Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-22 21:35:06

LOGOUT.hu

Ha TV-t szeretnél vásárolni, a Milyen TV-t vegyek? topikba írj!
Meglevő készülékkel kapcsolatban ebbe a topikba írhatsz.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) kovpist


kovpist
csendes tag

Lg lm660s is alkalmas játékra(xbox)?
Vagy a samsung jobb a játék mód miatt?

(#552) kenny123


kenny123
addikt

Adott egy samsung LE32D400E tv, van rajta jack csati, de ha bedugok egy headsetet, nem történik semmi. Ilyesmire utaló beállítást sem találok. wtf van ilyenkor? :(

yo

(#553) mrThomi


mrThomi
addikt

Sziasztok !

Gyors kérdésem lenne !
Ezt a tv-t néztem : Samsung UE40ES6300
Most németbe van egy akcio és megvenném ! Tulajdonságait tekintve biztos ismeritek, 3D, fullhd, 200hz ...

40 colos lenne, sztem az elég, 5 méterröl nézném a tv-t ! Kérdésem hogy a 200 hz elég 3d hez is ? vagy ez hogy müködik ? láttam 400 meg nagyonn herzel rendelkezöket, mi lenne a különbség ? péntekig van akcio és addig el kéne döntenem hogy megveszem e vagy sem !

Mit tudtok még rola mondani ? várom véleményeket !

köszönöm

(#554) aszamóca válasza mrThomi (#553) üzenetére


aszamóca
aktív tag

5m-ről a 40col kissé kevés....

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

(#555) GLOCK34 válasza mrThomi (#553) üzenetére


GLOCK34
aktív tag

5m=55". És ez nem túlzás egy 3d Blu-ray film esetében. A képfrissítésnél keresd a valós értékeket.

(#556) nightshadow válasza mrThomi (#553) üzenetére


nightshadow
veterán

Az ES6100 és az ES6300 között csak a DVB-S tuner a különbség. Itt MO-on a 40"-es méretben kb. 35k a difi a két típus között. Magyarul, ha nincsen szükséged a DVB-S tunerre, akkor pénzkidobás az ES6300-at venni az ES6100 helyett.

(#557) mrThomi válasza nightshadow (#556) üzenetére


mrThomi
addikt

mire jo a DVB-S ? már közbe utánna kérdeztem és nem lehet kapni sajnos, de már tovább nézegettem a tv-t valszeg várok karácsonyig, és a leárazásokra ! ezzel szemezgetek most Samsung UE40ES6710, de ahogy irtad az előző forumrol a Sony 40HX750 se egy rossz,csak ezt a példányt nem találtam a media markt keresöbe ! promarkt van még itt ahol érdemes nézelödni, de ott sem !

(#558) mrThomi válasza GLOCK34 (#555) üzenetére


mrThomi
addikt

4.5 méter :D tudom közelebbröl is, de nekem fontosabb a jó tulajdonsága, mint a nagyság ! ami 102 cm fölött van, már árban is joval drágábbak !

(#559) nightshadow válasza mrThomi (#557) üzenetére


nightshadow
veterán

DVB-T földi sugárzású digitális adás vételére alkalmas tuner
DVB-C kábelen érkező digitális adás vételére alkalmas tuner
DVB-S műholdon érkező digitális adás vételére alkalmas tuner

(#560) mrThomi válasza nightshadow (#559) üzenetére


mrThomi
addikt

kábelen érkezik az adás, de ha van benne dvb-s ? foggalmam sincs hogy ki tudom e használni ez a baj :D
Tul képpen akkor magától keresne müholdas csatornákat , és nem kellene a kábel sem ?

(#561) nightshadow válasza mrThomi (#560) üzenetére


nightshadow
veterán

Ha kábelen jön a csatorna, akkor semmi szükséged a DVB-S-re, így nyugodtan veheted az olcsóbb ES6100-at.

