Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-22 21:35:06

LOGOUT.hu

Ha TV-t szeretnél vásárolni, a Milyen TV-t vegyek? topikba írj!
Meglevő készülékkel kapcsolatban ebbe a topikba írhatsz.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) Fecó


Fecó
csendes tag

LCD TV vásárlás előtt állok, általános használatra kell (nem számítógép, PS2 mellé.)
Ti melyiket vennétek meg?:
LG 32LD750 Kb. 110000 Ft
LG 32LE5500 Kb. 113000 Ft

Üdv mindenkinek !

[ Szerkesztve ]

(#52) drstupid válasza Fecó (#51) üzenetére


drstupid
tag

szerintem 5500 szebb a képe :)

[ Szerkesztve ]

Eladó termékeim : http://href.hu/x/ekrb

(#53) drstupid válasza atymen (#50) üzenetére


drstupid
tag

ha design akkor samsung, ha nem fontos akkor lg, nem véletlen díjnyertes az a tipus, + a menüje is szebb szerintem mint a Samsungoké :)

Eladó termékeim : http://href.hu/x/ekrb

(#54) maestro87


maestro87
őstag

Sziasztok!
Erről a TV-ről van valakinek tapasztalata? (Samsung UE40C5100QW)
ElektroOutlet-be most akciósan meg lehet venni 140k-ért. Bár azt sem tudom, hogy mennyire megbízható ez a bolt.
Meg azt szeretném még kérdezni, hogy az internetes TV-ék jók valamire, vagy nem nagyon lehet rajta netezni? Tehát billentyűzet+egér köthető rá, vagy csak távirányítón lehet bepötyögni azt is, hogy youtube? (fórum, email, port.hu, jó lenne ha menne rajta).
Előre is köszi a válaszokat!

(#55) feriferiferi


feriferiferi
csendes tag

Tudja esetleg valaki, hogy a Panasonic D25 és E30 között mi a különbség?
Mind a kettől LED, 100Hz, ugyanaz a panel.
A smartv funkciókban más vagy miben?

(#56) Goyee


Goyee
tag

Sziasztok!
Légyszi segítsetek, mert most már teljesen elvesztettem a fonalat. :(
A közeljövőben egy 46"-os TV-t szeretnék venni, amivel SD (upc digitális kábel tv) és HD tartalmakat szeretnék nézni, valamint PC-vel összekötve játszani.

Az alábbi típusok között gondolkodtam:
Samsung UE-46C6000
Samsung UE-46D5500
Philips 46PFL7605H

Vagy esetleg hagyjam a led-es vonalat és maradjak az lcd-nél (olcsóbb, nincs felhősödés, fogyasztáskülönbség nem érdekel):
Samsung LE46C750
Samsung LE46C650

Előre is köszönöm a válaszotokat!
:R

(#57) Egyfeco


Egyfeco
csendes tag

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem! Hosszas vacilálás után a Samsung UE32D5500 LED Televízió mellett döntöttem, mondván ez 100 Hz, már D szériás és rengeteg jól hangzó kütyü van benne és mindenhol azt olvastam, hogy a Samsung a legjobb.

Azonban most vettem csak észre, hogy a válaszidő adata (9 ms) és a fényereje (300 cd) elég rossz a többi, hasonló kategóriás tv mellett. Bár azt észrevettem, hogy a Samsung tv-k e két adata általában rosszabb, mint más márkák azonos kategóriájú tv-je.

Kompenzálja valami a Samsung, illetve hát konkrétan e típus esetében a két rossz adatot, vagy rosszul választottam? Jobb választás lett volna mondjuk a Philips 32PFL6606H LED televízió, ami ugyanúgy 100 Hz, és a válaszideje 2 ms, a fényerő pedig 400 cd, de régebbi modell? 5000 Ft-al még olcsóbb is.

Ha van a kategóriában esetleg más javaslat, azt is szívesen veszem. Sürgősen kéne a válasz, mert 8 napon belül veszik csak vissza a tv-t, ha azt javasoljátok, szakértőim.

Üdv: Egyfeco

UI: Kérlek vesgyétek a választásnál azt is figyelembe, hogy az általam választott Samsung tv garanciaideje 5 év, minden más tv esetében ez 2 év szokott lenni.

