Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-12 13:26:52

LOGOUT.hu

Ez a topik kizárólag gamer, több pont egyes/virtuális térhangzású, vezetékes és vezeték nélküli fejhallgatókkal foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21251) csibuka85 válasza CsonkaImo (#21250) üzenetére


csibuka85
senior tag

Köszönöm Szépen de sajnos Jack-esben elég korlátozottak a lehetőségek sajnos. Nem tudom melyik még Jack-es. A Sennheiser kicsit drága és nem tudom milyen minőség.

[ Szerkesztve ]

Z790 AORUS MASTER,I7 13700K+ARCTIC 420 RGB,G. PHANTOM 4090 GS,G SKILL TRIDENT Z5 RGB 32 GB 7200 CL34, SOUND B. Z,LOGITECH Z5500 THX 5.1,K. Renegade FURY 4 Tb M.2 ,34 TB HDD,EVGA G2 1300W,COSMOS C700P ,LOGITECH G7,G903,ASUS HORUS RGB,R.BLACKSHARK V2 7.1,L.G633 .1, AOC AGON 353UCG 200HZ HDR1000

(#21252) CsonkaImo válasza csibuka85 (#21251) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Cloud I-gyel nem nyúlsz mellé, és nem is vészes az ára.

[ Szerkesztve ]

(#21253) galaktikus


galaktikus
aktív tag

Szia! A Game Zero azaz újabb a Sennheiserből? Mert a hivatalos oldalon a csak az van..
Ezt nem is ismertem.. Most vettem HyperX Cloud Stingert.. és háát.. ennél jobb hangzást vártam kicsit..
persze tudom, ennyiért ezt tudja.. Eleinte a sima HyperX Cloudra gondoltam, hogy arra ki kéne cserélnem, DE a Sennheiser azért gondolom annál is sokkal jobb hangzásban.

Szerk.: ez az üzi CsonkaImo-nak ment :)

[ Szerkesztve ]

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#21254) CsonkaImo válasza galaktikus (#21253) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Fent van az oldalukon a Game One is. A Zero zárt még a One nyitott, ennyi a különbség. Ha Sennheiser akkor szerintem inkább a nyitott kialakítás ajánlott. Cloud I is nagyon jó, teljesen más karaktere van mint a Sennheisernek, de nem rosszabb vagy jobb nála. Attól függ Te milyen hangzást preferálsz? A szellős-kiegyenlített nyitottat vagy a basszus és magas intenzív zártat?

[ Szerkesztve ]

(#21255) Gigi01


Gigi01
őstag

HyperX Cloud Core,az az egyes?Másik topikban nem ajánlott senki.Termékkód: KHX-HSCC-BK-ER

[ Szerkesztve ]

(#21256) SH4D0W2011 válasza Gigi01 (#21255) üzenetére


SH4D0W2011
őstag

Simán Cloud néven fut az egyes, de a Core az úgy tudom gyakorlatilag ugyanaz, csak kevesebb tartozékkal.

(#21257) Gigi01 válasza SH4D0W2011 (#21256) üzenetére


Gigi01
őstag

(#21258) SH4D0W2011 válasza Gigi01 (#21257) üzenetére


SH4D0W2011
őstag

Szerintem igen, én ezt jó árnak gondolom.

(#21259) F.B.I. válasza SH4D0W2011 (#21258) üzenetére


F.B.I.
veterán

+1, nagyon nagyon jó ár. :Y

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#21260) Hzsolt11 válasza F.B.I. (#21259) üzenetére


Hzsolt11
tag

[link]
Akkor ez is jó áron Nem?
Csak annyi hogy ez 7.1

[ Szerkesztve ]

(#21261) CsonkaImo válasza Hzsolt11 (#21260) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Sima stereo headset ez, nem 7.1. :N Cloud II USB-s adaptere tud virtual térhangzást, itt csak elírásról lehet szó.

Szerk.: Ha a képeknél megnézed a dobozt, nincs rajta feltűntetve a 7.1. Pedig ha tudná, akkor azt látható, nagy betűtípussal írnák rajta.

[ Szerkesztve ]

(#21262) SH4D0W2011 válasza Hzsolt11 (#21260) üzenetére


SH4D0W2011
őstag

Szerintem az ugyanaz, a Core-hoz nincs olyan Advanced Audio Control Box, amivel virtuális 7.1-et tudsz előállítani.

