Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-22 21:35:06

LOGOUT.hu

Ha TV-t szeretnél vásárolni, a Milyen TV-t vegyek? topikba írj!
Meglevő készülékkel kapcsolatban ebbe a topikba írhatsz.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19301) Dugesz1993


Dugesz1993
csendes tag

Üdv Urak.

Tervezek egy tv cserét egy ideje, de még a spórolási időszakban vagyok, viszont megütötte a szemem a tesco újságban egy LG 55lb5610. Ugye ez azért jó mert 0% THM-mel el lehet hozni 10 hónapra. Unokatesómtól szoktam TV tanácsokat kérni, ő még mindig vaskalapos plazmás, azon belül Pana és Samu. Ez ugye LED és LG. Mindkettőt szidja. Viszont gondoltam megkérdezlek titeket is, mi a véleményetek róla. Használnám filmre, konzolra, tv-re. Szóval kb mindenre. Nekem a smart és a 3d egyáltalán nem fontos. Inkább akkor legyen nagyobb. Ez a tv pont ezért tetszik. Ami még számomra fontos az a kontraszt. A LEDek mennyire nőttek már fel ebben a tekintetben? Az, hogy nem túl nagy a frekije az zavaró tud lenni? Élőben még nem igazán volt szerencsém tapasztalni a különbséget.

Szóval sok hülye kérdésem van, de nem szeretnék ennyi pénzt kiadni olyanra, amit később megbánok. Köszi előre is a válaszokat. :R

(#19302) Gicz válasza Dugesz1993 (#19301) üzenetére


Gicz
addikt

Van itthon egy LG 42lm670s LED LCD, másik szobában pedig egy pana 50ST60 plazma, és azt kell h mondjam az unokatesódnak igaza van, az LG képminősében, főleg kontrasztban fasorban sincs a panához képest :)

Ha neked a nagy kontraszt fontos, akkor inkább samut vagy sonyt nézegess, mert azokban nem IPS panel van, mert ennek van a leggyengébb kontrasztja a mai kínálatban. Egy IPS paneles TV tehát az LG-k nagy része kb 1000:1 kontraszttal rendelkezik, egy samu, vagy sony, PVA panellel kb 2500:1, míg a fent emlytett plazma 24.000:1 kontraszttal bír, (nem dinamukas fiszfasz, hanem valós).

[ Szerkesztve ]

(#19303) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Sziasztok!

Beleszerettem ma ebbe a TV-be: Samsung UE55H6410.
A maximális keret pont ennyi. Szeretnék legalább 120 cm átmérőt, jó lenne az UHD (sajnos ennyiért nem találtam jó alternatívát, ráadásul nincs rá sok tartalom még), ezért eddig ez volt a legszimpatikusabb.

A Kérdésem az lenne a tapasztaltabbak felé, hogy legfeljebb 300 000 Ft-ból mit vennének. Samsung párti vagyok, de mást is szívesen mustrálok.

Előre is köszönöm!

(#19304) BBéci válasza Gicz (#19302) üzenetére


BBéci
titán

24000:1? Akkor igencsak különleges példányt fogtál ki. Mi felhúzott kontraszttal 12000:1, kalibrálva csak 9000:1 arányt tudtunk mérni. A fekete nem ment 0,009 alá, bármennyire próbáltuk erőltetni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19305) nismoka válasza qpakcovboy (#19303) üzenetére


nismoka
addikt

Jó választás, nyugodtan vedd meg! Jobbat csak jóval drágábban kapnál ebben az 55"méretben. Sony W829 képminőségben szerintem jobb de 55"ban drágább.

[ Szerkesztve ]

(#19306) Gicz válasza BBéci (#19304) üzenetére


Gicz
addikt

Mérni még nem mértem sehol, csak egy nagyon bizonytalan összehasonlítás az alapom, az iphone 5-öt minimum fényerőn több teszt is 0,005cd/nm-nek mérte a feketét, a telefont elérakva az st60-nak, annál még egy picit sötétebb az TV.

Már 700 óra fölött járok, de majd ha pestre költözöm akkor hívom el Jánost, mert Győbe nem olcsó odaszervezni őt.