(#58) maestro87 válasza Egyfeco (#57) üzenetére


maestro87
őstag

Ha 8 napon belül választ szeretnél kapni akkor tedd fel más fórumon is kérdést, mert ez a topic eléggé kihalt.
De szerintem teszteld le a TV-t valamilyen gyors mozgású filmmel és ha nem látsz elmosódást, akkor ok. A fényerejét meg nappali fényben, hogy elegendő-e. A Philips-nél az a 2ms lehet hazugság is, bár annyira nem értek hozzá, sajnos még CRT TV-ém van. :(

(#59) pityaa23


pityaa23
senior tag

Sziasztok!

Led tv vásárlás előtt állok. A keret kb 150. A méretre elég kb a 32, 37 colos. Ebédlőben akarjuk felszerelni a falra, tehát nem mozizásra kell, csak hogy legyen ott egy tv. Max ps3-at kötök rá. Tudtok esetleg ajánlani valami jó kis fali rögzítőt is?

köszi!

(#60) Mauddip válasza KAMELOT (#46) üzenetére


Mauddip
aktív tag

Sziasztok!
Most láttam egy oldalon, h nagyon olcsó lett pont ez a tv (LG 32LE4500), és az érdekelne, hogy számítógép monitornak ez milyen lehet? Úgy értem, egyaránt windows+netezés, és játék alatt is jól szuperál-e, kb 50-80cm-ről nézve?
Játék alatt nem laggol-e? Hdmi-vel lenne rákötve a videókártyámra.

És persze az érdekelne, hogy egy hasonló kategóriájú Samsunghoz képest ez mennyivel "rosszabb"?

[ Szerkesztve ]

Nikon D5300 | Gigabyte-Z490 GamingX | i5-10600K | GIGABYTE RTX 4070 Gaming OC | G.Skill DDR4 16GB/3200 TridentZ | LG 50" 4K Tv

(#61) attilla84


attilla84
tag

Üdv mindenkinek!

Szeptember 31-ig vásárolni szeretnék egy3DLED-tv-t, és azért ez idő alatt, mert idáig van akció ahol szeretnék vásárolni.

Kérlek írjon valaki, akinek van már némi tapasztalata, hogy milyen is lenne jó?
Én 3D LED-et akarok venni 102-cm-be, csak nem tudom hogy milyen márkájú legyen, hogy ne legyen gondom vele. Egyáltalán elérek azzal valamit, hogy 3D-t veszek, vagy elég ha LED?

Használni TV-ként fogom, számítógépet nem kötök majd rá, legtöbbet sportot fogok nézni rajta(focit), de mindezt HD-müholdvevővel. És olyan kellene, hogy USB-ről vagy esetleg vinnyóról játsszon filmeket(avi, DVD, mkv).

[ Szerkesztve ]

(#62) attilla84


attilla84
tag

Kérem valaki, mondjon véleményt, hogy milyen TV-t tudjak venni akkor.!
Ezek vannak a listán, melyik lenne a jó választás? vagy esetleg írjon ide mást akinek jobb ötlete van...Köszönöm!
Samsung: UE40D6500 UE40D6510
LG: 42LW5500,

(#63) Katumoto712


Katumoto712
tag

Sziasztok.

A segítségeteket szeretném kérni.
Led tv-t szeretnék venni.Kb 150eft van rá.
Ezeket a tévéket nézegettem.
Panasonic TX-L32D25
Sony KDL-32EX700
LG 32LE4500
LG 32LV5500
Samsung 32C6000
Samsung 32D5500
Laptoppal szeretném használni,külső merevlemezről szeretnék mkv-t nézni,divx-et meg persze játszani is.

(#64) Gabor076 válasza Katumoto712 (#63) üzenetére


Gabor076
csendes tag

Én a Sony KDL32EX720-al szemezgetek. Most akciós is (-35e)
Ha jól tudom, akkor külső HDD-ről nem tudsz vele filmet nézni.

(#65) Gabor076 válasza Gabor076 (#64) üzenetére


Gabor076
csendes tag

Megvéve. Eddig jók a tapasztalataim. mkv-t még nem próbáltam, de USB-ről a divx-et is nagyon szépen adja vissza. A menüje pedig gyors... részletes, de egyértemű is egyben.

