Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-12 13:26:52

LOGOUT.hu

Ez a topik kizárólag gamer, több pont egyes/virtuális térhangzású, vezetékes és vezeték nélküli fejhallgatókkal foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21851) LÁZ


LÁZ
addikt

üdv, Strix wireless tulaj akad itt? a napokban előjött egy anomália (mindenhol jó, csak adott játéknál süket, nem is gondolnám, hogy a fülessel van a baj, de azért kérdeznék.). :R

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#21852) pulutodurumo válasza LÁZ (#21851) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Adott játék nem akar DTS, vagy bármi extra kódolást használni? Lehet hogy az a baja. Ha tudod, állítsd a játékban sima sztereóra a hangot, ha úgy szól akkor van honnan elindulni.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#21853) LÁZ válasza pulutodurumo (#21852) üzenetére


LÁZ
addikt

eso-val van baj, eddig minden okés volt, patch se volt, csak hirtelen elnémult, nincs különösebb beállítási opció benne, fülest próbáltam sztereóban is, kuka úgy is, de a vicc az , hogy mióta fent van, minden okés volt (kb 1 éve). talány..

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#21854) Renpeter


Renpeter
csendes tag

Amúgy az új Ps4 gold headset is elég ígéretesnek tűnik. Most potom 22k-ért be is lehet szerezni, úgyhogy most én is ebben kezdtem el gondolkodni. Jövő hétre eldöntöm végre mi legyen. :D

(#21855) FeRRaR1


FeRRaR1
őstag

Sziasztok,

(1) Főleg játékon belüli beszélgetések, de tanulás közben is videó vágás oktatás stb... Másodlagosan esetleg zene / film de ez nem prioritás.

(2) Legyen jó ár/értékben, ne legyen túl drága, mivel nem keresek vele pénzt és profi se vagyok egyik területen sem ahova kell.

(3) Vezetékes.

(4) Circumaural.

(5) Mikrofonos.

(6) Alapvetően mindegy, gondolom játékba jól jön a térhangzás, bár nem FPS mellé lesz.

(7) USB-vel menne gépre, nagy ritkán lehet jackel más eszközökre.

(8) Asus Crosshair VI Hero alaplapi.

ROG SupremeFX 8-Channel High Definition Audio CODEC S1220
- Impedance sense for front and rear headphone outputs
- Supports : Jack-detection, Multi-streaming, Front Panel Jack-retasking
- High quality 120 dB SNR stereo playback output and 113 dB SNR recording input
- SupremeFX Shielding Technology
- ESS® ES9023P
- Supports up to 32-Bit/192kHz playback *2
Audio Feature :
- Gold-plated jacks
- Optical S/PDIF out port(s) at back panel
- Sonic Radar III
- Sonic Studio III

Ez lenne a fő profil, néha HTC M10 U11 vagy a most megjelenő U12+

(9) Én abban hiszek hogy ha valami szép elegáns, az mindig az lesz. Viszont ha divatos, villogós csicsás akkor az holnap már nem lesz divatos. Illetve a kevesebb néha több. Szép letisztult egyszerű, minőségi... ezen a vonalon, levehető mikrofonnal amennyiben lehet, mert az csak a géphez kéne.

Jól gondolom hogy ezzel nem lövök mellé? Illetve tud mindent ami nekem kell Out of the box?

Creative Sound BlasterX H7 Tournament Edition HD 7.1

(#21856) CsonkaImo válasza FeRRaR1 (#21855) üzenetére


CsonkaImo
addikt

H5-öt venném, és azt jack csatlakozóval kötném az alaplapra. Olcsóbb és jobb hangzása lesz így. Ha mindenképp USB-s kell, akkor persze jó választás a H7 is. USB-vel csatlakozva az alaplapi hangvezérlő viszont nem tudod majd használni, így a specifikációja lényegtelen a fejes szempontjából.

(#21857) FeRRaR1 válasza CsonkaImo (#21856) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Köszönöm az információkat. Az a fura helyzet állt elő, hogy külföldön élek, és az amazon primeon akciós a H7, és így 10% olcsóbb mint a H5. Ezért és az USB miatt mindenképp azt venném.

(#21858) CsonkaImo válasza FeRRaR1 (#21857) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Vedd nyugodtan, jó fejes. :K

(#21859) EnterR


EnterR
veterán

Sziasztok.

(1) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
PS4-hez illetve filmek.

