Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-12 13:26:52

LOGOUT.hu

Ez a topik kizárólag gamer, több pont egyes/virtuális térhangzású, vezetékes és vezeték nélküli fejhallgatókkal foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21551) SH4D0W2011


SH4D0W2011
őstag

'sszátokmeg. Már bocsánat. :D Akkora HyperX hype-ban vagyok itt az utóbbi napokban, na meg amúgyis régóta szemezgetek egy ilyen headsettel, hogy berendeltem egy Cloud Alphát. Hát kíváncsi leszek. :) Mall.hu-n most bitang áron megy (20.000 Ft), nem is bírtam tovább ellenállni.

(#21552) CrAck69 válasza SH4D0W2011 (#21551) üzenetére


CrAck69
senior tag

Én is láttam az emagon. 19.9
Ezert is van az előtted levő hszben a kérdésem. Melyiket eri meg.

Egyszer fenn....

(#21553) Kvelstadt válasza CrAck69 (#21550) üzenetére


Kvelstadt
veterán

En 8s néztem az alphát mikor már tervbe volt a cloud 2,és nekem.az volt lényeges külömbség h0gy volt hozzá usb-s rész amit a ps-be tudok dugni. Az alpha drágább is volt és csak jack-es. Persze gondolom jobb is de nem akartam pluszt ráfizetni meg még usb hangkártyát is venni.
Egyébként nagyon elégedett vagyok a cloud 2vel kényelembe, hqngzásba, mikrofonba és anyaghasználatban is!

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#21554) SH4D0W2011 válasza CrAck69 (#21552) üzenetére


SH4D0W2011
őstag

A Cloud II egy picit régebbi, sokaknál jól bevált típus, az Alpha még viszonylag új, de itt is írtak már róla akik próbálták, és nekik jobban bejött a hangja. Ha megvagy a virtual 7.1 és a cserélhető párnák nélkül, és nem nyűg lemondani a rendelést, én a helyedben inkább az Alphát venném, és még spórolsz is vele. De ha maradsz a Cloud II-nél, azzal sem jársz rosszul egyáltalán.

(#21555) daver88


daver88
aktív tag

(#21556) Mr.Kr$B válasza CrAck69 (#21552) üzenetére


Mr.Kr$B
tag

Még annyit hozzáfűznék a cloud alpha vs cloud 2-höz, hogy az alpha nem mindenki számára kényelmes. Akinek jobban eláll a füle, annak nagyon nyomni fogja a füleit az alpha kemény driverei. Ellentétben a cloud 2-nek nincsenek ilyen problémái (én nem tudok róla). Szerencsére nekem ezzel nincs gondom, de ez is egy nagyon fontos szempont a választáskor.

(#21557) Kvelstadt válasza Mr.Kr$B (#21556) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Én meg még annyit tennék a cloud 2höz (ez nem kontra akar lenni az alphának csak plusz infó) hogy jó puha a párnája.
Nekem ez azért nahy pozitívum mert szemüveges vagyok és a rédi fülesem szivacsa nagyon hozzányomta a szemüveg szárát a fejemhez és az egs idő után minden csak nem kellemes.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#21558) CrAck69 válasza Mr.Kr$B (#21556) üzenetére


CrAck69
senior tag

Vonzo a nagyobb driver, viszont hianyzik a cserélhető párna.
Szeretném az Alphat de ha el kezd a bőr hámlani le dobom az ékszijat.

Egyszer fenn....

(#21559) Mr.Kr$B válasza CrAck69 (#21558) üzenetére


Mr.Kr$B
tag

A párnák cserélhetőek :) Csak tartalékot nem adnak hozzá.

(#21560) Mr.Kr$B


Mr.Kr$B
tag

(#21561) CrAck69


CrAck69
senior tag

Mire meg rendelném már nem elérhető. :O
Erről lemaradtam.

Egyszer fenn....

