Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-12 13:26:52

LOGOUT.hu

Ez a topik kizárólag gamer, több pont egyes/virtuális térhangzású, vezetékes és vezeték nélküli fejhallgatókkal foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) Hmmz válasza Gaborka30 (#799) üzenetére


Hmmz
aktív tag

Mégis mit találsz ki?

Mottó:Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna...

(#802) Lotusz


Lotusz
tag

üdv
vkinek van sennheiser 160sk-ja? tapasztalatok? megéri a 20k-t?
logitech precision gaming headset is érdekelne, természetesen játékra kénének...
a kettö között van 10k... sztetek?:F

The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist.

(#803) X@b3e válasza Lotusz (#802) üzenetére


X@b3e
addikt

A Sennheiser az Sennheiser... De egyik sem 5.1

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#804) fradi81 válasza X@b3e (#803) üzenetére


fradi81
veterán

Igaz, de inkább egy király sennheiser mint egy gyerekcipőben járó hibákkal teli 5.1-es.

moto g72, Ninebot d28e

(#805) X@b3e válasza fradi81 (#804) üzenetére


X@b3e
addikt

De leginkább egy kiforrott 5.1:U

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#806) fradi81 válasza X@b3e (#805) üzenetére


fradi81
veterán

de olvasgatva a fórumokat olyan nem létezik még jelenleg

moto g72, Ninebot d28e

(#807) PhilBrick válasza Tűzkígyó (#169) üzenetére


PhilBrick
őstag

Szasztok!
Vettem egy Zalmant, és a problémám ugyanaz, mint Tűzkígyónak! Nem szól a .1
Valami ötlet? A topicban nem találtam választ, vagy elsiklottam felette.

(#808) erdoke válasza erdoke (#790) üzenetére


erdoke
titán

Vettem egyet, remélem a napokban jut időm a beüzemelésre. Kemény 10,5e Ft-ot adtam érte, túl sokat nem bukhatok. ;)

A legjobb aláírás a héten

(#809) Hmmz


Hmmz
aktív tag

Na akkor egy kis plusz-minusz a medusa-hoz..

Plussz:
- Zenéhez extra szép-igényes hangja van
- Játékokban még senki nincs hozzád közel és te már arrafordultál hogy leszedd az ellent....Jó a térhangzás
- Valamivel 10k felett van 1 év garral 5.1-es cucc ennyiért egész JÓ
- Kényelmes viselet igényes anyagdús kialakítás, mégsem túl nehéz
- Adnak hozzá egy rakat zsinórt, toldót meg mieagymást, kötögethetsz rendesen
- Extra basszus garantálva, a füles is berezeg meg a fejed is :C


Minusz:
- Télleg picit kihallatszik, szal ha alszik melletted vki akkor nem a legjobb vétel
- Jó nehéz beállitgatni és más konfig kell játékhoz mint zenéhez.
- A mikrofon része elég lazára sikeredett és néha beesik a szád elé ha kell ha nem
- Hosszú távon picit megizzasztja a füledet mer ugye zárt
- Komoly hangerő gondajaim vannak vele, ugyanis én néha ordittatni szeretem a fülest, ez meg nagyon vigyáz az egészségedre helyetted...


Overall: Akinek van rá 10k-ja és akarja tudni milyen az az 5.1 az vegyen egyet, aki beéri sztereóval az ne eröltesse mert nem fog neki bejönni :B

[Szerkesztve]

Mottó:Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna...

(#810) X@b3e


X@b3e
addikt

Akinek Ozaki PH009 - van, hogy állította be 5.1-re, mert nekem nagyon halk, simán a 3 végű rca kábelt dugtam a hangkártyába és a dobozának az input részébe, de nem jó vmiért:F

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#811) Gaborka30 válasza Hmmz (#801) üzenetére


Gaborka30
aktív tag

Nos meguntam, hogy a mikrofon állandóan a nyakamba esik :) Tehát : ügyesen szétszedtem, meghuztam a csavart( jól meg kellett huzni), összeszereltem, sztán jó is :)
A széterelés hálistennek nem gáz és finoman csinálva senki meg nem mondja, hogy ehhez bárki is hozzányult. A szivacsot könnyű leszedni, mert nincs semmivel felragasztva. Utána 3 csavar fogja a 3 hanszóró paneljét, aztán benn még 4 a mélyet. Vigyázni kell a vezetékekre, hogy nehogy elszakadjanak. Nem szabad nagyon feszülniük. Ha valakit már nagyon idegesít a laza mikrofon, szerintem érdemes megpróbálnia meeghuzni a csavarját :)