(2) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
15.000Ft

(3) Vezetékes vagy vezeték nélküli?
Mindenképp vezetékes

(4) Circumaural vagy supraaural?
Tulajdonképpen ez nem számít.

(5) Mikrofonos vagy mikrofon nélküli?
Mikrofonos csak abban az esetben muszáj, ha Y jack elosztóval nem tudom megoldani a külső mikrofont (PS4 kontrollerbe). Ha ez megoldható, akkor ne menjen a hang rovására a mikrofon megléte.

(6) Milyen hangzást vársz?
Sztereó is teljesen megfelelő, nem használtam sose különb fejest. Ettől jobb már csak bónusz.

(7) Milyen csatlakozású legyen?
Jack

(8) Milyen hangkártyával rendelkezel (miről hallgatnád)?
Tekintettel a szűkös anyagi ráfordításra, csak simán bedugom a kontrollerbe és szól. Külső eszközt nem szeretnék használni hozzá, úgy gondolom, hogy ebben az ársávban nem mutatkozna meg erőteljesen a különbség.

(9) Kinézet, szín, villogás és egyéb fícsörök? :)
Az égvilágon semmi, az anyaghasználat sem szempont, csak ne keltsen nagyon gagyi hatást és semmiképp ne legyen fényes, lakkozott. És ne nagyon szorítson. :D

:R

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#21860) CsonkaImo válasza EnterR (#21859) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Szia!

Superlux HMC681EVO teljesen jó választás 9-10 ezer körül. Ha kell mikrofon is akkor ugyan ennek a fejhallgatónak van mikrofonos változata, ugyan ezen a néven. Muzikernél megtalálod 15 ezer körül.

(#21861) EnterR válasza CsonkaImo (#21860) üzenetére


EnterR
veterán

Köszönöm a gyors választ! Ha nem a mikrofonosat választom, akkor a fentebb említett kis felcsatolható mikrofon menni fog kontrollerhez Y elosztóval?

Illetve HD681-et hallottam még, hogy hasonlóan jó lehet. EVO-hoz viszonyítva "rosszabb"?

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#21862) CsonkaImo válasza EnterR (#21861) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Igen, az EVO jobb. Újabb kiadása a 681-nek, javítottak rajta.

PS4-es témára passzolok, talán a konzol topikjában tudnak választ adni.

(#21863) EnterR válasza CsonkaImo (#21862) üzenetére


EnterR
veterán

Köszönöm szépen, a külső mikrofon függvényében választom majd a megfelelő EVO-t. :R

PSN ID: marquuard

(#21864) EnterR válasza CsonkaImo (#21862) üzenetére


EnterR
veterán

Még egy dolgot meg kell kérdeznem, kapni most az Invotone HD2000 fejhallgató másik néven futó változatát, Soundsation HD40. Még anno javasolták egy másik fórumon, és ahogy látom az összefoglalóban is szerepel. Direktben összehasonlítást nem találtam, ha nem nagy a differencia, akkor megpróbálok gazdaságosabban kijönni a történetből. Viszont ha továbbra is elveri az EVO, akkor mindenképp marad.

PSN ID: marquuard

(#21865) zsoika válasza EnterR (#21864) üzenetére


zsoika
addikt

Akkor innen vedd! Most akciós...Én is onnan vettem pár éve és nagyon jó füles. :K Még most is megvan. Könnyű, elég hosszú a kábele és nem nyomja a fülemet. Elég dinamikusan szól, a magasaknak van kicsit híján.....míg a Cloud inkább pont fordítva.
Persze a mostani Cloud elveri ,de szerintem a kategóriáját megszégyeníti. A Superluxokat nem hallottam sajnos, így azzal nem tudom összehasonlítani.

[ Szerkesztve ]

(#21866) CsonkaImo válasza EnterR (#21864) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Nyugodtan veheted ezt is, árhoz képest tènyleg kíváló fejes. Sok nagyobb ár-kategóriás fejhallgatót megszégyenít. Ha minél olcsóbban akarod megúszni, akkor nem kérdés, válaszd ezt.

(#21867) EnterR válasza CsonkaImo (#21866) üzenetére


EnterR
veterán

Mindkettőtöknek köszönöm szépen, akkor el is dőlt. :R

PSN ID: marquuard

(#21868) troland26


troland26
őstag

üdv

(1) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Pc alkalmi game ( pubg etc , etc..)

