Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-22 21:35:06

LOGOUT.hu

Ha TV-t szeretnél vásárolni, a Milyen TV-t vegyek? topikba írj!
Meglevő készülékkel kapcsolatban ebbe a topikba írhatsz.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21401) Osynho válasza ada19 (#21099) üzenetére


Osynho
addikt

És ez vonatkozik a H6200-ra is? :U Feltételezem, a panel megegyezik a H6400-zal, csak ott más okosságok vannak mögötte.

Az 50-es panel honnan származik, miben gyengébb, mint a Samsung?

[ Szerkesztve ]

(#21402) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

Nesze neked black friday akciók. 300ezres tv-t 260-ra leakciózzák :D Egy másik boltban akció nélkül 230 :D :C

(#21403) adodaniel válasza Gicz (#21397) üzenetére


adodaniel
őstag

Igénytől függ. Ha a mézes-mázos GUI körítés nem érdekel, akkor szerintem az mpc-hc jobb választás, kezelni is könnyebb.

(#21398) nismoka Beállítási probléma lehet, mert mikor párhuzamosan használtam a kettőt, akkor nálam nem volt semmilyen ilyen jellegű gond.

(#21404) nismoka válasza adodaniel (#21403) üzenetére


nismoka
addikt

Mindent állítottam már de semmi HD hangsáv nem jön az XBMC-ből nekem, pedig minden más lejátszóval megy.

(#21405) dptrsk


dptrsk
addikt

erre valaki?

(#21406) Sari


Sari
tag

Sziasztok!

Szeretném kikérni a véleményeteket. 3 TV közül szeretném ha megmondanátok melyik a jobb vétel.

LG 42LB5500 115eFt
Samsung UE40H5000 105e Ft
Samsung UE40H6203 121e Ft

Főleg mindennapi tv-zésre, FOCI nézésre, néha filmezésre kellene. Nem kell smart meg ilyesmi okosságok.
Esetleg ha tudtok vmi jobb/egyéb alternatívát...

Köszönöm!

(#21407) cadgers


cadgers
aktív tag

Sziasztok! 60-80 között milyen 32"-os FullHD TV-t ajánlanátok? Smart nem fontos, csak az ebben a kategóriában legjobb képminőség, valamint a DivX, MKV támogatás terás külső vinyóról!

(#21408) Dewla


Dewla
csendes tag

Sziasztok,

Kb. 7 évvel ezelőtt innen (Prohardver) kaptam nagyon jó tippeket a tv vásárlásban és akkor 52A659-es LCD-t vásároltam, amivel nagyon elégedett vagyok a mai napig, de most úgy alakult hogy váltok.

Sokat olvastam utána, de a végső döntést kicsit nehezen hozom meg, hátha az itteni tapasztalatok tudnak segítni. Kb. 500.000 Ft a keret, három versenyző maradt bent, PS4/Wii U és sorozatok a legfontosabb felhasználási terület, input lag valamennyrie fontos de nem online kompetitiív játékokkal játszok szóval a gyors mozgás jó megjelenítése és az általános képminőség fontosabb, de azért az input lag is legyel efogadható katetóriában.

Ezek alapján most három versenyző maradt:

Samsung 55HU7500, ez elég future proofnak tűnik, micro diming, mindenhol dícsérik a képét, evolution kit meg 4K, input lag nem az erős oldala, de

Sony 60W855, wedge desing-al nem vagyok kibékülve mert sosem használnám a hangszórókat, de jó input laget olvastam és szép képet

Samsung65H6400, Ez már jelentős méret ugrás, de azért a smart funkciók megvannak

Mindegyik készülék kb. az 500.000-es kategória, nyilván esélyem sincs egymás mellett látni őket. Van bármi támpont, esetleg kihagytam valamilyen készüléket?

Előre is köszönök bármilyen segítséget.

'' Everybody be cool, you be cool! ''-From Dusk Till Dawn

(#21409) encory


encory
tag

Hello, fekete pénteken szeretnék tv-t vásárolni és a következő 2-re sikerült leszűkíteni a kört:
LG 42LB650V
Samsung UE40H6200

Tudnátok segíteni eldönteni a 2 közül melyik lenne jobb vásár?

(#21410) dptrsk válasza encory (#21409) üzenetére


dptrsk
addikt

szia!

