Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-22 21:35:06

LOGOUT.hu

Ha TV-t szeretnél vásárolni, a Milyen TV-t vegyek? topikba írj!
Meglevő készülékkel kapcsolatban ebbe a topikba írhatsz.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1551) zorzy4 válasza WinZol (#1541) üzenetére


zorzy4
őstag

Pl [link] Bár én az ünnep előtti árakra emlékeztem.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#1552) Jovanny2 válasza sesshou (#1548) üzenetére


Jovanny2
őstag

Samuból nincs ilyenre alternatíva. Többi gyártónak lehet, de arról nem tudok nyilatkozni. Tartok tőle, hogy valódi 100Hz-cel lesz a probléma. A legközelebb az elképzeléseidhez ez van, de ez már majdnem 30%-kal drágább árban. Én biztosan ezt ajánlanám, lévén, hogy nekem is ilyen van, csak 40-es, és minden probléma nélkül játszom rajta Xbox-szal, és egyéb téren sem találok benne semmi kivetnivalót. A felhősödés létezik, de minimálisan sem zavaró, mert kizárólag full fekete háttérnél látszik. Az Edge LED ezzel jár, és őszintén sajnálom azt, aki sötét szobában képes fekete hátteret lesni, hogy talál-e valami hibát. :)

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#1553) sesshou


sesshou
senior tag

ucsó kédés:

Róla mi a vélemény?
Samsung UE40EH5300

Rákerestem itt a fórumon de nem nagyon találtam választ arra hogy játékra alkalmas e

(#1554) nightshadow válasza sesshou (#1553) üzenetére


nightshadow
veterán

ES5500 jobb:

Samsung UE-32EH5000 25ms (trustedreviews.com)
Samsung UE-46EH5300 25-28ms (avforums.com)
Samsung UE-46EH5300 35ms (trustedreviews.com)
Samsung UE-40ES5500 16ms (hdtvtest.co.uk)
Samsung UE-46ES5500 27-30 ms (avforums.com)

(#1555) [lAyCsI]


[lAyCsI]
addikt

Shadow bacsi, 47"-es meretben mit ajanlanal? 3D-s, 100 Hz-es...

Koszi!

-= No way back from Here =-

(#1556) nightshadow válasza [lAyCsI] (#1555) üzenetére


nightshadow
veterán

47LM660 [link] teszt: [link]

(#1557) S. Szabi


S. Szabi
őstag

Üdv! Olyan kérdésem lenne, hogy 32 collon mennyire van különbség a képi megjelenítésben, képminőségben egy 1366x768-as felbontású, és egy FullHd TV között? Leginkább 720x400 körüli, 1280x720-as filmek, és tv adás lenne nézve rajt. Konkrétan ezen a TV-n gondolkodok erősen: Blaupunkt B32A129TCHD

Most akciósan 222 € , 445 helyett, szóval elgondolkodtató!

[ Szerkesztve ]

(#1558) S. Szabi válasza S. Szabi (#1557) üzenetére


S. Szabi
őstag

Valamiért nem jó a link, itt van még egyszer: [link]

(#1559) [lAyCsI] válasza nightshadow (#1556) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

Thank you sir

-= No way back from Here =-

(#1560) Ádám_ka


Ádám_ka
tag

Sziasztok!
Tv vásárlás előtt állok ebben kérném segítségeteket.

Elvárások:
- ár: kb 140e
- filmek mellet főleg sport közvetítéseket néznék rajta (jó lenne ha nem mosódna el a kép)
- 3D egyáltalán nem érdekel
- szeretnék rajta netezni
- játékra néha napján használnám

Eddig samsung tv-ket néztem mivel azt olvastam felhasználó barátabbak illetve több internetes magyar szolgáltatás érhető el.
Jelenleg UE40EH6030W és UE 40 ES5500 gondolkodom, de nyitott vagyok más márkák felé is pl panasonic.

(#1561) sesshou válasza nightshadow (#1549) üzenetére


sesshou
senior tag

És ha teszem azt megtörénk és azt mondanám hogy egy icipicivel mégiscsak tudnék többet áldozni rá mi lenne az a televízió amit valódi 100Hz-el és jó válaszidővel megkaphatnék? bármilyen márka no3d no smart tv no lan semmi nem számít. csak a szép kép mozgás és válaszidő.

