Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-12 13:26:52

LOGOUT.hu

Ez a topik kizárólag gamer, több pont egyes/virtuális térhangzású, vezetékes és vezeték nélküli fejhallgatókkal foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27351) Petreszku válasza F.B.I. (#27349) üzenetére


Petreszku
senior tag

Még egyszer köszönöm a válaszokat. :R

(#27352) F.B.I. válasza Petreszku (#27351) üzenetére


F.B.I.
veterán

Igazán nincs mit! :R

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#27353) Redplee válasza eisento (#27343) üzenetére


Redplee
senior tag

na örülök! Nekem bejött :)

Tech YouTube csatornám: Ren-Tech - Technology Unboxed

(#27354) kekigyu válasza eisento (#27347) üzenetére


kekigyu
aktív tag

A mély hangokról és a térhangzásról mi a véleményed?

(#27355) eisento válasza kekigyu (#27354) üzenetére


eisento
addikt

Nekem teljesen tokeletes, SZAMOMRA mindenbol pont annyi van amennyi szerintem kell :)

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#27356) Petreszku


Petreszku
senior tag

Sziasztok! Közben picit változott a helyzet. Pakolás közben elökerült egy Corsair HS70 PRO WIRELESS fejhallgatóm. Nem is tudom már miért csomagoltam vissza a dobozába. :F
Ennek tudatában is érdemes lenne váltanom SteelSeries Arctis Nova 7-re?
Hangzás, kényelem, aksi?
Előre is köszönöm a válaszokat.

(#27357) F.B.I. válasza Petreszku (#27356) üzenetére


F.B.I.
veterán

Arról nem váltanék. :N

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#27358) Petreszku válasza F.B.I. (#27357) üzenetére


Petreszku
senior tag

Köszönöm szépen a választ. Akkor marad ez. :)

(#27359) Viharlovag


Viharlovag
csendes tag

Sziasztok!

Vettem innen apróról egy Hyper X Cloud Alpha-t és segítséget szeretnék kérni hogy hol kaphatnék gyárihoz hasonló minőségű cserepárnát?

Köszönöm! :R

(#27360) F.B.I. válasza Viharlovag (#27359) üzenetére


F.B.I.
veterán

AliExpress.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#27361) Scale


Scale
őstag

Sziasztok, ide is beírom a másik fejhallgatós topik után hátha itt is van 1-2 jó tipp a már mostaniak mellett szemezgetéshez.

(1) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Csak játék, azon belül is FPS. Így az apró zajok, lépések, stb fontosak is tisztán hallhatók legyenek.
(2) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
Max 30-40k-ra gondoltam de akkor legyen mondjuk 35k, de ekörül szabad a mozgás ha van minőségi lépés indokoltan.
(3) Vezetékes vagy vezeték nélküli?
Vezetékes.
(4) Fül köré illeszkedő (circumaural) vagy fülre ülő (supraaural)?
Circumaural
(5) Mikrofonos vagy mikrofon nélküli?
Mikrofonos
(6) Milyen hangzást vársz?
Passz :D
(7) Milyen csatlakozású legyen?
Mindegy, a következő pontnál amúgy is akartam kérdezni.
(8) Milyen hangkártyával rendelkezel (miről hallgatnád)?
Egyelőre alaplapi integrált hangkártya de ebből is gondolkodok valami alapabb darab beszerzésén viszont itt ebben vakon vagyok hogy milyen összegnél lehet igazán minőségi előrelépést tenni illetve egyáltalán csak játékra, csak fejhallgatóval (szóval nicns zene, nincs hangfal, stb) van-e értelme külön kártyát szerezni vagy inkább egy USB-s fülest amiben már van valami extra.
(9) Kinézet, szín, villogás és egyéb fícsörök?
-

Előre is köszi :R

(#27362) Deck válasza Scale (#27361) üzenetére


Deck
titán

Cloud Alpha. :P

PS5

(#27363) Scale válasza Deck (#27362) üzenetére


Scale
őstag

Igen, eddig afelé hajlik a léc, másik csoportban is azt javalták :D
Hangkártyát mellé esetleg?