(#21562) Mr.Kr$B válasza CrAck69 (#21561) üzenetére


Mr.Kr$B
tag

Hát ne tudd meg, hogy én hogy éreztem magam miután átvettem és egy nappal később le lett árazva :W

(#21563) CsonkaImo válasza CrAck69 (#21561) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Ennyiért elég durván jó vétel volt. Én nem csodálkozom, hogy elkapkodták.

(#21564) ricsi0307 válasza Mr.Kr$B (#21556) üzenetére


ricsi0307
senior tag

Pont akartam kérdezni, hogy ez a dolog normális-e, eddig soha nem használtam fejhallgatót, de ez így most hogy tegnap rajtam volt több órát, a bal fülem olyan szinten nyomta, hogy kénytelen voltam levenni. Nem lehet ezt valahogy kiküszöbölni? Nincs rá valami vastagabb vagy keményebb szivacs? Ha azt mondjátok jobb a hangzása mint a Cloud 2-nek akkor nem szívesen cserélném ki arra.

Mr.Kr$B: Én detto így jártam :W

[ Szerkesztve ]

(#21565) Mr.Kr$B válasza ricsi0307 (#21564) üzenetére


Mr.Kr$B
tag

Redditten olvastam, hogy valaki Brainwavz HM5 earpads-el használja az alphat, és az orvosolta a problémát. Ha van időd böngészgesd az oldalt, mert több javaslatot is láttam.

(#21566) ricsi0307 válasza Mr.Kr$B (#21565) üzenetére


ricsi0307
senior tag

Hát a hivatalos oldalon free shippingel 29.50$. Most vettem 30-ért a fülest és vehetek még 7000-ért egy másik márkától ra párnákat, hogy kényelmes legyen :D Ezen azért még agyalok egy kicsit :U

(#21567) KaitouP válasza SH4D0W2011 (#21551) üzenetére


KaitouP
veterán

'sszátokmeg én is azt mondom, nekem csütörtökön jött meg az Alpha 26 -ért, erre ti meg 20K -ért vehetitek. :DDD

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#21568) woci


woci
csendes tag

Sziasztok!

Fiam kinézett magának egy Sennheiser PC373D-t [link], viszont ennek az árát nem igazán tudom előteremteni. Mivel mostanában lesz szülinapja+névnapja úgy döntöttünk, hogy a család/rokonság összedob némi pénzmagot, de 45-50 ezernél így sem tudunk többet rászánni.
Találtam egy HyperX Cloud Revolver S -t: [link] ez mennyire vállalható?
Mindenképp ilyen combo kivitel kéne (külső USB hangkárytás)

előre is kösz
Péter

[ Szerkesztve ]

(#21569) CsonkaImo válasza woci (#21568) üzenetére


CsonkaImo
addikt

HyperX Cloud I vagy Alpha + 10-12 ezer körüli USB-s hangkártyával járnátok a legjobban. Ez a páros bőven megvan 50 ezerből, és ez a váó kategória lesz a fiadnak.

(#21570) Kvelstadt válasza woci (#21568) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Ilyen van a tesómnak és pont emiatt jöttem.
Bár neked címeztem a választ de a többiektől kérdezem.
Létezik hogy máris kontakt hibas a mikrofonja?
El szokott menni a hangja játék közben és olyankor szólunk neki, kicsit meghajlítja és megy megint.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#21571) woci válasza CsonkaImo (#21569) üzenetére


woci
csendes tag

Köszönöm a tippeket, ha valakinek esetleg más véleménye, ötlete van, ne tartsa magában...
Illetve USB hangkártyából mi az ami ilyen összegből kijön? Személy szerint egy E-MU 0404USB-t használok, de az más kategória. Mondjuk én csak zenét hallgatok rajta, egyáltalán nem játszom.

üdv
Péter

[ Szerkesztve ]

(#21572) CsonkaImo válasza woci (#21571) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Asus Xonar U3, Creative Sound Blaster G1 (ez azt hiszem csak 1db 4 pólusú jack-es, szóval nincs külön mikrofon bemenet), Creative Sound Blaster E1. Hirtelen ennyi, de biztos van több is.

