Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-22 21:35:06

LOGOUT.hu

Ha TV-t szeretnél vásárolni, a Milyen TV-t vegyek? topikba írj!
Meglevő készülékkel kapcsolatban ebbe a topikba írhatsz.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21151) DVB-T válasza #94529552 (#21147) üzenetére


DVB-T
tag

"Viera Tv-re kiterjesztett 5 éves garancia!
Vásároljon Viera Tv-t 2014. november 1-e és 2015. január 18 között.

Ha regisztrálja új Tv-jét a vásárlást követő 30 napon belül, meghosszabbítjuk a 2 éves teljeskörű garanciáját 5 évre. 5 évre!"

meglátjuk...

(#21152) DVB-T válasza #94529552 (#21147) üzenetére


DVB-T
tag

Mi lenne a szerepe ennek a "lélegzésnek"? (nem jöttem rá)

(#21153) Pro Koryak válasza DVB-T (#21151) üzenetére


Pro Koryak
addikt

garikiterjesztés

[ Szerkesztve ]

(#21154) DVB-T válasza Pro Koryak (#21153) üzenetére


DVB-T
tag

Olvastam, meg kellesz érte küzdeni..jó, h vért nem kell adni..

(#21155) Clemi válasza *Tata* (#21145) üzenetére


Clemi
veterán

Upppsz ez elég vicces, mert tegnap még 259.229 volt az ára, még le is fotóztam.

(#21156) Panthera válasza xXxian (#21140) üzenetére


Panthera
őstag

Akkor sem esik le neki...

Clemi: van egy kisebb is ott, az egész tűrhető árú: [link]

[ Szerkesztve ]

(#21157) blakey válasza BBéci (#21149) üzenetére


blakey
titán

Közben átrendezte. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#21158) adodaniel válasza DVB-T (#21128) üzenetére


adodaniel
őstag

(#21152) DVB-T Szerkesztés gombot JÓ LENNE, ha használnád... :U

(#21146) gyerecske A pisztoly helyén se lenne sokkal jobb, ugyanúgy minden irányból körbe van szorítva agyoncsapva így a hangzást.

Szerk.: Na erre besuvasztotta oda a photoshop. :DDD Már csak egy sorral kellene feljebb tenni és kitenni a szekrény szélére tüskékkel vagy legalább gumilábakkal elcsatolva és jó is lesz.

(#21159) BBéci Egyenlőre még csak a center elhelyezésén szörnyülködöm, tovább nem is néztem. De való igaz.

[ Szerkesztve ]

(#21159) BBéci válasza blakey (#21157) üzenetére


BBéci
titán

Ügyes, de nem csoda, ez a munkád! :C

Tedd fel a tévét egy fali konzolra és a helyére a centersugárzót! Akkor már közelítünk a házimozihoz. :K

(#21158) adodaniel
A frontok hangzását is agyoncsapta ezzel az elhelyezéssel. :((( Az erősítő két oldalán nincs elegendő hely a szellőzésre. :(

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#21160) *Tata* válasza blakey (#21157) üzenetére


*Tata*
senior tag

De jó is lenne így. :K :C

(#21161) gyerecske válasza BBéci (#21159) üzenetére


gyerecske
senior tag

Igen a szellőzés nem a leg ideálisabb.
A frontok közel is vannak egymáshoz nem?

[ Szerkesztve ]

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

(#21162) BBéci válasza gyerecske (#21161) üzenetére


BBéci
titán

Amennyiben feltételezzük, hogy a tévé méretéhez illő távolságban ülnek a nézők, akkor a frontok távolsága rendben van. Ugyanis nem lehetnek egymástól messzebb, mint a hallgatótól.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#21163) Vhiktor válasza BBéci (#21162) üzenetére


Vhiktor
veterán

Erről van valahol pontos leírás, hogy kell ténylegesen elrendezni? Ha 2 méterre vagyok a TV-től, akkor milyen távolságok az ideálisak?

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#21164) MasterMark válasza Vhiktor (#21163) üzenetére


MasterMark
titán

[link]

Switch Tax

(#21165) Tegla80


Tegla80
addikt

"köszönjük" :R

Sony® & PlayStation®

(#21166) blakey válasza BBéci (#21159) üzenetére


blakey
titán

Most, hogy mondod, valóban falra is lehetne szerelni. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#21167) kkari


kkari
csendes tag

Üdv!