(#812) harry válasza Hmmz (#809) üzenetére


harry
veterán

Közel én is így vagyok Medusával, csak 2 dolog: nálam mikrofonnal nincs semmi baj, eddig egyszer sem csúszott le, ellenben mivel műanyag és nincs a végén nincs szivacs így kicsitt rosszabb minőségű felvételt készít.
A másik, meg hogy játékoknál problémás a front hangzás, pl ha egy oszlop mögött állok és a centrerből hallom, hogy jönnek és kinézek balra vagy jobbra akkor ugyan olyan erősen (hacsaknem kicsit hangosabban) hallom a lépteket, de nem előlről, inkább oldalról. Az meg nemigazán lehet, hogy mindkért oldalról jön egy tag, így ez elég megtévesztő, de kalibrálással talán jobban is menni (pedig azzal is tököltem elég sokat).
Filmhez viszont nem ajánlom, a center elcsúszott balra, kicsit fel, és ez bizony elég gáz párbeszédes jeleneteknél, mert inkább balról hallod mindig a beszélőt és nem középről, de ez játéknál már nem igazán zavaró.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#813) Hmmz válasza Gaborka30 (#811) üzenetére


Hmmz
aktív tag

WOW
még jó hogy nem kezdtem el kivülről feszegetni..
bár kicsit enyhén fogalmaztál, ''vigyázzni kell a vezetékekre'', MERT baromi szorsan vannak és nagyon vékonyak..:/ egy rossz mozdulat és le is tépted..;]
ugye kipróbálni nem tudtam hogy mennyire forog a mikrofon miután szétszedtem, mer nem akartam eltépni a vezetéket, ugyhogy mivel irtad hogy jól meghúztad, én is gondoltam adok neki több erőt..ennek az lett az eredménye hogy most meg baromi szoros lett, de sebaj, majd kitágul, nem szedem szét újra..

sajnos a mélynyomó 4 füléből az egyik el volt pattanva még mielött hozzányúltam volna, de azért 3 még stabilan tart

öszintén szólva a külső plüssel vergődtem a legtöbbet, mert nem akartam túlfeszinteni a peremet mikor visszarakom, de igy is 10 percbe megvolt az egész...


Kössz a tippet :))

Mottó:Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna...

(#814) Hmmz válasza harry (#812) üzenetére


Hmmz
aktív tag

a mikrofont tedd távolabb a szádtól és ne lihegj bele, akkor jobb lesz a minőség...
a játékot passzolom, nekem jól megy
a film meg télleg elcsúszik balra fel,de ezt egyszerü korrigálni vagy a zsinóron levő CD/DVD kapcsólóval, vagy ha még több kell , akkor az óra melletti kis hangfalnál lejjebb veszed a center erejét...

Mottó:Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna...

(#815) harry válasza Hmmz (#814) üzenetére


harry
veterán

Tudom, többféle képp is próbáltam, de járt nálam egy Teac 5.1es, annak talán jobb mikrofonja volt, és a center is középen volt. Ilyet is vettem volna, csak sajnos hoszabb használat után eléggé meggyötörte a fülem. Medusa kényelmesebb.
Egy center hangot nemigazán lehet korrigálni. Próbáltam úgy, hogy kicsit lejjebb vettem a center hangját és eltoltam jobbrább a hangot a frontokon, így valamivel jobb, de filmezni nemigazán szoktam, szóval ez nem is zavar annyira.
Játéknál nem tudom mi lehet a gáz, valami nem stimmel a centerrel.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#816) Kropacsek


Kropacsek
tag

Miután kinyírták a topikomat, mivel ott kezdtünk el vitatkozni az 5.1-es fejhallgatók jogosultságáról és miegyébről, rákérdeznék arra itt, hogy van-é valakinek, vagy hallotta-e már a COSONIC CD-7000 fejhallgatót???
Ha nincs válasz, marad a SPEEDLINK MEDUSA...
Köccike

Öööö

(#817) Hmmz válasza Kropacsek (#816) üzenetére


Hmmz
aktív tag

Akkor marad, csodát ne várj, az csak a 100k-s A.E.G-nál van :DD
vagy veszel cosonic-ot és elmondod TE hogy milyen...

Miket beszélek, remek kis cucc ez, ahhoz képest hogy nem is akartam megvenni, csak fasyrt beszólt itt hogy tudd 1-2k val bolti ár alatt (Nem kell de legalább occsó effekt :C )
de hirtelen ötletből nagyon elégedett vagyok most :B

Igazából most jutottam hétvégén egy 7.1-es creative-hoz, 26k volt, szép szép, de azt kell hogy mondjam azért dupla árat nem ér ehhez képest :(

[Szerkesztve]

Mottó:Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna...