Ami összefoglalóban van az FX meg a G1 van 20k alatt, azok mekkorát dobnának a hangulaton? :D

Illetve most alzán láttam pont egy ilyen akciószerűséget 21k-ért HyperX Cloud Revolver 7.1, máshol 40k+ (egy helyen még 26k), ez mennyire BB ennyiért? Alpha most nincs sehol 30k alatt nagyon. Annál várakozok vmi akcióra.

(#27364) Deck válasza Scale (#27363) üzenetére


Deck
titán

Én csak ajánlani tudom mindenhez. Sokszor akciós 20k-ért, akkor vettem is újra :C
Van usb-s hangkártyám de mostanában anélkül használom (kontroller).

[link]

[ Szerkesztve ]

PS5

(#27365) Scale válasza Deck (#27364) üzenetére


Scale
őstag

Igen az összehasonlítást néztem csak most az 21k, a sokszor akció az nem tudni mikor lesz újra, de ja ha 20-ért be lehetne szerezni akkor nyilván az alpha lenne a BB.

(#27366) LowLiike


LowLiike
csendes újonc

Sziasztok! ROG Centurion fejesemnek,az erősítője ma nem kapcsolt be :/ Eszközkezelőben a High Def audio 10-es hibakódot ír...máskor is csinált ilyent,hogy nem kapcsolt be,de vagy újraindítás után,vagy 10 perc után bekapcsolt magától,de most semmi :/ mit lehetne kezdeni ezzel a 10-es hiba kóddal ?

(#27367) LeventeV


LeventeV
senior tag

Sziasztok!
HyperX Alpha headsethez szeretnek vasarolni szovet parnat. Hol lehet Magyarorszagon eredetit kapni? Vagy az utangyartottak kozul melyik az ajanlott?
Elore is koszonom :R !

(#27368) F.B.I. válasza LeventeV (#27367) üzenetére


F.B.I.
veterán

Én még itthon nem láttam Alphához, Aliexpress.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#27369) Gzula[HUN] válasza LeventeV (#27367) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Nem Alpha-hoz, de INNEN meg INNEN is rendeltem már. Textil párnával kevesebb lesz a basszus, és több a magas. De nem rohad bele a füled nyáron. Minőségre ugyanolyan mindkettő. Egyik helyről feketét, másikról pirosat rendeltem. A piros ÍGY néz ki "élőben".

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#27370) Scale


Scale
őstag

JBL quantum one / 810 anc-s fulesekrol mi a vélemény játék téren?

(#27371) LeventeV válasza Gzula[HUN] (#27369) üzenetére


LeventeV
senior tag

@F.B.I.
Köszi a segítséget.

(#27372) Műszakis válasza Gzula[HUN] (#27291) üzenetére


Műszakis
tag

Sziasztok! Meg is vettem :-) jelenleg alaplapi hangkártyával használom creative x4 et néztem hozzám , fontos lenne ,hogy kezelje a fülesen lévő mikrofont , szerintetek passzolna a füleshez?

(#27373) Scale válasza Scale (#27370) üzenetére


Scale
őstag

Vagy más anc-s gamer füles van ajánlott? Ami főleg nem horror áron van. Cloud alphat elengedtem, épp arra nem jó amire keresek fülest hogy tv, egyéb háttérzaj mellett normálisan lehessen játszani.

(#27374) Deck válasza Scale (#27373) üzenetére


Deck
titán

Én így használom de kizár minden más hangot.

[ Szerkesztve ]

PS5

(#27375) Scale válasza Deck (#27374) üzenetére


Scale
őstag

Furcsa, mennyire cuppan rá a fejedre?
Gondolom semmilyen szemüveget se használsz jatekhoz.
Rtingsen is utólag olvastam hogy a noise isolation indexe kb ugyanott van mint pl a superlux hd681evo.

(#27376) TheMartin03 válasza Scale (#27375) üzenetére


TheMartin03
tag

Igazából én sem teljesen értem, hozzám senki nem tud beszélni, ha rajtam van, bár igaz, szemüveg nélkül. De azért a szemüveg szerintem minden fejhallgató ellensége. Főleg ha új, akkor nagyon rá kéne cuppannia a fejedre. Összehasonlítottam a 2.5-3 évesemet az újhoz, és az új a tartóerő és a hibátlan bőr párna miatt nagyon szigetel nekem.

