Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-22 21:35:06

LOGOUT.hu

Ha TV-t szeretnél vásárolni, a Milyen TV-t vegyek? topikba írj!
Meglevő készülékkel kapcsolatban ebbe a topikba írhatsz.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) BBéci válasza bajumbajum (#100) üzenetére


BBéci
titán

A plazmákat kihúzhatod a listádról, mert a ma kapható legkisebb az 106 centis.
Sajnos nem tudok semmi konkrétumot ajánlani, mert csak a 40 colos vagy annál nagyobb tévékről van némi fogalmam.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#102) JSHammer


JSHammer
tag

hello
venni akarok egy tv-t ami valójában monitorként fog szolgálni, kb 92 cmes re gonoltam,játékra kellene, ami megüti valamennyire a dell ultrashap 2412 m szintjét, a betekintési szög annyira nem feltétel!viszont 1080-at tudja nem kell gagyi hd ready:D
max 130 ezerig gondolkodom Remélem tudtok segíteni!:)

[ Szerkesztve ]

MINDEN PROBLÉMÁNAK VAN EGY EGYSZERŰ ÉS EGY ROSSZ MEGOLDÁSA!

(#103) Mian válasza bajumbajum (#100) üzenetére


Mian
aktív tag

Szia!
50cm körül kb csak monitorok találhatóak, most meg nem mondom melyik a legkisebb tv méret, de a kicsik között általában 66cmesekkel találkozom.
Lehet érdemes lenne a tv tuneres monitorok között szétnézned, és árban összehasonlítani a 66cmes tv kategóriával, melyik jönne ki jobban. Nekem egy 20"os monitorom van ami 50.8cm (20*2.54), szerintem tvnek akkor már nézz legalább 22-24colt. (Mondjuk 20colos tv tuneres monitorral még nem nagyon találkoztam, 22nél kezdődnek.)

JSHammer: Szerintem monitornak 82cm is bőven elég, még sok is. Egyik haverom is tv-t vett monitornak, ő rápakolta az íróasztalára, és kb 1-max1.5 méterről nézi, hát érdekes... Meg nem hinném, hogy egészséges. Betekintési szöggel nem hinném, hogy gond lenne bármelyik tvnél is, az lenne a szép hulladék egy tv, hiszen egy tv-t nem egy emberre terveznek. Mindnél megvan a 176-178fok, legalábbis amikkel én találkoztam eddig. Ha játékra kell a válaszidejét nézzed, 5ms már jónak számít, de ha lehet minnél alacsonyabb legyen ez a szám.

(#104) Mian


Mian
aktív tag

Egyébként lehet át kéne nevezni a topicot "Milyen TV-t vegyek"-re, és akkor már tényleg lefedne minden tv kategóriát, és talán jobban is pörögne. Csak egy javaslat.

(#105) JSHammer válasza Mian (#104) üzenetére


JSHammer
tag

köszi a 82 cmes -est mennyiről érdemes nézni?:D
egyébként fps menne rajta crysis és barátai :D

MINDEN PROBLÉMÁNAK VAN EGY EGYSZERŰ ÉS EGY ROSSZ MEGOLDÁSA!

(#106) JSHammer válasza Mian (#104) üzenetére


JSHammer
tag

LG 32LK550 erről vélemény?:D

MINDEN PROBLÉMÁNAK VAN EGY EGYSZERŰ ÉS EGY ROSSZ MEGOLDÁSA!

(#107) Mian válasza JSHammer (#105) üzenetére


Mian
aktív tag

Nézési távolsághoz hasznos link: [link]
Meg ez is, csak másik forrásból: [link]
Azokhoz nem árt egy gyors tv, főleg az olyan játékoknál jön ki a panel gyorsasága/lassúsága.
Amúgy meg cod4 foreva. :D
5ms már jónak számít ált., persze van amikor egy 8ms-es monitort is ajánlanak akár játékra is, pl Dell U2311H, de ha ilyen válaszidejű monitort nézel ki játékra nem árt róla egy tesztet nézni, hogy mit produkál. De mondom 5ms és alatta jónak kell lennie. :)
Konkrét tv-t azért nem írok, és nem írtam bajumbajum-nak sem, mert egyrészt nem tudok most :D, ilyen kategóriákban nem nézelődtem most. Másrészt kinek mi jön be, paraméterekben próbálok segíteni, innentől kezdve a gugli meg az árgép a barátod. :)
Esetleg ha linkelsz egy konkrét típust akkor megmondom, hogy szerintem jó-e vagy sem.

