Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-12 13:26:52

LOGOUT.hu

Ez a topik kizárólag gamer, több pont egyes/virtuális térhangzású, vezetékes és vezeték nélküli fejhallgatókkal foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21101) F.B.I. válasza djg (#21100) üzenetére


F.B.I.
veterán

Én anno csak az A40-et használtam, a joyba dugva PS4-el, bár nem állított elő, térhangzást de teljesen korrekt minőségben szólt. Azonban ezt a minőséget a HyperX is hozza, bár kényelemben az A40, nálam mindent vitt. A Mixamp meg egy nagyon jó kis cucc, tényleg ajánlom, bár Hyperx-el nem próbáltam de az A40-el tökéletes páros volt. Ha csak PS4-hez lesz, előbb csak próbálj egy HyperX-et magában, lehet utána nem is kell a Mixamp... bár ha jó áron van.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#21102) venom8888


venom8888
őstag

mi a kulonbseg a roccat kave analog 5.1 vs roccat kave XTD analog 5.1 kozott?

(#21103) djg válasza F.B.I. (#21101) üzenetére


djg
aktív tag

Igen, ez a cel.
Most megveszem a cloudII-t, kiprobalom igy. A mixampot 30-ert lattam most ujonnan a legolcsobban, ami nem keves, de altalaban a legtobb helyen igy is 40k onmagaban... nem tudom er-e 30-at is egyaltalan, de ps4-hez is hasznalhato optikaival, viszont en PC-re kotnem. Ugyanis egyreszt pc-ben nincs hangkartyam csak az alaplapi, tehat elvileg ez feljavitja a hangminoseget :F masreszt pedig FPS jatekok inkabb ott kerulnek elo, igy a tertagitas es 7.1 inkabb ott jonne jol.
Annyira dicserik cikkekben, vlogokban, hogy hajlok ra, hogy beszereztem. Szerinted meger ennyit a tudasa erre a celra?

(#21104) CsonkaImo válasza venom8888 (#21102) üzenetére


CsonkaImo
addikt

XTD újabb kiadás, ennyi a különbség. Véleményem szerint mindegyik borzalmasan szól.

(#21105) F.B.I. válasza djg (#21103) üzenetére


F.B.I.
veterán

Passz, soha nem használtam PC-el sajnos. Ott egy Creative külső USB kártyám volt, THX minősítéssel, az odavágott.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#21106) djg válasza F.B.I. (#21105) üzenetére


djg
aktív tag

Hat akkor majd elvalik.
De a hyperx-el szerencsem volt, mert el volt arazva MM-ben, 30 helyett 25-re.

(#21107) sNk77


sNk77
aktív tag

Sziasztok, Aqua végül a Game Onet küldte, de a dobozán nem találtam sehol, hogy 50 Ohmos lenne. Zene hallgatásra már most jobb mint egy AthM50x ami bejáratva, ez pedig éppen most "járódik" be. Egy problémám van vele, hogy a Rainbow Six Siege az elég halk ezzel a headsettel, amit nem értek ezzel kapcsolatban, hogy ha kimentek egy videót és VLCben megnézem akkor ott hangosabb a játék. Siegeben 100, Windowsban 100, alaplapi driverben 100on a hang. M50Xel is 100on van a hang Siegeben, de legalább megfelelő a hangerő. Lehet, hogy kéne a Sennheisernek egy jobb hangkártya? Mennyek ezzel a dac/amp topicba?

nádpálca

(#21108) Shaza válasza kasa85 (#21055) üzenetére


Shaza
senior tag

Szia!

Nekem is 350-em van ;érdemes megvenni hozzá a "sima" kábelt?

(#21109) Shaza válasza CsonkaImo (#21067) üzenetére


Shaza
senior tag

Mit ajánlanál 50k körül?

(#21110) venom8888 válasza CsonkaImo (#21104) üzenetére


venom8888
őstag

Sokan pedig el vannak ajulva milyen csodasan szol. Minden esetre vettem egyet. Hetfon kiderul milyet szol.

(#21111) CsonkaImo válasza Shaza (#21109) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Sennheiser Gaming szériáját.

(#21112) Laraxior


Laraxior
titán

Hello!