(#27377) Scale válasza TheMartin03 (#27376) üzenetére


Scale
őstag

Úgy érted hogy amikor teljes csend van a fülesben akkor se hallod ha hozzád beszélnek meg semmi háttérzajt nem hallasz?

(#27378) Deck válasza Scale (#27375) üzenetére


Deck
titán

Szemüveg nélkül. Teljesen passzol a fejemre/fülemre.

PS5

(#27379) TheMartin03 válasza Scale (#27377) üzenetére


TheMartin03
tag

Hát nyilván hallom, de azért bőven szigetel szerintem... De hát lehet hogy neked ennél nagyobb az igényed.

(#27380) Deck válasza TheMartin03 (#27379) üzenetére


Deck
titán

+1

PS5

(#27381) Scale válasza TheMartin03 (#27379) üzenetére


Scale
őstag

Valószínűleg igen, mert pl engem teljesen ki tud zokkenteni az hogy ha tegyük fel 1v1 van, full csend, van még 45 mp a körből és a háttérben meg a random, váltakozó hangossagu tv egyszer csak megüti a fülem.
Céges Jabra Evolve 80-ast próbáltam játékra, az anc-s és na azzal semmit se lehet hallani a háttérből cserébe a jatekbol sem.. párszor próbáltam de a csorompolo hangok és a tér hangzás teljes hiánya mellett esélytelen erre használni.
Ezért is gondoltam, hogy akkor egy jó gamer fülest meg az anc-t keresztezve jönne ki nekem a tökéletes fules. :)

(#27382) Gzula[HUN]


Gzula[HUN]
őstag

OneOdio Pro-G

Egyik barátomtól kaptam a lehetőséget arra, hogy rákukkantsak a Pro-G-re, ha már rávettem kettővel ez előtti karácsony előtt, hogy azt vegye. Nekem (többek közt) volt akkor már egy OneOdio Pro-50-esem (pontosabban akkor még Studio Pro volt a neve, csak később lett Pro-50).
Most meglepően tapasztaltam, hogy a driver valószínűleg ki lett cserélve egy újabbra, aminél már nem tapasztatam brutális mélyközép és magasközép kiemelést. Azzal a lendülettel mentem oda, hogy a Pro-50-esem lesz a jobb hangú (a memóriahabos párnája miatt), de nem a vár eredmény ért. Nem lett egy totál kiegyenlített hangzás, ugyanúgy populáris V hangzású, de kellemesebb hangja lett, mint az első kiadású OneOdioknak.
A fejes fórumban is felvetettem, hogy nem-e én hallom csak ezt, de Darvinya fórumtárs is megerősítette a tapaszalataimat.

Minden másban hozza a szokásos alsó polcos OneOdio szintet, tehát ott van a nem örök életű csukló, és a vezeték se egy nagy truvaj (mikrofont nem próbáltam, és a nem mikrofonos vezetéket se), de ár érték arányban ebben az ársávban nem tudok jelenleg jobbat.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#27383) F.B.I. válasza Gzula[HUN] (#27382) üzenetére


F.B.I.
veterán

Egy A70-től nagyobb a fejpárnája, esetleg kényelmesebb is?

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#27384) Gzula[HUN] válasza F.B.I. (#27383) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Azt nem ismerem, esetleg érdemes volna Darvinyát megkérdezni, mert neki van A71d-je. Elvieg át is fogja alakítani cserélhető vezetékessé. Amiért én nem szoktam ajánlani a 70-71-es szériát, mert elég körülményes hozzá párnát szerezni, mivel perforált a párna hátsó része. Ha találsz is párnát hozzá, még mókólhatsz kisollóval.
A Pro szériára meg gyakorlatilag bármelyik 95mm-es (esetenként, "végszükség esetén" a 100-as is) jó. Meg arra simán tudsz memóriahabos gyári Pro-50 párnát is szerezni, akár gyárinál jobb áron is. Az meg egy nagyon jó párna. Én a TV hallgatós Sony RF850-esemem is azt használom ősztől tavaszig.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#27385) peestee83


peestee83
aktív tag

Sziasztok!