(#562) mrThomi válasza nightshadow (#561) üzenetére


mrThomi
addikt

rendben köszi :) akkor a 6300 at kilöttem, helyette akkor a 6100 lenne, de még nézelödök ugy is :)

(#563) lorinser válasza toM517 (#542) üzenetére


lorinser
senior tag

Szia!
Akkor érdemes elgondolkodnod valamelyik 2012-es 4000-es vagy 5000-es Philips-en is. Pl.: Philips 32PFL5507K 3D SMART
Igaz, hogy nem annyira vékony a keret de még sem LG.

Poco F5, Philips 55PUS8303, Philips 58PUS8535

(#564) mrThomi válasza lorinser (#563) üzenetére


mrThomi
addikt

én hnap nézem meg ezt a készüléket is, kiprobálom öszehhasonlitom és tudok vélemény mondani !

(#565) lorinser válasza mrThomi (#564) üzenetére


lorinser
senior tag

Vároma véleményed.

Poco F5, Philips 55PUS8303, Philips 58PUS8535

(#566) hatizsak


hatizsak
tag

Sziasztok!

Egy kérdésem lenne: 94 cm-es tv-t szeretnék venni. Ezek közül szóba jöhet a hagyományos lcd és a led tv. Érdemes még nem ledes lcd-t venni, vagy a led annyival többet nyújt (betekintési szög, fogyasztás, stb.)? Kösz.

[ Szerkesztve ]

(#567) nightshadow válasza hatizsak (#566) üzenetére


nightshadow
veterán

Érdemes még nem ledes lcd-t venni

Gyakorlatilag - egy-két kivételtől eltekintve - kihaltak a hagyományos LCD-k.

(#568) hatizsak válasza nightshadow (#567) üzenetére


hatizsak
tag

És ha van még, akkor mennyivel nyújt kevesebbet egy hagyományos lcd. pl. 30e a különbség a hagyományos és led között.

(#569) nightshadow válasza hatizsak (#568) üzenetére


nightshadow
veterán

Nem a háttérvilágítás dönt, hanem a többi speckó. Pl. idén valódi 100Hz-es hagyományos LCD már nincsen, csak 50Hz-es. Ilyet pedig már nem érdemes venni, csak 100Hz-set.

(#570) mrThomi válasza lorinser (#565) üzenetére


mrThomi
addikt

sajnos ezt a tipust nem láttam, csak ami 6ossal kezdödik... Viszont a samsung megoldásai dizájnban és képminöségben is jobban bejött ! mennyire kell 3d ?

(#571) Ch4os válasza mrThomi (#570) üzenetére


Ch4os
aktív tag

Sziasztok! Keresnék LED TV-t márkától függetlenül ~46"+ méretben, akár használtan is (1-2 éves).

Cél:
- Nagyon jó minőségű panel, háttér LED világítással, tehát ne edge legyen.
- Nem kell 3D, hang, mozgás, fingás érzékelés. - Tehát nem kellenek a felesleges maszlagok.
- Amire használnám: FullHD film nézés ~ 60%, Internet ~ 20%, TV nézés (UPC) ~20% - Tehát főképp filmekre
- Keret: kb. 200-250e

Mit tudnátok ajánlani?
Előre is TéHáiksz! :)

[ Szerkesztve ]

(#572) nightshadow válasza Ch4os (#571) üzenetére


nightshadow
veterán

Samsung 46EH6030 [link] ár: [link] Ez egy valódi 100Hz-es (filmhez ajánlott) backlit LED-es LCD, viszont a 100Hz mellé megkapod a 3D-ét is 2db szemüveggel. Maximum nem használod.

(#573) hatizsak válasza nightshadow (#569) üzenetére


hatizsak
tag

köszönöm.

(#574) hatizsak válasza nightshadow (#569) üzenetére


hatizsak
tag

Még egy kérdés lehet?
Egy 94-es (max ennyi fér el) tv-t keresek. Tv nézés, film és xbox lenne a felhasználási terület. Internetre van gép, az nem annyira lenne lényeges.
Ezeket néztem:

http://edigital.hu/LED_televizio/Panasonic_TX-L37E5E_SMART_LED_Televizio-p322775.html

http://edigital.hu/LED_televizio/Philips_37PFL3507H_SMART_LED_Televizio-p324874.html

http://edigital.hu/LED_televizio/LG_37LS5600_LED_Televizio-p323936.html

http://edigital.hu/LED_televizio/Samsung_UE37ES5500_SMART_LED_Televizio-p309919.html

Ránézésre mindegyik tudása hasonló. Ha lehet ez a 160e körüli ár maradna. Nem igazán tudom, hogy milyen különbségek lehetnek. Az ezeknél megadott 100 Hz nem valódi 100 Hz?

