Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-12 13:26:52

LOGOUT.hu

Ez a topik kizárólag gamer, több pont egyes/virtuális térhangzású, vezetékes és vezeték nélküli fejhallgatókkal foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27101) zodo válasza F.B.I. (#27100) üzenetére


zodo
nagyúr

Na igen. :)
Lehet ezért vannak egymást mellett a weboldalon. Szépen kiszórták ennek a készletét is.

Itthon még egész jó áron fut, Pro-hoz képest.
Nincs rgb, gyári szoftver. Akinek nincs szüksége ezekre annak jó vétel, pláne ha van esetleg jobb hangkártya/Dac elfekvőben.

(#27102) F.B.I. válasza zodo (#27101) üzenetére


F.B.I.
veterán

Ha ismét vezetékesben gondolkodnék, szó nélkül megvenném mégegyszer, az egyik legjobb ár-értékű fejes, főleg konzolokhoz. :C

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#27103) Gzula[HUN] válasza zodo (#27099) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Gamedaccal 40ezer! (Legalábbis én így értelmezem.)

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#27104) zodo válasza Gzula[HUN] (#27103) üzenetére


zodo
nagyúr

Én is úgy értem.
Ez jó ár de időközben felkerült egy másik 38k-t.

Szívesen kipróbálnék egy ilyet.
Másik topikban Bodz nem mondott rossz véleményt a Dac részéről.
Ugye ez még a régebbi Dac azóta van már Gen 2
Mondjuk engem lényegében csak a szélesebb freki tartomány érdekelne.

(#27105) spleenszuru válasza zodo (#27099) üzenetére


spleenszuru
őstag

Nem éri meg a DAC nélküli verzió tehát?

Kb. 72 ezerre jön ki az Arctis oldaláról rendelve a dolog (promo kód nem működik, mert akciós az ár), árukeresőn meg 81 ezernél indul.
Szép különbség, meg kell hagyni, bár nem biztos, hogy nem fizetnék rá + 10 ezret magyar garanciáért cserébe, habár nem akartam 70 ezernél többet adni a fülesért.

Használtat is elengedném, hadd legyen teljes garim.

Malaka!

(#27106) Gzula[HUN] válasza zodo (#27104) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

"Ugye ez még a régebbi Dac azóta van már Gen 2"

Nem figyeltem, de valóban. Az újakban már 9218PQ40 chip van, míg a régiben 9018-as. Nem lenne itthon egy tucat fejes, tuti bevállalnám valamelyik 40ezer körüli használtat :DDD , már csak a gamedac miatt is. Annó sokat szemeztem vele, de 40-45ezret sajnáltam érte. (Végül Loxjie D10, majd/és Ifi Zen Dac V2 lett belőle.)

#27105spleenszuru: Német amazonról is megáll kb. 70ezerből Gamedaccal (legalábbis a fekete).

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#27107) F.B.I. válasza spleenszuru (#27105) üzenetére


F.B.I.
veterán

Egy Prime Gamedaccal nem lenne olcsóbb? Kell az RGB? :F

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#27108) spleenszuru válasza F.B.I. (#27107) üzenetére


spleenszuru
őstag

Dehogy, nem kell, sok jót olvastam a PRO-ról, mindössze azért van a listámon.
Viszont úgy látom, prime+dac csomag nincs, mint a pro esetében.

Malaka!

(#27109) F.B.I. válasza spleenszuru (#27108) üzenetére


F.B.I.
veterán

Nincs sajnos. :(

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#27110) zodo válasza spleenszuru (#27105) üzenetére


zodo
nagyúr

Nem éri meg a DAC nélküli verzió tehát?

Azt írtam hogy az is jó ár mármint a hazai, gyártó oldalán lévővel szemben.
Viszont mivel a gyártó oldalán akciós ill. lentebb a Német amazonon is elérhető a Dac-os akkor inkább azt venném mivel csak alaplapi hangkártyád van.

