Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-12 13:26:52

LOGOUT.hu

Ez a topik kizárólag gamer, több pont egyes/virtuális térhangzású, vezetékes és vezeték nélküli fejhallgatókkal foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21901) Ochocinco46 válasza Ochocinco46 (#21899) üzenetére


Ochocinco46
aktív tag

Visszaraktam az alaplapi hangkártya drivert, nagyon szépen tisztán szól minden és hangosan is ha kell, a mikrofon pedig nem recseg.
esélyes, hogy én nézek be valamit ennyire, vagy vigyem vissza és csere?....

(#21900) Skynet258 persze, minden csatlakozást 3-szor átnéztem

[ Szerkesztve ]

(#21902) CsonkaImo válasza Ochocinco46 (#21901) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Ha alaplappal rendben van, akkor a fejest kizárhatod mint hibaforrást. Nem tudom mi lehet a hangkártyával. Nem hiszem hogy driver vagy beállítás problémája van.

[ Szerkesztve ]

(#21903) Ochocinco46 válasza CsonkaImo (#21902) üzenetére


Ochocinco46
aktív tag

Igen, ezért próbáltam ki integrálttal. Sokat nem fogok tesztelgetni már vele, visszaviszem és nézek valami mást..

(#21904) bombibmw válasza Ochocinco46 (#21903) üzenetére


bombibmw
veterán

Nekem volt U5, U7 és surround 5.1 pro is, amiben nincs fejhallgató erősítés.
Az U5 és az U7 ugyanolyan gyengén szólt, mint az erősítés nélküli Pro.
Mentek is a levesbe.
Próbálj ki egy X-fi HD-t, ha nem kell a virtual 5.1!
Ez jó cucc nagyon.
Most ez van és volt régebben is.
Alza 2 év garival adja.

Ha esetleg elengednéd az usb-t, akkor SB Z, ha nem és kell az usb valamint a több.1 is, akkor az Omni usb lehet jó.

[ Szerkesztve ]

(#21905) Ochocinco46 válasza bombibmw (#21904) üzenetére


Ochocinco46
aktív tag

Biztosan gyari hibas, olyan nincs, hogy valami igy szoljon rendes mukodes kozben. A hatteret hallom erosen iszonyat keves bitrataval a lenyeget meg kb 5%on. Valoszinuleg egy indiai kisfiu rosszul forrasztott egy drotot :)
Nem ragaszkodom annyira az usb-hez, csak jol mutatna az asztalomon, ezert is vettem ezt. Visszaviszem, de biztos nem ugyanilyet kerek helyette, megnezem az ajanlataid, koszonom.

(#21906) ObieWan


ObieWan
csendes tag

Üdvözletem

Segítséget szeretnék kérni, Gamer füles vásárlása elött állok.

(1) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni? Zenehallgatásra, filmezésre, és PS4-hez játék

(2) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg? Nagyon maximum 100k.

(3) Vezetékes vagy vezeték nélküli? Vezeték nélküli.

(4) Circumaural vagy supraaural? Circumaural, ha...

(5) Mikrofonos vagy mikrofon nélküli? Mikrofonos

(6) Milyen hangzást vársz? Ebben az árkategóriában a lehető legjobbat.

(7) Milyen csatlakozású legyen? Jack / USB.

(8) Milyen hangkártyával rendelkezel (miről hallgatnád)?

(9) Kinézet, szín, villogás és egyéb fícsörök? Nem érdekes,

Kinéztem pár darabot de nekem sajnos ami EZEN a fülesen van fülpárna ez a fajta anyaghasználat jó, mivel a többi bőr meg múbőrben izzad és bepállik a fülem, már akár pár perc használat után is. Akinek van esetleg tapasztalata a SteelSeries-el kapcsolatban akkor hálás lennék ha megosztaná tapasztalatát, de más ajánlást is szívesen meghallgatok.

Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Atticus_ID

(#21907) CsonkaImo válasza ObieWan (#21906) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Nem nagyon van választék vezeték-nélküli gamer headset-ből. A Logitech G933 van még szövetpárnával. Viszont az anyaghasználat és minőség elég gyenge, illetve elég sok panasz van a szoftverre meg a vevő egységre (eldobja a fejest). Meg PS4-en nem megy a virtual 7.1. Szóval csak saját felelősségre!

Ha tetszik a Steelseries, akkor válaszd azt.

[ Szerkesztve ]

(#21908) ObieWan válasza CsonkaImo (#21907) üzenetére


ObieWan
csendes tag

Köszönöm a válaszod, igen már nagyon sok félét néztem és eddig a videó tesztek alapján ez tűnik a legjobb választásnak, mind a mikrofon és a hangzás terén nincs semmi probléma vele, igen sajnos az ára ami gyenge pontja.

