Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-22 21:35:06

LOGOUT.hu

Ha TV-t szeretnél vásárolni, a Milyen TV-t vegyek? topikba írj!
Meglevő készülékkel kapcsolatban ebbe a topikba írhatsz.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) Skyhunter válasza Jovanny2 (#649) üzenetére


Skyhunter
senior tag

Nagyszülőknek lenne, szinte csak M1-tv2-rtlklub menne rajta, az is csak tetőantennával. Nem vájtszeműek ők, meg hát 110k-ért 40 col meg 80w fogyasztás ígéretes.

(#652) blueye


blueye
veterán

Sony kdl-32ex650 a t-nél most kamatmentes részletre, kezdőrészlet 0 Ft, törlesztőrészlet 24 x havi 3990 Ft a t-nél. Elég kevés dolgot találtam róla a neten (tesztet egyáltalán nem), jó árnak tűnik, ti mit tudtok róla?

(#653) Jovanny2 válasza Skyhunter (#651) üzenetére


Jovanny2
őstag

Arra szerintem is tökéletes, azt hittem komolyabb felhasználásra kell. Bekapcsolva nem láttam, lehet, hogy nem ártana bekapcsoltatnod egy eladóval, megnézni a képét. Ha csak ilyen kevés csatorna kell, digitális földi sugárzással lehetne etetni, annak még a képe is vállalható (mondjuk egy Digihez képest) 40"-en.

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#654) Matisz77


Matisz77
aktív tag

Senki nem tud mondani egy 117 cm -es full HD -s Wifi minimum 100 Hz-es Tv-t?

(#655) Jovanny2 válasza Matisz77 (#654) üzenetére


Jovanny2
őstag

Dehogynem. UE46ES6100. Valódi 100Hz, fullHD, Smart, 3D.

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#656) Matisz77 válasza Jovanny2 (#655) üzenetére


Matisz77
aktív tag

Ebben van Wifi is? mert szeretném a PC-n lévő filmeket vezeték nélkül lejátszani!

(#657) Jovanny2 válasza Matisz77 (#656) üzenetére


Jovanny2
őstag

:K Aham, van. Nem is rossz, azt mondják. Olvass teszteket, meg a tudástárat.

[ Szerkesztve ]

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#658) Matisz77 válasza Jovanny2 (#657) üzenetére


Matisz77
aktív tag

Erről mi a véleményed ? [link]

[ Szerkesztve ]

(#659) Matisz77 válasza Jovanny2 (#657) üzenetére


Matisz77
aktív tag

Bocsánat erre gondoltam! [link]

(#660) Jovanny2 válasza Matisz77 (#659) üzenetére


Jovanny2
őstag

Az, hogy nem 100Hz-es, nem wifis, és nem 3D. Utóbbi nem volt az elvárásaid közt, de az első kettő igen. :) Valódi 100Hz a 6-os szériától kezdődik, ES-ből a 6100-as az elvárható minimum.

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#661) Matisz77 válasza Jovanny2 (#660) üzenetére


Matisz77
aktív tag

A 6100 és a 6300 között gondolkodom ha samsungot veszek de nem nagyon látok köztük különbséget!
Ja és a felhősödésről olvastam az mennyire jön be ezeknél? Ja és az LG -nek nincs esetleg hasonló tudású hasonló áru? Vagy a Samsung rendelkezik a legjobb ár/érték aránnyal?

(#662) Jovanny2 válasza Matisz77 (#661) üzenetére


Jovanny2
őstag

LG-ben nem tudok segíteni, azoknak nem olvastam utána, sokan dícsérik azokat is,de én sokkal inkább Samsung-párti vagyok, jók a tapasztalataim a régebbi tévéikkel. Mondjuk az LG Dual-playt és a passzív 3D-t azért szívesen kipróbálnám...

"ES6100: az ES széria ajánlott minimuma. Már valódi 100Hz-es panellal, 3D-vel, 3 HDMI és 3 USB csatlakozóval.

ES6300: mint a 6100, csak DVB-S tuner is van benne. DVB-T a digitális légi sugárzás, DVB-C a digitális kábel adók, a DVB-S pedig a digitális műhold szórás. Tehát aki nem fog műholdas antennát használni annak elegendő a 6100-at vennie."

