Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-12 13:26:52

LOGOUT.hu

Ez a topik kizárólag gamer, több pont egyes/virtuális térhangzású, vezetékes és vezeték nélküli fejhallgatókkal foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20601) Redneck válasza steelsec (#20599) üzenetére


Redneck
veterán

Köszönöm a választ! Mondtam neki ha nem akar mellényúlni, a Cloud II tuti, de ezt is érdemes kipróbálni. :K

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#20602) Tanisz válasza CsonkaImo (#20600) üzenetére


Tanisz
senior tag

Igen, teljesen jogos, magamnak megbízhatót akarok, mert főleg munkára kell.
Csak gondoltam tennék egy próbát egy kínai márkával is úgymond :)

Köszi szépen :)

[ Szerkesztve ]

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#20603) dudLee


dudLee
tag

Most igen jó áron kapható az ajánlott Creative SB H5 TE
[link]

(#20604) cellukx válasza dudLee (#20603) üzenetére


cellukx
tag

:Y Akinek van hozzá dedikált hangkártyája, annak kötelező darab ennyiért. Nálam augusztus 3. óta teszi a dolgát :)

(#20605) Vagany


Vagany
őstag

Tegnap megérkezett a HYPERX Cloud Core a Gearbestről [link]. Nagyon szuper!!! Nem emlékszem, hogy itt vagy a fejhallgatós topicban hívta fel valaki rá a figyelmemet, de utólag is köszönet érte. Augusztus 16-án este rendeltem és 28-án hétfőn meg is hozta a DPD, kis szerencsével péntekre is megkaphattam volna (25-én), de így is nagyon jó időt futott. Jelenleg is flash sale-ben megy 57.99$ ez is elég jó ár, de lehetett hozzá használni elektronikai cuccokra vonatkozó 13%-os kupont (a GB oldalán volt [link]) igaz így a teljes árból (61.99$) vonta le a 13%-ot, de kicsivel a flash sale ártól is jobb lett (53,93$) az ára. Ehhez csak az EU express szállítás jött még rá (4,22$) ezzel a szállítással nincs VÁM és ÁFA sem. Így 15000 Ft-ból kijött a legalapabb Cloud :C , extra cucc nincs annyi mint az alap cloud I.-ben (pl. hangerő szabályozó, extra fülpárna nincs), konkrétan a fejes a hosszabító/splitter kábel meg a mikrofon van a dobozban, ázsiai verzió [link], de ugyanaz mint a többi cloud core. Ennyiért Bestuy.

-<[]>- https://mowned.com/vagany

(#20606) topjoyy válasza dudLee (#20603) üzenetére


topjoyy
tag

Ez jobb mint a HyperX Cloud Stinger?

(#20607) enamessias


enamessias
aktív tag

Üdv!

Hol (vagy kinél) lehet kipróbálni egy HyperX Cloud II-t?

A számítógépem nem öreg, csak klaszikus.

(#20608) CsonkaImo válasza topjoyy (#20606) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Jelentősen jobb.

(#20609) Redneck válasza CsonkaImo (#20608) üzenetére


Redneck
veterán

Érdemesebb ezt venni mint a Stingert ha csak alaplapi hangkártya van? Havernak ASUS B85-M GAMER lapja van.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#20610) strynox válasza Redneck (#20609) üzenetére


strynox
tag

Egyik sem USB-s tehát az alaplap nem igazán befolyásolja az összehasonlítást. Jobb, mint a stinger.

(#20611) Redneck válasza strynox (#20610) üzenetére


Redneck
veterán

Az alaplapi hangkártya miatt írtam, nem ismerem őket. Nekem SB Rage van, szeretem, olyat akarok neki amivel nem lő mellé.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#20612) CsonkaImo válasza Redneck (#20609) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Érdemesebb szerintem. Nem rossz lap ez, az USB-s adapterek sem tudnak többet. Hangkártyával nyílván jobb lenne, de arra később is be lehet ruházni.

(#20613) Redneck válasza CsonkaImo (#20612) üzenetére


Redneck
veterán

Nekem is ez van, de sosem próbáltam a hangkártyát. Megmondom neki, köszönöm a tippet!