[link]

Ez a Logi G933 mennyire ajánlott? :F
Minden másnap feljön a szomszéd, hogy dübörög a hangfal. :O Pedig nem szól hangosan, ezért muszáj valamit keresnem helyette. Hangkártyám nincsen, külön, csak az alaplapi.
Igazából Razer-t szeretnék, de vezetéknélkülit, és olyan 200EUR alatt.
...és jó lenne, ha a fejemen támaszkodna, nem a fülemen, mert az nem nagyon bírom, korábban már volt egy Razer Barracudám, de nem bírtam :(

:R

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#21113) chungee


chungee
addikt

Napot!

Van egy usb-s 5.1-es csodám. Az usb-n keresztül megy minden. Nem led-nek való. Hol tudom beállítani hogy ne kelljen váltogatnom a hangfal és a fejhallgató között:F Jelenleg mindig itt kell váltanom ha egyik vagy másikat akarom használni :(

(#21114) CsonkaImo válasza Laraxior (#21112) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Semmi extra. Vezeték-nélküli g430, némi leddel meg feltűnőbb gamer design-nal. Kopogós-csillogós és törékeny műanyaggal.

(#21115) Laraxior válasza CsonkaImo (#21114) üzenetére


Laraxior
titán

...és hangügyileg? :F

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#21116) CsonkaImo válasza Laraxior (#21115) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Átlagos. 40mm-es driverek, nem szólnak hatalmasat, de elmegy.

(#21117) Laraxior válasza CsonkaImo (#21116) üzenetére


Laraxior
titán

...es a g533 is hasonlo? Az is hasonloan jo arban van most. Latom h vezeteknelkuli.
Razer Tiamat 7.1 lenne az igazi de az vezetekes, nem nagyon akarok mar tobb kabelt. :(
Pedig abbol is van egy a Saturnban learazva. :D

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#21118) CsonkaImo válasza Laraxior (#21117) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Nem ismerem, de gondolom hasonló. Nincs lehetőséged kipróbálni? Az lenne a legjobb, lehet neked megfelelne.

(#21119) djg válasza F.B.I. (#21105) üzenetére


djg
aktív tag

Felmerult bennem mas lehetoseg most, erre utaltal szerintem Te is.

Szoval eleg jol szol a Cloud ll, ez teny.
G35-ot valtott, van kulonbseg na.

A mixamp mellett most felmerult bennem ez: ASUS XONAR U7
Valamivel olcsobb es elvileg ugyanazt tudja, legalabbis pc-n. Ez a termek most 22k korul van, a mixamp 30. Utobbi talan tobbet nyult, de ennek jo reszet nem hasznalnam. Ami miatt jo, hogy a mixamp ps4-re is kotheto, ezt talan hasznalnam, bar a kabelezes miatt kicsit kotottebb, mint csak a controllerbe dugni a fulest.
De olyat is olvastam kulfoldi forumon, hogy a mixamp pc-re penzkidobas, ps-hez jo, pc-re meg inkabb a fent nevezett asus. Nem igazan ertem miert?

Szoval a kerdes, hogy ismerve a Cloud ll kepessegeit erdemes-e barmelyiket is vennem, adna-e igazan pluszt barmelyik? Amit varnek: meg szebb, tisztabb hang, precizebb terhangzas es tagabb tererzet.
(Cloud ll extra tudasa l-hez kepest asszem itt irrelevans, mert jacken kell majd hasnalnom, megkerulve a donglet).
Hasznalat: csak single es multi jatekok.

[ Szerkesztve ]

(#21120) Laraxior válasza CsonkaImo (#21118) üzenetére


Laraxior
titán

Nemigazan, csak visszakuldeni tudom ha nem jo. Megrendeltem a 933-at. Arrol tobb jot olvastam es csak 50€ a kulonbseg. Mindegy, csak a szomszed ne jojjon fel a basszus miatt. :D Pici a szoba a Z906-nak. :W

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#21121) F.B.I. válasza djg (#21119) üzenetére


F.B.I.
veterán

A Mixamp A40-el, PS4-en, adott hozzá bőven. PC felhasználásról és a Hyperx-el való ilyen szintű együttműködéséről nem tudok nyilatkozni sajnos de gondolom igen, tud ahhoz is hozzá adni.

Esetleg YouTube videók és az ottani hozzászólások tudnak, jobb támpontot adni, van egy pár fent.

[ Szerkesztve ]

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#21122) mtibee2 válasza chungee (#21113) üzenetére


mtibee2
tag

Egyszerűbb megoldás szerintem csak Windows 10 alatt van, ott a tálcán lévő hangerő ikonra bal egérgombbal kattintva előjön az aktív lejátszóeszközök listája, ahol ki lehet választani, hogy melyiket szeretnéd hallani.