[ Szerkesztve ]

(#21573) zsoika válasza CsonkaImo (#21572) üzenetére


zsoika
addikt

"Creative Sound Blaster G1 (ez azt hiszem csak 1db 4 pólusú jack-es, szóval nincs külön mikrofon bemenet)"
Érdekes! De jó lenne ha a ASUS D1-emen is olyan lenne! Cloud 2 -t kihúztam az USB-s hangkártyából és most vennem kell 2x3pin to 1x4pin hosszabbítót...mondjuk ha lenne is rövid lenne a kábele.

[ Szerkesztve ]

(#21574) woci válasza CsonkaImo (#21572) üzenetére


woci
csendes tag

Szia

Nagyon köszönöm, kicsit még olvasgattam, így valószínűleg az Alpha lesz a befutó, egy Asus Xonar U5-el megtámogatva.

(#21575) Muzlii


Muzlii
csendes tag

Sziasztok!

Most rendeltem egy Arctis 7 fulhalgatot, eddig Razert hasznaltam de mindeki dicserte szoval kiprobalom a steelseriest. Van itt esetleg valaki akinek van velemenye rola?

Mien usbs video kartyat ajanlotok hozza? Creative Sound BlasterX G5 vagy eleg a G1 esetleg a ASUS Xonar U7? Vagy esetleg valami mas?

Valaszotokat elore is koszonom! :)

(#21576) CsonkaImo válasza Muzlii (#21575) üzenetére


CsonkaImo
addikt

G5 vagy az U7 overkill ahhoz a fejeshez. G1 illetve U3 bőven elég.

[ Szerkesztve ]

(#21577) Muzlii válasza CsonkaImo (#21576) üzenetére


Muzlii
csendes tag

A problema az hogy talaltam ebayen egy sracot aki annyiert arulja a G5 ot mint a bolt a G1 et...

https://www.ebay.co.uk/itm/Creative-Sound-BlasterX-G5-7-1-Headphone-Surround-HD-Audio-External-Sound-Car/292460104175?_trkparms=pageci%3A23218268-23a3-11e8-86cf-74dbd18016d0%7Cparentrq%3A0b161ba41620a866b4691d66fffd8b27%7Ciid%3A1&_trksid=p2481888.c100675.m4236

(#21578) CsonkaImo válasza Muzlii (#21577) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Ebben az esetbennyilván megéri a G5-öt választani, ha biztos vagy benne, hogy azt fogod kapni. Mert ez tényleg jó ár.

[ Szerkesztve ]

(#21579) Muzlii válasza CsonkaImo (#21578) üzenetére


Muzlii
csendes tag

Hat igen, eleg gyanus meg ugye Amcsibol jon, de ebay guarantee van rajta. Szerinted adjak neki egy eselyt?

(#21580) CsonkaImo válasza Muzlii (#21579) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Pénzedet nem fogod elveszteni. Neked kell eldönteni, hogy megéri e az esetleges reklamálást, ha kamu terméket kapsz.

(#21581) B4ndiBuild3r


B4ndiBuild3r
tag

Sziasztok!

Két fejhallgató között vacilálok:

Astro A40TR
ASUS ROG Strix Fusion 500

Ha eltekintünk az ártól (egy akció keretében kb. azonos áron tudok hozzájuk jutni) és tisztán a fejhallgató képességeit nézzük, akkor melyik lenne a jobb befektetés?

Kizárólag PC játékra használnám.
ASUS ROG Maximus X Hero alaplapom van. (annak a gyári integrált hangkártyájába lenne bekötve az Astro, ha az bizonyulna a jobbnak) Mennyire számít jónak ez a gyári? (SupremeFX CODECs S1220)

Aki jártasabb az Astro márkában az elmondaná nekem, hogy pontosan mi ez a "MixAmp Pro TR", amit lehet kapni a fejes mellé?

