Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-12 13:26:52

LOGOUT.hu

Ez a topik kizárólag gamer, több pont egyes/virtuális térhangzású, vezetékes és vezeték nélküli fejhallgatókkal foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) ÁDI válasza Zoty4 (#650) üzenetére


ÁDI
aktív tag

Ismered a dalt :
''Nem adom fel, míg egy darabban látsz!'' :))

Hátha...,egyszer...,mégis csak lesz.

SC: Avenger/P72, JG G3-SG1, 370;SRC MP5-AF 350, CM030 200; Jó Szerencsét, RC 1:18/1:12/1:10 Land Rover

(#652) Smoki válasza Mankó (#645) üzenetére


Smoki
csendes tag

Sztem vegyé OZAKIT:D
Ha kényelmetlen a Genius, és nincs Medusa, a Teacre meg várni kell !
Amúgy sztem az Ozaki a király ! Két 5.1 hangrendszerem is van tőle !:D

''Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holt biztosak, az okosak meg televannak kételyekkel ''

(#653) Zoty4 válasza ÁDI (#651) üzenetére


Zoty4
őstag

úgy legyen ;)

(#654) pinnacle válasza Smoki (#652) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Ozakit sem lehet kapni! #642

(#655) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Bővebben: link
Csak jönne már meg.:))

(#656) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Nagyon részletes leírás van csak egy szót sem értek csehül::O
Valaki?:)

(#657) _az


_az
senior tag

jobbak az 5.1-es fülesek egy ilyen szoftveres 5.1-ben működő sztereónál?
nekem elsőre ez olyan furi... eccer cod-oztam egy jó sztereóval+nforce2 térhatásával és tök jó volt. többet nyújt egy ilyen?

az

(#658) harry válasza Mankó (#645) üzenetére


harry
veterán

Medusa van a legtöbb MediaMarktban. Én láttam egyet Corában is, csak ott drágább 1-2k val (17k körül volt, MMben pedig 15ért vettem).
Medusa kényelmes, bár hosszú használat után szerintem mindegyik kicsit meggyötri a füled. Ozaki térhangzása valamivel jobb volt, csak az inkább a fülemen ült és nem a fejemen (kicsit laza a rögzítőpánt), így kényelmetlenebb volt.
Medusával az a bajom, h nem árnyékolt és ha telefon van a közelében könnyen összeszed némi zajt (mármint ha hívnak / bekapcsolod telót), illetve, h nincs nagy különbség első/hátsó között, bár játékoknál azért lehet hallani.
Próbálj fel egy teacot, ha teheted hosszabb távon(!), és ha kényelmes akkor inkább vedd azt. Rezgéseket amúgy szoftveresen vissza lehet venni (mélynyomó), így még van bass, de nem vibrál annyira.

[Szerkesztve]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#659) _az


_az
senior tag

szal pl egy philips sbchp800/890-nel jobban járhatok, mint egy zalmannal, vagy teaccal? tudom, nem teljesen ugyanaz, csak akkor is :)

az

(#660) Zoty4 válasza harry (#658) üzenetére


Zoty4
őstag

Én órákig is bírom a Medusát a fülemen :)
Viszont én vagyok a telefonközpontos is a családban. Ha vkinek sms-e vagy hívása jön , még a jelzés előtt szólok :Y:O

[Szerkesztve]

(#661) harry válasza Zoty4 (#660) üzenetére


harry
veterán

órákig én is :D de pl 4 óra után már zavaró.
valahogy csak le kellene árnyékolni : \

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#662) ÁDI válasza _az (#657) üzenetére


ÁDI
aktív tag

Az nforce2 térhatást hol /hogy állítod be?