(#818) Kropacsek válasza Hmmz (#817) üzenetére


Kropacsek
tag

Hol lehet a legolcsóbban megvenni a SpeedLink Medusa-t?
Tegnap nézelődtem, itt Budapesten, de csak két helyen láttam:
1. Mert hülye azért nem vagyok: 15 990. Itt a legdrágább!!! :DDD
2. A fukarok: 14 990, kicsit jobb.
Vidéki boltban:
Eger: 13 000
Szeged: 11 000

Hát ja, Hülye lennék megvenni 15 990-ért és a fukarok is fukarkodnak a jó árral és 14 990-ért akarják rámsózni...

Hogy itt még mi lessz???

Ki tud jó áron Budapesten Medusa-t?

Köszi :R

[Szerkesztve]

Öööö

(#819) erdoke válasza Kropacsek (#818) üzenetére


erdoke
titán

Múltkor 13k volt a debreceni hülyéknél, de lehet, hogy éppen akciós volt. Persze ez rajtad Pesten nem segít...

A legjobb aláírás a héten

(#820) moko


moko
csendes tag

nekem lenne egy elado speedlink medusam,kétszer hasznalt,hibatlan,dobozaban mindenevel 6500ért.érdekelne vkit?

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#821) Kropacsek válasza moko (#820) üzenetére


Kropacsek
tag

Ha garis, akkor lehet, hogy délután megveszem...
Akkor ezek szerint a fülhallgató szinte fülzsír és karcmentes :DD
Valamint az erősítő hozzá is hibátlan...

[Szerkesztve]

Öööö

(#822) moko


moko
csendes tag

tényleg 2x hasznaltam,alberletbe vettem,ott nem lehetett bomboltetni de 2 nap mulva kibasztak és haza kellett koltoznom,itthon lehet bömböltetni:)
garis lenne de koltozkodesnel elkallodott egy csomomindenem sajna de nalam kiprobalhatod.

(#823) moko


moko
csendes tag

innentol csak mobilon mukszik a dolog,hamarosan szetszedem
06202453446

(#824) Kropacsek válasza moko (#823) üzenetére


Kropacsek
tag

Lehet, hogy túúúúl szőröző vagyok, de ez garanciapapír nélkül nem fog menni...
-------

Hol a legolcsóbb Budapesten boltban a Medusa?

[Szerkesztve]

Öööö

(#825) Kropacsek válasza erdoke (#819) üzenetére


Kropacsek
tag

Ha errefelé is annyi lenn és nem USB változat, akkor sokan vennének, de 15 990-ért már hülye lennék :) de hülye azért nem vagyok...
és még fukar is vagyok, hogy 14 990-ért megvegyem...

Öööö

(#826) Hmmz válasza Kropacsek (#818) üzenetére


Hmmz
aktív tag

Zaklasd fasyrt-ot ha megleled, nekem is ő szerezte..
Egyébként a ''fukar'' meg a ''hülye'' az ugyan az, csak nevet kell néha váltani az adózás miatt :DD mondjuk úgy 5 évenként.. asszem., de természetesen cégen belül is változnak az árak..

Mottó:Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna...

(#827) Kropacsek válasza Hmmz (#826) üzenetére


Kropacsek
tag

Ok, hátha tud szerezni... jóóóóóóó lenne...
:C

Öööö

(#828) Bernardo20


Bernardo20
senior tag

Nekem is kellne egy jó 5.1es füles.
medusa vagy genius.ki tud nekem eladni egyet? :))

(#829) Kropacsek válasza Bernardo20 (#828) üzenetére


Kropacsek
tag

A Genius HP-5.1-re gondolsz te?
Én arról lemondtam, bár sosem hallottam...
Viszont a frekvencia tartománya ultra gagyi... 50 Hz-17 KHz...
a jó mélyek nincsennek benne elvileg, és a magasak is hiányoznak...