Kösz előre is.

(#575) nightshadow válasza hatizsak (#574) üzenetére


nightshadow
veterán

Az E5, LS5600, ES5500 nem valódi 100Hz-es tévék. A Philipseket nem követtem. Valódi 100Hz-es tévé Samsungnál 37”-ben ES6100-tól van. Sonynak 37”-es méretben idén nem is van nagyon tévéje.

Az x-boxhoz: [link]

(#576) Expendable


Expendable
aktív tag

Üdv!
Egy ismerősöm 32col-os tévét szeretne venni, olyan 100-110e körül szánna rá.
Nem kell neki se 3D, se smart, se semmi, csak legyen szép képe és tudja a full HD felbontást.
Milyet lehetne ajánlani neki?
Köszi.

(#577) nightshadow válasza Expendable (#576) üzenetére


nightshadow
veterán

Ajánlott valódi 100Hz-es tévét venni, azonban azzal megkapod ma már a 3D-ét is, maximum nem használod. A legolcsóbb valódi 100Hz-es tévé jelenleg a 32EH6030: [link] árak: [link]

(#578) Expendable válasza nightshadow (#577) üzenetére


Expendable
aktív tag

köszönöm, átadom neki a tippet. Bár kicsit drágább mint amennyit gondolt, de majd meglátja.

(#579) hatizsak válasza nightshadow (#575) üzenetére


hatizsak
tag

még egy lg-t találtam, ami esetleg szóba jöhet (ár), itt 200 hz van megjelölve. ez valós 100 lenne? (nagyon egyszerűen fogalmazva, ahol 100 hz van kiírva az adatlapon, az a kamu 100, és ha >=200, az a valós 100 hz?)

LG 37LS570S SMART LED

Kösz.

(#580) nightshadow válasza hatizsak (#579) üzenetére


nightshadow
veterán

Az LG-nél idén teljes a káosz, a hivatalos oldalon nem tünteti fel a valós TruMotiont Hz-ben. Amit megad, az az MCI, ami viszont marketing bullshit, semmi köze nincsen a valósághoz. Idén nincsenek megbízható infók arról, hogy honnét indul az LG-nél a valós 100Hz. A másik LCD fórumban már hónapok óta erről folyik a vita.

(#581) humax válasza nightshadow (#572) üzenetére


humax
senior tag

Samsung 46EH6030 backlit LED-es LCD,,,,,
az az jelenti hogy rendes backlit vagy local diminges?ezek szereint jobb keppe mint 6500 v 6800?

a 6800 es backlites?
a hogy tudum sooy 750 es local diminges de az szerintem edge led?
ezek szereint jobb keppe mint 6500 v 6800?
mert a hogy olvastam a neten, a baklit sokkal jobbak mint edge ledesek.
koszi :R

[ Szerkesztve ]

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#582) nightshadow válasza humax (#581) üzenetére


nightshadow
veterán

Samsung 46EH6030 backlit LED-es LCD,,,,,
az az jelenti hogy rendes backlit vagy local diminges?

sima backlites, nem jobb a képe a 6500 vagy 6800-nál. Maximum lehet, hogy kevesebb a bevilágítás, mivel hátulról kap fényt a panel.

Az EH-sok backlitesek, az ES-ek pedig edge-Led-esek.