PSN ID: Atticus_ID

(#21909) 3.Aragorn


3.Aragorn
addikt

(1) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
FPS játék (Overwatch)

(2) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
30-40k

(3) Vezetékes vagy vezeték nélküli?
vezetékes

(4) Circumaural vagy supraaural?
Csak és kizárólag circumaural.

(5) Mikrofonos vagy mikrofon nélküli?
Mikrofonos

(6) Milyen hangzást vársz?
Lehetőleg real 5.1, vagy real 7.1.
Minél kisebb mesterséges basszuskiemeléssel.

(7) Milyen csatlakozású legyen?
Jack / USB, nem tudom

(8) Milyen hangkártyával rendelkezel (miről hallgatnád)?
Integrált hangkártya, MSI z97 gaming 5

(9) Kinézet, szín, villogás és egyéb fícsörök?
Visszafogott, csicsától mentes.

Most kezdtem el olvasgatni a témában. Eddig stereo hangfalról játszottam, de ez FPS-ben igen komoly hátrány. A megfelelő térhangzás létrehozása a szobában meg százezrekbe kerülne, így marad a fejes. Jelenleg egy AKG K512-es van, de ez önmagában nem segítség mert csak stereo (és mikrofon nélküli), nem elég kényelmes, mert nagy füleim vannak és játékban nagyon zavaró az enyhe basszuskiemelése, a robbanások puffogó hangjai miatt fél óra után eldobom, mert megfájdul tőle a fejem. Szoftveres hangszínszabályozás sem jönne rosszul.

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#21910) sting2 válasza ObieWan (#21906) üzenetére


sting2
addikt

Most Akciós a Sony saját Gold Fejese - 18-19K - zsinór nélküli, később könnyen kitudsz szállni belőle ha nem valami elvetemült áron akarod tovább adni.
Ezzel, kicsit kitapasztalod a "wájerlessz" életérzést (annak minden velejárójával) és majd továbblépsz abba az irányba ami már véglegesnek tűnik.
Azt mondom, ha nem ülsz 5 méterre a konzoltól, inkább zsinórost vegyél.

[ Szerkesztve ]

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#21911) ezoro12 válasza CsonkaImo (#21856) üzenetére


ezoro12
tag

Szia. Fent ajánlottad a H5-öt. FeRRaR1-nak.
Megnéztem, milyenek, és egy érdekes, hatalmas árkülönbséget találtam H5 és H5 között.
Az egyik: Creative Sound BlasterX H5 Valencia CF Edition 14K
A másik: Creative BlasterX H5 Tournament Edition 24K
A sima: Creative Sound BlasterX H5 27K
A két utóbbinál nincs nagyon eltérés. De a valencia miért ilyen olcsó? Ha már mind a kettő H5, elvileg ugyan azoknak az alkatrészeknek kellene benne lenniük, csak ugye a focicsapat szurkolóinak készült. Mert ennyi pénzért talán jó vétel lenne. Mi a véleményed?
(bár még nincs végleges döntés, de már jó lenne egy gamer füles :) )

[ Szerkesztve ]

(#21912) CsonkaImo válasza ezoro12 (#21911) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Tartozékokban, csomagolásban és kinézetben lehet különbség. Hangminőségben nem hiszem. Gyártó hivatalos honlapján ha összehasonlítod a driver specifikációit, és megegyeznek akkor 100%, hogy hangra ugyan azt tudja mind.

[ Szerkesztve ]

(#21913) ezoro12 válasza CsonkaImo (#21912) üzenetére


ezoro12
tag

Lehet, nincs annyi Valencia szurkoló amennyit készítettek, aztán leárazták.Én se találtam különösebb különbséget a kettő között elsőre, de annyira nagy a kontraszt a két ár között, hogy szinte már csapdát sejtek benne. A mikrofonja az más.

[ Szerkesztve ]

(#21914) vaakuum válasza ezoro12 (#21913) üzenetére


vaakuum
addikt

"A mikrofonja az más"
Biztosan egy beépített Olléééé o-le-o-leo-lééé erősítő egység van benne :)
:R

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#21915) Sententious


Sententious
tag

Sziasztok!