Tudom nem pontosan fórumtéma, de ha már itt tartotok a beszélgetéssel, akkor megmondanátok, hogy mire kell helyezni a center sugárzót? ( vmi tüskékre... ) Nekem csak le van téve a TV elé az állványra.

Köszi

(#21168) selijani válasza psg5 (#19204) üzenetére


selijani
újonc

-

[ Szerkesztve ]

(#21169) *Tata* válasza blakey (#21166) üzenetére


*Tata*
senior tag

Jól néz ki :K , de az erősítőnek még mindig nincs így sem jó szellőzése. :(
Ja és a tv az állvánnyal együtt a jobb oldalon eláll kb. 35cm-t a faltól, mert nem szemből nézzük.
Na most ebben a helyzetben nem akartam falra rakni. :(

(#21170) blakey Csak akkora lyuk van, hogy a kábelek kiférjenek.
De ezen könnyen segíthetünk. :))

[ Szerkesztve ]

(#21170) blakey válasza *Tata* (#21169) üzenetére


blakey
titán

Ha az erősítő mögött nincs farostlemez akkor van szellőzés. :)

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#21171) BBéci válasza kkari (#21167) üzenetére


BBéci
titán

Az előbb írtam egy megoldást: Soundcare SuperSpikes. A Házimozi erősítő... topik lakói közül rengetegen kipróbálták és azóta lelkesen használják valamelyik változatot, köztük én is.

(#21166) blakey
Alakul! :C
Az Onkyo erősítők kezelési könyve mindkét oldalra és felülre is 30 cm szabad helyet ajánl, nyilván nem véletlenül. Az talán kissé túlzás, de ami a képen látható, az tragikus.

(#21169) *Tata*
Kihúzható, forgatható konzolra kell szerelni, az én tévém is olyanon lóg, pedig szemből nézem.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#21172) *Tata* válasza BBéci (#21171) üzenetére


*Tata*
senior tag

Akkor már csak az a kérdés a frontokat hova tegyem,
mert széjjelebb nem lehet. :(
Jobbra a fal, balra egy 160-as radiátor. :W
4,3m-ről nézzük, hallgatjuk a cuccot.

[ Szerkesztve ]

(#21173) selijani válasza psg5 (#19204) üzenetére


selijani
újonc

Haligali,

nna újra, szóval: 50PFH4009

Összességében egész jó, mi 3 hete vásároltunk egy ilyet és teljesen rendben van.
Ha nincs szükséged smart funkciókra és 3D-re (ahogy nekünk sincs) akkor ár/érték arányban kiváló. Működik vele a UPC mediacard (szerintem nagyon jó). Ahol mi vettük, ott csak standard távirányítót adtak hozzá, ami bár nem csúnya, de nagyon könnyű és kicsit gagyi érzete van számomra (pl a gumis irány gombok olyan furán puhán és nem túl könnyen nyomhatóak és tompán, hangosan nyomódnak.
Eddig egy 42-es nem fullHD LG plazmát használtunk, ahhoz viszonyítva ennek a Philipsnek a képe élesebb és szebb (nem csak HD tartalommal). Az LG feketéje sokkal szebb volt, ezen a fekete minden beállítás mellett kicsit világos.

A TV játszik minden általános HD és normál film, zene és képformátumot pendriveról vagy külső HDD-ről. Minimum ~32gb szabad hellyel rendelkező usb adathordozóra tud tv adást rögzíteni és az adást megállítani, így mediacarddal használva teljesen kiválthatja a set top boxot (végre újra csak egy távirányító :) ).
Van fejhallgató kimenete (jack 3.5) ami szintén pozitívum számomra - rákötve egy 2.1-es rendszert + a saját hangszórói egész jól megszólaltatható.
Menüje kis megszokást igényel, de hamar átlátható és megtanulható mi hol van.

Egy kis negatívum, hogy frissítettem az eredeti firmware-ét a legfrissebbre és most valamiért a HD tv adások képaránya nem módosítható (minden beállításnál automatikusként üzemel). Mivel downgrade-et nem javasolják így várom, hogy a következő frissítésben megjavuljon. Az eredeti firmware-el nem volt ilyen probléma.

Ha van valami konkrét kérdés még a termékkel kapcsolatban szívesen válaszolok.