(2) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
25000-30000

(3) Vezetékes vagy vezeték nélküli?
mind1

(4) Circumaural vagy supraaural?
Circummircu :D

(5) Mikrofonos vagy mikrofon nélküli?
Mikrofonos

(6) Milyen hangzást vársz?
Olcsó , gagyi , sz@r füleseim voltak/vannak és borzasztóan zavar , hogy nem hallom honnan jön az ellen...

(7) Milyen csatlakozású legyen?
mind1

(8) Milyen hangkártyával rendelkezel (miről hallgatnád)?
alaplapi , SupremeFX

(9) Kinézet, szín, villogás és egyéb fícsörök? :)
nincs semmi...

(#21869) CsonkaImo válasza troland26 (#21868) üzenetére


CsonkaImo
addikt

HyperX Cloud I, Cloud Pro vagy Cloud Alpha. Creative H5. Mindegyik minőségi, jó hangzású fejes.

(#21870) Lackooo84 válasza troland26 (#21868) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Astro A10

The Truth is out there...

(#21871) TESCO-Zsömle válasza TESCO-Zsömle (#20738) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ahoy!

Újra Roccat Cross.

Az idén február végén/május elején garanciálisan kicserélt zsír új példány eddig bírta. Ugyanaz a hiba, csak most a másik oldalon. Pedig a koncepció jó és bitangjól is szól, de ez így necces, hogy egy 20 rongyos fejest negyedévente cserélni kelljen.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#21872) Santi22


Santi22
aktív tag

Sziasztok!
Tegnap bedöglött Sharkoon Rush fülesem, pár évet leszolgált úgyhogy nem bánkódom, amúgyis akartam már váltani egy kategóriával jobb minőségre.
Tehát most új vásárlása előtt állok, válaszoltam a kiemelt hsz kérdéseire:

Cél: Játék és ezzel együtt természetesen TeamSpeak, Discord
Ár: újonnan 20 alatt, de inkább 15 környékén, mint 20-hoz közel (használtan nem érdekel)
Vezetékes vagy vezeték nélküli: Vezetékes
Circumaural vagy supraaural: Szerintem circumaural, mert szemüveges vagyok és jobb nekem, ha kívül támaszt, minthogy a fülemet paszírozza a szemüveg szárához.
Mikrofonos vagy mikrofon nélküli: Mikrofonos
Stereo, virtual 7.1, real 5.1, real 7.1.: Mind1, csak jó minőségű, tiszta legyen és könnyen behatárolható játékban, hogy mögülem vagy felettem vagy honnan jön a hang. Ha ehhez sokpontegy kell, ti tudjátok, nem nagyon értek hozzá.
Jack / USB: Mind1, asztali géppel használnám, van minden csatlakozó.
Hangkártya: Integrált
Kinézet, szín, villogás és egyéb fícsörök: Legyen nagy a füles, vagy nagyra állítható, hogy ne nyomjon, mert ahogy írtam szemüveges vagyok mindamellett még nagy a fejem alapból is. Párnás pánt fejtetőn, hogy hosszú távon is kényelmes legyen, illetve ez csak opcionális, de talán szövetborításos vagy plüss fülpárnáknak jobban örülnék, mert nyáron sztem nem izzadsz alatta úgy, mint a bőr alatt, az eddigi Rushom plüss fülpárnáját is szerettem, de ha ilyen nincs maradhat a bőr, csak a plüsst preferálnám.

Ezekkel szemezgettem eddig (mellette, hogy nálunk mennyibe kerül):
Spirit of Gamer XPERT-H100 7.1 - 11k
Logitech G231 Prodigy - 14k
Asus Cerberus - 18k
Asus Cerberus V2 - 18k
Asus Cerberus Arctic gamer - 18k
Logitech G430 - 18k
HyperX Cloud Stinger - 19k, nálunk drága, de ha jól látom alzánál postával 17k,
Logitech G233 Prodigy - 20k (árban necces, határeset, de eléggé tetszik)

Köszönöm a segítséget előre is!