[ Szerkesztve ]

(#108) Mian válasza JSHammer (#106) üzenetére


Mian
aktív tag

Nem sok mindent találok róla a neten, lg oldalán sincs fenn, vagy régi darab vagy nagyon új.
Mindenesetre egyik boltban leírták a tulajdonságait, azok alapján nem tűnik rossz választásnak.

(#109) JSHammer válasza Mian (#108) üzenetére


JSHammer
tag

köszike , egyébként attól félek leginkább hogy hdmi csatin rá fog lökni két fekete sávot,a winre vagy nemtudom , mert sok ember panaszkodott, hogy az lg nem kompatibilis és nem ébreszti fel a vga meg ugye a fekete sávok a hdmi kábelnél:)

[ Szerkesztve ]

MINDEN PROBLÉMÁNAK VAN EGY EGYSZERŰ ÉS EGY ROSSZ MEGOLDÁSA!

(#110) Mian válasza JSHammer (#109) üzenetére


Mian
aktív tag

hát igen ez benne van :F
Most, hogy mondod haveromnak se volt vmi kóser bár már régen jártam náluk, pár hónapja.
Nem tudom megoldotta-e vagy mi volt a hiba, de neki meg filmnézés közben kikapcsolt folyamatosan a kép azt hiszem, vagy vmi ilyesmi. Neki is hdmi-n keresztül volt rákötve.
Akkor miért nem nézel vmi másikat inkább? Samsung, Sony?

(#111) JSHammer válasza Mian (#110) üzenetére


JSHammer
tag

hát sony lenne jó de ők megkérik az árát , nappaliban bravia van de nekem arra nincs pénzem:D
a samuról meg sokan irtak hogy semmivel sem jobb mint az lg:)
sony jólenne de nem néztem utána még:D

MINDEN PROBLÉMÁNAK VAN EGY EGYSZERŰ ÉS EGY ROSSZ MEGOLDÁSA!

(#112) Mian válasza JSHammer (#111) üzenetére


Mian
aktív tag

pedig van egy két jó darab :)
pl itt van ez
130ba bőven belefér... van nekik is megfizethető kategóriájuk már azért, persze ha nincsenek hatalmas igényeid, 3dt samsungnál megkapsz 200ból sonynál min 300... de ha pl ez nem lényeg akkor van
Bár sonynál azt nem értem, hogy az ms-t sehol sem írják egyik tv-jüknél sem... mondjuk nem hinném, hogy gond lenne vele, elég korrekt cuccokat árulnak
de pl ez is 130 alatt van
ez határ eset

(#113) JSHammer válasza Mian (#112) üzenetére


JSHammer
tag

hát ahogy nézem a 32ex600 jó is lenne mert az elvileg nem 50hz es és húz utána a kép:)
100 cm fölött jobban tisztában vagyok melyek a jók, de azok közelre nem jók és szerintem 110 cm felett már 4k rendszert érdemes venni de az még nagyon csillagászati dolog:D

MINDEN PROBLÉMÁNAK VAN EGY EGYSZERŰ ÉS EGY ROSSZ MEGOLDÁSA!

(#114) Mian válasza JSHammer (#113) üzenetére


Mian
aktív tag

4k? Az milyen? Vagy az mi? :)

(#115) JSHammer válasza Mian (#114) üzenetére


JSHammer
tag

http://www.hazi-mozi.hu/cikkshow.php?cid=2331
ámulj és bámulj:D
az input lagtól nagyon félek az a ms függvénye?

MINDEN PROBLÉMÁNAK VAN EGY EGYSZERŰ ÉS EGY ROSSZ MEGOLDÁSA!

(#116) Roland93


Roland93
aktív tag

Sziasztok!

