Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-22 21:35:06

LOGOUT.hu

Ha TV-t szeretnél vásárolni, a Milyen TV-t vegyek? topikba írj!
Meglevő készülékkel kapcsolatban ebbe a topikba írhatsz.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21551) lorinser válasza BBéci (#21544) üzenetére


lorinser
senior tag

Fejtsd már ki kérlek, hogy mi az a digitális artefakt? Bevallom, én még ilyen fogalommal TV-k kapcsán nem találkoztam. Meg valami linket is hozzá, ahol szakértők mondják el a véleményüket a témában.

Poco F5, Philips 55PUS8303, Philips 58PUS8535

(#21552) BBéci válasza lorinser (#21551) üzenetére


BBéci
titán

GIYF! [link]
Ennek ismerete nélkül nem mernék véleményt mondani egy TV képminőségéről.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#21553) nismoka válasza lorinser (#21551) üzenetére


nismoka
addikt

Leginkább interpolációnál látható, mikor hibázik az elektronika mert nem elég pontos és gyors. Pld egy svenkelésnél szétcsúsznak a függőleges vonalak, pld korlát, kerítés, de távcsöves puska célkeresztjét is láttam szétesni, ilyesmi. De nemcsak interplolácíónál van, szimpla pixelesedés, vagy "aura" a dolgok körül.

[ Szerkesztve ]

(#21554) Rundll32


Rundll32
tag

Sziasztok ! Esetleg a [42lb730v-ről]vélemény vagy tapasztalat van e valakinek? Az €nics-ben 180 körül kapható 0% os hitellel. Érdemes belevágni ennyiért? (az IPS adottságaival tisztában vagyunk, inkább a minősége érdekel és ha valakinek van akkor az mennyire elégedett vele ) Mik a jó és rossz tulajdonságai ? TV-zésre lesz jóformán sport és napi használat, valamint néha filmezés :)

Köszi előre is :R

Rendszergazda vagyok, ha röhögni lát, mentsen!

(#21555) tixem


tixem
addikt

Valaki segítsen mert már ott tartok, felgyújtom a tv-t. Vettem tegnap egy Pana 32AS600-at, de az úrsitennek nem lát semmit dlna-n.
Nero Mediahome-mal semmi gond, átküld mindent, csak éppen a feliratokat nem. De egyébként szeretném ha nem csak mediahome-mal lehetne rajta nézni a pc-n lévő képeket, zenéket, videókat stb.
A Samsungban ami előtte volt, ahhoz volt egy Samsung Link fiók amibe megoszthattam mappákat. Na ez is valami hasonlót gügyög itt nekem, de előbb be kell állítani hozzá az otthoni hálózatot pc-n, meg a megosztott mappákat. Megcsináltam, mappákat megosztottam, a tv-t rádobtam wifire (ugyanazon a routeren van a pc meg a tv), mégse látja az istennek se a számítógépen lévő megosztott tartalmakat.
A TV-n a dlna szerver be van kapcsolva, reg. típusa automatikus, hiába megyek kézire, a kidobott max címek mellett piros pipák vannak amikkel semmit nem tudok csinálni, hiába köpi nekem oda, hogy okézzam le. Se ki se be.
Az otthoni hálózaton meg a tv-t nem látja, pedig wifi-n fent van, mappák megosztva stb.
Rosszul csinálok valamit? Hogy a francba kell otthoni hálózathoz hozzáadni a tv-t?

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#21556) HagaNRG


HagaNRG
őstag

A magam részéről már rohadtul bánom, hogy ennyire belemásztam az egész LED tv dologba.
El kellett volna hoznom gondolkodás nélkül a 47-es LG-t az emagról 120k-ért és kész, max. ha nem tetszik, közel árában, vagy 10-20k bukással ment volna tovább és vettem volna egy sokkal drágábbat.

