Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-22 21:35:06

LOGOUT.hu

Ha TV-t szeretnél vásárolni, a Milyen TV-t vegyek? topikba írj!
Meglevő készülékkel kapcsolatban ebbe a topikba írhatsz.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22101) HagaNRG válasza blakey (#22035) üzenetére


HagaNRG
őstag

Ok, igazatok van, itt most tök véletlenül tényleg egy olyan relase-be néztem bele csak próbaképp, aminél esélyes is volt már a fájl méretéből adódóan, hogy nem kell csodát várni.

Sajnos egyelőre a lejátszóm biztos gyenge láncszem lesz, mert komolyabb 1080-as anyagokat már nem bír el. (1. gen. WD TV). Biztos van ettől sok újabb és jobb játékos és ha megvan a tv, akkor egy Mede8er tervbe is van véve.
Tényleg alapvető figyelmetlenségbe ugrottam be, mert a legtöbb jó 720-as anyag is van simán 7-8GB mostanában.

(#22102) BBéci válasza HagaNRG (#22101) üzenetére


BBéci
titán

Az ideálisnál sokkal nagyobb távolságból nézve, nem sok értelme van a 1080p-nek, mert egy jó skálázási képességű lejátszó (Dune, Popcorn), vagy HTPC olyan formában küldi a tévére a 720p-t, hogy kivételes képességű ember kell a megkülönböztetéséhez.
Sokkal nagyobb távolságnak számít, 50 colos képátló esetén már a 3 méter. Annál messzebbről pedig a DivX is szépnek tűnhet.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#22103) Fleed


Fleed
aktív tag

Hello! Olyan 50-60" méretben, 250-300e Ft ért melyik tv-t ajánlanátok? És melyik boltot, webshopot válasszam? 3D -vel meg internettel. [Ezt] néztem ki, nem értek hozzá, nem is akarok, amit itt sokan szeretnek az jó lesz nekem is. Köszi

[ Szerkesztve ]

(#22104) truebaba8 válasza Pro Koryak (#22100) üzenetére


truebaba8
tag

"akkor nem csodálom, h csalódtál a projiban. itt sokkal jobban kijön, ha nem megfelelő minőségű a forrás!!!"

nem azert csalodtam, hanem a focus miatt.

-

(#22105) €uro válasza Fleed (#22103) üzenetére


€uro
őstag

Szia!

Ha 3D, akkor inkább az aktív technológiát ajánlom. Én ezt a tévét választottam: Samsung UE-55H6410

(#22106) BBéci válasza truebaba8 (#22104) üzenetére


BBéci
titán

Mi bajod volt vele, nem tudtad beállítani? Van magyar megfelelője: fókusz. :K

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#22107) petya80


petya80
tag

Sziasztok,

Adott egy 2 éve remekül ketyegő EH6030 tv, aminek csak 2 HDMI csatlakozója van és mind2 foglalt (T-Home box + médialejátszó). Most felmerült a lehetősége egy playstation beszerzésének és a kérdésem az lenne, hogy létezik -e valamilyen HDMI elosztó, hogy ne kelljen folyton átdugdosni a kábeleket.

Egy ilyen vajon jó lehet?
[link]

Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#22108) adodaniel válasza HagaNRG (#22098) üzenetére


adodaniel
őstag

Mindig az a jobb, amiben a forrás van. Ha az 24 (pontosabban 23,976) fps, akkor az, ha 50 vagy 60, akkor meg az. Ezt olvasd el.

Ne haragudj, de már nem tudom magamban tartani, hogy borzasztó olvasni a tv-s "vergődésed" úgy, hogy láthatóan rengeteg alap dologgal nem vagy tisztában. :(

(#22109) mester6


mester6
tag

Sziasztok!
Philips 50PUS6809/12 tv-t néztem ki . Tanácsot szeretnék kérni, mennyire ajánlható típus ez?
Az aktív 3D-s szemüveg jobb/ rosszabb mint a passzív szemüveg?
Köszönöm a tanácsaitokat!

(#22110) lorinser válasza mester6 (#22109) üzenetére


lorinser
senior tag

Szia!