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#20614) koxx


koxx
MODERÁTOR

Ahoj, összeírtam a kívánságlistám

(1) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Kizárólag játék
(2) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
60k +- pár ezer
(3) Vezetékes vagy vezeték nélküli?
Vezetékes
(4) Circumaural vagy supraaural?
Circumaural
(5) Mikrofonos vagy mikrofon nélküli?
Mikrofonos
(6) Milyen hangzást vársz?
Stereo, ha esetleg többet tud az se baj
(7) Milyen csatlakozású legyen?
Jack
(8) Milyen hangkártyával rendelkezel (miről hallgatnád)?
Integrált hangkártya, Asrock Z170 Extreme 6 lap
(9) Kinézet, szín, villogás és egyéb fícsörök?
Plüss anyagú fülpárna és lehetőleg ne kör alakú legyen

Amiket eddig néztem és tetszenek
Sennheiser game one, Sh 373D(mondjuk ennek a csatlakozó megoldása nem igazán tetszik), Astro A40 (mixamp verzió megéri?)
Szívesen fogadom a további ajánlásokat :)

[ Szerkesztve ]

(#20615) Hauptmann válasza koxx (#20614) üzenetére


Hauptmann
addikt

Szerintem teljesen felesleges drága fejhallgatót alaplapi hangkártyára kötni. Akkor inkább egy dedikált hangkártya és egy Cloud I.

(#20616) koxx válasza Hauptmann (#20615) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Opcionálisan beleférhet egy xonar. Cloudot nem szeretnék venni.

(#20617) atomanti19 válasza koxx (#20616) üzenetére


atomanti19
aktív tag

Ha maga a márka zavarna, akkor esetleg Q-Pad QH-90. Javítsatok ki ha tévedek, de gyakorlatilag ugyan azt tudja mint a Cloud. Én is ilyenre vadászom itthon :K

Sok ember azthiszi hogy az anyukája méhéből csúszott ki mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják hogy az apjuk tökéből jöttek!

(#20618) CsonkaImo válasza koxx (#20614) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Beyerdynamic, Audio-Technika meg a Sennheiser gaming szériája is nagyon jó. Alaplapra mondjuk én sem kötném egyiket sem. Beyer meg talán az AT kicsit nehezebben hajtható, ezekhez mindenképp kellene egy jó forrás.

(#20619) koxx válasza CsonkaImo (#20618) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Mennyivel lesz jobb ha egy Asus Xonar DGX/DSX-re kötöm? tényleg botfülem van :D szóval ha nem muszáj akkor megspórolnám azt a 10-15k-t.

(#20620) d1abLo válasza koxx (#20619) üzenetére


d1abLo
senior tag

Alaplaptól függ, de szerintem jelentősen. A kettő közül a DGX-et érdemes használni ugyanis az fejhallgatókhoz ajánlott.

Illetve a 14 napos elállás még mindig ott van ha nem jön be ;] ;]

[ Szerkesztve ]

Flash 4 president : http://wiki.teamliquid.net/starcraft/Flash

(#20621) koxx válasza d1abLo (#20620) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Naja :D
Nálad volt Astro A40 ha jól olvastam, mi volt vele a fő problémád? mert a legtöbb külföldi review-ban dicsérték.

(#20622) d1abLo válasza koxx (#20621) üzenetére


d1abLo
senior tag

Térhangzása részemről botrányos volt...
A hangminőség, anyagminőség, mikrofonnal nem volt gond.

Flash 4 president : http://wiki.teamliquid.net/starcraft/Flash

(#20623) Weareus


Weareus
addikt

Üdv.
Rádiós vezeték nélküli fejesek léteznek?

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#20624) pulutodurumo válasza Weareus (#20623) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Léteznek, csak egyre kevésbé keresik őket.
Például.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#20625) koxx válasza d1abLo (#20622) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Az nekem mar eleg. Ne recsegjen mint a szokol radio, jo mikrofon es kenyelmes fejpant vmint fulparnak. A mixamp dolog az mit tesz hozza, h ilyen kurva draga? Bar most amazon.de-n egesz barati arban van.

Update: astro a40 kiesett, nem lehet eleg magasra huzni azt a bena fejpantjat :/ pedig nem tunt rossznak

[ Szerkesztve ]

(#20626) Tanisz válasza CsonkaImo (#20592) üzenetére


Tanisz
senior tag

Végülis egy ilyet rendeltem : Sharkoon Rush ER2.
Remélem nem lőttem nagyon mellé.
A legfőbb ok, hogy sürgős volt és amúgy is kellett rendelnem az eMagból mást is és akkor gondotlam megveszem ezt is ott.