(#583) Ch4os válasza nightshadow (#572) üzenetére


Ch4os
aktív tag

Köszönöm az ajánlást.
Később írtad és ha jól értem a TV-ben nincs local dimming? Tehát az összes háttér led egyként "villog", mint akár CCFL esetén?
(Bocsi nem figyelem/értem már ezeket az új TV technológiákat)

[ Szerkesztve ]

(#584) nightshadow válasza Ch4os (#583) üzenetére


nightshadow
veterán

Az egész panel háttérfényét tudod állítani mindegyik tévén, a local dimminget alkalmazó tévén pedig a képernyő egy adott részén is tud csökkenni a fényerő, ahol pl. fekete tartalom van, míg a világos tartalmú képrészleteknél nem változik. Bővebben: [link]

(#585) Ch4os válasza nightshadow (#584) üzenetére


Ch4os
aktív tag

Tudsz mondani local dimming-es TV-ket?
De most akkor már nem értem a Micro dimming működését az ES-eseken. Azok ha Edge megvilágításúak, akkor hogy a fenébe tud "dimmelni"?

(#586) Ch4os válasza Ch4os (#585) üzenetére


Ch4os
aktív tag

Szerintem megértettem a különbséget. Két a képre kattintós video bemutatásával talán tudom prezentálni.
edge dimming

full led dimming

Ezt jól látom, hogy így működik?

[ Szerkesztve ]

(#587) -HajTömeg-


-HajTömeg-
őstag

Sziasztok.

Led-tv-n gondolkodom 100 körüli árban és 42-es méretben.
Picit lehet több.
Van olyan márka ami kerülendő?
Esetleg bármi olyan amire kifejezetten figyeljek vásárláskor?
Fontos lenne,hogy legalább külső média lejátszóróé tudjon akadás mentesen 24p-t.

PL EZ jó?

LCD-ből EZT néztem

2m-ről nézeném, többnyire Tv-t, kis számban (havi 3kb) filmet is.

Alias: Júzer error

(#588) nemigazmar


nemigazmar
csendes tag

Sziasztok! LED TV-t keresnék 55" körüli méretben, igazából nem tudok sokat a tvkről, mit érdemes figyelni, mik az elkerülendő márkák, típusok?

Gondolom full hd alap itt, 400 v több hz nem ártana, 3d nem muszáj, de örülnék neki, jelenleg ambilightos philipsünk van, és eléggé szeretjük a háttérvilágítást, de amennyire nézegettem, nem túl sokan gyártanak ilyet (vagy rosszul tudom?)

TV, film, géppel összeketve egyaránt lenne használva...

keretben nem vagyok biztos, 450 fölé szinte biztos nem mennék.

köszi szépen előre is!

(#589) t-rac


t-rac
senior tag

Egy olyan kérdésem lenne, hogy így általánosságban a Sony vagy a Samsung csinál jobb LED tévéket? 3D nem érdekel...
December környékén szeretnék venni egy fullhd LED tv-t. Nem tudom, hogy 82 cm vagy 101 cm lesz, igazából 2 méterre van a tv állvány a kanapétól a szobámban, szóval 82 cm szerintem elég lesz. Konzolra, Pendrive-ról való fullHD filmek nézésére használom elsősorban, de digiTV is rá lesz kötve. Kb. 90-et szánok rá, szerintem télre már lemennek az árak annyira, hogy kaphassak már ennyiért fullHD-t. Azonban nem tudom melyik gyártó termékét vegyem, a tévékhez konkrétan nem értek. Eddig akármit vettem ami Samsung, az elromlott, instabil volt, hibás volt, de televízióval eddig nincsen negatív jellegű tapasztalatom. Viszont Sony termékekkel még soha sem volt bajom, ezért is igyekszem mindenből Sony-t venni.

http://digistreet.hu/szorakoztato-elektronika/led-tv/led-tv-40/samsung-ue40d5000pwxxh-40-101-cm-kepatlo-led-tv
Családnak ilyen tv van otthon, de én már pár éve elköltöztem és itt az ideje, hogy én is vegyek egy normális tv-t.

(#590) Kickass


Kickass
őstag

Sziasztok!

LED tv vásárlásán gondolkozok, a lényeg hogy edigitaltól lenne vásárolva, 32" körül tv/film/játék vegyesen
elvárások
- tényleges 100Hz
- ha lehet smart tv
- max keret 150ezer

Mit ajánlanátok? :F :R

(#591) Peter M


Peter M
tag

Üdv Fórumtársak,

Segítségre lenne szükségem:

Led LCD Tv - t szeretnék vásárolni 32-40 es méreteben

Feltételek: valós 100 Hz
USB lejátszás (támogassa az mkv srt ...)
A többi extra...