(#66) balifongsm


balifongsm
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnék én is TV-t vásárolni!
ha lehet smart tv-t szeretnék max 150 ezerig 37" méretben!
amit kinéztem: LG 37LV375S
igaz ez csak 50hz-es, de sima kábeltévével lesz nézve, és max usb-n film, illetve netezésre is használnám időnként!
Nagyon tetszik pl ennek a tv-nek a kávája de ez másodlagos.
itt a leírása ha esetleg valaki ebből meg tudja mondani miért vegyem vagy ne vegyem:
[link]
van valakinek tapasztalata,esetleg javaslata milyet érdemes venni!
Eddig nem volt ledem és

(#67) danger85


danger85
csendes tag

Helló!

TV vásárlást tervezek december elejére és amit kinéztem a Samsung UE40D8000, vagy gondolkodom eggyel nagyobban de azt már ugyanezzel a tipusszámmal nem bírom megfizetni ezért a 300 ezres határt tartva még az UE46D6500 fér bele az árba.

Van ezekkel a készülékekkel valakinek tapasztalata?
Várom a véleményeket, hogy ki melyiket venné?

Designja jobban tetszik a 40D8000-é, viszont a méret fontosabb szempont. De ami még ennél is fontosabb az a médialejátszó, főleg hd vagy full hd-s mkv-t néznék pl filmek sorozatok felirattal külső fájlból. TV-ből pedig főleg F1-et néznék.

Ezenkívül van egy ASUS routerem amire egy samsung 1TB vinyó csatlakozik és arra lennék kiváncsi, hogyha a TV-t rákötöm akkor le tudom róla játszani a gép segítsége nélkül?
A D8000 CMR 400Hz a D6500 CMR 800Hz. Ezeknek van jelentősége vagy csak hype?
Mit jelent a Micro diming? Van haszna egyáltalán?

Köszönöm a válaszokat!

danger

(#68) gerzsol


gerzsol
aktív tag

Sziasztok.
FullHD LED TV vásárlását tervezem.
Jelenleg egy 32"-os LG 32LG3000 TV-m van.
A TV-re egy PC-t szeretnék kötni HDMI-HDMI kábellel, főleg FullHD filmnézésre és Játékra használnám. + jelenleg van egy DVD lejátszóm ami felskáláz 1080p-re, ez is HDMI-HDMI-vel csatlakozik (Ezt később esetleg Blue Ray játszóra cserélném) + jelenleg egy UPC Set-top box csatlakozik még a TV-hez Scart kábelen keresztül (később lehet HDMI-s FullHD-s Set-top Boxra cserélném)

Főleg filmnézésre, TVzésre és játékra használnám.
Tévézés általában sportműsorok (foci, forma-1) ezért előny a magas képfrissítés, hogy ne mosódjon el a kép a gyors mozgásoktól.
Előny még a képminőség és a kis fogyasztás is (bár az összes LED TV kevesebbet eszik mint a jelenlegi LCD-m).

Nem igazán tudom milyen irányba induljak el, még azt sem hogy milyen márkát érdemes.
Légyszíves ajánlanátok 32"-os és 37"-os méretben is pár TV-t amit érdemes venni?
A pénzkeret 150eFt

köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#69) Stiegliz


Stiegliz
tag

led tv-t szándékszom venni, viszont iphonom, és mac-em van, tehát ezekhez szeretném hozzákötni, és ha lehet megavideot is szeretnék rajta nézni. :C
( értelemszerüen a samsungot hozzá tudom kotni a pc- és a samu telehoz is , de pl fonhoz is ? )
és nem mellesleg melyik márka melyik tv -je jobb ?

(#70) Mian


Mian
aktív tag

Sziasztok!

Édesapám tv-t szeretne vásárolni karácsonyra, ebben szeretném a segítségeteket kérni, hogy milyen márka esetleg melyik konkrét típusa a legjobb? Van-e esetleg most valami bestbuy darab? Vagy ha nincs is konkrét ajánlatotok, akkor miket tartsunk szem előtt vásárlásnál.
Nappaliban lenne majd, szóval 40-42 colban gondolkozunk, nem kell, hogy 3D-s legyen, azt már ők úgysem tudnák kiélvezni. :)
Internetezés lehetősége sem fontos, de ha van se baj, ha nem sokat dob árban akkor jöhet.
Ritkán szoktak netezni igazából, de arra a kis időre át szoktam nekik engedni a gépemet, szóval annyira nem fontos.
Lényeg, hogy FullHD-s legyen, és usb kimenet is legyen rajta. Jah és konzol sem fog nagyon működni rajta, de szerintem erre már rájöttetek az előző soraimból is. :)
Ahogy nézegettem az újságokban, pl madarasteccsóban, full hd azért már alap, sőt már az usb is, és már olyan 100k körül meg lehet kapni ezeket a dolgokat, ilyen méretben. Ez rendben is van, de amik az újságokban vannak nem tudok róluk semmit, van e esetleges széria hibájuk, mennyire szép a képük stb, szóval ha van valami jó ajánlatotok, vagy tanácsotok, szívesen fogadom/juk.