Jelenleg egy GENIUS hs-05a-t használok. Évek óta. Nem rossz, olcsó volt anno, célnak eddig megfelelt, de a párnája öreg és mindenhol tiszta "műbőr" vagyok nagyjából 1 perc használat után is. Meg amúgy is, jobb lenne újítani ezt is. :)

(1) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Elsősorban játékra kellene, illetve ha az asszony(t) zavar(ja) a film, zene stb. :D

(2) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
Nagyjából belőhető 20k-ra a plafon, felé nem nagyon szeretnék menni. :W

(3) Vezetékes vagy vezeték nélküli?
Vezetékes jobb lenne, de nem zárkózom el a vezeték nélkülitől sem.

(4) Circumaural vagy supraaural?
A mostani azt hiszem supraaural, bár ezzel megmondom őszintén még nem foglalkoztam.

(5) Mikrofonos vagy mikrofon nélküli?
Mikrofonos.

(6) Milyen hangzást vársz?
Stereo-val is megelégedek, de ami jobb, nem zárkózom el tőle. Amit az árkategória bír. :)

(7) Milyen csatlakozású legyen?
ComboJack-ben gondolkodtam eddig.

(8) Milyen hangkártyával rendelkezel (miről hallgatnád)?
NVIDIA Virtual Audio Device (Wave Extensible) (WDM) ez lenne az? Dell7567-es géphez kellene a fejhallgató.

(9) Kinézet, szín, villogás és egyéb fícsörök? :)
Nem fontos, bár ma már lassan úgyis minden világít stb. :D

Köszönöm!

(#21916) ezoro12


ezoro12
tag

Ez az idézet, amit találtam szerintetek mennyire fedi a valóságot?

"A HyperX Cloud II a Takstar Pro 80 stúdiófejhallgatót használja alapmodellként, mindene ugyanaz. Itthon Omnitronic SHP-600 néven lehet megvásárolni, 12 ezer forintért. A kingston meg annyit módosított rajta, hogy hozzácsapott egy csapnivaló mikrofont és egy csapnivaló hangkártyát + 20 ezerért. Ez egy belépőszintű stúdiófejhallgató."

(#21917) CsonkaImo válasza ezoro12 (#21916) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Teljes mértékben igaz. Kivéve a csapnivaló mikrofon. Nagyon jó a Cloud mikrofonja, csak nem alaplapra kell kötni.

(#21918) Piftuka


Piftuka
veterán

Sziasztok!

Ebben az ársávban tudtok ennél jobb szövet párnás headset-et?

LOGITECH G231

Köszönöm előre is a segítséget!

"Aquila non captat muscas."

(#21919) Iginotus


Iginotus
őstag

Nem gamer részre tudtok esetleg ajánlani egyet?
Irodába tehát nem villogó ledes.
20 ezer körül.
Kizárólag vezetékes, ami USB és Jack dugója is van. Mikrofonnak külön dugós, nem egyben.
Fülpárnás ami kényelmes több órás viselésre is.
Az kimaradt, hogy zajszűrős mikrofon is kell hozzá lennie ugye. Lehetőleg minél ügyesebben szűrje a zajt.
Nem kell térhangzás :)
Köszi.

[ Szerkesztve ]

Plug and Pray... :)

(#21920) fabri07


fabri07
aktív tag

Sziasztok,

egyszer voltam már itt, azóta használhatatlan lett a mostani fülesem, elszakítottam a kábelt, eltört a miki.

Most szeretnék beruházni 15-30k értékben egy újra, most néztem ezt az Astro A10-et, eléggé budget.
A legjobb ebbe a limitbe Hyperx Cloud Alpha?
Ha ez sokkal jobban megéri beruházok rá.

(#21921) CsonkaImo válasza fabri07 (#21920) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Creative H5 is nagyon jó, az talán olcsóbb mint az Alpha, és nagyon hasonló a hangzása. Viszont az Alpha az abszolút best a kategóriájában.

Szerk.: A10-nél mindenkettő jelentősen jobb.

[ Szerkesztve ]

(#21922) fabri07 válasza CsonkaImo (#21921) üzenetére


fabri07
aktív tag

Akkor megéri azt a 15k felárat?

(#21923) Sententious válasza Sententious (#21915) üzenetére


Sententious
tag

Erre valaki? :/

[ Szerkesztve ]

(#21924) CsonkaImo válasza fabri07 (#21922) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Az A10-hez képest? Igen!

(#21925) fabri07 válasza CsonkaImo (#21924) üzenetére


fabri07
aktív tag

Akkor jól szponzorált videók vannak fent youtebon, dícsérik világba, hogy prémium..

(#21926) CsonkaImo válasza fabri07 (#21925) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Ár-értékben lehet jó fejes az A10, de a prémiumtól messze van, nagyon messze. Prémium terméket nem lehet venni ennyi pénzért. :N

(#21927) Vaskobak


Vaskobak
csendes tag

Szevasztok..