(#21263) Hzsolt11


Hzsolt11
tag

Értem és köszönöm akkor én is megveszem a sima cloud-ot. :R

[ Szerkesztve ]

(#21264) Hubba12


Hubba12
senior tag

ASUS Xonar DGX mivel tudna többet mint az MSI x299 gaming m7 ack alaplapba épített? Hyperx Cloud lenne rajta használva jack, és egy optikain sony ht ct 800-as:) köszi.

Csak az ASUS!

(#21265) Ducky92


Ducky92
tag

Sziasztok!

Több mint egy éve megvan nekem az ASTRO A50 Gen 3 + Base Station típusú wireless gamer fejhallgató.

Néztem youtuben 7.1 videókat Dolby on-nal(elvileg ez a 7.1), és dolby off-al, ha a Dolbyt bekapcsolom akkor olyan, mintha sokkal rosszabb hangot kapnák, mint Dolby Offal(sokkal tisztább, jobb minőségű hangot ad, ha a dolby kivan kapcsolva).

Ahhoz, hogy működjön a 7.1 le kell szednem az alaplapi hangkártya 7.1 drivert, vagy nem kell hozzá? Mert valaki azt írta, hogy elég csak USB-vel csatlakoztatni a PChez, és semmi mást nem kell vele csinálni.

Alaplap: Z77 EXTREME4

Hogy tudom én ebbe működésre bírni a 7.1-et? Nagyon jól jönne PUBG,bf1,csgohoz.

Előre is köszönöm a válaszotokat!

[ Szerkesztve ]

(#21266) zarew


zarew
senior tag

Sziasztok!
Csak mozira kellene, egy médialejátszóról mennek a filmek, vagy a tv vlc-je játsza le usb -ről. Jól gondolom ,hogy nekem egy usb fejesre van szükségem? Pl Logitech G633 jó áron van. A film 7.1 infója az usb n megy át ügye?
Köszönöm előre is.

(#21267) F.B.I. válasza zarew (#21266) üzenetére


F.B.I.
veterán

A 7.1-et csak szoftverrel tudja és azt csak PC-én tudod megoldani.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#21268) CsonkaImo válasza Ducky92 (#21265) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Nem ismerem a headset-et, de gondolom saját hangvezérlője van, így teljesen független az alaplapodtól. Nem elképzelhetetlen a hangminőség romlása, mivel a virtual térhangzások eléggé megpiszkálják a hangképet, így könnyen lehetséges, hogy nem olyan természetes a hangja.

(#21269) zarew válasza F.B.I. (#21267) üzenetére


zarew
senior tag

Húha, ez nagy gáz....pedig sose megy pc-ről a film. Még a médialejátszó sem tudja? Valami megoldás??

(#21270) F.B.I. válasza zarew (#21269) üzenetére


F.B.I.
veterán

Sajnos olcsón nem úszod meg. Kábeles megoldással így nem lesz térhatású hang. Esetleg egy bluetooth technológiás cucc.PC mindenképpen kellene, hogy az esetleges beállításokat el tud menteni.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#21271) zarew válasza F.B.I. (#21270) üzenetére


zarew
senior tag

Köszönöm :R ,A médialejátszó fórumán azt javasolták,használjam az optikai kimenetét és ahhoz egy passzoló fülest ami optikával csatlakozik.

(#21272) vrs


vrs
csendes tag

Sziasztok!

Az itteni ajánlások alapján megvettem a Hyperx Cloud Silver fülest. Játékokhoz kell a Virtual Surround, annyi a dolgom hogy az alaplapi realtek driverben bekapcsolom a Virtual Surroundot és ennyi?

(#21273) CsonkaImo válasza vrs (#21272) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Igen, ennyi.

(#21274) Ducky92 válasza CsonkaImo (#21268) üzenetére


Ducky92
tag

Szia!
Köszi a választ!
És esetleg a realtek feltelepítése segítene valamit a 7.1 virtual soundon szerinted?

(#21275) CsonkaImo válasza Ducky92 (#21274) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Dobj egy linket légyszíves a gyártó hivatalos oldaláról, hogy melyik headset-ről van szó pontosan.

(#21276) Ducky92 válasza CsonkaImo (#21275) üzenetére


Ducky92
tag

Szia!
Ez lenne az(pc-ps4 változat):
https://www.astrogaming.com/headsets/A50-GEN3-PS4.html

Köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#21277) CsonkaImo


CsonkaImo
addikt

Azt tudja hangzásban, amit a mellékelt hangvezérlő nyújt. Függetlenül működik az alaplapodtól, vagy bármilyen más forrástól. Az Astro hangvezérlőjéhez ha van szoftver, azzal biztosan testre tudod szabni a hangzást, és elmenteni. Így az lesz használatban ps4-en is.