Ráadásul nem is kapkodták el, délután is volt még belőle és a 48-as Samsungból is.
Így jár, aki mindent feltesz a fórum-lapra és túlgondol egy ilyen egyszerű témát.
De ilyen vagyok, egyszerűen látatlanba nem merek megvenni semmit. Ha túl drága azért, ha túl olcsó, azért nem:)

Pedig 120k-ért nincs 47 körüli TV. (mondjuk az igazsághoz hozzátartozik, hogy az utóbbi hetekben totál az 55"-ös kategóriára mentem rá és eszemben sem volt egyszerre két LED-ben gondolkodni, de így hozta a sors)

Szlovákiában egy multiban végre lehetőségem volt szinte az összes eddig képbe jövő modellt végignézni úgy, hogy mindegyiken ugyanaz a HD TV adás ment. Nem refenencia HD demo, de valójában a gyenge adás a lényeg mindig, mert szép képet könnyű mutatni bármelyik panelen.
Arra jöttem rá, hogy egymás mellett a Sony W805 és a Samsung U6270 semmi különbséget nem produkált. Lehet, hogy sasolgatva, állítgatva lenne közöttük mutatható különbség pluszba, mínuszba, de ez az egész, beleértve az LG 1000 euros modelljét is, vagy a Pana 6-os sorozatot, arra a következtetésre vezetett, hogy a különbségek csak addig állnak fenn, míg a boltban variálunk. Mikor már otthon lesz a drága a szobában, akkor már a francnak sem lesz kedve nézegetni a hibákat, abban pedig őszintén bízom, hogy nem is lesz sok hiba egy ilyen TV-n.
A 805-ös Sony egyazon árban 50"-es modellként nekem tehát kiesik, ugyanannyiért inkább viszem az 55"-ös csirkelábú Samsungot.

Samsung téren viszont van még egy kis dilemma:
240 ezer ft-ért az 55U6270, vagy 215-ért az 55"U6200.
Igazából fogalmam sincs, van-e közöttük különbség.

Ja, és ha valaki tud valami jót 130 ezer körül 47-48 kategóriában, akkor is kell, de az csak a hálóba lesz, nagy igényeim nincsenek. (épp ezért csesztem el a 120 ezres LG-t ma az emagról)
A MM-ben van SONY KDL-48W585, de az is 150k. Nem tudom, annyit megér-e.
Más opció?

(#21557) #94529552 válasza Rundll32 (#21554) üzenetére


#94529552
törölt tag

Jó vételnek számít, és most éppen 170e.
HagaNRG 5610

(#21558) HagaNRG válasza #94529552 (#21557) üzenetére


HagaNRG
őstag

Köszi!

Ezek a boltok, mint 220volt, Mall.hu ugye esélyesen nem hivatalos gyári garanciával árulnak, hanem szürke importosak?

Na, lehet egy újabb kérdés?
http://www.edigital.hu//LED-televizio/Samsung-UE50H5000AWXXH-LED-televizio-p417110.html?bid=&partner=10003

Samsung UE50H5000.
Nagyon alap-alap-alap modell, tehát a képe szrabb lesz, mint bármi másé?
139 ezer a Metroban- ha még van.

Ha ok, holnap reggel indulok érte. (hálóba lesz, második tv-nek, tehát az igények korlátozottan magasak csupán- de pár hét múlva rástartolok az 55"-re a nappaliba!)
Kérdés, hogy lesz-e még, mert egy hete ennyi... és ez az árgépes áraknak is alá megy- bár lehet, hogy mostanában akkora netes vásárló mindenki, hogy ilyen metro nagykereskedelem eszébe sem jut... (talán így járnék a legjobban, elhozok egy ilyen belépőmodellt, berakom a nappaliba az 50"-es Sam plazma helyére, aztán majd látom, hogy kell-e bővebben nekem a LED technikából, vagy sem.)

[ Szerkesztve ]

(#21559) FirstAndroid


FirstAndroid
tag

190 ezerért jó vétel a Philips 48PFS69090? Más oldalakon nem találok árat hozzá... Köszönöm.