Bár egy német teszt, ami a Genius honlapján található hírek linkjéról érhetó el, az mondja, hogy a Stereo hangzása jó, meg tán kcisit a basszus is, de a térhangzást nullának tekinti... (RaumKlang nincsen, asszem)

Öööö

(#830) Fricc válasza Kropacsek (#829) üzenetére


Fricc
tag

Ha tényleg 100%os lenne 50 Hz és 17khz között akkor nagyonis jó lenne, de az a helyzet az ilyenekkel, hogy nem is érdemes figyelembe venni. Ha ilyet írnak hogy 50 - 22khz / akármi, nevetséges. Az a lényeg hogy a két szélső értéknél esik a frequencia hangereje. Ha 50hz nél esik 15 db-t, a 4khz-s értékhez képest akkor az olyan mintha ott se lenne, de így ilyen formában odaírhatják... Ha normális gyártótól veszel fülest vagy hangszórót úgy írják ki a frequenciaátvitelt, hogy x-x hz, és alatta hogy ezeken a freqiken mennyit esik a hangerő(ált. grafikon formájában).
Pl van egy füles, azt írják rá, hogy 20hz-22khz, de 20 nál -20db vagy kevesebb az átvitel, meg 22 khznél is, 70hznél kezd mondjuk -5dbvel, és ezt tartja 17-18 khzig, amire, ha nem lenne szemét a gyártó azt kéne írni igazából hogy 70 - 18,;
ezzel szemben vagy egy olyan cucc amire azt írják 50-20, de az -5dbvel tudja mind a két szélső értéket, akkor az JOBB, mint az amire 20-22 van írva.

Na ezért nincs semmi értelme annak hogy x-x hz... parasztvakítás, nincs mihez viszonyítani.

(#831) Kropacsek válasza Fricc (#830) üzenetére


Kropacsek
tag

Jajajaaaaa
A Genius egy teszténél egy német oldalon azt írták, hogy a basszus ok, de azért hallgatni meghallgatnám...
Mindegy, megvettem a Medusa-t, szép csomagolás, jó körítés, jó hangzás :)

[Szerkesztve]

Öööö

(#832) deedee


deedee
őstag

hali!

hol lehet beszerezni picit drágább/jobb 5.1-es füleseket?mondjuk régebben volt egy sony 57k-ért,csak már kifutott mire meghozták volna egy helyi üzletbe.viszont én nem találtam a neten se nagyon ilyen felsőkategóriás füleseket...Vagy csak béna voltam...

(#833) deedee


deedee
őstag

up

(#834) sleve


sleve
tag

gaméra melyik a jobb füles a Speedlink Medusa vagy a Zalman ZM-RS6F?

A tudás hatalom, a tudatlanság áldás.

(#835) erdoke válasza Kropacsek (#831) üzenetére


erdoke
titán

Fos doboz hangja van. Méghogy a basszus OK? :F Pont annyit ér, amennyibe kerül (9-10e Ft).

A legjobb aláírás a héten

(#836) Bernardo20


Bernardo20
senior tag

Szert tettem egy Zalman ZM RS-6F+M fülesre és Zalman ZM RSSC USB hangkártyára a notimhoz.
Eddigi tapasztalataim:

pozitiv:
Nagyon jó és igényes anyagból készült. A hangkártya kicsi,kompakt usbről kapja az áramt és jól szól,van rajta hangerő-szabályzó mindegyik sávnak lehet állitgatni a hangerejét és igy el lehet kerülni, a sokszor elhangzott kritikát, hogy a center és a hátsók nem szólnak rendesen.nem a fenét:DDD Akinek fontos a méret szerintem mindeképpen érdemes kipróbálni,mert össze lehet csukni a fülest és relative kis helyen is elfér. A viselése nekem kényelmes,bár hozzá kell szokni, hogy ilyen mennyiségű, minőségű hang rombolja az ember fülét. Miután levesz mindig zsibbad a fülem.:DD le van árnyékolva igy a közvetlen közelembe telefonálhanak meg minden és meg se nyekken:D A külső zajokat nem lehet benne hallani igy teljes az élmény, ja és kifele is minimális a zajkibocsátás. Nagyon szépen szól, ja és van hozzá kis mikorofon is.ami teljesen használható:))
játékokba félelmetes a hatás,eddig is 5.1es rendszerrel játszottam,de igy még tömörebb az élmény. nagyon ütős. még a régebbi gamek-ben is.
Filmek is nagyon szépen szólnak, igazi mozi hangzás,persze egy füleshez képest lenyűgöző.

negativum: itt csak annyit tudnék irni, hogy van neki alapzaja,tehát ha nem szól semmi akkor is zúg illetve sistereg, búg ahogy tetszik. persze ez elég jelentéktelen,de azért engem picit zavar, A mikrofonnak hülye megoldást választottak, nagyon kicsi és alig lehet felcsiptetni a ruhára.de a minőségére itt se panaszkodhatom. A centert egy picit tényleg jobban ki lehetett volna emelni,de hát igy is nagyon jó!