SC: Avenger/P72, JG G3-SG1, 370;SRC MP5-AF 350, CM030 200; Jó Szerencsét, RC 1:18/1:12/1:10 Land Rover

(#663) _az válasza ÁDI (#662) üzenetére


_az
senior tag

nem tudom :D lehet, hogy automatikusan csinált valamit, de ha más nem ,akkor a szoftvere...

az

(#664) ÁDI válasza _az (#663) üzenetére


ÁDI
aktív tag

Kár...
Az én szoftverem nem nem akar ilyesmit:)
Thx.

SC: Avenger/P72, JG G3-SG1, 370;SRC MP5-AF 350, CM030 200; Jó Szerencsét, RC 1:18/1:12/1:10 Land Rover

(#665) Stalker-2572


Stalker-2572
addikt

Mennyivel jobb egy 5.1-es füles a stereotól?? nekem most Technics F500-am (jó nagy és tökéletesen kényelmes, szinte súlytalan) Battlefield pl meg tom mondani, hogy előlről vagy háturól jön a repülő, csak azt nem hogy felülről vagy alúlról:DDD Szoftverek mennyire támogatják az 5.1-es füleseket? Egy SoundBlaster Live! 5.1 elég kéne hogy legyen neki? miért akar mindenki audigy 2-t??:F

All Black...

(#666) harry válasza Stalker-2572 (#665) üzenetére


harry
veterán

Szeintem egy profi stereónál nem jobb. Zavaró lehet, h kicsit nehezek. Támogatás szempontjából (ha van 5.1es hangkarid + softver) többnyire nincs probléma. Játékon belül is lehet állítani 5.1 vagy surround hangzást.

[Szerkesztve]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#667) Zoty4 válasza harry (#666) üzenetére


Zoty4
őstag

Hámár hogyne volna jobb a stereonál;)
Ne csacsiskodj :U

Csak azt az árnyékolást csinálták volna meg, mennyi + költség lett volna??????
500ft?

(#668) ÁDI


ÁDI
aktív tag

Milyen messziről zavarna be a cuccok? Úgy kb. 1m-en belül?
Há tegyétek már arréb azt a telót és kész...

SC: Avenger/P72, JG G3-SG1, 370;SRC MP5-AF 350, CM030 200; Jó Szerencsét, RC 1:18/1:12/1:10 Land Rover

(#669) harry válasza ÁDI (#668) üzenetére


harry
veterán

nem teszem arrébb, mert akkor nem érem el :U most kb fél méterre van telefontól. az itthoni vez. nélküli telefon a legbrutálisabb. A készülék alapból ugye be van kapcsolva, h tartsa a kapcsolatot a bázisállomással. ez eddig nem is lenne baj. De ha pl megnyomom a felvesz gombot (vonalba kapcsol), akkor nagyon bezavar. az erősítőt is. minél közelebb tartom hozzá annál jobban zúg. bár ez ritka, itthoni telónak máshol a helye, egyedül mobil tel szokott bezavarni. majd ha nagyon unatkozom kitalálok vmi árnyékolást ;]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#670) ÁDI válasza harry (#669) üzenetére


ÁDI
aktív tag

Hát, nehéz az élet....

SC: Avenger/P72, JG G3-SG1, 370;SRC MP5-AF 350, CM030 200; Jó Szerencsét, RC 1:18/1:12/1:10 Land Rover

(#671) Bullet_


Bullet_
tag

Most nincs időm elolvasni a topikot (holnap vizsga), melyik a legjobb elérhető árú füles most?

(#672) harry válasza Bullet_ (#671) üzenetére


harry
veterán

Tsztek szerint Zalman nem a legjobb (bár van aki erre esküszik), Ozaki elég jó térhangzás miatt, nekem kényelmetlen, ezért van Medusám, ami kényelmesebb, de kicsit gyengébb a térhang, és nincs jól árnyékolva. Előbbiek 12k körlül vannak, utóbbi 15k.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#673) Bullet_ válasza harry (#672) üzenetére


Bullet_
tag

Ha a Medusában nemjó a térhangzás minek vetted meg:DD akkor már sima sztereo ugyanennyiért...
A Zalmann ''hűtőt'' gyárt, nemtom milyen lehet hangfalból...
Ozaki meg Ozaki....