(#21560) FirstAndroid válasza FirstAndroid (#21559) üzenetére


FirstAndroid
tag

Természetesen Philips 48PFS6909 akart lenni, :B :B :B

(#21561) Rundll32 válasza #94529552 (#21557) üzenetére


Rundll32
tag

köszi :)

Rendszergazda vagyok, ha röhögni lát, mentsen!

(#21562) #94529552 válasza HagaNRG (#21558) üzenetére


#94529552
törölt tag

Mindkettő egy alap tv, de hát ilyeneket kerestél. A H5000-est képileg nem ismerem, még nem nézegettem üzletekben, majd a boltban letesztelheted. Én saját részre H6200, vagy LB650V alá nem mennék, már csak a többletfunkciók miatt is. Sajnálod az elszalasztott emag-os tévét, hát ahhoz a bolthoz képest ebben a kettőben nekem sokkal nagyobb bizodalmam van.

(#21563) HagaNRG válasza HagaNRG (#21558) üzenetére


HagaNRG
őstag

Ebben az 5000-es Samsngban nagyon elkelne valami ötlet. Reggel 6-kor már hoznám is.

Mire kell a tv-e? Este a kisfiam elalvásáig háttérfénynek, aztán fél óra rtl klb, vagy tv2, aztán fél-egy óra HD filmezés, míg elalszom rajta.
Van olyan, hogy rettenetes lesz a kép és nézhetetlen lesz? Előfordlhat egy ilyen 5000-es belépő Samsngnál?
Csak, mert most épp egy fogalmam sincs milyen, de kb. 7-8 éves Philips 42" plazmán HD-zek... és hogy őszinte legyek, fél órája még ezt a filmet a nappaliban az 50"-es Samsngnon néztem, tegnap este a legelejét meg a 42"-es szintén ősrégi Pana plazmán. Mégsem érzem azt, így, hogy 24 óra alatt 3 különböző tv-n nézem egyazon filmet, hogy hú, de hatalmas különbségeket, vagy nézhetetlen képet, vagy képhibát fedeznék föl, sőt, egyáltalán, hogy ilyeneken agyalnék közben...

Ok, ezek mind plazmák voltak, most meg teljes kategóriaváltásra készülök, de azért 7-8 éves belépőmodell plazmák képéhez képest esélytelen álmodozás egy 2014-es tv-től legalább ilyen szintű képet várni? (mert ha visszaemlékszem a ma a boltokban végignézett LED-ek képeire, és ránézek erre a fakó Philips plazmára, akkor nem nagyon érzem, hogy olyan hű, de csúcs tv képet néznék épp)
:R

(#21564) HagaNRG válasza #94529552 (#21562) üzenetére


HagaNRG
őstag

Köszönöm szépen!

Az alap addig oké nálam, hogy nem kell se 3d, se smart, stb.
De ha az alap egy gyenge képet takar, akkor az már baj. :R

(#21565) virkir válasza tixem (#21555) üzenetére


virkir
veterán

Próbáld ki ezt
Nálam bevált, egyszerű, kitolja a feliratokat is nem úgy mint a csodás win dlna.
A tv-n se kellett semmit állítani, igaz nekem samsung van.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#21566) BBéci válasza HagaNRG (#21564) üzenetére


BBéci
titán

A full HD Samsungok közül a leggyengébb képminőségű, talán a 30-as végűek múlják alul, de a Philips plazmádhoz viszonyítva nem lesz bántó visszalépés. Az tényleg olyan, amilyennek jellemezted: fakó és hasonlók. A plazmagyártás szégyene volt már új korában is, olyan durva poszterizációval és képvisszamaradási hajlammal, mint semelyik másik.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#21567) HagaNRG válasza BBéci (#21566) üzenetére


HagaNRG
őstag

Köszönöm a segítséged ilyen késői órában is! :R

(#21568) Pityke78


Pityke78
őstag

Ismertek esetleg olyan HD felbontású tesztet, ki filmet, amivel lehetne tesztelni a TV-k mozgás megjelenítését?
Tudok ilyesmit valahonnan letölteni?

