Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-12 13:26:52

LOGOUT.hu

Ez a topik kizárólag gamer, több pont egyes/virtuális térhangzású, vezetékes és vezeték nélküli fejhallgatókkal foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21201) piero86 válasza Laraxior (#21200) üzenetére


piero86
aktív tag

A Logitech oldala szerinte mindenhez lehet csatlakoztatni vezetékkel.
A vezeték nélküli tech-hez kell az USB modul.

[ Szerkesztve ]

(#21202) Kvelstadt válasza CsonkaImo (#21199) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Na majd holnap megnézem magamnak.
Nekem van egy beyer dt770 és azzal boldog vagyok. Így nem is figyelem mi jó éppen a piacon, de a cloud 2-ről még így is sokat hallom hogy jó és sokan szeretik.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#21203) CsonkaImo válasza Kvelstadt (#21202) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Cloud széria best buy kategória, mert stúdió alapokra épít, így olyan fontos tényezőknek felel meg, mint a strapabíróság és jó hangminőség. Ilyen igénybevétel jellemző a gamer fejetekre is, csak más gyártók inkább a “gamer” design-t erőltetik, ami játék szempontjából az esetek nagyrészében teljesen haszontalan.

[ Szerkesztve ]

(#21204) Kvelstadt válasza CsonkaImo (#21203) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Világítson pirosat aza lényeg! :D

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#21205) juve600


juve600
nagyúr

üdv

ASUS CERBERUS headset :

-vadi új
-mikrofonnal van valami gond, windowban jelszint 30dB,100% és alig hallanak TS-en,előlapi és hátlapi kimeneten ua az gond
másik fülessel nincs ilyen gond

találkozott valaki ilyen hibával ? mi lehet a gond ???

:R

[ Szerkesztve ]

(#21206) Samtya válasza juve600 (#21205) üzenetére


Samtya
senior tag

A rácsatlakoztatható, száj elé lógó mikrofont használd, annak jobb hangja van. A vezetéken lévő szabályzó oldalán tekerős hangerő állító van, azt állítgattad már?

(#21207) juve600 válasza Samtya (#21206) üzenetére


juve600
nagyúr

igen de az csak a fejhallgató hangerőt állítja
de azt hiszem rájöttem mi volt a gond,a windows által leszedett driver
leszedtem a gyártó honlapjáról és feltettem azt,azzal jó

(#21208) gratzner


gratzner
tag

Sziasztok!

Ajánlásokat várok az alábbiak szerint, amiket előre is nagyon köszönök.

(1) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?

Játék, leginkább CS:GO
Fontos lenne a hangok megfelelő helyről való kihallása.

(2) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?

A maximum 30 ezres Forintban, de nyilván az sem baj ha 15, nem kell a felesleges marketing és a design sem...

(3) Vezetékes vagy vezeték nélküli?

Vezetékes kellene, jelenleg USB-s lenne a legjobb, mert lapossal használom.

(4) Circumaural vagy supraaural?

Circumaural.

(5) Mikrofonos vagy mikrofon nélküli?
Mikrofonos

(6) Milyen hangzást vársz?

Ezért az árért nem tudom, hogy várhatok-e 5 vagy 7.1-et, de a térhatás kell az biztos.

(7) Milyen csatlakozású legyen?

USB

(8) Milyen hangkártyával rendelkezel (miről hallgatnád)?

Integrált hangkártya

(9) Kinézet, szín, villogás és egyéb fícsörök?
Semmi extra.

Köszi még egyszer!

(#21209) Gigi01


Gigi01
őstag

Sziasztok!

Jó pár éve van egy tökéletes Tactic3D Sigma-m,amit itt ajánlottatok.Szeretném a családban továbbadni.Most mi lehet a befutó ilyen árban,hangzásban?Sima sztereo is elég lenne szerintem,de ezt a hangzást legalább hozza,mint a sigma,zenénél,szeretem a mélyebb,teltebb hangot.Mikrofon nem lényeg.Lehet ugyanilyen kialakítású.Ár max. 30,de ha kevesebb,nem baj. :)

[ Szerkesztve ]

(#21210) CsonkaImo válasza Gigi01 (#21209) üzenetére


CsonkaImo
addikt

HyperX Cloud I, vagy Cloud II ha kell az USB-s adapter.