Véleményeteket szeretném kérni, hogy megéri-e megvenni az Edifier HECATE G2 II-es fülest 12,5k-ért?
Kényszerből egy Spirit of Gamers-t váltana (megy szét a fülpárna). Amire használom: videók (yt) nézés, gaming - WOT, úgyhogy nem akarok sokat rákölteni.
Köszi, ha tudtok róla véleményt/tapasztalatot mondani - vagy hasonló áron valami mást - USB-s csatival szeretném.

Cor ne edito

(#27386) fornettisuti válasza peestee83 (#27385) üzenetére


fornettisuti
veterán

Ebben a budget kategóriában kb. mindegy mit veszel, csodák nincsenek, amire neked kell, arra bármi megfelel.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#27387) stilo18


stilo18
addikt

Sziasztok,

Van egy Steelseries Arctis Pro fejesem, DAC-kal.

Egyik napról a másikra nem működött a mikrofon.
Na, mondom elszakadt a vezeték benne...veszek egy újat.

(Nyilván otthon egy sallang jack-jack kábellel összekötöttem a Dualsense-zel, de nem működött úgy sem.... )

Rendeltem egy Arctis Prime fejest, tökéletes lesz a Dac-kal továbbra is...

Erre ott sem működött a mikrofon... :(((

Szóval....nagyon valószínű hogy a 2 kábelben van valami szakadás, amivel össze van kötve a ps5 a Dac-kal...vagy a fejest a Dac-kal....

Esetleg nincs valakinek elfekvőben otthon ilyen fejhallgatója? (Fizetnék is a kábelért nyilván. )

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#27388) peestee83 válasza fornettisuti (#27386) üzenetére


peestee83
aktív tag

Köszi :)

Cor ne edito

(#27389) Pepe78


Pepe78
senior tag

Sziasztok!

Most ment tönkre a mikrofon a Sennheiser EPOS GSP 302 fülesemen.
Játék / film / zene / discord

GSP 300-at találtam jó áron. Itt csak a szín más?
15-35K között keresek valamit ami megfelelő utód lenne.

(#27390) fornettisuti válasza Pepe78 (#27389) üzenetére


fornettisuti
veterán

Van ilyenem fiókban, fülpárna anyagai ragasztva vannak egy év után elenged a ragasztás, normál használat mellett is, DAC kell hozzá PC-hez, attól megtáltosodik a hangzása.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#27391) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Steelseries Arctis Nova 7X fülpárna upgrade:


Mivel az átlagnál nagyobb a fejem és a fülem, ezért úgy gondoltam, hogy megérdemlem.
Jóval nagyobb a gyáritól, mint látható, sokkal mélyebb, dupla belső szivacs a hallójárat felé, a mikroplüss, ami füllel érintkezik, hűvösebbé teszi a használatot, most már iszonyat kényelmes.

Hátránya: 6K egy pár, a hangerőből visszavesz, így most 50%-ról, 65%-ra kellett feltekerni de így is a bőven hangos kategóriában van számomra (Xbox).

Összességében, komolyan megérte. :K

[Aliexpress link a márkáról]

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#27392) Gzula[HUN] válasza F.B.I. (#27391) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Link nekem nem jó. De gondolom valami ilyesmi akart lenni.

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#27393) F.B.I. válasza Gzula[HUN] (#27392) üzenetére


F.B.I.
veterán

Valamiért nem jól dobja a linket, egyébként ez csak a DEERVEER márka, ami olcsóbb kicsivel.

[ Szerkesztve ]

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#27394) Digidroid válasza F.B.I. (#27393) üzenetére


Digidroid
tag

Gondolom telefonról linkelsz, ezért nem igazán működnek..

[Aliexpress link a márkáról]

[Az az csak egy olcsóbb változat.]

(#27395) Imilenni


Imilenni
addikt

Arctis Pro utódját keresem, van ötletetek?
Főleg FPS játékokra (térhatás jó ha van)
Ritkábban zenehallgatás és PS5 mellé.
60k-ig (használt is jöhet)

A Nova sorozat eltér az előzőtől?
Ahogy olvastam felhasznált anyagokban és gombokban, csatlakozókban igen.
Viszont mást nem találtam, akkor ez csak egy láncfelvarrás?

[ Szerkesztve ]

Press "F" to pay respects.

(#27396) Furious


Furious
tag

Sziasztok!