[ Szerkesztve ]

(#21873) Shokkolo


Shokkolo
addikt

Sziasztok,

Szükségem lenne egy fejhallgatóra, ebben kérném a segítségeteket:

(1) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Játék (Pl.: CS:GO) és zene (keményebb elektronikus, így nem lenne rosz ha a mélytartománya jó lenne)

(2) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
30e

(3) Vezetékes vagy vezeték nélküli?
Tökéletes a vezetékes

(4) Circumaural vagy supraaural?
circumaural

(5) Mikrofonos vagy mikrofon nélküli?
mikrofonos

(6) Milyen hangzást vársz?
Stereo (ha esetleg 5.1 se fáj :) )

(7) Milyen csatlakozású legyen?
USB-t preferálnám, mert több eszközön is használva lenne

(8) Milyen hangkártyával rendelkezel (miről hallgatnád)?
Mivel több eszköz így főleg alaplapi USB

(9) Kinézet, szín, villogás és egyéb fícsörök? :)
abszolut semmi. tökéletes lenne egy letisztult, egyszerű, fekete.

Előre is köszönöm a segítséget :R

[ Szerkesztve ]

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#21874) Shokkolo válasza Shokkolo (#21873) üzenetére


Shokkolo
addikt

sajnos lejárt a szerkesztési idő, a csatlakozót javítanám mind1 -re.
tökéletes a jack is

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#21875) Ateszpapa


Ateszpapa
addikt

Sziasztok!

12 éves fiamnak eltörött a Razer Kraken fejhallgatója, pedig nincs is nagy feje. :D

eMAG cserélni nem tudja, lóvé vissza lesz.

Tudnátok ajánlani valami más egyszerű mikrofonos fejhallgatót, max 10 ezerig?

[ Szerkesztve ]

(#21876) Ochocinco46


Ochocinco46
aktív tag

Üdv,
Jelengleg egy alaplapi integralt hangkartyarol vezerelt JBL everest 700 fejhallgatot hasznalok.
Kiprobalnek egy jatekra szant headsetet rendes hangkartyaval egyutt, ezekre szeretnek tippeket kerni.

- leginkabb pubg, ow
- max 25-30k, hangkartya 10-15k?
- vezetekes, circum
- minosegu mikrofon, persze arkategoriahoz kepest
- hangzas es csatlakozas is mindegy, ugyis az ajanlott hangkartyarol fog menni

Koszi elore is

[ Szerkesztve ]

(#21877) CsonkaImo válasza Ochocinco46 (#21876) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Szia!

Csatlakozás nem mindegy, hogy ha hangkártyáról szeretnéd használni. Akkor kizárólag jack csatlakozós fejhallgató lesz jó neked. HyperX Cloud Alpha vagy Creative H5, amelyik szimpatikusabb. Mindkettő remek választás, jó hangzással és mikrofonnal.

Hangkártyából milyen csatlakozást szeretnél? USB vagy alaplapi PCI-E?

(#21878) Ochocinco46 válasza CsonkaImo (#21877) üzenetére


Ochocinco46
aktív tag

Értem, akkor mindenképpen Jack-es kell. A két ajánlott közül van eltérés a mély hangzásban? Szeretem az erős mélyet.
Alaplapban van hely neki, de az USB-s meg esetleg jobban mutatna az asztalon. Szívesen fogadok mindkettőre javaslatot :)
(esetleg, ha ilyen árkategóriában van "jobb" akkor olyan csatlakozást szeretnék)

(#21879) bombibmw válasza Ochocinco46 (#21878) üzenetére


bombibmw
veterán

A H5-el nincs tapasztalatom, de az Alphaval igen és nagyon jól szól, brutál mélyekkel.
Viszont nem öleli teljesen körbe a fület.
A sima Cloud igen és az is nagyon jó fejes.
Hangkártyának egy SB Z-t néznék használtan.

[ Szerkesztve ]

(#21880) CsonkaImo válasza Ochocinco46 (#21878) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Basszus erős mindkettő, attól nem kell tartani hogy kevés lesz.

Mutatós asztali USB-s hangkártyák inkább 20-25 ezer körül kezdődnek. Egy Sound Blaster Z használtan tényleg jó választás lenne. Viszont ha mindenképp újat szeretnél akkor USB-sek közül: Creative Sound Blaster X-Fi GO!, Sound Blaster G1, Asus Xonar U3, Asus Xonar U5 <- (bár ez már a kereted felső határa inkább).

PCI-E: Creative Sound Blaster Audigy FX, Asus Xonar DGX, Asus Xonar AE.

[ Szerkesztve ]

(#21881) tmate89


tmate89
csendes tag

Sziasztok.

Véleményeteket /szakértelmeteket szeretném kérni az alábbi ügyben" :D !

Szeretnék egy új gamer fejhallgatót , de több opció is szóba jött , 3 fejhallgató között kellene döntést hozni.