Én is ezen 2 modell között gondolkodom(esetleg 32es változatukban), ma voltam áruházban megnézni mind a 2-t az LG képe egyértelműen szebb volt.
Persze az áruházban világos van, egy esti TVzésnél nem tudom milyen lenne, de világosban az LG nyert, nem hajszálnyival, hanem sokkal szebb volt.(Távolság, "műsor" ugyan az volt)

(#21411) Osynho válasza dptrsk (#21410) üzenetére


Osynho
addikt

És a beállítások?

(#21412) encory válasza dptrsk (#21410) üzenetére


encory
tag

Hmm és nagyobb is, viszont én utána olvasgattam és nagyon dicsérték ezt a samsung tv-t, jó lenne, ha valaki erről a sötét részéről is nyilatkozna.. Ahol én néztem összehasonlításban ott sok pluszt irt az lg-hez egybknt, bár nekem igazából a DLNA támogatás a fontos. lehet lg forumban kéne tovább okosodni...:)

(#21413) dptrsk válasza Osynho (#21411) üzenetére


dptrsk
addikt

Az áruházi(nem márkapólós eladó) azt mondta, mind a 2 TV-n az a beállítás volt, amit a gyártó megadott a kiállított darabokhoz, nem tudta megmondani, hogy pontosan mit adott meg a 2 gyártó, de mivel én sem kaphattam meg a távirányítót, ezért biztosított, hogy azon van amit a gyártók legjobbnak ítéltek.

(#21414) Osynho válasza dptrsk (#21413) üzenetére


Osynho
addikt

"ezért biztosított, hogy azon van amit a gyártók legjobbnak ítéltek."

Na, pont ezzel van a baj. ;]

(#21415) encory válasza dptrsk (#21413) üzenetére


encory
tag

ezt irtak lg-s forumon:
" Cingáriusz válasza encory (#47027) üzenetéreÚjVálaszPrivát2014-11-27 17:01:13
Cingáriusz
(senior tag)
Én 6200-est rendeltem meg ma. Azért döntöttem a Samsung mellett mert az IPS paneleknek (amiket az LG is használ) rosszabb a feketéje mint a Samsung VA paneljeinek. Konkrét viszonyítási alapom is van, mert jelenleg egy 27-es LG IPS monitort használok és mellette van egy 24-es Benq MVA paneles. A benq feketéje klasszisokkal jobb mint az LG IPS."

"Zsmester89 válasza encory (#47027) üzenetéreÚjVálaszPrivát2014-11-27 17:04:30
Zsmester89
(senior tag)
Az lg feketéje nincs olyan szép, de az új lb szériája már nem marad el sokkal. Viszont a színei szebbek és mélyebbek, továbbá passzív 3D előny (nálunk) és sokkal jobb a betekintési szöge, erősebb a fényereje, nappal jobban látni :)
Egyéni mérlegelés kérdése"

(#21416) Sari


Sari
tag

Sziasztok!
Szeretném kikérni a véleményeteket. 3 TV közül szeretném ha megmondanátok melyik a jobb vétel.
LG 42LB5500 115eFt
Samsung UE40H5000 105e Ft
Samsung UE40H6203 121e Ft
Főleg mindennapi tv-zésre, FOCI nézésre, néha filmezésre kellene. Nem kell smart meg ilyesmi okosságok.
Esetleg ha tudtok vmi jobb/egyéb alternatívát...
Köszönöm!

(#21417) czanga


czanga
őstag

Sziasztok.

Kibővítettük a keretet, hogy ne legyen az, hogy melléfogunk.

- 40-42"
- 120 000 Ft-os keret
- 3D nem kell, SMART sem lényeges
- Jó kép / panel
- Ezek mellett ha esetleg nem túl csicsás az külön jó. :)

Black Friday miatt halogatjuk a vásárlást, hátha lesz valahol jó akció, bár egyelőre csak emag-ról és a MALL.hu-ról tudok. Ti tudtok még más helyről?

(#21418) szaboger


szaboger
tag

Sziasztok holnapi BF -ről mit lehet tudni mall.hu emag és az electrostore ezek közül garancia szempontjából mi lenne a legjobb LG tvt néztem ki, vagy mik azok a webshopok ami normál gyári garit ad és nem szürkeimportos tvt árul semmit sem érő bolti garival. Ha van ilyen tapasztalat ne tartsátok vissza.

(#21419) czanga válasza szaboger (#21418) üzenetére


czanga
őstag

Az emag es a mall nem gyari garanciaval szallitja a keszulekeit. Tehat bolti garit kap a vevo.

