teszttel ...

Aztán ha tetszik akkor megvenném.
Ha meg nem tetszik a hangja akkor nem :)

Life is shor...

(#69) DummyBoy


DummyBoy
senior tag

UP!

Senki nem vett azóta , semmi tapasztalat?

Life is shor...

(#70) Allien


Allien
veterán

No, én az Ozaki melett döntöttem, mivel még akkor ezt a topicot nem találtam meg, illetve, csak erre van pezetám. Megnéztem a Bluefish honlapján, és a BpPiacban is a hirdetésükben szerepel. Felhívtam a központi számukat, és NINCSEN!!!!! Már megint átbaltáztak. :( No, marad a telefonálgatás. Mázli, Vision Computerben a tag azt mondta nincsen, de megrendelhető. :)) Óccsóbb, mint a kékhalban, egy százassal (hihihi). No, elmegyek, leperkálom, és a másik tag felhívta a nagykereskedését, de csak a hétvége felé lesz, viszont rámcsörögnek, azt mondta. Mellékessen, a Bluefish-nál érdeklődtem a nagykerük iránt, de azt nem árulta el. :)) Tényleg érdekessek, hogy van rajta miki, és tekerentyű. :F A Philips-emnél kénytelen voltam ezt a hangerőszabályzót szétkapni, és fixre kötni, mert KH-s lett, ráadásul, van rajta egy mono-stereo kapcsoló, ami szintén gázos lett.
No, nagyon várom már, hogy kipróbáljam az Ozakit. Terveim szerint a Pirates of Carribian-nel is, meg a CoD-vel is lenyomom egy kicsit. Tapasztalataimat majd késöbb.
Már rég óta foglallkoztatott az 5.1-s füles, de eddig csak AKG-ben láttam, illetve mostanában megjelent pár gyártó hasonló termékkel, de mind ~50E HUF, és felette van. Ráadásul, nem igazi 5.1-sek, hanem Dolby Prologic-os, tehát ez inkább nem ajánlott, szerintem (PC-hez). Külömben, AKG fülese ráadásul rádiós, nuku vezeték, ezért ''kicsit'' drágább, olyan 80 ropi körül. Ha valakit mégis inkább ilyen komolyabb cuccos érdekel, ajánlom a Médiát, ott láttam.

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#71) DummyBoy


DummyBoy
senior tag

Vettél egy Ozaki ph007-est?

Várom a tapasztalatokat!

A hangkarim már megvan ... már csak a fejes hiányzik:)

Eszméletlen kiváncsi vagyok ...

Toljad a tapasztalatokat mán jelleggel :)

Life is shor...

(#72) Wolverine válasza DummyBoy (#71) üzenetére


Wolverine
félisten

Talán valamelyik GS-ben az utóbbi hónapokban volt fülhaliteszt, és tesztelték az Ozakit is. Talán a 2004/1 volt az :F

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#73) Peat;) válasza Wolverine (#72) üzenetére


Peat;)
veterán

Abban a gs-ben nincs, de van benne egy Plantronics Audio90-es masina amit nagyon dicsérnek és 8+fa.
Philipsből nincs egyébként valami? A fejhallgatóik hangminősége elég jó pár ezres árhoz képest(nekem SBC HP550-es van occsó és egész jó)

(#74) Wolverine válasza Peat;) (#73) üzenetére


Wolverine
félisten

Akkor a 2003/10-12 közül valamelyikben. Megnézem otthon...

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#75) DummyBoy


DummyBoy
senior tag

Lécci írd le mit írnak róla!

Nálunk nem sok ember vesz papírujságot :)

Life is shor...

