Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-22 21:35:06

LOGOUT.hu

Ha TV-t szeretnél vásárolni, a Milyen TV-t vegyek? topikba írj!
Meglevő készülékkel kapcsolatban ebbe a topikba írhatsz.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21051) DVB-T válasza Osynho (#21049) üzenetére


DVB-T
tag

japánok csináltak full HD CRT-t egyébként, talán 70cm körülit...

(#21052) wolf033 válasza DVB-T (#21048) üzenetére


wolf033
senior tag

És ez: [link]

Én most vettem ilyet bár akcióban 140-ért. :)

(#21053) Osynho válasza DVB-T (#21051) üzenetére


Osynho
addikt

Az nem 55cm és a lényegen nem változtat. A szemnek vannak tulajdonságai. Ez emberenként eltér, de csak bizonyos határok között, nem távcső ez a szerv. ;)

(#21054) DVB-T


DVB-T
tag

Panasonic TX48SA640 AV-panel 3D-aktív, (dvb-t2) 63W (több smart funkció, de nem nincs rá szükség) 189.000Ft, szabb kivitel ujjabb..
vs
Sharp LC50LE751 AV-panel, 3D-aktív, (dvb-t2) 70W, 218.000Ft, régebbi, de talán minőségibb, megbízhatóbb, nem játszanak 1200Hz-val

ez itt a kérdés..

[ Szerkesztve ]

(#21055) DVB-T válasza wolf033 (#21052) üzenetére


DVB-T
tag

van élő 3D tartalmam műhódrol...tehát nem hátrány az aktív 3D, de egyébként szerintem nem rossz az sem annyiért..

(#21056) DVB-T válasza Osynho (#21053) üzenetére


DVB-T
tag

Sosem volt 55cm-es tv-m, nagyon sokáig (18 év) egy Grundig 70cm-es volt "black" képcsővel 110-fokossal...szép(lapos) darab volt

[ Szerkesztve ]

(#21057) Osynho válasza DVB-T (#21056) üzenetére


Osynho
addikt

Nekünk 70-es Samsungunk volt. Örülök, hogy most már full hd-t nézhetek, nagyobb képátlóval. :K

(#21058) DVB-T válasza Osynho (#21057) üzenetére


DVB-T
tag

akkor a Samsung telitalálat volt.. :)

(#21059) lorinser válasza DVB-T (#21033) üzenetére


lorinser
senior tag

"Az ideális TV: 46", Sharp panel, aktív 3D, VA -panel, Ambilight :-), min 200Hz frissítés, A++ fogyasztás, de mint tudjuk ilyen nincs, nem is lessz." - szerintem van ilyen, Philips 55PFL8008. Oké, hogy ez 55'-ös de van más méretben is.

Poco F5, Philips 55PUS8303, Philips 58PUS8535

(#21060) docker


docker
csendes tag

Sziasztok!

42"-os készüléket keresnék (passzív 3D-vel). 170 ezres keretem van rá. Tudnátok segíteni abban, hogy melyik típust érdemes választani ebben az árkategóriában?

A tanácsokat előre is köszönöm! :R

(#21061) Osynho válasza lorinser (#21059) üzenetére


Osynho
addikt

Az ideális tv-ben nem lcd panel van. ;)

(#21062) DVB-T válasza Osynho (#21061) üzenetére


DVB-T
tag

OLED-nek élettartam problémái vannak sajnos, már a kezdetek óta, a HD-s műhódas boxomban OLED kijelző van, színes, vigyázok rá, standbyban ki van kapcsolva, linux alatt sokmindent meg lehet csinálni és ehhez újraindítani sem kell a cuccot..de láttam ilyen boxot elváltozott kijelző -színekkel

(#21063) DVB-T


DVB-T
tag

tényleg, volt itt valaki aki szervizel Sony tv-ket, milyen gyártmányú panel van a W7-W8-W9-esekben...???

(#21064) #93966848 válasza HagaNRG (#21031) üzenetére


#93966848
törölt tag

Egy családtagom vettem meg tőlem a 47est és mondta h bármikor elcseréli, neki mindegy :) Be kellett látnom h 3,5 méterre kevés a 40es képátló.Csere nem lesz macerás, max levesszük a 47-esről a talpat és be a kocsiba.

