Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-12 13:26:52

LOGOUT.hu

Ez a topik kizárólag gamer, több pont egyes/virtuális térhangzású, vezetékes és vezeték nélküli fejhallgatókkal foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27401) Gzula[HUN] válasza grigo (#27400) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Nyitott fejesekkel jobban tudnád térben pozícionálni az "ellenséget", viszont minden be fog hallatszódni a szobából. Ha hangosan hallgatod, akkor kifelé is. Ha vegyes felhasználásra akarnád használni, akkor lehet érdemes volna olyat nézned, ami cserélhető vezetékes szabvány jack-el, így akár egy v-moda boomproval, vagy valami olcsóbb verziójával (ebben a hozzászólásomban - nagyjából középen - párat összegyűjtöttem).
Ilyen nyitott fejesek pl. a Fidelio X2HR, vagy a Philips SHP9600-as. A "sima" vezetékes fejhallgatós topikban mind a kettőről van rengeteg infó. (X2HR-ről inkább mondjuk.)

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#27402) SutPet


SutPet
aktív tag

Sziasztok,
Rászántam magam hogy a füles után a fejhallgatót is vezeték nélkülire cseréljem, de nem nagyon tudok dönteni a vegyes használat miatt.
PC-ről használnám főleg de ott minden is előfordul. Játék, film, zene ,meló miatt meetingek. Ha úgy van mobillal és TV-vel is használnám így jó lenne ha BT-t is tudna.
ANC annyira nem fontos, inkább az hogy kényelmes legyen hosszú távon is.
Így kizárólag over-ear jöhet szóba nekem, ill zárt kialakításút szeretnék ne nagyon lehessen kihallani. Jelenleg Logitech G230/G430 -at nyúzok.
40-50e kategóriában van valami ajánlott ami megfelelhet?

(1) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Játékra/zene/film hallgatás
(2) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
30-50k Ft között. de ha magasabb árban van csak megfelelő az is érdekel.
(3) Vezetékes vagy vezeték nélküli?
vezeték nélküli
(4) Fül köré illeszkedő (circumaural) vagy fülre ülő (supraaural)?
Fül köré illeszkedő.
(5) Mikrofonos vagy mikrofon nélküli?
mikrofonos
(6) Milyen hangzást vársz?
jobbat mint a G230/G430 logitechem, de alapjáraton azt is csak stereoban használom.
(7) Milyen csatlakozású legyen?
teljesen mindegy, amelyik jobb +BT
(8) Milyen hangkártyával rendelkezel (miről hallgatnád)?
PC-ről lesz működtetve, illetve telefon/androidtv ezért kellene a BT
(9) Kinézet, szín, villogás és egyéb fícsörök?
ha nincs rgb-vel agyonb*szva az csak jó

God must love stupid people, he made so many of them.

(#27403) Furious válasza grigo (#27400) üzenetére


Furious
tag

Annyit még hozzátennék, hogy az 1,2m hosszú 1x3,5mm jackes rövid laptopról is, ha nagy asztalon van használva, és nem ad semmilyen mozgásteret.
Ezért rendeltem egy ilyen USB-s külső hangkártyát, mivel a PC38X-hez jár amúgy 3 méteres kábel is, ami 2x3,5mm jackes.
Van egy ilyen KVM switchem is amivel az egeret + billentyűzetet és mostmár a fülest is tudom a laptop és a PC között váltogatni, ezért választottam a fent linkelt külső hangkártyát.

Ezzel azért jobb a mozgástér, de persze még mindig nem wireless :DDD
Hangzásra azt tudom mondani, hogy szép és tiszta a PC38X, Razer Kraken után meg végképp :) plusz cserélhető fülpárna is van hozzá, ki mit preferál.
Egyébként nyár elején rendeltem innen, akkor szállítással együtt volt $124.

Kényelmi szempontnál az a kérdés, hogy mennyit használod: pl. 1,5-2 órás meeting/gaming, 8 órát is rajtad lesz mondjuk 1 óra pihenővel, stb.
Nekem jobbat tetszett a fül köré illeszkedő, kényelmesebbnek találom.