3D LED TV vásárlását tervezem, az lenne a kérdésem, hogy az AKTÍV vagy PASSZÍV szemüveges TV-k a jobbak?
Ezen felül LG vagy SAMSUNG? :)

(#117) Mian válasza JSHammer (#115) üzenetére


Mian
aktív tag

hát ez komoly, bár én már az ilyenekben nem hiszek... persze mindig és mindig egyre nagyobb felbontásokkal drukkolnak elő a gyártók, mivel valamerre haladni kell, hogy újabb vásárlásra késztessék az embereket és, hogy meg tudjanak élni... szerintem a full hd már teljesen tökéletes képet ad, 3-4 méterről már azt sem lehet igazán kiélvezni azt mondják... ilyen 4000es felbontások meg már... nembaj tolja majd lefele a mostani csúcs árát :D
Szerintem az ilyen 4000es felbontásokkal az emberi szem már nem tud mit kezdeni...
msnél is, olvastam, hogy megállapították hogy 2,5ms alatti késést nem érzékel az emberi szem, pontosabban az emberi agy nem tudja lekövetni, szóval.. 2mses monitor már úgy jó ahogy van :D és akkor jönnek a plazmákkal, hogy hú, de annak 0,5 az mse meg mit tudom én :D Haverom is ezt hozta fel érvül a plazma mellé.. Könnyű lenyűgözni az embereket.
Engem majd az érdekelne, amit egyszer a tvben láttam, már sztem vagy egy éve, de azóta se hallani róla semmit, szóval hogy hologramm tv :D:D na az nagyon komoly, vagy már nem tudom mi a frászkarika volt, de azt hiszem "hologram technológiával" csinálták, hogy ha a tvt az egyik oldalról nézted, akkor mondjuk az 5ös csatorna ment, ha a másikról a 6.os... és ahogy sétáltál el előtte, úgy váltott át a kép, hát mint a hologramnál is ugye... naggyon komoly volt, és fülessel lehetett tvzni, mer ugye 2 film és hát 2hangot füles nélkül nehéz összehozni, ott már nem pálya a hangszóró :D de azér elképzeltem, hogy mondjuk a barátnőm néz mellettem ülve vmi romantikus csöpögős filmet, én meg nézek mondjuk egy meccset :D hát vicces lenne, néha ránéznék hogy milyen arcot vág :D tudod én örjöngök hogy gól, ő meg sírdogál ::D na erre kíváncsi vagyok már hogy mikor lesz... de már szinte semmit se hallani róla, lehet még csak kísérleti stádiumban van... Minek 2 tv egy háztartásba végülis elég egy hologram tv nem? :DDD

egyébként meg kérdésedre válaszolva: igen az az ms függvénye, nem kell attól félni, csak valami alacsony mses tvt nézz aztán jó lesz az... egyébként ez meg relatív, hogy kinek mi csúnya, mert pl az én monitoromat (Samsung F2080) tesztben nem ajánlották játékra, 8mses, de írták, hogy az átlag mse még annál is följebb van valahol, filmre ajánlották de játékra nem... én filmre nézelődtem inkább mondom jó lesz... persze szoktam codozgatni is amin meg kibukik azér a magas input lag, de pont lerom... ezen a téren lehet kicsit igénytelen vagyok :D biztos mondanák is, de engem annyira nem zavar az a kis késés, mellesleg nem mindig látszik... meg nem kell szugerálni és kész :D ...egyébként nálam a feketének van nagy ms-e sajnos :F ez néha zavar, de megbarátkoztam a dologgal igazából... hát mondhatni nem kicsit késik, mer filmekbe van amikor a csávóka szeme ha fekete, főleg ha belassítják a jelenetet, vagy nagyon rázoomolnak az arcára, akkor a szeme, hát hogy is mondjam... kicsit így kitér a helyéről vagy nem tudom érted e, szal megy az emberke a szeme meg fáziskésésben van, az meg utánna :D najó azér nem olyan dúrván :D csak egy két milit igy kitér a helyéről mer hát késik... de amúgy nálam csak a fekete, ha nem olyan a jelenet vagy háttér akkor teljesen jó!
Na szóval lényeg, vmi alacsony input laggos tvt nézz és jó lesz az, mellesleg ma már elég jók vannak, szóval egyre kevésbé probléma ez
hú ez egy kicsit hosszú lett :D (és hogy kilátszik a sok smile :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#118) Mian válasza Roland93 (#116) üzenetére