Szerintem kérdezd meg a Philips fórumon is.
Elég vegyesek a mostani UHD TV-el a kapcsolatok. Hallgass meg több véleményt is mielőtt döntenél.

Poco F5, Philips 55PUS8303, Philips 58PUS8535

(#22111) #94529552 válasza HagaNRG (#22098) üzenetére


#94529552
törölt tag

Köszi a beszámolót. :R Szerintem itt a többség szívesen olvas a tapasztalataidról, mert abból, és az arra kapott válaszokból más is tanulhat. Mert itt kb. 99,9 % nem hozzáértő, tehát egészen más irányú foglalkozást űz, vagy tanul.

(#22112) HagaNRG válasza adodaniel (#22108) üzenetére


HagaNRG
őstag

Ez így van és azért vagyok itt, hogy a hiányosságokat pótoljam.
2009 óta nézek egy tv-t. Megvettem, néztem és kész, nem olvasgattam utána, nem mélyedtem el különösebben a témában. Mentek a 720-as filmek a 720-as tv-n és kész.
Most eltelt 5 év, a piac totálisan átformálódott, szóval ezek alapján kérdezősködöm most is és az alapján, hogy még kb. egy hónappal ezelőtt a levegőben sem volt a tévécsere ötlete...

Az jobb megoldás, hogy megyek az MM-be és az eladókra hallgatva elhozok valamit, majd utólag kérdezősködve derül fény minden negatív tulajdonságra, amiről esetleg addig nem is tudtam? :R

(#22113) lorinser válasza lorinser (#22110) üzenetére


lorinser
senior tag

"Elég vegyesek a mostani UHD TV-el a kapcsolatok." - akarom mondani: vélemények

Poco F5, Philips 55PUS8303, Philips 58PUS8535

(#22114) gyeniko válasza #94529552 (#22111) üzenetére


gyeniko
őstag

Elfelejtetted levizsgáztatni, hogy megszerezze a "licenc"-et arra, hogy erre a fórumra írogathasson. Erre gondoltál?! :Y

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#22115) mester6 válasza lorinser (#22110) üzenetére


mester6
tag

Köszönöm, nem is tudtam, hogy van Philips fórum is.

(#22116) #94529552 válasza gyeniko (#22114) üzenetére


#94529552
törölt tag

:R Hibáztam. :DD

(#22117) adodaniel válasza #94529552 (#22111) üzenetére


adodaniel
őstag

Azért az elég nagy baj (lenne), ha egy szakmai fórumon a fórumozók 99,9%-a nem hozzáértő és úgy osztja a tanácsokat. ;)

[ Szerkesztve ]

(#22118) wolf033 válasza adodaniel (#22117) üzenetére


wolf033
senior tag

Szerintem sokan nem tanácsot osztani jönnek hanem inkább tanácsért ami egyébként az ilyen fórumoknak a lényege, hogy esetleg segítsenek a vásárlásban.

(#22119) adodaniel válasza wolf033 (#22118) üzenetére


adodaniel
őstag

Természetesen embere válogatja, hogy kitől fogad el tanácsot. Én biztos nem fogadnék el olyantól, aki alapvető fogalmak jelentésével nincs tisztában, valamint max. 2-3 azonos márkájú tv-t látott tartós ideig és van vele tapasztalata. Akinek meg van tapasztalata több tv-vel és a technológiai dolgokkal tisztában van, az meg itt le van hurrogva, hogy "távolságszakértő" és hasonló elmés titulusok. (Megelőzöm a poéngyárosokat, nem magamra gondoltam.)

[ Szerkesztve ]

(#22120) gyeniko válasza adodaniel (#22119) üzenetére


gyeniko
őstag

Végül kitöröltem, ne legyen vita...

[ Szerkesztve ]

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#22121) mijos


mijos
senior tag

32-es tvt szeretnek, nagyobbat nem, mert gephez hasznalnam jatekra. Kepfrissites fontos meg a kepminoseg, a tobbi nalam csak plusz, de megse legyen tul draga. Ajanlatok, tippek?