By JoeYi.

Minden típusról megtalálod a specifikációt a tudástárban. ;)

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#663) Matisz77 válasza Jovanny2 (#662) üzenetére


Matisz77
aktív tag

Köszönöm a választ! LG-ben egyébként erre gondoltam [link] !
A felhősödésről mi a tapasztalatod?

[ Szerkesztve ]

(#664) z1337 válasza Jovanny2 (#655) üzenetére


z1337
csendes tag

Szevasztok! :))

UE46ES6100-al szemezek én is.Nem tudod véletlenül, hogy xbox-hoz jó-e? :B

(#665) Jovanny2 válasza z1337 (#664) üzenetére


Jovanny2
őstag

Én is ahhoz használom majd, remélem a BO2-t már azon kezdem el. :D Szóval ajánlom neki, hogy jó legyen. ;) Azt írták, hogy 40 ms alatt legyen az input lagja, akkor már jó játékhoz. Ennek a tesztek szerint 36 ms. Meglátjuk. Játékra a plazmákat jobban ajánlják, de nekem nem lesz plazmám.

@Matisz77: Biztos jó az eldzsí is, a páva is milyen szép rajta. :P Felhősődésről semmi tapasztalatom, nem volt még Edge LEDes tévém. Csak fénycsöves LCD van itthon, annak meg sötétben a feketéje egy darab nagy felhő. :D Szerintem túlzóak a felhősödésről panaszkodó kommentek, de 100%, hogy jelen van, és 100%, hogy sötétben látni fogjuk, max. kevésbé zavar majd minket, mint a panaszkodókat. Vagy mi is beállunk a panaszkodók sorába. Ha nem akarsz felhőket, akkor EH6030. JoeYi leírásából idéznék megint:

"EH6030: az igazi best buy TV. A Samsung fórumban ez az a TV amit az elfogadható minimumnak tartunk, nagyon jó az ár/érték aránya, az EH család csúcsa. Ebbe a típusba valódi 100Hz-es panelt építenek (CMR-el 200Hz), ami látványosan folyamatosabb képet nyújt mint az 50Hz-esek. 3D megjelenítésre is képes. 2D-ben full HD a képe, 3D-ben nem tudni. Van aki szerint fullHD3D, de erre nincs még hiteles mérés sehol. SMART sajnos nincs ebben sem, 1 USB és 2 HDMI csatlakozót kapott."

Az EH család nem Edge LED, hanem Full LED háttérvilágításos (mondjuk lehet, hogy nem ez a neve :) ).

[ Szerkesztve ]

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#666) Matisz77 válasza Jovanny2 (#665) üzenetére


Matisz77
aktív tag

Köszönöm a kimerítő választ de sajnos ebben nincs Wifi és az nekem nagyon fontos!

(#667) Matisz77


Matisz77
aktív tag

De szerintem ezt választom és veszek hozzá egy usb-s Wifit! [link]

(#668) blueye válasza blueye (#652) üzenetére


blueye
veterán

Senkinek nem keltette fel a figyelmét ez az akció?

(#669) #54715584


#54715584
törölt tag

Sziasztok,

Lehet egy nagy hülyeséget kérdezek, de még nem jöttem rá :)
A LED és LED LCD az két különböző dolog, ugye?

(#670) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Sziasztok!
Szeretnék egy LCD-TVt venni, olyan 110k-m van rá. Tundátok loinkelni illetve segiten a választásban?
Annyi kikötésem lenne, hogy Full HD-s legyen. Márka, panel tipus kb mindegy, csak a lehető legjobb legyen ezen az áron. :)
Kösz a segitséget.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#671) blueye válasza #54715584 (#669) üzenetére


blueye
veterán

Első körben 5 sec google:

led-tv-es-lcd-tv-osszehasonlitasa

(#672) #54715584 válasza blueye (#671) üzenetére


#54715584
törölt tag

Köszi :B

(#673) Jovanny2 válasza blueye (#671) üzenetére


Jovanny2
őstag

Ő a LED és a LED LCD-t kérdezte. ;) Igen, ahogyan mi használjuk, ugyanaz, vagyis nem, mert azt kérdezted különbözőek-e. :) A LED tv lényegében LED háttérvilágítású LCD tv. Igazi LED tv az az OLED, ahol minden képpontot LED alkot, és saját fényük van.