(#76) Wolverine válasza DummyBoy (#75) üzenetére


Wolverine
félisten

Na szóval ezt írták:
Ozaki Home Theater – Mr. Cheap Fullextra
Ez a fejhallgató több szempontból is kilóg a többiek közül. Egyrészt mikrofonnal is rendelkezik, másrészt a dobozban különös felszerelések özönét is találhatjuk. Minderre azért van szükség, mert ez a készülék ráadásul még abban is különbözik versenytársaitól, hogy 5.1 Surround-kompatibilis. Meglehetősen robusztus kialakítású, fejbúbpántja elég erős, így kicsit nyomhatja a fejet. Legfőbb gondom az volt, hogy nem ül kellőképp biztosan: egy fejrázástól máris leeshet. Mivel mindenképpen 5.1-es csatlakozásra van szüksége, a zsinór végén levő kis jacket ne dugjuk bele semmibe, ez ugyanis a mikrofoné. A kis 5.1-es elosztódoboz összeszerelése után lesz csak használható, ez egynémely macerával jár (az elosztódobozhoz csatlakoztathatjuk ezután az 5.1-es hangrendszert), szerencsére minden kábel benne van a dobozban. Hangja meglepően szegényes volt, mind a basszusok, mind a magasak elég közepesen szóltak, s ami megszólalt, az is enyhén mosva, kásásan.
Ozaki Home Theater – Pulsar Kft., 5360 HUF+áfa
Viselet: 17/25
Hangminőség: 29/40
Áthallás: 8/10
Design: 4/5
Extrák: 10/10
Ár: 9/10
Összesen: 77%
Gyu
(A teljes cikk a GameStar 2003/11-es számában olvasható)

Egyébként én is csak azért vettem meg, mert duopackban, egy áráért adták a 2003/10-zel, azon meg a Panzer Elite Gold Edition volt a teljes játék és az kellett nekem :DDD

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#77) Allien válasza Wolverine (#76) üzenetére


Allien
veterán

O.K, ez már így nem rossz, csak most nem bizti, hogy be tudom szerezni azt a lapot. Jó lenne tudoni, hogy a többi résztvevők ''kik'' voltak, és azok milyen osztályzatot kaptak. :)) Esettleg, ha nem túl megterhelő, beírnád azokat is (nem kell a teljes teszt, csak a résztvevő - elért százalék). :B
Előre is köszi, a fáradozásodat! (megpróbálom az újság honlapján, hátha ott is meglesz)
Már csak azt nem értem a tesztben, hogy ki szokta rázni a fejét, ha játszik???
:))

[Szerkesztve]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#78) Allien


Allien
veterán

Ja, és most nézem, amit szintén nem értek, hogy a tesztelők miért nagyker árat írnak? Tök megtévesztő, mert ha jól tudom, a Pulsar kft az nagyker. A kisker ára bruttó 8800 huf körüli. :))

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#79) Allien


Allien
veterán

He he, megnéztem a honlapon, és rájöttem, hogy az a szám nekem is megvan! Azért nem emlékeztem rá, mert alapból ezt írták:
''Ezek a fejhalgatók természetesen zenehallgatásra is kiválóak, és ez szintén fontos szempont volt a kiválasztásukban: java részük olyan gyártótól származik, amely a PC-s világban nem tevékenykedik, de a hifisták körében jól ismert.''
Engem meg speciel csak az 5.1-s fejhallgatók érdekeltek, ezek közül pedig ebben a tesztben CSAK az Ozaki fent nevezett termékét piszkálgatták. A másik szempontjuk, hogy 20E HUF alatt legyen a nettó ára. Tesztelt modellek:
Koss UR-20 (-müanyag párna, +élettre szóló gari, összegzés 71%)
Koss R/80 (-műbőr párna, +könnyen cserélhető zsinór összegzés 75%)
Sennheiser HD 212Pro (-kisebb kosárméret, +DJ-zéshez is össz 85%)
Sennheiser HD 202 (-nem aranyozott jack dugó, + nagyméretü párna, össz 83%)
Maxell HP-2000 (-viszonylag kemény lenyomómechanizmus, +nagy puha kosár össz 76%)
Sony MDR-CD480 (-szövettel borított zsinór, +kosarak párnázása követi a fül formáját össz 79%)
Ozaki Home Theatre (-fejbúbpárna kicsit nyomhatja a fejet, +5.1-s össz 77%)
Panasonic RP-HT225 (- erőssen nyomhatja a fejet, +DJ-k előnyben össz 70%)
AKG K-66 (-túl kényelmes, és megfeledkezhetünk, hogy a fejünkön van, +kényelmes össz 78%)
AKG K-44 (nem aranyozott a jack dugó, +kényelmes össz 77%)
Legjobb viselet: AKG K-44 (24/25)
Legjobb hangminőség: Sennheiser HD 212Pro (36/40)
Legjobb áthallás: Koss UR-20 (9/10)
Legszebb design: Sennheiser HD 212Pro (5/5)
Legtöbb extra: Ozaki Home Theatre (10/10)
ár (ár/teljesítmény): Panasonic RP-HT225(3800+áfa), illetve Ozaki Home Theatre (5360+áfa)
Mellékessen, az áthallás alatt ezt értették: ''Itt azt mértük, mennyire hallatszanak be, illetve ki a hangok.'')