Zárt/nyitott kérdésre szerintem fontos az, hogy milyen környezetben vagy, esetleg kell-e, hogy hallj külső zajokat is (család, csengő, ajtón kopognak stb.) vagy elég ha a játékra koncentrálsz.
A zártat jobban szeretem használni amikor zenét hallgatok vagy játszok, mert ezt általában csak este tudom megtenni, a gyerekek meg alszanak. A nyitott viszont pont azért jó napközben, mert hallom azt is, ha szól valaki, viszont sokkal jobban kihallatszik az is amit én hallgatok :DD

[ Szerkesztve ]

“Work hard in silence, let your success be your noise.” - Frank Ocean.

(#27404) grigo


grigo
őstag

Gzula Furious.

Köszönöm a tippeket. A napokban oda vissza megváltoztattam mindent vagy 5x. Vezetékes, vezeték nélküli. Sennheiser, Steelseries, Corsair. Minden volt. Míg nem szembe jött tegnap egy 46%-os német amazon leárazás a HS80-ra. 34 ezer így. Erre már azt mondom, hogy vállalom a gyengébb hatótàvot és üzemidőt. Iphone fülhallgatót szerintem veri,így szarnak nem fogom érezni. De pont annyival olcsóbb, hogy ha mégis lépnék tovább akkor veszek egy vezetékes sennheisert vagy beyerdynamic-ot csak hangra és megtoldom a DAC-el.
Hülyeség?

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#27405) Furious válasza grigo (#27404) üzenetére


Furious
tag

Ha próbáltad már valahol a fejest, és számodra megfelel, akkor szerintem nyugodtan rendeld meg, azért a pénzért szinte ajándék. :D

Viszont ha nem sürgős, akkor én ajánlom, hogy hallgass meg/próbálj ki többet is, mert lehet, hogy találsz olyat ami jobban tetszik.

“Work hard in silence, let your success be your noise.” - Frank Ocean.

(#27406) katokacaj


katokacaj
tag

Sziasztok,
Véletlen valaki találkozott már ezzel a fejessel/használta?

Logitech G733

A napokban belefutottam a Médiában és nagyon megtetszett, hogy ilyen pehelysúlyú, nagyon kényelmes volt.
Kb ebben az árkategóriában keresek wireless fejhallgatót.

Ezeknek szeretném ha megfelelne:

(1) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
főképp SP játék és zenehallgatás
(2) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
30-50k
(3) Vezetékes vagy vezeték nélküli?
vezeték nélküli
(4) Fül köré illeszkedő (circumaural) vagy fülre ülő (supraaural)?
Fül köré illeszkedő.
(5) Mikrofonos vagy mikrofon nélküli?
mikrofonos, a mikrofon legyen felhajtható vagy levehető, discordra, skypera okés legyen de nem kell csúcsminőség
(6) Milyen hangzást vársz?
ezért a pénzért minél jobbat, csodát ennyi pénzért nem várok de ha már nincs 5ezer Ft-os gagyi dobozhangja már jó lehet
(7) Milyen csatlakozású legyen?
wireless, azon belül m1
(8) Milyen hangkártyával rendelkezel (miről hallgatnád)?
PC
(9) Kinézet, szín, villogás és egyéb fícsörök?
jó akksija legyen (ne kelljen naponta tölteni, bírjon azért 15-20 órát) - töltés közben lehessen használni, vagy ha lemerült kábelről használni (amúgy ezt lehet mindegyik tudja, nem tudom, nem vagyok ebben jártas :D ). Zajszűrés az nagyon király lenne de ennyi pénzért szerintem nincs is olyan ami tudja.

Jó lenne, ha jó lenne.
Vlszg megrendelem és ha nagyon ócska a hangzása, max visszaküldöm, de gondoltam hátha van valakinek tapasztalata, vagy ebben az árkategóriában sokkal jobb ajánlata.