Szerk: Jah és az sem feltétlen fontos, hogy led legyen, csak azért írtam ide, mert külön lcd topik nincs. Ha nagyon szép a képe és köröz egy ledet is akár, akkor jöhet sima lcd is.

Üdv,
Mian

[ Szerkesztve ]

(#71) Mian válasza Mian (#70) üzenetére


Mian
aktív tag

Még ezzel a Hz dologgal nem vagyok tisztában. :F
Azt tudom, hogy minél magasabb ez a szám annál kevésbé rontja a szemet, de ezen kívül mihez kell még, 3Dnél fontos ez vagy minél?

ez a tv pl mutatós kis darab: [link]

Mit gondoltok? Bár a képfrissítés csak 50Hz. :F

Jah és keretről nem esett még szó, hát szerintem ez viszonylag tág skálán mozog, az a lényeg, hogy édesapám ha már vesz akkor jó tvt szeretne, ilyen 3D meg stb nem fontos, amiket már leírtam feljebb, de szóval ezen a kategórián belül valami minőségi kis darabot. 150nél szerintem azér ne nyúljon feljebb a dolog, mert annál többért ilyen alap tvt szerintem már nem érdemes venni.

Előre is köszi a segítséget. :)

[ Szerkesztve ]

(#72) Mian válasza Mian (#71) üzenetére


Mian
aktív tag

Hmm ez sem tűnik rossznak, és 100Hz a képfrissítése, és 40esben is van, viszont egy 10essel drágább és a sony jobban is tetszik. Kár, hogy a sonyról nincs teszt. :(

Nem akarok türelmetlen lenni, de nem tűnik túl aktívnak a topic. :(
Remélem nem csak a márkák topicjait nézegeti mindenki, bár eddig úgy vettem észre. :F

[ Szerkesztve ]

(#73) kbencee


kbencee
aktív tag

Sziasztok!

Tv vásárlás előtt állok, és szeretnék segítséget kérni.
Amik fontosak lennének számomra:
- 102 centis körüli legyen
- a beépített médialejátszója képes legyen feliratos mkv filmeket jól kezelni (pl. a szokásosak)
- szép képe legyen :DDD

Skype, egyéb pluszokat nem használnék, mivel nem látom az értelmét, Annyit szeretnék, hogy legyen egy szép és jó tévém, amin jól lehet tv adásokat és filmeket nézni.
Ha tudnátok javasolni típusokat, nagyon szépen megköszönném :R

(#74) diegho


diegho
nagyúr

Kellene egy kis megerősítés.
Ha valakinek kell egy olcsó lcd, de nem akar fullhdt, távolabbról nézi a tvt, annak egy 32" 60ezres orion a mostani euronics akcióból is tökéletes?

[ Szerkesztve ]

(#75) oemor


oemor
csendes tag

Sziasztok
tegnap vásároltam egy PANASONIC TXL42E30E tv
és kérdésem h feliratot lejátszik e kerestem gugglival is de értelmes választ nem kaptam aki tud segiteni megköszönném

(#76) BBéci válasza oemor (#75) üzenetére


BBéci
titán

Szia!
Látom, PANASONIC TXL42E30E tévét vettél, légyszíves próbáld ki, lejátszik-e feliratot?!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#77) oemor válasza BBéci (#76) üzenetére


oemor
csendes tag

igen le
de csak ugy ha film és a felirat neve megegyezik

(#78) BBéci válasza oemor (#77) üzenetére


BBéci
titán

Ez mindegyik tévén így működik.
Viszont még mindig nem értem az előző kérdésedet.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#79) Mian


