Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-22 21:35:06

LOGOUT.hu

Ha TV-t szeretnél vásárolni, a Milyen TV-t vegyek? topikba írj!
Meglevő készülékkel kapcsolatban ebbe a topikba írhatsz.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) Teodor52 válasza csabooooo (#900) üzenetére


Teodor52
senior tag

Ez is igaz!
De a képlet is helyes!

Meg hogy akkor minek is hdmi kábel!?
Usb2.0-án is át lehet akkor vinni bármit nem?

Ezért is jöttem fel ide a topikba, hogy most milyen hdd-ét vegyek full hd filmek lejátszása céljából!

Egyáltalán nincs tapasztalatom vele és így csak azokra tudok támaszkodni amit olvastam a neten!

(#902) Teodor52


Teodor52
senior tag

Uhh bekeveredtem!

Elnézést!

A képlet nem helyes ebben az esetben mert a képalkotáskor és annak továbbításakkor fellépő adatátvitelre vonatkozik!
PL videokamera

Más hogy teszem fel a kérdést:

Ha tényleg elegendő lenne az usb 2.0 a full hd filmek átvitelére (bár ezt mindig kétlem:valaki elmagyarázná hogy ha elég akkor miért) akkor minek a hdmi kábel?

(#903) ATi89


ATi89
csendes tag

Hy!
Segítséget kérnék!
TV-vásárlás ellőt álok, viszont ez részlet fizetésre 0%THM szeretném megvalósítani.
Ami fontos lenne:

-82cm től-120cm-ig
-FullHD
-3-4méter lenne a távolság ahonnan nézném
-LED
-HDMI,koax os csat.

Ami a legfontosabb hogy megbízható legyen, hiszen hituba menne.

Választ előre is köszönöm!

(#904) _DiEGO_ válasza ATi89 (#903) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Csatlakozások száma :
2 x HDMI, 1 x USB 2.0, 1 x Komponens Be (Y/Pb/Pr), 1 x Kompozit Be (AV), 1 x Digitális audio kimenet (optikai), 1 x SCART, 1 x RF bemenet (földi/kábel bemenet), 1 x Fejhallgató, 1 x DVI Audio bemenet (Mini Jack dugó), 1 x Ethernet (LAN)

3D van
Teletext van
Menü nyelve magyar
Képátló 40"/ 102 cm
Felbontás Full HD 1920x1080
Képfrissítés 200 Hz
Tuner típusa DVB-T/C MPEG-4 AVC(H.264)
Hangrendszer Dolby Digital Plus / Dolby Pulse
Hangsugárzók teljesítménye 2x10W

[ Szerkesztve ]

(#905) Teodor52


Teodor52
senior tag

Már helyre raktak a felmerült kérdéseimmel.

Köszönöm szépen a segítséget!

(#906) _DiEGO_ válasza Teodor52 (#905) üzenetére


_DiEGO_
őstag

:C nm

(#907) m3gtr


m3gtr
senior tag

sziasztok
Tv vásárlás előtt állok. Két Sony TV közül nem tudom eldönteni melyik lenne a jobb választás. Ebben kérném a segítségetek.
Ez az egyik és a másik
Melyiket a kettő közül? A válaszokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Asus Prime z590- i7 11700kf 3.6 -Asus Radeon RX 6800 16G 2 x16 gb ram 3200mhz Kingston FURY Beast

(#908) zorzy4


zorzy4
őstag

Egy bd lemez 25-50 gigás, gondolom akkor egy divx fálj sem lehet nagyobb. Én mondjuk még nem láttam full hd fájlt csak hdt, de biztos én vagyok lemaradva.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#909) Gerisz


Gerisz
addikt

Sziasztok! A hálóba szeretnék egy TV-t.
Kinéztem egy Philips 32PFL4007H-t.
3D-re nincs szükségem, de a szép képre nagyon.
Egy G20E van a nappaliban aminek imádom a képét.
32"-tól nem kell nagyobb, mert szinte az ágy végében van és elférni is ez férne el jól ahogy mértem.

Van esetleg más javaslat, tanács?

Köszönöm!

(#910) zorzy4 válasza Gerisz (#909) üzenetére


zorzy4
őstag

Ez nagyon jó választás, az egyik ismerősöm is ilyet vett, gyönyörű a képe, és a hangja is egész jó. Jó látni, hogy valaki nem csak samsungba és lgbe gondolkozik. Talán még ő lehet alternatíva, én most ilyet készülök venni. (Az orion meg megy rokonnak.)

[ Szerkesztve ]

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#911) Gerisz válasza zorzy4 (#910) üzenetére


Gerisz
addikt

Nem vagyok ellenük, de ha van más akkor inkább ne :) . Kivéve ha valami nagyon nyomós érv van mellettük.