Köszi! :)

(#27407) fornettisuti válasza katokacaj (#27406) üzenetére


fornettisuti
veterán

Nem akarod ezt.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#27408) modflow


modflow
veterán

Mi a véleményetek erről a fejesről?
Kifejezetten mozizásra használnám.
JVC XP-EXT1

(#27409) F.B.I. válasza modflow (#27408) üzenetére


F.B.I.
veterán

Megmondom az őszintét, ebben az árkategóriában, szerintem nem fogunk tudni okosat mondani, ez már az az összeg, ahol tényleg el kell menni és komolyan kipróbálni. :K

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#27410) grigo válasza Furious (#27405) üzenetére


grigo
őstag

Nem próbáltam. De kb az első normálisabb ilyen eszközöm, nem tudom elképzelni, hogy annyira rossz lenne, megrendeltem végül. És már nézegetem is a beyer DT770 990 teszteket hogy legyen egy olyanom is, plusz hozzá ezt az ifi zen 2-t. Meglátjuk lesz e még rá igényem. Ha befuccsol szerintem minimális bukóval simán eladható a hs80.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#27411) Rebel007


Rebel007
csendes tag

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy HyperX Cloud III füles esetében a 7.1-es hangzás PS4 Pro esetében előcsalható valahogy?

Köszi

(#27412) modflow válasza F.B.I. (#27409) üzenetére


modflow
veterán

Ja, én nem annyiét venném, mint ahogy a neten látni. :)
360k az iszonyatosan sok.

(#27413) F.B.I. válasza modflow (#27412) üzenetére


F.B.I.
veterán

Mindenképpen hallgasd meg, sajnos neked kell benne döntened, bár ha valakinek van, biztos ír majd ide tapasztalatot. Ebben a kategóriában, én általam hallgatott fejest, ellenfélnek nem tudom ajánlani sajnos, nincs ilyen szintű viszonyítási alapom. :(

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#27414) Műszakis válasza Rebel007 (#27411) üzenetére


Műszakis
tag

Megnézem a ps4 en holnap.

(#27415) Rebel007 válasza Műszakis (#27414) üzenetére


Rebel007
csendes tag

Nagyon köszönöm előre is.

(#27416) katokacaj válasza fornettisuti (#27407) üzenetére


katokacaj
tag

meg tudnád indokolni?

(#27417) modflow válasza F.B.I. (#27413) üzenetére


modflow
veterán

Akkor kipróbálom mindenképpen.
Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#27418) Műszakis válasza Rebel007 (#27415) üzenetére


Műszakis
tag

Működik, elől usb re dugva, menübe játékba is be kell állítani.

(#27419) bszabi89


bszabi89
csendes tag

Sziasztok!

Headset ajánlót szeretnék kérni tőletek, segítsetek választani egy klassz fülest mert a Krakenem megadta magát (hozzáteszem nagyon jól bírta :) :). Nézelődtem vezetékes fronton a Hyperx Cloud 2-t és wireless oldalon egy használt Steelseries Arctis 7+ között de inkább kikérném a hozzáértők véleményét. :R
(1) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Elsősorban játékra használnám, FPS és RPG játékok. Néha filmezés és zenehallgatás.
(2) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
30-40 ezer a max de nem haragszom meg ha kijön 20-ból :D Viszont nem ragaszkodom újhoz, egy jó állapotú hardveraprós is megfelelne.
(3) Vezetékes vagy vezeték nélküli?
Na ez jó kérdés. Sosem volt még wireless fülesem de biztosan sokkal kényelmesebb, illetve a jelenleginek is a kábele ment tönkre. Szóval lehet bármelyik, kicsit talán jobban húzok a vezeték nélküli felé de elfogadom a vezetékest is ha az egy tényleg jó füles.
(4) Fül köré illeszkedő (circumaural) vagy fülre ülő (supraaural)?
Fül köré.
(5) Mikrofonos vagy mikrofon nélküli?
MIkrofonos
(6) Milyen hangzást vársz?
FPS-hez jó lenne egy 7.1
(7) Milyen csatlakozású legyen?
MIndegy
(8) Milyen hangkártyával rendelkezel (miről hallgatnád)?
Integrált hangkártyám van csak egy MSI MAG B550 Tomahawk lapon.
(9) Kinézet, szín, villogás és egyéb fícsörök? :)
Szeretem az RGB-s dolgokat de nem ragaszkodom hozzá. Legyen kényelmes, jó hangja legyen, mikrofont ritkán használom szóval az nem érdekes annyira.