(#21420) superg válasza czanga (#21419) üzenetére


superg
senior tag

Ráadásul külföldi székhellyel,nem a legjobb kombináció.Emag annyiban kicsi más hogy van egypár dolog náluk aminél valójában egy másik cég a forgalmazó,ők is szállítják ki gondolom a garit is ők adják.Pl láttam tv-t ebolt-tól

(#21421) Sari


Sari
tag

Sziasztok!

Szerintetek a samsung H5000-nek vagy a H6203-asnak szebb a képe?

Köszi!

(#21422) RedCat


RedCat
senior tag

Hello

48"-ban vagy esetleg 55"-ban Samsung h6400 vagy h6670 vagy 6700? Mind direct ledes, vagy edge? Azt olvastam, hogy a 6400 nagyon jó választás, de képfrissítésben a 6700 jobb. Mi a különbség közöttük?
Legfontosabb a szempont a képminőség...

Köszi

(#21423) BBéci válasza RedCat (#21422) üzenetére


BBéci
titán

Sonykat nézted? Amennyiben tényleg fontos a képminőség...

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#21424) HagaNRG


HagaNRG
őstag

Hali!

Eladtam ma a 42"-es Pana plazmám, így azt hiszem kissé fel fog gyorsulni nálam az új tv kiválasztása.
Hoztam is gyorsan a helyére egy szintén 42"-es Philipset.
Csak próbaképp. A képpel hirtelen váltva semmi baj nincs, másabb, de nem tudnám megmondani, hogy jobb-e, vagy rosszabb.

Egy dologra viszont tökéletesen rájöttem- ugyanakkora tv-t, mint a jelenlegi, nem szabad venni. Hatalmas képminőségváltozásokat ilyen esetben nem szabad várni, itt tényleg max. annyi lesz az eredmény egy új tv-vel, hogy másabb lesz a képe. Valamiben jobb, valamiben majd gyengébb lesz, mint a jelenlegi.
Ha viszont nincs meg elsőre a "hú, ez de nagy vaze" feeling, akkor bukta az egész.
És itt most még szó sincs arról, hogy kiadtam 250-300 ezret...

Szóval az 50-es helyére 55"-öt kell szereznem.
300 ezer a max. limit, de az nem 320, vagy 340... Mit tudtok ajánlani?
(jól érzem, hogy pl. egy 240 ezer Ft-s H6200-as Samsungtól nem is esélyes, hogy sokkal jobb 55"-ös képet kapnék 300-ig bezárólag?) :R

(#21425) RedCat válasza BBéci (#21423) üzenetére


RedCat
senior tag

Nem néztem, valahogy nem szimpatizáltam eddig velük.

(#21426) Cingáriusz válasza HagaNRG (#21424) üzenetére


Cingáriusz
őstag

A Pana plazmák olyan szinten csúcsminőséget adtak, hogy nehéz überelni. Szerintem csak az OLED tudja felülmúlni azt a szintet.

(#21427) BBéci válasza RedCat (#21425) üzenetére


BBéci
titán

Hatalmas hibát követtél el, de még helyrehozhatod. Tavaly és idén is - szerintem - ők gyártják a legjobb képminőségű tévéket.

(#21426) Cingáriusz
Ez egyértelmű! Remélem a GT60-om kitart addig, amíg az OLED-ek kinövik a gyermekbetegségeiket és normálisra csökken az áruk. De csak tévéként érdekel, filmnézésre, házimozizásra a vetítő a igazi.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#21428) HagaNRG válasza Cingáriusz (#21426) üzenetére


HagaNRG
őstag

Én is így tudtam eddig.

Most meg beraktam a helyére egy - a menü beállítási lehetőségei alapján full alap Philips plazmát, kb. 2008-ból és kb. majdnem szebb a képe... Ezt viszont nem tudom magamban hová tenni.

(#21429) Osynho válasza HagaNRG (#21428) üzenetére


Osynho
addikt

Tegyél mellé egy VT60-at. ;] ;)

[ Szerkesztve ]

(#21430) #94529552 válasza HagaNRG (#21424) üzenetére


#94529552
törölt tag

Samuból a H6400 a legnépszerűbb.

(#21431) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!

Emag videójában látom, hogy egy toshiba 80cm-es led 40k lesz. Megérheti kiegészítő tv-nek? Tudható róla valami? Típusszám nincs a videóban...

F.K.T.

(#21432) Kolondrum

emagnál Toshiba Smart Tv 40k lesz. Reggel. Pontos típus ismeretlen egyelőre.