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#80) Allien


Allien
veterán

Ugye ,mint írtam, hétfőn megrendeltemaz Ozakit. Felhívtam őket pénteken, de sajnos még nem érkezett meg, sőt! Azt mondták, hogy a nagykerben is elfogyott! No, mostmár nagyon kíváncsi vagyok, mikor a rákba lesz nekem olyanom? Lehet, addigra meglenne a pénz a Zalmannra! Amíg nem szólnak, addig a lehetősség megvan. :))

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#81) einstein válasza Allien (#80) üzenetére


einstein
senior tag

No, de a tapasztalatokat nehogy elfeledd aztán leírni! :)

(#82) Latyakos válasza Allien (#80) üzenetére


Latyakos
aktív tag

Én is örülnék ha hamar megkapnád, mert én is ozakit szándékszom venni, és nagyon kéne egy vélemény első kézből. :))

[Szerkesztve]

''Háborúzni a békéért olyan, mint szeretkezni a szüzességért''

(#83) einstein válasza Latyakos (#82) üzenetére


einstein
senior tag

Allien, a fél ország az Ozaki PH007-es tesztedre vár!
(Csakhogy egy kis felelősséget rakjak a válladra :)) )

(#84) Fuxika


Fuxika
csendes tag

BOSE fejesek esetle Sennheiser, mindkettő nagyon jó.

(#85) Latyakos válasza Fuxika (#84) üzenetére


Latyakos
aktív tag

És mindkettő drága, legalábbis nekem. :(
Én pl. ezért gondoltam egy alsókategoriás fűlesre 10-12 körül.
De ha több is összegyülik, azért akkor már meggondolom. :))

''Háborúzni a békéért olyan, mint szeretkezni a szüzességért''

(#86) Allien


Allien
veterán

Nem sok jóval kecsegtetek senkit, bár ma még nem hívtam a Visiont, de majd pénteken megteszem. Azért, felhívtam egy nagykert (Pulsar), és nekik kb. 1,5 hónap, mire bejön. :( Ha ugyan innen rendelik, akkor elég gáz! No, majd holnap megkérdezem, hogy Ők (Vision) honnan szándékozzák beszerezni! :O

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#87) einstein válasza Allien (#86) üzenetére


einstein
senior tag

Huhh, ilyen nehéz beszerezni?
Azt gondoltam azért ennél egyszerűbben megy...