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#20627) CsonkaImo válasza koxx (#20625) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Tehát azért szánnál rá ennyit, hogy biztosan rendben legyen az anyagminőség és kényelem? Akkor én mindenképp a Beyerdynamic-kal szemeznék, mondjuk a Custom Game-mel. Ilyen anyagminőséget (anyaghasználatot) és összeszerelést sehol máshol nem találsz gamer vonalon. Kényelemről nem is beszélve.

(#20628) cellukx válasza koxx (#20625) üzenetére


cellukx
tag

A helyedben, ha már beruházol egy hangkártyára, akkor nézd meg a Sound BlasterX H5-öt. Nekem bevált. Nagy fej és fül birtokában állok és minden okés vele. Itt meg még mindig akciós, ahogyan fentebb írták is (#20603) dudLee.

(#20629) koxx válasza cellukx (#20628) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nem lesz jó ez se méretben, plusz nem plüss a fülpárna. A SH game one tuti jó mert felpróbáltam, azóta sem sikerült jobbat találnom egyelőre (talán az AKG K550, de az nem gamer headset)

CsonkaImo: huh, azért ez 70 ropi a Sh game one majdnem egy 20-assal olcsóbb, a BD kialakításra meg majdnem olyan mint a hyperx cloud :(

[ Szerkesztve ]

(#20630) Hauptmann válasza cellukx (#20628) üzenetére


Hauptmann
addikt

Ez az X5 a Cloudhoz képest milyen? Nyitottab tered ad, kevesebb basszussal?

(#20631) strynox válasza Hauptmann (#20630) üzenetére


strynox
tag

Igen, és nagyobb, kényelmesebb. A basszus sem sokkal kevesebb, viszont a térbeli különbség könnyen észrevehető.

(#20632) d1abLo válasza koxx (#20629) üzenetére


d1abLo
senior tag

Beyerdynamicnál maradtam én is (MMX 300) szerintem nem kell mondani hogy ég és föld..

A Mixampra visszatérve én úgy tapasztaltam hogy minőségben nem túl sokat (jó hangkártya ígyis úgyis kell hozzá) hanem inkább kényelmi funkciókat tesz hozzá. Pl minőségi hangerőszabályozó (nem ilyen vacak ami a legtöbb füles gyenge pontja), mute, külön csatornákra tudja bontani a hangokat, pl gombnyomásra tudod tekergetni különböző alkalmazások hangerejét, ugyanez a mikrofon oldalon is elérhető, különböző inputokat tudsz rákötni egyszerre, amit szintén tudsz tekergetni. Pl egyszerre telefon és PC meg ilyenek...

Flash 4 president : http://wiki.teamliquid.net/starcraft/Flash

(#20633) koxx válasza d1abLo (#20632) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Jó persze, de az már egy 85ezres cucc :)
Én végül behúztam a SH game one-t. Meglátjuk hogyan muzsikál a hyperx revolverhez képest, többet várok.

(#20634) d1abLo válasza koxx (#20633) üzenetére


d1abLo
senior tag

Az ugrásszerű javulást egy minőségi hangkártya fog okozni. Minimum a már korábban említett DGX, de egy ilyen kategóriájú fejeshez legalább egy Sound Blaster Z
(Hiába van ferrari karosszériád ha trabant motor ketyeg benne)

Flash 4 president : http://wiki.teamliquid.net/starcraft/Flash

(#20635) koxx válasza d1abLo (#20634) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Áh, kizárt, hogy még 20 rugót kiadjak egy hangkártyára :( dgx határeset.

[ Szerkesztve ]

(#20636) cellukx válasza Hauptmann (#20630) üzenetére


cellukx
tag

Igen, pontosan. Amúgy én inkább basszus orientáltabb vagyok, de a H5 ezt megváltoztatta esetemben. Széles skálon mozog és ez nagyon fontos.

(#20637) strynox válasza koxx (#20635) üzenetére


strynox
tag

Hangkártya nélkül pedig felesleges drága fejhallgatót venni. Őszintén szólva én AMP/DAC vagy hangkártya nélkül biztosan nem vennék 30.000 Ft-nál drágább fejhallgatót.

[ Szerkesztve ]

(#20638) koxx válasza strynox (#20637) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Lehet benne valami. Egy Asus Xonar DGX akkor elég lenne belépőnek?

(#20639) Mate


Mate
nagyúr

Sziasztok!

Jelenleg egy hyperx cloud fülesem van. Nagyjából elégedett vagyok vele, de tesómnak kéne egy füles. Így lehet odaadom majd neki és magamnak veszek egy kicsivel jobbat.