[ Szerkesztve ]

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#674) blueye válasza Jovanny2 (#673) üzenetére


blueye
veterán

Jaaaa, úgy nem volt értelmezhető számomra a kérdés :)

[ Szerkesztve ]

(#675) #54715584 válasza Jovanny2 (#673) üzenetére


#54715584
törölt tag

Köszi Neked is :R
Igen, valójában erre gondoltam, csak nem voltam tisztában a fogalmakkal.

(#676) Willie


Willie
őstag

Sziasztok!

100.000 Forint környékén keresnénk TV-t, amin javarészt sport menne. Mit tudnátok javasolni?
Szempontnak csak annyit tudok írni, hogy FullHD legyen, minimum 32"-os. Az LG, és a Philips márkákkal fenntartásaim vannak.

Előre is köszönöm a választ.

Üdv.

(#677) Jovanny2 válasza Willie (#676) üzenetére


Jovanny2
őstag

Sportra plazmát szoktak javasolni, azt hiszem. :U

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#678) Willie válasza Jovanny2 (#677) üzenetére


Willie
őstag

Köszi a választ. :) Én tartok a beégéstől, és egy sport csatornának pedig folyamatosan kint van a logója vagy már más technológiával készülnek a plazma tévék?

(#679) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Sziasztok!
Szeretnék egy LCD-TVt venni, olyan 110k-m van rá. Tundátok loinkelni illetve segiten a választásban?
Annyi kikötésem lenne, hogy Full HD-s legyen. Márka, panel tipus kb mindegy, csak a lehető legjobb legyen ezen az áron.
Kösz a segitséget.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#680) Jovanny2 válasza Willie (#678) üzenetére


Jovanny2
őstag

Valami neoplazma a nevük, elvileg már annyira nem égnek be, gyakorlatilag meg de. :) De legalábbis ghost jelenségre panaszkodik egy ismerősöm. Jó egyébként a LED is sportra, csak jól kell beállítani, minél kisebb input lagú, és minél nagyobb Hz-est kell választani. Legalábbis gondolom a sportnál is, mint a játékoknál a gyors mozgás a lényeg, ezért jobb a plazma, mert annak az input lagja ezred milisec, míg a LED-é 20-40 ms átlagosan.

[ Szerkesztve ]

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#681) Jovanny2 válasza NandorHUN (#679) üzenetére


Jovanny2
őstag

Kezdd itt, szűkítsd az igényeid, és folytasd itt. :)
Ha konkrét kérdésed van, biztosan segít valaki itt.
Ezt nézd meg szerintem, vagy ha kicsit vársz, ez is lemegy 110-re hamarosan, ha minden jól megy. :)

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#682) #54715584 válasza Jovanny2 (#680) üzenetére


#54715584
törölt tag

Minden csatornának van logója...
Az én 2006-os plazmámban nincsen sem beégés, sem ghost és nem fogyaszt sokat. :N
Ne ijesztegessük a jónépet :)

(#683) Heffi válasza #54715584 (#682) üzenetére


Heffi
őstag

Részben csatlakoznék hozzád. Nekem is 2007 óta van plazma tévém és még nem sikerült beégetni. Az újabbak meg már még jobb védelemmel rendelkeznek.

A fogyasztás kérdése azomban relatív, mert egy mai 61w-s 46"-s ledháttérvilágítású készülékhez viszonyítva valóban sok a 42"-s plazma 280-320w körüli (saját mérés) fogyasztása.

Én is épp tévé csere előtt állok, és már nagyban szemezgettem felsőkategóriás ledes készülékekkel, de addíg túrtam a külföldi ajánlásokat, teszteket, míg teljesen elbizonytalanodtam a technológiával kapcsolatban. Mégpedíg ami engem aggaszt, az a fekete szín. Az üzletekben kitett demó adások és fényviszonyok nem igazán egyeznek meg egy otthoni nappaliban történő esti mozizásának vizsonyaival. Az üzletben szépet mutató kijelző egy sötét szobában csalódást okozhat a fekete szín hiányával, a panelre jellemző bevilágítási gondokkal.