[ Szerkesztve ]

(#21278) Scaletta


Scaletta
tag

Sziasztok!
Media Markt webshopból melyik fejhallgatót tudjátok ajánlani 15-20 ezer forint magasságban?
(Azért csak MM mert garanciáztatásból lesz füles vásárlás)

(#21279) yorka


yorka
tag

Sziasztok!
Mikrofont érintő kérdésem lenne. A játéksarok a nappaliban van, így gyakran megy a TV, beszélgetés a háttérben. Olyan gamer fejhallgatót szeretnék, aminél kevésbé, vagy alig hallatszódik be a környezeti háttérzaj. A tesztekben ez alapján kicsit elmarasztalták a Cloud I-et. A Cloud II jobb ebből a szempontból?
Mit ajánlatátok úgy 30 ezerig, ami jobban szűri a környezeti zajokat? 7.1 nem feltétel.
Ha szoftveres megoldás van hozzá, az is megteszi.

Köszi

(#21280) F.B.I. válasza Scaletta (#21278) üzenetére


F.B.I.
veterán

Astro A10.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#21281) Scaletta válasza F.B.I. (#21280) üzenetére


Scaletta
tag

Köszönöm szépen!
Ár-érték arányban lényeges különbség lesz eközött és az Asus Cerberous-om között?

(#21282) F.B.I. válasza Scaletta (#21281) üzenetére


F.B.I.
veterán

Igen. Annyit tudni kell, hogy az Astro csak sima jack, az Asus ad hozzá Y elosztót is.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#21283) juve600


juve600
nagyúr

üdv

erről vélemény [link] ?
heti pár óra FPS játékra használnám

(#21284) F.B.I. válasza juve600 (#21283) üzenetére


F.B.I.
veterán

Óvatosan használod, akkor ennyit megér, törős egy műanyag sajnos.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#21285) bendikeee11


bendikeee11
tag

Sziasztok!

Egy kis segítségre, tapasztalatokra lenne szükségem.

Nem rég vettem egy Logitech G533-at, de valahogy nem vagyok vele megelégedve, nekem kevés benne a mély, nagy hangerőnél is mintha már sok lenne neki és nem bírja..Próbáltam állítgatni rajta, de még mindig nem az igazi. Emiatt leszeretném cserélni vissza vezetékesre...

Amiket kinéztem:

Astro A40 TR (Mixamp nélkül)
Sennheiser Game One
Sennheiser HD 558 vagy 599

Az Astronál az lenne a kérdésem hogy Mixamp nélkül milyen hangzása van? Sok helyen azt olvastam, hogy attól lesz az Astro, Astro. Így félek megvenni Mixamp nélkül, vele együtt meg már nem fér bele a keretembe.
Egy alaplapi Soundblaster X-Fi erősítené.

A Sennheiserekről csak jót olvasok, ezekkel kapcsolatban véleményt szeretnék kérdezni valaki használt e már közülük valamelyiket, és milyen volt?

Előre köszönöm! :R

Yesterday is History, Today is a Gift, Tomorrow is Mystery.

(#21286) CsonkaImo válasza bendikeee11 (#21285) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Egyértelműen a Sennheiserek jobbak hangminőségben, viszont ha a kemény basszus szereted, akkor lehet ezek sem fogják elnyerni a tetszésedet. Nem basszus erősek, de teljesen rendben van a hangjuk. A g533-nál már a HyperX Cloud, vagy a Creative H5 is sokkal jobban szól. És mindkettő basszus orientált.

(#21287) G.I.JOE


G.I.JOE
senior tag

Sziasztok!

Én ugyan legtöbbször hangfalakon játszok, de néha jó lenne már egy füles is. És ugyan van egy Medusa-m még COD-os időkből, de már akkor sem volt megfelelő hangtere a hangfalakhoz képest. Azt kérdezném, hogy a mostani fejesek, pl Cloud, adnak-e már használható térérzetet? Jobbat, mint ez a Medusa?

(#21288) bendikeee11 válasza CsonkaImo (#21286) üzenetére


bendikeee11
tag

Köszi a választ, kár hogy nem tudom kipróbálni egyiket sem... :O Kör kialakítású fülesek nem kényelmesek nekem, inkább ovál vagy négyzet, na meg lehessen dönteni, ne fix legyen. A Sennheiser Game One-ra kíváncsi lennék.