[ Szerkesztve ]

(#21065) Osynho válasza DVB-T (#21062) üzenetére


Osynho
addikt

Idővel megoldják ezeket a problémákat. Az lcd fogyatekossagait is eleg jol kiküszöbölték. Nem 100%-ig, de sokat fejlodott a technologia. A boxod-ban levő kijelzőt egy tv-hez hasonlítani olyan, mint egy számológépet a sharp-odhoz mérni. :-)

[ Szerkesztve ]

(#21066) zsolt19900


zsolt19900
őstag

samu ue40H5000 vs. Lg 42Lb5500

Sony kdl 40r450b még talán ez

ez a két "versenyző" a konyhai tv-s történetre.... melyiket lenne érdemesebb megvenni? igazából sd adások mennének rajta nagyrészt, néha pendrivéről lenne etetve filmekkel és ennyi :)

az Lg szimpibb az ips panele miatt....Samu ue40H4200 ez pedig egy kérdéses versenyző az sd adások végett értelmesebb lenne a hdready tv, vagy felejtős a dolog?

[ Szerkesztve ]

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#21067) DVB-T válasza Osynho (#21065) üzenetére


DVB-T
tag

Nem is hasonlítottam, láttam az OLED tv-k képét, de sajnos nem vállalnám be a minőségromlás miatt(idő függvényében), másrészt elég macera nagyban jót csinálni belőle, sok a selejt a gyártás közben..

(#21068) DVB-T válasza DVB-T (#21054) üzenetére


DVB-T
tag

akármennyire is a Sharp felé húznék a Panasonic tesztjei sorra jobbak..., akkor ez lesz..

[ Szerkesztve ]

(#21069) Osynho válasza DVB-T (#21067) üzenetére


Osynho
addikt

A minosegromlas tekintetében ugy lehet kivenni, hogy megis. :-) Nem lesz problema az oled tv-kkel a jövőben. Ebben biztos vagyok. Az, hogy mennyire macerás nagy tv-t előállítani, mennyi a selejt, engem, mint fogyasztót, nem érdekel. :-) Oldjak meg a gyártók, keresnek eleget az eladásokkal.

[ Szerkesztve ]

(#21070) DVB-T válasza Osynho (#21069) üzenetére


DVB-T
tag

Az árat viszont befolyásolni fogja az előállítás komplexiatása és a selejt aránya, és valszeg nem lefelé..

(#21071) xXxian


xXxian
senior tag

Sziasztok,

Pénteken vettem egy 48H6200-at. Eddig csak pozitív véleményt oszthatok meg; 3D megjelenítés nagyon szép, menü sebessége elfogadható, már volt firm frissítés, csatlakozott a Wifi hálózathoz is. Ami külön tetszik az az, hogy egy külön infra egységgel (tartozék) kezeli a UPC boxot is, így elég csak a TV távirtányítója.

Viszont van 2 furcsaság.

1. Regisztrációkor kiírta, hogy nem a Samsung Hungária által forgalomba hozott (gondolom szürkeimport) készülék. Tehát nincs garanciakiterjesztés, de regisztrálható. Ennek ellenére boltban azt mondták él az 1+1 év garancia. Szerintetek ez valós lehet? Vagy megvezettek kissé?

2. Fekete háttér mellett (pl. film végén stáblista) a keret bal oldalán felülről mérve kb. egyharmadnyi távolságban ha közel megyek a képernyőhöz (kevesebb mint fél máter) látszik egy sárga, ill. egy kék fényfolt. Úgy tudom ez a modell nem edge led-es, mégis olyan mintha a keretből jönne ez az anomália. Ez normális jelenség? Normális pozícióból nézve (1,5+ méter) ez egyáltalán nem látszik, a képernyő homogén.

Lécci segítsetek.

Köszi,
K

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#21072) Pityke78


Pityke78
őstag

Sziasztok!

Tudtok Budapesten olyan üzletet, ahol készségesek az eladók, saját forrásról (USB) tudok lejátszani anyagot és meg tudom nézni az adott készülékeket?

Szombaton megyek Pestre és szeretnék egy-két típust megnézni, kipróbálni, összehasonlítani.

Alapból ezek a típusok érdekelnének:

Sony KDL-55W805B / 815B / 828B / 829B
Sony KDL-60W605B
Sony KDL-60W850B

Samsung UE60H6203
Samsung UE55H6400
Samsung UE55H6500
Samsung UE55H6700

Köszi

(#21073) B-L-A-C-K válasza Pityke78 (#21072) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Bármelyik Sony szalonban megengedik szerintem...

(#21074) zsolt19900 válasza docker (#21060) üzenetére


zsolt19900
őstag

LG 42lb671 ezt merem neked ajánlani

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#21075) DougButabi válasza Pityke78 (#21072) üzenetére


DougButabi
tag

Euronics: ugranak, hogy miben segíthetnek, szerintem megengedik a saját anyag lejátszását, de ebben nem vagyok biztos.
Elég sok TV ki van állítva.