Üdv.,
SJ

(#21174) BBéci válasza *Tata* (#21172) üzenetére


BBéci
titán

Ezt nem értem, keresztben áll a szoba közepén a radiátor?
Brutálisan elrontja a hangzást egy fal közelsége. Oldalra 50-60, hátul 30-40 a minimum, de 1-1 m az ideális. A bázistávolság meg így valóban kicsi, de a TV átlójához képest is irdatlan messze vagytok.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#21175) *Tata* válasza BBéci (#21174) üzenetére


*Tata*
senior tag

A tv állvány a nappali sarkában van, mert máshova nem tudom tenni.

(#21176) adodaniel válasza *Tata* (#21175) üzenetére


adodaniel
őstag

Az mp3-ra mi a mentséged, ami épp szól? ;]

(#21177) gyerecske válasza adodaniel (#21176) üzenetére


gyerecske
senior tag

:C

(#21175) *Tata*
Na és hová tűnt a pisztoly? :)

[ Szerkesztve ]

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

(#21178) *Tata* válasza adodaniel (#21176) üzenetére


*Tata*
senior tag

Nagy kedvencem a Boney M. :K

(#21177) gyerecske Ez egy régebbi kép. :)

Ezen a képem függöny is van. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#21179) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

Sziasztok!

Eddig használt Sharp 42-es MVA paneles tv-met odaadtam anyámnak és most azon gondolkodom, hogy mit kellene venni helyette.

Kinéztem pár típust a 200ezer alatti ártartományban:

LG 55LB5610
Sharp AQUOS LC-50LD264E
Samsung UE50H5070

Ezek mind 100Mhz-esek. Ti melyiket ajánljátok leginkább.
Digitális SD/HD tv nézésre nem lesz használva. Elsődleges felhasználási cél: hdmi-vel PC-re kötve filmnézés vagy esetleg későbbiekben media player-ről ugyan ez.

Én nagyon hajlok az LG-re, mert jókat is hallok róluk, meg ár/méret arányában az a legjobb ebből a háromból.

(#21180) Sutee89


Sutee89
aktív tag

Sziasztok!

130 ezer Ft-ig milyen 46-48" képátlójú FULL HD LED TV-t tudnátok ajánlani? (A keretet jó lenne tartani, ennél sajnos nem tudok többet rászánni)

A lényeg, hogy a képminőség legyen minél jobb, smart és 3D egyáltalán nem kell, egy darab HDMI-bemenetre van szükségem (esetleg USB és LAN is jól jönne). PC-játékhoz (van monitorom is, viszont néha kényelmesebb lenne kanapéról játszani :) ) és PC-ről filmnézéshez használnám főleg.

Ha nincs jó képminőségű új TV ennyiért, akkor milyen korábbi modelleket nézhetek használtan?

Apropó, ha jól számolgattam kb. 4 m-es HDMI kábelre lesz szükségem (ennyi lenne a távolság a PC és a TV között) . Ennél a hossznál már lehet zajosodás vagy egyéb probléma? Van egyéb megoldás?

Köszönöm előre is segítséget.

(#21181) #94529552 válasza Sutee89 (#21180) üzenetére


#94529552
törölt tag

2HDMI; 1 USB, LG 47LB5610

(#21182) blakey válasza *Tata* (#21175) üzenetére


blakey
titán

Szerintem egy kisebb szett (polcsugárzó) jobb hangot eredményezne, ez így minden csak nem térhatás, cserébe van hangerő. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#21183) Vanek25


Vanek25
tag

Sziasztok! Kb 140-170e ft között keresnék tv-t 102-106cm érdekelne, kb 3-4 méterről nézném, és nem fontos a 3d!

Mit ajánlotok?
Eddig MM-ben voltam, ott a Sony Bravia KDL-42W828B http://electrostore.hu/product-sony-kdl-42w828b-3d-full-hd-led-televizio találtam akcióban, de érdekelne LG,Samsung vagy bármi ami ebben az árkategóriában jó

Kb: filmnézés, konzoljáték lenne, laptopot kiraknám max nagy monitorra, de alapvetően nem tv-zek, hanem filmet nézek.

kösz

(#21184) slemo


slemo
tag

Sziasztok
Egy kis segítség kellene!
Egy 42" méretűben gondolkodom, de nem ismerem még a LED TV-ket. Általában filmezésre kellene külső vinyóról. Az esetek nagy részében fülessel. Max 180-200 amit rá tudok szánni. Persze ha van olcsóbban amit megéri megvenni annak is örülnék. Segítségeteket előre is köszönöm!

