Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-12 13:26:52

LOGOUT.hu

Ez a topik kizárólag gamer, több pont egyes/virtuális térhangzású, vezetékes és vezeték nélküli fejhallgatókkal foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27451) zodo válasza Truman (#27449) üzenetére


zodo
nagyúr

Szia!

Szerintem az Emag-on nem a Cloud II-t láthattad mert ott is 30.621.-
PCX kínálatából nem vennék semmit a 20k keretből és igen, nem igazán van ajánlható ennyiért.
Szerintem bármire levásárolhatód az összeget, vennék valamit ami még kellhet és máshol venném a Cloud II-t.
pl.: Konzol Stúdió

(#27452) BioNiCMaN válasza zodo (#27451) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

25ezervalamennyi volt még tegnap az emagon.

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#27453) Gzula[HUN] válasza BioNiCMaN (#27452) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Tegna tényleg annyi volt, én is láttam.

De ma meg van Alpha S 28ezerért ;) (Tekintsünk el attól, hogy nem a PCX-nél. Másnak is jól jöhet ez az infó.)

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#27454) zodo válasza BioNiCMaN (#27452) üzenetére


zodo
nagyúr

Elhiszem.
Náluk van még a Cloud II Gun Metal verzió de az is 28.789.-

Talán lehet nem kellene az USB-hez ragaszkodnia mert 3.5mm jack-el van egy-két ajánlható az olcsóbb ár sávból de majd eldönti.

(#27455) zodo


zodo
nagyúr

Délután nézelődtem a Steelseries oldalán most meg kaptam mail-t.
Nova 7X és P vezetéknélküliek is megkapták a fehér színt.

[ Szerkesztve ]

(#27456) Ermac


Ermac
tag

Sziasztok,
20 max 30k ért kéne füles átlagos PC használathoz, discord, játék, időnként zene.
HyperX Cloud Stinger úgy döntött hogy foszlásnak indul a fejpánt és a fülpárnák is, nem kínlódnék vele inkább vennék újat, stinger mikrofonjára mindig panaszkodtak hogy halk.

We are Many You are but One

(#27457) Deck válasza Ermac (#27456) üzenetére


Deck
titán

HyperX Cloud Alpha :C

PS5

(#27458) F.B.I. válasza Deck (#27457) üzenetére


F.B.I.
veterán

Az Alpha mindenkinek jó választás lehet (mindegy milyen jó vagy rossz a hallása) alaplapi hangkártyával, a maga 65 ohm-os ellenállásával?
Magyarul van benne bőven hangerő tartalék?

Nem kötekedés csak kérdezem? :K

[ Szerkesztve ]

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#27459) Deck válasza F.B.I. (#27458) üzenetére


Deck
titán

Szerintem az egyik legjobb fejhallgató. PS-ezhez, PC-hez, telóhoz is használom. Sehol soncs gond vele, van habverővel mindenhol bőven :R

PS5

(#27460) Ermac válasza Deck (#27457) üzenetére


Ermac
tag

Már meg is rendeltem köszi a tippet, Emag 18.800 Ft.
Állvány és letakaráson túl mivel lehet megelőzni ezt a foszlás dolgot ?

We are Many You are but One

(#27461) F.B.I. válasza Ermac (#27460) üzenetére


F.B.I.
veterán

Ne borotváld a fejedet! :DDD
Egyébként ha foszlik a fejpánt, két pont forrasztásával lehet cserélni, vannak itt a közösségben, akik aprópénzért megcsinálják neked később. :K

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#27462) Deck válasza Ermac (#27460) üzenetére


Deck
titán

Annyiért főleg bestbuy :C

PS5

(#27463) Gzula[HUN] válasza Ermac (#27460) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Megelőzni nem tudod, max elhalogatni. Fejpánt védőt használhatsz hozzá (pl. ilyet), de én csak akkor raknám már rá, ha foszlik is. Végső esetben csere (aliról kapsz alkatrészt), ha van némi barkács érzék.

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#27464) Ermac válasza F.B.I. (#27461) üzenetére


Ermac
tag

:DD De borotválom mindig nullára dúrjuk :D Nagyon köszönöm, erre akkor majd visszatérünk ha már az alpha is ezzel a bajjal fog küzdeni.
Deck akkor megnyugodtam, semennyit nem gondolkoztam rajta.
Gzula[HUN] Köszi barkács érzék van, és köszi a linkeket, el is mentettem őket :)

We are Many You are but One

(#27465) F.B.I. válasza Ermac (#27464) üzenetére


F.B.I.
veterán

Jah, nem kell túl agyalni, nekem is a koponya borosta eszi őket, használom, néha veszek Aliról kiegészítőt és megcsinálom. Használd egészséggel!

