Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-22 21:35:06

LOGOUT.hu

Ha TV-t szeretnél vásárolni, a Milyen TV-t vegyek? topikba írj!
Meglevő készülékkel kapcsolatban ebbe a topikba írhatsz.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) Prof01 válasza |AP| (#800) üzenetére


Prof01
veterán

Szia!

Ezt az LG-t tudom ajánlani: [link]
Ár/érték aránya nagyon jó! 56K-tól kapható. IPS paneles, gyönyörű színekkel!

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#802) |AP| válasza Prof01 (#801) üzenetére


|AP|
veterán

köszönöm a tippet, ez jónak tűnik, a teszt is meggyőző. :R

(#803) epernye


epernye
csendes tag

A kérdésem csak annyi lenne hogy testvérem eladná nekem az ő tv-jét le40c650 120.000-ért, én viszont néztem kinéztem magamnak a ue40eh6030-asat 140.000 körül asszem, szerintetek melyik a jobb választás.

(#804) Prof01 válasza epernye (#803) üzenetére


Prof01
veterán

Az a le40c650 nem ér már 100k-t se. Használt ára kb. 80k körül van neki. Még a régi CCFL-es megvilágítású LCD TV.
Az ue40eh6030 egyértelműen jobb választás! Az már LED-es, 3d-s, kevesebb, mint fele annyit fogyaszt! (130w helyett 60w!).

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#805) JanFan


JanFan
csendes tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy erről a boltról, van-e valakinek tapasztalata. Olvasgatva a fórumot erről voltak jó vélemények, de árban tőlük kedvezőbbek. Véleményetek?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#806) epernye válasza Prof01 (#804) üzenetére


epernye
csendes tag

Köszönöm a megerősítést! Viszont még egy kérdés, hogy ha nem számít a wifi meg ezek a plusz dolgok akkor képminőség alapján a eu40eh6030 vagy a eu40es6100 lenne a jobb választás??

(#807) so86


so86
tag

Sziasztok!

Teljesen laikus vagyok a témában, valamint tudom, hogy csomóan tették már fel a kérdést, de...
Milyen alternatívát tudnátok ajánlani mondjuk az eu40es6100 helyett?
Mégpedig az ára és amiatt, hogy némely funkciója számomra teljesen fölösleges, legfőképp a 3D.

Igazából nekem a képminőség számít, meg hogy legyen legalább ekkora, és ne 160-170ezer forint legyen. Tudjam rákötni a gépemet, akár kábellel, akár anélkül. Tudjak berakni pendriveot, egyéb USB eszközöket, fényképezőt, külső winyót, WD vagy AppleTV-t... Meg persze hangrendszert. Nagyjából ennyi.
A lényeg az ár-érték arányban legszebb kép minden egyéb flanc nélkül. Nem kell talán az sem, hogy smart TV legyen.

Mik vannak olcsóbb árkategóriában best buy-ként?

Köszönöm

(#808) ballington


ballington
addikt

Hello!
Tervezem egy "smart" tv vásárlását, nem kell nagyon nagy, olyan 90 cm körüli. 3D biztos nem kell, viszont internet elérés legyen rajta.
Miket tudnátok ajánlani?

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#809) JAGER 10


JAGER 10
tag

Sziasztok!

Milyen márkájú TV-nek van a legszebb képe szerintetek?
150-200 ezres kategóriára gondolok, 3D, FHD.
Tegnap voltam MediaMarkt-ban és nekem a Panasonic tetszett a legjobban.

Üdv!

(#810) Balage21


Balage21
tag

Nem tudok dönteni.
LG 42LM3400 vagy Samsung 40EH6030. Ti melyiket vennétek?

(#811) Prof01 válasza epernye (#806) üzenetére


Prof01
veterán

Ha a wifi mellett nincs szükséged a smart tv funkciókra és a jobb designra (vékonyabb tv, szebb talp) se, akkor vedd az olcsóbbat (40eh6030)! :K

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#812) Prof01 válasza Balage21 (#810) üzenetére


Prof01
veterán

Én az LG-t választanám a passzív 3D technológia miatt. Illetve a kicsit nagyobb kijelző, és 2 helyett 3 HDMI csatlakozója miatt is jobb. :)

[ Szerkesztve ]

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#813) Balage21 válasza Prof01 (#812) üzenetére


Balage21
tag

Csak még nem tisztult le előttem hogy valós 100Hz-es e az LM3400.A 6030 az. Az LG médialejátszója milyen?