A Mindenség egységes. Minden egy. A különbség csak látszat.

(#21185) Osynho válasza Vanek25 (#21183) üzenetére


Osynho
addikt

3-4m-re nagyon kicsi lesz egy ekkora tv. Szerintem keress nagyobbat, vagy ülj közelebb.

(#21186) m_lacc


m_lacc
csendes tag

Sziasztok!

Hozzáértőktől kérdezném, hogy ez milyen jellegű hiba lehet, adva van egy Samsung UE46C6820-as LED televízió az alábbi hibával:

HDMI1/DVI port: a PC és a PS4 is tökéletesen megy rajta, csak sajnos állandóan váltogatnom kell, az alábbiak miatt.

HDMI2 port: Set-top-box megy rendesen, PS4 csak hang, nincs kép.

HDMI3 port: Set-top-box megy rendesen, PS4-en a mellékelt hangyás/zöldes/szétesett kép, recegő hanggal

HDMI4 port: Set-top-box megy rendesen, PS4 képe szintén rossz.

Valami miatt csak és kizárólag a HDMI1/DVI porton jeleníti meg a PS4 képét rendesen, próbáltam több kábellel is. Amikor megvettem a konzolt, csak a 2-3-4-es portokban próbáltam meg, a szétesett kép miatt visszavittem, a boltban meg kb. hülyének néztek, hogy nincs ennek semmi baja, az ottani TV-n tökéletesen futott két különböző HDMI kábellel.

Nagyritkán szoktak a HDMI portok érdekes dolgokat produkálni (tv-zés közben egy-egy villanás stb.), de elhanyagolható mértékben.

Mi lehet a ludas, a PS4 (erre kisebb esélyt látok), vagy a TV-nek a HDMI panelje készül megadni magát? Amennyiben a panel/vezérlő, van-e lehetőség a HDMI-s részét kicserélni? Utoljára domború képcsöves TV-vel voltam szerelőnél, de az ilyen sufniszerelőkre ezt a cuccost nem bíznám.

Tudom cserélgetni, nem arról van szó, csak nem épp kényelmes és félek, nehogy a sok kábelhúzogatástól esetleg a még működő HDMI1/DVI port is megadja magát. A PC csak a HDMI1/DVI porton megy értelemszerűen, a többin nem.

Bocsi a második kép minőségért, az valamiért megcsúszott, viszont a helyzet ugyanaz, mint az elsőn.

Előre is köszönöm, ha valaki tud tippet adni. :)

[ Szerkesztve ]

(#21187) adodaniel válasza m_lacc (#21186) üzenetére


adodaniel
őstag

Ugye nem feszültség alatt húzogattad ki-be a HDMI kábeleket? :U

(#21188) xXxian Ha nem akarod kinyírni a HDMI panelt, akkor csak (TV- és forrásoldali) áramtalanítás után tedd!

[ Szerkesztve ]

(#21188) xXxian válasza adodaniel (#21187) üzenetére


xXxian
senior tag

Jajj...én szoktam...nem szabad?

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#21189) BBéci válasza *Tata* (#21175) üzenetére


BBéci
titán

Miért ne tudnád? Van valami akadálya annak, hogy balra 30-40 centit elhúzd az egész cumót? Nálam 2 db radiátor van a hangdobozok és az állvány mögött. Ezzel az elhelyezéssel a hangdobozok képességeinek fele nincs kihasználva.
Az "empéháromra" nincs mentség, ugyanannyiba kerül, mint a FLAC.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#21190) m_lacc válasza adodaniel (#21187) üzenetére


m_lacc
csendes tag

A konnektorból nem húztam ki a TV-t, csak kikapcsoltam.

De amíg a konzol nem jött be a háztartásba, erre a cserélgetésre sem volt semmi szükség, minden ment rendesen, azóta is csak ezzel van a gond, mégis arra tippelnék, hogy a tv HDMI panele rosszalkodik, elvégre a boltban több kábellel is ment egy másik tvn gond nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#21191) mijos


mijos
senior tag

Nem tudom, hogy LED vagy LCD tvt vegyek, de a lenyeg, hogy foleg monitornak hasznalnam, jatek miatt. Elsodleges a kep minosege es a kepfrissites, nekem nem mervado a hatalmas meret. Penztarcam olyan 100k-ra terhelheto kb. Otletek?