(#21211) gratzner válasza CsonkaImo (#21210) üzenetére


gratzner
tag

Jobban visszaolvasgatva ezt én is magamra veszem...

(#21212) CsonkaImo válasza gratzner (#21211) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Creative H5 van még, de nagyon hasonló felépítésben meg hangzásban is a Cloud-hoz.

(#21213) gratzner válasza CsonkaImo (#21212) üzenetére


gratzner
tag

Azt hiszem a Crative-hez nincs külső USB-s csatlakozási lehetőség. Illetve úgy tudom a HyperX-hez ez adott.

(#21214) CsonkaImo válasza gratzner (#21213) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Cloud II-höz jár, igen. Az I az jack-es.

(#21215) Rezuhu


Rezuhu
aktív tag

Üdv Mindenkinek!
Olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy Ps4-en játszva cimborámmal network co-op-ban korábban akadt némi problémánk, hogy bizonyos fülesekkel nem igazán hallottuk egymást rendesen (én nem hallottam a havert főképp).
A cimbora akkor egy ilyent használt:
Sony Wireless Stereo Headset 2.0 (7.1 Virtual Surround)
én pedig a Ps4 pro-hoz kapott mono fülhallgatót.
A mono fülhallgatóm zsinórja megtört, ezért vennék egy jobb fülest.
Amit kinéztem, az ugyan az lenne, amit akkor a cimborám használt (Sony Wireless Stereo Headset 2.0 (7.1 Virtual Surround), csak félek tőle, hogy nehogy úgy járjunk, mint korábban (a cimbora külföldön él jelenleg).
Van olyan gamer, aki a társával együtt ilyen fülest használ?
Mik a tapasztalatok?
Előre is köszönöm! :)

(#21216) juve600


juve600
nagyúr

üdv

vettem egy ASUS CERBERUS headset-et de a mikrofonja gyenge
dobozhang,nem hallanak TS-en rendesen
mindent próbáltam már, windowsban is meg a TS beállításokban is,zene hang jó de a mikrofon szar
letöltöttem az alaplapi hangkártya driverét és lecseréltem azt is de nem lett jobb

jelszint -jelerősség a max-ra húzva és így is gyenge

nem értem ,az 1000ft-os headset-tel is jobb

ASUS küldöm vissza,14naposba belefér
de nem tudom milyet vegyek helyette .....................

[ Szerkesztve ]

(#21217) Gigi01 válasza CsonkaImo (#21210) üzenetére


Gigi01
őstag

Mivel a térhangzást nem használom most sem,nem lenne jobb egy sima sztereó?Vagy akkor már reál 5.1 ?

(#21218) CsonkaImo válasza Gigi01 (#21217) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Reál 5.1 nincs ebben az ársávban. Fejhallgató topicban megérdeklődheted, milyen stereo fejest ajánlanak ilyen árkategóriában.

[ Szerkesztve ]

(#21219) Hzsolt11


Hzsolt11
tag

Sziasztok

Szeretném a segítségeteket kérni egy gamer fejhallgató vásárlásában amit egy Xbox One S-hez használnék.
Max 20000 ft értékben.
Segítségeteket előre is nagyon szépen köszönöm :R

(#21220) F.B.I. válasza Hzsolt11 (#21219) üzenetére


F.B.I.
veterán

Astro A10. ;)

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#21221) Gigi01 válasza CsonkaImo (#21218) üzenetére


Gigi01
őstag

Okés,köszönöm szépen!

(#21222) tarti19


tarti19
senior tag

Szervusztok.
Szeretném meglepni magam egy új fejhallgatóval, bár most HyperX Cloud I van, amivel maximálisan elégedett vagyok, viszont egy minőségibb ugrást szívesen bevállalok.

(1) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Elsősorban játék: PS4, PC ( utóbbihoz van egy XonarDG hangkártyám)

(2) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
Maximum 60-65K

(3) Vezetékes vagy vezeték nélküli?
Vezetékes

(4) Circumaural vagy supraaural?
Circumaural, zárt.

(5) Mikrofonos vagy mikrofon nélküli?
Mikrofonos s ebből is lehetőleg a kiváló kategóriát képviselje.

(6) Milyen hangzást vársz?
Sztereó nagyon fontos, viszont a minőségi játékokat is ki kell szolgálni, esetenként az e-sport is szóba jön.

