Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-22 21:35:06

LOGOUT.hu

Ha TV-t szeretnél vásárolni, a Milyen TV-t vegyek? topikba írj!
Meglevő készülékkel kapcsolatban ebbe a topikba írhatsz.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19551) Sir81 válasza gyeniko (#19550) üzenetére


Sir81
aktív tag

Köszi szépen!

Igazából ezek közül tervezek választani, nem tudom miért de nekem szemrevételezés után a Pana és a Philips képe természetesebb.
Nyilván a képminőség az első, de ha már smart nem bánom ha nem akad szaggat a cucc. :)

philips 32PFH5509
LG 32LB650V.AEE
Sony KDL-32W706B
Samsung UE32H6400
Panasonic TX-32AS600E

(#19552) grigo válasza Pro Koryak (#19549) üzenetére


grigo
őstag

Akkor te a pana mellett rakod le a voksot? Csak a gari miatt? Engem mondjuk egyel lejjebbi verzió érdekel, de vakarózok 2 napja lg és pana között. Milyen magyar oldalon érdemes teszteket olvasgatni? (rászánnék még 1-2 napot)

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#19553) janihunk válasza janihunk (#19546) üzenetére


janihunk
senior tag

Vagy ez :LG 42LB731V

Battlefield 3 Origin/Battlelog: janiHUNK464 , Need For Speed World: BRIAN66

(#19554) d3tox1c


d3tox1c
senior tag

Sziasztok.
LB700V-n tudunk nezni 3D filmeket usb-rol?
Kulso vinyot is mostanaban tervezzuk megvenni(milyet ajanlotok?),addig menne usb-rol.
Meg valami.
A media box-on keresztul nezzuk a filmeket, vagy egybol tv?
Koszi a valaszokat, holnap jon a tv, de mar nagyon be vagyok porogve :D

(#19555) Unlimited válasza Pro Koryak (#19549) üzenetére


Unlimited
aktív tag

"ezeknek a csatornáknak többségében már van hd verziója, szóval..."

Ez igaz! Csak, ha picit is gondolkodsz, akkor rá fogsz jönni, hogy az, amit HÁDÉ-nak mondanak, ugyan az a vacak, amit HÁDÉ logó nélkül látsz, csak felkonvertálva. Igaz, hogy egy fokkal szebbnek néz ki, de akkor is ugyan az a vacak. Meg ha szigorúan nézzük, akkor van HD sport, természet, meg Duna, Mtv. Ezért érdemes tv-t venni? 2 éve karácsonyra hoztam haza egy felső, közép kategóriás tv-t pénteken, vasárnap vissza vittem, vissza kértem a pénzem. Eladó kérdezte miért? Elmagyaráztam, hogy 250-300 ft tv-n, nem fogok olyan gyatra, nézhetetlen képet nézni.
Szóval, ezért mondom, hogy vagy elfogadja olyannak, amilyen, vagy ne vegyen tv-t!
Igaz, a filmek, Blu-ray, full hd játék az szép. De az átlagos tv nézésre használhatatlan.
Vagy elfogadja, hogy több 100ezer forintért ezt kapja.
Hozzá teszem, ez legkevésbé a tv hibája.

(#19556) Unlimited válasza grigo (#19547) üzenetére


Unlimited
aktív tag

Azért mondom, ha el tudod fogadni olyannak, amilyen, akkor vágj bele!

(#19557) Kolondrum

Mi van valami rosszat írtam h 60k? :DD

(#19558) NGA


NGA
addikt

A Metroban lehet most kapni a Sharp 50LE762 tv-t 179e Ft-ért. Nekem nem kell a smart funkció, sem a 3D, csak az számít, hogy szép képe legyen. Mi a vélemény róla?

(#19559) Osynho válasza Unlimited (#19555) üzenetére


Osynho
addikt

Minimálisra kell csökkenteni a tv nézést. És nem csak a képminőség miatt. ;) Mi számít átlagos tv nézésnek? 2014 végén minőségi forrással kell etetni az tv-ket, amik arra valók. Hogy itthon a sima tv adások csúnyák, az egy más kérdés. Egyébként a HD adások sokkal jobbak, persze azok között is van jobb és gyengébb.