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#21192) xXxian válasza mijos (#21191) üzenetére


xXxian
senior tag

Ha LED TV-t veszel is LCD tévét veszel...

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#21193) LordPorcio


LordPorcio
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék. Jelenlegi TV-met cserélném (szülőknek adnám) ami egy Samsung UE40EH6030 típusú. Ennek a helyére vennék egy újat. Jelenlegi piaci kínáltaból mi most az ami bestbuy-nak számít? Kb. 150-200E Ft ot szánnék rá.

Nekem ami fontos, hogy 3D legyen, aktív vagy passzív az mindegy, Legyen rajta 3 HDMI (pc, xbox ps4).
SmartTV nem lényeges. LG, Samsung, Sony esetleg Panasonic-ot vennék, ami most a legjobb.
Elsősorban fullhd filmnézésre és konzolos játékra kellene.

Köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

Psn név: LordPorcio

(#21194) adodaniel válasza mijos (#21191) üzenetére


adodaniel
őstag

Meséljen helyettem az internet. ;)

(#21190) m_lacc Szerintem egyértelműen HDMI panelhiba lesz ez. :( Legyen tanulság a többieknek, hogy TELJESEN áramtalanítani kell.

[ Szerkesztve ]

(#21195) m_lacc válasza adodaniel (#21194) üzenetére


m_lacc
csendes tag

De előtte sose volt húzogatva soha semmi, és minden megy minden porton (Xbox is) kivéve a PS4. :) Panelhibával lehet kezdeni valamit, vagy kenhetem a hajamra?

(#21196) adodaniel válasza m_lacc (#21195) üzenetére


adodaniel
őstag

Kábelt próbáltál cserélni a TV és a PS4 között?

(#21197) Tegla80 válasza m_lacc (#21195) üzenetére


Tegla80
addikt

targytalan....
Kozben latom fentebb ,h "jatek mod" ban van
nemtom akkor sajna...

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#21198) m_lacc válasza adodaniel (#21196) üzenetére


m_lacc
csendes tag

Persze, több kábellel is próbálgattam.

Még egy firmware frissítésre meg egy totális 220-as áramtalanításra rápróbálok, aztán kiderül.

(#21199) piadex2


piadex2
senior tag

hello!

van egy 1 méteres LG LCD 2014-es évjáratú TV.
tapasztalat: ha egy külső merevlemez van rajta, előfordulhat, hogy 20 másodperccel elcsúszik a hang.
ill: buta a "showview"-ja, vagyis a felvevő szolgáltatása. nem érzékeli a filmet, csak azt tudja, hogy mikor kell elkezdenie felvenni a műsorújság szerint. így, ha pl: csúszik az adás, akkor nem veszi fel a filmet (végig).
szóval lehet, hogy ennyire rossz a TV?
kösz.

piadex2

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#21200) Clemi


Clemi
veterán

Elég jól körbejártam a TV csere témát és 50"-os méretben (és a 200-250e árkategóriában) a végső körre mondhatni a Sony KDL-50W828 és a Panasonic TX-50AS650E (vagy a 640E) maradt versenyben. Képminőségben úgy érzem a Sony jobb mint a Panasonic viszont a Sony bemutatóteremben próbáltam a 3D-t a saját szemüvegével és csúnyán vibrált a szemüveg lencséje azokon a részeken, amivel nem a képernyőt láttam. A Panasonic passzív szemüvegével a Half SBS kodolású szép sima határozott 3D volt a látvány, viszont a Half SU szét volt esve, illetve vagy a TV vagy a szemüveg miatt szellemképes maradt a kép. Az SU kódolásu viszont az aktív szemüveggel a Sony TV-n is tökéletes volt, csakhát az a fránya vibrálás (mint amikor a szemünk sarkából észleljük a nenon csövek 50hz-es villogását)
Létezik, hogy a szemüvegben lévő gyengébb elem okozta azt a vibrálást? Sajna az Euronics-ban nem tudtam kipróbálni egy másik cuccot, mert nem találták meg az aktív szemüveget.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.