Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-22 21:35:06

LOGOUT.hu

Ha TV-t szeretnél vásárolni, a Milyen TV-t vegyek? topikba írj!
Meglevő készülékkel kapcsolatban ebbe a topikba írhatsz.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) cica1974


cica1974
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Most szeretnék Led tv-t vásárolni kb 40"-ban valaki írjon nekem mi alapján válogassak. Alapból sima tv nézéshez kell, de néha játszanék rajt X-box ill Wii vel és persze filmeket is bírnék nézni rajt Pendrájvról.
Miket nézzek ezekhez.? A Samsung és az LG tévéket nézegettem.

Segítségeteket előre is köszönöm.

(#852) Jovanny2 válasza zorzy4 (#849) üzenetére


Jovanny2
őstag

Ide nyomathatod!! Olvassák páran, akiknek segítségére lehet. Nem az én topikom, de én szívesen olvasnék itt ilyeneket. :K

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#853) Jovanny2 válasza cica1974 (#851) üzenetére


Jovanny2
őstag

Szia. Én Samuból a 6-os szériától nézelődnék, LG-ből pedig a 620s-től. :K
@ Morfil: Neked is ezt ajánlanám, ha belefér plusz 10-20k. Mindenképp megéri.

[ Szerkesztve ]

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#854) cica1974


cica1974
csendes tag

LG42L340S
LG42" LED Full-HD 42LS3400

Vélemény a két TV-ről?

(#855) zorzy4


zorzy4
őstag

Ok akkor kezdem. Nem ajánlás akar lenni csak tapasztalat. Hazafelé baktattam 80000 forint prémiummal a zsebembe és mivel nálunk van az orion márka bolt, hirtelen felindulásból vettem egy full hd 82cm led tévét, reménykedve, hogy otthon nem bánom meg. A készülék teljesen korrekt visszafogott csomagolásban volt. Kibontva a szokásos tartozék kínálat, egy jól eltalált minőségi távirányító, talp fali tartó, meg egy rca átalakító, mert olyan vékony hogy csak jak fért el a hátulján. A beüzemelés annak ellenére, hogy először van lapos tvm gyors és egyértelmű volt. A tv magyar menüs és a diginél mindenféle box nélkül lehet fognia digitális csatornákat. A kép borotva éles, jó a fényerő és a színek is szépek. Talán néha egy egy kéz vagy száj mozdulat nagyon picit darabos, de ez szerintem adáshiba (kockásodás nincs). A hangja elég csapnivaló, de azt mondják a márkásoknak is. Amúgy török gyártmány lg lcdvel. Régen samu volt bennük de lecserélték mert sok volt a rossz. A gari olyan, hogy ha egy éven belül elromlik akkor nem kell szervizbe vinni hanem a boltban cserélik azonnal. Egyenlőre ennyi, remélem, hogy a hosszútávú tapasztalatok is jók lesznek. Ha valakinek van tapasztalata no name tv kel arra kíváncsi vagyok.

[ Szerkesztve ]

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#856) cica1974


cica1974
csendes tag

LG42LM615S ???

Vélemény?

(#857) zsakaizoltan


zsakaizoltan
tag

Ha most vennétek 40"-42" os tv-t, és max 130 ezer forintotok lenne rá, akkor ti milyen választanátok? Többet sajnos tényleg nem tudunk rászánni...3D nem fontos, külső médialejátszó van, amit rá tudok csatlakoztatni, meg külső vinyó is van..ha smart funkciója van, az nem hátrány.. :) Előre is köszönöm :)

LG 42lm620s, Egreat r6s, xbox 360 320gb.