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#22122) adodaniel válasza gyeniko (#22120) üzenetére


adodaniel
őstag

Direkt nem akarod érteni a mondandóm lényegét, a kötözködésednek pedig nem fogok további táptalajt biztosítani azzal, hogy leállok veled ezen a témán rágódni. :(

Szerk.: Látom már törölted, én már nem módosítom az eredeti mondandódra szánt válaszom.

[ Szerkesztve ]

(#22123) verti1


verti1
tag

Sziasztok!

Lenne egy két kérdésem, biztos tudja valaki a választ. Adott egy új Led tv. Össze kötöttem a thome-os set top box-al. Scart kábellel, nincs hdmi rajta. A kép tök moslék. Ha simán a koax analógba a tv-ben van akkor teljesen jó. Mi lehet a gond? A tv-n kellene valamit állítgatni? Van még a boxon optikai kimenet illetve koax kimenet. Lehet azzal kellene összekötni? Ugye lehetne még hd-s box-öt igényelni, ill van a tv-n CI slot. Ehhez tudok venni Connex card-ot amivel működi a thome-os kártya?

Köszi

(#22124) BBéci válasza verti1 (#22123) üzenetére


BBéci
titán

Elárulhatnád, miféle az a tréhóm? Lehet sat, kábel és IPTV.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#22125) 1155


1155
csendes tag

Na most megyek tv-t venni, valaki valami tanács ? Max 150k keret

(#22126) gyeniko válasza adodaniel (#22122) üzenetére


gyeniko
őstag

Teljesen értem a mondanivalódat. Remélem, hogy te is, amit én írtam (és kitöröltem)! Azért töröltem ki, mert úgysem érne célba. Akiknek szól, nem vennék magukra és ettől nem lesznek "szerényebbek".

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#22127) virkir válasza 1155 (#22125) üzenetére


virkir
veterán

Vigyázz a zsebtolvajokkal.

[ Szerkesztve ]

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#22128) jimmy74 válasza €uro (#22105) üzenetére


jimmy74
őstag

Szia.Miért az aktiv 3dt ajánlod?Csak kérdem nem kritika csak ahogy látom inkább a passziv jobbnak tünik?!vagy kinek a papné? :) vagy az elgé nagyon nyomul?
Azért kérdem mert hamarosan szeretnék egy legalább 55" de ha lehetne nagyobb 3D-sre váltani a mostani régebbi tv-met amit kinőttem illetve ez még talán az 1 generációs 3D samu.

WoT:jimmbo

(#22129) verti1 válasza BBéci (#22124) üzenetére


verti1
tag

Szia!

Kábel egészen pontosan. Tréhóm.....az. :)

Köszi!

(#22130) gabo01 válasza verti1 (#22123) üzenetére


gabo01
senior tag

Azt a 2 forintot sem érő kínai box-ot villám gyorsan tedd valamelyik szekrény mélyére és vegyél egy conax modult tedd bele a kártyát majd ezt a tv-be helyezve hangolás után széles mosollyal az arcodon ülj le tv-t nézni! Ha pedig még fokozni akarod az élményt akkor rendelj HD csomagot de azt a hdmi-s boxot se használd amit adnak! :K ;) :DDD

(#22131) ada19 válasza jimmy74 (#22128) üzenetére


ada19
senior tag

Az aktív 3D szebb, a passzív 3D felezett felbontású gyakorlatilag (http://www.rtings.com/info/3d-tvs-active-3d-vs-passive-3d. Cserébe drágábbak a szemüvegek, vannaj olyanok akiknek jobban fárad a szeme tőle a villogás miatt (szintén nem mindenki számára észrevehető).

Mégsenem

(#22132) truebaba8 válasza BBéci (#22106) üzenetére


truebaba8
tag

Szia, igen nem tudtam beallitani a focust.

-

(#22133) BBéci válasza truebaba8 (#22132) üzenetére


BBéci
titán

Könyörgöm, írd magyarul fókusznak, mert ez egy magyar nyelvű fórum!
Az, hogy nem tudtad beállítani, az vagy az adott készülék hibája, vagy user error. Egy jól működő vetítő képe borotvaéles.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#22134) Nagylajos_1


Nagylajos_1
tag

Na most végül ez lett: samsung ue55hu7500lxxh .