(#21076) interstate76 válasza lorinser (#21059) üzenetére


interstate76
addikt

No, ilyesmire gondoltam, amikor azt kérdeztem, hogy van-e a Philipsnek VA-paneles TV-je - ennél a típusnál már nem mondható az ambira, hogy a sz.r kontraszt elkendőzésére építették be.

Azt nem tudod, hogy a 8008-asokból a kisebb méretűeket is VA-panellel szerelik-e?

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#21077) beholder00


beholder00
tag

Sziasztok!

Korábban már írtam, hogy tv vásárlás előtt álok. Azóta nem vettünk most újra gondolkodóba estem. Először is kérdezném miért jó a Smart tv? Nekem pl olyan jutott róla eszembe, hogy Spotify-t lehet róla nyomni vagy hogy működik ez az internetezés rajta? Milyen használható funkciói vannak?
Full HD alá nem mennék és kb 100K-t szánnék rá. Én konkrétan ezt nézegettem mint sima tv. Adatai/ára alapján sima tv-nek tűnik nagyon baráti áron. Mivel tud többet egyilyen?
Vagy érdemes beletenni 150K+ is belerakni egy tv-be? Annyival jobb minőséget/megbízhatóságot kapnék?
Egyébként sima nappalis tv lenne, max laptop lenne rákötve sport és 1-2 filmnézésre kéne. Szerintem ez egy átlag felhasználó megközelítése. Vagy ha ti vesztek 300K-s tv-t miért olyat? Más a szemetek :DD ? tényleg kíváncsi vagyok mert árban mehetek feljebb is, csak a hajlandóság, hogy egy tv-re kiadjak ennyi pénzt picit feleslegesnek érzem.

[ Szerkesztve ]

(#21078) lorinser válasza interstate76 (#21076) üzenetére


lorinser
senior tag

Szerintem a 46'-os is VA paneles de ezt nem tudom megerősíteni.

Poco F5, Philips 55PUS8303, Philips 58PUS8535

(#21079) mg105


mg105
senior tag

Sziasztok! Hónapok óta figyelemmel kísérem a topikot, és arra jutottam, hogy a saját igényeimnek (ami a blu-ray filmek, sorozatok és pc-s játékokban merülne ki) és pénztárcámnak a Samsung H6200-as sorozat tökéletesen megfelelne. Mivel 3m-ről nézném, de maximum 200-at tudnék áldozni rá, az ideális nézési távolságról rég lemondtam. A kérdésem az lenne, hogy ekkora távolságból mennyit számítana, hogy 48"-os vagy 50"-os a kijelző? Az euronicsban akciós mindkettő, így a nagyobb is 200 alatt van, de ha nem igazán lenne különbség a kettő között, inkább másra költeném azt a 30 ezres különbséget.
Továbbá mennyit számít, hogy az 50H6200 nincs fent a samsung oldalán? Attól még fogom tudni regisztrálni a +1év garanciáért? Minden segítséget nagyon köszönök előre is!

(#21080) interstate76 válasza lorinser (#21078) üzenetére


interstate76
addikt

Ok, azért köszi! :R

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#21081) Clemi


Clemi
veterán

Euronics: ugranak, hogy miben segíthetnek, szerintem megengedik a saját anyag lejátszását, de ebben nem vagyok biztos.
Igen, megengedik most jöttem onnan, viszont akit érdekel, már csak ma van az a bazi jó akció ami a családi hétvégének nevezett akció volt.

Más: Totál a bizonytalanság, hogy akkor most milyen és melyik TV-t :F :F :F

A keret max 250e és a méret 48-50" amire gondoltam. A 3D nem annyira a képminőség annál inkább, tekintve, hogy HD ready plazmát váltok.
Szerintetek minden elfogultság nélkül Samsung, Philips, Sony, Panasonic, Toshiba, Sharp? Vajon melyiknek a panelja és így a képe a legjobb ebben az árkategóriában? Jöhetnek konkrét típus ajánlások is akár.
Amire használni fogom, 80% mozi, 20% tévé műsor. Nulla játék, mivel nincs is konzolom, és nulla netezés, mert arra ott a PC-m.

(#21082) BBéci válasza Clemi (#21081) üzenetére


BBéci
titán

Sony W829, ez nem lehet kérdés. :K

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#21083) #94529552 válasza xXxian (#21071) üzenetére


#94529552
törölt tag

A tv hátulján lévő kódsort írtad be? Asszem 15 jegyű kell. Sárga, meg kék folt ügyben kérdezd meg a Samsung szervizt.