(#19560) Jegesbrum


Jegesbrum
csendes tag

Sziasztok! Nemrégiben vettem egy lb650V-t és olyan problémám van hogy dlna megosztással laptopról és asztali gépről szeretnék filmeket nézni. Na most a smartshare nálam nem igazán működik megosztom vele a filmeket elvileg de a tv nem lát semmit. Mások ajánlott a serviio programot, azzal meg az a baj hogy valamikor tökéletesen működik, valamikor meg látja a program a tv-t zöld a pötty megosztom a mappákat és semmi, a tv egyszerűen nem látja a dlna szervert. Ha újraindítom van hogy el sem indul mert kiír egy hibát és akkor trükkölnöm kell hogy nagy nehezen elindítsam.

Nem tud valaki egy hasonló programot ami stabilabb könnyen megosztok vele bármit és mindig látja a tv? Vagy esetleg a servio-hoz valami tipp/ötlet hogy hogyan érjem el hogy mindig lássa a tv??

köszi mindenki :)

(#19561) Pro Koryak válasza grigo (#19552) üzenetére


Pro Koryak
addikt

én többet nem igazán szánnék tv-re. a smart és 3d nem érdekel, de normális tv nincs nélküle.

a sony-k szerintem nem tudnak annyival többet, mint amennyivel többe kerülnek.

lg-t hanyagolom, samu még esetleg.

nekem proji mellé kell valami elfogadható tv, plazma sajna már csak lg, azt meg inkább...

Unlimited:
én kb eurosport, digisport, sport1-2, nacionális geográfia, animális planéta, bbc knowledge, spektrum... kb ezekre kell a tv. ezek talán hd-ban is elmennek.

meg talán a fórumtársnak is, akinek válaszoltam, ezért írtam, h hd-ban is...

(#19562) Sir81 válasza Pro Koryak (#19561) üzenetére


Sir81
aktív tag

Mi a baj az LG-vel?

(#19563) mr.tamasbiro


mr.tamasbiro
őstag

Ezek közül melyiket választanátok?
http://www.mediamarkt.hu/webapp/wcs/stores/servlet/MultiChannelCatalogEntryComparison?storeId=103952&langId=-19

Smart fontosabb mint a képminőség.

(#19564) tobias


tobias
csendes tag

Segítsetek választani!

50 colos tévét szeretnék venni, nem tudom, hogy FullHD vagy UHD legyen:

Sony KDL-50W828 vagy 829, (nem tudom van-e különbség közöttük) 221000 Ft (csak ma) 2 év gari
Érdemes-e venni kiegészítő biztosítást hozzá +3 év 18000 Ft-ért. Ha igen, akkor árban ugyanott van, mint az alábbi Philips.

Philips 50PUK6809/12 240000 5 év gari (Ez egy UHD tévé, de HDMI 1.4 van rajta, a 4K képet csak 30 Hz-en képes fogadni HDMI-n, HEVC kódolást sem támogat, nem mintha a fenti Sony tudná)

Ha egyéb javaslatotok is van 50 colos méretben, kíváncsi vagyok rá.

Köszi
Tóbiás

(#19565) Sir81


Sir81
aktív tag

Hülye kérdés lehet anyázni! :D
Smart tévén elindítható a skype ha nincs kamera?
Csak hanghívásra lenne egyébként is használva!

(#19566) Pro Koryak válasza Sir81 (#19562) üzenetére


Pro Koryak
addikt

nem szimpi. a 600-as széria felhősödik meg még kitudja, a 700-as meg már ips panel...

smart-ban lehet jók, dehát az engem hidegen hagy.

ezzel én nem azt mondom h ne olyat vegyél, ha esetleg tetszik. ez egy szabad ország, még.

tobias:
akkor a philips-re a 4k bd lejátszókból hogyan fogod kiküldeni a képet hdmi 2.0 nélkül, veszel egy másik tv-t jövőre, amin már lesz?

[ Szerkesztve ]

(#19567) nismoka válasza Sir81 (#19565) üzenetére


nismoka
addikt

Nem.

(#19568) whatnot válasza tobias (#19564) üzenetére


whatnot
őstag

828 és 829 fizikailag ugyanaz, állítólag csak logisztikai különbség van köztük (egyiket egyik helyre szánták, másikat másikra).

(#19569) Bözsike765


Bözsike765
csendes tag

Sziasztok
LG 42LB620V
erről a tévéről mit tudtok mondani?
megéri azt a 116 ezret?