(#858) -Dokika-


-Dokika-
csendes tag

Üdv mindenkinek! :)

Szeretném kérni a segítségeteket... abszolult nem vagyok képben(jó nem vagyok analfabéta) a tv-k területén.
A feleségemmel együtt elterveztünk hogy hamarosan vennénk egy tv-t de mielőtt bármit is vennénk, megkérdeznénk titeket.. jobbak vagytok :P mint bármilyen teszt/weboldal/eladó...38-42 colos tv-t keresnénk

Amire gondoltam követelmények:

full hd
2d gyönyörű kép (3d nem múszály)
smart tv (ilyen mindent tudó :P)
hdmi
vga kimenet (legtöbbet pcről néznénk bár hdmi is jó :P de az én gépemet vgaról nyomatnám)
usb kimenet
wifi

a legfontosabb: hosszú távra kellene a tv szóval a kis márkák kiesnek ... csak jó minőség jöhet szóba :P
Samsung és LG között gondolkozunk (remélem jó gondolat)

köszönöm a segítségeteket!!! és várom :) türelmetlenül

A döntés a tiéd ! ―Ď®КΪ—

(#859) Jovanny2 válasza zsakaizoltan (#857) üzenetére


Jovanny2
őstag

Pár nap, és lemegy 130-ig, ha minden igaz.
@-Dokika-: Szerintem mindenkinek érdemes visszaolvasni pár oldalt, mert én már csak ismétlem önmagam egy ideje. :U Ha 40-es, akkor Samsung, ha 42-es, akkor LG, kb. hasonló kategória az UE40ES6100 és az LG 42LM620S. Az egyik aktív, a másik passzív 3D, mindkettőnek megvannak az előnyei és a hátrányai.

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#860) -Dokika- válasza Jovanny2 (#859) üzenetére


-Dokika-
csendes tag

ok értettem :P , ma később vissza olvasok! ha akadna még kérdésem ezzel kapcsolatban akkor majd viszont kérdeznénk még . Köszönöm szépen!

A döntés a tiéd ! ―Ď®КΪ—

(#861) -Dokika- válasza -Dokika- (#860) üzenetére


-Dokika-
csendes tag

már nem tudtam szerkeszteni :\ ...

megnéztem mind a két tv-t aha :P ilyenre gondoltam !!!

találtam viszont még ezt is egy picivel drágább... ez milyen? Samsung UE40ES6710 (bocsi csak körbe akarom határolni mi jó mi sok és mi ami nem jó...)

A döntés a tiéd ! ―Ď®КΪ—

(#862) grunker


grunker
csendes tag

Sziasztok,

Szeretnék egy új TV-t venni, de most nem nagyon vagyok "képben":
egy samsung 40A656-öst cserélnek le (5 éves), nincs baja eladnám.
Tavaly vettem egy LG42LV5590-et. Mindkét tv-vel meg vagyok elégedve.

Amire kellene:
- HD film lejátszás (samu ne tudja)
- hálózat (samu nem tudja)
- 3d igazán nem kell, az LG, sem nagyon használom
- ami fontos LED energiahatékony, szép kép
- netezni nem kívánok a TV-n mert az összes smart tv-n szerintem kaotikus és lassú.
- méret: 40-42, de ha a keretbe beleférne egy 47-es az király lenne
- keret amit gondoltam rá: 150-180.000 (esetleg 200k-ig elmehet)
- olvasgattam a topikokat és mindenhol a LG 620,660 és a samu EH6-os szériája befutó.

Előre is köszi,
grunker

(#863) tete007


tete007
tag

hali

Tv-t szeretnék venni és nagyjából 3 főre szűkítettem a látó teret
32" LG 32CS460
32" Samsung LE32E420
32" Samsung LE32D400

légyszíves mondjatok valamit aki jobban benne van melyik a jobb?
oké tudom a D400 mert az több meg jobb de megéri?
vagy 32" be alternatíva?
az ár meg látszik nagyon max 75!
ezer kösz előre

Nagy gáz kis szerencse. Győzelem vagy Halál!!! A bunkóságnak is vannak határai! - Nekem meg útlevelem :-D

(#864) Jovanny2 válasza -Dokika- (#861) üzenetére


Jovanny2
őstag

Kedves Mindenki, aki Samuban gondolkodik, ITT a kötelező olvasmány. Minden kérdésetekre választ kaptok benne szerintem, ha nem, akkor kiagyaljuk. :K

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#865) Venn válasza tete007 (#863) üzenetére


Venn
tag

Szia

Én az KATT IDE összehasonlítás alapján talán az LG-t választanám, bár én amúgy is LG párti vagyok :)

(#866) Venn válasza Jovanny2 (#864) üzenetére


Venn
tag

Szia :) LG -re is jó lenne egy ilyen összefoglaló cikk :)

(#867) tete007 válasza Venn (#865) üzenetére


tete007
tag

köszi

tényleg az LG ezek alapján a befutó
én is ilyen olyan párti vagyok de ha valami jobb akkor nem állok ellen.