Megj.: Nem ismerem a gyári Dac minőségét!
Viszont tuti biztos hogy meghálálja a fejes ha kap egy kis extrát.

Igen, Prime+Dac nincs, nem is volt csak a Pro verziókhoz adják. (Arctis/Nova)

és F.B.I.

Nem csak az RGB-ről mondana le ha Prime-ot venne esetleg külön Dac-ot! :U
Szintén nem ismerem a gyári GG szoftver hasznosságát mert Arctis 3 nem támogatott de lehet hogy nem csak az EQ lehetőség végett lenne hasznos.

Összegezve:

Arctis Pro + Dac a gyártó oldaláról. Tipp
Csilli-villi, Dac, gyári szoftver támogatás.

Prime + valamilyen nem gyári de ajánlott Dac ami nem lesz olcsó és a mikrofon támogatás 99% -ban felejtő.
Kb. ugyan annyi lenne hanem több mint a fenti összege.

Sajnos külön a Dac akár első vagy második generációs ~56k a gyártó oldalán.

Használt Pro + Dac ma már 35k-ért is van hirdetve.
Gyártó oldalán ~5.600 a fülpárna szintén ~5.600 a fejpánt + 13 Eur posta = kb. 16k
Fejpánt jelenleg nincs készleten!
Cserébe ezekből talán lejönne a -10%

[ Szerkesztve ]

(#27111) Gzula[HUN] válasza zodo (#27110) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Annyit tennék hozzá, hogy a párnának nem árt pár alkalommal, ha ki van mosva, fejpántra meg van olcsóbb megoldás is.

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#27112) zodo válasza Gzula[HUN] (#27111) üzenetére


zodo
nagyúr

Sosem mostam még ki de majd kipróbálom.
Mosózsákról már olvastam de mi a tisztitószer?

Ami után rátaláltam az Arctis 3-ra úgy voltam vele hogy nem lesz jobb fejesem ezért bespájzoltam.
Van tartalékba 1db Airweave 1db full bőr fülpárnám és 2db headset <-> 4 pin kábel ha esetleg eltörne.
Biztos ami tuti alapon vettem még egy Arctis 3 konzol verziót is amihez csak a hosszú kábel kell.
Azért a Pro még izgatja a kisördögöt. :)

(#27113) Gzula[HUN] válasza zodo (#27112) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Simán be szoktam rakni a többi fekete ruha közé, de előtte mosózsákba célszerű rakni, hogy tuti ne szedje szét a mosógép. Többit asszony intézni. Nem szükséges más fajta mosószer hozzá. Ha inkább óvatos vagy elsőre, akkor pl. sokat szokott javítani egy öblítés valamilyen mosószerrel a mosdóban. Én minden textil párnát 3-4 havonata kimosatok az asszonnyal. Utána pihepuha lesz és friss illatú egy darabig.

Bőr/műbőr párnát nem célszerű mosni értelemszerűen.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#27114) zodo válasza Gzula[HUN] (#27113) üzenetére


zodo
nagyúr

Köszi.
Bőrt próbáltam már tesztelni de valahogy nem tetszett, igaz nem órákig volt a fejemen de nem is gondoltam rá hogy felület tisztításon túl menjek.
Airweave belső felének alja bőr de szerintem azzal nem lesz gond.

(#27115) F.B.I. válasza zodo (#27114) üzenetére


F.B.I.
veterán

Én langyos vízben kézzel szoktam, folyekony szappannal és kinyomkodom óvatosan kézzel. Utána szárad a radiátoron. :K