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#27466) Ermac válasza F.B.I. (#27465) üzenetére


Ermac
tag

Később majd rendbe rakom a mostanit is, mert ez attól még használható jó lesz tartaléknak, köszönöm!

We are Many You are but One

(#27467) BeStronk


BeStronk
tag

Sziasztok!
Testvérem szeretne egy új fejhallgattót venni, otthoni PC gamingre. Jelenleg egy Hyper X Cloud I-je van, de már eléggé megviselt

(1) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Otthoni gaming PC

(2) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
25k

(3) Vezetékes vagy vezeték nélküli?
Vezetékes

(4) Fül köré illeszkedő (circumaural) vagy fülre ülő (supraaural)?
Circumaural, zárt

(5) Mikrofonos vagy mikrofon nélküli?
Mikrofonos

(6) Milyen hangzást vársz?
EZ passz, árhoz mérten gaminghez a legjobbat

(7) Milyen csatlakozású legyen?
Mivel nincs hangkártya talán USB-set vagy amihez van dongle, de amit ajánlotok

(8) Milyen hangkártyával rendelkezel (miről hallgatnád)?
nincs hangkártya, csak alaplap

(9) Kinézet, szín, villogás és egyéb fícsörök? :)
-

(#27468) F.B.I. válasza BeStronk (#27467) üzenetére


F.B.I.
veterán

Mivel nagyon ajánlják és tényleg jó, illetve fiatal, még jó hallással megáldott személynek kell, ezért egy robosztus, kényelmes, fejest [ami most akciós is, Hyperx Cloud Alpha] ennyiért most tényleg kiváló választás. :K

[ Szerkesztve ]

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#27469) t.kristof


t.kristof
senior tag

Sziasztok!
Fejhallgató vásárlás előtt állok, az itteni ajánlások miatt nézegettem a Hyperx Cloud Alphat ami most akciós az emagnál, viszont az árukeresőn volt olyan értékelés, hogy elkezdett rázni a fejhallgató belülről a fülnél, és ez nem csak az ő egyedi esete, más is járt..ez a probléma jelenleg is fennáll? Ugyanis a kisfiam néha el kunyerálja tőlem a fejhallgatót, és nem szeretném ha ő vagy én így járnánk a közeljövőben...ha fenáll, esetleg más fejhallgatót ajánlanátok ami hasonló tudású, árfekvésű?

Az élet sz*r játék, de k**va jó a grafikája...

(#27470) F.B.I. válasza t.kristof (#27469) üzenetére


F.B.I.
veterán

Ott valami komoly hiba lehet a PC földelésnél és a jack vihet át valamit….szerintem. Azonnal betiltották volna a fejes gyártását és forgalmazását.
Hasonló tudás, ebben az árfekvésben nincs sajnos. De ha aggódsz, akkor esetleg Hyperx Cloud 2.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#27471) t.kristof válasza F.B.I. (#27470) üzenetére


t.kristof
senior tag

Igazából én is hasonló hibára gondoltam :F a kettő között melyik lenne a jobb választás? Az alpha 19ezer, a Cloud 25 emagnál. Logitech z625 füles kimenetébe dugnám, és úgy használnám fps játékoknál heti pár alkalommal, szóval nem hardcore gamer vagyok.

Az élet sz*r játék, de k**va jó a grafikája...

(#27472) F.B.I. válasza t.kristof (#27471) üzenetére


F.B.I.
veterán

Mehet az Alpha nyugodtan.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#27473) Deck válasza F.B.I. (#27472) üzenetére


Deck
titán

Nekem mindegyik van, de az Alpha egyértelműen jobb :C

PS5

(#27474) t.kristof


t.kristof
senior tag

Köszi mindkettőtöknek! :R

Az élet sz*r játék, de k**va jó a grafikája...

(#27475) F.B.I. válasza Deck (#27473) üzenetére


F.B.I.
veterán

Ennyi pénzért meg végképp.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#27476) kisbéci


kisbéci
tag

Sziasztok!