-Logitech G933
-Logitech G633
-Razer Kraken Pro V2

A kérdésem az lenne,hogy mekkora a differencia a G633,és a 933 belül azon kívül ,hogy az egyik vezeték nélküli a másik pedig nem . Ezen kívül persze véleményeket/tanácsokat bármit meghallgatnék a Razer fejhallgatóval vagy bármivel kapcsolatban :) :R

Köszönöm !

Üdv,
Máté

(#21882) CsonkaImo válasza tmate89 (#21881) üzenetére


CsonkaImo
addikt

sting2 jártas a Logitech témában. Ha erre jár talán ő tud segíteni. Razer passz, nem ismerem a termékeit.

[ Szerkesztve ]

(#21883) tmate89


tmate89
csendes tag

Köszönöm az infót :R remélem valaki azért tud véleményt mondani nekem ,nehogy melléfogjak :)

(#21884) sting2 válasza CsonkaImo (#21882) üzenetére


sting2
addikt

:R

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#21885) sting2 válasza tmate89 (#21881) üzenetére


sting2
addikt

Minden tekintetben egyezik a két fejes.
A G933 egy "pöttyet" harmatosabban szól ha nincs zsinórra dugva, de, ez a technológiából adódik persze..

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#21886) nobela


nobela
senior tag

Sziasztok, a fiam "diszkréten" jelezte hogy egy Logitech G430-nek örülne a születésnapjára.

Mivel azért mást is fog kapni, egy kicsit szeretném lejjebb vinni a költségkeretet.

Mit ajánlanátok egy koca gémernek egy egyszerű alaplapi hangkártyához? Térhatást mindenképpen szeretne + mikrofont is. Nem feltétlenül baj ha Logitech :)

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#21887) ezoro12


ezoro12
tag

Sziasztok. 7.1-es gamer fejhallgató hangot szeretnék előcsalogatni egy fejhallgatóba.
Van pl. a "Kingston HyperX Cloud II", amihez alapból adnak egy usb hangkártyát, ami ugye 7.1-et varázsolna a fejhallgatóba. Aztán amit láttam, hogy lehet külön kapni ezt a USB hangkártyát: "Kingston HyperX Cloud Virtual 7.1 Surround külső hangkártya ". Tehát akkor a HyperX fejhallgatót is ez mozgatja meg (szerintem), tehát más fejhallgatóval is kihozza akkor a térhatást ez a hangkártya, ami szerintem azonos. Tehát, ha vennék egy másik jack-es fejhallgatót, azt is térhatásúvá varázsolná? Mondjuk egy HypeX Alphaval még jobb 7.1 eredményt érnék el?
Valamint volt "ASUS ROG Strix Fusion 300" a play IT-en 22K-ért, de nem mertem megvenni, mert nem volt az ajánlottak között. Jól tettem, vagy esetleg elszalasztottam egy jó fejhallgatót ennyi pénzért?

(#21888) CsonkaImo válasza ezoro12 (#21887) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Jól tetted, hogy nem vetted meg az Asus-t. Cloud II minden téren jobb nála. Az USB-s adaptert cseréld ha ütősebb hangzást szeretnél, mert a Cloud-ban még van bőven tartalék. Feljebb írtam néhány USB-s hangkártyát, azok közül egyikkel sem jársz rosszul. Tudnak Virtual 7.1-et is (bár lehet nem minden esetben így nevezik).

[ Szerkesztve ]

(#21889) vaakuum


vaakuum
addikt

Milyen alternatívák léteznek a következő igények esetén?
circumaural
zárt (vagy max félignyitott)
jó minőségű sztereo, és a mikrofonja is tűrhető
jack dugós
nincs a vezetékén semmilyen dobozka, ami felakad az asztal szélében
hangerő szabályzója a fejegységen van
lehetőleg strapabíró fém(vagy fémbetétes) fejpánt
egyenletes tiszta hangzást szeretnék, inkább a középső tartományt kiemelve, de semmiképpen sem basszus vagy magashang orientáltat!
max 40eFt.
:R

[ Szerkesztve ]