Nagy gáz kis szerencse. Győzelem vagy Halál!!! A bunkóságnak is vannak határai! - Nekem meg útlevelem :-D

(#868) Jovanny2 válasza tete007 (#867) üzenetére


Jovanny2
őstag

Pontosan melyek azok a paraméterek, amik alapján azt mondod az összehasonlításból, hogy az LG a befutó? :F
Egyébként ez a milyen LED TV-t vegyek fórum, ezek pedig nem azok. :N Végülis mindegy, csak szólok. Lassan egyébként simán lehet ebben az árban 32-es LED tv-ket is venni, nagyobb tudással, sokkal-sokkal kisebb fogyasztással, szóval véleményem szerint már nem kéne a sima LCD technológiát erőltetni.

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#869) tete007 válasza Jovanny2 (#868) üzenetére


tete007
tag

akkor milyet tudtok ajánlani?
32" jó lenne
de a 70 ezer a plafon
azért kérdezek mert nem értek hozzá annyira.
Elnézést igen nem LED ek, akkor mehet Offba

Nagy gáz kis szerencse. Győzelem vagy Halál!!! A bunkóságnak is vannak határai! - Nekem meg útlevelem :-D

(#870) zorzy4 válasza tete007 (#869) üzenetére


zorzy4
őstag

Én mint írtam korábban, most vettem 80000ért full hd oriont. Náluk a márkaboltban 70000 a sima hd.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#871) |AP|


|AP|
veterán

korábban már kérdeztem, hálószobába szánt, kisebb méretű LED TV-ről. Úgy néz ki kicsit nőtt a keret és a választott méret is. 26-27"-ban gondolkodva ezt a 3 típust találtam:

LG 26LS3500
LG M2732D
SAMSUNG UE26EH4000

A keret 70-75k. Van valamelyikkel esetleg tapasztalat, ajánlás? Fontos az USB-ről támogatott minél több videó formátum.

Köszönöm!

(#872) Mr.Pioneer


Mr.Pioneer
csendes tag

Üdv! Van egy Philips 42PFL4307H/12 tipusú tv-m és ha pendrive-ről akarok le játszani több hangsávú filmet (mkv) hogyan lehet hangsávot váltani én erről nem találtam semmit a használati utasításba.Kérlek segítsetek.

(#873) -Dokika- válasza Jovanny2 (#864) üzenetére


-Dokika-
csendes tag

hm a teszt alapjan "felhosodes" van ez az LGnel is ugyan ugy van ? nem szimpatikus ez a felhosodes ...

A döntés a tiéd ! ―Ď®КΪ—

(#874) -Dokika- válasza -Dokika- (#873) üzenetére


-Dokika-
csendes tag

42LM670S ls LG-ben ez milyen ? jobb mint a UE40ES6710 ?

:P köszönöm a segítséget!

A döntés a tiéd ! ―Ď®КΪ—

(#875) Jovanny2 válasza -Dokika- (#873) üzenetére


Jovanny2
őstag

Ez nem Samu betegség, ez Edge-LED betegség, ergó LG-nél is van. ;)

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#876) sgamez


sgamez
tag

Samsung UE40ES6100 vagy LG 42LM620s ez a két tv között melyiket ajánljátok? Nemtudom melyik lenne jobb választás. Az ár miatt az Lg -t tartom nyerőnek, viszont a samsungnak az aktív szemüveg miatt jobbnak láttam a 3d-jét. Esetleg aki már találkozott mindkét típussal le írhatná a véleményét. Köszönöm :R

(#877) zsakaizoltan válasza sgamez (#876) üzenetére


zsakaizoltan
tag

MediaMarkt-ban pont tegnap próbálta ki kíváncsiságképpen a samsung-ot, nekem kényelmetlen volt a szemüveg, a 3d-be viszont nem tudok belekötni, bár páromnak pár perc után is zavaró volt, míg itthon az Avatar-t a lg42lm620s-en végignézte ő is minden gond nélkül 3d-ben :)

LG 42lm620s, Egreat r6s, xbox 360 320gb.