(#19570) Sir81 válasza Pro Koryak (#19566) üzenetére


Sir81
aktív tag

Még! Értem én és igazad van! :)

Na igen, nem könnyű a választás és olyan nincs hogy mindenre tökéletes.
A 650-es LG smart része ideális lenne anyumnak és talán a felhősödés őt nem is annyira zavarná.
A skype napi használatra lenne, de mint olvasom cseszhetem ha nem veszek hozzá only LG kamerát 20e forintért...
Pendrive-ról viszont remélem már nem lehetetlen beolvastatni az srt fájlokat.

(#19571) tobias válasza tobias (#19564) üzenetére


tobias
csendes tag

Érdemes kiegészítő biztosítást vásárolni a tévéhez? a jogi szöveget próbáltam dekódolni, de nekem nagyon úgy tűnik, hogy valójában sose fognak fizetni...

1. Fedezett veszélyek és károk:

A biztosító kizárólag alábbi károkra nyújt fedezetet:

Gyártói garancia letelte után jelentkező anyag-, illetve gyártási hiba.

2. Nem fedezett veszélyek és károk (nem taxatív):.

- olyan hibás vagyontárgy használata miatt bekövetkezett károkra, amelynek javítási szükségességéről a készülékhasználó vagy képviselője tudott, vagy kellő gondosság mellett tudnia kellett volna, ez a kizárás azonban nem alkalmazandó, ha a kár nem a szükséges javítás elmaradása miatt keletkezett, vagy ha a hibás vagyontárgy a kár időpontjában a biztosító hozzájárulásával legalább ideiglenes módon ki lett javítva;

- a biztosított készülék erre feljogosított és szakképesítéssel, illetve szakértelemmel rendelkező harmadik személy által történt szállításából, felépítéséből, installálásából, javításából eredő károkra;

- a biztosított készülék javítására, illetve cseréjére és az ezzel összefüggésben felmerült költségekre, ha arra nem a jelen feltételekben foglaltak szerint kerül sor.

- gyártói garancia ideje alatti, anyag- és gyártási hibákból eredő károkra vagy költségekre.

- harmadik felet terhelő garancia és/vagy szavatosság, más biztosítók szolgáltatásai, harmadik fél jótállása vagy szerződéses kötelezettségei hatálya alá tartozó károkra és költségekre. Ilyen esetben a jelen biztosítási fedezet alapján csak abban az esetben és annyiban kerülhet sor szolgáltatás nyújtására, amennyiben a kár a jelen feltételek alapján biztosítási eseménynek minősül és az elsődleges fedezet alapján nyújtott szolgáltatás alacsonyabb mértékű, mint a jelen biztosítási fedezet alapján nyújtható szolgáltatás.

- szoftver hibák (pl. rendszer- és irányító programok, vezérlők, meghajtók, segédprogramok stb.). A készüléktulajdonos, vagy annak meghatalmazottja maga felelős a programokért, a meghajtókért, az adatbázisért, annak működőképességéért. Az előzőekben írt okokból származó adat- és szoftver-állomány kára miatt igényt nem lehet érvényesíteni. Ugyancsak nem térül a szoftverek és rendszerprogramok, vírusok okozta kár, valamint a kompatibilitás, az adatmentés, az újratöltés, az adatvisszanyerés stb. miatti költségek.

- nem hardverhibák által okozott károk és költségek. Ez vonatkozik az esetleges hiba-megállapítási, vizsgálati költségekre is, amennyiben annak során nem hardverhibát állapítanak meg.

- a biztosított készüléknek a gyártó által megadott felhasználási célon kívüli alkalmazása, vagy az üzemeltetési előírások figyelmen kívül hagyása miatti károkra. Továbbá nem fedezettek az olyan hibák, amelyek a készülék gyártója által meghatározott üzemeltetést nem befolyásolják hátrányosan (esztétikai hibák, mint pl. a karcolás stb.).

- a felelősségi károkra és a tulajdoni igényekre, valamint a károk következményeként fellépő károkra.

- elhasználódás és kopás által keletkezett meghibásodások, illetve értékcsökkenések, hosszú távú kémiai vagy hőhatás miatti károk, valamint az esetleges garanciális, illetve gyártói előírások szerinti rendszeres szerviz-, valamint beállítási és tisztítási munkálatok költségeire. Ez vonatkozik a készülék teljesítményének fokozatos csökkenésére is.

a jelen biztosítási feltételek szerint és alapján végzett javításokon kívül bármely egyéb javítás költségeire, illetve az ezzel összefüggésben bekövetkezett károkra.