Razer Kraken USB fejhallgatóm mikrofonja bedöglött. Amúgy is megviselt, ezért cserélném.

(1) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Otthoni gaming PC
(2) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
30.000
(3) Vezetékes vagy vezeték nélküli?
Vezetékes
(4) Fül köré illeszkedő (circumaural) vagy fülre ülő (supraaural)?
Circumaural
(5) Mikrofonos vagy mikrofon nélküli?
Mikrofonos, de ha azt mondjátok, hogy inkább vegyek mikrofon nélkülit, mert annak 2x olyan jó a hangzása, és mellé párezerért egy külön mikrofon, az is OK.
(6) Milyen hangzást vársz?
Passz. Leginkább FPS játékokat játszok, úgyhogy olyat, amiben mindent hallok :D
(7) Milyen csatlakozású legyen?
USB.
(8) Milyen hangkártyával rendelkezel (miről hallgatnád)?
Alaplapi integrált.
(9) Kinézet, szín, villogás és egyéb fícsörök? :)
-

Köszönöm szépen! :R

“On the first day, man created God” ― Daniel Delgado F.

(#27477) BioNiCMaN válasza kisbéci (#27476) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

HyperX Cloud2

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#27478) Bobo_07


Bobo_07
csendes tag

Sziasztok,
Kinéztem magamank a Corsair HS80 USB/HS65-t.
Leginkább számítógéphez használnám a fülest, de hatalmas plusz pont lenne, ha telefonhoz is tudnám használni hívásokhoz. A HS65-n van jack kimenete így jelenleg a mostani telefonomhoz is jó lenne(Samsung A52).
HS80-n csak usb van, ennél lenne lehetőség összekapcsolni egy usb c->usb-a adapterrel a telefonhoz(ez így még jobb is lenne,mert ha egyszer telefont cserélek nem biztos, hogy lesz benne jack)? Ezek az adapteres megoldások 100%-ak vagy egyik típushoz jó míg a másikhoz nem?
Azért eset a választás erre a két fülesre, mert ebben az árkategóriban ezeknek tűnik a legjobbanak a mikrofonjuk.
Ez a két füles nagyjából most olyan ~37 ezer forint. Ebben az árkategóriában mennyire jó a hangminőség egy HyperX Cloud-ról váltva?

ui: szemezgettem még a Asus ROG Delta-val, mert, hogy usb c-s. Ebben az ár kategóriban már jó hangzású fülest kap az ember? Csak, hogy meg tud érni ~50 e forintot?

[ Szerkesztve ]

(#27479) TheMartin03


TheMartin03
tag

Mostanában előkerült többször a HyperX Cloud Alpha.
Emag-on most elég jól le van akciózva.
HyperX Cloud Alpha Gamer fejhallgató - Emag

(#27480) Deck válasza TheMartin03 (#27479) üzenetére


Deck
titán

Bestbuy! :C

PS5

(#27481) F.B.I. válasza Deck (#27480) üzenetére


F.B.I.
veterán

Nehogy valaki felvásárolja. :DDD

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#27482) Deck válasza F.B.I. (#27481) üzenetére


Deck
titán

Nekem volt múltkor, de ennyiért muszáj volt megint vennem... Ne, hogy megint így járjak... :DDD ;]

PS5

(#27483) F.B.I. válasza Deck (#27482) üzenetére


F.B.I.
veterán

Már nem férne a fiókba sem. :DDD

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#27484) Deck válasza F.B.I. (#27483) üzenetére


Deck
titán

El kell kezdeni a falra rakni őket akkor... ;]

PS5

(#27485) F.B.I. válasza Deck (#27484) üzenetére


F.B.I.
veterán

Hülyén néz ki dobozban. :DDD

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#27486) Reaper


Reaper
őstag

Sziasztok!
Szükségem lenne otthoni használatra jó minőségű 7.1 headsetre, mivel én szeretem ha szól a játék, film rendesen, de a gyerekeim meg jó ha alszanak esténként :)
Néztem a Hyperx kínálatot, gondolva, hogy a drágább jobb, de pár teszt alapján össze is zavarodtam (The Techne).
Wireless kéne, mert túl sok a kábel az asztalon már, plusz meló meetingek alatt jó néha mászkálni.
Cloud II, Cloud III, valamint Cloud Alpha, ezeket találtam. Lényeg, hogy szépen szóljon és kényelmes legyen hosszú távon. Annyit láttam, hogy vezetékes verzióból az Alpha S az jobb, mint a Cloudok, de vezeték nélküliből nincs S verzió.
Viszont csak Alza jöhet szóba, mert oda van egy kb 50ezres utalványom.