(#674) harry válasza Bullet_ (#673) üzenetére


harry
veterán

Tudsz te olvasni? Vagy nálatok ezt nem tanítják? Ha esetleg mégis akkor értelmezd megint amit írtam, és olvassál teszteket...
De hogy ennyit se kelljen fáradnod - Medusa térhangzása is jó, azt mondtam, h Ozakié kicsit talán jobb. Én mégis azért vettem Medusát, mert nekem az Ozaki kényelmetlen volt, valamint utánaolvastam (teszteket, véleményeket) és sokan azt írták, h jó, meg vannak vele elégedve. Ozakit volt alkalmam tesztelni (kölcsönkértem ismerőstől), Medusát nem tudtam, így bíztam a tesztekben.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#675) Shalala


Shalala
senior tag

Hello!

Valakinek van mar teac 5.1 ?
En is gondolkozok uj fejhalgato vasarlason, de olvastam, hogy mar ezt is lehet kapni. Mielott dontenek jo lenne valami velemenyt a teacrol is hallani.

(#676) Zoty4 válasza ÁDI (#668) üzenetére


Zoty4
őstag

nem olyan egyszerű arrébb tenni. De nemcsak a telók, hanem az elektromos vezetékek, minden belezajlik
De annyira nem vészes
Elég volt kicsit leárnyékolnom az erősítőt

(#677) Zoty4 válasza Bullet_ (#673) üzenetére


Zoty4
őstag

Ozakit nem kapni sehol
Én is medusát vettem, elégedett vagyok a térhangzásával. Vedd meg ;-)

(#678) harry válasza Zoty4 (#676) üzenetére


harry
veterán

Nálam nem szed össze sok zajt, csak ha telefonon keresnek, teló ki/be kapcsnál... Hogy árnyékoltad az erősítőd?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#679) Zoty4 válasza harry (#678) üzenetére


Zoty4
őstag

szia, először is az asztal átellenes felére raktam , mindentől a lehető legmesszebb. A többi eszközt, telcsiket stb meg a másik oldalra.
Az árnyékolás nem túl profi, sima alufóliával betekertem a cuccost és lecelluxoztam, kicsit gány, de észrevehetően halkabb lett.
De a lényeg, most figyelj!!!
A kábelt vezesd külön, ne az elektromos vezetékek stb mellett. én odafogattam a kábelt az asztalhoz :)

[Szerkesztve]

(#680) harry válasza Zoty4 (#679) üzenetére


harry
veterán

Hmm, megfontolandó :) én is el tudnám rejteni, csak ugye azon van a bekapcs gomb, meg szgép is messze lenne tőle, szóval nem nagyon tudom rakosgani. de az alufóliát majd kipróbálom ;] vezeték (füles és erősítő között) elég szabadon van, de ezt nem is szeretném beburkolni, max úgy, h utána ráhúzok egy zsugorcsövet, de az nem egyszerű. meg lehet vezetéken hangszabályzót körbeszigszalagozom, így tuti nem törik vezeték, meg nem is állítódik el - amúgy sem szoktam tekergetni, beállítottam leghangosabbra, ahol még nem zúg, és szoftveresen kalibráltam.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#681) Zoty4 válasza harry (#680) üzenetére


Zoty4
őstag

nekem pont kéznél van az erősítő
Én avval szoktam állítgatni, nem basztatom softwaresen.
Te akkor ki sem szoktad lapcsolni az erősítőt?