(#1562) Jovanny2 válasza S. Szabi (#1558) üzenetére


Jovanny2
őstag

A drága jó ex-cégem, amit eladott az anyavállalatunk, a Bosch. Találd ki, hogy kik vették meg a brand-et? Valami dzsunka kínai noname izé, aki a tömeggyártott kínai vackokra azóta legálisan szitázza a Blaupunkt nevet. Szégyen és gyalázat. :O Nem ér ez 222-t sem szerintem. HD Ready? Az milyen 2013-ban... :U Az alsó perem meg a talp pedig echte Samsung koppincs, most nézem. A link egyébként azért nem működött, mert benne maradt valami ttp:// az elején pluszban. Az Orion is kevésbé noname sajnos, ne tévesszen meg a patinás név. :(

[ Szerkesztve ]

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#1563) sesshou


sesshou
senior tag

panasonic TX-L32E30E tapasztalatok valaki?

(#1564) S. Szabi válasza Jovanny2 (#1562) üzenetére


S. Szabi
őstag

Hát, ezt nem tudtam így. Én még ott tartok, hogy a Blaupunkt egy frankó német márka :D

Kár érte, jó lett volna ennyiért, de így akkor inkább nem kockáztatom meg. Akkor megint marad egyelőre a Philips 32PFL5507K vagy a Samsung UE32EH6030 terv.

(#1565) Dzsekó válasza nightshadow (#1532) üzenetére


Dzsekó
addikt

Köszi szépen a segítséget, akkor vagy LG vagy Philips lesz, itt már komfort, külcsín és ár fog dönteni.

(#1566) nightshadow válasza sesshou (#1561) üzenetére


nightshadow
veterán

Itt egy input lag lista. Ez alapján a Samsung ES6100 és LG LM620 van a legközelebb az elvárásaidhoz.

LG
LG 42LM620T 31ms (hdtvtest.co.uk)
LG 42LM660T 46ms (avforums.com)
LG 47LM660S 27ms (geeks.hu)
LG 55LM660T 100ms körül (trustedreviews.com)
LG 42LM670T 100ms körül (trustedreviews.com)
LG 47LM670T 68ms (avforums.com)
LG 47LM765S 20ms (geeks.hu)
LG 47LM860V 100ms (trustedreviews.com)
LG 47LM960V 67ms (hdtvtest.co.uk)
LG 55LM960V 65ms (geeks.hu)

Panasonic
Panasonic TX-L37E5B 34ms (trustedreviews.com)
Panasonic TX-L42E5E 27ms (geeks.hu)
Panasonic TX-L42E5B 42ms (hdtvtest.co.uk)
Panasonic TX-L32ET5 38ms (trustedreviews.com)
Panasonic TX-L42ET5E 26ms (geeks.hu)
Panasonic TX-L42ET5B 25ms (avforums.com)
Panasonic TX-L42ET5B 38-80ms (trustedreviews.com)
Panasonic TX-L42ET50B 24ms (hdtvtest.co.uk)
Panasonic TX-L47ET50B 39ms (avforums.com)
Panasonic TX-L47DT50B 50ms (avforums.com)
Panasonic TX-L47DT50 38ms (trustedreviews.com)
Panasonic TX-L55DT50 37ms (trustedreviews.com)
Panasonic TX-L47WT50B 41ms (avforums.com)
Panasonic TX-L42WT50 32ms (trustedreviews.com)
Panasonic TX-L55WT50 40ms alatt (trustedreviews.com)

Samsung
Samsung UE-32EH5000 25ms (trustedreviews.com)
Samsung UE-46EH5300 25-28ms (avforums.com)
Samsung UE-46EH5300 35ms (trustedreviews.com)
Samsung UE-40ES5500 16ms (hdtvtest.co.uk)
Samsung UE-46ES5500 27-30 ms (avforums.com)
Samsung UE-40EH6030 70-100ms, jellemzően 80ms (hdtelevizija.com)
Samsung UE-40ES6100 36ms (hdportal.hr)
Samsung UE46ES6540 67ms (trustedreviews.com)
Samsung UE-46ES6800 33ms (hdtvtest.co.uk)
Samsung UE-46ES6800 34ms (trustedreviews.com)
Samsung UE-40ES7000 31ms (hdtvtest.co.uk)
Samsung UE-46ES7000 34ms (trustedreviews.com)
Samsung UE-55ES8000 50ms (avforums.com)
Samsung UE-55ES8000 31ms (hdtvtest.co.uk)