Szóval részemről marad a plazma. Az újak már 50"-s méretben megelégednek 250w teljesítményfelvétel körül.

(#684) achim


achim
csendes tag

Sziasztok,

3 TB-s WD Mybook Essentials-on vannak a dolgaim,amit szeretnék lejátszani az okostévével. Meyil kezel 2 TB feletti háttértárat?

Köszönöm!

hz

(#685) rdi


rdi
veterán

Üdv, szerintetek melyiket vegyem és miért?
1) Pana TX-L42ET5
2) LG 42LM660

Fej! Tor! Potroh!

(#686) NandorHUN válasza Jovanny2 (#681) üzenetére


NandorHUN
addikt

Köszi a segitséget, szerintem ez lesz, mert nagyon jó az árához képest, +20k nem olyan sok :P
De persze ha van valakinek más tippe annak is örülnék :)))

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#687) jani0625


jani0625
aktív tag

Sziasztok!

gondolkodok egy led tv vételén. Korábban volt egy samsung ue40d6510W-m, de ettől meg kellett szabadulnom, nagyon szerettem.

most nézegettem és két kategória játszik: LG LM620s vs Samsung ue 40es6100. Samsung picit drágább van wifije( gondolom dongle-lel lehet az LG-re is ha kell), de ez nem annyira fontos, viszont a frissítéses jobb az lg-nek, kevesebbet fogyaszt. Ebben az árban az lg felé hajlok, bár a samsung mint márka szimpibb.
másik lehetőség, bár nem tudom ez megére plusz 30-40e-t az LG LM660s vs Samsung ue40es6710.
Mi a véleményetek, Ti melyik kategóriát és azon belül is melyiket ajánlanátok?
nekem alapvetően kevés tvzésre de sok filmezésre kellene(külső hdd-ről illetve hdmi-n keresztül gépről), esetleg skypeozás játszhat még. Lehet ezek között lényegi eltérés képminőségben?
köszi

(#688) sting2


sting2
addikt

Üdv mindenkinek!

Eddig csak plazmáim voltak de most úgy érzem váltani akarok.

Lenne egy 2 éves Samu 55 C 7000 eladó, mire figyeljek a vásárlásnál hogy ne valami sumákolt kütyüt vegyek?
A most 1 éves Samu 51 D 550 készülékemet fogom bedobni érte/értük.
Biztos befutónak tűnik még a Sharp LC 60 635E, gyakorlatilag a kettő között hezitálok.

Minden tanács jól esne most egy "kezdő Lcd-ésnek".. :)

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#689) tenna


tenna
tag

Hello!

Tv vásárlás előtt vagyok. Kis segítség kéne. A szempontok: tudjak rajta egyszerűen filmet nézni usbről vagy a legjobb lenne ha hálózaton keresztül az asztali gépről (ez a streamles funkció?) . 100cm átmérő bőven elég.

Ezt nézegettem: http://www.arukereso.hu/crt-lcd-plazma-tv-c3164/samsung/ue40es6100-p80009193/termek-leiras.html#properties

Az ár annyira nem szempont ha normális az ár/érték arány.

athura.atw.hu

(#690) T.ati válasza sting2 (#688) üzenetére


T.ati
tag

Hát, szerintem ha belefér, inkább a Sharpot válaszd. A C a Samu első 3D-s tv-je volt, még elég kezdetleges, ráadásul gari már nemigen van rá, míg a 60LE635-re minimum 2 évet adnak. És hát a méret:-)

(#691) Jovanny2 válasza tenna (#689) üzenetére


Jovanny2
őstag

Több vélemény szerint az ES 6100 a legjobb ár/érték arányú Samu, olvass vissza itt is. Mondjuk én elfogult vagyok kicsit, mert már rég kinéztem magamnak a kicsikét, csak várok picit, hogy essen az ára. :)

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#692) sting2 válasza T.ati (#690) üzenetére


sting2
addikt

Igen én is a felé hajlok, de a kép minőség az elsődleges.
A Samsung 7000-es sorozata már elég felső kategória, gondolom ezzel már lehet számolni?...