(#682) harry válasza Zoty4 (#681) üzenetére


harry
veterán

de, most van jó helyen, épp azért nem akarom elrakni.
szoftveresen nekem jobb, nem szeretem potival állítgatni.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#683) Zoty4 válasza harry (#682) üzenetére


Zoty4
őstag

félsz, hogy tönkremegy?
Én csak a bekapcsolón állítomom a hangot, a kis potik békén vannak hagyva:U

(#684) harry válasza Zoty4 (#683) üzenetére


harry
veterán

Bővebben: link - itt arra gondoltam, hogy a vezetéken lévő kis potikat nem szoktam állítgatni, és azokat (csatornákat) szoftveresen szabályzom. Hangerő + ki/be kapcs az erősítővel.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#685) Zeruel


Zeruel
csendes tag

Sziasztok!
Nekem is Medusám van, nagyon megvagyok vele elégedve nagyon király, mondjuk megesik hogy nyomja a fülem 2-3 óra után de ezt megbocsájtom neki. Viszont mostanában elkezdett halkan recsegni (csak akkor hallom ha éppen nem nyomja el semmilyen hang). Remélem nem kontaktos de valszeg nem is az mert akárhogy mozdítottam a kábelt nem volt változás folyamatosan zizgett meg recsegett halkan. Arra gyanakszom wireless hálókártya jeleit szedi össze mert amíg nem volt benn ez a kártya addig nem recsegett (vagy eddig nem hallotam). Lehetséges hogy a hálókártya zavar be?
Vagy esetleg a potik lettek kontaktosak? (remélem hogy nem mert alig két hónapos kb)

[Szerkesztve]

(#686) harry válasza Zeruel (#685) üzenetére


harry
veterán

Könnyen lehet, h az zavar, nézd meg anélkül is, és ha elmúlik, akkor itt a hiba. Sajnos az árnyékolása nem túl jó. Esetleg nézd meg kis potikat, lehet véletlenűl elállítódtak (pl hangosabbra) és így kicsit zúg.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#687) .-Cs0SzA-.


.-Cs0SzA-.
aktív tag

Hello!
én is gondolkozok egy ilyen 5.1 es fejhallgató-kütyüben....
de azt hiszem láttam már ilyet vezetéknélküliben is, ugyhogy inkább olyanra ruháznék be, ha nem nagyon drága.
valaki tud pontos típust?
vagy ha nem jók ezek a vezetéknélküliek, valaki tud olyat, amiben van erősítő?
amugy van ezeknek értelme? jó a hangja, basszus is van?
mennyire minőségi hangzás?

(#688) harry válasza .-Cs0SzA-. (#687) üzenetére


harry
veterán

Vezeték nélküli nagyon drága lehet, még nem láttam. Erősítőt adnak: Ozaki, Medusa, Teac, Genius, Trust, ha jól tudom. Ezek 12-15k között vannak. Nekem Medusám van, meg vagyok elégedve a hangzással, basszus van bőven, meg vibra, de ha zavar akkor le lehet kapcsolni (subwoofer hangerő állítgatása szoftveresen). De ha nagyon minőségi hangzást akarsz (pl zenéhez) akkor stereót, de nekem ez is jó.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#689) .-Cs0SzA-.


.-Cs0SzA-.
aktív tag

és ezekhez jó hosszű mazzag van?
a medusán van mikrofon?
ha lúd, legyen kövér...

(#690) harry válasza .-Cs0SzA-. (#689) üzenetére


harry
veterán

Azt hiszem mikrofon és erősítő csak a Zalmanhoz nincs.
Drót van bőven, asszem 2 méter.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#691) Zoty4 válasza .-Cs0SzA-. (#689) üzenetére


Zoty4
őstag

Van hozzá kábel dögivel
Meg mikrofon is.
Wirelesses 5.1ről még én nem hallottam, de ha van ,akkor gondolom 100k felett

(#692) fasyrt


fasyrt
őstag

Huhh bazz, de sok 690 hsz... Mire végigolvastam, lement a nap :) Cirka 2-3 óra.
Zenehallgatáshoz & játékoz kéne a tuti :)
Végülis annyit szidtátok mind, hogy csak a TEAC marad innen, én vmivel többet tudok róla mint ti (PCW 04/11.)...
Az ellenlábas pedig a sztereó wireless Sennheiser RS120. Dögöljek meg, nem tudok dönteni.

