Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-22 21:35:06

LOGOUT.hu

Ha TV-t szeretnél vásárolni, a Milyen TV-t vegyek? topikba írj!
Meglevő készülékkel kapcsolatban ebbe a topikba írhatsz.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21351) Sutee89 válasza superg (#21347) üzenetére


Sutee89
aktív tag

Jogos, TV-t jóval messzebbről nézzük, kisebbek a szögek.
Viszont 46-48-as méretben nem nagyon találok Samu és Sony TV-t 140 ezer alatt. Mindegyik 3D meg Smart, de ez nekem nem kell. Egyedül a Sharp LC46LD265-t találtam. Az ajánlott LG funkcióit tekintve nekem tökéletes lenne (és van egy olyan érzésem, hogy képminőségben is megfelel majd az igényeimnek), csak felcsigáztatok itt a VA-panellal. :K

(#21349) Clemi
Köszi neked is. Kinyomozom hol lehet 47-LB5610-et kiállítva kipróbálni, viszek valami durván sötét filmet és guggolva végignézem :)

(#21352) superg válasza Sutee89 (#21351) üzenetére


superg
senior tag

Nappali fénynél még az ips feketéjével sincs probléma,az áruházban meg kb olyan fényviszonyok vannak mit nappal amikor besüt a nap a szobába.Minél kisebb a külső fényforrás annál jobban előjönnek az ips fekete-problémái.Ha szeretsz tök sötétben mozizni szerintem mindenképp VA.Bár egyénfüggő is, van akinek akkor is megfelel,bármennyire is érthetetlen számomra ez.
sony 48w585 volt nemrég le "fekete péntekezve" 140-ért,nézz be az emagra holnap hátha .
vagy valami pana/samu 48-as lehet még ott ilyesmi akcióban

[ Szerkesztve ]

(#21353) BLOODSHOT válasza kruplishal (#21343) üzenetére


BLOODSHOT
senior tag

Mi a különbség a kettő között?

SONY KDL-42W829B

KDL42W805BBAE2

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#21354) nismoka válasza BLOODSHOT (#21353) üzenetére


nismoka
addikt

200 vs 400Hz, amúgy mindegy mert nem látszik a difi.

(#21355) dptrsk


dptrsk
addikt

Sziasztok!

Már érdeklődtem régebben, de kicsit változtak az igények.
Mit ajánlanátok, ha olyan TVre lenne szükségem, ami FullHD és tudja a Wi-Fi Direct szolgáltatást.
SMART, 3D nem fontos, bár ahogy nézegettem, csak a SMARTokban találtam Wi-Fi Direct-t.
32" és 40"-42" kategóriából is szeretnék ajánlatokat.
A keret 100k körül van, ha kevés a keret, akkor a legolcsóbb, ami megfelel a kritériumoknak.

Válaszaitokat előre is köszönöm

(#21356) BLOODSHOT válasza nismoka (#21354) üzenetére


BLOODSHOT
senior tag

Ennyi az össz diferencia? Minden más tok ugyan az?

BTW ez valós 200 és 400 HZ vagy ilyen software-es?

[ Szerkesztve ]

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#21357) BBéci válasza DVB-T (#21350) üzenetére


BBéci
titán

Előtte ketten figyelmezettünk a szerkesztésre itt a topikban, nyilvánosan de nem vetted figyelembe. Azt is beígértem, hogy a következőt a moderátoroktól fogod kapni, mégsem szerkesztettél. Magadra vess!
Mások is örömmel fogadták, hogy kaptál figyelmeztetést: [link]!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#21358) wolf033 válasza superg (#21352) üzenetére


wolf033
senior tag

Én vettem is egyet a fekete péntekes 48W585-ből. :)

Egyébként Én monitor vásárlás előtt voltam így ahogy most sokan vannak TV vásárlás előtt. Milyet, hol, mit kell nézni stb. stb. stb. aztán végül vettem egy Dell 2312hm-et egész jó áron ph-n de elég sok olvasgatás és várakozás aztán megint olvasgatás kérdezősködés várakozás után. 1-2 hónap biztos eltelt mire rászántam magam és megvettem.