(#27420) modflow válasza F.B.I. (#27413) üzenetére


modflow
veterán

Nos ma kipróbáltam a JVC XP-EXT1-et.
Sajnos nem nagyon tesztelgettem, mert már az elején egy óriási hiányosságot észleltem.
A lejátszóból a HDMI-t bele kell vezetni a JVC eszközébe, onnan megy tovább a kép a TV-be.
Nos itt halt meg a dolog. Egy Atmos fejhallgató nem tud átvinni sem Dolby Vision, sem HDR10+ képet.
Az összes filmem DV volt és még a legcsúcsabb HDMI kábellel is kockás piros volt a kép.
Ekkor kerestem rá célirányosan google-ben és tudtam meg, hogy ezt nem tud. 😥

De ha már itt volt, megnézem 2x az Alita trailert.
Hát az mondjuk olyan k***a jó volt, hogy nagyon!!!
Viszont nem annyival, hogy megérje ezt az őrületes árat (360k), meg azt se, amin én vettem (230k).
Az, meg hogy nincs DV, HDR10+ passthrough egy ilyen drága eszközben, az nevetséges.
Vehetnék még hozzá HDMI hang leválasztót, hogy csak a hang menjen bele, a kép meg a TV-be, de ez vicc.
Elvből visszaküldtem.
Sajnálom azért.

Ha valaki tud alternatívát, jelezze.

[ Szerkesztve ]

(#27421) fcbarca


fcbarca
őstag

sziasztok
Steelseries Arctis Nova 7 vagy Hyperx alpha wireless? láttam a sima alpha-t nagyon dicsertetek

(#27422) F.B.I. válasza fcbarca (#27421) üzenetére


F.B.I.
veterán

NOVA 7 nálam bevált, a Hyperx wirelessről nem tudok nyilatkozni, soha valakinek van ír majd.
Egy tesztet nézz róla.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#27423) Deck válasza F.B.I. (#27422) üzenetére


Deck
titán

Rtings tesztek alapján nem nehéz választani :DDD

PS5

(#27424) F.B.I. válasza Deck (#27423) üzenetére


F.B.I.
veterán

Akkor Nova 7 ha azt nézem de nem egyértelmű, mert az Alpha kényelmesebb lehet ha nagy a fej vagy a fül.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#27425) Deck válasza F.B.I. (#27424) üzenetére


Deck
titán

HyperX :))

PS5

(#27426) fcbarca


fcbarca
őstag

nalam van egy arctis nova 7, de ahogy mozgatom a fejem, változik a hangja, és ez nagyon nem tetszik benne

(#27427) F.B.I. válasza fcbarca (#27426) üzenetére


F.B.I.
veterán

Rendesen be van állítva a pánt? Nekem lentebb kellett tennem, mert úgy húzza fel rendesen a fülemre a párnát, alapon lógott (pedig nagy fejem van).

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#27428) bszabi89 válasza bszabi89 (#27419) üzenetére


bszabi89
csendes tag

Tud ajánlani valaki valami jót nekem? :) Azóta egyre jobban hajlok a vezeték nélküli felé már csak a hangkártya miatt vagyok gondban. Esetleg más vezeték nélküli tipp? Logitechek mennyire feljtősek?
Mennyire kell nekem egy USB hangkártya amit a hyperx nyújt? Az Arctis 7 mellé elegendő az alaplapi? Előre is köszönöm a segítő hozzászólásokat!

(#27429) Cathfaern válasza bszabi89 (#27428) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Vezeték nélküli fejhallgatónál egyáltalán nem kell, hogy hangkártya legyen a gépben :) Szóval teljesen mindegy milyen van benne.

(#27430) fcbarca válasza F.B.I. (#27427) üzenetére


fcbarca
őstag

nekem is a legalacsonyabban van a pánt, de egyszerűen nem nyomja rá oldal jól a fülemre,és túl is lóg picit, tehát a nem tökéletes illeszkedés miatt olyan, amilyen..

(#27431) F.B.I. válasza fcbarca (#27430) üzenetére


F.B.I.
veterán

Én a fejpántot teljesen letettem és a fülpárna nyeleket pedig teljesen feltoltam. Amikor felrakom a fejest, akkor fordítok a párnákon, így tökéletes.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#27432) LeventeV válasza fcbarca (#27421) üzenetére


LeventeV
senior tag

Nekem van egy Nova 7-esem es egy Alpha vezetekes. Nekem jobban bejon a Nova 7. Nem tudom, hogy a vezeteknelkuli Alpha mennyivel jobb.

(#27433) Csirkemell95


Csirkemell95
újonc

Sziasztok!