Sharp
Sharp LC-60LE635E 27ms (geeks.hu)
Sharp LC-60LE636E 30ms körül (trustedreviews.com)

Sony
Sony KDL-26EX553 70ms (trustedreviews.com)
Sony KDL-32HX753 80ms (trustedreviews.com)
Sony KDL-40HX753 30ms (hdtvtest.co.uk)
Sony KDL-55HX753 43ms (avforums.com)
Sony KDL-46HX850 30ms alatt (geeks.hu)
Sony KDL-55HX853 43ms (avforums.com)
Sony KDL-55HX853 28ms (hdtvtest.co.uk)
Sony KDL-55HX853 35ms alatt (trustedreviews.com)

(#1567) wombator


wombator
csendes tag

Panasonic LED-ről van valakinek véleménye? Milyenek?

Ezt mondjuk nem értem, valaki ha tudna segiteni jo lenne:
"A Panasonic szerintünk nagyon jól válogatott, mert az E5-ös tévéből kihagyta a 100 Hz-es képalkotást (amit mi úgyis mindig kikapcsoltatunk)" - Ez mit jelent? Miért jo ha kikapcsoljuk? És miért jó hogy kihagyták? :)

Bocs ha nagyon nagy hülyeséget kérdeztem!
Egyébként erről azt hittem, hogy eredeti 100 Hz-et adnak.

(#1568) bpq


bpq
csendes tag

Sziasztok!

Én az LG cinema 3d sorozatából láttam egy lw5590 típust, azóta teljesen rá vagyok kattanva. Mivel én 42 inch-es led tv-ben gondolkodom jelenleg a 42LM620S , 42LM640S , 42LM660S típusok közül választhatok. De sajnos nem igazán értem köztük a különbséget.
Tudnátok ebben segíteni?
Ezek mind 50hz-esek?
Mi a valódi különbség a LED (lm620) és a LED+ (lm640,lm660) között?
Esetleg tudtok ajánlani alternatívákat? (LG-ben tetszenek a smart funkciók pl böngésző, mtv videotár, stb továbbá sokszor nézünk feliratos AVI-t szóval az is számít hogy jól kezelje a feliratfájlokat)
Természetesen számít az ára, az LG-k 200k körül vannak tehát ez az árszint amit még el tudunk viselni.

köszi!

(#1569) rokefeller válasza bpq (#1568) üzenetére


rokefeller
senior tag

Szia, nem tudom pontosan a különbségeket, de asszem a nagyobb számozásúakban van beépített wifi, meg a magic remote is benne van. Én ezeket a 42LM620S-hez külön vettem, összesen ~20-ért. A wifi nem érte meg, mert gyenge a jelerősség, használhatatlan nálam. A Magic remote viszont nagyon király, szeretem használni.

A Smart funkciókkal viszont megintcsak nagyon elégedetlen vagyok. A youtube alkalmazás lassan indul, baromi lassan reagál, emellett buta is. Nem látod a related videókat, a saját playlistedben nem tudsz böngészni, csak az elsőtől lépegetni. Emellett állandóan akadozik, lassan streamel (olyan mint régen egy 512-es ADSL-en volt kb), és ha megállítod mondjuk 20 másodpercre, akkor gyakran 20 másodperccel a videó vége előtt megáll, és ugrik a következőre. Baromi béna, rákeresel egy videóra, lejátszod, és ugrik a keresési listában a következőre, ami klip esetén 90%-ban ugyanaz a dal, csak más feltöltéssel. Ha kicsit leesik a sávszélesség (mondjuk nem tudom mennyire, merről, mert pár másodperc alatt le kellene jönni egy klipnek, utána meg malmozhat, meg szakadozhat a wifi...), akkor elszáll sokszor egy olyan hibával, hogy "request cannot be processed". De annyira, hogy kilép az alkalmazás, nem csak a videó. Webes rádió ugyanezt csinálja (48 kbit/sec-es BBC esetén is...), egy pillanatra azt hiszi hogy nincs net, akkor az alkalmazás kilép. A beépített 3D videók közül próbáltam egyet megnézni, de egyszerűen 10 perc után elkezd akadozni, percenként, bosszantó, és elcsapja teljesen az élményt. Gyakorlatilag a netes beépített tartalmak csak arra jók, hogy leégessék a gyártót a vevő előtt. A webes youtube-ot is elfelejtheted, a böngésző lassú, és pár másodperc alatt kiakad, hogy elfogyott a memória (ha arra gondolok mennyibe kerül mostanában 1 giga ram, és én mennyit fizettem a tévéért, vagy csak a wifiért...). Ja, és nem lehet a képernyőt (vagy csak én nem találom) lekapcsolni, ha mondjuk webrádiót hallgatsz. MP3-nál valami képernyővédő féleség bekapcsol, de igazából jobban örülnék egy display off kapcsolónak, ami tetszőleges gombnyomásra visszahozza a képet.