(1) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Játék, filmek, zene, de ha jó a mikrofon, akkor meetingek, kiváltva a Bose QC35-öt.
(2) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
100e
(3) Vezetékes vagy vezeték nélküli?
Vezeték nélküli.
(4) Fül köré illeszkedő (circumaural) vagy fülre ülő (supraaural)?
Fogalmam sincs, sokat lenne rajtam, ami kényelmes(ebb) hosszú távon.
(5) Mikrofonos vagy mikrofon nélküli?
Mikrofonos
(6) Milyen hangzást vársz?
7.1
(7) Milyen csatlakozású legyen?
USB
(8) Milyen hangkártyával rendelkezel (miről hallgatnád)?
Integrált hangkártya, GB B550M AORUS PRO-P - Realtek® ALC1200 codec
(9) Kinézet, szín, villogás és egyéb fícsörök?
Minél kevesebb csillivili, fekete szín preferált, de nem baj, ha más :)

(#27487) F.B.I. válasza Reaper (#27486) üzenetére


F.B.I.
veterán

Cloud 2 wireless. Elég jók a tesztek róla. És ugye az összehasonlításban ő is pozitívan hozta ki az Alpha wireless-el szemben.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#27488) Reaper válasza F.B.I. (#27487) üzenetére


Reaper
őstag

Köszi, a Cloud 3 wireless akkor nem éri meg a 2-eshez képest?

(#27489) F.B.I. válasza Reaper (#27488) üzenetére


F.B.I.
veterán

Szerintem nem raktak bele semmi pluszt.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#27490) Reaper válasza F.B.I. (#27489) üzenetére


Reaper
őstag

Köszi :R

(#27491) Gzula[HUN] válasza Reaper (#27486) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

A sima Alpha-nak a "hifisek" elmondása szerint szebb a hangja, mint az Alpha S-nek.

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#27492) Reaper válasza F.B.I. (#27489) üzenetére


Reaper
őstag

Még annyi kérdésem lenne, hogy látom, ha wirelesst veszek, akkor az csak a saját jeladójával működik, sehogy máshogy, nincs 3,5-es, se usb, se semmi.
Ha ezekután mégis inkább vezetékest vennék, akkor is a Cloud2 a nyerő, vagy valamelyik másik? Ha másik márka jobban ajánlott persze, akkor az is jöhet.

Gzula[HUN]: Ezt nem is gondoltam volna, köszi!

[ Szerkesztve ]

(#27493) Gzula[HUN] válasza Reaper (#27492) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

A Cloud 2 "univerzálisabb", több a hozzá adott cucc (kapsz egy dedikált USB DAC-ot, meg 1 pár plusz textil párnát), de a vezetéke nem cserélhető. Az alap műbőr párnája nem a legjobb. Az Alpha-nak szebb a hangja, de nagyobb az ellenállása ugyanolyan érzékenységnél, ezért picit nehezebben is hajtható, ergo konzolra a Cloud 2 lehet jobb, ha csak a hangerő számít. Viszont az Alpha párnája jobb minőségű, cserébe nem is találsz csak kínai utángyárottat, ha el kezd málni.
Az Alpha vezetéke cserélhető, viszont idővel kell is, mert a potméter előbb utóbb kontaktos lesz rajta.

Elvileg az Alpha S ennek a kettőnek az előnyeit hozná össze egy dobozban (plusz cucc, de már cserélhető vezeték), de raktak rá egy basszus állító pöcköt, ami elcseszte a hangját állíttólag nagyon duLván.