(#21123) CsonkaImo válasza Laraxior (#21120) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Oké, tapasztalatod majd megírhatod, ha lesz kedved.

(#21124) dsr


dsr
senior tag

Sziasztok! :)
Fejhallgató vásárlás előtt állok , ebben kérném a segítségeteket , ki milyet ajánlana?

(1) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Fps játékok, filmnézés, kis zene néha.

(2) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
25.000 ft.

(3) Vezetékes vagy vezeték nélküli?
Vezetékes.

(4) Circumaural vagy supraaural?
Circumaural.

(5) Mikrofonos vagy mikrofon nélküli?
Mikrofonos.

(6) Milyen hangzást vársz?
5.1, 7.1

(7) Milyen csatlakozású legyen?
Jack / USB.

(8) Milyen hangkártyával rendelkezel (miről hallgatnád)?
Asus z170 Pro gamer alaplap integrált hangkártyájával.

Előre is köszönöm a segítséget! :))

(#21125) manya777


manya777
tag

Sziasztok. Nagyon hálás lennék ha tudnátok tanácsot adni.
Játékhoz szeretnék venni valami viszonylag olcsó, de azért nem is a leggagyibb mikrofonos fejhallgatót, olyan 15-20 k környékén. Igazából pár dolgot szeretnék a terméktől, azt hogy játékban (ez kb Pubg, CSGo), filmnézés, meg zenehallgatás nem szempont.
1 Nagyjából halljam az ellenségek lépteit, lövéseinek irányát.
2 Ha beszélni kell a csapattársaim engem halljanak, de a többnyire körülöttem nyüzsgő és játszó gyerekeim által kibocsátott hangokat már ne.
3 Lehetőleg legyen kényelmes viselni.
4 És lehetőleg ne hulljon darabjaira rendeltetésszerű használat mellett mondjuk 2-3 hónap után.
Már nagyjából megvan az irányvonal, csak kicsit össze vagyok zavarodva a témában, mert soha sem használtam ezeket a termékeket, és nem vágom mégis mi köztük a különbség, előny, hátrány, ilyenek. A logitech "G" s- cuccait néztem ki, többnyire jót olvastam róluk, és abban az árban vannak amit még hajlandó lennék kiadni. Csak hát minél többet néztem annál több jött szembe. g230, g231, g233, g430.
A G230 a színe miatt tetszik, (kb minden vörös fekete a Pc-m körül) A G430 is jónak tűnik (bár már kiokosítottak hogy a virtuális 7.1 a játékban semmilyen előnyt nem jelent a sztereohoz képest, sőt). Aztán láttam g233 at aminek levehető a mikrofonja, többféle kábel adnak hozzá... Szóval van ezek között a fejhallgatók között lényegi különbség hangzásban, vagy mikrofon ügyileg? Vagy vegyem amelyik szimpatikusabb mert nagyjából ugyan azt adják?
Mondjuk az sem segít dönteni hogy volt aki azt ajánlotta jobban járok ha veszek egy fejhallgatót pl Supralux hd681 evo, és hozzá külön egy mikrofont :U De mondjuk ezen nincs hang-szint szabályzó, ami azért jól jönne. Jó lenne egy utolsó "lökés" hogy végre rászánjam magam valamelyikre :)

i5 12600k - Asus Maximus VI Hero , 2x16 Gb ddr4 3200 Ram.

(#21126) galaktikus


galaktikus
aktív tag

Sziasztok!

Kicsit elkezdtem beleásni magam a témába, és ide jutottam az általatok mutatott nyomvonalon:

Erről a fejesről mi a véleményetek?

Továbbá emellé egy Xonar DGX 5.1 vagy egy Xonar DS 7.1 hangkari ajánlott inkább? Hanminőség beli különbség van? a DGX 11 ezer kürül van, a DS 15 ezer körül. :R

Szerk.: Főleg FPS-ek mellé kellene.. CS:GO és társai.. ezért a jó térhatás nem ártana.

[ Szerkesztve ]

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#21127) SH4D0W2011 válasza manya777 (#21125) üzenetére


SH4D0W2011
őstag

Szia!

A Logi fejeseiről sokat lehet olvasni, hogy anyagfáradás miatt egy idő után egyszerűen eltörnek, bár azt nem tudom pontosan, mely típusokra a legjellemzőbb.
20.000 Ft felett valamivel van HyperX Cloud (emag-on most 17 a legalapabb Core verzió), vagy Astro A10.