(#878) Kobe válasza Giovanny (#826) üzenetére


Kobe
veterán

sajnos a 42es és 55ös változatot sikerült csak megnéznem, az egyik helyen a 42esen egy dvd futott, a másikon meg az eurosport HD, hát, nem lettem tőle okosabb. Az 55ös verzión viszont bluray ment, annak tényleg szép képe volt, nem sötét, nem túl világos, de azért egy bővebb tesztelést emgérne.

Sajnos neten nem találtam emg, hogy eben a típusban van e wifi - erre szükségem lenne - illetve aggaszt, hogy volt 1-2 pletyka arról, hogy a pana csődközeli állapotban van, ez garanciánál nem biztos hogy jó pont.

De összességében tetszett. Mindenesetre emgnéznék más típusokat is, tehát akinek van tippje, hogy max 220ért mit érdemes venni 46-47 es méretben, wifivel és minél szebb képpel, akkor örömmel veszem a tanácsokat.

(#879) Madwe válasza Kobe (#878) üzenetére


Madwe
nagyúr

Szerintem [az LG lm620s] jó választás, bár kell hozzá venni egy wifi sticket az kb 10ért szokott elkelni.

(#880) Indiant válasza Kobe (#878) üzenetére


Indiant
addikt

Akkor szerintem már LG 42LM640S, inkább mint a 620S már csak a plusz 3 év garancia miatt is és ahhoz már van ajándék is...

(#881) jackal79


jackal79
aktív tag

Sziasztok! Azt szeretném megtudni tőletek, hogy a led tévéknél mit jelent a felhősödés?
Tudom, hogy már foglalkoztatok ezzel a kérdéssel, de sajnos nincs időm visszaolvasgatni a topic-ban, remélem ezt megértitek!
A válaszokat előre is köszönöm!
üdv:T

(#882) kopee1980


kopee1980
tag

Sziasztok!

Véleményeitek alapján kiválasztottam egy TV-t: LG 32LM620S

Már csak az lenne a kérdésem, hogy abban az esetben, ha a TV-t kb 3 méterről fogom nézni, elég e a 81cm-es átmérő?

Köszönettel: kopee1980

(#883) Jovanny2 válasza kopee1980 (#882) üzenetére


Jovanny2
őstag

Minden valószínűség szerint, ha a fullHD-t élvezni is akarod, akkor nem. Szerintem 3 m-re simán a >=46"-t ajánlanák legtöbben, szerintem is 46, de inkább 40-42", az még jobban megfizethető.

@jackal79: A felhősödés leginkább Edge LED készülékeknél fordul elő, és abból adódik, hogy a széleken bevilágító LED-ek fényét nem teljesen homogénen tudja eloszlatni a fényvezető réteg. Általában normál használat mellett ne vészes, csak teljesen fekete képnél, sötét szobában igazán feltűnő.

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#884) cica1974


cica1974
csendes tag

Üdv mindenkinek.
Újra itt.
Kezd körvonalazódni a tv választás.
Azt szeretném valakitől megtudni, hogy a

LG42LM615S és az LG42LM620S közt van -e számottevő különbség?

Válaszotokat előre is köszönöm.

(#885) jackal79 válasza Jovanny2 (#883) üzenetére


jackal79
aktív tag

Köszi a gyors választ!

(#886) zsakaizoltan válasza kopee1980 (#882) üzenetére


zsakaizoltan
tag

42"-osat használok ugyanabból a típusból, 2,5 méterről lesem, és biza még a 47-es sem lenne zavaró :) a 32" nagyon kicsi arra a távra..

LG 42lm620s, Egreat r6s, xbox 360 320gb.

(#887) zsakaizoltan válasza cica1974 (#884) üzenetére


zsakaizoltan
tag

Smart rendszer, wifi támogatottság, remote contorle támogatás... nagyjából ennyi a különbség a 620s javára!

LG 42lm620s, Egreat r6s, xbox 360 320gb.

