Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-12 13:26:52

LOGOUT.hu

Ez a topik kizárólag gamer, több pont egyes/virtuális térhangzású, vezetékes és vezeték nélküli fejhallgatókkal foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27251) Deck válasza TheMartin03 (#27250) üzenetére


Deck
titán

Én is csak azért, veszek mert borzasztó jó deal ez. Mindenhol most drágították 44k+-ra. (MM a kivétel még) És kitudja mennyi van belőle 20k-ért :K

[ Szerkesztve ]

PS5

(#27252) TheMartin03


TheMartin03
tag

Hát rendeltem egyet, majd meglátjuk mi lesz a sorsa... :C
Nagyon köszi, hogy szóltál!

(#27253) Deck válasza TheMartin03 (#27252) üzenetére


Deck
titán

Szívesen! :C :R

PS5

(#27254) F.B.I. válasza Deck (#27249) üzenetére


F.B.I.
veterán

Most miért kellett írnod!?! Majdnem vettem egyet (a másik 6 fejes mellé) :DD .

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#27255) Deck válasza F.B.I. (#27254) üzenetére


Deck
titán

Ennyiért, ajándék pedig :DD

[ Szerkesztve ]

PS5

(#27256) F.B.I. válasza Deck (#27255) üzenetére


F.B.I.
veterán

Nem! Meg tudom állni. Új kontrollert kell vennem! :DDD

De tényleg vegye mindenki!!!! :K

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#27257) Deck válasza F.B.I. (#27256) üzenetére


Deck
titán

Most fogytak el. :DDD

PS5

(#27258) F.B.I. válasza Deck (#27257) üzenetére


F.B.I.
veterán

Szerencsémre, így oda a kísértés. :DDD

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#27259) itldj válasza F.B.I. (#27258) üzenetére


itldj
aktív tag

Szerencsére nem volt időm hétévgén meg reggel olvasni a topicot, mert kéne egy második kontroller a PS5-höz. :DDD :DDD

(#27260) , válasza F.B.I. (#27258) üzenetére


,
addikt

Újracsomagolt még van náluk 18900 Ft-ért.

(#27261) F.B.I. válasza , (#27260) üzenetére


F.B.I.
veterán

Maradok wireless. :DDD

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#27262) Deck válasza , (#27260) üzenetére


Deck
titán

Van megint új :C

[ Szerkesztve ]

PS5

(#27263) IzI


IzI
senior tag

Jól látom ,hogy fejhallgatót vissza lehet küldeni emag-nál?
Oldalukon fülhallgató van csak megemlítve .

(#27264) F.B.I. válasza IzI (#27263) üzenetére


F.B.I.
veterán

Szerintem igen, én küldtem vissza.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#27265) IzI válasza F.B.I. (#27264) üzenetére


IzI
senior tag

Köszi.

(#27266) IzI válasza Deck (#27262) üzenetére


IzI
senior tag

Rendeltem egyet,ha már korábban tervbe volt,ráadásul ennyiért nem lehet kihagyni. Igaz egy komolyabb kombót akartam fiio k5+ hd560s,de lehet jó lesz ez is alaplapival.

(#27267) Deck válasza IzI (#27266) üzenetére


Deck
titán

Játékra jobb elvileg az Alpha: [link]

PS5

(#27268) katokacaj válasza F.B.I. (#27248) üzenetére


katokacaj
tag

Konkrétan egymás mellett :/
Köszi, én is a HS80-at néztem, azthiszem arról van egy videója a VR-osoknak.

(#27269) IzI válasza Deck (#27267) üzenetére


IzI
senior tag

Meglátjuk

(#27270) F.B.I. válasza katokacaj (#27268) üzenetére


F.B.I.
veterán

Esetleg egy mikrofon szivacs, ami megfogja a melletted ülő kiáramló hangját valamennyire.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#27271) Deck


Deck
titán

Megérkezett a fejhallgató! Szuper nagyon és szinte ingyen volt. :P :C

PS5

(#27272) TheMartin03 válasza Deck (#27271) üzenetére


TheMartin03
tag

Nekem is, és brutál tapasztalat, hogy típuson belül mennyivel másabb a hangja... Gondolom a 3-3,5 éves félig szétbomlott fülpárna miatt van, meg a kisebb tartás miatt.