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#693) Macisajt3


Macisajt3
tag

Sziasztok!

Egy új tv vásárlásában szeretném a segítségeteket kérni. A kinézett darab ez lenne: [link]

Mi a véleményetek erről a tv-ről, illetve erről a szériáról? Esetleg valami mást ajánlanátok ebben a kategóriában? A tv-t sima tévéadás nézésére valamint hd filmek lejátszására használnám.

Elvárásaim:

- 42" és 47" között méret kellene
- usb csatlakozó (divx, 720p, 1080p), valamint fontos, hogy 1,5 terrás samsung vinyóról is le tudjam játszani a filmeket (ntfs)
- hdmi, scart csatlakozó gondolom mindegyik készüléken megtalálható

Árat nem tudom meghatározni, de úgy gondolom fölösleges lenne ennél feljebb mennem tekintve az igényeim. Nyílván minél olcsóbban szeretném a megfelelő minőséget megtalálni :)

Szívesen várok minden ötletet, javaslatot, tanácsot. Ma vettem egy ilyet ([link]) és számomra meglepően szép volt a képe. Nem vagyok elkötelezett egyik márka mellett sem, de az említett "kistesó" nagyon tetszett. :)

Köszönöm :)

(#694) arpii


arpii
aktív tag

Sziasztok!

TV-t akarnák majd vásárolni, megfelelő körültekintést követően, bár lassan a karácsonyi árak kezdenek majd érződni. Alapvetően nem tudom milyen lehetőségek vannak, amit biztosan tudok, hogy LED-est szeretnék, 40 vagy 42 colosat, plazma kizárva a relatív magas fogyasztás miatt. Vegyes tv-zésre kellene, de sokszor menne rajta játék a pc monitorja helyett. Egy fontos szempont az ár is, tehát nem akarnák csúcs kategóriásban gondolkozni, mert az számomra most megfizethetetlen. A tv-zés tekintetében UPC direct és DIGI TV menne rajta párhuzamosan.
Előre is köszönöm az ötleteket, melyik lenne jó választás.

(#695) lorinser válasza Macisajt3 (#693) üzenetére


lorinser
senior tag

Szia,

Szerintem a Philips 46PFL5007K-val sem fogsz rosszul járni tekintve, hogy ez már 2012-es modell. Itt leginkább a Smart rendszer újult meg, de úgy látom a média lejátszáson is reszeltek. Bátran veheted.

Poco F5, Philips 55PUS8303, Philips 58PUS8535

(#696) lorinser válasza Macisajt3 (#693) üzenetére


lorinser
senior tag

Még valami: szánj egy kis időt a képbeállításokra. Nem kell mindent maxra tenni (pl. a képélességet), meglepően jól be lehet állítani a képet.

Poco F5, Philips 55PUS8303, Philips 58PUS8535

(#697) Macisajt3 válasza lorinser (#696) üzenetére


Macisajt3
tag

Köszönöm a segítséget, megkereslek privátban még pár kérdés miatt. :)

(#698) z1337 válasza Jovanny2 (#665) üzenetére


z1337
csendes tag

na csak azért kérdezem mert havernak pár napja jött meg a tv-je (40ES6100) és olyat csinál xboxozás közben, hogy ha nyom egy gombot a karon akkor kikapcsol a tv :DDD vmi gebasz van a wifivel...remélem csak egyedi eset...

(#699) _ocsisajt


_ocsisajt
őstag

Sziasztok!

SZeretnek egy kis segitseget kerni!

Ket televiziot neztunk ki:

1. LG 42LM640
2. Philips 42PFL6057K

Ketto kozul kellene valasztanotok, melyiket vennetek? pro-kontra erdekelne :)

Koszonom! :R

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (preferring HC) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#700) polonic


polonic
félisten

Sziasztok!

Most szeretnék tv-t venni. De teljesen tanácstalan vagyok ez ügyben.

A segítségeteket kérném.

A keret 150 ezer Ft. Nagyon max 160. 40-est szeretnék és LED-es legyen.

Sonyban, LG-ben és Samsungban gondolkodom. Ennél többet viszont nem tudok semelyikről. :D

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.