Minél tovább válogat valaki és olvas fórumokat vásárlás előtt annál nehezebb lesz a végén eldönteni, hogy most akkor mit is vegyen , főleg ha bizonyos keret közé van szorítva. Szerintem minden TV-nek van előnye hátránya. Olyan nincs, hogy valami mindenkinek megfeleljen. Kell valami kompromisszum.

Én pl. akartam tv-t venni 40" körül de nem ilyen gyorsan. :)

Csak azért vettem meg a Sony 48W585-öt mert baszottul leárazták. Nem is akartam ekkorát :DDD de ha már jött ez az akció (170 helyett 140) akkor úgy voltam vele, hogy ekkora tv-t ennyiért nem biztos, hogy tudok majd venni. Elmentem az MM-be megnéztem és megvettem. Tök átlag felhasználónak (mint pl. Én) még szerintem az sem tűnik fel ha esetleg a fekete nem teljesen fekete. Általános felhasználásra szinte az összes megfelel. Én most utána sem olvastam ennek a Sonynak, hogy miket írnak róla úgy vettem meg. Van hozzá alapból 2 év gari. A leírását elolvastam a TV-nek ami alapján nekem megfelelt és menetem vásárolni. :D

Persze még mielőtt valaki félre értené amit írok nem azt akarom mondani, hogy ne olvassunk utána annak amit venni akarunk, főleg több 100 ezres dolognál csak egy idő után átbillenünk a ló másik oldalára és csak húzzuk halasszuk a vásárlást mert a végén azt sem tudjuk mit akarunk. :)

Mindig jönnek a meglévőnél újabb típusok amik valószínűleg valamivel jobbak.

Csak ennyit akartam hozzá fűzni a fórumhoz mert ez kikívánkozott belőlem.

Bocs ha van benne egy kis off is. :)

Jó vásárlást!!!

(#21359) bizonytalan


bizonytalan
tag

Sziasztok, hálószobába szeretnék tv-t venni, 39" körüli méretben, a szolgáltatásai és az ára alapján ezt néztem :
[link]
Van esetleg valakinek jobb ötlete?
Köszönöm!

(#21360) Hoku


Hoku
csendes tag

Sziasztok!

Mostanság állok én is TV vásárlás előtt, ebben kérném a segítségeteket.

A TV-t filmnézésre, Telekom ipTV-hez illetve nagyritkán PC játékra használnám. Konzol tervben van, de az max jövő karácsonyra. :D
A médiafájlokat lehetőség szerint hálózati meghajtóról, vagy a PC merevlemezéről játszanám le, ehhez jó lenne a wifi a TV-be, netezés nem feltétlen cél (esetleg akkor már kezeljen usb-n billentyűzetet). 3D-vel úgy vagyok, hogy ha már sok évre veszek egy TV-t, akkor szerintem nem érdemes kihagyni, bár egyelőre nem fogyasztok sok ilyen tartalmat. A passzív abból a szempontból előnyösebb, hogy ugye jó hozzá a mozis szemüveg. Vagy az aktív annyival jobb, mit mondtok? Ez már Smart kategória?
Felbontás tekintetében minimum full HD, 40coll102centitől amit szeretnék. A keret 130k körüli, ha vagy jó vétel akkor 150k körülre talán fel tudok menni. Mindenképp olyat szeretnék, amiben maga a panel frekvenciája is 100Hz. (Részletek a sztoriban alul.)

Elvoltam pár boltban, és nagyjából a következő típusokra tudtam leszűrni, de nyitott vagyok új versenyzőkre is:
LG 42LB630V
LG 42LB650V
Samsung UE40H6200
Samsung UE40H6400
Toshiba 40L7335DG

(A típusszámok mögötti betűkombinációknak milyen jelentőséget kell tulajdonítani?)

Írtátok sokan, hogy érdemes vinni magunkkal usb-n referencia videót a teszteléshez a boltba. A 100 és 50 Hz-es panelok közti különbség kiszűréséhez tudnátok ajánlani valami videóanyagot. A gyors mozgások megjelenítésére vagyok legfőképp kíváncsi, de ha mást is le lehet ilyen egyszerűen tesztelni az is érdekel.