Új munkahelyem lesz, főleg home officeként project manager és ehhez keresek zajszűrős fejhallhatót, amit nem izzadok szét egész nap

1) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Munka, de fontos lenne, hogy egyszerre a pcn tudjam használni a belső szoftverekhez, meetekhez és mobilos telefonáláshoz is
(2) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
50-60k
(3) Vezetékes vagy vezeték nélküli?
Gondolom vezeték nélküli kell akkor nekem
(4) Fül köré illeszkedő (circumaural) vagy fülre ülő (supraaural)?
Fül köré illeszkedő.
(5) Mikrofonos vagy mikrofon nélküli?
Mindenképpen mikrofonos
(6) Milyen hangzást vársz?
Az érthetőségem fontosabb, zenét nem akarok érdemben hallgatni vele
(7) Milyen csatlakozású legyen?
Vezeték nélküli
(8) Milyen hangkártyával rendelkezel (miről hallgatnád)?
PC
(9) Kinézet, szín, villogás és egyéb fícsörök?
Teljesen mindegy, nem akarok lefeküdni vele :)

[ Szerkesztve ]

(#27434) kelly416


kelly416
veterán

Sziasztok!

A fiamnak keresnék kezdő gamer fejest.
(1) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Leginkább játék.

(2) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
10.000Ft alatt maradnék, ha van ra opció.

(3) Vezetékes vagy vezeték nélküli?
Vezetékes.

(4) Fül köré illeszkedő (circumaural) vagy fülre ülő (supraaural)?
Fül köré illeszkedő.

(5) Mikrofonos vagy mikrofon nélküli?
Mikrofonos.

(6) Milyen hangzást vársz?
Legalább stereo.

(7) Milyen csatlakozású legyen?
Jack vagy USB, mindegy.

(8) Milyen hangkártyával rendelkezel (miről hallgatnád)?
Integrált hangkártya, semmi extra.

(9) Kinézet, szín, villogás és egyéb fícsörök? :)
Minimum világítaon, de inkább dinamikus mint statikus.

(#27435) F.B.I. válasza kelly416 (#27434) üzenetére


F.B.I.
veterán

Nehéz lesz, újban meg főleg. Összeget nem szeretnél emelni? Mennyit játszik?
[Újban talán ő, sztereó, 50 mm-es]

[ Szerkesztve ]

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#27436) kelly416 válasza F.B.I. (#27435) üzenetére


kelly416
veterán

Annyit játszik, amennyit engedjük, plusz egy óra. ;] Szoval amennyit csak lehet.

Nem baj, ha ennyire emeljük az összeget, nem ez a legfontosabb tényező, csak ha 2 hónap alatt megunja vagy tönkre vágja, akkor nem fogom annyira sajnálni az olcsóbbat. Jó ez amit.linkeltél, köszönöm.

Szerk.: e-magnál 10.790, az aztán vegképp jó lehet úgy.

[ Szerkesztve ]

(#27437) Gzula[HUN] válasza kelly416 (#27436) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

OneOdio Pro G. És NE a Pro-GD, mert annak nem cserélhető a vezetéke.

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#27438) F.B.I. válasza Gzula[HUN] (#27437) üzenetére


F.B.I.
veterán

Én is ezt mondtam volna de fontos az RGB….gyerekek. :DDD

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#27439) Gzula[HUN] válasza F.B.I. (#27438) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Most látom én is. ;) (Átfutottam rajta.)

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#27440) Csirkemell95


Csirkemell95
újonc

#27433Csirkemell95 - ha tudtok kérlek erre is válaszoljatok, köszi!

(#27441) F.B.I. válasza Csirkemell95 (#27440) üzenetére


F.B.I.
veterán

[link] mikrofonban az egyik legjobb, nézz, olvass róla teszteket.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#27442) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