Mian
aktív tag

Nah nézelődtem még jobbra balra, de már kezd kikészíteni a dolog. :)
Szerintem jó lesz a sony aztán kész... De ha másként gondoljátok írjatok, bár eddig sem kaptam túl sok választ. :P :)
Egyébként a panasonic kikészít a titokzatosságával. :DDD
Felmegyek oldalukra, és csomó mindent írnak relative a tvkről, de pl usb-k száma vagy valami, azt már nem írják... ami azért még fontos lehet... gondolom csak egy van mindegyiken vagy én nem tudom.... hdmi-t azt írták valamelyiknél, hogy pl 3db 1.3as...
Sony oldalán korrektül mindent megtaláltam, még azt is írták, hogy az oldalsó panelen van-e vagy hátul.. nah mindegy
Még ezt a tv-t néztem ki így utolsó láncszemnek, mert olcsóbb mint a sony és a panákat is dícsérik eléggé. Nektek mi a véleményetek róla? Ez vagy inkább a sony (amit fejlebb linkeltem) vagy netán samsung (amelyik szintén feljebb megtalálható)? Bár nekem a sony a legszimpatikusabb, már csak a korrektsége miatt is, van egy sony fejhallgatóm is, az is nagyon rendben van, úgy érzi az ember mintha foglalkoznának vele, nem csak úgy vedd meg azt kész bameg... Igényes márka, csípem, de pana is jó.
Már csak az a kérdés melyiket akkor végül?
(Bocsi, hogy mindig regényt írok, de legalább nem csak pár adatcafatot dobok ide elétek, vagy nem? :) )

[ Szerkesztve ]

(#80) junior11 válasza Mian (#79) üzenetére


junior11
veterán

Nekem a CX520 képe jobban tetszett, mint az U3é. Nem szeretnél már inkább 100Hzeset venni (pl. Sony EX720, Samsung D6100, Philips 6606H stb...).

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#81) BBéci válasza Mian (#79) üzenetére


BBéci
titán

1 szavazat a Sonyra!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#82) Mian válasza junior11 (#80) üzenetére


Mian
aktív tag

Hát az jobb lenne, de 170 pl a philipsért már lehet, hogy sok. Megkérdezem apámat akkor konkrétabban ha hazaér, hogy mennyi legyen a max keret. Sony meg már 3D-s, az meg nem kell. :F
Nappaliban lesz a tv, apám veszi, én csak kinézem neki, feljebb írtam. 3D nem kell neki, meg semmi full extra, csak szép képe legyen, full hd, meg usb bemenet.

BBéci: Vettem! :)

[ Szerkesztve ]

(#83) BBéci válasza Mian (#82) üzenetére


BBéci
titán

Soraidat olvasva felmerült a kérdés, miért LED TV-t akarsz választani apádnak?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#84) Mian válasza BBéci (#83) üzenetére


Mian
aktív tag

Nem muszáj, hogy led legyen azt írtam feljebb, lehet sima lcd is, de ahogy keresgettem ezeket találtam, ezt a ledes sony-t samut meg panát amik szimpatikusak voltak, meg már többnyire majdnem mindegyik led. Nappali meg szép nagy, szóval a 102es lcd minimum kell, igazából 127es is elmenne, de most másra is kell a pénz. :)

(#85) BBéci válasza Mian (#84) üzenetére


BBéci
titán

Akkor módosítom a kérdést: miért LCD tévét akarsz venni apádnak?
Nézési távolság ügyben olvasd el az aláírásomban szereplő honlap, ezzel foglalkozó cikkét!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#86) Mian válasza BBéci (#85) üzenetére