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#21890) pulutodurumo válasza vaakuum (#21889) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Két kitétel ami nagyon megnehezíti a dolgot:
1. középre belőtt hangkép. Gamer fejeseknél a V-karakter az általános. Talán az Audio Technika jó lenne, de az meg nyitott.
2. Hangerő szabályzó. Csak a vezeték nélküli cuccoknál teszik a fejesre, a vezetékeseknél kábelen, vagy az USB egységen van.
Mindkét dologra lehet kivétel, de én nem találkoztam még velük. Hátha a többiek tudnak valamit.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#21891) CsonkaImo válasza pulutodurumo (#21890) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Sennheiser Game One vagy Zero. Ezek kiegyenlített hangzásúak, nem a V karakter jellemző rájuk. A hangerő-szabályzó is a fejesem van, nem a kábelen. Egy probléma van velük, 40k felett van mindkettő. :)

[ Szerkesztve ]

(#21892) ezoro12 válasza CsonkaImo (#21888) üzenetére


ezoro12
tag

Köszi. Akkor elvileg majd később egy másik USB kártya jobb lenne, mint egy PCI-E a virtual 7.1-re. S, ha a Cloud lesz a befutó, akkor kell hozzá egy átalakító, ha USB hangkártyája helyett a jack-et használnám, ami kettéválasztja a mikrofon és a füles részt. (ha épp nem akarom USB-ről üzemeltetni.)

És szerinted, ha a nemrég említett pl. Audio-Technica ATH-AVC500 lenne a Cloud helyett USB hangkártyával, az túl tudná szárnyalni a térhatású hangokat az alapból gamerre tervezett Clouddal szemben?

[ Szerkesztve ]

(#21893) vaakuum válasza CsonkaImo (#21891) üzenetére


vaakuum
addikt

VR-ék mintha a cloud és cloud2-re is azt mondták volna, hogy nagyjából flat a hangzásuk, nem tudom, ez mennyire lehet igaz :U .
Jelenleg hajlamos vagyok cloud/cloud2-ben gondolkodni, annyi jót olvasok róluk, meg hallok a tubeon.
Mondjuk hangerő szabályzót nem látok rajtuk egyik képen sem, (pláne nem a vezetéken :C :DD ) de ez igazából nem is hátrány, valójában nincs rá szükségem, van a billzeten hangerő-szabályzó gombom.

Ha cloud vagy cloud2 között kellene választani, mi a pro/kontra?

[ Szerkesztve ]

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#21894) CsonkaImo válasza vaakuum (#21893) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Cloud semmiképp sem flat, jellegzetes V karakterű fejes. Magas és a mély dominál. Akkor tudom elképzelni, hogy flat, ha valami gyenge forrásról van használva. Cloud I-nél külön 3.5mm-es jack csatlakozó van a mikrofonnak és a hangnak. Míg a Cloud II-nél egy darab 4 pólusú jack-en megy mindkettő. Ha van jó forrás akkor mindneképp a Cloud I ajánlott.

(#21895) CsonkaImo válasza ezoro12 (#21892) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Virtual térhangzás inkább a kártyától függ, hogy mennyire jó. Persze fontos a jó fejes is, de a Cloud és az Audio-Technika is rendben van. AT-ról tudnak bővebb infót adni a fejhallgató topicban.

(#21896) Ochocinco46


Ochocinco46
aktív tag

üdv,
megjött a cloud alpha a xonar u5-tel.
rádugtam a gépre win felismerte, de nagyon rossz a hangminőség.
asus oldaláról letöltöttem a drivert, sonic studio be is jön, de bármit állítok nagyon ratyi.
valamit nagyon nem jól csinálok? :D

usb 2.0, 3.0-t is próbáltam, és igen a füles jack-jét a másodikba dugtam( jó helyre)

[ Szerkesztve ]

(#21897) Ochocinco46 válasza Ochocinco46 (#21896) üzenetére


Ochocinco46
aktív tag

olyan mintha 5.1-re adná ki, pedig sehol nincs az beállítva...

(#21898) CsonkaImo válasza Ochocinco46 (#21897) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Ha a nagy hangerőszabályzót lenyomod, akkor is váltod a kimenetet. Nem nyomtad le véletlenül?

(#21899) Ochocinco46 válasza CsonkaImo (#21898) üzenetére


Ochocinco46
aktív tag

Tudom, de headphone-on van és így se jó.
A mikrofon is recseg, illetve mindenhol max 100-as hangerőn is eléggé halk.
Itt valami nagyon nincs rendben :(

(#21900) Skynet258 válasza Ochocinco46 (#21899) üzenetére


Skynet258
veterán

Nekem ez így kontakthibának tűnik, az Alpha-nál eléggé be kell nyomni a kábelt a fejesbe (a szürke rész ki se látszódjon), így próbáltad?

https://geekpulse.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.