Melyik a legjobb alternatíva? Simán a füles az onboard hangkártyába / a MixAmp Pro TR-val / simán a fülest egy újonnan megvásárolt ASUS Strix Soar-ba kötve? És mekkora érzésben a 3 között a különbség?

Esetleg van más fejhallgató javaslat?
Maximum 75 ezer forintot tudok rászánni. Vezetékes vagy vezeték nélküli legyen. Legyen rajta mikrofon. Nem szükséges, hogy világítson. A fülpárna alakja mindegy, átlagos méretű a fülem.

[ Szerkesztve ]

„We all make choices, but in the end our choices make us.” Andrew Ryan (BioShock)

(#21582) 3RROR


3RROR
aktív tag

Sziasztok. Astro A10el vannak tapasztalatok?

(#21583) SH4D0W2011 válasza 3RROR (#21582) üzenetére


SH4D0W2011
őstag

Szia!

Igen, itt például. :K

(#21584) freemail.hu


freemail.hu
csendes tag

Srácok elmondom a történetem: /nem vagyok nagy szakértő , hétköznapi felhasználó vagyok , és általában kiegyező típus vagyok, tehát mindenben a jót megtalálom /

Black fridaykor vettem egy Kingston HyperX Cloud Gaming Headset -et . Nagyon megvoltam elégedve vele , kényelmes / egész napos viselés után sem éreztem hogy fejemen van/ , játékra használtam Xbox, Ps4 ./ tökéletesen hallottam minden zajt / .

Konzolvilágnál 30e leakciózva HyperX Cloud Alpha Pro Gaming Headset , mondom eladom a régit és veszek egy Alpha-t !

Eladtam a haveromnak a régit és Alpha meg is jött.....

A hangzása tisztább, ez tény, előnye ezzel ennyi hiszen , ugyanúgy hallottam mindent a régin is csak most kicsit tisztábban. Más előnyét nem nagyon érzem.

Viszont a hátránya ahogy egy előző felhasználó is írta nekem is nyomja a bal fülem , egy fél óra eltelte után!!!! Kisebb a fülkagyló is!!
A Cloud gaming-et egész nap használat után sem éreztem , hogy a fejemen van, meg igazság szerint könnyebb is volt !
Ez egy fél óra elteltével nyomja a fejem és nehezebb is a régihez képest !

Ez az én véleményem, de ahogy mondtam általában én megalkudó vagyok , de ez rossz nekem is... Legszívesebben visszaküldeném a 15 nap még nem járt le , csak az a baj a Cloud Gaminget eladtam a haveromnak, de ha nem adtam volna el neki simán visszaküldtem volna és használom a régit.

Ahogy írtam ez csak az én véleményem, nem akarok senkit lebeszélni róla , meg lehet másnak ez tökéletes , szerettem volna , hogy nekem is az lett volna. :((

(#21585) Mr.Kr$B válasza freemail.hu (#21584) üzenetére


Mr.Kr$B
tag

Habár nekem nem fáj tőle a fülem(csak ritkán, ha rosszul teszem fel a fejemre), azért ráírtam egy hyperx moderátorra redditen még egy hete, hogy milyen megoldást javasolna ilyen esetekre. Azt mondta, hogy tudnak küldeni új fülpárnákat vastagabb memóriahabbal, cserébe majd meg kell osztanom velük tapasztalataimat. Azóta kaptam emailt a hyperx supporttol, hogy küldik fülpárnákat, amilyen hamar csak tudják. Szóval majd ha megjött, itt is leírom a tapasztalataimat.

(#21586) atti78


atti78
csendes tag

Van itt vki akinek van Hyperx Cloud Alpha-ja és kényelmes a viselete 3-4 óra használat után is?
Olvastam a belinkelt reddit-es javaslatokat, fura, hogy egy ilyen termékbe puha wc papirt kell belerakni :)))), de ha orvosolja a problémát..

Amúgy úgy vélem nekem normális a fülem, nem áll el, de ez igen szubjektív dolog, és csak akkor derül ki igazán hogy kényelmes-e, ha már megvettem.. de akkor már késő..