Mondjuk 120cd-n nem használom a inkább olyan 70-80 körül mostanában, szóval ha az tud egy 12-15 ezres kontrasztot akkor is a legjobb "jobbfajta" LCD-k fölött vagyok egy 4-5ös szorzóval :)

(#19307) blakey válasza BBéci (#19304) üzenetére


blakey
titán

Szeret sarkítani :), ahogy írod kb. 9-10000:1-hez vs. 3500-4000:1-hez a reális., mindez kalibrálva.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#19308) Sholom


Sholom
tag

http://www.aqua.hu/lg-42lb630v-42-full-hd-smart-led-tv-292615.html

Ennel van jobb valasztas hasonlo arban, hasonlo parameterekkel?

[ Szerkesztve ]

(#19309) BBéci válasza blakey (#19307) üzenetére


BBéci
titán

Egészen kivételes képességű az az LCD TV, amelyik 4000:1 ANSI kontrasztot tud prezentálni. Már a 3000 is nagyon jónak számít.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19310) blakey válasza BBéci (#19309) üzenetére


blakey
titán

Attól, hogy te még nem találkoztál vele, nem jelenti azt, hogy nincs, egyébként Toshiba tv és konkrétan 3490:1-hez a kontrasztja. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#19311) BBéci válasza blakey (#19310) üzenetére


BBéci
titán

Nem írtam azt, hogy nincs. :N
Mellesleg akkor hiszem el a négyezres kontrasztot, ha mi - Jánossal - mérjük.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19312) blakey válasza BBéci (#19311) üzenetére


blakey
titán

Mindenki másnak hisz. Ugyanúgy vagyok én is, hiába írod le, hogy 9000:1-hez kontrasztot mértél a tv-den, akkor hiszem ha én mérem. :D

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#19313) BBéci válasza blakey (#19312) üzenetére


BBéci
titán

Az enyémen sokkal magasabb értéket mértünk, mert az GT és nem ST. :P
Az említett kb. 3500:1 értéket Te mérted? Ugyanazzal a műszerrel mértél plazmákat is? Csak az összehasonlítás kedvéért kérdezem.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19314) speed999


speed999
csendes tag

Tegnap megjött az új Panasonic 42as650.(hosszú variálás után)
Első blikkre :csodaszép kép a hd csatornákon.Az sd-k is rendben vannak(upc direct).A dvb-t tunere érzékeny és mindamellett kiváló képet ad.A család tesztelte a 3d-t nagyon tetszett nekik.
Este meccset néztem rajta...felhősödésnek nyoma sincs (a zöld az zöld, nem foltos)
A hangzásvilága is egyben van.
A netes funkciói gyorsan elérhetőek szépen mennek,igaz az appok száma jelentősen elmarad az általam látott h6400-tól,de képben nekem a Pana magasan jobb.(netezni amúgy is asztali gépen szoktam)
A menüje könnyen átlátható,gördülékeny.(soha nem volt Panám ...így is)
A Touchpad-es távirányítója nagyon jól kezelhető.

Szerintem aki új tv-t készül venni 160000 körül ezt a típust is fontolóra veheti.

[ Szerkesztve ]

(#19315) ariel96 válasza B-L-A-C-K (#19178) üzenetére


ariel96
tag

Szia!

Nézegettem az árukeresőn, és az 50"-os Sony Braviák, mind 260.000Ft-tól voltak. 200Hz-től 800Hz-ig ugyanaz az ár. Az én TV-m 600Hz-es (júliusban még 300.000Ft-ért vettem). Az előző 42"-os, 200Hz-es LG LCD-hez képest sokkal jobb a kép! Mindenkinek merem ajánlani.
A 3D-t nem használom, a WIFI csatlakozás sem egy élmény.
Vásárláskor számítani kell arra is, hogy le kell cserélni a HDMI kábeleket.
A PC-t sem lehet egyszerűen csatlakoztatni, nincs VGA bemenet. Vettem König VGA to HDMI konvertert, ezzel nem csak a kép, a hang is átmegy...