(#912) Madwe válasza Teodor52 (#898) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ez a számolás akkor lenne igaz hogy ha feltételeznénk hogy az adott pixelek byte-ba így átszámolhatóak lennének, de a különböző tömörítési algoritmusok miatt ez így nem igaz, még egy BR disk is tartalmaz valamiféle tömörítést, pláne a netről okosított FHD/3d anyagok. A lényeg hogy az usb2.0 bőven elég neki :) Esetleg egy nas-ra kötött usb 3at támogató szabvánnyal n-es wifivel és n-es wifis tévével a 450mbps-es sebesség is elérhető, de nem szükséges.

(#913) _DiEGO_


_DiEGO_
őstag

Én most cserélek le egy 32" FullHD -t ... ha már csere akkor 3D-re ... és nem 2év gar hanem 3év .

Ma láttam meg és teszre ki volt rakval szemüveggel együtt - meggyőző :C kép mobillal , szal nem épp ideálisan szlp kép :U

van bolt ahol még olcsóbb , de ez helyben volna , holnap még egy helyen megnézem h mennyiért van ha van ... ?

[ Szerkesztve ]

(#914) Jovanny2 válasza _DiEGO_ (#913) üzenetére


Jovanny2
őstag

Itt olcsóbb, 4 szemüveggel, 3 év garival, házhozszállítva, beüzemeléssel, ajándék kábelekkel. Szerintem jobb, mint a Tesco... :U

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#915) theooracy válasza _DiEGO_ (#913) üzenetére


theooracy
aktív tag

Ha ez a Tesco-ban van, akkor simán megéri. 10 havi 0 THM-es részletre meg lehet venni. Az ügyintézési idő kb. fél óra és már viheted is haza... :))

(#916) theooracy válasza Jovanny2 (#914) üzenetére


theooracy
aktív tag

Azért a 2500 Ft-os kiszállítási díjat is adjuk hozzá...

(#917) Jovanny2 válasza theooracy (#916) üzenetére


Jovanny2
őstag

Adjuk, még így is olcsóbb, és valószínűleg ott nem fociznak a tévékkel a raktárban. Plusz két szemüveg, és már a gyerekek is 3D-ben látják a világot. ;) Odaviszik, bekötik, lecsekkolják, hogy minden OK-e, elteszik a pénzt, aztán kalap. Ha baj van, jönnek, hoznak cserekészüléket (!) a javítás idejére, stb. Persze, meg lehet venni a Tescoban is. Van előnye annak is. Nekem mondjuk elég annyi az árképzésükkel kapcsolatban, Hogy a mai napig 219000-ért adják (10.000 forint kedvezménnyel) az UE40ES6100-at, ami minden rendesebb helyen 165.000 alatt van. :B A FisherPrice babajátékok árának felét pár este visszaadták Tesco-utalványban. Az előző napi árhoz képest 60-70%-kal növelték meg az árakat. Amikor valami kapós dolog akciós (maradjunk a Fisher Price játékoknál) az akció első napjától üres a polca, a lejárat utáni nap feltöltik... Akkor már inkább Auchan.

[ Szerkesztve ]

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#918) pereces válasza theooracy (#916) üzenetére


pereces
tag

szerintem hozzáadta

(#919) theooracy válasza Jovanny2 (#917) üzenetére


theooracy
aktív tag

Ebben is van igazság. A Tesco mellett egyedül ez a 0 THM-es dolog szól, más semmi....amúgy tényleg a Pc-Dream a nyerő. :K
Egyébként ezek a multicégek valamilyen formában szemetek mind, egytől-egyig...

[ Szerkesztve ]

(#920) tanygab


tanygab
tag

Sziasztok,

Én is most adnám a fejem TV vásárlásra. Igazából Ezt néztem ki: http://euronics.vko.hu/szorakoztatas/led_televizio/samsung_ue40eh5300wxxh-p16363.html

Tudtok valami másikat ajánlani ilyen árban ami jobb? :))

Ami nekem fontos:

-Full HD
-40''
-DLNA
-esetleg Wifi (vagy bővíthető legyen)
-smart
-DVB-T
-min. 2db HDMI csati

Válaszokat előre is köszönöm...

(#921) Jovanny2 válasza tanygab (#920) üzenetére


Jovanny2
őstag

Igen, először is ne ott nézz árakat, hanem mondjuk itt. :D Minél nagyobb legyen az utolsó 4 szám. Én a 6-os szériától felfelé ajánlanám, mondjuk ezt.

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#922) pana40 válasza _DiEGO_ (#913) üzenetére


pana40
csendes tag

Üdv!! A Dunakeszi Auchanban is van 40eh6030 0-ás THM-mel ! Most láttam!!