Ez is tudja a 4k-t 60hz en.. és kaptunk rá 5 év garit plussz elég jó kedvezményt is... Hallottatok róla vmi negatív véleményt?

https://www.youtube.com/watch?v=pbL6P_z9YyY

(#22135) BBéci válasza Nagylajos_1 (#22134) üzenetére


BBéci
titán

Volt nálam, teszteltük, mértük, kalibráltuk, tetszett a képe. De csak a beépített lejátszójáról tudtunk 4K filmeket küldeni rá, nem volt kéznél külső 4K lejátszó.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#22136) jimmy74 válasza ada19 (#22131) üzenetére


jimmy74
őstag

akkor utolsó szóként mit ajánlanál 55"de vagy felette ami 3D-ben erős, a smart nem olyan fontos,viszont dualplay játszik mert sok konzol gém megy rajta illetve usb-n át tömöritett filmek(mkv)illetve pc-n át world of tanks megy gyerekeknek tv-n keresztül.ár 300-500k közt vagy best buy ár ami nem ennyi.
í

[ Szerkesztve ]

WoT:jimmbo

(#22137) gyeniko válasza BBéci (#22133) üzenetére


gyeniko
őstag

Aha, ha prémium üveg optika van benne. Az élesség képessége ezen kívül nagyon függ a techológiától is. A JVC DLA-X55 nagyon láthatóan kevésbé volt éles, mint a Runco RS-900. Annyira, hogy - hiába sokkal nagyobb a kontrasztja - ezt adtam el, mert nem tudtam elviselni a "homályos" képet (320 cm-ről nézzük a 245 cm széles képet). Az RS-900-ban még "rendes" üvegből készített optika van, az utódjában már műanyag. Egy DLP vetítő képe elvileg könnyebben lesz éles, az LCD családba tartozókhoz önmagában még kevés egy jó optika.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#22138) BBéci válasza gyeniko (#22137) üzenetére


BBéci
titán

Nem csak a prémium üvegoptika képes borotvaéles kép létrehozására, ezt kb. 30 vetítő tesztelése, hosszabb-rövidebb ideig tartó használata után merem kijelenteni.
A többivel egyetértek.
Természetesen, minél jobb minőségű az optika, annál jobb a végeredmény, a vásznon megjelenő kép minősége.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#22139) gyeniko válasza BBéci (#22138) üzenetére


gyeniko
őstag

Mindent elhiszek neked (se), de ezek szerint léteznek olyan műanyag optikás vetítők, melyek láthatóan élesebb képet adnak (nem szoftveres segítséggel), mint az X55? Engem egy szakember próbált óvni attól, hogy az RS-900-at lecseréljem egy mostani 1-2 milliós vetítőre, de nem hittem neki. Buktam is ezen a gyakorlaton, cserébe most már tudom, hogy ezentúl hiszek neki.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#22140) verti1 válasza gabo01 (#22130) üzenetére


verti1
tag

A következő kérdés, hogy milyen modult kell vennem? Olyan kellene ami jó a tv-be ami egy Sony kdl-40w605-ös és a kártya thome-os. Tudtok márkát/boltot mondani?

(#22141) gabo01 válasza verti1 (#22140) üzenetére


gabo01
senior tag

Egy mezei conax modult kell venned! Én az MM-ban vettem 4 éve kb. 10e ft volt!

(#22142) BBéci válasza gyeniko (#22139) üzenetére


BBéci
titán

Az a Runco egy rendkívül jó minőségű vetítő, én is verném a seggemet a földhöz, ha olyannal mozizhatnék.
A mostaniak között nem 2 M alatt kell keresni az utódját, hanem inkább 3 fölött. Bár egy LS-5 már tutira folyamatos vigyort varázsolna az arcomra.
Nem ismerem az X55-öt de igazából nem is vágyom rá.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#22143) truebaba8 válasza BBéci (#22133) üzenetére


truebaba8
tag

nem nem fogom. nekem a focus az focus, bocsesz.

-

(#22144) kristof123


kristof123
őstag

Üdv Urak!

160k-ért szeretnék TV-t venni lehetőleg 48-50" vagy nagyobb és nem kell smart és 3d sem. Van még egyáltalán ilyen TV?