Ha van kihagyhatatlan ajánlat most jelezzétek, köszönöm

https://www.behance.net/marosi-peter-k

(#592) nightshadow válasza Peter M (#591) üzenetére


nightshadow
veterán

Samsung ES6100, de ha több a keret, akkor ES6560.

(#593) dlaccc


dlaccc
aktív tag

Kinéztem az LG 37LS570S modelljét. Nem nyúlok vele mellé? Igazából a fontos hogy teljes szélessége max 88cm lehet, FullHD, gyors frissítés, smart tv előny. Ezek alapján ezt találtam megfelelőnek. Ha van tipp még 88cm-en belül, meghallgatom.

(#594) nightshadow válasza dlaccc (#593) üzenetére


nightshadow
veterán

Az 570S nagy valószinüséggel nem valós 100Hz-es (vita van róla, nem egyértelmű). Ha biztos valós 100Hz-es tévét szeretnél, akkor érdemesebb a Samsung 37ES6100-at megnézni: [link] árak: [link]

(#595) cibus


cibus
aktív tag

sziasztok- off:
vettem egy hete egy samsung ue32eh5300w-t, a gondom az lenne, h összedugtam nettel, így látja a (számítógépes) hálózatomat, ezért beraktam egy-két videót, filmet a c:\felhasználók\videos mappába és látja is jól, viszont a nagyokat nem! ami főként a lényeg lenne, 720, 1080p-s hd-ket, bluerayeket, dvdket, aminek .mkv kiterjesztése van. a többit látja.. ezeknél még a mappát sem -.-
mi lehet a gond? a kiterjesztés, vagy a méter, h hálózaton keresztül húzza?
mit tudok tenni, h jó legyen? köszönöm!

(#596) dlaccc válasza nightshadow (#594) üzenetére


dlaccc
aktív tag

Értem, köszi a tippet! (bár +30ezret nem tudom megér-e a valós 100hz?)

(#597) nightshadow válasza dlaccc (#596) üzenetére


nightshadow
veterán

+30 ezer a 100Hz, a 3D, meg a 2db szemüveg.

(#598) fess


fess
őstag

sziasztok
A SAMSUNG UE32EH5000-ról van valakinek valamilyen tapasztalata? Esetleg vmi vélemény róla? Ebben az árban (90e) van ettől jobb?

(#599) Peter M válasza nightshadow (#592) üzenetére


Peter M
tag

Köszönöm a gyors választ egyel nagyobb kategórában ezeket ajánlották:
- Funai LED-40-H9825M 40-es csoda valós 100Hz-el panel gyártóját nem tudták megmondani 5év garancia
- Sharp LC-40LE630E szintén 40-es 100Hz panellal, ám usbs részéről sok jót nem hallottam (A++ energia osztály)

A Te általad ajánlott készülékek között mi a különbség?

- Samsung UE32ES6100 3D SMART LED Televízió 4db 3D szemüveggel
Képátló: 32" (81,28 cm)
Felbontás: 1920 x 1080
Okostelefon távirányító funkció

- Samsung UE32ES6560 3D SMART LED Televízió 4db 3D szemüveggel
Képátló: 32" (81 cm)
Felbontás: 1920 x 1080
Smart Hub
-elvileg LANos

- Samsung UE32ES6710 3D SMART LED Televízió 4db 3D szemüveggel
32" (81 cm) képátló
1920 x 1080 Full HD
-elvileg wifis

Szám alapján a legutolsónak kellene a legfejlettebbnek lennie ám ő csak B-s energiaosztályos, panel tudás wifi miben tudnak többet egyik a másiktól?! Árban nagy szórás nincs melyiket ajánlod.

Köszönöm

https://www.behance.net/marosi-peter-k

(#600) cibus válasza cibus (#595) üzenetére


cibus
aktív tag

valaki vmi ötlet??

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.