(7) Milyen csatlakozású legyen?
Itt már gondjaim vannak, mert PC-n adott minden, viszont PS-en is szeretnék (főleg a játékokban előrelépni hangzásilag.)

(8) Milyen hangkártyával rendelkezel (miről hallgatnád)?
Asus XonarDG, PS4 esetében nincs.

(9) Kinézet, szín, villogás és egyéb fícsörök? :)
Csillogjon, villogjon, mint Salamon tö... jah nem, nem igazán számít, mert szinte mindenik dizájnban rendben van.

PSN id: Huntarti, http://www.twitch.tv/tarti19

(#21223) SH4D0W2011 válasza tarti19 (#21222) üzenetére


SH4D0W2011
őstag

Hello!

Nekem ilyesmi árkategóriában a Sennheiser GAME ZERO ugrik be, vagy ebay-en láttam most Beyerdynamic Custom Game-et 60 körül. Van még más Beyerdynamic, illetve Audio-Technica headset a prémium kategóriában, de azok még drágábbak. Nekem GAME ONE-om van, PS4-en kontrollerről maxon épp megfelelő a hangereje, de nem hoz ki belőle mindent, és úgy láttam a ZERO is 50 Ohm-os, mint ez. A mikrofonra pedig még nem panaszkodtak, hogy nem hallanának vagy rossz minőségű lenne. Ennyi jut eszembe, szerintem első körben ezekre nézz rá.

(#21224) FRayal


FRayal
csendes tag

Sziasztok!
Már egy éve van Xbox One-om, és a mai napig nem sikerült megoldanom a térhangzást a túlzott digitalizálás miatt.. Az Xboxon csak optikai kimenet van, szintúgy a tv-n is szóval nem tudom a házimozit rákötni. Van olyan fejhallgató ami HDMI vagy Optikai kimenetről üzemeltethető?

(#21225) tarti19 válasza SH4D0W2011 (#21223) üzenetére


tarti19
senior tag

Köszönöm a gyors választ.
Game Zero nagyon jó lehet hosszabb távon is, mert remek értékeléseket kapott s még zenehallgatásra sem utolsó. :P
Az árakat elég durván körbelőtték, mert van a 60-65K kategóriában, meg 80K-ért is ugyanez. Fehér színben sincs vele bajom, csak ekkora összegnél szeretném tényleg eltalálni az ár/érték arányt.

PSN id: Huntarti, http://www.twitch.tv/tarti19

(#21226) SH4D0W2011 válasza tarti19 (#21225) üzenetére


SH4D0W2011
őstag

Amazonon találtam közben totál fekete Special Edition-t, 129.99$ plusz 58.59$ szállításért, de ha beteszem kosárba, azt írja, hogy "Your order qualifies for FREE Shipping". Nem rendeltem még Amazonról, nem tudom, hogy megy ez, de ha te is ránézel, abból még baj nem lesz. :D

(#21227) Petreszku válasza FRayal (#21224) üzenetére


Petreszku
senior tag

Szia! Nekem a tévé és a xbox s/ps4 (még a slim előtti) gépem hdmi-vel van összekötve, a tévé és az erősítő opitikával és így van 5.1-es hangzás. Inkább a ps4 pörög nálam, így ennek a beállításával foglalkoztam. De a boxot is próbáltam és semmi gond nem volt a 5.1-el. Igaz itt is kellet állítani a menüben.
Remélem tudtam segíteni, különösebben nem értek hozzá. :)

[ Szerkesztve ]

(#21228) FRayal válasza Petreszku (#21227) üzenetére


FRayal
csendes tag

Csak nekem az a problémám, hogy az erősítő 2000 körüli, nincs rajta optikai bemenet csak rca :/

(#21229) Petreszku válasza FRayal (#21228) üzenetére


Petreszku
senior tag

Bocs, de ez nekem nem jött le a hozzászólásodból.