(#21433) odiepapa2 válasza xXxian (#21330) üzenetére


odiepapa2
tag

Megnéztem a sárga-kék beszűrődést. Nekem a képernyő felső szélén látszik 2 helyen, de csak bizonyos szögből, ha közvetlen közelről a TV fölé állok és onnan vizslatom. Na az tuti, hogy onnan nem fogom nézni, mert az kb 30 cm-re van a készüléktől és olyan éles szögből, hogy semmit sem is látok. Amint kicsit lejjebb guggolok, megszűnik ez a folt. Valószínűleg a keskeny perem mögül az alatta elhelyezkedő edge világítás látszik ki, ami nálam minimális, csak közelről, degenerált szögből látszik, ha szemből nézem, akkor teljesen megszűnik.

(#21434) maross válasza Kolondrum (#21432) üzenetére


maross
veterán

emag nalam epp nem csinal semmit, edigital2 lesz ejfelkor. remelem keszultek kis talicskas-dobozos-televagyunk keppel.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#21435) Osynho válasza odiepapa2 (#21433) üzenetére


Osynho
addikt

Tudomásom szerint a H6200 direkt ledes. :U

(#21436) HagaNRG válasza maross (#21434) üzenetére


HagaNRG
őstag

Persze, hogy nem, mert ez ki volt írva egész nap, hogy 23:00-tól bezárnak egy órára a felkészülés miatt, másrészt itt nem éjféltől indul a buli, hanem valamikor "reggel".
Köszi!

Talán ezzel is a tumultust próbálják elkerülni. Kíváncsi vagyok, a reggel hánykor kezdődik valójában... az sajnos kiderült, hogy nem éjfélkor.

(#21437) Handymen válasza odiepapa2 (#21329) üzenetére


Handymen
csendes tag

Szia Odiepapa!

Sajnos minél többet vagyok itt annál bizonytalanabb. A boltban minden TV egyforma jó, de talán nekem pont hogy a Sony képe jött be a legjobban. Érdekes... :) Éles, élénk képe van. Meg van benne valami képjavító motor :-)
Fontos a 3D is, hogy jó legyen. De valószínű, hogy tényleg véletlenszerűen fogok dönteni.

(#21438) Viktoár válasza Kolondrum (#21432) üzenetére


Viktoár
addikt

A 40k-s toshibára lenne egy tippem. Ha a 32W3433DG akkor megéri a 40k-t?

2 méterről nézve a 80cm-es tv-t van jelentősége hogy FHD vagy csak HD-ready?

Üdv:Viktor

(#21439) #94529552 válasza Viktoár (#21438) üzenetére


#94529552
törölt tag

A Black Friday topicban ezt írták: Toshiba 32P1300DG

(#21440) wrobi válasza #94529552 (#21439) üzenetére


wrobi
tag

Bezony. Egy "okos" tv, amin nincs USB? Nem tudok lejátszani semmit USB-ről Létezik ilyen 2014-ben?? :F

Mellesleg marha rosszakat írnak róla a románoknál: [link]

Próbáltam rákeresni...mert azt olvastam, van rajta USB...de csak amolyan "szervíz"....gondoltam hátha valami firmware frissítés létezik hozzá. Hát meg vagyok döbbenve: a toshiba hivatalos oldalain az ég egy adta világon nem lehet semmit találni erről a tv-ről. :F

(#21441) FrozenThrone


FrozenThrone
aktív tag

47" illetve 48" -on mik az ajánlott típusok? :R

"Abban az egyetlen percben benne volt életem minden boldog pillanata."

(#21442) Hoku


Hoku
csendes tag

[Ezzel] kapcsolatban érdekelne a véleményetek, Black Friday-től függetlenül. :)

(#21443) Sokka


Sokka
aktív tag

Üdv mindenki!

Szeretnék segítséget kérni a következő témában:
Adott a televízióm: SAMSUNG-UE32F6100
Adott egy régi 5.1-es szett
Szükségem lenne valami átjátszóra, amivel összehozhatnám a kettőt. A hangfalszettből csak a mély láda eredeti, a többit már lecseréltem komolyabb fa dobozos rendszerre. A ládát is csak azért tartottam meg, mert ugye abban van az erőlködő. Szóval, a kérdésem az lenne, hogy ha vennék egy optical-audio convertert, szükségem van-e még az erősítőre, vagy egy másik mély ládával mehetne-e direktbe?
Egyébként a következő átalakítókat néztem: [link]
Valaki megírhatná, hogy ezek közül melyikre lenne szükségem.
Előre is köszönöm!