Első körben 2 kérdés.

Első kérdés, ami rengetegszer előjön. Csak játékra, tényleg ennyit dobna akár egy sima cloud fülesen is egy hangkártya? Prime z270-a lapom van, Realtek S1220A-val. Egy Creative Sound Blaster Z érezhető javulást hozna? (Creative Sound Blaster Z OEM és sima a csicsát leszámítva ugyan azt tudja?)

2. Cloud-hoz hasonló kialakítású füles max. 40, nagyon max. 50K-ig mik vannak? Érdemes egyáltalán cloud-ot cserélni vagy vegyek inkább még egyet?

[ Szerkesztve ]

(#20640) strynox válasza koxx (#20638) üzenetére


strynox
tag

Valószínűleg jobb, mint az alaplapi, de én Creative SoundBlaster Z alá nem nagyon mennék, ami a belső hangkártyákat illeti. Esetleg a fejhallgató erősítős topicban tudnak neked ajánlani egy megfelelő erősítőt/DAC-ot.

[ Szerkesztve ]

(#20641) ImACeltic


ImACeltic
őstag

Rácsatlakoztattam a Hyperx Cloud II-t a PS4-re USB-n keresztül, de eléggé halk az egész bárhogy próbálom hangosítani. Milyen megoldás lehet erre, erősítőt kéne vennem? Ha igen, milyet javasoltok?

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#20642) topjoyy


topjoyy
tag

Sziasztok!

A Creative Sound BlasterX H5 5.1 vagy 7.1-es fejes?

(#20643) CsonkaImo válasza topjoyy (#20642) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Szia!

Stereo.

Mate: Jelentősen javítana egy SB Z a hangzáson, még a Cloud mellett is. Szerintem árkategóriájában nem érdemes cserélni. Hasonló kialakítást a Beyerdynamic csinál, bár itthon elég drágán lehet csak beszerezni a gamer headseteket. Amazonon meg ebay-en lehet ki tudsz fogni egy Custom Game-et 50 körül, ha szóba jöhet külföldi rendelés.

[ Szerkesztve ]

(#20644) Mate válasza CsonkaImo (#20643) üzenetére


Mate
nagyúr

Köszi!

Holnap veszek is egy Creative Soundblaster Z OEM-et. Felesleges a led és a csicsa.

Erre a fülesre gondolsz?

[ Szerkesztve ]

(#20645) cellukx válasza Mate (#20644) üzenetére


cellukx
tag

Szia! Nekem OEM van és tökéletesen működik a burkolat, illetve a pirosan világító ledek nélkül is.

(#20646) Mate válasza cellukx (#20645) üzenetére


Mate
nagyúr

Köszi!

Holnap itt az enyém is. Remélem beválik.

(#20647) topjoyy válasza CsonkaImo (#20643) üzenetére


topjoyy
tag

Mi a különbség a stereo és 5.1 7.1 közt? Illetve ha stereo mit keres ebbe a topickba? :)

(#20648) koxx válasza topjoyy (#20647) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

5.1, 7.1 és gamer fejhallgatók a topik neve, miért ne lehetne sztereó?

(#20649) CsonkaImo válasza topjoyy (#20647) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Stereo amikor fizikailag két drivere van egy headset-nek. Virtual 5.1-7.1 ha szoftveresen van keverve a térhangzás, USB-s adapter és a mellékelt driverrel testre szabható a hang. A legtöbb dedikált hangkártyának is van saját virtual surround sound-ja, így bármilyen stereo fejes lehet "virtual 5.1-7.1". Real 5.1-7.1 amikor fizikailag 3-3 vagy 4-4 hangszóró van oldalanként a fejhallgatóban.

Mate: Igen, erre gondoltam. Sajnos a kereteden felül van, rosszul emlékeztem az árára. Viszont bitang cucc, az biztos. Próbált ki a Cloud-ot a Z-vel, és lehet bőven elég lesz már ennyi előrelépés is.

[ Szerkesztve ]

(#20650) Mate válasza CsonkaImo (#20649) üzenetére


Mate
nagyúr

Néztem róla teszteket, tényleg jónak tűnik. Mikrofonja mennyire jó?

Idehaza 67K. Jelenleg külföldről se találtam olcsóbban. Tesztek alapján 200 dollár alatti kategóriában az egyik legjobbnak mondják.

Olcsóbban van használt Beyerdynamic MMX 300, első szériás. Esetleg az jobb választás lenne?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.