Mian
aktív tag

Erről a távolság dologról már olvastam itt. Van is egy táblázat, mondjuk én meglepődtem, hogy egy 42"-os full hd tvt 1.66 méterről kéne nézni. :F
Nem túlzás ez egy kicsit? Félre ne érts/etek, senkinek sem akarom a tudását megkérdőjelezni, ti biztos jobban értetek hozzá mint én, de hát 1.66... na most akkor elmondom, hogy a nappalink 8x4méter, egy 60as években épült klasszikus kocka kertes ház lett átépítve, emelettel, és úgy lett 8x4, hogy a két első szoba lett egybe nyitva nappalinak, na most úgy van berendezve, hogy elején tv (egy régi, kb 10éves 70cmes philips dobozos klasszik tv :) ) oldalt 3as kanapé (a hosszabbik oldalt) másik oldalt egy fotel, és hátul egy 2es kanapé, nem teljesen hátul mert ott a szekrénysor van, de olyan 5méterre a tvtől van a 2es, a tv-vel kb szembe (tv a sarokban van egyébként, szal nem teljesen szembe) meg egy relax szék mellette, na mindegy, szóval kb a fotel van legelőrébb, az is kb 2,5méterre a tvtől, és szerintem lehet látni rendesen, jó hát nem egy csúcsminőség de szal én szoktam látni a dolgokat rajta :D ... jó a szeme a családnak :DDD ...na mindegy szóval a méretekből adódóan azér csak kéne egy legalább 102es, de hogy az nekünk oda bőven jó abban biztos vagyok, ezt az 1.66ot nem tudom hogy számolták... oké hogy nem egy átlag nappali méret ez, de még egy panelba is messzebb van sztem a tv a kanapétól egy átlag lakásban mint 1.66, szal akkor legalább 102es kell mindenkinek :D ...szóval na mindegy... azon az oldalon nem találtam a cikket :F Be tudod nekem linkelni? Egyébként, hogy nem lcd-t kéne azt úgy értetted, hogy plazmát? Az jobb távolabbra? Vagy linkeld be légyszi a cikket és akkor elolvasom. :) Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#87) Mian


Mian
aktív tag

Megvan a cikk, csak elsiklottam felette. :) Akkor elolvasom ezt is.
(előző hszt már nem tudtam szerkeszteni)

(#88) Mian válasza Mian (#87) üzenetére


Mian
aktív tag

Hmm, hát érdekes írás, elgondolkoztatott...
Azzal a jóindulatú vírussal egyébként már én is megfertőződtem. :)
Egy 20"-os Samsung F2080-as monitorom van a géphez, kb egy méterről sem nézem, néha túl közelről is. :F
és hát hd ready filmeket szoktam rajta nézni (mkv-s), 1280x720, már az is elég dúúrva :)
Lehet akkor vmi hd ready tv kéne, 102-106 centi az szerinted maradhat?
(Ezért lesz nekem kicsi és praktikus nappalim, ha majd egyszer elköltözök. :-)))

[ Szerkesztve ]

(#89) BBéci válasza Mian (#88) üzenetére


BBéci
titán

Azt a cikket én írtam. :K
4-5 méteres nézési távolsághoz legalább 60 colos tévé szükséges a képi élményhez, de a full HD apró részleteit még akkorán sem látod.
4,2 méterről nézem a 2,4 m széles vásznat, az már valami.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#90) Mian válasza BBéci (#89) üzenetére


Mian
aktív tag

Grat hozzá! :)
Na az már nem lehet rossz! :))

Nézegettem árgépen 50-55 colosokat most, de azokkal meg az a bajom, hogy nem nagyon látok hd readyt, 1366x768ast vagy 1600x900ast mint monitoroknál, mondjuk tv-t 1600x900as felbontással még sohasem láttam. De az 1078x768at meg nagyon keskenynek találom, az egy dolog hogy nem is 16:9, egy 16:9es tv-n, de szóval 2-3év és lehetne is kidobni kb. :F
...De valószínű marad a sony, azért köszi a jó tanácsokat. :)
Időközben megkérdeztem apámat és mondta, hogy max 150ig nézelődjek. Ennyiből meg 42colnál nagyobbat nem lehet kihozni. Vagy ki lehet hozni ilyen 100körül egy 42es 1024est, de 1024... minimum 1366x768 szerintem, olyat meg nem nagyon találok
32esből van egy pár darab 1366x768as, az meg kicsi

[ Szerkesztve ]

(#91) BBéci válasza Mian (#90) üzenetére


BBéci
titán

Mutass nekem egy olyan filmet, ami 1366x768 felbontású! Az egy idióta, nem tévére való pixelszám.
Lehet kapni150000 forintért 50 colos HD-ready tévét, ami 4-5 méterről összehasonlíthatatlanul nagyobb élményt nyújt, mint egy 42-es full HD. Nem kell félni az 1024x768 felbontástól, az is 16:9 arányú, nézd meg egy üzletben!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#92) Mian válasza BBéci (#91) üzenetére