¤>Xiaomi_Redmi_Note_10_5G<¤><¤>70MAI_Pro_Plus<¤>Mibro-A1<¤

(#21444) HagaNRG


HagaNRG
őstag

Az 55"-ös LG 55UB8200 miféle lehet?

269 ezer az emagon...
Ugye jól gondolom, hogy egy UHD tv-n még a 720-as MKV-k, amiket eddig csodáltam is úgy fognak kinézni, mint egy 700 MB-s DivX film volt eddig a HD REady plazmámon?

Mert akkor hagyom....

A szerencse, hogy az oldal fut, óriási, kihagyhatatlan dolgok viszont nincsenek.

(#21445) HagaNRG


HagaNRG
őstag

A Samsung UE556203 215k. Nem tudom, lesz-e ennél jobb ár. Lehet, hogy elhozom és pontot teszek a variálás végére.

A saját dolgom azzal ástam alá, hogy tegnap eladtam a 42"-es Pana plazmát a hálóból. Gondoltam, a helyére megy az 50"-es Samsung plazmám. Viszont megálmodtam, hogy meghirdetem azt is 100k-ért, aztán ha esetleg elviszik, akkor nekifutok újra a dolognak és veszek a nappaliba egy 55"-ös TV-t, a hálóba meg beérem egy 48" körülivel. Az a baj, hogy a 48-asok is már egészen drágák, mert 180 körül mozog minden komolyabb széria.

A lényeg, hogy most kicsit visszahőköltem és azon gondolkodom, ne érjem-e be egy relatíve olcsó, 180k-s kisebb LED-del a hálóba először, úgy a régi tv-mhez képest csak 100k a felár egy új, garis modellért. Ez nem rossz kiindulás.
Ha meg később el is viszik az 50"-est a kitalált 100k-ért, akkor egy újabb tv-re még mindig majd csak 150k körül kell rádobni, így 100+150=250k-ért lesz két vadiúj LED_em. (aztán majd egy hét múlva sírok, amiért két jó plazmát eladtam az ördögnek az új technikáért. De már úgy állok az egészhez, hogy menni fogok az árral, ha LED van mindenhol és mindenkinek, akkor nekem sem lesz rossz. Azért nem egy olyan házimozi őrült ismerősöm cserélt már LED_re 60"-as plazmát is, aki tudja, mi a jó kép és nem panaszkodott, hogy megbánta volna a cserét)

(#21446) Viktoár


Viktoár
addikt

Hát azt a toshibát én kihagytam,bár elég gyorsan elfogyott. :) Nem voltak túl jó véleménnyel róla,igaz hogy 40k-ért talán még nem is lett volna rossz vétel.(Annak akinek nincsenek elvárásai ;] )

Az előző kérdésem még válaszra vár miszerint 2 méterről nézve a 80cm-es tv-t van jelentősége hogy FHD vagy csak HD-ready? :)

HagaNRG: Nehogy én legyek az ördög. :D

[ Szerkesztve ]

Üdv:Viktor

(#21447) Sutee89


Sutee89
aktív tag

Sziasztok!

eMag-nál az alábbi TV-k vannak most nagyjából egy áron (120-125), 46-48" kategóriában.
Melyik a legjobb vétel szerintetek? (PC-játék, PC-film főleg)
Samsung 48H5030
LG 47LB5610
Toshiba 48L1433DG

(#21448) assemble válasza HagaNRG (#21444) üzenetére


assemble
addikt

Neztem en is, de szerintem konkretan a tipusa is el van irva emag-on.
Amilyen neven reklamozzak (LG 55UB8200V), olyan tipus nem letezik.
55UB8200 van, es 55UB820V van. De azzal szemben amit allitanak, egyik se 3d-s :D

(#21449) slemo


slemo
tag

hali valaki erről tud mondani valamit? Sharp AQUOS LC-42LD265E
Vagy úgy általában a Sharp tévékről. Értem itt a "fekete" effektust sötétben

[ Szerkesztve ]

A Mindenség egységes. Minden egy. A különbség csak látszat.

(#21450) psg5 válasza Sutee89 (#21447) üzenetére


psg5
veterán

Nem is tudtam, hogy létezik ilyen 5030-as Samu...
Érdekelne engem is kinek mi a véleménye, ha igazából egy 6200-ast vettem volna és így akcióban ez mellett döntenék? Mozgásmegjelenítés és általános képminőség tv-nézéskor érdekel.

F.K.T.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.