Yesterday is History, Today is a Gift, Tomorrow is Mystery.

(#21289) bigrob


bigrob
őstag

Sziasztok!

Segítségetekre szorulnék! :)
3,5-4 év után feladta a harcot az öreg 2.0-ás Razer Kraken fejhallgatóm (ez előtt még ennyire komoly sem volt), meg volt törve a kábel, újrakábeleztem, összeraktam, minden király, felhozom géphez és ahogy állítottam a fejpánton végleg elkoptatta a jobb oldali kábelt és már úgy vagyok vele, hogy akkor vegyünk egy újat.

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
Itthon, számítógépnél.

2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Leginkább gaminget mondanék, de zenét is sűrűn hallgatok.

3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
15.000-20.000

4.) Új vagy használt?
Új

5.) Circumaural vagy supraaural?
Cicumaural

6.) Zárt vagy nyitott?
Eddig csak zárt fejhallgatóim voltak, nem próbáltam nyitottat.

7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
Nem vagyok diszkópatkány, nem kérek überbasszust.

8.) Honnan vásárolnál?
A 15. és 4. kerület közelében Aqua, Mediamarkt, esetleg ha tudtok mást. Vagy szállítással.

9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
Eddig Zalman Z3 előlapi jackjeire volt dugva, de opció az USB is.

Mikrofon nem feltételnül szükséges, évek óta fekszik a monitor alatt egy mikrofon amivel tökéletesen hallanak Teamspeaken.
Alzán a Kraken USB is le van akciózva 13.000-re, de nagyon sok helyen olvasom, hogy fél év alatt törik és reped. Razert illetve nem szeretnék, mert eddig bármim volt tőlük a garancia lejárta után rövidesen betegeskedtek és mentek tönkre..
Amivel eddig szemezgettem:
- Logitech G430
- Logitech G231
- Kingston Hyperx Stinger
Igazából nem tudom, hogy mennyivel javulna a PUBG win ratem egy 7.1-el, de ha azt mondjátok mindeképp akkor legyen. :)
Várom az egyéb ajánlásokat, ti mit választanátok a helyemben!

Köszi
Robi

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#21290) #34576640


#34576640
törölt tag

Sziasztok,
Wireless headsetet keresek.
A jelenlegi Corsair H2100-asomat szeretném lecserélni egy komolyabbra. Mit ajánlanátok? (asus strix volt és nem vált be)

(#21291) forras2


forras2
őstag

Szevasztok

Olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy van 1 Logitech G430-as fejhallgatóm!
A hozzátartozó USB-s hangkártyával használom. Régóta küszködök már a dologgal, most megoldást találtam a problémámra, de a miértjét szeretném kideríteni.
Program feltelepítése után tökéletesnek tűnik minden. De mihelyst elindítom pl a teamspeaket, a gépen letilt minden hangot, és onnantól kezdve nem tudok semmit sem csinálni. Sem filmet nézni, sem zenét hallgatni, de még programokat megnyitni, bezárni sem, de nincs lefagyva a gép.
A megoldás az lett, hogy a fejhallgató mikrofon csatlakozóját a sima hangkártyámba átdugtam, és azt aktiváltam, a Logitech hangkártyájának a mikrofon kimenetét meg letiltottam. így minden megy tökéletesen. Jó is, nem is agyalok többet a dolgon, de fúrja az oldalamat, hogy miért van ez. Tönkre mehetett a füles hangkártyája? Vagy mi lehet?

(#21292) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Üdv.
Siberia 150 "helyett" (semmi baja, csak szeretnék jobbat) kellene valami komolyabb. A Logi G430 Aquában jónak tűnik 20-ért a 7.1 miatt, viszont félek, hogy túl sok hang szűrődne ki, és zavarná az esetleg mellettem lévőket. Le lehet valahogy "zárni" a G430-at, vagy nézzek mást hasonló áron? Ha igen, mit?
Siberia 150 és Superlux HD662B van, mindkettő tökéletes játékra is, szóval sima sztereó nem igazán érdekel.

[ Szerkesztve ]

hardverapro.hu/tag/chipman

(#21293) CsonkaImo válasza forras2 (#21291) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Inkább szoftveres problémának tűnik nekem, de lehet az adapter döglődik. Nehéz megmondani. Firmware frissítés ha elérhető, azt érdemes kipróbálni. Az is lehet, hogy csak összeakad valamivel.