Egyébként a probléma nem a tévével van magával. Videót USB-ről szépen játszik le. Feliratokat automatikusan betölti, ha ugyanaz a neve, én ezt használom. MKV-t játszik le, de nem mindegy milyen a konténerben az audio meg video codec. Nekem van sok klipem aminél nem támogatott audio miatt nincs hang, gondolom ogg-ban van, vagy valami másban, ezt egy átkódoló script-tel én megoldom, ezt nem blamálom a tévére.

És szerintem a vas maga is rendben van, mert ha laptopról, wifi-n át, DLNA-n keresztül streamelek, akkor semmi probléma nincs (mondjuk überHD tartalmakat nem próbáltam, de erre is nemsokára sor kerül).

Szóval összességében ez egy jó DLNA képes beépített médialejátszós tévé, de a SMART funkciók alá én normális alkalmazás indulási sebességet, akadozásmentes internetes alkalmazásokat és tartalmakat is beleérteném, és el is vártam.

A télapó nem a régi már...

(#1570) petyus_


petyus_
senior tag

Hali!

180ezer forintért milyen TV-t ajánlanátok? 42"osban gondolkodom, főleg filmeket néznék rajta, meg néha játszanék xbox-szal.

(#1571) Dzsekó válasza petyus_ (#1570) üzenetére


Dzsekó
addikt

LG 42LM620S-re jutottam a fórumozók segítsége által.
LG 42LM660S picit drágább szebb-vékonyabb káva, wifi és mozgásérzékelős távirányító jár hozzá, de picit drágább.

Némelyik Samsungnak picit nagy az input lag-ja, játékra talán jobb az LG. Picit fentebb van egy input lag lista, nézd meg azt is.

[ Szerkesztve ]

(#1572) Dzsekó válasza nightshadow (#1556) üzenetére


Dzsekó
addikt

Az LG 620-as sorozat már valódi 100Hz-es TV vagy csak a 660-as?

(#1573) vagamo


vagamo
őstag

Lassan eljön otthon a TV csere ideje feb-mác. Minél többet olvasok LED tévékről annál határozatlanabb vagyok. Azzal kezdtem, hogy csak Samsung TVt szeretnék venni, mert azok jók!
De minél többet olvasok róluk annál inkább csak paraszvakításnak látom.

Egyenlőre az biztos, hogy 3D LED TV , smart funkciót szeretnék, processzoros legyen, wifi és tuti legyen a képe.
Eddig 2 TV közt vacillálok:
Samsung UE-46ES7000
47LM960V
47LM860V

LG felé leginkább a Full Led miatt hajlok (Full led és a led plus közt mi a különbség?) Felhősödést szeretném elkerülni és a fekete fekete legyen...)
de már a Pana és a Sony TVk-et is elkezdtem nézegetni.

Ja és 46-47col amiben gondolkodok. max. 400k-ig +10-20 még talán belefér.

[ Szerkesztve ]

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#1574) S. Szabi válasza S. Szabi (#1564) üzenetére


S. Szabi
őstag

Végül is csak elmentem megnézni (azt nemi írtam, hogy Németországban), az a típus már nem is volt, egy másik típust adtak ugyan ennyiért, 222€-ért, konkrétan ezt: [link] Hát mondom szerintem ezért a pénzért megéri kipróbálni, így vettem egyet. Az van ráírva a gyártáshoz, hogy "Quality Produkt - Made in European Union" és Szlovákia a gyártási hely. Szóval nem tudom mennyire lehet kínai. Nagyon kipróbálni nem tudtam, egy régebbi Bdrip filmel sikerült megnézni (most nincsenek nálam filmek, a net meg valamiért nagyon rossz), de szerintem jó képe van! Majd még kipróbálgatom több féle anyaggal, de szerintem jó lesz ez.