Lumia 640

(#923) pana40 válasza tanygab (#920) üzenetére


pana40
csendes tag

Üdv!! Ha nincs szükséged a 3d-re akkor teljesen jó és meg fog felelni az elvárásaidnak!!

Lumia 640

(#924) realpopek


realpopek
tag

Sziasztok!
Melyik volna a jobb választás:Samsung UE40EH6030 vagy az LG 42LM3400???
Köszi előre is,
Üdv,
J.

,, Kis munkát kis ívben,nagy munkát nagy ívben kell elkerülni. ''

(#925) Jovanny2 válasza pana40 (#923) üzenetére


Jovanny2
őstag

Persze, de ha egy picit többet rászán ( a linkelt 145.000-hez képest +15-20k-t), akkor kap egy sokkal erősebb processzort, jobb LCD panelt (valós 100 Hz), 3D-t 4 szemüveggel, wifit, stb. Nekem megérné, de természetesen mindenki maga dönti el.

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#926) TaMat89


TaMat89
csendes tag

Sziasztok!

TV vásárlás előtt állok én is. Sokat utána olvastam a témának, mégis lenne kérdésem.
Azt írják sok helyen, hogy az ES6100-as Samsung nem fullHD 3D, és hogy csak a 6500 és felette az. Külföldi teszteket olvasva kiderül, hogy az ES6300 fullHD 3D, igaz nálunk nem kapható, de mégis csak 6500 alatt van. Az ES6100-on rajta van a logo, hogy fullHD 3D. Akik tudni vélik, hogy nem fullHD 3D, azok honnan tudják?

Üdv:

TaMat

(#927) Teodor52 válasza _DiEGO_ (#913) üzenetére


Teodor52
senior tag

Most nézegettem az Euronics újságot és ezt találtam:

Ez az ár sem rossz Cetelem hitelkártyával! :)

[ Szerkesztve ]

(#928) Jovanny2 válasza TaMat89 (#926) üzenetére


Jovanny2
őstag

Szia, megoszlanak a vélemények, van aki szerint az, van, aki szerint nem. Volt itt a PH-n valaki, aki tesztegette, és ő azt írta, hogy a tesztképek alapján, amikkel a tavalyi modellnél kizárta, hogy fullHD 3D lenne, itt éppen megerősítené, hogy az. Én maradok a boldog tudatban, hogy igen, de ha valakinek van erről már konkrét információja, akkor szívesen venném (vennénk). :R

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#929) Teodor52 válasza Teodor52 (#927) üzenetére


Teodor52
senior tag

Ha nincs cetelem kártya akkor is olcsóbb a tesco-nál!

(#930) TaMat89 válasza Jovanny2 (#928) üzenetére


TaMat89
csendes tag

Köszi a választ!
Én is olvastam olyat, hogy csinált valaki képeket, és ez alapján fullHD 3D. Ha kiderül, hogy nem is, de nem látszik a különbség, az már amúgy sem fájna, hívhatjuk bárhogy, ha nem látszik a különbség, nekem jó.
Szerintem nálam ez a TV lesz a befutó.

(#931) GIJoe


GIJoe
addikt

Üdv! Milyen 32" TVt ajánlotok, LEDs legyen TV legyen, (Samsungot nem szeretni a kollégám, vmiért :W)
Nem kell a 3D, meg smart... :R a tippeket!

(#932) Matisz77 válasza TaMat89 (#926) üzenetére


Matisz77
aktív tag

Ami azt illeti nekem is ES6100 -am van és már több 1080p-s 3D-s filmet megnéztem rajta és játszotta/megjelenítette ahogy azt kell!

(#933) zorzy4 válasza GIJoe (#931) üzenetére


zorzy4
őstag

Tipp és megértem a kollégádat.

[ Szerkesztve ]

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#934) Venn válasza GIJoe (#931) üzenetére


Venn
tag

LG32LS5600 ez elég jó szerintem :)

(#935) Garsza


Garsza
veterán

Helló 3D Smart TV-t szeretnék venni LG vagy Samsung. Nem bírom eldönteni melyiket vegyem a 3D miatt melyik jobb. Meg az is érdekelne melyiknek használhatóbbak a smart funkciói, főleg a web böngésző.
A keret az kb 170 000 HuF volna.
Mondjuk Samsungból tudnék szerezni 72 órás visszavét TV-t jóval olcsóban 1 év garanciával az meg e éri esetleg.

(#936) tanygab válasza Jovanny2 (#921) üzenetére


tanygab
tag

Hello,

Valami ilyesmi válaszra számítottam, mert a kérdésem előtt azért átolvastam visszamenőleg pár oldalt... :D
Köszönöm, megfontolom. :))

Az általad linkelt bolt megbízható?