Köszi

(#21569) kruplishal válasza Pityke78 (#21568) üzenetére


kruplishal
tag

(#21570) forzaroma


forzaroma
tag

Hátha valakinek jól jön a döntéséhez,azért írom le:
Vettem 2 hete egy LGLB630V tv-t.
Klasszisokkal jobb annál amire számítottam!
Gyönyörű maga a Tv is, a képe is, a smart funkciója is gyors, jól működik.
Szóval csak ajánlani tudom! :C

Realme GT2

(#21571) Baxo89 válasza forzaroma (#21570) üzenetére


Baxo89
tag

Jókat a vélemények róla. Hasonlót szeretnénk vagy akár egy ilyet. :) Pont most megyünk TV-t venni/inkább csak kinézni. Médiamarktban vannak választékok. Kinézünk egy-et és neten megnézzük, hol a legolcsóbb és berendelünk egyet. Viszont segítséget kérnék. 100-120k környékét milyen tv-t ajánlanátok? 100cm átmérő körül fullhd, smart legyen(ezek a wifit is tudják?). Mikre kell figyelni kontraszt, képfrissítés stb.
Konkrét típust is írhatnátok, mert akkor azt jobban meg is néznénk ha van a boltban épp. :)

Előre is köszi a segítséget. :R

(#21572) Sallala1978


Sallala1978
csendes tag

Sziasztok!

Én már 1 hónapja nézegetem ezeket a vackokat.
Voltam bent a MM-be is vagy 3X. Ha valaki problémás és túlkomplikálja az én vagyok.
2 db tv-re leszűkítettem

LG 55LB671V 260000 (itt még beleférne a 730-as is 290-ért)
samsung UE55H6400 250000

:))

[ Szerkesztve ]

(#21573) lorinser válasza FirstAndroid (#21560) üzenetére


lorinser
senior tag

Ez egy nagyon jó TV, az ára is nagyon jó. Vedd meg bátran.

Poco F5, Philips 55PUS8303, Philips 58PUS8535

(#21574) forzaroma válasza Baxo89 (#21571) üzenetére


forzaroma
tag

Amit írtam én 119000-ért vettem ,a pontos megnevezése LG 42LB630V.

Nekem nagyon bejön, tényleg meg vagyok vele elégedve!

[ Szerkesztve ]

Realme GT2

(#21575) lorinser válasza nismoka (#21553) üzenetére


lorinser
senior tag

Köszönöm, kezdem érteni. Függőleges vagy egyenes vonalak szétcsúszásával akkor találkoztam, amikor túl magasra volt állítva a képélesség. Lejjebb véve megszűnt.

Elkezdtem most figyelni a TV adást. Aurát én csak akkor láttam, ha nagyon gyenge SD adást néztem (most ment a Teleshop asszem a Film+-on, borzalmas minőségben). Normálisabb SD adásnál vagy pláne HD-nál nem láttam ilyet. Ezért nem gondolom, hogy első sorban a TV hibája lenne és tesztekben sem olvastam ilyet.

Poco F5, Philips 55PUS8303, Philips 58PUS8535

(#21576) demmer123


demmer123
őstag

Egy 3d tv-hez Samsung ue48h6400-es moddelhez csak 2db 3d szemüveget lehet rácsatlakoztatni vagy ha veszek külön hozzá még1-et akkor 3-mat is lehet vagy csak 2-őt?

(#21577) demmer123 válasza Sallala1978 (#21572) üzenetére


demmer123
őstag

Én tegnap vettem egy Samsung ue48h6400 tv-ét és nagyon megvagyok vele elégedve a filmek pendrivról mennek és nagyon szépek.Minden fáljt lejátszik mkv,3d half-ou stb.Szerintem a samsungot vedd meg nem fogsz benne csalódni :)

(#21578) S.Feri


S.Feri
őstag

Sziasztok!