Ilyenek vannak ráírva, valami sejtésem mik ezek, de nem tudom pontosan: Advanced Rate Motion 400, High Performance Freqeuncy, EVP, stb...

[ Szerkesztve ]

(#1575) Ádám_ka válasza vagamo (#1573) üzenetére


Ádám_ka
tag

,,De minél többet olvasok róluk annál inkább csak paraszvakításnak látom.''

Hasonlóan tv vásárlást tervezek és ezt én is így gondolom...

Eredetileg panára gondoltam még is csak ők fejlesztenek kijelzőket (bár ebben nem vagyok biztos).

Samsung viszont sokkal felhasználóbarátnak tűnik, több magyar tartalom vmint frissítések.

(#1576) nightshadow válasza Dzsekó (#1572) üzenetére


nightshadow
veterán

Korábban hónapokig folyt róla a vita, hogy valódi-e vagy sem, végül az LG-s fórumban a szakik 100% bizonyossággal állítják, hogy valódi 100Hz-es.

(#1577) nightshadow


nightshadow
veterán

Itt egy Philips 46PFL5507 teszt: [link] Korábban írtam, hogy én magamnak nem vennék Philipset (volt is aki ezt rossz néven vette). Mindenesetre ez a teszt csak megerősített a döntésemben. Nálam onnan indul, hogy az a menü valami borzalom, a többit már meg se említem.

[ Szerkesztve ]

(#1578) Dzsekó válasza nightshadow (#1576) üzenetére


Dzsekó
addikt

Hm. Hát ez nem volt felhőtlenül meggyőző.
Amúgy honnan lehet látni egy valódi és egy nem valódi 100Hz-es TV képe közti különbséget?
Azt tudom, hogy a nem valódi fekete képkockát rak két pixel közé, a valódi meg számol, de ez így látható is a képen? Nagyobb az utánhúzás a nem valódinál?

(#1579) nightshadow válasza Dzsekó (#1578) üzenetére


nightshadow
veterán

Hm. Hát ez nem volt felhőtlenül meggyőző.

Biztos, hogy valódi 100Hz-es. Ha átmész az LG LCD topikba, akkor megerősítik neked.

Amúgy honnan lehet látni egy valódi és egy nem valódi 100Hz-es TV képe közti különbséget?

Egy 50Hz-es tévé mozgóképfelbontása 300 sor körül van (az 1080-ból!!!), egy valódi 100Hz-esé kb. 600 sor, míg a kettő kombinálva elérheti a max. 1080 sort. Egy alap Full Hd plazma kb. 900 sort tud, míg ennél magasabb kategóriájúak tudják a max. 1080sort.

A kamu 100Hz-es az alap 300 soros mozgóképfelbontáshoz gyakorlatilag nem tesz hozzá semmit, ugyanúgy 300sor körül van, viszont mivel fekete képkockákat iktat be, ezért a kép veszít fényerejéből, s van aki látja a vibrálást is. Gyakorlatilag egy álmegoldás.

„A fizikai képfelbontás csak egy adat, sokkal többet elmond egy televízióról, hogy mekkora a mozgóképfelbontása. Képzeljük el a következő tesztet! Adott két Full HD felbontású tévé, az egyik LCD, a másik plazma. Mindkettőn megjelenítünk egy olyan ábrát, amely egy pixel vastagságú, függőleges fekete és fehér vonalak egymásutánjából áll. Az ábra gyönyörűen látszik, egészen addig, amíg el nem kezdjük mozgatni a vonalakat. Ebben az esetben a kép elmosódik, a szemünk szürkének kezdi látni. Növeljük a vonalak vastagságát egészen addig, amíg újra meg tudjuk különböztetni a fekete és fehér vonalakat egymástól. Értelemszerűen az a jobb, ha minél vékonyabb vonalak között tudunk különbséget tenni.
Az LCD legnagyobb hátránya nagyon jól látszik ennél a tesztnél. Azonos mozgatási sebesség mellett egy plazmatévén 50-100%-kal több sort tud a szemünk megkülönböztetni, mint a vetélytársánál. A plazmatévénél ez körülbelül 900 sort, az LCD tévénél pedig 450-600 sort jelent.”