(#814) Prof01 válasza Balage21 (#813) üzenetére


Prof01
veterán

Hát lehet, hogy nem. Ha valós 100Hz-t akarsz, akkor a drágább TV-k között kell keresgélni. Az LM620S-tól felfele. Azok biztosan tudják.
Samsungból viszont a 6030 tudja a 100Hz-t
A médialejátszó egyszerű avi, mkv, stb. Viszi az általánosabb formátumokat.

[ Szerkesztve ]

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#815) Fla$hly


Fla$hly
aktív tag

sziasztok

Samsung UE32EH5000W
ez a tv lejátssza az MKV illetve az m2ts kiterjesztéseket?

[ Szerkesztve ]

Aláírás

(#816) Elar


Elar
senior tag

Sziasztok

Rokon kinézte magának ezt a Sharp LC60LE740E Tv-t.
Ő milyen vételnek számít?
Tudtok esetleg ajánlani alternatívát?
Illetve az honnan derül ki, hogy hány színből keveri ki a képet (már ha jól mondom) ? Ez elvileg 3b-ól. De melyik az amelyik 4ből?

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#817) teebee


teebee
csendes tag

Sziasztok!

LED TV-t szeretnék vásárolni, méretet tekintve 32"-ost.
Több típust néztem már, de nem sikerült még döntenem. Sokat segítenétek ha esetleg írnátok némi kommentet, vagy javasolnátok hasonló alternatívát. Árat tekintve 100e, max. 110e lenne a határ.

Samsung UE32EH5300W [link]
LG 32LS5600 [link]
Philips 32PFL3517H [link]
Phillips 32PFL3807H [link]
Panasonic TX-L32E5 [link]

Első körben a Phillips és az LG tetszett jobban. A Panasonic kicsit drágább, kérdés ér e annyit...

Tovább a Phillipsnél láttam, hogy "Vezeték nélküli LAN-ra felkészítve". Akkor ebben lenne beépített wifi, vagy csak slot???

Előre is köszi a hozzászólásokat!

Tibu

[ Szerkesztve ]

(#818) HornedReaper


HornedReaper
senior tag

Samsung UE-40ES5500 továbbra is jó vétel? A 16ms input lag mennyire lehet valós?

[ Szerkesztve ]

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#819) Kobe válasza Kobe (#798) üzenetére


Kobe
veterán

erre vki ?

(#820) Begi


Begi
senior tag

Sziasztok!

Olvasgatom itt a hozzászólásokat, kérdéseket és azt látom hogy a többség LG vagy Samu TV-t venne. Elvétve láttam Philips-et. ( Szüleimnek van egy 32"-es 2010-es model, pontos tipust most nem tudok fejből. A szinek szépek, de hogy a távirányitó, illetve a szoftver mennyire szar, ne tudjátok meg... Kb. 2 sec 1 csatornaváltás..., igy ez kilőve :) )
Nos én is nézegetem a TV-ket, olyan 40" környékén tervezek venni egyet és ezügyben kérdezném, hogy a Sony-t miért nem ajánlja senki, miért nem venné senki? Túl drága? Vagy nem olyan szép a képe? Esetleg műszakilag szar? Csak azért kérdem mert jelenleg van 0%-os THM-es akció Sony TV-re a Sony márkaboltban, illetve A*chan-ban mindenféle TV-re. És ha már ingyenhitel, akkor kihasználja az ember.
Szóval Sony-ról kérdezném a véleményeteket. Első körben.
KDL-40HX750
KDL-40EX650
?

[ Szerkesztve ]

(#821) m0ski


m0ski
aktív tag

teebee-hez hasonlóan én is tanácsot kérnék TV vásárlás ügyben. A versenyzők:

Samsung UE32EH5300W, Panasonic TX-L32E5 illetve minimál megoldásként Samsung UE32EH5000.

Alapvetően tévézésre használnám (UPC Digital), illetve számítógépről HD filmek mennének rajta.
A SMART funkciók különösebben nem hoznak lázba, akár el is tekintenék tőlük, a kérdés inkább az, hogy van-e igazából értelme +20k forintot kiadni a komolyabb készülékekért, a fent említett célokra?

Illetve ha azt mondjátok, hogy igen, megéri a plusz befektetést, akkor Pana vagy Samsung?