Lehet,hogy egy kicsit elfogult vagyok,de eddig még nem igazán találtam kivetnivalót benne és tényleg KIRI!!:))

összeségében nagyon elégedett vagyok vele. Hiszen 23ért kaptam egy nagyon jó 5.1es ''rendszert'' egy igényes,kompakt,határozottan szép külső hangkártyával együtt. Amin a finomhangolás is gyerekjáték. Ajánlottan power dvd delux-al érdemes hallgatni:DDD

remélem tudtam segiteni annak aki ilyet szeretne de bizonytalan.

Medusát nem ismerem,de ezt határozottan ajánlani tudom.
:C:C:C

[Szerkesztve]

(#837) Bernardo20


Bernardo20
senior tag

lám,nagyon pang a fórum. már mindenkinek van fülese?
:C

(#838) deedee válasza Bernardo20 (#837) üzenetére


deedee
őstag

kihasználatlanság miatt eladom a mw550-es hangfalakat és most valami fülest akarok venni...De valami felső kategóriásat...Tud valaki valami linket?kerestem már pl:panasonic,technics stb de nem árulnak...

(#839) deedee


deedee
őstag

a medusa kapható erősítövel is...Ez konkrétan mit jelent?rá tudok kötni egy sima disc-mant pl ?Vagy esetleg van rajta egy csomó audióbemenet:jack,rca..

(#840) Hmmz válasza deedee (#839) üzenetére


Hmmz
aktív tag

Ezt igy ebben a sorrendbe mindet rátudok kötni :DD

MM-be lehet kapni drágábbakat is a hifi részen, de minek?
60-90k egy fülesért :D

Mottó:Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna...

(#841) deedee válasza Hmmz (#840) üzenetére


deedee
őstag

én tavaj mindent bejártam szfváron egy minőségi 5.1-es fülesért,de hiába...Még a mm-ban sem volt....Az interneten meg nem találtam...Vajon hol árulják ezeket?

esetleg azon a bizonyos erősítőn van koax vagy optikai bemenet?csak jack és rca?



[Szerkesztve]

(#842) fasyrt válasza Kropacsek (#831) üzenetére


fasyrt
őstag

Hol sikerült? :)

(#843) Bernardo20 válasza deedee (#841) üzenetére


Bernardo20
senior tag

a media marktban láttam 15ért medusat.
nézd meg a varázspálcában,meg a depon ott mindig van zalman:D 14körül és még mikrofon is van hozzá.


[Szerkesztve]

(#844) deedee válasza Bernardo20 (#843) üzenetére


deedee
őstag

ezt tudom.... :)

jobb minőséget nem találok...

(#845) Hmmz válasza deedee (#844) üzenetére


Hmmz
aktív tag

van ott.. hifi részleg... aeg, vagy eag? zsinórmentes...digitális... bazi drága..de a mátrix egyik verekedő jelenete valami isteni volt vele a tesztben...

Mottó:Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna...

(#846) Kropacsek válasza fasyrt (#842) üzenetére


Kropacsek
tag

MM Megapark Pesterzsébet az egyik nagy bevásárló központ (TESCO, M5) mellett egyből: SpeedLink Medusa 14 490 ft.
Végül is itt vettem meg...

Öööö

(#847) deedee válasza Kropacsek (#846) üzenetére


deedee
őstag

akkor az árából ítélve az erősítőset vetted meg....Van rajta spdif,koax vagy optikai bemenet?bár ennyi pénzért nagy elvárás lenne,de hátha....

(#848) Kropacsek válasza deedee (#847) üzenetére


Kropacsek
tag

Egyszerűen keress rá a honlapjára, vagy valahol máshol..
Itt ezen minden jól látható, vagyis hogy az erősítőnek sajnos csak Jack be- és kimenetei vannak...

Bővebben: link

Amugy nekem tetszik a dög :DDD
A Bass Vibration is aranyos...

Amúgy kéjváncsi vagyok arra, hol találsz fülest olyasmikkel, amiket szeretnél hozzá (optikai vagy koax bemenet pl.)

[Szerkesztve]

Öööö

(#849) deedee válasza Kropacsek (#848) üzenetére


deedee
őstag

amúgy a honlapjukon nem sok minden látszik....már néztem....


a felső kategóriában léteznek,de nem találok rájuk a neten...

panasonic, sony,stb stb...Egyszerűen mintha nem is árulnának ilyeneket...PEDIG DE...

[Szerkesztve]

(#850) KisApám válasza deedee (#849) üzenetére


KisApám
addikt

PEDIG DE...

DE nem Magyarországon...
ha valamit kevesen keresnek, akkor nincs itthon ilyen...

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.