Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-22 21:35:06

LOGOUT.hu

Ha TV-t szeretnél vásárolni, a Milyen TV-t vegyek? topikba írj!
Meglevő készülékkel kapcsolatban ebbe a topikba írhatsz.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19451) q13579 válasza whatnot (#19449) üzenetére


q13579
senior tag

Megmondom őszintén engem speciel a 3d egyáltalán nem érdekel.

Ami sokkal fontosabb, az a smart funkciók és azok kezelhetősége.

Illetve nyílván a képminőség.

(#19452) #94529552 válasza whatnot (#19450) üzenetére


#94529552
törölt tag

Árverseny van: TX-48AS640E 1 db 3D szemüveg jár hozzá. [link]
BBéci Javítalak: Baráti körben felváltva 3D-zünk hetente. Hidd el, jó muri! :R

[ Szerkesztve ]

(#19453) whatnot válasza q13579 (#19451) üzenetére


whatnot
őstag

Ebben az esetben elvileg a Sony 829 a pálmát. Bár engem meg a Smart funkciók nem izgatnak annyira, így nem tudom, a Sony és a többiek ezen a téren mit tudnak, nem tudnak :)

@Pumma: akkor mégiscsak jár egy. Lehetnének kicsit egyértelműbbek.
Azért még így is kérdéses lehet.
Mondjuk ha jól olvastam, van benne Local Dimming, így az árelőnye még nagyobb (szemüveg nélkül).

[ Szerkesztve ]

(#19454) whatnot válasza #94529552 (#19452) üzenetére


whatnot
őstag

Biztos én vagyok a béna, de én csak annyit találtam, hogy opcionális kiegészítő a 3D szemüveg.

(#19455) Joe215


Joe215
aktív tag

Evvel a TV -vel
[TX-39AS600]
kapcsolatban van valakinek tapasztalata?
Valahol mintha azt olvastam volna ez nem VA paneles.
Normál tv-zésre és géppel összekötve film ill. kép nézegetésre lenne használva.
A tv pont az ablakkal szemben van mennyire tükröződik?

[ Szerkesztve ]

(#19456) whatnot válasza whatnot (#19454) üzenetére


whatnot
őstag

Utánakérdeztem egy Panasonic boltnál: ebben a kategóriában egy aktív 3D-s tévéhez sem jár szemüveg.

(#19457) d3tox1c


d3tox1c
senior tag

Ide is beirom, mert nagyon orulok neki, es nem igazan hittem benne hogy megtortenik;ma megerkezett a penz a szamlamra a pixmaniatol,szoval a torott kijelzoju lg650v mar csak egy rossz (nagyon rossz )alom maradt :)
Holnap megvetelre kerul az uj tv-m,lg42lb700v,mar csak a rrossz elmeny miatt sem veszek 650v-t :D

(#19458) Dave567 válasza #94529552 (#19452) üzenetére


Dave567
addikt

Ne ferdíts, van 3ds tv-d vagy sem?

(#19459) ra^ven


ra^ven
senior tag

Srácok 200k környékén tudtok valamit ajánlani? 46"-48"-ban. LG vagy Samu

Előre is köszönöm.

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#19460) Dave567 válasza Dave567 (#19458) üzenetére


Dave567
addikt

Akarom mondani Aktív 3ds tv-d, mert ha jól tudom LG-d van.

(#19461) fhradm


fhradm
csendes tag

Sziasztok!

40-42"os TV-k között nézelődtem és a következők a versenyzők

Samsung UE40F6200
LG 42LB650V
LG 42LB670V
Valamint volt még egy jó panasonic aminek nem emlékszem a típúsára.

A kérdés, hogy Samsung vagy LG? Ha LG akkor 650 vagy 670(ér e annyit az IPS panel árkülönbségben) ? Vagy esetleg teljesen más, ami jobb?

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#19462) BBéci válasza whatnot (#19454) üzenetére


BBéci
titán

Mivel jó hozzá az olcsó, darabonlént 2500 forintos Samsung szemüveg, nem értem a problémádat. :U

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19463) raven12 válasza BBéci (#19462) üzenetére


raven12
senior tag

Ez biztosan jó hozzá? Nem írják, hogy bluetooth-os, csak, hogy rádiófrekvenciás... Samsung-ok is bluetooth-on kommunikálnak?

(#19464) BBéci válasza raven12 (#19463) üzenetére


BBéci
titán

Igen. Korábban infrásak voltak a szemüvegek, de 2012 óta mindegyik Bluetooth-os.
Többször írtam, hogy van képminőségbeli különbség a szemüvegek között, de nem drámai mértékű és nem is biztos, hogy az átlagfelhasználók észreveszik.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19465) q13579 válasza ra^ven (#19459) üzenetére


q13579
senior tag

Szia!