Mian
aktív tag

Szia!
Ez jó kérdés, 3d-s tévékben totál nem vagyok otthon, szerintem tedd fel a Samsung vagy az lg topicban ezt a kérdést.
LG meg Samsung is nagyon jó, nekem a monitorom Samsung, meg vagyok vele elégedve, szóval szerintem ez a te döntésed, hogy neked melyik a szimpatikusabb.
Mellesleg ha van pénz rá én Sony párti vagyok. :)

Hogy ne legyek ilyen semmitmondó, mondjuk úgy, hogy az LG-nek is vannak nagyon jó darabjai meg a Samsungnak is. Hogy megbizonyosodj egy két termékről vagy a márkáról, teszteket olvasgass róluk. Pl elsőnek ezt: [link]

[ Szerkesztve ]

(#119) JSHammer válasza Mian (#117) üzenetére


JSHammer
tag

ez terjedelmes lett de tanulságos részben szerintem maradok az lg nél ha nem más ráfaragok:D
ha megvettem írok milyn lett:D

MINDEN PROBLÉMÁNAK VAN EGY EGYSZERŰ ÉS EGY ROSSZ MEGOLDÁSA!

(#120) Mian válasza JSHammer (#119) üzenetére


Mian
aktív tag

Oké, majd figyelem akkor a topicot! :)

[ Szerkesztve ]

(#121) BBéci válasza Mian (#117) üzenetére


BBéci
titán

Játékra való alkalmasság szempontjából lényegtelen az, hogy a válaszidő 2 vagy 8 ms.
Ami számít, azt input lagnak nevezik és a legjobb esetben is 20 ms, de inkább 30-60 közötti.
A kettőnek semmi köze egymáshoz.

Láttam 4K felbontású tévét, nem is egyet, de azokhoz jelenleg nincs néznivaló, nincs olyan film. A passzív szemüveges 3D lenne az igazán jó felhasználási területe.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#122) Mian válasza BBéci (#121) üzenetére


Mian
aktív tag

Pedig amikor tavaly én vásároltam monitort, azt mondták valamelyik topicban, hogy az ms számít. Meg aztán a tesztekben is csak msről olvastam, ezért kevertem az input laggal akkor. Az input lagot is msben fejezik ki, szóval így nem volt nehéz összekeverni. :F
De akkor nem értem, mert ha játék kerül szóba mindenki az msről beszél, hogy 5-6-8.
Itt valami nem kóser nekem, valamit az is biztos számít. Most teljesen összekevertél. :)

(#123) BBéci válasza Mian (#122) üzenetére


BBéci
titán

A többi LCD tévés topikban legalább kétszázszor volt erről szó, nézelődj arrafelé, ha nekem nem hiszel!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#124) Mian válasza BBéci (#123) üzenetére


Mian
aktív tag

Oké. Hiszek én, csak ez még új. :P

(#125) petikex


petikex
tag

Szaisztok!

Led tv-t keresek 40-45" környékén kb 150k körül. Samsungra gondoltam. Filmzésére használnám, de számítógépre lesz kötve, szzal 2ms-6ms lenne jobb. Elsődeleges nézőpont a méret utána képminőség nem a gyártó. Nem fontos, hogy legyenek rajta elosztók, vagy legyen akármilyen hang be kimenetele. Nem 3D szükséges.

Válaszotok előre köszönöm :D

(#126) petikex


petikex
tag

Samsung UE40D5500 és LG 42LV3400 közül melyiket választanátok?
MIndenképp samsungal v lg-vel megyek, mert a többi cég csal az övéket csomagolja át (csak ők gyártanak panelt a földön ::D) l snekem a benetek ect. nem fontos. játékre-e kettő közül melyik jobb.