[ Szerkesztve ]

(#21294) CsonkaImo válasza CHIPman (#21292) üzenetére


CsonkaImo
addikt

G430 nem 7.1-es fejhallgató. Ha a virtual térhangzásra gondolsz, akkor azt már egy belépőszintű hangkártya is tudja. Virtual térhangzás forrástól függ, nem a headset-től. Ha csak erre van szükséged, én nem vennék fejest, főleg nem g430-at.

(#21295) forras2 válasza CsonkaImo (#21293) üzenetére


forras2
őstag

Firmware-t nem tudom frissíteni, mert elvileg a legújabb van fent.
6× telepítettem újra a wint az elmúlt 2 napban, de szűz windowsnál, mindenféle program nélkül is ezt csinálja. Arra tudok még esetleg gondolni, hogy a Logitech Gaming Driver akad össze a Teamspeakkel.

(#21296) CsonkaImo válasza forras2 (#21295) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Nem tudom, hogy a G430-nak van e belső memóriája, de ha menthető a beállítás rá, akkor érdemes lenne kipróbálni a gaming driver nélkül. Ha úgy nem jelentkezik a hiba, akkor egyértelmű mi a gond.

(#21297) SH4D0W2011 válasza bendikeee11 (#21288) üzenetére


SH4D0W2011
őstag

Szia!

Nekem van GAME ONE-om. Hatalmas, ovális, szövet bevonatú párnái vannak, ha sikerül jól belőni a pántot méretre, akkor baromi kényelmes cucc. Eleinte kicsit feszesebbre állítottam, mert úgy éreztem igazán stabilnak, de elég hamar nyomni kezdte a fejem búbját, aztán nagyobbra állítottam, és így már tök jó. Befelé dönthetők egyébként a fülkagylók (jobb oldalt eléggé, bal oldalt csak egy kicsit, itt megakadályozza a mikrofon), illetve a pánton is lehet kicsit előre-hátra mozgatni a kagylókat tartó részt, szóval nem egy fix darab az egész. A hangját én kifejezetten szeretem, persze nincs annyi mély, mint a basshead fejhallgatómban, de nem keveslem egyáltalán. Többnyire PS4-en használom játékra kontrollerről, sok marad úgy a fejhallgatóban, max. hangerőn épp kielégítőnek érzem, de most előszedtem notihoz a Xonar U3-at és belöktem egy kis Linkin Park-ot lossless-ben és tetszik amit hallok, szóval részemről megy az ajánlás. :D

(#21298) bendikeee11 válasza SH4D0W2011 (#21297) üzenetére


bendikeee11
tag

Köszi szépen amit írtál! Nagyon bejön az a füles, igazából sajnos nincs túl sok viszonyítási alapom, egy Razer Tiamat 2.2-m volt régebben amit imádtam, majd egy Creative SB Fatality-t nyüstöltem ami szintúgy nagyon jó cucc volt csak már öreg, most a G533 van de ez kevés, a Tiamatnak elég volt az alaplapi X-Fi, brutális felerősítést tett rá, torzítás és mindenféle zaj nélkül. Abba a mély is elég volt nekem, valami hasonlóra gondoltam, nem vagyok nagyon basshead, csak ne torzítson ha adok rá egy kis plussz basszust equalizerbe. A magasakra is érzékeny vagyok, abból se elég sose. :)

Esetleg a Tiamat 2.2 V2-ről tud valaki valamit? Tesztek alapján annyira nem dicsérik...

[ Szerkesztve ]

Yesterday is History, Today is a Gift, Tomorrow is Mystery.

(#21299) eLit-MiLan


eLit-MiLan
senior tag

Hello!

Szeretnék fejhallgatót venni, mert az előző megadta magát.

1. játék / zene hallgatásra lenne
2. 20-30k körül árban
3/7.vezetékes jack csatlakozóval
4. circumaural és zárt
5. mikrofonos
6. előző egy Siberia V2 volt, birta majdnem 3 évig, és nekem nem volt speciel semmi bajom a hangzásával, szóval stereo megfelel :D
8. Asus Xonar DGX hangkártyám van
9. semmi extra

Még annyi plusz kérdésem van, hogy ezen kritériumoknak van megfelelő Sennheiser fejhallgató?

Origin / Steam Name: eLit-MiLan || The headless chickens invaded our world...even me.

(#21300) CsonkaImo válasza eLit-MiLan (#21299) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Cloud I vagy Creative H5. Mindkettő nagyon jó, főleg hangkártyával. Sennheiser-t inkább csak a felső kategóriában érdemes nézni, belépő megoldásai nem annyira jók.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.