(#88) Allien


Allien
veterán

No, esemény !!! Tegnap (hétfőn) felhívtam a Visiont, és azt mondták, lehet, hogy meglesz, éppen szállítás van. Mondtam, majd holnap újra érdeklődöm. Ami ugye ma eljött, és lőn csoda, meghozták az Ozakimat!!! :C 14:00- kor már jöttem is ki a bótbol. A helyszínen azért leellenőriztem. Első benyomásaim: valszeg használt lehet, vagy legalábbis, valaki visszahozta. :( De, úgy voltam vele, csak addig bírja ki, amíg letesztelem. Aki megnézi a honlapon, nem sokat lát belőle. Felraktam a fejemre, még ott, és felfelé húzza magát. Mintha fel akarná húzni a fejem tetejére, viszont az eladót nem hallottam, amikor eltakarta a füles a fülemet. :DDD A kialakítása, elég ''műanyagossan'' néz ki. Viszont a csatlakozók tényleg be vannak ''aranyozva'' (leellenőrizni az anyagot nem tudom). Ami még gázos lehet, hogy a zsinórján tényleg van tekerentyű (kisméretü, tojás alakun), méghozzá nem is egy, hanem 3 darab, külön a front, és hátsó ''sugárzóknak'', illetve a centernek. Még van rajta egy dvd/cd kapcsoló (hogy minek, még nem tudom). Majd otthon össze barkácsolom. A mikrofon viszont frankón néz ki, felhajtható, a füles mellé, és flexibilissen állítható! EZ pozitív, ha már van rajta. :) Terveim szerint az adaptert megpróbálom berakni a számitógép ház aljába, és onnan kivezetni a madzagokat, de ez még bizonytalan. Ami még ''érdekes'', hogy nem volt benne semmi dokumentáció. Ezért is gondoltam, hogy ezt használta már valaki. Végül is, 3 napon belül visszavihetem :)) Maximum, elzavarnak.
Mielött BÁRKi is rohanna, és venni akarna, elmondom, hogy még nincsen bent a szállítmány, tehát a nagykerben sincsen! Mindegy, megyek haza, oszt jön a próba, és holnap majd írok 1-2 előzetest! :B

[Szerkesztve]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#89) loszerafin válasza Allien (#88) üzenetére


loszerafin
senior tag

Azért nem ártott volna
a, jegyzőkönyvet felvenni használt cucc eladásáról
b, árengedményt kérni

Persze én is csak most vagyok nagyfiú, nemrég adott el a nagyker egy használt adsl routert,
de meg kellett vennem, mert volt rá vevőm.
Viszont abban én is pancser voltam, hogy nem kértem árengedményt. Mostmár persze mind1.

KL

(#90) Allien


Allien
veterán

Elvileg igazad van, csak ugye hogyan bizonyítod be, hogy az használt? :DD Ezen kívül, 3 napon belül vissza is viszem, mert az egyik poti kh-s, igaz, nagyon enyhén, de mi lesz késöbb??? Külömben, rosszul láttam, ugyanis nem 3, hanem 4 poti van rajta, ugyanis, a Bass feliratost nem emelték ki, mint a többit. :))

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#91) einstein válasza Allien (#90) üzenetére


einstein
senior tag

Lehet hogy ha ennyi probléma van a beszerzésével, akkor érdemesebb spórolni a Zalmanra?
Bár nem tudom, ezek után az is lehet hogy azt se könnyebb találni.