(#21230) tarti19 válasza SH4D0W2011 (#21226) üzenetére


tarti19
senior tag

Nem akarok most küldöldről rendelni, mert 1 hétig vagyok csak itthon, aztán mire visszatévedek az február, március. :D
Viszont azt nem tudom, hogy szükséges-e valamilyen külső erősítő hozzá, mert bitang jó élettartammal bír,de akkor az már úgy cirka 80K s az már megnyithat egy új diemnziót. :D
Fúhh elkapott itt valami őrület. . . :)) :DD :DD

[ Szerkesztve ]

PSN id: Huntarti, http://www.twitch.tv/tarti19

(#21231) SH4D0W2011 válasza tarti19 (#21230) üzenetére


SH4D0W2011
őstag

Hát szerintem dob rajta sokat, kontrollerről nekem tényleg épp kielégítő a hangerő, persze tudom, hogy jobb ez attól, mint ahogy így szól. Viszont ha szólnak hozzám, azt is hallom és értem (ebben mondjuk benne van az is, hogy a ONE nyitott), meg így tudom használni a mikrofont is, szóval kényelmesebb így. Egyébként ismerős a dolog, már én is azon gondolkodom, hogy lecserélem a DAC-ot olyanra, amin van mikrofon bemenet, de ajh, 250$ az is... :DDD

(#21232) Starchm


Starchm
őstag

Sziasztok!

Egy segghülye kérdésem lenne. Van egy pici Razer kraken Pro v2 fülesem, szarakszik a hang mikor a hangerőszabályzórésznél mozgatom a kábelt. Arra gondoltam, h kiveszem / mivel általában nem használom/.
Ebből következne a kérdésem, ha kivenném a szabályzót és simán összekötném a kábelt, akkor a hang utána milyen " erejű" lenne? Úgy értem, olyan mintha a tekerő maxon lenne vagy középen vagy mégis hogy?
Tudom elég érdekes kérdés de érdekelne, hogy ezek a szabályzók valamennyivel erősitenek is vagy csak a maxból tudnak visszavenni.

Köszönöm a válaszokat előre is.

(#21233) CsonkaImo válasza Starchm (#21232) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Nem fog változni a hangja, csak megszűnik a hangerő szabályzás.

(#21234) Starchm válasza CsonkaImo (#21233) üzenetére


Starchm
őstag

Az a baj, sztem nem érted mire gondolok, tegyük fel, hogy a hangerő szabályzó maxra tekerve 30db-t ad, kiveszem és csak a kábeleket kötöm össze akkor az 30db lesz, vagy abba a kis hangerőszabályzóba lehet valami "erősités" is esetleg és akkor mondjuk csak 20db lesz, ha kiveszem? Tudom hülyén hangzik a dolog, de jobban sajnos nem tudom elmagyarázni.

(#21235) CsonkaImo válasza Starchm (#21234) üzenetére


CsonkaImo
addikt

A kis hangerőszabályzó egy ellenállás ha jól tudom, így ha megszűnik akkor olyan mintha mindig max hangerőn használnád a fejhallgatót. Forrásról továbbra is tudod majd szabályozni.

(#21236) ricsiii01 válasza CsonkaImo (#21235) üzenetére


ricsiii01
tag

Sziasztok!

15k körül keresek fejhallgatót, eddig még nem volt, úgyhogy részleteket nem nagyon tudnék mondani. Játékra használnám, hogy érezzem a teret.
Eddig ezeket néztem ki:
[razer kraken]
hyperx cloud
Melyiket ajánlanátok inkább? Vagy van esetleg jobb is ebben a kategóriában erre a célra?

:R :R :R

.

(#21237) F.B.I. válasza ricsiii01 (#21236) üzenetére


F.B.I.
veterán

Razer törik, inkább a Hyperx.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#21238) Gombikácska


Gombikácska
tag

Szép napot!

Eldöntöttem már, hogy HyperX Cloud fülest veszek, viszont nagyon őrlődöm a két változat között. Elsősorban játékra szeretném használni, viszont filmezni is szoktam, ahol fontos szempont nálam a hang.

Ennek apropóján kérdezném, hogy megéri-e a 7.1 miatt a Cloud II azt a pár ezer forint többletet vagy maradjak a Cloud I-nél és az 5.1-nél?

U.I.: egy MSI Z97M alaplappal rendelkezem, külön hangkártyám nincs.

(#21239) csibuka85


csibuka85
senior tag

Sziasztok én Norbi vagyok , van egy Razer Tiamat 7.1 em. Most szeretném eladni és venni Logitech G633 Artemis Spectrumot. Megéri megvenni ?