Épp tv-t keresgélek, és a lentebb felsoroltak közül kellene valamelyiket kiválasztanom, valaki akinek van valamelyik, és már tud róla véleményt alkotni, az megoszthatná velem a tapasztalatait.
Illetve, ha van jobb javaslat tv-re, nem horror áron, azt is szívesen fogadom.

PanasonicTX-50AS500E ~ 160.000Ft
Panasonic TX-50A400E ~ 143.000Ft
Sharp LC46LD264E ~ 130.000Ft

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#21579) Batib válasza demmer123 (#21576) üzenetére


Batib
őstag

Lehet többet is. 4-et tuti.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#21580) Unbaised-Ben válasza demmer123 (#21577) üzenetére


Unbaised-Ben
senior tag

hol vetted végül? én a 6400 és az lglb650v között vacillálok/vacilláltam, most rendeltem megElektrolimit, 121-ért gyári garival(????) beadtam a derekam. Jó mondjuk nekem elég a 42col, de ez most lényegtelen :)

[ Szerkesztve ]

(#21581) demmer123 válasza Unbaised-Ben (#21580) üzenetére


demmer123
őstag

Pcdream-ba volt akció és lecsaptam rá.2-év garival 2db 3d szemüveggel Ingyenes házhoz szállítással 177.900FT volt :) Szerintem nagyon megérte

(#21582) HagaNRG válasza HagaNRG (#21563) üzenetére


HagaNRG
őstag

Na, uraim, én reggel fölkeltem 6 órakor, beültem a kocsiba és pontot tettem a hetek óta tartó tv mizéria végére.
Félig.

Vettem egy 50"-es Samsung U5000-et.
A legnagyobb baj, hogy nem tudom eldönteni, mihez kezdjek most a tv-vel. Az 50"-es Samsung plazma felköltözött a hálóba.
A kép vibráló, ahogy vártam, a napsütéses HD jeleneteknél, vagy CGI rajzfilmeknél szinte már-már 3D feelingem van.
Viszont a fekete az valójában kék. És akkor most még nappal vagyunk, el sem tudom képzelni, mi lesz este, tök sötétben.
Állítgattam oda-vissza, egyszerűen nem tudok jobb képet kihozni belőle.
A fekete árnyalatok egyzserűen megszűntek létezni és ez attól félek, jobban fog zavarni, mint a vibráló éles, színes képek.
Egy Dark Knight pl., ami referencia HD képet tud, ezen a TV-n úgy egybeolvad, hogy az éjszakai jeleneteknél minden egyöntetű, árnyalatmentes kékes-fekete színű, aminek a közepén egy arc a semmiből kivilágít.

Még az 1080-as FHD anyagoktól mentes vagyok, mert minden begyűjtött MKV-m eddig kizárólag 720-as volt a HD Ready tv-m miatt, de ha élesebb is lesz a kép, a feketén már az sem fog javítani. Maga az SD adás olyan, amilyen, az nem érdekelne, de épp tegnap este néztem a Prometheust HD-ben a plazmán és annak elég élénken él benne a képminősége... Na, hát most LED tv-n van jelenet, ami nagyon mutatós, de ami sötét és színtelen, az idegesítően, nézhetetlenül zavar.

(ráadásul az a legviccesebb, hogy ez is 50"-es tv és sokkal, sokkal kisebbnek tűnik a kép. Nem gondoltam, hogy ha a káva kb. 15 cm-mel keskenyebb mindent egybevéve, ennyivel kisebbnek fog hatni a megjelenítet tkép is.)

Ezúton azért hadd köszönjem már meg minden előzetes segítségeteket.