A gyakorlatban ez azt jelenti, hogy elmosódottabb a mozgás egy 50Hz-sen, mint egy 100Hz-esen.

[ Szerkesztve ]

(#1580) nightshadow


nightshadow
veterán

Samsung F7000/7500 és F8000 [link]

Panasonic 2013 tv line-up [link]

[ Szerkesztve ]

(#1581) [lAyCsI] válasza Dzsekó (#1571) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

Sziasztok,
pár napja Shadow a LG 47LM660S-t ajánlotta 47"-es méretben,
(sógoroméknak próbálok segíteni TV vásárlás előtt)
közben előkerült a 47LM620S mint olcsóbb alternativa...
tényleg csak Dzsekó által leírt különbság lenne a 2 modell között?
szal bátrnan ajánlhatom nekik a 620-ast is?

előre is :R

-= No way back from Here =-

(#1582) zsozsi 78


zsozsi 78
tag

Szia nightshadow!

200körüli tv-ben gondolkozom ezeket néztem ki

Samsung40es6800
Samsung46es6100 szerinted melyik vagy van ami ebben az árban szerinted jobb választás lenne igazából film nézés de lehet későbbiekben beszereznék valami konzolt is.

Köszönöm a válaszod

(#1583) nightshadow válasza zsozsi 78 (#1582) üzenetére


nightshadow
veterán

Szerintem 46ES6100 vagy 47LM620, attól függően, hogy aktív vagy passzív 3D-ét preferálod.

[ Szerkesztve ]

(#1584) zsozsi 78 válasza nightshadow (#1583) üzenetére


zsozsi 78
tag

Köszike Samsung mániás vagyok igazából mert mindenem az bár sokszor csalódtam már bennük inkább driveresen(notebook), de megbizhatónak találom a készüléküket.
És szerinted a 2 mag a 6800ban akkor ezek szerint nem éri meg ezt au árat meg a 400hz
Mert nézem a 6100 200hz csak amit tudok hogy igazából 100hz!

És a smart része melyiknek jobb?

[ Szerkesztve ]

(#1585) nightshadow válasza zsozsi 78 (#1584) üzenetére


nightshadow
veterán

Ha az a kérdés, hogy 40ES6800 vagy 46ES6100, akkor a méret miatt szerintem egyértelműen a 46ES6100. A 46ES6800 pedig jóval 200k fölött van. A 2mag csak a Smart részre van befolyással, a képminőségre nem. A mozgásmegjelenítése viszont jobb az ES65xx és ES6800-nak. Mindenesetre nekem ES6100-el van személyes tapasztalatom otthoni viszonyok közt, de a minimális felhősödést leszámítva nem nagyon tudnék belekötni a képminőségbe. Egyedül az Ultra Clear Panel hiánya egy kicsit fájó pont, mivel a D sorozatban már az 5000-sek is megkapták, az E sorozatban pedig csak 7000-től van.

(#1586) Jakab66[hun]


Jakab66[hun]
senior tag

Sziasztok.

Én is érdeklődnék, hogy 32"-os méretben milyen TV lenne nekem megfelelő.
Sima kábeltv-m van, nem digitális.

A lényeg, szép képe legyen, és a ps3-at tudjam vele gond nélkül használni. (jó lenne a fullHD 1080p)

3d meg ilyen marhaságok engem nem érdekelnek. Egy jó távirányító legyen hozzá, azt csók.
Márkákban sem vagyok válogatós.

Gipsz Jakab

(#1587) zsozsi 78 válasza nightshadow (#1585) üzenetére


zsozsi 78
tag

köszi a kimeritő választ nekem is inkább a méret a lényeg:)

A smartot igazából a gyereknek szánnám youtubot zene és mese nézésre.

És olyan tapasztalatod van pl.:hogy a onlinefilmletöltés.eu ilyenek mennek smarton lehet lejátszani vagy sokat bufferel és nem érdemes ilyennelpróbálkozni?

(#1588) Jovanny2 válasza zsozsi 78 (#1587) üzenetére


Jovanny2
őstag

Youtube wifin sem szaggat, Fuso TV sem bufferel, elindul és végigmegy. Explore 3D-n röccenés és bufferelés nélkül mennek a 3D trailerek, klippek, stb. Net sem nagy, 15Mbit.