(#21587) atti78 válasza Mr.Kr$B (#21585) üzenetére


atti78
csendes tag

Köszi, légyszi majd képet is tölts fel, ha lehet

(#21588) Mr.Kr$B válasza atti78 (#21587) üzenetére


Mr.Kr$B
tag

Fogok majd, ha tényleg vastagabb. Szintén redditten olvastam egy pár hónapos posztot, hogy valakinek már megjött az új párnái, de szerinte ugyanolyan vastagok mint a gyári. Emiatt vannak kétségeim, de azóta eltelt egy kis idő, remélem fejlődtek azóta. Mindenesetre lesz majd tartalék, ha nem is jobb.

(#21589) Kerteszx


Kerteszx
csendes újonc

Sziasztok, melyiket ajánlanátok játékra az alábbi fejhallgatók közül? Esetleg van-e más javaslat?
A keret nagyjából 50 e.
Sennheiser GLP 300
Razer Kraken Pro V2
SteelSeries Arctis 3 7.1
Logitech G633

A kényelem az egyik fő szempont(huzamosabb ideig rajtam lenne).

Köszönöm

(#21590) CsonkaImo válasza Kerteszx (#21589) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Sennheiser szerintem a legjobb választás. Kényelmes, könnyű, rugalmas és jó minőségű műanyagot használnak.

(#21591) Kerteszx válasza CsonkaImo (#21590) üzenetére


Kerteszx
csendes újonc

Köszönöm, érdemes hangkártyát venni hozzá? a mai napig a siberia icemat v2-ből visszamaradt USB-s hangkártyát használom az összes fülesemhez.

(#21592) CsonkaImo válasza Kerteszx (#21591) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Igen. Egy 10-15 ezer körüli hangkártyára érdemes beruházni. Az jelentősen jobb lenne mint az alaplapi hangvezérlő, vagy az USB-s adapternél amit használsz.

(#21593) Kerteszx válasza CsonkaImo (#21592) üzenetére


Kerteszx
csendes újonc

Creative SB X-Fi Surround Pro 5.1 USB
Ez megfelelő lenne? sosem volt még hangkártyám.

Köszi

(#21594) CsonkaImo válasza Kerteszx (#21593) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Jó lesz. :K

(#21595) itroh


itroh
tag

Sziasztok!
Hyperx Cloud Alpha + Asus Xonar U3 párossal van valakinek tapasztalata Ps4-en?
(ott is kérdeztem de még választ nem kaptam)
Nem érzékeli a mikrofont.

(#21596) SH4D0W2011


SH4D0W2011
őstag

Nem tudom, érint-e mostanában valakit, a Konzolkirálynál akciósak az Astro headsetek.

(#21597) Redlight2


Redlight2
tag

Sziasztok!

Mi a véleményetek a Logitech G533 Wireless Gaming Headset -ről? Egy hyperx cloud II-höz képest rosszabb, jobb? Elsősorban játékokhoz használnám és eddig a cloud volt kinézve,de a vezetéknélküliség csábító... :) Fontos a jó basszus :D

(#21598) F.B.I. válasza itroh (#21595) üzenetére


F.B.I.
veterán

Miért nem dugod csak simán a joyba a fejest? Iszonyat hangerő van így is, pedig már 40 múltam, mégsem bírom max. hangerőn.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#21599) itroh válasza F.B.I. (#21598) üzenetére


itroh
tag

Szia!
Mert nem hajtja ki rendesen. Nem csak hangosabb, hanem sokkal teltebbek, "vastagabbak" a hangok egy erősítős megoldásnál. De abban igazad van, hogy elég hangos tud lenni alapból kontrollernél is. A probléma, ami engem leginkább zavar, hogy miért nem működik ez a páros egymással.

(#21600) CsonkaImo válasza Redlight2 (#21597) üzenetére


CsonkaImo
addikt

50mm-es drivertől erőteljesebb basszus várható, meg a Cloud amúgy is V karakterű. Szóval ha szereted a mélyeket akkor Cloud.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.