(#27273) Deck válasza TheMartin03 (#27272) üzenetére


Deck
titán

Én eléggé vigyáztam rá (persze a párna lemálott a gyerekek miatt) ilyet nem veszek észre nagyon. Sok sok éve megvan és hát az új, azért új... :P

PS5

(#27274) IzI


IzI
senior tag

Nekem meg sikerült kifognom a kontakt hibás alpha-t :(((

(#27275) Deck válasza IzI (#27274) üzenetére


Deck
titán

Bármiből kilehet fogni sajnos hibás darabot :(

PS5

(#27276) IzI válasza Deck (#27275) üzenetére


IzI
senior tag

Ez tény.
Lehet megpróbálok majd egy SteelSeries Arctis Pro + GameDAC,de mindenképp olyan helyről fogom venni,ahová vissza lehet vinni.

(#27277) Deck válasza IzI (#27276) üzenetére


Deck
titán

Ahogy gondolod :R

PS5

(#27278) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziasztok!

Mi lehet az oka annak, hogy sokan panaszkodnak a fejhallgatókat (is) vezérlő gyártói szoftverekre, mint például a Razer Synapse, vagy a SteelSeries Engine és GG? Első fejhallgatómat venném a géphez, de olyan utálat övezi fórumokon ezeket a szoftvereket, hogy elbizonytalanodtam.

Köszi!

Aquila non captat muscas.

(#27279) zodo válasza Hegyirabló (#27278) üzenetére


zodo
nagyúr

Utóbbiról nem tudom elképzelni, igaz csak egérhez (Prime Mini) használóm.
Szerintem azok user error kategóriás problémák lehetnek.
Headset-em nem támogatott (Arctis 3) de itt sem panaszkodott még senki a GG-re.
Viszont mivel nem írtál példákat ezért feltételezem hogy nem is a headsethez kapcsolódó problémák ezek hanem valamelyik játék kezelés hibák ami nem biztos hogy a GG hibája ha egyébként nincs vele gond.

(#27280) Hegyirabló válasza zodo (#27279) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Nem írtam példát, mert a topik leghosszabb kommentje lenne, annyi mindent említenek. Az biztos, hogy ahogy láttam kiemelkedő az egér, billentyűzet és RGB kezeléssel kapcsolatos panaszok, és persze akad fejhallgató is. A teljesség igénye nélkül, a két említett szoftverre ezekre panaszkodnak, ömlesztve:

- folyton újra és újra bejelentkezést kér a szoftver
- mindezt pont játék közben
- ezért leküldi a játékot a tálcára (el tudom képzelni, hogy akad olyan helyzet, amikor ez kellemetlen lehet)
- reseteli a profilokat
- elnémítja a mikrofont
- ha elnémítod a mikrofont, akkor az módosít egy beállítást
- nincs hang, resetelni kell
- feleslegesen eszi a memóriát, pörgeti a CPU-t
- felesleges virtuális hangeszközöket rak be az eszközkezelőbe, ÉS minden indításnál alapértelmezetté teszi azokat
- a LED visszajelzők hibásan működnek

Lehet, hogy ezek csak egyedi problémák, amik bezúdultak a fórumra. De lehet, hogy nem.

Aquila non captat muscas.

(#27281) spleenszuru válasza Hegyirabló (#27280) üzenetére


spleenszuru
őstag

A Steelseries GG nálam pl. az ég világon semmi problémát nem okoz.
Egy dologgal tudok egyetérteni, a sok virtuális eszköz az eszközök között.
Mivel mindegyik profilnak gyárt egyet, pl. gaming, movies, stb., viszont szerintem az túlélhető, a default eszköz beállítása pedig szintén user függő.

Malaka!

(#27282) Hegyirabló válasza spleenszuru (#27281) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Köszi!

Aquila non captat muscas.

(#27283) knoxhu


knoxhu
senior tag

Megjött a Nova 7, de egyelőre elég nagy csalódás a hangja. Értetlenül állok az előtt, hogy hogy szerepelt ez ilyen jól teszteken. 18 ezres hyperx jobban szólt. Mit rontok el? Youtube alapján custom EQ-t is próbáltam már.