:K :K :K

[ Szerkesztve ]

(#19316) xXxian


xXxian
senior tag

Sziasztok,

Remélem tudtok segíteni, én egyáltalán nem vagyok képben ebben a témában.

-41"-os, vagy nagyobb tévét keresek, mert nagy a TV-szem távolság.

-Felhasználás: UPC csatornák, Xbox 360, filmmezés notebook-ról. Ez utóbbi jelenleg a konzol közbeiktatásával, Wifi-n valósul meg...talán újabb TV-k esetében már a konzolra sincs szükség.

-Fogalmam nincs mire jó a 3D TV, vannak-e 3D adások, filmek s hogy kell-e ez nekem.

-Keret 120-150k.

Meg tudjátok mondani mi a bestbuy ebben az ársávban?

Köszi,
X

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#19317) Stevenstyle


Stevenstyle
senior tag

Sziasztok!

A véleményeiteket szeretném kérni, mivel kicsit bizonytalan vagyok. A héten le szeretném cserélni a kissé már öregecske Panámat egy új jövevényre.

42-colról szeretnék feljebb lépni, de az anyagi kereteim sajnos meglehetősen végesek. 200 körül van határ ameddig nyújtózkodni tudok.

A TV elsődlegesen HD tartalom fogyasztására lenne illetőleg X360on játszogatak heti pár órát.

Jelenleg 4 TV-re sikerült leszűkítenem a keretet, 2 LG és 2 Samu. mindegyik 3D TV mivel azért néha néha 1-2 3D filmet is megnéznék.

a következőkön vacilálok:

- LG 47 LB671V
- Samsung UE 48H6400

- LG 50 LB650V
- Samsung UE 50H6200

Mindenképpen jó lenne a nagyobb méret, de nem a drasztikus képminőség romlás kárára. A két LG-nél külföldi tesztek szerint meglehetősen gyengébb a képminőség az LB650 esetében, míg a két Samsungnál a H6200 gyenge frissítését írják mint döntő negatívum.

Ezek alapján nagyon úgy tűnik nekem, hogy érdemesebb a két kisebb közül dönteni, a jobb kéminőség körül.

Örülnék, ha tudnátok segíteni, esetleg tapasztalatok valakinek?

(#19318) Vhiktor válasza Stevenstyle (#19317) üzenetére


Vhiktor
veterán

48H6400, főleg, hogy adnak hozzá 2 db szemüveget míg a 6200hoz nem.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#19319) ariel96 válasza gyeniko (#19175) üzenetére


ariel96
tag

Szia!

Az árak folyamatosan változnak. Nem lehet azt mondani azt mondani: "itt vásárolj, itt van minden a legjobb áron". Ha valmit akarok venni megnézem, hol mennyiért kaphatom meg.
Szerinted ez mellé ment?

Mindig a legjobb ajánlatot választom, és figyelek a cég megbízhatóságára is. (Nem vásárolok külföldi székhelyű, nevesincs cégtől - ezek a legolcsóbbak, de nem éri meg a kockázatot.)

:Y :F :Y

(#19320) Stevenstyle válasza Vhiktor (#19318) üzenetére


Stevenstyle
senior tag

És az LG ellenében a H6400-as?

[ Szerkesztve ]

(#19321) Vhiktor válasza Stevenstyle (#19320) üzenetére


Vhiktor
veterán

Nekem nem kérdés LG IPS panel gyenge kontraszttal, Sam VA panel 3-4szer akkor kontraszttal. Passzív vs aktív 3D.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#19322) Deniel84


Deniel84
csendes tag

Sziasztok!

Az alábbiak közül melyiket válasszam ha

- a képminőség számít
- 150 eFt a max keret
- 40"
- se 3d, se Smart nem számít ?

/DigiKábel-es adásokhoz + filmek HDMI kábelen + minimális játékra lesz használva/

LG 42LB650V vagy

Samsung UE40H6400

Mást javaslatot is szívesen veszek

Holnapra tervezem a vásárlást.