(#92) Allien


Allien
veterán

Akkor leírom az első tapasztalatokat. Először, hogy mivel is. Ami a lényegtelen, ecs k7s5a pro, duron 1600@1800-n, cheepo bios. A lényegesebb, a hangkari (méltóan a füleshez), Mercury (KOB C884-E), Bővebben: link gyártásu, C-Media CMI 8738 -s audio chip-s kártya, tehát a legolcsóbb változat, nem volt 3000 huf a boltban! Viszont, 6 csatornás (5.1-s) változat. Van egy saját tesztelő progija, ami abból áll, hogy beállítva a kért hangfalszámot (2 speeker-től, a 6-ig) lehetősség van a teszt zene, hang, játék (saját) meghalgatására. Nem lehet viszont külön-külön megszólaltatni a csatornákat. Azért alapnak nem rossz.
Akkor nézzük az áldozatot. Elöször is, ki kell javítsam magamat, mert a helyszínen nagyon fejem búbjára raktam a fejhalgatót, ezért akarta leszedni magát a fejemről, és csak az elálló bot füleimnek köszönhető, hogy ez nem sikerült neki :)) . A pántot előrébb rakva már kellemes viseletnek minösíthető. A dobozban található egy 230V tápegység, a ''füles'' microfonnal, egy átalakító doboz, és kábelek. Szerelése nem igényel szakértelmet, még könyv nélkül is egyértelmü, mivel a kábeleken is, és az átalakitó dobozon is szinjelölést alkalmaztak, ami megegyezik a hangkártya szineivel (2x3 db, 3,6-s jack dugók, szinezve). A mikrofon kábele külön van, és a csatlakozók aranyozottak, azon részei, melyek az átalakitó dobozkához mennek. Érdekesség, hogy van 3 db bemenet (front, hátsó, center/bass), és ugyan ezek a kimenetek is megvannak, tehát elvileg további eszközök is csatlakoztatthatóak. Még itt található a tápcsati is. A doboz másik oldalán van a füles csatlakozója, ha jól tudom, ezt nevezik spdf tipusnak, ami szintén aranyozott, és kettő is van belőle, illetve egy on/off gomb is található. Először a ház belsejébe raktam, bele tuszkolva a kábeleket is, de bekapcsolás után sercegő hangokat hallottam a fejhalgatóban, és azt hittem, hogy valami bezavarja, ezért kiszedtem. Mint kiderült, nem erről van szó. Alapban, ha fullra fel vannak tekerve a hangerő potik, bizony zaj hallatszik, mint a hangfalakból, erősitő után, ha nincsen rajta jel. Egy kicsit lentebb tekerve őket ez megszünik. Először zenét halgattam, de még csak szterejjóban megy, így sem rossz. A mélyhang kiemelés megteszi hatását, és fullra tekerve enyhén, de torzít. Egy kicsit vissza véve, már nem, és erőteljessen ''dübörög'' a bass, a fülcimpát rezegtettve :DDD. Tisztára, mint a gizda ''gyerekek'', 100E forintos Ladaban, torz, és dübörgő bass-l, szétrázatva a verdát. De itt tisztán szól, csak lentebb kell venni a hangerőt egy cseppet.
A saját tesztrésszel kezdtem, hogy be tudjam állítani a center- front-hátsó hangerő arányait. Sajna, a hátsó nem elég hátsó, legalábbis, én többet vártam volna, jobban elkülönítve az oldalsó hangoktól. Elöször a Wolfeinstein progival próbálkoztam, és itt azért más benyomást keltett (+ irányban). A pálya ezen része egy boros pincében kezdődik, és német zene hallatszik a pincén kívülről. Egy részeg német katona botladozik a lépcső alatt, és jól behatárolhatóak a zajforrás irányok, mind a zene, mind a részeg beszéde. Hogy ne zavarjon, gyorsan leszurkáltam szegény katonát, így csak a zene maradt. Itt megáltam, és körbe ''forogtam'', hogy haljam, ''honnan'' szól a fülesben, és az oldalirányig nincsen gond, de hátulról nem elég meggyöző. Inkább kicsit fentről hallatszik, és mintha két oldalra ''csúszna'' a hang, amit ugye hátulról kéne, hogy szoljon, de ez még belefér. Felmentem a pincéből, és egy kis gyilok után megláttam a zajforrást, egy darab hangszoró személyében! A lényeg, hogy eljutottam egy géppuska állásig, ahol le kellett volna lőnöm pár nácit, de elbaltáztam, kettő átjutott. Az egyik feljött, és az ajtón ''átszüremlett'', ahogyan nyitogatja a folyosón előrébb lévő ajtókat, keresve a tettest. Én beáltam az ajtó, és az ablak közé, a fal mellé. Tag bejön, rálövök, erre ''mögülem'' is megszólalt egy fegyver!!! Gyorsan elintéztem az elöttem lévöt, és megfordultam, tényleg ott volt a pali az udvaron! Tehát, ha nem direkte figyelem, honnan is jön az a hang, akkor úgy érzékelem, mintha tényleg hátulról jönne. No, ennyi volt, majd még kipróbálom egy repszimmel (vagy kettővel), és még 2 fps-t tervezek, ha hozzák azt, amit a Wolfban, akkor nem rossz vétel. Rajtam volt kb. 2 órát, igaz, nem teljessen folyamatossan, de nem fáradtam ki tőle (már a hangjaitól), és a viselete sem bántotta a fülemet.
Bocs, egy ''kicsit'' hosszura sikerált, és még lessz! :B
Többek között, Vision letesztelése, hogyan oldják meg a problémát. :))

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#93) loszerafin válasza Allien (#92) üzenetére


loszerafin
senior tag

Köszi a tesztet. Mivel sose játszom, el nem tudtam képzelni, mire jó
az 5.1-es füles. Most már tudom. A Wolfensteines leírásod nagyon jó.