Páran pont ebben a dilemmában vagyunk.

Ami nálam alternatíva:

Samsung UE48H6400

Panasonic TX-48AS640E

Sony KDL48W605

Mind a hármat meg tudnám venni 190.000 Ft-ért 5 év garanciával. (Pana-hoz alapból ennyi jár most, a másik kettőt garanciakiterjesztéssel).

A spec alapján szinte alig van különbség, talán csak a Sony lóg ki, mert az nem 3D-s... (Számomra ez az utolsó szempont).

Nekem ami elsődleges fontosságú lenne, az a smart funkciók és azok használhatósága. A Samsung új távirányítóját sok kritika éri, mert állítólag picit macerás kezelni. A Panasonic-nak és Sony-nak dícsérik a smart interface-t és kezelhetőséget, de a Pana esetén szintén olvastam már kritikus véleményeket a kis toucpad-es távirányítójáról.

Holnapig el kellene döntenem, mert csak addig tudom ennyiért megvenni a Samsung UE48H6400-t, utána megint 210.000 lenne a min ár.

Szívem szerint a Panasonic-ot választanám, de a józan ész a Samsungot vetetné. Ahány oldal, annyi pro-kontra érv van mind mellett. Mind a 3 tv 90 % fölötti értékeket kap teszteken rendre, szóval nagyon biztosan nem lehet mellényúlni, de jó lenne ha valaki tudna gyakorlati tanácsokat is adni.

(#19466) Pro Koryak válasza *Tata* (#19447) üzenetére


Pro Koryak
addikt

azért az is remek, van ahol kiállított darabot máshol meg bontatlant kapsz belőle ugyanannyiért... :Y :W

(#19467) Pityke78


Pityke78
őstag

Sziasztok!

Samsung 55"-os LED TV kategóriában milyen típus fontoljak meg a 300.000-es kategóriában?
A magasabb árkategóriás TV-k ebben a képméretben mivel tudnak többet?

köszi

(#19468) mézespálinka


mézespálinka
senior tag

Sziasztok!

Szeretnénk 150k körül tv-t venni. Tudnátok ajánlani valamit? Nincs nagy elvárás, igazából képminőség, méret a fontos, ha 3d-s az még jobb.
Köszi!

(#19469) Montesantos


Montesantos
senior tag

Sziasztok!

Jelenleg Panasonic TX-P42G20-as tévét használ a család immár 4,5 éve nagy megelégedéssel. Nagyobbra szeretnék cserélni 50-55" között gondolkodok, viszont jelenleg nem vagyok tisztában a ma kapható tv-k képminőségével.

Ami fontos lenne:
-Képminőség ne legyen rosszabb a fent említett típusnál (mindig tv van itthon, plusz pc lenne rákötve hd filmek, játékok nézése)
-3d nem érdekel
- képátló 50-55
- ár: mondjuk max 350k

köszönöm a segítséget

Gabi

(#19470) Flickering


Flickering
aktív tag

Sziasztok!

Szemezek egy LG 42LB671V-vel a Ledtvpláza.hu-ból 143 ezerért, jó választás, vagy tudtok ajánlani ennél jobba ebben az árban? :)

(#19471) Pityke78 válasza Montesantos (#19469) üzenetére


Pityke78
őstag

Ugyanebben a cipőben járok és ugyanezt a Panát szeretném lecserélni, hasonló igényekkel. :)

Ami engem még érdekelne, hogy wifi-n keresztül ezek a TV-k mennyire tudnak lejátszani HD filmeket (10-15 GB)? Vagy ez esélytelen?

[ Szerkesztve ]

(#19472) walcott14


walcott14
csendes tag

Sziasztok!
Már kb 1 hónapja olvasgatom itt a hozzászolasokat és rengeteg tesztet néztem. Én is új tv vásárlás előtállok és érdeklődnék,hogy honnan rendeljem meg majd ha eljön az ideje. Mi a véleményetek az Aqua vagy az Atomtv webshopról? ( az árukeresőn megbízható boltok közé tartoznak) Van itt olyan aki rendelt már valamelyikről? Garanciák 2 évre vannak írva a kinézett tipusomnál ezek milyen garanciát adnak?