A kereskedők válaszai a feltételeimre:
MM: Vannak gyártók, akik kicsit trükköznek, és 50Hz-es panellal oldják meg a többszázas képfrissítést, ezalól kivétel a Samu és LG, meg talán az a Toshiba amit beírtam, ezek 100Hz-esek. /Értelemszerűen csak pont az a kereskedő tudja melyikek ilyenek :D/ Aktív vagy passzív tekintetében nincs nagy különbség az eredmény szempontjából.
BB1: Most már mindegyik TV olyan frekvenciájú, mint ami rá van írva, ha az 400, akkor annyi.
BB2: Hogy a panel milyen? 102cm :)

Ezek alapján lennék kíváncsi a vélemélyetekre, melyiket érdemes venni?

Előre is köszönettel,
Hoku

(#21361) kruplishal válasza nismoka (#21354) üzenetére


kruplishal
tag

Ezt miből gondolod , hogy nem látszik?? :F

(#21370) BLOODSHOT válasza wolf033 (#21369) üzenetére


BLOODSHOT
senior tag

Elképesztő h 1 kérdésemre sem kapok választ mert itt vitatkoznak. :N

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#21371) DVB-T válasza BLOODSHOT (#21370) üzenetére


DVB-T
tag

Válaszolok én, vagy rásegítelek: szerinted 200Hz vagy 400Hz villamos hálózat létezik, szerinted másodpercenként 200 kép/vagy félképes vagy 400 kép/vagy félképes analóg vagy digitális sugárzás létezik?
Gondolom rá lehet jönni magadtól is...

(#21372) wolf033 válasza BLOODSHOT (#21370) üzenetére


wolf033
senior tag

Én válaszolnék ha tudnék de hülye vagyok hozzá. :D

[link]

[link]

Vesd össze a két TV leírását hátha megtalálod a különbséget. :)

(#21373) BLOODSHOT válasza DVB-T (#21371) üzenetére


BLOODSHOT
senior tag

a kérdés nem erre vonatkozott elsősorban, de köszi a kedves válaszod, hanem arra hogy a HZ-e az össz differencia a felsorolt modellek között?!

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#21374) wolf033 válasza BLOODSHOT (#21373) üzenetére


wolf033
senior tag

Ha lehet hinni a leírásnak akkor a csatlakozók közt elég jelentős a különbség ha ez számít.

egyik
HDMI bemenetek száma 4 db
Scart bemenetek száma 1 db
USB portok száma 2 db

másik
HDMI bemenetek száma 1 db
Scart bemenetek száma 1 db
USB portok száma 1 db

[ Szerkesztve ]

(#21375) DVB-T válasza BLOODSHOT (#21373) üzenetére


DVB-T
tag

A legjobb, ha van kiválasztott típús, ha elmész 1-2-3-4 helyre és ennyinél már megvan a jó esélye, hogy szakemberre akadsz, és sokkal több információt kapsz meg az adott tv-ről, mint esetleg(az esetek nagy részében , mint itt), hidd el, bevált..a Hz-kkel a művészkedés egy része a mesterséges köztes képek(így vagy úgy , akár extrapolációval) létrehozása a másik része PR

(#21376) Osynho válasza BLOODSHOT (#21373) üzenetére


Osynho
addikt

Elképesztő, hogy már másfél órája vársz a válaszra, hétköznap, munkaidőben. Tényleg felháborító!

"Elképesztő h 1 kérdésemre sem kapok választ mert itt vitatkoznak. :N"

Esetleg elképzelhető, hogy azért nem kapsz választ, mert nem tudják? :U Csak egy tipp.

Én sem tudom, ezért nem válaszolok a vitában résztvevők sem tudják - feltételezem - ezért nem írtak rá semmit. Elképzelhető, hogy további gyötrelmes percek, órák után valaki a tudás birtokában méltóztatik majd válaszolni. Kitartást, nem könnyű, tudom!