Mian
aktív tag

hát 1280x720as mkv-s filmekre gondoltam, a 768 még oké, csak az 1024 nem valami széles, bár csak egy kicsit nyomja össze, még talán élesebb is lesz tőle.. hát nem tudom már
Mondjuk közben találtam egy ilyet. :)
De ez plazma, van egyik ismerősömnek egy 50es samu plazmája, az is lehet, hogy pont ugyanez, most nem tudom pontosan milyen van neki, de azon állandóan tisztító programot kell nyomatni, mert beleég a kép, és minden héten megy egy teljes éjszakát a tisztító program neki :F

[ Szerkesztve ]

(#93) BBéci válasza Mian (#92) üzenetére


BBéci
titán

Plazmákról a plazma topikban értekezzünk, vagy privátban.
Haverodnak innen üzenem, hogy valamit, illetve sok mindent nagyon rosszul csinál.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#94) Mian


Mian
aktív tag

Egyébként olvastam, hogy januártól átállunk digitális adásszórásra mi is, vagyis az egész eu.
Ez mennyiben jelent változást, vagy ez most mit takar pontosabban? Azzal, hogy digitálisra váltunk akkor az adások is legalább hd readyk lesznek vagy full hd-k vagy hogy kell ezt értelmezni? :F

okok, amúgy nem haver hanem ismerős, vagyis apám keresztapjának a fia, na mindegy szóval informatikus, 33-34éves 4év után most jött haza Németországból, de még most is kapkodnak utánna, szóval ért az ilyen dolgokhoz, ő is értetlenkedett, hogy ez meg mi, és így rádaásul elég sokat eszik a tvje, megy egy egész estét, bár hallottam, hogy az újabb plazmáknál már nincs ilyen ha jól hallottam.
Már abba is hagytam a plazma témát csak ezt hozzá akartam fűzni. :)

[ Szerkesztve ]

(#95) BBéci válasza Mian (#94) üzenetére


BBéci
titán

Egyrészt a határidőt két évvel kitolták, másrészt az átállás csak azt jelenti, hogy megszűnik az analóg sugárzás.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#96) junior11 válasza BBéci (#95) üzenetére


junior11
veterán

Elnézést, de megkérdezném, mikortól szűnik meg az analóg sugárzás (M1, TV2, RTL KLUB)? :F

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#97) BBéci válasza junior11 (#96) üzenetére


BBéci
titán

Az a kormányunk illetékeseitől kérdezd, még nem közöltek pontos dátumot.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#98) Mian válasza BBéci (#97) üzenetére


Mian
aktív tag

Egyébként én úgy tudtam, hogy ezt az időpontot már két éve kitűzték, de a kormányaink halasztgatták a dolgot. Viszont nem lehet a végsőkig halasztgatni, és én úgy olvastam de lehet rosszul emlékszem, hogy 2012 jan 1. az utolsó időpont, szal hogy januártól mindenképpen át kéne állnunk, mert különben büntetésben részesülünk szépen. De lehet 2013 jan 1. volt már nem tudom, de sztem 2012, legalábbis nekem nagyon úgy rémlik, hogy most január az a határidő. Különben az eu büntet... De az is egy vicc, hogy az eu-ba lépéshez szükséges dolgainkat még mindig nem rendeztük pedig már 7éve benn vagyunk, elméletileg 2013ra, amikortól kezdődik az újabb 7év, finanszírozási tekintetekben (7éves költségvetési időszakok vannak, a támogatási rendszerben lényeges ez, meg pályázatok stb) akkorra már rendezni fogjuk de hát... amilyen gyorsaságban történik itt minden... nah mindegy... Bocsánat a hatalmas offért, csak holnap ebből írok zh-t és kijött belőlem! :)

[ Szerkesztve ]

(#99) BBéci válasza Mian (#98) üzenetére


BBéci
titán

Az előző kormányok, valamelyike ez év végét tűzte ki átállásra, a mostani, figyelmen kívül hagyva az EU-s ajánlásokat, 2014. 12. 31-ére halasztotta.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#100) bajumbajum


bajumbajum
csendes tag

Sziasztok!
Kizárólag tévénézésre szeretnék falra szerelhető 50cm körüli tévét. (nagyobb lehet, kisebb max pár centivel)
Milyet ajánlanátok ebben a kategóriában? :R
(lehet bármilyen, lcd,led, plazma)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.