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#27116) Mondeo26


Mondeo26
csendes újonc

Sziasztok, szép napot! :) Műbőr és szövet fejpárnákkal kapcsolatban írnék . Hátha van tapasztalat
Nekem mindig olyan fejhallgatóim voltak amiknek a fülpárnája szövet vagy plüss volt azok alatt sosem éreztem különösebben izzadást hogy izzadt volna, stb, vagy ha izzadt is akkor tűrhető volt.
Mióta nálam van egy Sennheiser GSP 600 amin a fülpárna műbőr, ez állandóan izzad és izzad 1-2 óra után is.... és nem győzöm pucolni,és mosni a fülem..
Ennyire számít hogy szövet fülpárna vagy műbőr?
Mik a tapasztalatok?
Erre a Sennheiser GSP 600 ra lehet szövet vagy plüss fülpárnát kapni?
Előre is köszönöm szépen a válaszokat, kellemes húsvéti ünnepeket! :)

(#27117) F.B.I. válasza Mondeo26 (#27116) üzenetére


F.B.I.
veterán

Szerintem bőr, hőmérséklet és páratartalom kérdése. Én kopasz vagyok, 20 éve. Nem izzad be a fejem a bőr párnába, ilyenkor.... nyáron 10 perc alatt de mióta van klíma, olyankor sem.
Szövetben semmi, nem izzadok. Ennyi.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#27118) zodo válasza Mondeo26 (#27116) üzenetére


zodo
nagyúr

Nem szeretem a bőr párnákat, nincs sok tapasztalat.
Alin van ilyen szett, ennyiért megér egy próbát.
Amazon.de ue. szett 13k
emag-on 15k csak a fülpárna

(#27119) spleenszuru


spleenszuru
őstag

Sziasztok!

Végül az Arctis Prot választottam, DAC nélkül.
Úgy voltam vele, mivel low budget fülesem volt eddig, nekem ez is hatalmas előrelépés lesz, nem költök extrát arra, amire lehet szükségem sincs.

Nem döntöttem rosszul, eszméletlen élményt ad ez a füles számomra.
Kényelmes, nem nyom, pedig féltem a pántjától, de alaptalan volt.
A szoftvere nagyon jól finomhangolható, én bekapcsoltam a 7.1 opciót is, EQ-hoz viszont még nem is nyúltam, mert így is remek játékokban és filmben is.
Majd maszatolok vele, ha úgy adja kedvem.

Redditen olvastam, hogy FPS gamerek küszködnek ezzel a modellel, nem hallják a lépéseket, de persze, hogy nem tudom tesztelni, a párom éppen leállt az Apexről, mióta megvan a füles, én meg nem tolok ilyeneket. :))

Már most is olyan hangokat vélek felfedezni mind játékban, mind a sorozataimban, amiket eddig nem is hallottam. :DDD

Malaka!

(#27120) F.B.I. válasza spleenszuru (#27119) üzenetére


F.B.I.
veterán

Teljesen jó választás volt.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#27121) zodo válasza spleenszuru (#27119) üzenetére


zodo
nagyúr

Használd egészséggel!
Ekkora keretnél én tuti nem hagyom ki + kb. 8k-ért a DAC-ot.

(#27122) piero86


piero86
aktív tag

Sziasztok!
Szeretnék új fejhallgatót venni. Lényeges hogy vezeték nélküli legyen, jó térhangzással rendelkezzen. PC-hez lenne, online fps játékokhoz.
Egy Steelseries Arctis Pro Wireless-t néztem ki.
Vélemények vagy tapasztalatok?

(#27123) zodo válasza piero86 (#27122) üzenetére


zodo
nagyúr

Nagyon drága.
Hol vennéd?

Vezeték nélküliekben nem vagyok jártas de azt hiszem Arctis 7 ezek variánsai 7X, 7P vagy újabb széria Nova 7 közül mind jó lehet, jóval olcsóbban.
Gyártó honlapján pedig akciós az Arctis 9

(#27124) piero86 válasza zodo (#27123) üzenetére


piero86
aktív tag

Csak nézelődök egyenlőre. Ezért is kérek tanácsot.
Más ajánlatokat is szívesen meghallgatok. A mikrofon nem lényeges, az van külön.