(#127) mandarina2


mandarina2
csendes tag

Sziasztok,
jó öreg Phillips tv-met szeretném lecserélni egy 40 v. 42"-os, 100 Hz-es, LED-es tv-re. Internet és 3D nem kell, de a szép kép fontos, valamint az, hogy laptopot tudjak hozzá csatlakoztatni, és pendrive-ról is tudjon filmeket lejátszani, ill. alkalmanként vissza tudjam nézni amit a Pansonic NV-GS15 tip. videocamerával felvettem. T-Home prémium opciós IPTV előfizetésem van. A MM-ban és a ED-ban a Samsung UE40D6100-at ajánlották v. a 6500-at, de nekem ezek már túl sokat tudnak. Márkához nem ragaszkodom. A kérdésemből is nyilván látszik hogy nem vagyok egy hozzáértő. Elolvastam egy csomó topicot, de nem lettem okosabb, mert hát "kinek a pap, kinek a papné"
Tudnátok esetleg valamilyen ötletet adni? Köszi. :)

[ Szerkesztve ]

(#128) junior11 válasza mandarina2 (#127) üzenetére


junior11
veterán

Nézed meg pl. a "3D" nélkülieket: Philips 40PFL6606H, Panasonic TX-L42E30E, LG 42LV5500.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#129) Mian válasza petikex (#126) üzenetére


Mian
aktív tag

Ezt a kis irományt szerintem érdemes lenne elolvasnod, kivesézik a d szériát benne. Egyébként nem tudom biztosan, ezt valami tv szerelőtől kéne megkérdezni vagy vmi nagyobb hozzáértőtől mint tőlem, de nem hinném, hogy csak a samsung illetve az lg gyártana paneleket, de ha így is van, abban biztos vagyok, hogy a márkák között nagy különbségek vannak relative. Jó márka a samsung, lg, sony, panasonic is. Érveket, ellenérveket mind a négy mellett lehetne felhozni, csak azt mondom, hogy azért különbségek vannak, színvilágban stb...
A Sony Braviai meg a Panasonic termékei ott vannak a toppon szerintem, persze a samsung meg az lg is tud sokszor nagyon is versenyképes cuccokat piacra dobni. De a samsung idei tv-i most nem annyira jók, legalábbis szerintem, mintha samuéknál kicsit lemaradtak volna most, pedig eddig rendre dicsérté a termékeiket mindenki. Nem rosszak csak nem az igaziak.. De olvasd el a cikket, és akkor hátha jobban tudsz majd dönteni.
Philips-t kihagytam, azok is jó darabok persze. :)

mandarina2:

Pl, ez úgy tudom 100Hz-es. De ilyen kategóriában nem könnyű 100Hzeset találni, ezzel én is szembesültem egy héttel ezelőtt, amikor én nézelődtem. Van egy csomó 100Hz es tv, csak azok már ált, tudják a 3D-t, net stb minden anyám kínját. :)
Ezek a "sima" tv-k meg ált 50Hzesek.
Ez sem rossz pl szerintem, de ez csak 50Hz-es. A Samsung D5500 meg áll 100Hz-es, igazából az is 50. Valami olyasmit magyaráztak, hogy az úgy jön ki, hogy 2 képkocka közé a tv beszúr még egy 3.at, és akkor ezáltal folyamatosabbnak tűnik a kép (Ez valami új technology), és ezért írják rá, hogy 100Hzes vagy valami ilyesmi, de hogy az valójában nem 100Hz. Itt írnak erről, ha jól emlékszem.
Amiket linkeltem azokon van usb is persze meg minden ami kell. :)
Amúgy mennyit szánsz rá?

[ Szerkesztve ]

(#130) Mian válasza mandarina2 (#127) üzenetére


Mian
aktív tag

Jut eszembe, az sem mindegy milyen távolságról fogod majd nézni a tv-t.
Nézési távolsághoz tanács: [link]
Ez is, csak másik forrásból: [link]
Még ez a Philips is egy szép darab és 100Hzes, nem 3Ds. Igaz wi-fi van benne, szóval netezni is lehet vele, de legfeljebb nem használod.

(#131) BBéci válasza petikex (#126) üzenetére


BBéci
titán

"csak ők gyártanak panelt a földön"
Remélem ezt viccnek szántad, bár annak is eléggé gyenge.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#132) EyElEs?!


EyElEs?!
tag

Sziasztok!
46-47"-os LCD/LED TV-t szeretnék venni, lehetőleg 250 ezer forint alatt (3D igényem nincs)...
LG 47LV5500 Full HD LED-et néztem ki jelenleg, de várnám az ötleteket:)
Köszi!