Mivel itt a karacsony előtti leárazás gondolom valamivel minden tv ára kicsit lejjebb megy.Mit gondoltok érdemes megvárni,hogy az újabb tipusok kijönnek vagy nem lesz nagy diferencia a karácsonyiakhoz képest?
Köszi a segítséget előre is. :) :)) :R

(#19473) Montesantos válasza Pityke78 (#19471) üzenetére


Montesantos
senior tag

Nélam van net kábel húzva a tv-hez ez fel sem merült bennem :) reméljük jön majd egy profi és válaszol :)

[ Szerkesztve ]

Gabi

(#19474) ada19 válasza Pityke78 (#19467) üzenetére


ada19
senior tag

Az UE55H6500 elég jó ár/teljesítményben.

Mégsenem

(#19475) ada19 válasza Pityke78 (#19471) üzenetére


ada19
senior tag

Elvileg tudnak, gyakorlatilag meg Wifit ilyesmire jobb hanyagolni, főleg ha társasházban laksz.

Mégsenem

(#19476) ada19 válasza q13579 (#19465) üzenetére


ada19
senior tag

Nem tudom hol olvastad hogy Samsungnak Smart Touch Control-t macerás kezelni, de biztosíthatlak, hogy nem. Nagyon egyszerű, azóta a hagyományosat egyáltalán nem is használom. Én nagyon szeretem, és eddig mindegyik review-ban nagyon szerették amiket én olvastam róla. :)

Mellesleg tudsz egy titkos helyet ahol UE48H6400 190-ért van gyári garival, vagy Joy napok miatt, vagy szürkeimport?

Mégsenem

(#19477) ada19


ada19
senior tag

(#19478) watador600 válasza ada19 (#19477) üzenetére


watador600
senior tag

Köszi, ez most jól jött! :R

Xiaomi 11T White / Opel Astra K 1.4T / LG C3 55"

(#19479) #94529552 válasza Montesantos (#19469) üzenetére


#94529552
törölt tag

Most nagyon jó áron van Euronics-ben az LG 55LB870V

(#19480) Speedhs válasza Speedhs (#19396) üzenetére


Speedhs
őstag

Ez lesz úgy néz ki a végleges, vélemények?

(#19481) b4sxe


b4sxe
aktív tag

Hogyan tudnek hd adast nezni? Alapbol a szolgaltatonknal nincsen. (Pr telecom)

Elesni nem szégyen, de a földön maradni gyalázat!

(#19482) CocooN-z


CocooN-z
őstag

Sziasztok!

Valószínűleg TV csere előtt állok és szeretnék segítséget kérni....ami nálam nem egyszerű dolog, szóval előre elnézést is kérek :)
Jelenleg egy 32LEA656-t használok, és teljesen meg vagyok elégedve vele, leszámítva azt hogy nagyon kicsinek vélem. Ez 60...bocsánat 50hz es, van benne Motion Plus feature, amit 0. percben kikapcsoltam mert roppant mód idegesített a "kitalált" kép, gondolom eme tech. fejlődött de ennél nagyon zavar. TV-t nem nézek, tehát kábeles és műholdas csatornák nem érdekelnek aza pár alkalom mikor olimpia vagy FIFA WC, néhány box egyáltalán nem mérvadó.
Amire igazán használom az a Film, MKV, Eredeti Bluray filmek és PS3, majd egyszer pedig Xbox ONE/PS4, meg néha PC kontrollerrel. Amitől tényleg nagyon de nagyon fel tudom kapni a vizet az az, hogy ha van egy eleve 23.mittoménhányszázad FPS Bluray vagy 24 és akár annak "csonkított" változata én azt "SZOR-X" 400 vagy 800hz en nézzem csilliárd + köztes képkockával hogy fójamatóóóslegyen. Na ez az ami nekem tényleg nem kell, ámde ez nem tudom milyen hatással bírna egy Konzol játékra, mert azok meg a szívem csücske, de ott is érzékeny lennék ha pl 500fps-el menne egy Last of Us...miközben az engine meg 30-t ad le PS3-on. Tudom hogy túlzásba estem most, de talán így átjöhet az hogy hogyan is vélekedek mindezekről.
Ami engem valóban lázba hozna az a jó képminőség 2D ben- igen mert a 3D nem kell, nem igény-, éles kép és az alacsony válaszidő valamint inputlag...nekem több nem kell. Mindezt 55" on képzeltem el.
Láttam olvastam hogy CMR esetén talán érdemes 2vel osztani hogy megtudjuk a TV "igazi" hz-t. Ilyenkor ha pl 60hz es jelet küld rá a PS3 akkor felskálázza 200 ra vagy 60 és kész?

Több kategóriát is nézegettem, hirtelen a H5203-t a H6200 t és a 6400-t láttam.