(#888) kovadika


kovadika
őstag

Hello
Segítséget szeretnék kérni. Tv vásárlása előtt állok, és e között a kettő között vacilálok: Panasonic TX-P42UT50E, a másik Samsung UE40EH6030. Szerintetek melyik lenne a jobb választás, és annak előnyei, hátrányai, stb?

(#889) cica1974


cica1974
csendes tag

Köszönöm a gyors és kielégítő választ.

Még egy kérdésem lenne.

Ismeri valaki a MULTI-BAZÁR WEBÁRUHÁZAT.

http://www.multi-bazar.net/

Most ott a legkedvezőbb áru az LG42LM620S.

Én nem vagyok nagy webes vásárló, nem tudom ilyen nagy értékű cuccokat érdemes-e megvenni ilyen helyen.
Persze sokat lehet rajt spórolni.

(#890) cica1974


cica1974
csendes tag

Az Árgép-en vagyok fenn, és olvasgatom különböző boltok értékeléseit.
Mennyire lehet ezeknek hinni?

Van olyan bolt akinek van fenn 170 db mind csillagos ötös. Van ilyen?

(#891) Teodor52


Teodor52
senior tag

Sziasztok!

Előre is elnézést ha nem jó helyen teszem fel a kérdést,de jobb topikot sajnos nem találtam!
Samsung UE40EH6030 LED TV-hez szeretnék külső hdd-ét vásárolni,de nem tudom, hogy milyet is érdemes!

Tudtok segíteni?

(#892) Jovanny2 válasza Teodor52 (#891) üzenetére


Jovanny2
őstag

Bármilyet. :DD Hogy érted, hogy milyet? A TV szerintem nem válogat. A te igényeidnek megfelelőt vegyél.

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#893) Teodor52 válasza Jovanny2 (#892) üzenetére


Teodor52
senior tag

Olyanra gondoltam amire filmeket téve a tv letudja játszani!
Ha lehet full hd verziókat is!

(#894) Signum04


Signum04
tag

Sziasztok a kérdés egyszerű:)

Samsung UE40ES6800 ?

vagy

LG 42LM660?

A válasz szerintem viszont elég bonyolult.

Minden tapasztalatot, véleményt szívesen fogadok.

Köszi

(#895) Jovanny2 válasza Teodor52 (#893) üzenetére


Jovanny2
őstag

Ilyenre gondolsz, hogy 5400-as, vagy 7200-as fordulatú, vagy a méretére? Előbbi mindegy, utóbbi is, szerintem 2TB-ig is simán látja. NTFS-re kell formázni, hogy a fullHD filmfájlok rámenjenek. Ha FAT lenne, csak 2 gigás fájlokat tudna kezelni, az meg édeskevés. Konkrétan melyik paramétere érdekel? USB-vel csatlakozik mind.

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#896) Teodor52 válasza Jovanny2 (#895) üzenetére


Teodor52
senior tag

Portok érdekelnek leginkább mert usb 2.0-al nem fogom tudni átküldeni a full hd filmeket a tv-re!

Erre mi a megoldás?

Ui: Tényleg látná a 2TB-os hdd-ét a tv?

[ Szerkesztve ]

(#897) zsakaizoltan válasza Teodor52 (#896) üzenetére


zsakaizoltan
tag

Ezt hol olvastad? LG lm620S típusú tv-t használok, külső usb 2-es vinyóval, 1 terrással...bd25/50-es 3d filmeket nézek mindenfajta probléma és fennakadás nélkül :)

LG 42lm620s, Egreat r6s, xbox 360 320gb.

(#898) Teodor52 válasza zsakaizoltan (#897) üzenetére


Teodor52
senior tag

Nem vagyok otthon a témában,de ha az usb 2.0 adatátviteli sebességét(60MB/s) nézem az nem lesz elég a full hd fájlok átvitelére!

Pl: 1920x1080x3x24=149299200 byte-al ami egyenlő 142.38281MB-al.

3 a színmélység byte-ban
24 a képkocka/másodperc

(#899) Matisz77 válasza Teodor52 (#898) üzenetére


Matisz77
aktív tag

Simán jó külső winyoval!

(#900) csabooooo válasza Teodor52 (#898) üzenetére


csabooooo
aktív tag

Kicsit sántít a dolog! Szerinted egy 90 perces fullHD film 750GB lenne?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.