[ Szerkesztve ]

(#937) kovadika


kovadika
őstag

Üdv.
Lenne egy kérdésem. Két tv-t néztem ki, és nem tudom eldönteni, hogy melyiket vegyem meg. Az egyik egy panasonic plazma, a másik egy samsung led. A plazma a Panasonic TX-P42UT50 lenne, a másik viszont a Samsung UE40ES6100. Az lenne a kérdésem, eltekintve attól, hogy a plazmának a technológiája miatt szebb a képe, hogy melyik a jobb választás a kettő közül? Értem itt azt, hogy pl a plazmához nem adnak 3D-s szemüveget, a samsunghoz viszont 4-et is, és elnézve a panasonicos 3d-s szemüvegek árát, egyhamar nem fogok venni olyat.
Előre is köszönöm a válaszokat.

(#938) _DiEGO_ válasza Teodor52 (#929) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Köszi :C Juronics is van városunkban , igaz nem nagy de van ... +sasolom :D

(#939) _DiEGO_


_DiEGO_
őstag

Panasonic TX-P42UT50 2év garancia

Csatlakozók:
HDMI
Scart
Komponens
Kompozit
USB csatlakozó
Ethernet
Optikai hang kimenet
Fejhallgató csatlakozó
CI interfész
USB-ről lejátszható formátumok :
Divx
XviD
Mpeg
Mkv
JPEG
Mp3
Feliratkezelés
Méretek és fogyasztás

Szélesség (talppal) 100.9 cm
Magasság (talppal) 66.3 cm
Mélység (talppal) 32 cm
Súly (talppal) 17.5 kg
Energiafogyasztás 131 W

[ Szerkesztve ]

(#940) Teodor52 válasza _DiEGO_ (#938) üzenetére


Teodor52
senior tag

Tőlünk sincs messze,gondoltam bedobom! :)

(#941) _DiEGO_ válasza Teodor52 (#940) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Ha meg onnan lenne , akkor irány KESZTHELY !!! ott alkudozni is lehet tulajjal :C
2éve ott vettem az LG DD motoros (10év gar) automata mosógépet - 8000Ft-ot sikerült lealkudnom eredeti árából :K

(#942) Jovanny2 válasza _DiEGO_ (#941) üzenetére


Jovanny2
őstag

Azt mindben lehet, ha nem akciós a cucc. Cserébe 2x annyival drágábban adják, mint amit le tudsz alkudni. :P

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#943) pana40 válasza kovadika (#937) üzenetére


pana40
csendes tag

Szia!! Neked kell eldönteni mire kell!! Ha leginkább konzol és pc és kevés tv akkor led ha inkább tv és film akkor plazma!! Sajna az lcdnek és lednek van válaszideje igaz alacsony de mégis van ami a gyors mozgásoknál észre vehető hibát okozhat!! A másik a képfrissítés lcd és led tvnél a 100Hz-t nem igazán lehet megoldani a válaszidő miatt!!

[ Szerkesztve ]

Lumia 640

(#944) Giovanny válasza kovadika (#937) üzenetére


Giovanny
őstag

És mellesleg ha fontos a fogyasztás is,akkor a plazmának azért van étvágya...

Zero Defect.No Compromise !

(#945) Jovanny2 válasza Giovanny (#944) üzenetére


Jovanny2
őstag

Ühüm, kb. LED x8-10. :D

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#946) Giovanny válasza Jovanny2 (#945) üzenetére


Giovanny
őstag

Tetszett a plazmának a képe nagyon,de hát a havi villany számla azért kevésbé tettszene :D

Zero Defect.No Compromise !

(#947) nextman válasza Giovanny (#946) üzenetére


nextman
aktív tag

A futesszamla viszont csokkenne.

(#948) Giovanny válasza nextman (#947) üzenetére


Giovanny
őstag

+1 logikus :DD

Zero Defect.No Compromise !

(#949) Giovanny


Giovanny
őstag

Most komolyra fordítva a dolgot,én is nézegetek TV-ket,és ahogy olvasok sokan nem tudnak dönteni...és én sem tudok,ami biztos az az,hogy nem plazma lesz :) Íme 1 2 3

Zero Defect.No Compromise !

(#950) |AP|


|AP|
veterán

Itt általában nappaliba szánt, viszonylag nagy méretű tévékről folyik az eszmecsere, én viszont kifejezetten olcsó, hálószobába tervezett 26" körüli LED TV-t keresnék. Azért kérdezek, mert ugyan találtam olcsóbb modelleket (orion, sencor) de nem tudom mi az a szint ami alá azért már nem érdemes menni. Második TV lenne, tehát annyira nem fontos, hogy mindenben pöpec legyen, de sz@rt azért mégsem akarok venni. 60-70k között tud valaki értelmes tippet adni?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.