Köszönöm előre is a gyors válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#19323) |AP|


|AP|
veterán

Bejött az amit sejteni lehetett, a Sencor SLE2651M4 nem működik UPC mediacarddal, ezért új tévé kell a hálóba. Nem kell nagy, nem kell túl drága (70-75k körül), viszont mindenképpen fogadja a mediacardot és ha már lúd legyen kövér alapon legyen kicsit okos is (wifi hálózatra csatlakozás, filmlejátszás PC-ről, tabletről, ilyesmi)

Van jobb választás, mint a LG 28LB490?

(#19324) schray válasza Deniel84 (#19322) üzenetére


schray
tag

Nézz még körül a Philips Ambilight tévéi között. 150ért van ekkora smart+3D is, gyönyörű képpel és az Ambilight (szerintem) lenyűgöző. Nem mindenkinek jön be egyformán az effekt, de pl játékhoz is elképesztően jó. Nekem annyira bejött, hogy ezután nem is tervezek más tévét a jövőben.

Amúgy LG/Samsung/Sony <- ezekkel elég nehéz mellényúlni. Ha játszol/focit nézel célszerű lehet egy magasabb hertzen ketyegő (alaposan nézd át az adatlapokat, mert szinte mindnél egy ilyen felinterpolált "kamu" képfrissítés van megadva, ami nem teljesen azonos a valóssal - nekem 200Hz-re van interpolálva, de 60Fps mellett játékban van screen tearing, aminek nem szabadna jelentkezni ha valódi 200Hz lenne - de ezt írta is a TV leírásában, ez mostanában általánossá vált minden gyártónál) Ha nem kell 3D, Smart és Ambilight, akkor Sony-t vennék. Ha mégis kell esetleg 3D néha, akkor LG.

71% víz

(#19325) Dugesz1993


Dugesz1993
csendes tag

Lehet hülye kérdés, de a kontrasztot honnan fogom megtudni vásárlás előtt? Mert ugye mindenhol csak a dinamikust írják szinte.

(#19326) kizcar


kizcar
tag

Sziasztok!

Szerintetek van okom félni az aktív 3D megjelenítéstől? Hallottam, hogy szédülést, hányingert okozhat.
Kinéztem egy LG és egy Samsung tévét, és nem tudok dönteni a kettő közül.
Samsunghoz húz a szívem, de félek az aktív 3D megjelenítéstől. Nem akarok pórul járni. Jól megszívnám ha nem bírná az agyam az aktív 3D-ét.

(#19327) Dugesz1993


Dugesz1993
csendes tag

Esetleg tudnátok valamit ajánlani úgy 120 centi körül, ami full hd és jó kontrasztja van elfogadható árban? 3d+smart ne legyen benne, abból a pénzből inkább nagyobb legyen.

(#19328) schray válasza kizcar (#19326) üzenetére


schray
tag

Ha fáj a fejed tőle, szerintem a passzívtól is fog.
A passzív az ugyanolyan, mint a moziban, kicsit sötétebb lesz a kép, de pár száz forintért tudsz új szemüveget venni hozzá, ha eltörik, vagy többen néznétek. A Samsung megoldásába kell elem, drágák a szemüvegek, feleződik a képfrissítés, viszont elvileg részletesebb, mint a passzív, mert annál párosával vannak a képpontsorok egy-egy szemre, így vertikálisan fele a felbontás. Ezt gyakorlatban nem lehet érzékelni szerintem, viszont a passzívnál tök feleslegesek az 50gigás blue-ray lemezek, a felül-alul (half-ou)-ba konvertált fájlok minőségénél jobbat nem tudsz kihozni belőle (ami még mindig kifejezetten jó, szerintem)

71% víz

(#19329) kizcar válasza Dugesz1993 (#19325) üzenetére


kizcar
tag

A Lesnumeriques és a Digitalversus oldalon a letesztelt tévék valós kontrasztját megadják, és még deltae és gamma értékeket is, amiknek értékét viszont nem értem.
Én úgy tudtam meg a valós kontrasztot tévékről, hogy beírtam a keresőbe a tévé nevét és a test szót, aztán pedig a találatok közül megnyitottam legalább harmincat, és jó szerencsével volt a találatok között esetleg egy oldal, ami adott infót a valós kontrasztról. Sajna volt egy pár tévé, amiről nem találtam részletes infót. Úgyhogy ehhez szerencse is kell.