Most kezdődik viszont az igazi dielmma: hova tovább?
Mert ezt a belépő, 5000-es Samsungot nem azzal a feltételezéssel vettem, hogy majd most agyonverem a plazmám képét, és hű, de boldog leszek, mert direkt rákészültem, hogy csalódás lesz.
Itt most igazából az a baj, hogy kettős a mérce, nagyon. Nem csak simán rosszabb a kép és kész, hanem van, amiben sokkal rosszabb, de van, amiben sokkal jobb.
Tehát ez nem kérdés, hogy 1-2 hét múlva úgyis fölmegy a hálóba- ha valamelyik ismerősnek el nem adom addig. Erre most azt tudom mondani, hogy van egy garis, modern, kicsi és esztétikus új TV-m 50"-es FHD képpel, 140k alatt. Black Friday ide, vagy oda, ez kiemelkedő védel most minden boltot figyelembe véve.

a problémám inkább az, hogy mit lépjek meg a nappaliba szánt komoly TV-nek?
LG 60-as új plazma, vagy Sony W805, esetleg Samsung 6200? Várhatok +100 ezerért olyan képet, ami kijavítja a fekete hibákat, vagy ez a LED és kész?

(#21583) BBéci válasza HagaNRG (#21582) üzenetére


BBéci
titán

Azt történt, hogy szembesültél a belépő full HD kategória gyengeségeivel. Akinek előtte pici CRT-je volt, nyilván elájul még egy H5000 képminőségétől is, ám akinek van összehasonlítási alapja, az úgy reagál, mint Te. Feleségem kérdezte nemrég, amikor a KÖKI Euronics tévékínálatát meglátta: "ezeket valaki megveszi, nem látják, mennyire szarok"? Pedig csak egy átlagos nő, aki már látott, nézett itthon egy rakás valóban jó tévét. ;)
Amikor nappalinkban a Pana VT30 helyére Samsung D8000 került, azt kérdezte, amikor hazaért és meglátta: "mi ez a szar és mikor viszik el"? Az is igaz, hogy 5-6 nap alatt hozzászokott mindkettőnk szeme és már nem volt annyira borzasztó, no meg átesett kalibráláson is, ami azért sokat javított a képminőségén.
Szerintem, ha Sony W829-et vittél volna haza, most nagyságrendekkel elégedettebb lennél, csak a pénztárcádban lenne nagy űr. :K

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#21584) HagaNRG válasza BBéci (#21583) üzenetére


HagaNRG
őstag

Tehát akkor azt mondod, hogy esetleg nekem megérheti a kb. 100-150 ezres különbséget (hopp, az már 2x ár) a jobb típus.
Persze ezek nyilvánvaló dolgok lennének, de itt erősen bennem volt az is, mi van, ha csak fölösleges szolgáltatásokat fogok venni 50-100 ezrekért.

Talán mindenesetre mégis jobb lesz ez így nekem, hogy nem kell nap, mint nap szembesülnöm a plazma- LED kontrasztkülönbséggel, mert attól nagyon féltem, hogy fenn fog állni, ha esténként egy filmet elkezdek a nappaliban nézni LED-en, majd egy óra múlva elálmosodva úgy döntök, hogy inkább a hálóban folytatom a plazmán.
Még lehet, hogy pár ismerőst megkínálok ezzel a TV-vel, de én is gondolkodtam, hogy pár nap múlva is vajon ennyire szörnyűnek fogom-e érezni, vagy csak most, hirtelen váltás után ilyen fura minden.
Szóval a végén talán jobb lesz nekem, ha felköltöztetem a hálóba és megpróbálom nem ez alapján a tv alapján megítélni/ elítélni az összes LED-et és most már kicsit higgadtabb fogok tudni majd dönteni, hogy esetleg karácsony táján melyik komolyabb modellt hozzam el.
Persze ez attól is függ, hogy mikor és mennyiért tudom eladni az 50"-es plazmám.