(#21084) xXxian válasza #94529552 (#21083) üzenetére


xXxian
senior tag

Jah, kiírta, Samu oldala hogy nem a Samsunk Magyarország által forgalomba hozott készülék, de regisztrálhatom (bár nem lesz plusz gari)

Foltok: ok, köszi!

[ Szerkesztve ]

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#21085) lorinser válasza Clemi (#21081) üzenetére


lorinser
senior tag

A Philips 47PFS7109-et még érdemes megnézned Technikai adatok..
A 6000-es sorozattól már nagyon jó képminőségűek a Philips TV-k, főleg a 7000-ek.

Poco F5, Philips 55PUS8303, Philips 58PUS8535

(#21086) Pro Koryak válasza xXxian (#21084) üzenetére


Pro Koryak
addikt

melyik boltban/webshopban vetted???

(#21087) xXxian válasza Pro Koryak (#21086) üzenetére


xXxian
senior tag

AtomTV

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#21088) Pro Koryak válasza xXxian (#21087) üzenetére


Pro Koryak
addikt

az nem valamiféle refurbished outlet??? mert akkor nem csoda, h probléma van a tévével.

[ Szerkesztve ]

(#21089) xXxian válasza Pro Koryak (#21088) üzenetére


xXxian
senior tag

nem hiszem...de van weblapjuk, meglesheted

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#21090) dptrsk válasza xXxian (#21089) üzenetére


dptrsk
addikt

A honlap azt írja 2 év magyarországi garancia van rá, nem pedig 2 év Samsung, úgyhogy szerintem a 2 év garanciát az AtomTV adja, nem pedig 2 év gyári Samsung gari van rá...

(#21091) xXxian válasza dptrsk (#21090) üzenetére


xXxian
senior tag

Remélem nem lesz gond...

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#21092) Beri78


Beri78
őstag

Sziasztok!

Tv kell a nappaliba. A cél, hogy minnél nagyobb legyen. Elvárás a fullHD.
Leginkább film nézésre és PS3 játékra lesz használva.
3D nem kell, smart funkció nem kell.
Elég sokat menne.
Lényeges, hogy ne 2 évig működjön.
Max keret 140-150e Ft.

Ezeket néztem:

Sharp LC50LD265E LED Televízió

Samsung UE50H5000AWXXH LED televízió

Philips 50PFH4309 LED Televízió

Panasonic TX-50A300E LED Televízió

Vagy ha van egyéb alternatíva, azt is szívesen fogadom. (inkább ismertebb márkák...)

Köszi a segítséget.

"...a valósággal az a gáz hogy nincsen hozzá háttérzene..."

(#21093) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

:Y -> link

(#21094) lazioforever


lazioforever
tag

Sziasztok.

Nézegetem a Technika LED tv-ket, a "tecsó" saját márkás tv-jeként hirdetett cuccait. Ezekről mit érdemes tudni? Pár helyen olvastam, hogy nem rosszak, és 2 év rá a gari.
Max 60 ezerért keresek tv-t, és jó lenne, ha 32"-osat azért találnék ennyiért. Így ezek a márkák jönnek csak szóba: Gaba, Gogen, Sencor, Technika, Orion, Hyundai.

Ezek közül ajánlható valamelyik? Elvárásom szinte nulla, lehetőséghez képest legjobb képminősége legyen, amúgy egy alap tv-t keresek esti tv-zésre.

Mit ajánlotok ennyiért? Melyik márkát nézegessem a fent felsoroltak közül?

(#21095) HagaNRG válasza Beri78 (#21092) üzenetére


HagaNRG
őstag

Szia!

150 ezerért nem fogsz tudni jó 50"-es LED-et venni.
Miért gondolom ezt?

Azért, mert én jelenleg ott tartok, hogy 250 ezer a határ és valójában úgy érzem, ez sem az az árhatár, amiért jóképű LED-et adnának.

Persze, ha 55cm-es CRT-t váltasz le akkor hajrá, annál is inkább veheted a kezdő modellt, mert később könnyebb lesz följebb, előrébb lépni:)
Nekem is belépőszintű TV_m van, 720-as Ready plazma, ráadásul 6 év körüli, mégis megy a dilemmázás, hogy hogy fogok olyan tv-t hozni, ami nagyobb is és szebb is a képe és nem fogom visszasírni.