(#27125) F.B.I. válasza piero86 (#27124) üzenetére


F.B.I.
veterán

Vannak komolyabb termékek ( feltehetően, én nem próbáltam őket) de a Steelseries márkát én az olcsón és könnyen cserélhető kiegészítő, kopó alkatrészek miatt ajánlom. Így sokáig lehet egy jó fejese az embernek ha nem dobálja. :B

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#27126) Gilexand


Gilexand
csendes tag

Sziasztok!
Szeretném leváltani a mostani fejesem (HP omen 800), sokáig kiszolgált és szerettem is de eljött az ideje a váltásnak. Steelseries-t szeretnék, vezetékeset, RGB és egyéb dolgokra semmi szükségem.
Néztem az arctis 3-at és a Nova 1-et. Ha jól tudom a Nova az új széria, viszont az nem világos, hogy milyen egyéb különbségek vannak a két fejhallgató között. Visszaolvastam és láttam, hogy az arctis 3 eléggé dícsérve van, ez igaz a Nova 1-re is? Jól értem, hogy az arctis 3 új verziója a Nova 1? Remélem valaki fel tud világosítani. :))

Köszi :)

(#27127) F.B.I. válasza Gilexand (#27126) üzenetére


F.B.I.
veterán

Milyen készülékkel szeretnéd használni? PC, konzol?

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#27128) Gilexand válasza F.B.I. (#27127) üzenetére


Gilexand
csendes tag

Tudtam hogy valami lemaradt, PC :)

(#27129) F.B.I. válasza Gilexand (#27128) üzenetére


F.B.I.
veterán

[Arctis Prime] a gyártó oldaláról, én ezt venném PC-hez. :K

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#27130) Gilexand válasza F.B.I. (#27129) üzenetére


Gilexand
csendes tag

Igen, ezt néztem én is. Sajnos nincs raktáron most a gyártói oldalon. Zenehallgatásra is szoktam használni. (Nem tudom ez a tény változtat-e valamin)
A Prime hangzását tudod valamelyikhez hasonlítani? Ha nem a gyártói oldalról veszem (esetleg nem lesz raktáron) itthon újonnan min 10 ezer magyar forint felára van a Nova 1-hez képest. Így is megérné? :)

(#27131) F.B.I. válasza Gilexand (#27130) üzenetére


F.B.I.
veterán

Megmondom őszintén NOVA 1 nem volt de van itthon 3 és 3 konzol változat, 7X és volt Prime is. Egy sima jacken keresztül használva, a Primenak volt a legjobb hangja. Alapjában véve egy Pro változat sallangok nélkül. Aki megvette PC játékos (Pro után) azóta is elégedetten használja. :K

Ha használt is szóbajöhet akkor [Pro+dac] .

[ Szerkesztve ]

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#27132) Gilexand válasza F.B.I. (#27131) üzenetére


Gilexand
csendes tag

Ahogyan látom a pro + dac-nak szövet a fülpárnája, ezek tisztíthatóak sérülés nélkül? Könnyen le és vissza tehető? Illetve mintha a prime-nak műbőr lenne képek alapján a párna :F

(#27133) zodo válasza Gilexand (#27132) üzenetére


zodo
nagyúr

Igen.
Mindre.

(#27134) F.B.I. válasza Gilexand (#27132) üzenetére


F.B.I.
veterán

Prime műbőr.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#27135) Frod


Frod
addikt

Sziasztok.
HyperX Cloud 2-n sajnos megérett a fejpánt, és a fülpárna csere.
Gond egy szál se, már meg is jött Ali-ról a pótlás, viszont nem laikus-barát módon zajlik a csere, mert el kell vágni a kábelt, majd újraforrasztani, stb.
Ezt esetleg megcsinálják valahol, van valakinek ezzel kapcsolatban tanácsa, tippje, javaslata?
(Én fixen nem vállalom be, nincs is forrasztáshoz eszközöm)

Do you see the white shadow?

(#27136) F.B.I. válasza Frod (#27135) üzenetére


F.B.I.
veterán

[Budapesten itt megcsinálják. ]

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#27137) Frod válasza F.B.I. (#27136) üzenetére


Frod
addikt

:R

Do you see the white shadow?