(#27284) t.imi válasza knoxhu (#27283) üzenetére


t.imi
addikt

Szia!
Ezt nézted?
[link]

(#27285) knoxhu válasza t.imi (#27284) üzenetére


knoxhu
senior tag

Szia, így gondolom ennél jobbat, ezt néztem: [link]

(#27286) t.imi válasza knoxhu (#27285) üzenetére


t.imi
addikt

Ez volt a második. Ez sem a megfelelő, ha még így sem hozza az elvártat.

(#27287) knoxhu válasza t.imi (#27286) üzenetére


knoxhu
senior tag

Akkor ez szimplán ennyit tud? Elég elszomorító ennyi pénzért. Azt már meg sem említem hogy a mikrofon hangja is igen messze van a minőségitől ( ezt tudtam előtte is ) de legalább az audio lenne elfogadható. Ebből akkor szerintem visszaküldés lesz, de hogy mit veszek helyette azt nem tudom mert ezt is az égig dicsérték.

(#27288) t.imi válasza knoxhu (#27287) üzenetére


t.imi
addikt

Sajnos fogalmam sincs, én is max a tesztekből tudok következtetni.
Ott meg elég nagy a szórás.
Mintha vett volna valaki pár hónapja egyet. Ha, jól emlékszem.
Nem jól. Nova volt, de nem 7.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#27289) knoxhu válasza t.imi (#27288) üzenetére


knoxhu
senior tag

Köszönöm, a linkelt kommentet, hasonló véleményen vagyunk úgy látom:
"...de őszintén a mostani céges Jabra fejhallgatóm még mintha jobbat is produkálna mint ez a Nova 7 tud de ugyanolyat garantáltan kitol magából most ahogy tesztelgettem szóval még csak azt sem tudom mondani hogy jó vétel volt..."

Teljesen értelmezhetetlen hogy egy ilyen hangminőséggel rendelkező, 60 ezer FT körüli fejhallgató, hogy lehet bárhol ajánlott. :D

(#27290) F.B.I. válasza knoxhu (#27287) üzenetére


F.B.I.
veterán

Nem tudom, milyen PC-én a NOVA 7, mert nálam a régebbi 7X van, vagy azt nem tudom mi az igény. Nálam most egy Asus B450M lapon megy, 30% hangerőn már lemegy a fejem. EQ esetén mi az igény? Mit kell tudjon? Zongorajáték, hegedű, metál, FPS?
Írjátok meg, mit próbáljon ki más, akinek van, hátha van jó beállítása, bár mindenkinek más az alap hardver, más a füle és más hangképet szeret (engem például csak a basszus éltet :DDD ).

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#27291) Gzula[HUN]


Gzula[HUN]
őstag

HyperX Cloud III.

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#27292) knoxhu válasza F.B.I. (#27290) üzenetére


knoxhu
senior tag

Mit kell hogy tudjon? Legyen egy normális hangképe amivel élvezhető egyrészt a zene hallgatás másrészt a játékban található hangok. Én specifikusan warzone-ra próbáltam, a linkelt EQ beállításokkal illetve a Steelseries app-ban előre kalibrált profillal is. Ez egész hangzásban nincs semmi karakter az egész egy lapos nulla. Mondom ezt EQ után nem az out of box beállításokkal. A hangerővel nincs baj, de miért is lenne? A zenehallgatás közben még vállalható, de a minőség ismét nem egy 60 ezer forintos kategória.
Szerintem a fülem jó, a hallásom jó, rengeteget néztem utána, kipróbáltam amit lehetett, szakértőktől látott beállítások és leírások alapján. Azt fel lehet róni nekem hogy szakmailag annyira nem vagyok képben, hogy saját magamtól EQ-zak, de saját tapasztalatom alapján nem tudnám ezt a fejhallgatót senkinek sem ajánlani.

Ha van rá mód akkor mindenképp próbáljátok ki vásárlás előtt vagy megbízható boltból vegyétek ahova könnyű és ingyen és a visszaküldes.