Ja, egy kis info a végére:
Ma elfáradtam személyesen megnézni a legesélyesebb delikbenst:
A Samsung 55 H6200-asat. 240 ezer ft. Határeset árban, amit szivesen ki merek adni tv-ért.
Egész véletlenül tűnt csak föl, hogy ott áll a sok 50"-es modern, vékony kávás LED között egy vastag, fekete keretes LG plazma. Egyszerű Discovery csatorna ment mindegyik tv-n, természetesen full pixelhalmaz képpel.
Azok alapján max. azt tudtam volna megmondani, melyik a sokkal szrabb a többihez képest, de, hogy melyik a sokkal jobb, azt nem. A plazma valahogy fakóbb volt mindegyiktől. Szó szerint, fakóbb.
Megnéztem volna, hogy ha mondjuk tök sötétben a Dark Knight MKV-t elindítjuk, melyik tv hogy mutatott volna...
A sok-sok SD adásos szörnyűség között egyetlen egy tv-n (talán valami komolyabb LG modell) ment egy HD demo egy tál gyümölccsel, na arra azt mondtam, hogy ha ezt tudja a LED tv, akkor nem érdekel, hogy miylen a plazma, melyik gyengébb, vagy jobb, mert ez egy tökéletes kép és nem fogok fennakadni nüansznyi különbségeket.

Most őszintén, akinek pl. 805-ös Sony-ja van, vagy 6xxx-es Samsungja, LG-je, azoktól milyen feketét várhatok? Megmondhatjátok nyugodtan, készüljek föl arra, hogy a Sötét lovag fekete jelenetei szürkék lesznek, vagy nem ennyire drámai a helyzet? :R

Egyébként nagyon szépen kezd letisztulni a kép, mert ahogy nézem, nekem a 8xx-es Sony-k nem fognak beférni abba a kinézett 250k körüli keretbe, amiért egy minimum 55"-ös tv-t keresek. A Sony 55"-ös méretben egyszerűen irreálisan drága a kategóriatársakhoz képest, tehát akkor már egy jobb LG is olcsóbb.
:R

(#21096) HagaNRG válasza lazioforever (#21094) üzenetére


HagaNRG
őstag

Max 60 ezerért ...... egy alap tv-t keresek esti tv-zésre.
Mit ajánlotok ennyiért? Melyik márkát nézegessem a fent felsoroltak közül?

Egy tökéletes, 42"-es (tehát 107cm-es) Panasonic plazmát. Majdnem befér az árkeretedbe.
TV-zésre, de DivX-re is tökéletes, ami azt jelenti, hogy az SD RTL klub és TV2, vagy a divx filmek, DVD-k is pixelesedés nélkül nézhetőek rajta, tehát a méretéhez képest egy ilyen tv mentes minden olyan negatív mellékhatástól, amivel sajnos mindannyiunknak számolni kell, ha modern tv-t akarunk venni és nem kizárólag Blu Ray filmeket, vagy PS4-et akarunk nézni rajta.

Az ajánlatom nagyon is komoly... :R
Keress meg privben, ha segíthetek az ügyben még valamit... :)

(#21097) Clemi válasza HagaNRG (#21095) üzenetére


Clemi
veterán

Ahogy elolvastam tökre egy cipőben járunk, csak én 50"-ban húztam meg a határt mert ennél nagyobb nem fér el ott, ahol hely van a TV-nek a szobában. Na és persze én is egy 42"-os 1024x768-as HDReady plazmát cserélek le ami már 6 éve hibátlanul tette a dolgát :)

Szerintetek melyiknek jobb a panelja?

SAMSUNG UE50H6400 vagy a PANASONIC TX-50AS650E ? Gyakorlatilag egy árban vannak.

(#21098) krisi047


krisi047
aktív tag

Sziasztok! Talán kicsit off téma: adott egy LG 42LB650V Webos TV, amivel a gond az, hogy nagyjából szinte bármit nézünk notebookról HDMI-n keresztül rettentően csúszik a hang, van amikor több másodpercet is. Tehát van ami jól működik, de elég ritka. Nem igazán van ötletem mitől lehet, talán az 500hz az oka? Valami megoldást tudnátok javasolni? Köszi!

(#21099) ada19 válasza Clemi (#21097) üzenetére


ada19
senior tag

Az AVForumsos H6400 tulajok tapasztalatai szerint az 50"-os H6400 gyengébb (és nem Samsung gyártmányú) panelt alkalmaz mint a 40", 48", 55"-os modellek.

Mégsenem

(#21100) gyerecske válasza HagaNRG (#21095) üzenetére


gyerecske
senior tag

Én is 55"-ost szerettem volna,H6400-ast,de amikor láttam mellette az 50" W805-t egyértelmű volt, hogy inkább marad a kisebb képátló, de a jobb képminőség.Egyébként valóban a Sony irreálisan sokat kér a + 5" ért sajna.

[ Szerkesztve ]

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.