(#27138) chatran válasza Frod (#27137) üzenetére


chatran
őstag

Írd majd meg légyszi, mennyit kér el egy ilyen javításért, ha viszed az alkatrészeket.
Van egy Cloud1-esem, ami szintén ezzel a problémával küzd. :)

Ez a szervíz szerepelt, ha jól rémlik a 24.hu "Az utolsó mohikán" sorozatában.

[ Szerkesztve ]

(#27139) wikings2


wikings2
őstag

Sajnos mint kiderült nem igazán jártam utána eléggé a témának és pár cikket elolvasva meg itt a topicban úgy tűnt hogy a steelseries arctis nova7 a legideálisabb választás nekem de szinte az egyik legfontosabb elvárásom az aktív zajszűrés (ANC) lett volna ami ebben nincs mint kiderült 5 perce ahogy kibontottam és a fejemre raktam.
Kicsit furcsa mert kifejezetten noise cancellinges gamerheadset cikkeket olvastam és nem egy úgy nyilatkozott erről a fejesről hogy tud ilyet, de mint kiderült szimplán a szerkezet tompít valamennyit a környezetből és mivel ár érték arányban best buy ezért berakták mintenféle tényleg ANC-t tudó fejesek mellé...

Egy szó mint száz most hogy ne fussak bele újra egy pofonba mielőtt visszaküldeném az aquaba szeretném kikérni a véleményeteket. A Steelseries Nova Pro ról olvastam hogy ebben van ANC viszont egyes embereknek kényelmetlen emiatt a viselése mert nyomja a fülüket a szerkezet. A JBL Quantum One-t láttam még amit még ide soroltak nem tudom erről mi a vélemény.
Jó lenne ha nem kellene még 100 ezret ráfizetnem de kompromisszumokat se szeretnék kötni nagyon:
Őszintén eddig egy Peltor 3M Optime építkezési zajvédővel + egy sennheiser fülhalgatóval nyomultam ami alig 20k ból megvolt egy anno drágább vezetékes fülhallgatóval de a zajvédő elég kényelmetlen hosszú távon ezért szerettem volna beruházni egy minőségibb zajszűrős fejesbe ha már végre pénz szánok ilyenre.
A másik hogy a sound quality számomra nem annyira fontos (persze jó ha nem midi minőségben jön ki minden a játékokból) de őszintén a mostani céges Jabra fejhallgatóm még mintha jobbat is produkálna mint ez a Nova 7 tud de ugyanolyat garantáltan kitol magából most ahogy tesztelgettem szóval még csak azt sem tudom mondani hogy jó vétel volt és csak az ANC az egyedüli ami hiányzik. Ha lenne ANC megtartanám mert kényelemre egyébként teljesen rendben lenne.

Bocsánat a regényért, köszönöm előre is a segítségeteket!

Talán én is Pest vagyok... Pest a pestiségem. Pest,hogy rég Pesten lakok, s nem lettem pesti mégsem.

(#27140) zodo válasza wikings2 (#27139) üzenetére


zodo
nagyúr

Mintha a Sonar szoftverben kellene aktiválni az AI zajszűrést amit minden Nova 7 és Pro tud.

(#27141) wikings2 válasza zodo (#27140) üzenetére


wikings2
őstag

Köszi de ez ha jól értem a mikrofonra van kitalálva egy AI által megtámogatott háttérzajszűrésre nem? Nekem kifejezetten a saját környezetemet szeretném ha a fejhallgató szűrné ahogy rajtam van hogy én ne halljak belőle semmit, nem azt amit mások hallanak a mikrofonon keresztül.

[ Szerkesztve ]

Talán én is Pest vagyok... Pest a pestiségem. Pest,hogy rég Pesten lakok, s nem lettem pesti mégsem.