Mellesleg annak van értelme, hogy 1 sztereó fülest 7.1 hangkariba dugjak? :U

(#693) Zoty4 válasza fasyrt (#692) üzenetére


Zoty4
őstag

Szia. Értelme nem sok van, akkor is csak stereoban hallod ha 100.1re dugod ;)

(#694) lajafix


lajafix
addikt

Na én a Zalmant választottam. Botfülűségemről annyit, hogy centert és a frontot 2 napig keverve használtam, de csak rájöttem, hogy lehet ez még 3D-bb hangzás is!!! :) de úgy is lehetett érezni a különbséget a sztereóhoz képest.

Már csak arra kell ideológiát gyártani, hogy arra a heti 2 órára minek vettem, amennyi játékra időm van.

Feltettem az itt ajánlott hiper szuper alternatív SB LIVE drivert. Mikor megláttam a kezelőfelületét gyorsan uninstall: 2 hónap lenne kitapasztalni. A gyárival is sikerült beállítani, hogy a center, a front meg a rear egy hangerőn szóljon. 1 hét alatt, most jónak tűnik!

Kösz a topikban levő tanácsokért.

Rock'n Roll

(#695) fasyrt válasza Zoty4 (#693) üzenetére


fasyrt
őstag

Jóóóó. annyira béna én sem vagyok :))
De hangminőség szempontjából ér valamit sztereón az audigy2? :U
Vagy kb. olyan szintre számítsak, mint az -sb128-on?
Na erre lennék kíváncsi.
Az meg egyszerűen szánalmas, hogy az egy oldalas cikkból 2-3 sor a hangminőség leírása. :( De ez is kb az 5 oszlopból 1 oszlop. tehát cakk-pakk 1 sor ha van...
Mo. legnagyobb forgalmú szaklapja, egyszerűen hihetetlen...

(#696) erdoke válasza ÁDI (#468) üzenetére


erdoke
titán

MM-ban láttam ezt a Speedlinket. (vettem is egy alu billentyűzetet tőlük, ultra halk)
AMikor felmentem a honlapjukra, akkor láttam, hogy egy német cég, és elég ismert termékeik is vannak, amiről eddig nem is tudtam, hogy ki gyártja (csúcs játékos egerek).
A tesztek alapján érdemes lehet venni egy ilyen 5.1-es fülest, töröm rajta a fejem.

A legjobb aláírás a héten

(#697) ÁDI válasza erdoke (#696) üzenetére


ÁDI
aktív tag

Itt többeknek is van, s jókat írnak írnak róla..., ja és hallgatnak vele :DD
Nekem nem is a fogam fáj egy ilyenre, hanem az egész fogsorom :Y

SC: Avenger/P72, JG G3-SG1, 370;SRC MP5-AF 350, CM030 200; Jó Szerencsét, RC 1:18/1:12/1:10 Land Rover

(#698) ÁDI


ÁDI
aktív tag

Ezt ismeri valaki: Gembird AP 5.1 ?
Bővebben: link , az AQUA-kban lehet kapni, ca. 4500 Ft-ért.

SC: Avenger/P72, JG G3-SG1, 370;SRC MP5-AF 350, CM030 200; Jó Szerencsét, RC 1:18/1:12/1:10 Land Rover

(#699) fasyrt


fasyrt
őstag

Én egy Sennheiser RS130-at akartam volt venni, de kipróbáltam és nagyon recsegett (sztereó wireless). Most van 3 lehetőség:
Más Sennheiser, Koss füles
Szpídlink
Teac

Egyenlőre nem tudok dönteni. :(

(#700) fasyrt válasza fasyrt (#699) üzenetére


fasyrt
őstag

TEAC kiesett, eléggé lehordják a tesztek. :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.