1-2 hetes keresgélés után szeretném valahol meghallgatni a lentebb felsorolt füleseket, illetve ajánlásokat ajánlásokat is szívesen fogadok.
Most egy vezetékes DROP+EPOX PC38X-et használok, viszont mostanában nagyon jól jönne a vezeték nélküliség.
Leginkább munkára használom, előfordul, hogy napi 8-10 órát is a fejemen van, ezért a kényelem fontos. Emellett zenehallgatásra is szeretném használni, leginkább hard techno és klasszikus zenékhez.
Lehetőleg circumaural-t szeretnék mikrofonnal, nem vagyok feature érzékeny, szóval ANC és BT nem kötelező.
A keret max. 70k
Tudtok ajánlani boltokat, ahol ezeket (esetleg egy helyen is, de nem álmodozom) meghallgathatom?

Anker SoundLife Q45
JBL Live 660BTNC
Edifier WH950NB
Audio-Technica ATH-M20XBT
Audio-Technica ATH-M50XBT2
Corsair HS80 RGB

Segítségeteket előre is hálásan köszönöm! :R

“Work hard in silence, let your success be your noise.” - Frank Ocean.

(#27397) F.B.I. válasza Furious (#27396) üzenetére


F.B.I.
veterán

Nálam volt Corsair HS80, arról tudok nyilatkozni, nagyon kényelmes volt és a mikrofonja mindentől jobb minőségű, amit eddig használtam, pedig van itthon vagy 6-7 fejes. :K

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#27398) Furious válasza F.B.I. (#27397) üzenetére


Furious
tag

Igen, a mikrofont agyon dicsérik mindenhol, és a kényelemre is hasonlóakat láttam/olvastam, viszont jó lenne élőben kipróbálni milyen hangzása van.

Ugyan beleestem abba a hibába, hogy egy Audeze Maxwell review-t is megnéztem :B , szóval mostmár nem marad hátra más mint meghallgatni valahol ezeket. Azt tudom, hogy az Audeze-t a Nomono-ban megtudom hallgatni, csak hát annak jó ára is van, főleg a cross-platformos Xbox-osnak ... :DDD

“Work hard in silence, let your success be your noise.” - Frank Ocean.

(#27399) F.B.I. válasza Furious (#27398) üzenetére


F.B.I.
veterán

Sajnos a jót (még ha néha csak a reklám miatt lesz az) meg kell fizetni.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#27400) grigo


grigo
őstag

Sziasztok! Abban kérném a segítségeteket, hogy tényleges felhasználási tapasztalataitokat tekintve mi a különbség a fülre és a fül köré illeszkedő fejhallgatók között? Kényelmi szempontból mondjuk megéri elengedni a nagyobb izoláltságot? A másik kérdés, hogy a zárt és nyitott verziók között általános kvázi gaming felhasználásra nem jobb, ha nem teljesen zár el engem a füles és esetleg hallok egy kicsit magamból? Zenénél gondolom ez teljesen máshogy lenne. Kicsit bizonytalan vagyok, ha esetleg valaki megosztja velem ezirányú tapasztalatait annak köszönöm.

#27396 Furious
Én is most nézem a dropot. Csak ugye még rájön az ÁFA, de nagyon szimpatikus nekem a PC37X, most akciós is. Én is kb úgy vagyok vele, mint te, hogy előbb utóbb úgyis jól jönne majd a vezeték nélküliség és a felhasználási kényelem 1-2 technikai paraméter kárára is akár. Köszönöm a hozzászólásodat, mert így legalább végig tudom vizsgálni a linkjeidet. Nálam még egy becsípődés van, félek a csúnyán öregedő párnáktól és fejpánt aljaktól, ezért idegenkedek a műanyag-műbőr dolgoktól, valahogy a szövetben jobban bíznék. De sajnos semmiben nem vagyok biztos, mert első komoly(abb) fejhallgatóm lesz, így nem tudom hogy mi az ami már hangban jó és mi az amit inkább nem. Van egy audio megszállott kollégám, ő azt mondja razer meg ilyenek inkább ne, de hát ugye lehet hogy nekem pont tökéletes lenne de ő annyira minőségi "sznob" hogy neki már nem fér bele.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.