Slussz poén, hogy tegnap még kaptál volna 19ezer alatt egy Alphát emagon, mert akciós volt.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#27494) Deck válasza Gzula[HUN] (#27493) üzenetére


Deck
titán

Elég gyakran akciózza az emag. :))

PS5

(#27495) Reaper válasza Gzula[HUN] (#27493) üzenetére


Reaper
őstag

Na jó, mostmár tényleg teljesen össze vagyok zavarodva, már szembe jött velem egy Razer blackshark v2 pro 2023 teszt is, ahogy látom az meg nem tud térhangzást, bár én meg azt nem tudom, hogy az mennyire tud egyáltalán működni. Olyan cucc kéne, ami kivált egy otthoni 5.1-et, normális dinamikája van, stb. Játék, film nézés, zene. A QC35 elég jól szól, bár headset módban olyan alapzaja van, ami borzasztó, plusz fél óra után már kényelmetlen. Láttam, még olyat is, hogy a Cloud 2, amit mostanában kapni már nem az, amit régen lehetett.
Mindegy, agyalok még egy órát, aztán szerintem megrendelem, kettest, eléggé egybehangzóan az tűnik itt az ajánlottnak :)
Az meg, hogy pont lecsúsztam az akcióról, nálam elég jellemző :DDD

Esetleg Corsair Virtuoso xt?

[ Szerkesztve ]

(#27496) Gzula[HUN] válasza Deck (#27494) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Akarok egyet majd egyszer egy Alpha-t, de még mindíg túl sok fejes van itthon (egy tucat tuti). Legutóbb egy Sennheiser HD559-essel szoptam be (nagyon nem jött be a hangja), szerencsére annyiért elment (tegnap este kelt el), mint amennyiért vettem. Ha nagyon akaratam volna, még rendelhettem volna az akciós Alpha-ból, de egyelőre várok inkább a Black Fridayre, hátha akkor valami szembejön valami random jó. :D
Meg aztán jól menne az Alpha színkombinációja EHHEZ. :K Pedig Alpha-hoz még piros kanócot is talátam. (Igaz 2-3X annyiba kerül, mint egy alap fekete.)

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#27497) F.B.I. válasza Reaper (#27495) üzenetére


F.B.I.
veterán

Mikrofonban a Corsair HS80 a legjobb de komolyan....ha fontos a kiváló mikrofon. A wireless verzió mikrofonja....a réginek. [HS80 wireless RGB]. De üzemidő nem az igazi és a hatótáv is pár méter ha mászkálgatsz.

[ Szerkesztve ]

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#27498) Reaper válasza F.B.I. (#27497) üzenetére


Reaper
őstag

Közben találtam, itt a SS Nova 7x-et. Ennek azt az előnyét látom, hogy mindenhogy lehet hozzá csatlakozni, láttam, hogy a kolléga elégedett is vele. A 7.1 nem tudom mennyire használható a gyakorlatban, vagy jelenleg, ebben az árkategóriában inkább csak parasztvakítás, mert ha az, akkor elengedem. Tiszta, dinamikus hang kéne, autós játékban röfögjön a V8 elöl, halljam, amikor elhaladok valaki mellett, de akár fps játékban is, hogy ki merre lépked körülöttem. Láttam itt, aknek bevált még az Asus ROG Delta S Wireless is, de nem sok vélemény van arról se.
Filmeknél jó lenne házimozi élmény, zenénél meg (főleg metál, ha ez számít) hogy levigye a fejemet, legyen dinamika, stb.
Mikrofonból elég, ha a többiek simán csak hallanak, a BOSE-ra nem panaszkodnak, pedig annak full beépített van, nem előre nyúló.

[ Szerkesztve ]

(#27499) F.B.I. válasza Reaper (#27498) üzenetére


F.B.I.
veterán

Így nehéz lesz, hogy többször futsz neki egy gondolatnak. Több olyan felhasználó kellene, akik rendelkeznek mindegyik fejessel vagy volt/van nekik, amiket te kinéztél.

Vagy nézel sok tesztet és döntesz de sajnos a te fülednek való 7.1-et szoftver állítja elő. Nálam Dolby Atmos programmal a NOVA 7X tökéletes de én nem PC-én használom. PC-re a mikrofon miatt én a Corsair-t venném. Ha jó mindenes kell, Alzáról Hyperx Cloud 2.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#27500) Reaper válasza F.B.I. (#27499) üzenetére


Reaper
őstag

Tudom, hogy össze-vissza beszélek kb, nem így szoktam, de ebben a témában teljesen nulláról indultam. Amiket mondtatok nekem tökéletes, szerintem Nova 7x lesz, csak szemét az Alza, minden, amit tegnap nézegettem ma sokkal drágább. Árukeresőn még 63, de a honlapon már 74 ezer. Bontott Virtuoso XT volt tegnap 95ért, ma 113. :(((
Köszi a segítséget :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.