Persze ránéztem az aktuális LG 60"-as plazma árakra, de azzal megint egy számomra ismeretlen, állítólag nem is annyira kiforrott tv-t hoznék haza, ami megint nem biztos, hogy hozni fogja azt a szintet, amit várok.

De ha azt mondod, hogy a nagy Sonyban bízhatok nyugodtan és talán a pozitívumok megtartása mellett a fekete árnyalatok is újra meglesznek, ahogy megszoktam (kb.), akkor valahogy megcélzom az 55"-ös modellt legközelebbre.
100 körül meglátjuk mennyire gyorsan lehet eladni egy 50"-es Samsungot manapság. Tegnap tettem föl, fél óra múlva máris írt valaki...
A 42"-es Pana plazmát kb. egy hónapig hirdettem és 70k-ért ment el, szerintem az 50-esért a 100k elég reális ár. :R

(#21585) czanga válasza HagaNRG (#21584) üzenetére


czanga
őstag

CRT-ről váltanánk. Nappaliba egy LG 42LB650V menne, az jó is elvileg, a 100 Hz-es panel miatt meg a mérete miatt vennénk, plusz, hogy most olcsó.

A hálóba viszont egy ilyen H5000-es Samsung-ot néztem ki énis, és bár még nem voltam tesztelgetni, de ezek után el vagyok bizonytalanodva erőteljesen.
Hidd el amúgy énis úgy vagyok vele mint te, alig vannak elvárásaim. Főleg, mert CRT volt/van jelenleg mindenhol a házban. Nekünk lehet még tetszene is, de ezek után mindenképpen viszek pendrive-ot képekkel, filmekkel, teszt dolgokkal, és egy közeli nagy Tesco-ban megnézzük a dolgokat.

Sajnos 100 000-nél többet biztos, hogy nem szánok TV-re ami a hálóba kerülne. Nem tudok, és ez a határ is olyan, hogy jobb ha közelében sem járok.

Remélem nem hajtanak el, és megnézhetem alaposan a H5000-eseket, az említett LG-t, meg még (tudom, tudom) a Tesco-s Technika TV-re is kíváncsi vagyok. :B

@ Sallala1978

+1 (Sajnos énis így vagyok, és lassan itt tartok, vagy ott, hogy fogom magam, és nem veszek semmit ) Viszont a 6200-as széria azt olvastam jó, neked kevesebb a félnivalód.

[ Szerkesztve ]

(#21586) Sallala1978 válasza BBéci (#21583) üzenetére


Sallala1978
csendes tag

sikerült megint elbizonytalanítani, pedig már a teljes kétségbeeséstől egy kicsit a bizonytalanságba sikerült feljönnöm.
Akkor megveszem a Samsung UE55H6400-t a Magyar minimálbér négyszereséért, és a legjobb amit mondhatok rá, hogy majd megszokom?
:((

(#21587) simon105


simon105
tag

Sziasztok!
Ha sikerül, jövő héten veszek egy TV-t. Van egy PC-m, aminek a videókártyáján csak egy DVI csatlakozó van, amire egy monitor van rákötve. A kérdésem, hogy egy ilyennel gond nélkül fogom ugyanazt a képet kapni a TV-n, és a monitoron is?
(Azt már csak zárójelben kérdezem, hogy 150e Ft-os maximális kerettel nagyon mellé nyúlok-e, ha egy Samsung UE40H6400-at, vagy egy 6500-at veszek.)