Őt melyik fülessel lehet a legjobban kihasználni?Sennheiser GSX 1200 PRO 7.1 Pl:SENNHEISER G4ME ZERO vagy??? :F

Vaskobak

(#21928) CsonkaImo válasza Vaskobak (#21927) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Sennheiser fejesekkel nem lősz mellé, de ha megírod a rászánt összeget, akkor lehet tudunk ajánlani több típust is.

(#21929) fabri07


fabri07
aktív tag

Bocsi, az ennyi válaszért, nagyon szeretem a legjobbat kihozni a válaszásaimból:)

Akkor a cloud alpha-ra már lehet mondani, hogy prémium? FPS játékokba nagyon kijön(Gondolok itt csgo-ra mert komolyan elakarom kezdeni.)
Meg hogy miben annyira jó a kategóriájában?

Bocsi mégegyszer a kérdésekért, csak laikus vagyok ezekben a témákban :)
Köszi az eddigi válaszaidat:)

(#21930) Vaskobak válasza CsonkaImo (#21928) üzenetére


Vaskobak
csendes tag

Jelenleg van 1 STEELSERIES Siberia 840 em ez is tök jól szól,és most kilátásban van megvételre ő Sennheiser GSX 1200 PRO 7.1 ehez kellene 1 tuti fejes.
A kinézet áldozat ő lenne SENNHEISER G4ME ZERO de nem tudom hogy jó választás lenne e mellé,csak azért kérdem mert másoknak több és jobb tapasztalatuk van e téren. :K :R :R :R

Vaskobak

(#21931) pulutodurumo válasza fabri07 (#21929) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Prémium az Audio Technika ATH-AG1X, Sennheiser GSP 600. Meg a csillió extrás drága Logitech, SoundBlaster motyók. A Cloud középkategória, de ott nagyon jó.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#21932) bombibmw válasza Vaskobak (#21930) üzenetére


bombibmw
veterán

GSP 600-at ajánlom, ha már Sennheiser és játékra kell.
Kicsit nehezebb a Zeronál, de nagyon komolyat szól.

(#21929) fabri07:
Attól függ, hogy mit nevezünk prémiumnak.
Én azt mondanám az Alphara, hogy ár/érték bajnok.
Anyag-és hangminőségben is nagyon jó.

[ Szerkesztve ]

(#21933) Vaskobak válasza bombibmw (#21932) üzenetére


Vaskobak
csendes tag

Köszönöm talán neked volt is GSP 600.Nagyot szólt.

Vaskobak

(#21934) CsonkaImo válasza Vaskobak (#21930) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Én is valamelyik Sennheiser-t választanám akkor. GSP 600 talán a legújabb típus, de a Game One vagy Zero is teljesen rendben van. Amelyik szimpatikusabb azt válaszd.

[ Szerkesztve ]

(#21935) CsonkaImo válasza fabri07 (#21929) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Nyugodtan veheted az Alpha-t, minőségi fejes minden téren.

(#21936) Vaskobak válasza CsonkaImo (#21934) üzenetére


Vaskobak
csendes tag

Hálás köszönet a tanácsokért, akkor nem lövök mellé egyikkel sem. :R

Vaskobak

(#21937) fabri07


fabri07
aktív tag

Rendben köszönöm szépen a tanácsokat, szerintem 1-2 heten belül megrendelem :)

Egy aula stormom volt, hát bíztam a budget-ba, de többet ilyet nem veszek:)

(#21938) Ochocinco46 válasza bombibmw (#21904) üzenetére


Ochocinco46
aktív tag

Köszönöm szépen a tippet!

Kicsit még hozzádobtam a gyári hibás xonar-ra és vettem egy Sound Blaster X-fi HD-t. Rendkívül jó döntés volt. Eddig csak integrált hangkártyát használtam, nem gondoltam volna, hogy a kedvenc számaimnak eddig csak a butított változatát hallgattam :)
Játékban pedig ezerszer több mindent meghallok, sokkal távolabbról is, aminek irányát pontosan el tudom helyezni a térben.
Ugyan továbbra sincs más hangkártyákkal tapasztalatom, de 25k-ig erősen merem ajánlani a Creative SB x-fi HD-t én is.
A Hyperx Cloud Alpha pedig elképesztően ajánlott 30k-ig. Anyaghasználat valóban príma. Rendkívül kényelmes, hosszú távon is, egyáltalán nem nyomja a fülem, még hely is van, szóval csak akkor ne vegyél ilyet mert "kényelmetlen" ha tényleg nagy a füled. Mikrofonja korrekt, tisztán és háttérzaj mentesen hallanak.