Lehet hirtelen sok ez, be is fejezem és talán a következő hsz ben :)
THX előre és tényleg sry

ÜDv
Z

[ Szerkesztve ]

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#19483) #94529552 válasza b4sxe (#19481) üzenetére


#94529552
törölt tag

Attól függ, milyen HD csatornákat néznél. Egy belső antennával foghatsz pár HD adást az ingyenes Mindig tv kínálatából, vagy digitális műhold vételre váltasz (Digi Sat, UPC Direct)

(#19484) charlie1975


charlie1975
aktív tag

Sziasxtok olyan kérdésem lenne hogy tudom hogy leszóltátok már korábban a samsung50hu6900as uhd tvt hogy még nincsenek rá tartalmak azt olvastam hogy felkonvertálja a tartalmakat így egy hd adás pl ezáltal rondáb vagy szebb lesz mint egy full hd tv-n

Galaxy S4,Galaxy Note3,Note7,S7 EDGE

(#19485) qpakcovboy válasza Vhiktor (#19445) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Elég sokáig fent voltam, mert kurv@ ó ez a TV. Igaz amit megspóroltam az árán, azt most fejlesztésre kell költenem.

Tegnap vettem egy 2 terrás vinyót, de kiderült, hogy a tápom már kevés, ezért ma azt is kell vennem. Sőt elképzelhető, hogy kell még ram is, mert a 4 gb kevés, és kellene egy dedikált VGA is... :(

Minden esetre aki 260-ból szeretne szép nagy TV-t annak most már én is ajánlom jó szívvel a Samsung 55H6410-et. Igaz csak vasárnapig lehet megkapni ennyiért.
Köszi az ajánlásokat!

(#19486) b4sxe válasza #94529552 (#19483) üzenetére


b4sxe
aktív tag

Lehet ez az antennas dolgot kiprobalom, szolgaltatot nem szeretnek valtani.

Kerdes: ha kaptam cdt a tvhez az mire jo? Gondolom csak ha geppel akarom osszekotni akklr szukseges, es ezt hogy valami kodot bepotyogok a samsung oldalara es 1 ev helyett 3 ev gari lesz ezt hol talalom? Linkeljetek be nekem legyszives, koszonom elore is ;] :R

Elesni nem szégyen, de a földön maradni gyalázat!

(#19487) Kolondrum

Üdv! Tegnap elhalálozott kicsi 37-es Thomson TV-m. Szánok 60k-t egy LCD-re. Létezik valami értelmes ebben a kategóriában? :R

(#19488) nismoka válasza charlie1975 (#19484) üzenetére


nismoka
addikt

Szebb nem lesz, max nem rosszabb.

(#19489) piiiibacsi


piiiibacsi
újonc

Sziasztok!
Sokat olvasgattam a fórumot, hogy informálódjak a TV-kkel kapcsolatban, nagyon sokat segítettetek, köszi!
Alapvetően 150.000 ft körül gondolkodom, de ha kicsit felé is megy az ára az se nagy gond, 3D és SMART is kellene, erre az egyik legjobb választás a tesztek és elmondásátok alapján a Samsung UE40H6400.
Viszont most a 48 colos Pana le van árazva, kis felárral +20 cm-t kapok, 121-es átmérő és 169.900 ft. Elmondásotok alapján kapok hozzá 1 db 3D szemüveget. Egyet kellene még venni hozzá 2600 ft-ért és az 172.000 Ft összesen. Samsung 48 colosát már sokallom 192.00ért

http://www.edigital.hu/LED_televizio/Panasonic_TX-48AS640E_3D_SMART_LED_Televizio-p410322.html

Ez összehasonlítva jobb megoldás mint samsung? 3D és Smart is fontos, ismétlem. Sonyban nem nagyon találtam olyat, ami ilyen árkategóriában jó lenne, de javítsatok, ha van.
Illetve a Samsung most az Euronics-ban és MM-ban 150k körül van "leárazva". Viszont árukeresőn vannak boltok ahol 131.900 ft-ért az enyém lehet. Jó véleményeket írnak róla van pixelhiba visszafizetési garancia, kiszállítják és össze is szerelik nekem a lakásban. Ezek megbízhatóak? (ez a bolt, vagy úgy általában a webshopok?) Itt tudok még venni hozzá 3 év garanciát 15.000 ft-ért és még így is olcsóbban tudok kijönni, mint a nagy áruházi boltok.

Pl ez, LED TV Plaza boltja

http://www.arukereso.hu/led-tv-lcd-tv-plazma-tv-c3164/samsung/ue40h6400-p223548528/#

Összegezve Samsung vagy Pana? Nagy boltok, vagy kis webshopban vett? Vagy esetleg egy jó Sony hasonló áron?