Köszönöm előre is ha valaki segít :)

[ Szerkesztve ]

(#822) humax


humax
senior tag

az megeri enny? ajandekal
[link]

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#823) Jovanny2 válasza humax (#822) üzenetére


Jovanny2
őstag

Szia. Nem tudom milyenek az új Braviak, nálunk a cégnél egy régebbi LCD van, az valami nagyon trágya...azt meg főleg utálom, ha odaírják, hogy ajándék ez meg az, de az ajándék árát kb. 2x-es szorzóval hozzáadják. Szerinted ez milyen piaci magatartás? Másik, hogy már jobb helyeken akció nélkül is 4 szemüveg jár a TV-hez, ehhez meg AJÁNDÉK 2 db. :) Mondjuk a Sony szemüvegei arcpirítóan drágák, úgyhogy ez is valami... :U Gondolom azért azt megnézted, hogy mennyi máshol... :Y

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#824) blueye válasza Jovanny2 (#823) üzenetére


blueye
veterán

Pont annyival jobbak mint pl. a régi Samsung vs. új Samsung.

(#825) Kobe


Kobe
veterán

42-46 colos led tv, kb 220 ezres árhatár, semmi sallang, minél jobb képminőség. erre mit tudtok ajánlani ?

(#826) Giovanny válasza Kobe (#825) üzenetére


Giovanny
őstag

Pana

Zero Defect.No Compromise !

(#827) panpeter92


panpeter92
tag

Valakinek van tapasztalata az UE40EH6030-as készülékről? Milyen a 3Dje? Hány hz-s valójában, mert 200-at írnak, de az nem a valós érték. Tudja ezt esetleg valaki? Ez éri meg jobban vagy az LG 42LM3400?

(#828) pana40 válasza m0ski (#821) üzenetére


pana40
csendes tag

Üdv!! Szerintem a Panasonic a nyerő!! Néztem én is őket de a Panának voltak meg gyöző szinei normál beállításnál!! Próbáld ki te is!!

Lumia 640

(#829) pana40 válasza panpeter92 (#827) üzenetére


pana40
csendes tag

Üdv!! Azt ugye tudjuk,hogy mi a válasz idő és a képfrissítés igaz?? Gondolj bele egy 2-3 ms-os válaszidővel szerinted tud a tv 1 másodperc alatt 1 képpontban 200 kép kockát megjeleníteni??!! Hát nem nagyon!! Csak a képcsöves és a plazma tv képes erre!!!(azonnali kép megjelenítés) Az lcd és ledes lcd nem ilyen!! A 3D-je egész jó!! Ha nem nézel sportot akkor jó választás!!

Lumia 640

(#830) pana40 válasza Kobe (#825) üzenetére


pana40
csendes tag

Pana!! Az AUCHAN Dunakeszibe láttam 179990Ft 42e5e! Vagy 42et5e 219990Ft (3D-s) Talán a legszebb képe neki van!!

Lumia 640

(#831) panpeter92 válasza pana40 (#829) üzenetére


panpeter92
tag

Ezt értem, de valójában mennyi a képfrissítés? Az LGnél 100hz-t ír, a Samsungnál 200hz-t tisztában vagyok vele, hogy ezek nem a valós képfrissítési adatok, hanem gyártónként különböző kamu adatok. De valójában mennyik ezek? Az LG lehet valójában 100hz, vagy a Samsung esetleg?

(#832) pana40 válasza panpeter92 (#831) üzenetére


pana40
csendes tag

Egyik sem 100Hz-es!! Kamu!!

Lumia 640

(#833) Fla$hly


Fla$hly
aktív tag

Sziasztok

Van valami képi különbség, hogy winyóról USB-n keresztül játszok le egy full HD-s filmet, vagy médialejátszóról HDMI-vel?

Aláírás

(#834) Giovanny válasza panpeter92 (#831) üzenetére


Giovanny
őstag

A samunál a 6 széria valódi 100Hz,az alatt csak 50Hz.

Zero Defect.No Compromise !

(#835) Kobe válasza pana40 (#830) üzenetére


Kobe
veterán

panát annyira nem ismerem. hasonló árban nincs a samsungnak vagy lgnek 46os kivitelben valamilyen modellje ?

(#836) humax válasza Jovanny2 (#823) üzenetére


humax
senior tag

igaz, koszi

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#837) Jovanny2 válasza pana40 (#832) üzenetére


Jovanny2
őstag

Ez nem igaz, a Samuk valodi 100Hz-esek a 6os szeriatol felfele. Az mas kerdes, hogy 200-at irnak. :) Annak is megvan a magyarazata, hogy miert irhatjak ra. Nyilvan ha semmi alapja sem lenne, nem biggyesztenek ra. Igaz, hogy szoftveresen, mert maga a panel nem kepes, csak 100-ra, de eloallitanak belole a szemnek 200Hz-nek tuno kepet.