Végszónak muszáj megjegyeznem, hogy ez az én személyes véleményem, a Nova 7-ről, természetesen nem szent és sérthetetlen.

(#27293) t.imi válasza knoxhu (#27289) üzenetére


t.imi
addikt

A márkanevet meg kell fizetni.
Hasonló okból vittem vissza a Logitech G432 > nekem Sokol rádió, és Corsair hs65-öt is > szintén "lapos", csak szól. Természetesen egyéni megítélés!
Creative sxfi gamer zenére nem a legjobb, mint írják is, de játék alatt fejed leszakad :DDD
Most hallgatam az oneodio monitor 80-at telefonon, érdekes hangok jöttek ki belőle - értsd, eddig nem hallottak - pedig 250ohm és sztereó.

(#27294) F.B.I. válasza knoxhu (#27292) üzenetére


F.B.I.
veterán

Vezetékes fejesben, nekem is jobban bejön az Arctis Pro vagy a Hyperx Cloud is, de azok ugye vezetékes fülesek. Nekem nincs ilyen gondom a 7X-el, Metallica alatt jól szól, Ludovico Einaudi zongora játéka mondjuk nem olyan szép, mint a telefonon AKG vezetékes fülessel de bőven élvezhető kategória.

CoD-ról sajnos nem tudok nyilatkozni, mert konzolon tolom, egy videó alapján állítottam konzolon EQ-t hozzá, hogy tisztább legyen a léptek zaja de, mindegy, mert semmit nem érek vele a 20 évesek reflexei ellen.

Sajnálom, hogy neked nem jött be, akkor marad egy vezetékes fejes. :K

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#27295) piero86 válasza knoxhu (#27292) üzenetére


piero86
aktív tag

Nova Pro Wirelessem van és Codozok. A játékban a lépéshangok és a térhangzás egy nagy kalap szar. Az előre beállított EQ ami van hozzá, inkább hagyjuk... :D A sonar sem az igazi. Ezt is hagytam. :D
Jobb hangélmény miatt megvettem a Dolby Atmost MS Storeban. Na az dobott rajta.

[ Szerkesztve ]

(#27296) csikosdapro


csikosdapro
tag

Sziasztok!
Arctis Pro-hoz szeretnék párnákat venni, máskor ajánlották az alliexpresst, de valaki tudna linkelni olyat, ami nem bőr, hanem szövetes, szellőzik és normális minőség, nehogy beleszaladjak a leggagyibb minőségbe?
Köszönöm

(#27297) Gzula[HUN] válasza csikosdapro (#27296) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Itt elég sok elkelt, és jó az értékése a párnáknak, meg a boltnak is. Textil párnával világosabb lesz egyébként a fejesed hangzása, kevesebb lesz a mély, és több a magas. Műbőr párna után lehet érdemesebb volna hibrid párnát rendelni, aminek oldala műbőr, a füllel érintkező rész meg plüss/textil. Álatalában azzal a mély marad, a közép hátraszorul, és picit emelkedik a magas, de kevésbé markáns a változás, mint műbőr után textilre. Persze ez csak elmélet, és lehet borul az egész "élesben". Párnacserénél minden lehet, és annak ellenkezője is.

Minőség miatt szerintem ne aggódj, elég nehéz sz@r minőségű párnába beletrafálni. Vagy ha sz@r, nem biztos, hogy olcsó. (Párat már rendeltem aliról is, szóval tapasztalat.)

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#27298) csikosdapro válasza Gzula[HUN] (#27297) üzenetére


csikosdapro
tag

Köszönöm

(#27299) David891


David891
csendes tag

Sziasztok
Segítségre lenne szükségem.
Fejhallgató vásárlás előtt állok amire használnám:
-játékba lévő társakkal való kommunikáció discordon
Tudnátok ajánlani párat? :)

(#27300) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Kellene nekem egy olyan vezetéknélküli fejhallgató, hogy:
- játékra is jó legyen vezetéknélküli módban
- de támogasson bluetooth-ot is
- legyen 70k alatt
- hangja legyen minél jobb (de előző három pont fontosabb)

Jól látom, hogy ezeket jelenleg csak a Steelseries Arctis Nova 7 teljesíti? :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.