H6PRO Audio Bundle - Closed Ft‌54,800

Esetleg ha valakit érdekel.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#27443) atee134


atee134
csendes tag

Sziasztok,

Szeretnék egy fejhallgatót elsősorban gépezésre, youtube, zenehallgatás (hip-hop, phonk, basszusban gazdag zenék), gaming. Fontos szempont a zajszigetelés, lehetőség szerint ANC fülest vennék, mivel eléggé beszűrődik a forgalom zaj a lakásba, így az is a cél, hogy ha csak simán a fejemen van, akkor is tompítsa ezt a zajt. Értelemszerűen így elvárás is, hogy kényelmes legyen (nagy fejem és füleim vannak)
ANC fülesek közül nehezen találok értelmes vezetékest, lehet csak én vagyok béna. Az Anker Q35-öt néztem, és jelenleg ez a befutó, mert vezetékesen is lehet használni rajta az ANC-t, az meg csak egy plusz, hogy bluetoothos is.
Munkatársamnak ilyen van, kipróbálva a hangzása egész jó, bár írják róla, hogy sok a basszus benne, de számomra elfogadható szintre le tudtam húzni EQ-val.
A rá szánt összeg az 50 ezer ft körül, indokolt esetben mehet magasabbra is.
Ha van rajt mikrofon az még jobb, de nem fontos szempont, azt tudok külön is
Jöhet használt is, új is, kínai, csak szóljon jól (ne legyen nagyon semleges hangzása, legyen benn azért basszus, de ne essen le a felyemről a rengéstől) és a zajszigetelés a legfontosabb

(#27444) F.B.I. válasza atee134 (#27443) üzenetére


F.B.I.
veterán

[Itt jobban tudnak segíteni.] :K

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#27445) DravenMoral


DravenMoral
senior tag

Sziasztok! Nem teljesen ide tartozik a kérdés, de nem találok megfelelő topikot.
Van egy minőségi alaplapom (Asus Rog Strix B450 F Gaming) Illetve egy "Hyperx Cloud II" fejhallgatóm, amihez jár egy usb csatlakozós átalakító. Ha az átalakítóba dugom a fülest, az átalakítót pedig az alaplapba, akkor bármilyen hangnál, de leginkább youtube-nál nagyon idegesítő, folyamatos statikus zaj van a fejhallgatóban, ameddig szól az adott zene, film, stb...
Viszont ha egyből a fejhallgató jack-jét dugom be az alaplapba, akkor is folyamatosan megy a zavaró statikus zaj, viszont talán egy hangyányit halkabb.
Próbáltam a régi, Hyperx Stinger Core fejesemmel is, de azzal is ugyan ekkora a zaj.
Olvastam, hogy a tápegységgel is gond lehet ilyenkor, de nem hiszem, elég minőségi és nagyon drága tápegység van a gépben, tucatnyi védelemmel felszerelve.

Kérdés, hogy ezt a statikus zajt valamilyen programmal, vagy földelt hosszabbítóval, bármivel az ég világon le tudnám halkítani egy kicsit? Ha megszüntetni nem is lehet..
Vagy muszáj vennem egy jó minőségű 7.1-es hangkártyát külön?

Köszönöm!

(#27446) Truman


Truman
senior tag

Sziasztok.

Milyen Gamer fejhallgatót ajánlotok max 20 000 Ft -ig?

Mindenképp USB -s legyen! Mindegy hogy RGB -s nem RGB -s. Egy Rampage SN-RW66 -t váltana, azzal elégedettek voltunk, csak mindig meghalt egy év után, elszállít a jobb oldala. Már a második csere lett volna, de már nem forgalmazzák, így levásárlást ajánlott a PCX.

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#27447) Gzula[HUN] válasza Truman (#27446) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

HyperX Cloud 2. Szerintem amivel drágább a megadott 20ezres keretnél, azt csípd le máshonnan (pl. pár napig el lehet lenni kenyéren és vizen ;] ).

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#27448) BioNiCMaN válasza Truman (#27446) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Még 1 szavazat a Cloud 2-re. ;)

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#27449) Truman válasza Gzula[HUN] (#27447) üzenetére


Truman
senior tag

Még nem is lenne baj, ha a levásárlás nem a PCX -en kéne megtörténjen. Ott ugyanis 45 ezer forint. Ha utalnák a pénzt, akkor megvenném az E-magról 25 ezerért.

Nem is értem hogy lehetnek ekkora különbségek. A PCX akkor durván hülyének nézi a vásárlót. :U

De most maradjunk a realitásoknál. 20 ezer környékén nincs semmi használható USB -s?

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#27450) LeventeV válasza Truman (#27449) üzenetére


LeventeV
senior tag

Esetleg ez?
Igaz picit dragabb.
[link]

Meddig kell levasarold az osszeget? Lehet erdemes varni kicsit egy akciora.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.