(#19330) hrvp válasza schray (#19328) üzenetére


hrvp
aktív tag

Nekem is csak a vibráló aktív szemüvegtől fáj a fejem, passzívnál nem volt gond, de kipróbáláson túl (1-1 film) engem a 3D szerencsére nem különösebben érdekel.

(#19331) lazioforever


lazioforever
tag

Sziasztok.

Tettem már fel kérdést itt, egy 24 colos Philips és Hitachi LED tv-ről. Eddig ezek között vacilláltam, de élőben való megtekintés után valahogy kicsinek tűntek.
Ezért aztán, gondoltam, körbenézek az olcsóbb 32-esek között. A keretem se nagyon változott, feltoltam max 60 ezerre.
Ezeket találtam, mondanom se kell, sok noname márka:
Akira LED-B01HU32H
Sencor SLE 2909M4
GoGen TVL32127DLCRR
Vortex LEDV-32E18DC

Szóval ezek vannak 60 ezerért, 32 colosak. Szerintetek érdemes valamelyiken komolyabban foglalkozni? Vagy inkább maradjak a kisebb, de márkásabb daraboknál?

Van esetleg valakinek személyes tapasztalata ezekről?

Vagy tudtok még esetleg ajánlani valamilyen tv-t 60 ezerért?

(#19332) watador600 válasza lazioforever (#19331) üzenetére


watador600
senior tag

Rádobsz egy tízest és kapsz egy LG 32LB5610-es tv-t ami szerintem ezek közül és ebben az árban a legjobb választás lehet, főleg, hogy most majdnem mindenhol akcióban van. :)

Xiaomi 11T White / Opel Astra K 1.4T / LG C3 55"

(#19333) whatnot


whatnot
őstag

Hol lehet tévéket normálisan megnézni? Nagyobb áruház, de vigyek magammal tesztfilmet?
Elképesztő, hogy a fullHD tévéken képesek még csak nem is HD felbontású kereskedelmi csatornát játszani. Gyakorlatilag így nincs értelme kirakni a polcra.

(#19334) Imi1981 válasza speed999 (#19314) üzenetére


Imi1981
veterán

Szia! Nagy gratula a tvhez! Én is panasonicot szeretnék leginkább mert a kedvenc márkám és még soha nem csalódtam benne. Milyen tvhez képest szebb a képe(h6400 az samsung)? Eddig igazából csak egy 235 ezer ft-os samsung tvt tudtam próbálgatni allítgatni havernál, hát az nagyon bejött. Remélem a panáknak is van olyan szép képünk.

[ Szerkesztve ]

(#19335) schray válasza whatnot (#19333) üzenetére


schray
tag

Még azzal se vagy előrébb, mert a kontrasztot is elállítgatják, hogy azt vigye a nép, amelyik nekik éppen kényelmesebb. Kb tesztekre tudsz csak hagyatkozni, meg hát nyilván ha az áruházban tetszik a képe, akkor azt otthon is reprodukálhatod.
http://televisions.reviewed.com/

71% víz

(#19336) whatnot válasza schray (#19335) üzenetére


whatnot
őstag

Ezt egy picit nehéz úgy használni, hogy amerikai piacra szánt tévék vannak benne.
Új Philips tévék meg egyáltalán nincsenek.

[ Szerkesztve ]

(#19337) zaja8


zaja8
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy Samsung UE32H5000 Tv amit monitorként is használok. Video nézéskor (pl Youtube) meg böngészéskor megvagyok vele elégedve, viszont játék alatt, olyan fakó a színe. A TV beállításánál pedig nem lehet állítani a színhőmérsékletet. Minden egyebet lehet, (pl kontraszt, fényerő, élesség stb.)
HDMI kábellel van összekötve. Mi lehet a gond?

Előre is köszönöm!