Aki hasonló cipőben jár mint én, hogy venne headsetet főleg játékra, az ne sajnálja azt a ~30-k-t az Alpha-ra, mert tényleg megéri. A fülesből pedig az említett x-fi HD kihozza a maximumot, és mindenféle túlzás nélkül mentette már meg az életemet pubg-ben és cs-ben egy távoli trapp miatt nyertünk már kört egy sikeres taktik áthívással.

[ Szerkesztve ]

(#21939) 3.Aragorn


3.Aragorn
addikt

Erre valaki?

Nem minden vándorút céltalan...

(#21940) CsonkaImo válasza 3.Aragorn (#21939) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Szia!

Senki sem foglalkozik “real” több.1-es fejesekkel. 2-3 éve volt néhány próbálkozás, de egyik sem lett túl sikeres. Így a gyártók a virtual több.1 irányába mentek el.

(#21941) fabri07 válasza CsonkaImo (#21940) üzenetére


fabri07
aktív tag

https://hardverapro.hu/apro/hyper_x_cloud_alpha_15_honapos__elado

Ez vagy inkább vegyek újon?
https://www.aqua.hu/kingston-hyperx-cloud-alpha-gaming-headset-fekete-voros-pc-ps4-xbox-one-nintendo-switch-hx-hsca-rdem-617220.html

(#21942) CsonkaImo válasza fabri07 (#21941) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Ez teljesen rád van bízva, te döntését. Én biztos nem szórakoznék azon a pár ezer Ft-on, és az újat venném.

[ Szerkesztve ]

(#21943) fabri07 válasza CsonkaImo (#21942) üzenetére


fabri07
aktív tag

Én is így gondoltam :) Bocsi, hogy ezt is megkérdeztem, túl sokat kérdezek általában.

(#21944) Ochocinco46 válasza fabri07 (#21941) üzenetére


Ochocinco46
aktív tag

Hát ha van 27k-d egy használt headset-re, akkor legyen 30-ad is egy újra. Legalábbis nekem biztosan megérne 3k-t, hogy ne egy másik ember fejére büsszedt fejest használjak, legyen az bármilyen jó állapotban. (nem is értem ezt a használt árazást, én egy hete 28-ba vettem ipon-ban)

(#21945) bombibmw válasza Ochocinco46 (#21938) üzenetére


bombibmw
veterán

Szia!
Örülök, hogy tetszik. :)
Jó ez a kombó.
Sokan mondják, hogy megfelel az alaplapi hangkártya, de amikor egy jobb hangkártyát tesznek a fejes mellé, azért van meglepetés.
Egyszerűen minden életre kel, zenétől a filmen keresztül a játékokig.
Használd egészséggel! :)

(#21941) fabri07:
Vegyél újat!
Te bontod ki, nem volt más fején, új szag, stb. :)

[ Szerkesztve ]

(#21946) fabri07 válasza Ochocinco46 (#21944) üzenetére


fabri07
aktív tag

lealkudom 20ra és megéri :DDD

[ Szerkesztve ]

(#21947) Sententious válasza Sententious (#21923) üzenetére


Sententious
tag

(#21948) Ochocinco46 válasza bombibmw (#21945) üzenetére


Ochocinco46
aktív tag

igen-igen. Ugyan kisebb mertekben de hasonlit ahhoz mikor ajanlok valakinek ssd-t, hogy anelkul nehogy epitsen pc-t, erre a valasz, jo ertem de boven eleg gyors a hdd-vel is. Aha, amig ki nem probalod, utana soha tobbet nem raksz op rendszert hddre :D
En se fogok soha tobbet alaplapi hangkartyarol fejest hasznalni...

(#21946) fabri07
Úgy mar elgondolkodtató lenne :)

(#21949) stegonstage


stegonstage
újonc

Na skacok ma megjött a gyári javított HyperX Cloud Alpha párna. Vastagabb mint amivel adták, és a szövet ami a drivernél van szintén szivacsos. Felraktam, kipróbáltam a bal fülem végén érzem hogy hozzáér a szivacsos szövethez de közel se annyira mint az eredetivel. A héten ha lesz sok szabadidőm tesztelem, hogy hosszú távon is megoldja-e sokunk problémáját. Amit még észrevettem a Brainwavz párnája után, hogy hangosabb lett a fejhallgató és több benne a basszus ez valószínűleg a távolság különbség miatt van/volt de érdekes, hogy anno a cserénél nem nagyon vettem ezt észre. Képek a régi linken lesznek lehet, hogy még ma de inkább holnap.

(#21950) troland26 válasza stegonstage (#21949) üzenetére


troland26
őstag

Azok a te körmeid ? :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.