(#27142) zodo válasza wikings2 (#27141) üzenetére


zodo
nagyúr

Tippeltem mert nekem az Arctis 3-hoz nincs feltéve.

Itt a demo hogy mit jelent ha aktiválva van 00:11-nél aztán hegedű 00.55 és hifi 01:24 végül hajszárító 01:41 és gondolom további testre szabás is adott.

Szerk.:
Valójában te mit hallasz ebből azt nem tudom.
Talán majd segítenek a többiek ha akik már próbálták a sonar-t.

[ Szerkesztve ]

(#27143) piero86 válasza wikings2 (#27139) üzenetére


piero86
aktív tag

Milyen zajokat kellene kiszűrni nálad?

(#27144) taknyí válasza wikings2 (#27139) üzenetére


taknyí
senior tag

mielőtt visszaküldeném az aquaba

Nem akarlak elkeseriteni de nem veszi vissza az Aqua.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok jó ember, de nem is a legrosszabb!

(#27145) Shinjike87 válasza taknyí (#27144) üzenetére


Shinjike87
aktív tag

Már miért ne venné? Őt is köti a 14 napos elállási idő. Mit tudsz, amit a többiek nem?

(#27146) fornettisuti válasza Shinjike87 (#27145) üzenetére


fornettisuti
veterán

ÁSZF

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#27147) taknyí válasza Shinjike87 (#27145) üzenetére


taknyí
senior tag

(#27146) fornettisuti +1

Vegigcsinaltam, hiaba hivatkoztam mas uzletekre, ahol visszaveszik elhajtottak, hogy a szabalyzatuk nem engedi.Majd egy millat hagytam elotte ott naluk, ott vettem a gen12 gepem es monitort is nem szamitott...

Fül nyílásba helyezhető fülhallgatók.
Fejhallgatók szivacs párnával.
Olyan fejhallgatók melyek kialakításuk révén felszívhatják az izzadságot, test nedvvel érintkezhet.

Ennyi. :(((

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok jó ember, de nem is a legrosszabb!

(#27148) valeno


valeno
tag

Sziasztok!

Barátnőmnek, itthoni munkavégzéshez (nagyon sok teams-es megbeszélése van) keresnék valami mikrofonos fejhallgatót, ami hosszútávon is kényelmes. Nyilván laptoppal használná (Asus Vivobook S413E), a hangzásra itt nem igazán tudok specifikusat írni, a mikrofonon tisztán hallják ennyi a lényeg. Itthon nincs zaj, szóval nem kell nagyon extrás fejes. A keret rá elsősorban 20k, de ha van jobb akkor max. 30k.
Olvastam, hogy a hyperx cloud II egész jó erre, de most bb topikban volt ajánlat az Astro A10 (13k-ért). Mit tudnátok ajánlani még, illetve ezekről mi a véleményetek?

(#27149) wikings2 válasza piero86 (#27143) üzenetére


wikings2
őstag

Főként konyhai zajok, kertben tortát heggesztenek, barátnő jár kel leejt egy tollat majd káromkodik egyet és társai hangokat a környezetemből. Ezeket 100% levédi most a peltor csak kényelmetlen :)

taknyí
Hát akkor ezt úgy ahogy lehet benéztem, közel 5 percet volt rajtam míg rájöttem hogy itt bizony nincs ANC, pedig már rávettem magam az este folyamán hogy kipótlom az árát és veszek egy JBL Quantum One-t...
Rápróbálok azért de akkor sanszos hogy ez nem fog menni. Köszi az infót.

Talán én is Pest vagyok... Pest a pestiségem. Pest,hogy rég Pesten lakok, s nem lettem pesti mégsem.

(#27150) taknyí válasza wikings2 (#27149) üzenetére


taknyí
senior tag

Detto en is igy voltam megvettem, kiprobaltam, meg a vetel napjan visszavittem es ennyi ez tavaly ilyenkor volt. Varom a beszamolod. Ui mennyiert vetted

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok jó ember, de nem is a legrosszabb!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.