(#19338) BBéci válasza kizcar (#19329) üzenetére


BBéci
titán

A Digitalversus kontraszt adatai azért nem valósak, mert a maximális fényerőre számolják ki, ami a gyakorlatban nézhetetlen. Csakis a kalibrált ANSI kontrasztot szabad figyelembe venni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19339) schray válasza zaja8 (#19337) üzenetére


schray
tag

Milyen videókártyád van? nVidia vezérlőpulton szokott lenni színtelítettség beállítás szoftveresen

71% víz

(#19340) zaja8 válasza schray (#19339) üzenetére


zaja8
aktív tag

Ati kártyám van

(#19341) schray válasza zaja8 (#19340) üzenetére


schray
tag

Próbáld meg ezt:
http://i.stack.imgur.com/ilRFS.jpg

71% víz

(#19342) zaja8 válasza schray (#19341) üzenetére


zaja8
aktív tag

Köszönöm, ez segített! :)

(#19343) speed999 válasza Imi1981 (#19334) üzenetére


speed999
csendes tag

Szia!
A képminőség erősen szubjektív...nekem sokkal természetesebbnek tűnnek a Pana színei mint a haver samujának.Kinézetre is szebb szerintem+dobtak hozzá 5 év garit azt se bántam.Felhősödésnek nyomát sem tapasztaltam....pedig nagyon kerestem a hibát.Így 2 nap távlatából nekem nagyon bejön.

(#19344) BBéci válasza speed999 (#19343) üzenetére


BBéci
titán

Egyrészt egyáltalán nem szubjektív, másrészt mindegyiket természetes színvilágúra lehet és kell kalibrálni. Műszerrel!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19345) schray válasza BBéci (#19344) üzenetére


schray
tag

Azért ez nem teljesen igaz, nem mindegyiket lehet kalibrálni, hacsak nem kizárólag számítógéppel akarod használni. Elég sok TV sajnos még az alap RGB beállítást sem támogatja és a Gamma is csak egy lebutított menüpont, a színprofilt, amit a Spyder kiköp, meg kb egyik sem eszi meg.

71% víz

(#19346) whatnot


whatnot
őstag

Amúgy mennyi egy kalibrálás?

(#19347) schray válasza whatnot (#19346) üzenetére


schray
tag

5-10e Ft - csinálják cégek is, kiszállással, de sok amatőr fotós vesz magának kalibrálót (olyan 40e magasságában kezdődnek) és ők is szoktak ilyesmivel foglalkozni.

Számítógépre ráhúz egy színprofil fájlt, az csak néhány kattintás, de ha csak TV-re akarod, akkor trial-and-error, addig állítgatod az RGB szinteket, amíg közelítőleg nem ad jó eredményt, macerásabb sokkal.

71% víz

(#19348) Vhiktor válasza kizcar (#19326) üzenetére


Vhiktor
veterán

Nekem Imaxben is és sima 3Ds moziban is megfájdul a szemem 10 perc alatt meg a fejem is.
Viszont itthon a Samsung 3Dnél soha és a feleségemnek sem. szerintem ne félj tőle.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#19349) d3tox1c


d3tox1c
senior tag

Sziasztok.
Nem ttudom emlekeztek-e, en vagyok a torott LG-s.
Szerencses voltam, pixmania (vagyis inkabb a futarceg, a UPS)elismerte hogy hibazott, szoval tv-t elvittek, a penz elvileg holnap a kartyamon.
Most veszek egy masik tv-t,BOLTBAN!, 2 kozott nem tudok donteni.
Maradjon az eredeti terv, azaz LG42LB650V, vagy legyen a Sony Bravia KDL42W829BBU.
Vagy esetleg a Sony araert egyel nagyobb lg?(LG 47LB650V)
Valaszokat koszi,ps4hez kellene, +a tobbi(film, stb)

(#19350) whatnot válasza d3tox1c (#19349) üzenetére


whatnot
őstag

Hát hogy neked most a méret a fontosabb, vagy a képminőség, azt talán neked kéne eldönteni.
A W829ről most eléggé jó értékeléseket olvastam (bár az 50es változatáról).
Ha kell a 3D, akkor viszont az döntő lehet:
- LG passzív
- Sony aktív

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.