(#21128) CsonkaImo válasza manya777 (#21125) üzenetére


CsonkaImo
addikt

HyperX Cloud Stinger. Vörös-fekete, és elég jól össze van rakva. Mikrofon tesztet YouTube-on tudsz nézni, és az alapján talán el tudod dönteni, hogy megfelel e.

(#21129) Laraxior válasza CsonkaImo (#21123) üzenetére


Laraxior
titán

:K :R

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#21130) Satan_Claus válasza manya777 (#21125) üzenetére


Satan_Claus
senior tag

Én ugyanezen filózom már jó ideje, rengeteg külföldi tesztben azt olvastam, hogy egy nagy térrel rendelkező füles sokkal többet ér FPS-ben egy akármilyen 7.1 fülesnél. Szerintem benevezek én is egy sztereo fülesre (Takstar HD 2000 vagy az említett HD681 EVO) Zalman mikrofonnal, de ez a mikrofon neked nem lesz jó, mert minden hangot összeszed. Az egész meg is van a Hyperx Cloud II töredék árán. (HD2000 22 Euro, HD681 Evo 29, a mikrofont most rendeltem meg 7,30-ért, a Cloud II meg 76 Euro). Csak azt nem tudom, megéri-e a dupla pénzt, mert ha mondjuk (tudom, hülyeség, de) 10%-kal szebb a hangzása, akkor nem éri meg nekem.

Védd az állatokat! Egyél embert.

(#21131) manya777


manya777
tag

Köszönöm srácok a tanácsokat!
Újabb 3 nem is akármilyen "versenyző" ... Egy hete olvasgatom a különféle fórumokat, termékkel kapcsolatos véleményeket, most kezdhetem előröl :D Az Astro is jól néz ki, jókat írnak róla, a Cloud Stinger is. És az áruk is baráti. Ami a HyperX Cloud Stingert illeti, megnéztem egy két youtube os tesztet, de nem nagyon beszéltek arról hogy mennyire szellőzik. Úgy értem ezzel a műbőr bevonatú párnákkal mennyire lehet beleizzadni, illetve kapható e rá külön párna plüss anyagból?

Egyébként ez a legalapabb Cloud Core verzió ami jelenleg17 k ért is kapható miben tér el a HyperX Cloud (KHX-H3CL) jelenleg kb 25 k ért árult verziótól? Kevesebb a hozzá járó kiegészítő, vagy esetleg tudásban marad el ?

i5 12600k - Asus Maximus VI Hero , 2x16 Gb ddr4 3200 Ram.

(#21132) F.B.I. válasza manya777 (#21131) üzenetére


F.B.I.
veterán

Kevesebb kiegészítő..

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#21133) SH4D0W2011 válasza manya777 (#21131) üzenetére


SH4D0W2011
őstag

Itt az oldal alján van egy egész jó összehasonlító táblázat.

(#21134) SH4D0W2011 válasza sNk77 (#21107) üzenetére


SH4D0W2011
őstag

Nem ismerem a játékot, de nincs valami 5.1, 7.1, Home Theater vagy akármi hangbeállítás bekapcsolva?

(#21135) venom8888


venom8888
őstag

Sziasztok. Vettem egy Roccat Kave fulest 5.1 analog. Az a bajom hogy szerintem nem teljesen ismerte fel a gepem a fulest,es rosz minosegu a hangzasa. Battlefield 1 ben az audio menuben is csak az elozo fulesemnek a neve van benne. Van ehhez valami Driver?

(#21136) venom8888


venom8888
őstag

az alaplapom asus pro gaming z170 van rajta bemenet az oszes jack nek. Akkor mi a baja?

(#21137) salieven


salieven
aktív tag

Sziasztok.

Szeretnék egy olyat kérdezni hogy akinek esetleg van valami infója vagy tapasztalata hogy mi lehet a 2 között a különbség az legyen oly kedves és írja le nekem.

A képen látható zöld kerettel jelölt Hyperx Cloud fehér headset-em van most ami már 3 éves és kicsit kopott szegény (főleg a műbőr fülpárna és a velúrt valahogy nem kényelmes), és az érdekelne hogy mi lehet a különbség a képen pirossal jelölt headset között mivel a hyperx oldalán nem is látok ilyen nevűt csak a Hyperx Cloud X-t vagy a Hyperx Cloud Silvert, az egyik ugye XBOX kiadás és az még drágább ugye, a másikról meg nem találtam több infót.