Z790 AORUS MASTER,I7 13700K+ARCTIC 420 RGB,G. PHANTOM 4090 GS,G SKILL TRIDENT Z5 RGB 32 GB 7200 CL34, SOUND B. Z,LOGITECH Z5500 THX 5.1,K. Renegade FURY 4 Tb M.2 ,34 TB HDD,EVGA G2 1300W,COSMOS C700P ,LOGITECH G7,G903,ASUS HORUS RGB,R.BLACKSHARK V2 7.1,L.G633 .1, AOC AGON 353UCG 200HZ HDR1000

(#21240) CsonkaImo válasza Gombikácska (#21238) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Ha hajlandó lennél a Cloud II-ért többet kiadni, akkor inkább egy hangkártyára tegyél félre és arra mehetne a Cloud I. Így járnál legjobban a hangminőséggel. Amíg gyűjtesz egy belépő hangkártyára, addig az alaplapoddal is simán el leszel a Cloud I-gyel.

(#21241) Gombikácska válasza CsonkaImo (#21240) üzenetére


Gombikácska
tag

Köszönöm a gyors választ, akkor a Cloud I-et választom.
Milyet belépő szintű hangkártyát ajánlanál egy ilyen setuphoz, illetve azt kérdezném még, hogy amíg nincs meg a kártya, addig melyik program segítségével tudom beállítani a virtual surround, vagy hogy működik ez?

(#21242) CsonkaImo válasza Gombikácska (#21241) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Alaplapi hangvezérlő driverében biztosan van lehetőség virtual térhangzást beállítani. Összefoglalóban lévő Asus hangkártya már előrelépés lenne az alaplaphoz képest, vagy a Creative Sound Blaster Audigy FX.

[ Szerkesztve ]

(#21243) vrs


vrs
csendes tag

Sziasztok! A Hyperx Cloud-ból csak a pro (Kingston HyperX Cloud Pro Headset fekete-ezüst /HX-HSCL-SR/NA/) verzió van jelenleg aquaban, ez is olyan jó mint a Cloud I?

(#21244) vrs válasza vrs (#21243) üzenetére


vrs
csendes tag

Bocsi a dupláért. Azt elfelejtettem mondani hogy csak játékhoz kéne és ASRock Fatal1ty B150 Gaming K4 alaplapom van.

(#21245) csibuka85


csibuka85
senior tag

Sziasztok , milyen 7.1 es headsetet érdemes venni játékra , filmnézésre és zenehallgatásra ? RAZER TIAMAT 7.1 em van most. Esetleg a Logitech G633 vagy egy ASTRO A40 , vagy Turtle Beach füles jobb lenne ?

Z790 AORUS MASTER,I7 13700K+ARCTIC 420 RGB,G. PHANTOM 4090 GS,G SKILL TRIDENT Z5 RGB 32 GB 7200 CL34, SOUND B. Z,LOGITECH Z5500 THX 5.1,K. Renegade FURY 4 Tb M.2 ,34 TB HDD,EVGA G2 1300W,COSMOS C700P ,LOGITECH G7,G903,ASUS HORUS RGB,R.BLACKSHARK V2 7.1,L.G633 .1, AOC AGON 353UCG 200HZ HDR1000

(#21246) CsonkaImo válasza vrs (#21243) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Ugyan az mint a Cloud I, a doboz tartalmában különbözik csak. Ha jól tudom kevesebb tartozék jár hozzá. Hangzásban és kialakításában nincs különbség.

[ Szerkesztve ]

(#21247) zzola


zzola
félisten

Üdv!

Az alábbi fejhallgatók közül melyiket ajánljátok:

*Roccat Kave XTD Stereo
*Logitech G233
*Plantronics RIG 500HX

Ezeket most ~15k-ért tudnám beszerezni! Többet nem szeretnék költeni, amúgy boxhoz lesz.
Kösz.

(#21248) vrs válasza CsonkaImo (#21246) üzenetére


vrs
csendes tag

Köszi!

(#21249) zzola


zzola
félisten

.

[ Szerkesztve ]

(#21250) CsonkaImo válasza csibuka85 (#21245) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Szia!

HyperX Cloud I, alaplapi hangvezérlő biztosan tud virtual 7.1-et, szóval nyugodtan vehetsz jack-es headset-et. Nem lenne jobb a hangzás az USB-s adapterekkel sem, azokban sincs komolyabb elektronika, mint az alaplapodon. Ha esetleg többet rászánnál akkor Sennheiser Game One.

Szerk.: Most nézem, hogy Sound Blaster Z-d van, akkor teljesen egyértelmű, hogy jack-es fejes kell.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.