(#133) mandarina2 válasza Mian (#130) üzenetére


mandarina2
csendes tag

Köszönöm a gyors válaszokat. Max. kétszáz ezret szánok tv. vásárlásra, és látom, ezek a készülékek beleférnének a keretbe. Kb. 3 m távolságból nézném, vagy közelebbről. Most már csak az a kérdés, hogy hol és melyiket vásároljam meg (szegedi vagyok). Fekete importot nem szeretnék, nekem fontos a hivatalos garancia.

(#134) ath


ath
senior tag

sziasztok.

egy pár napja olvasok és keresek, de nem nagyon sikerül dűlőre jutnom. egyelőre odáig nem jutottam el, hogy személyesen is megnézzek bármilyen tévét, szeretném a dolgot úgy leszűkíteni, hogy tulajdonságok alapján néznék meg konkrét modelleket, majd ezek után leszűrni a végső konklúziót.
alapvetően amit tudni kell: 37-42" között keresgélek, tulajdonképp a méret ezen belül mindegy (~2 méterről néznénk), ami fontosabb az a képminőség, DVB-C, és hogy lehetőleg 130-150e körüli összegre jöjjön ki hozzávetőlegesen. valamiért az LGvel nem szimpatizálok..
sajnos ahogy nézelődtem, a dynamic edge csak felsőbb árkategóriákban érhető el, viszont amit egyáltalán nem szeretnék az a felhősödés, vagy más hasonló megjelenési problémák. kizárólag tévézni és filmezni fogunk rajta (gépről), sem 3D, sem wifi, sem internet, sem egyéb hasonló extrára nincs szükségünk. azt hiszem ennyi :)
ezek alapján nagyon szívesen vennék bármilyen javaslatot! :R

(#135) hanslanda


hanslanda
tag

Sziasztok!

LED TV-t keresek a nagyszüleimnek az alábbi kategóriában:

100.000 es 120.000 között
37" képátmérő
USB-ről lehessen filmet lejátszani rajta

2 kérdésem lenne: érdemes foglalkozni az értékcsökkent (refurbished?) termékekkel?
Úgy nézem ebben a kategóriában nem nagyon versenyzik senki az LG-kkel, meg szabad őket venni?

Előre is köszönöm a javaslatokat.

(#136) GALARDO


GALARDO
addikt

Sziasztok! 100 000 forint környékén keresnék LED TV-t. A márka teljesen mindegy. A lényeg, hogy FULL HD-s legyen! Xboxot szeretnék rákötni, tehát ez lenne az elsődleges szempont. Nem kell, hogy Smart, vagy 3D legyen. :R

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#137) GALARDO válasza GALARDO (#136) üzenetére


GALARDO
addikt

Lemaradt, hogy 32" jöhet csak szóba.

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#138) BBéci válasza GALARDO (#137) üzenetére


BBéci
titán

Csak érdeklődöm, soha nem játszom tévén, nincs tapasztalatom.
Az XBOX játékok full HD felbontásúak? Ha igen, 1,3-1,4 méterről fogod nézni?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#139) Mian válasza mandarina2 (#133) üzenetére


Mian
aktív tag

ED úgy tudom van Szegeden is, pl ott meg tudod venni ahogy látom a Sony KDL-40CX520-at vagy a Philips 40PFL6606H-t is. Vagy a CX520-at itt is meg tudod venni, ez is egy megbízható bolt úgy tudom. De nagyon sok webshop szállít ki az egész ország területére, pl ez is egy nagyon megbízható bolt, itt már én is vásároltam, viszont itt nincs egyik termék sem azok közül amiket linkeltem, de ha esetleg még keresgetnél ott is tudsz nézelődni. Én a Philips-t ajánlanám, mert 100Hzeset szerettél volna és az biztos, hogy 100Hz-es és minden más kritériumnak is megfelel, a Sony KDL-40EX600-ben nem vagyok biztos, hogy 100Hz-es, és nem nagyon találtam róla infót a neten, de az is egy nagyon jó tv.

[ Szerkesztve ]

(#140) Sonja válasza BBéci (#138) üzenetére


Sonja
veterán

A HD konzol játékok 90%-a (Xbox360/PS3) 720p (vagy alatti) felbontású!