Ha cserélnék akkor megvenném az olcsóbbat ha nem tud kevesebbet hiszen olcsóbb ugye :D

Válaszokat előre is köszönöm, ha bárki tud bármit ezekről ne tartsa magába :R

[ Szerkesztve ]

PSN: salieven

(#21138) CsonkaImo válasza venom8888 (#21135) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Mivel analog, így nem szükséges hozzá driver, ezért nincs is. Kave-nek elég gyenge a hangminősége, de lehet az alaplapi hangvezérlő driverében van elállítva valami.

(#21139) venom8888 válasza CsonkaImo (#21138) üzenetére


venom8888
őstag

asus pro gaming z170 ezzel az alaplapi hangkartyaval hasznalom, a basszus az nagyon jo zenek alatt. De kulonosebben se jatek alatt sem youtube 5.1 teszt videok alatt nem erzem hogy terhangzas lenne.

(#21140) CsonkaImo válasza venom8888 (#21139) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Nekem volt Kave-em, térhangzás és a hangminőség is 0 volt. Ez ennyit tud szerintem.

(#21141) venom8888 válasza CsonkaImo (#21140) üzenetére


venom8888
őstag

es most milyened van?

(#21142) CsonkaImo válasza venom8888 (#21141) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Beyerdynamic DT 770 Pro meg egy Beyerdynamic Custom Street, de játékra jelenleg egyiket sem használom, mert most nincs PC-m.Egyébként Creative Sound Blaster Z-vel, meg egy Presenter 2 fejhallgató erősítővel használtam a DT 770 Pro-t játékra, és nagyon bevált. A Custom Street mobilhoz van.

(#21143) Satan_Claus válasza salieven (#21137) üzenetére


Satan_Claus
senior tag

Miért nem veszel rá új párnákat?

Védd az állatokat! Egyél embert.

(#21144) lostprophet válasza salieven (#21137) üzenetére


lostprophet
aktív tag

Ha csak a fülpárna kopott, és még garis a termék, írhatsz a Kingstonnak (CustomerService@hyperx.eu), hogy küldjenek cserepárnát. Nekem 2 hónappal a gari lejárta előtt ingyen küldtek.

[ http://lostprophet.hu ] Játék és számítógépes programfordításaim oldala

(#21145) STC Speed


STC Speed
őstag

Sziasztok!

20-25 körül keresek gamer fülest, 7.1 es hangkártyám van.
A lényeg: kényelmes legyen. most van egy Logitech G430 am de megfádul a fejem, ha 1 órán át használom :(
HX Stinger esetleg?

(#21146) djg válasza STC Speed (#21145) üzenetére


djg
aktív tag

A Stinger most itt pont akcios, ha ez segitseg.

(#21147) STC Speed válasza djg (#21146) üzenetére


STC Speed
őstag

Pont emiatt kérdezem, köszi!
Van olyan hangminőség,mint a G430 nál? Vagy inkább sima cloud?, az is akcios!

(#21148) CsonkaImo válasza STC Speed (#21147) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Sima Cloud jobb, de minimum egy jobb alaplapi hangvezérlő kell hozzá.

(#21149) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

sziasztok. idéznék, mert rossz helyre írtam :D

" adott a gépem, amiben Xonar DGX dekkol. évek óta használom egy Asus Cerberus fejhallgatóval (a legelső szériással), aminek elhalt a műbőr borítása, ami annyira nem nagy baj, de... ezáltal számomra csere érett lett.
de 2017 van, itt a xonar, csak kéne vmi, ami 5.1/7.1-et is tud. ha már játszom néha ezzel a csodamasinával :C
amiken átfutottam, SteelSeries Siberia sorozat, vagy ASUS féle ROG/STRIX cumo...
a lényeg, hogy szeretnék jack csatlakozón maradni, nem kell nekem USB-és, szeretném használni a xonar-t, ha lehetséges. valamint jó, ha 60mm+ -os a fülre telepedő része, nem szeretem a kis fejhallgatókat
és nagy előny, ha kábeles!!
nagyon köszönöm "

:R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#21150) djg válasza STC Speed (#21147) üzenetére


djg
aktív tag

Nem tudom sajnos.
En G35-rol valtottam Cloud2-re a mult heten. Nekem nincs jo hangkarim, ezert kellett az usb-s.
Nekem kenyelmesebbnek tunik hosszabb hordasra annal, bar azt is nagyon szerettem, de ez jobban szol az teny!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.