Bocs, hogy ilyen hosszú voltam, köszi előre is a segítséget!

(#19490) Pro Koryak


Pro Koryak
addikt

valaki próbálta már:
aokosledeslcdtévéken lévő internet böngésző támogatja a flash videók lejátszását???
gondolok itt pl: redbulltv, freecaster... stb közvetített élő adásokra

esetleg vannak ilyen app-ok a tv-kre?

köszi

(#19491) charlie1975 válasza nismoka (#19488) üzenetére


charlie1975
aktív tag

Ha nem lesz rosszabb az uhd tv képe akkor melyik éri meg jobban szerintetek?ahogy olvastam kb egy árban vannak ue48h6700 vagy az ue50hu6900?nem tudok dönteni szívesen várok érveket vagy ellen érveket

Galaxy S4,Galaxy Note3,Note7,S7 EDGE

(#19492) Pro Koryak válasza charlie1975 (#19491) üzenetére


Pro Koryak
addikt

az olcsó uhd-on még nincs hdmi 2.0 csati, ami kell majd a jövőre megjelenő 4k bd lejátszókhoz.

az 1.4-esen meg átmegy-e a natív 4k illetve a 2.0 visszafelé kompatibili lesz-e vele ... :F

a felkonvertált kép valamivel jobb mint a fullhd, tesztekben ezt írják.

[ Szerkesztve ]

(#19493) mézespálinka válasza mézespálinka (#19468) üzenetére


mézespálinka
senior tag

Keresgéltem, ezek közül melyik a jobb szerintetek?

[link]
vagy

Árban ugyan annyi, de a pana nagyobb.

(#19494) mézespálinka válasza mézespálinka (#19493) üzenetére


mézespálinka
senior tag

Lejárt a szerkesztési idő(
a másik link: [link]

Viszont szemüveget nem látom, hogy adnának hozzá, google alapján minimum 21k huf/db :S

(#19495) whatnot válasza piiiibacsi (#19489) üzenetére


whatnot
őstag

Pana tévékhez nem kapsz szemüveget.
Én tegnap hívtam fel egy boltot, határozottan kijelentették, hogy a 48AS640E-hez alapból nem jár.
Ill. a MM-ban is kiderült, hogy nem jár, így nem is tudni, hogyan lehet tesztelni a 3D részét a tévének, ugyanis a boltban nincs Pana szemüveg egyáltalán. (Bár ha tényleg igaz, hogy Samu szemüveggel is megy, akár talán. Ezt lehet, ma le is tudom tesztelni a boltban.)

[ Szerkesztve ]

(#19496) piiiibacsi válasza whatnot (#19495) üzenetére


piiiibacsi
újonc

És tényleg 2600 ft egy ilyen szemüveg? mert az nem drága, sőt, túlságosan olcsónak tűnik.

(#19497) whatnot válasza piiiibacsi (#19496) üzenetére


whatnot
őstag

A Samsungé igen. 5ezer / 2db.
Tegnap MM-ban rákérdezve azt mondták, hogy a lényeg az elem vs. akkuban van.
Az olcsó szemüvegek elemesek, a drágák akkusak. Ill. hogy az olcsó elemeseket sokkal nagyobb tételszámban tolják, így jobban érvényesül a tömeggyártásnak köszönhető költségcsökkenés.

[ Szerkesztve ]

(#19498) vatafakk


vatafakk
aktív tag

sziasztok,

vettem egy Samsung TV-t, elolvastam a teljes útmutatóját, de a HDMI csatlakozást nem részletezi túlzottan.
Az lenne a kérdésem, hogyha géppel dugom össze HDMI kábellel a televíziót, akkor kikapcsolt állapotban kell lennie mindkét eszköznek?

Erről elég megosztó véleményeket olvastam, hogy tönkremehet stb, hogyha bekapcsolt állapotban dugom össze HDMI-n.

(#19499) ada19 válasza vatafakk (#19498) üzenetére


ada19
senior tag

Igen így kell (földhurok miatt), a TV hibás topikban többször volt már róla szó. Anno nekünk Samsung CRT feküdt meg emiatt, akkor még VGA kábellel miatt történt, de a lényeg ugyanaz.

Mégsenem

(#19500) TaylorPro válasza ada19 (#19499) üzenetére


TaylorPro
addikt

Földhurkot kilehet szűrni jó minőségű túlfeszvédős-zavarszűrős elosztóval. Nekem az Onkyo erősítőm egyik bemenete azállt el a pc miatt.

Pixel 8 Hazel

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.