(#21588) BBéci válasza czanga (#21585) üzenetére


BBéci
titán

éNem létezik 100 hertzes panel, ezt már legalább tízszer leírtam és mások is megtették. :(

(#21584) HagaNRG
Nem tudhatom, hogy Neked mi éri meg és mi nem. Egy biztos, hatalmas hibát követtél el, amiért nem korábban szántad el magadat a TV cserére, amikor még lehetett kapni Panasonic plazmákat. A legolcsóbb 55 colos full HD modellt 350000-ért, 50 colos változatát 270-ért adták. Annak a képminősége jobb még a Samsung F7000-nél is, egymás mellett álltak a nappalimban, úgy történt az összehasonlítás.
Az is tény, hogy egy belépő modell képminősége messze elmarad a felső középkategóriásakétól, értem ez alatt a W829-et.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#21589) #91166208 válasza Sallala1978 (#21586) üzenetére


#91166208
törölt tag

Miért nem veszel samsung ue48h6400-at? Nekem a jövő héten jön meg.. amint megkapom írok róla véleményt :)

(#21590) Sallala1978 válasza #91166208 (#21589) üzenetére


Sallala1978
csendes tag

Azt néztem ki csak 55-be

(#21591) BBéci válasza Sallala1978 (#21586) üzenetére


BBéci
titán

Nem ismerem az igényeidet. Jó Plazma után biztosan sokat kell inni ahhoz, hogy megszépüljön, ahogy a csúnya nőkre szokták mondani. ;]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#21592) #91166208 válasza Sallala1978 (#21590) üzenetére


#91166208
törölt tag

túl nagy az árkülönbség a 48 hoz képest... nem éri meg szerintem ! de te tudod !!

(#21593) BBéci válasza #91166208 (#21592) üzenetére


BBéci
titán

7 col képátló az hatalmas különbség képterületben és élvezeti faktorban.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#21594) #91166208 válasza BBéci (#21593) üzenetére


#91166208
törölt tag

élvezeti faktor: 7" 60 ezer ... :Y :C te pénzed .. te döntésed... én 7" nem adnék ennyit !!

[ Szerkesztve ]

(#21595) Osynho válasza #91166208 (#21592) üzenetére


Osynho
addikt

31%-kal nagyobb az 55os, majdnem arányosan drágább. Ha figyelembe vesszük, higy a nagyobb tv-k felárral szoktak menni, nem rossz vétel a nagyobb modell.

(#21596) *Tata* válasza #91166208 (#21594) üzenetére


*Tata*
senior tag

Otthon a szobában nagyon sok az a +7 col. :K
Haza ér a kisebbel, és utána azon vakarózna, hogy miért nem a nagyobbat vette.

[ Szerkesztve ]

(#21597) demmer123


demmer123
őstag

nekem is egy samsung ue48h6400 van.Eléggé nagy szerintem filmezésre,konzolokon való játékra bőven elég!

(#21598) szaboger válasza Unbaised-Ben (#21580) üzenetére


szaboger
tag

Tegnap én 42lb671v vettem 125 -ért a BF keretében este hozzák, bátor vagyok de az lg gari igy is él európán belül.

(#21599) ggbuffon1897


ggbuffon1897
őstag

Sziasztok

éccsanyámnak készülünk venni egy tv-t karácsonyra, 28-32' col közötti méretre gondoltunk öcsémmel. Semmi extra minőségre, jellemzőkre nincs igazából szükség, az otthoni PR telecomos csomag egyelőre a HD adásokat is mellőzi, így a full hd se lényeges szempont.

[link]

[link]

ezeket néztem így első blikkre, nyílván majd keresek olcsóbb helyeket, ahol belehet zsákmányolni őket.

Ha van további ötlet vagy ajánlott típus ebben a kategóriában olyan 60-65k magasságáig azt megköszönném.

(#21600) #91166208 válasza *Tata* (#21596) üzenetére


#91166208
törölt tag

én most egy 84 cm samsung hd ready-s lcd cserélek le... egy 122cm full hd 3d smart tv re.. nekem ez hatalmas váltás ... de mint mondtam .. mindenki maga dönti el, hogy mekkorát vesz, de az én álláspontom az, hogy felesleges 60 ezret kiadna 7" ér.. azon kapsz egy házimozit.. igaz ti többet értetek hozzá , mint én ez biztos és neked is igazad van , hogy a nagyobb a jobb, de mindenkinek a pénztárca mélysége szab határt ... :W

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.