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#838) m0ski


m0ski
aktív tag

Erre esetleg valaki? :F :U

(#839) Jovanny2 válasza m0ski (#821) üzenetére


Jovanny2
őstag

Szia. Az a helyzet, hogy a komolyabb képminőség valahol összefüggésben van az árral is, mivel például a Samunál valódi 100Hz-et csak a 6-os szériától felfelé kapsz, LG-nél is csak a 620s-től felfelé van, ha minden igaz (lehet, hogy még abban sincs). Ezekben meg már kénytelen vagy megfizetni vagy a SMARTot, vagy a 3D-t, vagy mindkettőt.

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#840) m0ski válasza Jovanny2 (#839) üzenetére


m0ski
aktív tag

Azzal tisztában vagyok, hogy a Samu esetében valójában csak 50Hz, és a CMR nevű csoda csinál 100-t. Gyanítom, hogy a Panasonic esetében sincs ez másképp.
A kérdés inkább az, hogy ha maradok ebben az árkategóriában, akkor Samsung EH5300 vagy Panasonic TX-L32E5E.
A tulajdonságokat elnézve közel hasonló a kettő. Euronicsban az eladó a Panasonicra próbált rábeszélni.
Ha maradok ezeknél, melyikkel járok jobban? Vagy teljesen mindegy, mert közel azonos tudás, és döntsek egyéni szempontok (dizájn, márkahűség, stb.) alapján :F

(#841) Giovanny válasza m0ski (#840) üzenetére


Giovanny
őstag

Jovanny2 jól mondja, de ha választanom kell,akkor inkább Panasonic az IPS panel miatt.

Zero Defect.No Compromise !

(#842) mutyi


mutyi
őstag

150-160 körül milyen Led-es 40-42 colos tv-t ajánlotok? Legyen benne 3D is.
Samsung és LG a preferált.

(#843) Jovanny2 válasza mutyi (#842) üzenetére


Jovanny2
őstag

Szerintem pár oldalt azért érdemes lenne visszaolvasni. ;)

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#844) Garsza


Garsza
veterán

Helló tanácsot szeretnék kérni szeretnék venni egy 3D TV-t de nem bírom eldönteni milyet vegyek, aktív legyen vagy passzív.
Árban úgy 170 000 HuF körnékére gondoltam.
Elsőre egy LG 42LM660S -t néztem ki de az 200k körül van.
Nézelődtem és ami árban is megfelelne nekem az egy LG 42LM620S nem tudom menyivel tud kevesebbet mint a 660 as meg meg e éri a felárat. Még a szamsung táján nézelődtem és egy UE40ES6300S ilyet néztem ki ez drágáb mint az LG de még bele férne a keretbe.
Örülnék ha adnátok pár tanácsot milyet válasszak nem muszáj feltétlenül ezeknek a tipusoknak lenn nyugottan ajánljatok mást ha tudtok jobb ár/érték aránnyal bíró TV-t

(#845) Jovanny2 válasza Garsza (#844) üzenetére


Jovanny2
őstag

Hirtelen nem látom, mivel tud többet a 6300, mint a 6100, az is csak 100Hz, 3D, wifi, SMART... A 6100 olcsóbb.

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#846) zorzy4 válasza Jovanny2 (#845) üzenetére


zorzy4
őstag

Van olyan topik ahol a már megvásárolt led tv-kkel kapcsolatos tapasztalatokat lehet megosztani?

[ Szerkesztve ]

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#848) Jovanny2 válasza papus1201 (#847) üzenetére


Jovanny2
őstag

Szerintem erre van a Hardverapro.hu, de sok sikert az eladásához (ott). :U

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#849) zorzy4 válasza Jovanny2 (#848) üzenetére


zorzy4
őstag

És az én kérdésemre?

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#850) Morfil


Morfil
csendes tag

Sziasztok

Erre a két tv-ről tudtok valami?

http://www.samsung.com/hu/consumer/televisions/televisions/led-tv/UE40EH5000WXXH

http://www.samsung.com/hu/consumer/televisions/televisions/led-tv/UE40EH5300WXXH

Mennyire jók, megbízhatóak ebben az árkategóriában? Megéri-e a plusz kb 10k HUF-t (ha jól láttam) h Smart TV a második, vagy csak jól hangzik de nem nagyon tudja azt amit. Most gondolkozom valamelyiken, de eléggé analfabéta vagyok a tvkhez, hogy mire kell figyelni. Illetve ha valamiért nem az igaziak, ilyen kb 120-130 ezres árkategóriában mit ajánlotok. 40' környéki képátlójút szeretnék, HD-Blu-Ray filmekhez kellene leginkább, valszeg külső winchesterről v más külső lejátszóról mennének ezek.

Köszi szépen.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.