Akartam már kérdezni, hogy honnan lehet tudni, hogy egy bolt valóban magyarországi, hivatalos garanciával forgalmaz egy TV készüléket? :F Az Extreme Digital hivatalos magyarországi garival forgalmazza a tévéket? :B

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#141) BBéci válasza Sonja (#140) üzenetére


BBéci
titán

Én is így tudom, ezért kérdeztem, miért annyira fontos a full HD felbontás. Pont játékokhoz teljesen felesleges.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#142) petikex válasza BBéci (#131) üzenetére


petikex
tag

Jó tudom, 5 vállalat is gyárt panelt, de a tv felhozatal az samsung/lg mo.-on többnyire...
A sony, samsung az samsung, az lg, philips, toshiba ect... az lg, a sharpok, azok sharpok, és nem igazán találni ezeken kívül vlmit tv területén :D hozzá kell tenni, hogy a sharpokért nem vagyok oda :D

(#143) LordAxwell


LordAxwell
senior tag

Helló!

100-120e ft-ig szeretnék LED tv-t venni de nem tudom milyet vegyek, valaki tudna segíteni ebben az ügyben?

Amikor megszülettél, mindenki mosolygott, csak Te sírtál! Élj úgy, hogy ha meghalsz, mindenki sírjon, csak Te mosolyogjál.

(#144) junior11 válasza LordAxwell (#143) üzenetére


junior11
veterán

Méret?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#145) judek


judek
tag

Sziasztok!

Ma vettem Egy Pana TX-L42E3E tv-t és ugye nincs rajta usb csati (nevetséges :W ). Viszont van rajta SD kártya hely és egy CI csatlakozóaljzat.
A kérdésem az lenne, hogy létezik olyan átalakító amit bedugok az SD helyre és USB-re alakít vagy a CI helyre és USB-re alakít?

Mondjuk ez a CI helyre bemegy?

Előre is köszi

(#146) LordAxwell válasza junior11 (#144) üzenetére


LordAxwell
senior tag

Hát, 32" felett

Amikor megszülettél, mindenki mosolygott, csak Te sírtál! Élj úgy, hogy ha meghalsz, mindenki sírjon, csak Te mosolyogjál.

(#147) Mian válasza LordAxwell (#146) üzenetére


Mian
aktív tag

hát nem vagy túl bőbeszédű :)
Konkrétabban egy kicsit? Netán 37col vagy 65? Nem mindegy.
Mire fogod használni? Csak tvzés, esetleg játék?

Judek: Nevetséges? :D
Nézd meg mit veszel mielőtt még vásárolsz, nyilván vannak még régebbi darabok amin még nincs. Egyébként ha találsz is olyan átalakítót, nem vagyok benne biztos, hogy fog tudni filmet lejátszani, hiszen attól még codec nincs benne, számítógépen még okés lenne ez az átalakítgatás, hiszen ott az adott op rendszerre olyan szoftvert teszel amilyet akarsz, de ebben az esetben nem hinném, hogy működőképes lenne a dolog. :F
Habár ki tudja, csak logikázok. Nem vagyok akkora prof a szakmában.
Majd talán másvalaki is válaszol kérdésedre ha szerencséd van.

(#148) LordAxwell válasza Mian (#147) üzenetére


LordAxwell
senior tag

minimum 82cm felett érdekel TV, tv nézés meg hordozható winyórol,vagy pendriveról való film nézésre használnám. smart tv-t ennyi pénzböl nem tudok venni gondolom?

Amikor megszülettél, mindenki mosolygott, csak Te sírtál! Élj úgy, hogy ha meghalsz, mindenki sírjon, csak Te mosolyogjál.

(#149) BBéci válasza judek (#145) üzenetére


BBéci
titán

Miért nevetséges? Alapvetően a tévék képmegjelenítő eszközök, nem kötelességük helyettesíteni egy lejátszót.
Amit leírtál, az nem fog menni.
Vegyél magasabb kategóriás Panasonicot, vagy valamilyen Samsungot! Szerintem azokhoz is sokkal jobb bármilyen külső médialejátszót használni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#150) ath válasza ath (#134) üzenetére


ath
senior tag

erre esetleg vmi tipp? :U

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.