[ Szerkesztve ]

(#21377) adodaniel válasza BLOODSHOT (#21370) üzenetére


adodaniel
őstag

(#21356) BLOODSHOT BTW ez valós 200 és 400 HZ vagy ilyen software-es?
Oldalakon keresztül volt ez téma az utóbbi napokban, hetekben. Ezt a cikket olvasd el. A panel 50Hz-es, a többit szoftveresen állítják elő.

(#21371) DVB-T Megint miért kell marhaságot tényként és főleg ilyen stílusban előadni? :U

(#21379) BLOODSHOT Vezeték nélkül streamelve függ az mkv tömörítésétől is. Nyilván minél kevésbé van tömörítve, annál kisebb az esélye a hibátlan lejátszásnak. Más kérdés, hogy a beépített lejátszó nem sokat ér, ugyanis a 24p-s kadenciahelyes lejátszást nem tudja.

[ Szerkesztve ]

(#21378) nismoka válasza kruplishal (#21361) üzenetére


nismoka
addikt

Nem gondolom hanem tapasztaltam.

(#21379) BLOODSHOT válasza DVB-T (#21375) üzenetére


BLOODSHOT
senior tag

Értem.

Még 1 kérdés.

Első sorban MKV-t játszanék le róla streamelve gépről vagy USB Sticken/vagy egyébb adathordozón.

Simán viszik ezek a W8 TV-k az MKV-t? Felirattal együtt?

Mert ebben a videóban azt állítják hogy nem annyira: [link]

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#21380) odiepapa2 válasza Hoku (#21360) üzenetére


odiepapa2
tag

Szia Hoku,
en szemely szerint egy 720-as HD motogp versenyt vittem magammal pendrive-on, es megkertem hogy had nezzem meg. Mindenhol segitokeszek voltak. Ezek utan vontam csak le a kovetkeztetest. Egy-ket markanal en is ereztem ezt a trukkos 50Hz-es megoldast, ezert is valasztottam vegul a Samut. Amugy ott a 6200 az 200Hz, a 6400 pedig 400Hz, gyakorlatilag nem latsz kulonbseget, viszont mikor 3D-t nezel akkor termeszetesen ez mar felezodik, ekkor talan zavarobb lehet a 100Hz szemenkent. De ez csak elmelet, en 6200-asat vettem, mert nem fogok nagyon 3Dzni, viszont a mozgas annal fontosabb szamomra.

[ Szerkesztve ]

(#21381) Gicz válasza BLOODSHOT (#21379) üzenetére


Gicz
addikt

24p-t nem játszanak le kadenciahelyesen csak 3:2 pulldownolva. Ha komolyna gondolj az ember a filmnézést akkor a streamelés, és a beéíptett lejátszót el kell felejteni. Vagy PC-ről kell HDMI kábellel jó lejátszó progival, vagy dedikált meda player kell.

(#21382) kruplishal válasza BLOODSHOT (#21370) üzenetére


kruplishal
tag

Látszik a difi! W829 400Hz (interpolál: 2d +1-2-3frame, 3d +1 frame/"szemenként")
W805 (42"-ban!) nem interpolál.

(#21383) nismoka válasza kruplishal (#21382) üzenetére


nismoka
addikt

42" méretben nem interpolál sem a 805 sem a 828, sem a 829
50"-tól van interpolálás.

(#21384) kruplishal válasza nismoka (#21378) üzenetére


kruplishal
tag

Láttad a kettőt egymás mellett? 42"-os 805 nem tud interpolációt

(#21383) nismoka: Nézd meg még egyszer, légyszíves mielőtt ilyet állítasz :) :W

[ Szerkesztve ]

(#21385) remington2


remington2
senior tag

Hali!

Eközött és eközött mi a különbség? Utánaolvasás alapján elvileg semmi, mégis drágább az egyik, és a drágábbhoz nincs odaírva, hogy cmr-es.

Melyiket érdemes megvenni? A drágábbikat, ami nem CMR-es?

[ Szerkesztve ]

They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

(#21386) BLOODSHOT válasza Gicz (#21381) üzenetére


BLOODSHOT
senior tag

Értem.