[ Szerkesztve ]

(#22145) truebaba8 válasza gyeniko (#22137) üzenetére


truebaba8
tag

"Egy DLP vetítő képe elvileg könnyebben lesz éles"
sajnos nem.. beallitod bal fent, jobb lent elmegy.. rakas szar.

-

(#22146) Revolit


Revolit
senior tag

Sziasztok!
Egyre inkább hajlok a samu 48" 6400-as tévéje felé. Kérdés, hogy ha már van 3d meg szemüveget is adnak hozzá, akkor megeszi a beépített média lejátszó usb-ről a 3D x264-es BD Rip-et?

Szerk.: de igazából annyira nem izgat 3D, mert sztem megnézek 1-2 3d filmet azt csókolom.
És nem igazán tudok dönteni LG 47LB670V meg samu 6400 között. Néztem a képeiket üzletben, de nem egymás mellett. Nem lettem okosabb. Tanácsok?

Előre is ksözönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#22147) Nagylajos_1 válasza BBéci (#22135) üzenetére


Nagylajos_1
tag

Egyelőre nekünk is sokkal jobban tetszik mint az előző philips... Holnap majd adok neki külső 4k-t... kiváncsi leszek mit kezd vele :)

https://www.youtube.com/watch?v=pbL6P_z9YyY

(#22148) HagaNRG válasza adodaniel (#22119) üzenetére


HagaNRG
őstag

"Én biztos nem fogadnék el olyantól, aki alapvető fogalmak jelentésével nincs tisztában, valamint max. 2-3 azonos márkájú tv-t látott tartós ideig és van vele tapasztalata. "

Soha nem mondtam senkinek, hogy azért vedd ezt, mert és mert... Hanem elmondtam, hogy én mit olvastam az adott modellről az elmúlt hetekben és mi a TÖBBIEK szerinti pozitív-negatív oldal a tv-vel kapcsolatban.
Azt sem hinném, hogy annyira nagy észosztóvá váltam volna itt, és tudom, hogy az, hogy nálam az elmúlt 5 évben összesen 2db plazma fordult meg, az nem teszi mérvadóvá a kommentjeim, ezzel szemben az itt fórumozók közül azt is fogadni merném, hogy max. 1-2 olyan ember van, akinek igazán komoly, hosszútávú tapasztalata van több tv-vel akár párhuzamosan is.
Mert a legtöbben mégiscsak átlagember itt, akik adott időben kitalálják, hogy tv-t szeretnének, kinéznek 2-3 típust és hasonlítgatják őket a végletekig.

Nekem pl. még az ilyen emberek kommentje is nagyon sokat tud számítani, mikor leírja, hogy ő mit tapsztalt ezzel és ezzel a típussal szemben akár bolti környezetben is.
Ha meg van is olyan, akinek tényleg az a hivatása, hogy tv-ket tesztel és hasonlítgat és nagyon vágja a témát, akkor mégis hogy fordul elő az, hogy az egyik mindent félretéve esküszik, hogy a Sony a legjobb 50"-es LED a középkategóriában, a másik illető szerint meg a Sony csak presztízs márka és a Samsung sokkal jobb nála, minden tekintetben.

Szóval a lényeg az, hogy én őszintén elnézésed kérem, ha bármilyen kommentemből az tűnt ki, hogy egyrészt full amatőr vagyok ÉS még ennek ellenére is osztom itt az észt, vagy ilyesmi.
Azt meg egyenesen kikérem magamnak, hogy én bármelyik itteni szakembert egy szóval is lehurrogtam volna, vagy ilyesmi, mert akin csak kicsit is láttam, hogy az átlaghoz képest jobban benne van a témában, azt már amúgy is megkerestem privátban is személyes segítségért és tanácsért.

[ Szerkesztve ]

(#22149) 1155


1155
csendes tag

Technika tv vélemény valaki, ma voltam a tescoban 50" technika tv 110k

(#22150) Mr X válasza 1155 (#22149) üzenetére


Mr X
veterán

Ma vettem egyet, laikus szemmel nekem szépnek tűnik a képe, nem érzek rajta lagot, szépen játszott mindent, amit eddig próbáltam.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.