KL

(#94) Allien


Allien
veterán

A mai rész (tegnapi tesztelés). :DDD Próba: GTA Vice City :))) . Sajna, nem tudtam értékelni, mert nem sikerült átállítani tényleges 5.1-re a hangzást. Annyi lehetősség volt, hogy ''több mint 2 hangfal''. Ebből nem derül ki, mennyi is! Azért, nem volt rossz, és külső nézetben be lehet határolni a mögöttem lévő autó motorhangját is. Váltottam Pirates of Carribian-re, itt jobb a beállítási lehetősségek, viszont nehezebb érzékelni a mögöttünk lévő zajokat, pl. a dzsungelben bóklászva tul nagy az alapzaj (de viszont élvezetes), tehát a madarak csivitelése! :)) A fűben elrohanó kis gyík viszont hangtalan volt (mily meglepő) :B .
Telepítettem a Call of Duty-t, és a mentéseimet átraktam. Irány az orosz front, ott is a Stalingradi ominózus partraszállás. Gondolom, sokan hallottak már ezen részről, ezért ezt nem ecsetelem részletessen. Mindenesettre, itt sem igazán lehet pontosabban érzékelni a hátulrol jövő hangokat. Túl nagy szórásból jön, tehát jobb hátultól a bal hátsó részig túl folyamatos, nem lehet annyira jól elkülöniteni, mint pl. az elölről érkező zajokat, hangokat. :(
Sajnos, ma nem fogom tudni tesztelgetni az Ozakimat, és pénteken vissza kell vinnem. Tervem szerint visszakérem az árát, hiszen ha már most kontaktos, akkor mi lesz késöbb??? Főleg, ha ezt újnak adták el. Ha sikerül, akkor megpróbálkozom egy Zalmannal, és megnézem a külömbséget, igaz, csak emlékezetből, de csak erre tellik. Már, ha visszaveszik, de azért reménykedem, nem kell (nagyon) felemelnem a hangomat, és fenyegetőzni holmi fogyatékosok védelmével, kisebbségi onbucimannal, Woodoo átkokkal, vagy PH!-s közönséggel, taxis blokáddal stb... :B
Hiszen cserélni sem lehet, mivel a nagykerben sincsen, javítani meg ne javítgasson egy teljessen ''új'' ketyerót, mert ugye az elég furán hangzik.
Összességében, meg lennék elégedve vele (az Ozakival), de tartok tőle, hogy a felépitése miatt korlátolt. A füles alakja, majdnem hagyományos, hasonlít egy tojás alakjára, és nem fekvő tojásra, hanem a fejére állitottra. Ha belegondolunk, akkor az a 2x3 hangszoró nem egymás mellett helyezkedik el, és ebből adódhat ez a hátsó rész gyengébb szereplése. A Zalmannál, elvileg egymás mellett vannak a hangszórók, de ez nem jelent semmit, csak ha sikerül letesztelni tudok véleményt mondani. Ami viszont nagyon jó (és ez előny is, hátrány is), hogy vannak hangerő szabályzói, külön-külön a csatornákra. EZ szerintem nagyon baráti, de mivel nem teljessen újjat kaptam, ezért nem tudom, hogy a kh (kontakt hiba) miből adódik. A mikrofon is nagy előny, még ha nem is használja mindenki. Mivel flexibilis, ezért könnyen a magunk szájíze szerint állíthatjuk. Ezért ennyi pénzért mégis lehet Best Buy (újjonan), mert aránylag szépen szól, vannak magas hangjai is, a közepe is megvan, és a mély az meg ugye ráadásul állítható is. Eddig sterejjo fülesem volt, egy kommersz Phillips, nem szólt olyan jól, mint ez! Most már mindenképpen maradok az 5.1 -nél, viszont a Zalmannal szemben is vannak fentartásaim, de ezt majd akkor, ha kezemben lesz! :D