Na most okosabb lettem :) köszi. Milyen alternatívák vannak, vagy hogy keressek rá?
Naívan azt gondoltam hogy majd szépen ráteszem az usb pendrive-ra a filmet és majd milyen jól lejátszom a TV-n.

Esetleg erről a támáról hol érdemes olvasni hogy ne legyek tök hülye?

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#21387) nismoka válasza kruplishal (#21384) üzenetére


nismoka
addikt

Igen láttam, mozgás teszt anyaggal BD-ről egyszerre HDMI splitterrel meghajtva a két tv-t egymás mellett.
42"ben egyik sem interpolál nincs is bennük motionflow menü mint az 50" méretekben.

[ Szerkesztve ]

(#21388) BLOODSHOT válasza nismoka (#21387) üzenetére


BLOODSHOT
senior tag

Tehát akkor gyakorlatilag semmi kölönbség az említett modellek közt?

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#21389) adodaniel válasza BLOODSHOT (#21386) üzenetére


adodaniel
őstag

Médialejátszó témában itt kapsz válaszokat, PC-ről lejátszás tekintetében pedig az MPC-HC topikjában. ;)

[ Szerkesztve ]

(#21390) nismoka válasza BLOODSHOT (#21388) üzenetére


nismoka
addikt

Én nem láttam pedig néztem többször is.

(#21391) kruplishal válasza nismoka (#21390) üzenetére


kruplishal
tag

Benne van, de nem kapcsolható menüben mint a nagyoknál (nincs m.f.menü). Folyamatosan "aktív" ill. csak jelenet választás/váltás esetén változik a mértéke.

[ Szerkesztve ]

(#21392) stickermajom válasza stickermajom (#21284) üzenetére


stickermajom
addikt

Erre esetleg valaki? Jo lenne elcsipni valami Black Friday akciot.. :)

(#21393) BLOODSHOT válasza nismoka (#21390) üzenetére


BLOODSHOT
senior tag

Hmm.

Hát jó.

Btw még egy kérdés.

Szemezgettem egészen tegnapig a Samsung 40" H6500-al is, ami hasonló ár mint az említett Sony 42" W8-ak.

Ami nekem elsősorban feltünt, hogy a sony mintha részletesebb lenne, a samsung viszont kontrasztosabb.

A kérdés az, hogy a Sony-t lehet-e úgy testreszabni hogy a kontraszt samsung szintű legyen de a sötét és világos részekben maradjon részlet?

köszi

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#21394) #94529552 válasza BLOODSHOT (#21386) üzenetére


#94529552
törölt tag

A sony-topic-ban is érdemes olvasni a tapasztalatokat az ilyen tévét használóktól.[link]

(#21395) Clemi válasza wolf033 (#21374) üzenetére


Clemi
veterán

Nyugodj meg, az úgy baromság ahogy van! :W

Nézd meg inkább egy hivatalos Sony szalon oldalon

(#21396) nismoka válasza kruplishal (#21391) üzenetére


nismoka
addikt

Mindegy, a teszt oldalak is azt írják hogy a 42" méretekben nincsen interpoláció, és én sem láttam jobbnak 829 mozgás megjelenítését a 805-nél.

(#21393) BLOODSHOT

Samsung nekem nem kéne. ;)
A Sony szerintem képminőségben jobb, és pont erőssége a jó kontraszt és jó fekete pld a W7,W8-nak is.

[ Szerkesztve ]

(#21397) Gicz válasza adodaniel (#21389) üzenetére


Gicz
addikt

MPC-HC helyett az XBMC-t ajánlom, out of the box működik, nem kell vele varázsolni semmit... és van Mac-re is, ezt használom én is.

(#21398) nismoka válasza Gicz (#21397) üzenetére


nismoka
addikt

Egy bajom van csak az XBMC-vel, hogy pld a DTS HD-t nem adja ki csak a DTS core-t.

(#21399) Gicz válasza nismoka (#21398) üzenetére


Gicz
addikt

Házimozi rendszer híján ebbe a hibába még nem futottam bele. Köszi :R

(#21400) nismoka válasza Gicz (#21399) üzenetére


nismoka
addikt

Nem tudom miért nem, a MPC HC-vel kimennek a HD hangsávok.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.