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#1589) Zoza24


Zoza24
senior tag

olyan tapasztalata volt valakinek,hogy a passzív 3d-t látta furcsának s nem az aktívot?
nemrég voltam a MediaMarkt-ban,s ott az LG42lm660s-en fura volt a 3D...mintha minden tárgynak még lett volna egy eltolt változata,kissé be is szédültem tőle..ez rossz beállítás miatt lehetett?A Samsung 40es6560-nál nem volt problémám...
szóval az LG beállítása lehetett gond?bevallom az a tv szimpatikusabb volt,de most elbizonytalanodtam...

Forza Italy!

(#1590) bpq válasza [lAyCsI] (#1581) üzenetére


bpq
csendes tag

pár napja Shadow a LG 47LM660S-t ajánlotta 47"-es méretben,
(sógoroméknak próbálok segíteni TV vásárlás előtt)
közben előkerült a 47LM620S mint olcsóbb alternativa.

Na hát ez volt az én kérdésem is! Én azt látom hogy a 660-asban a háttérvilágítás típusa LED+ a 620-as LED háttérvilágításával szemben. Amennyire nekem sikerült ezt kideríteni, ez azt jelenti hogy zónánként dinamikusan változtatja a háttérvilágítás intenzitását. Ez elvileg a kontrasztarányra lehet jótékony hatással.
A kérdés hogy így van-e, ha így van,akkor megéri-e az árkülönbséget vagy úgyis kikapcsoljuk ezt a funkciót.
De én is inkább kérdező vagyok! Hallgassuk meg a szakembereket!

(#1591) horvathpeter


horvathpeter
aktív tag

Sziasztok! TV vásárlás előtt állok! Kérdésem az lenne, hogy mit ajánlanátok kb 150-160k környékén? Mindenképp Samsung legyen, 81 cm és LED 3D! Elsősorban filmnézésre használnám (3D is)! Eddig ezt szemeltem ki: [link]Esetleg erről valami vélemény? Köszönöm!

"Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!"

(#1592) Ádcs


Ádcs
csendes tag

Sziasztok!

TV vásárlás előtt vagyok és érdeklődni szeretnék pár általam kinézett készülékkel kapcsolatban.

- LG 42LM660S, LG 42LM640S, LG 42LM670S
- Samsung UE40ES6710

170-190cm távolságból nézném, lehetőleg falra szerelve, így fontos lenne, hogy a csatlakozók főleg oldalt legyenek, fontos a minél jobb képminőség, nem tudom ebben van-e nagy különbség a készülékek közt.
Semmilyen Smart funkció, wifi nem fontos. 3D-hez sem ragaszkodom. A lényeg a minél szebb kép, éles, folyamatos.
Tudom a kiválasztottak mindegyike 3D, de nem 3D.-ben nem találtam hasonló tulajdonságokkal bírókat.
Ha hasonlót tudnátok ajánlani a felsoroltakon kívül, azokat is szívesen fogadom, árban 200 fölé nem szeretnék menni.

Köszönöm előre is!

https://www.flickr.com/photos/134107228@N04/

(#1593) Jovanny2 válasza horvathpeter (#1591) üzenetére


Jovanny2
őstag

Szia. Az ES6100 egy nagyon jó TV az eddigi tapasztalataim alapján. Erős tuner, szép kép, valódi 100Hz, meggyőző 3D, bő SMART tartalom, wifi, játékra is megfelel, nem vészes az input lagja (~35ms). FullHD 3D filmeket és meséket néztünk rajta rengeteget, nagyon élvezetes, a szemet még több óra után sem fárasztja. A médialejátszója eddig mindennel megbírkózott, azt mondják, a Samué a legjobb beépített. 150-160k-ért már 40-est is kapsz belőle. ;) Egyébként ha visszaolvasol, rengeteget volt róla szó, mivel ez az egyik legjobb ár/érték arányú Samu. Használd a keresőt: "ES6100" vagy "UE40ES6100"...

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#1594) kicsigacas


kicsigacas
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék, Tv vásárlás előtt vagyok és két példányra szűkült a lista, melyek között nagy a vacilálás és ezért lennék kíváncsi a véleményekre. A kiszemelt áldozatok:

LG 47LM669S
Samsung UE46ES6800

Előre is köszi a véleményeket!

Üdv:.