[Szerkesztve]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#95) Latyakos


Latyakos
aktív tag

Egy filmet nem probáltál ki esetleg, mert az is érdekelne engem, s talán ott is le lehetne tesztelni azt az ominozus hátsó hangot...
Azért nekem nem vetted el a kedvem ettől a fülestől, asszem megvárom a másik teszted, és veszek egy ilyent. :))
Remélem semmi gondod nem lesz a cserével, ezt mindenki érdekében mondom akit érdekel a köv. írásod. :D

[Szerkesztve]

''Háborúzni a békéért olyan, mint szeretkezni a szüzességért''

(#96) DummyBoy


DummyBoy
senior tag

Helló!

Örülök az Ozaki-s tesztnek :)

Ugyanis végre volt a fejemen ilyen Zalman csoda ... hááát vegyes érzelmek!

Egy drabig észre se vettem hogy valami változott volna, sőt NFSU elég hülyén szólt, aztén találtam AC3-as és THX-es tesztet (VOB-okat), amik direkt erre lettek kitalálva ...

Na , azok Qrrrrrrv@ jól szóltak, szépen, sokfelől ... Mostmár én is az Ozakira lennék csak kiváncsi ... főleg, mert a mikrofonja és a hangkimenetei elég szimpik!

Nem tudok dönteni ... a végén veszek megint valami gagyi sztereót, amennyit most haszálom a gépet fülessel :(

Life is shor...

(#97) Allien válasza DummyBoy (#96) üzenetére


Allien
veterán

Ha hamarabb ide írtál volna, akkor jobban örültem volna, mert akkor megkérdezném, honnan lehet olyan tesztelő akármit letölteni! :)))
Külömben, próbáltam filmel is, de sajna, nem sikerült átállítani a lejátszót 5.1-re. Külömben, senkinek a kedvét nem akarom elvenni az Ozakitól, sőt!!! Mikrofon van hozzá, és hangerő szabályozók, ami szerintem igenis fontossak, mert ugye nem egyforma az igényünk, és a hallásunk. De, egy stratégiai játékban nem valószinű, hogy szükség lenne a hátsó hangokra. :)) Igazából fps, és szimulátoroknál érdekes, talán a 3D-s mászkálósoknál is, mint a Raiman, és Wallace & Gromit tipusuaknál. :)

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#98) DummyBoy


DummyBoy
senior tag

:)

Az a baj hogy én is tegnap előtt kaptam ezeket a cuccokat, haver hozta őket :)

Ráadásul fíling úgy fejhallgatót tesztelni, hogy egyik fülemre nem hallok :)

De megoldódott a helyzet hála istennek ...

Life is shor...

(#99) Allien


Allien
veterán

Az érdekelne, hogy a hátulról jövő hangokat jól el tudod-e különíteni a Zalmannál?
Tegnap visszavittem a fülest, mondván kh-s. Természetessen kipróbálta, és ott nem produkálta magát a poti. :( Ezek szerint mégse az a gond! Marad nálam az Ozaki !!! Átmentem egy másik boltba, és vettem egy SB Live! 5.1-t, még csak a telepítgetésig jutottam, ráraktam a kx drivert, de vannak gondjaim vele. Már nem a kx-el. Majd jobban utánna nézek, de a kh megszünt! Tehát a hangkarival lehetett valami, talán. Most kezdhetem újra. :DD

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#100) Allien válasza DummyBoy (#98) üzenetére


Allien
veterán

Ja, tényleg, hogyan oldottad meg, hogy csak az egyik füledre hallasz? Ez állandó, vagy ideiglenes baj? :F

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.