István

(#1595) bpq válasza Jovanny2 (#1593) üzenetére


bpq
csendes tag

"ES6100 ... bő SMART tartalom"

Ez mit jelent? Vannak benne valóban hasznos dolgok? (Az LG -ben nekem pl nagyon bejön az mtv videotár alkalmazás)
A böngészője mennyire gyors és használható? Ha például online filmeket vagy INDAVIDEO-t szeretnék rajta nézni teljes képernyőn, arra alkalmas?
Egeret billentyűt szerinted lehet hozzá csatlakoztatni? (pl ilyet)

[ Szerkesztve ]

(#1596) horvathpeter válasza Jovanny2 (#1593) üzenetére


horvathpeter
aktív tag

Köszönöm a választ! Vennék én nagyobbat csak sajna nem fér el! A mostani 32"-es épp elfér, az ES6100 "kényelmesen" el fog férni! Sajna nagyobb nem fér el! :(

"Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!"

(#1597) Jovanny2 válasza bpq (#1595) üzenetére


Jovanny2
őstag

Egér és billentyűzet: elvileg mindenféle USB-s billentyűzetet elfogad, de tapasztalatom nincs ebben, nem próbáltam. Nekem van hozzá gyári billentyűzet. Az tökéletesen működik, touch pad is van rajta.
Online filmeket nem próbáltam, a Fuso TV-t néha használom, azon vannak Indavideo tartalmak is, teljes képernyőn simán mennek, akadás nélkül. Youtube videók sem állnak meg tölteni menet közben, de ez inkább net kérdése szerintem. Ja, és mindez wifin. Böngészés is vállalható, Facebookot szoktam néha megnézni, pár másodperc kell a betöltéséhez, de aztán simán lehet görgetni, nem akad. Biztos vagyok benne, hogy a 6800-as szériától felfelé (2 magos proci) még gyorsabb.
A Samsung store-ban van egy rakás hasznos alkalmazás, ami a legtöbbet fut nálam, az a Fuso TV, az Explore 3D (rengeteg 3D tartalommal), a Fitness (személyi edző) és a Kids (játékos feladatok gyerekeknek) is hasznos.
Mondjuk leginkább játszom a TV-n, konzollal.

@horvathpeter: Nekem sem fért el a szekrény TV tartó polcán, ezért van a falon. Mérlegeltem, hogy mi fontosabb, és a méret nyert testhosszal. :D Vettem egy fali konzolt, a polcra meg tudok könyveket is tenni. ;)

@kicsigacas: Az LG-vel nincs tapasztalatom, csak a Samuval, és abból is a 6100-assal, de az alapján, hogy a 6800 2 magos, tehát csak jobb lehet, és a 6100-assal sincs egyelőre problémám így ~1 hónap távlatából, részemről a Samsung erősen ajánlott matricát érdemel.

[ Szerkesztve ]

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#1598) nightshadow válasza bpq (#1590) üzenetére


nightshadow
veterán

(#1599) cd930


cd930
aktív tag

Sziasztok,

messziről indítok, mert nálam még szinte csak a méret adott: 40-42"
Az újdonságokkal szemben nem vagyok elutasító :)
Ami értelmes, azt hajlandó vagyok megfizetni.
Tehát jöhet pl:
- 3D (kérdés: aktív vagy passzív?) inkább tévénézésre használnánk, vannak kisgyerekek (ez inkább a passzív felé mutat(?))
- nem árt, ha mindenfélét lejátszik, ne akadjon (ehhez ajánlott erősebb hardver)
- smart akár wifiről, de nem gond a vezetékes LAN sem, ha ennek van valami előnye

@nightshadow
Kihasználom én is a tudásod (és türelmed) és felteszem a kérdést: a fentiek alapján milyen tévét vegyek?
Igazából szűkíteni szeretném a technikai paraméterek alapján a listát, hogy aztán a gyakorlatban már csak ezekkel kelljen foglalkozni.
Ha passzív, akkor LG vagy mi?
Ha aktív akkor Samsung vagy mi?

Krőzus távolról sem vagyok, így az ár-érték arány azért érdekel...

[ Szerkesztve ]

20+ éve a Prohardveren

(#1600) nextman válasza cd930 (#1599) üzenetére


nextman
aktív tag

Szerintem a kisgyerek a no 3D fele billenti a merleget.
Nem jo a fejlodo szemet ilyenekkel bizgeralni.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.