- háziállat, haszon- vagy vadállat okozta meghibásodásra.

- hibás külső tartozékok (pl. búvártok) használata által okozott hibákra, illetve károkra.

- a biztosított vagyontárgy bármely okból történő fellelhetetlenségével összefüggésben bekövetkezett károkra, ideértve a fellelhetetlenség időtartama alatt bekövetkezett károkat abban az esetben is, amennyiben a biztosított vagyontárgy utóbb megkerül;

- azokra a meghibásodásokra, amelyek okát nem lehet igazolni, mert a biztosított vagyontárgy nem került a szervizközpontba beszállításra, ide nem értve a biztosított vagyontárgy bizonyított megsemmisülésének esetét;

- sporttevékenység közben vagy annak eredményeként, illetve izzadság vagy lecsapódó nedvesség miatt bekövetkezett károkra;

- a biztosított vagyontárgy értékcsökkenése, természetes kopása (elhasználódása, öregedése, még ha idő előtt következik is be), továbbá vegyi, hő-, mechanikus jellegű állandó hatások, így korrózió, vízkő vagy egyéb lerakódás következtében keletkezett károkra.

- a készüléktulajdonos ügyetlensége által bekövetkezett meghibásodás esetén.

- kiskorúak által okozott károkra, mivel tőlük nem elvárható a készülék felelősségteljes használata

(#19572) #94529552 válasza grigo (#19541) üzenetére


#94529552
törölt tag

Sima tv adást nézel? Válts digitálisra, és megváltozik a véleményed.!
Bözsike765 Ha a 3D miatt veszed akkor igen, de az nem Smart tv.

(#19573) d3tox1c válasza d3tox1c (#19554) üzenetére


d3tox1c
senior tag

Valaki?
Koszi ;)

(#19574) rootmin


rootmin
tag

UE40H6400 vs TX-40AS640E? (talán a 42AS600E - 3D nem érdekel)

Smart nem számít, elsődleges szempont a képminőség.

Ami Pana felé húz:
- 5 év gari
- design (konkrétan undorodom a Samsung talpától :D )
- Pana :)

Ami elbizonytalanít:
-tesztek alapján picit jobb a Samu feketeszintje (~0,06 vs ~0,04) és homogenitásban is jobb
-bár elsősorban filmek/soroztok mennének rajta, az 50Hz judder nem tetszik a Panán

Ahogy látom, elég népszerű a két típus jelenleg a topicban is, szívesen hallanék beszámolókat azoktól, akik már végigjárták a boltokat és esetleg így vagy úgy választottak.

(#19575) whatnot válasza rootmin (#19574) üzenetére


whatnot
őstag

Ha nincsen valami korlátozó tényező, akkor a leírtak alapján most leginkább a 48AS640E érné meg szvsz.
Ha jól hallottam, az 50Hz juddert már megoldották.

(#19576) #94529552 válasza d3tox1c (#19554) üzenetére


#94529552
törölt tag

WD Elements , vagy egy Passport Ultra 500GB. Preferált a külső lejátszó használata.

(#19577) d3tox1c válasza #94529552 (#19576) üzenetére


d3tox1c
senior tag

Koszi ;)
500 gigatol nagyobb nem ok?

(#19578) NGA válasza NGA (#19558) üzenetére


NGA
addikt

Erre a Sharpra senkinek nincs semmi javaslata? Azt hallottam, hogy a Sharpok jobbak az lg-samsung csodapárosnál.

Mit érdemes venni, ha nem lgsamsungot akarok, azaz nem kell a parasztvakító körítés 4 maggal, csakis egy dolog számít, a képminőség.

48-50 col között 200-ig

(#19579) d3tox1c válasza d3tox1c (#19577) üzenetére


d3tox1c
senior tag

Es milyen lejatszot ajanlotok?
(mar nem lehetett szerkeszteni)

(#19580) #94529552 válasza d3tox1c (#19577) üzenetére


#94529552
törölt tag

De, csak nekem ezekkel van tapasztalatom, itt sokkal többet is megtudhatsz róla: Sablonkérdésre sablonválasz
Milyen asztali médialejátszót?
NGA Érdekes dolgokat mondasz, ha a Sharp-ok jobbak lennének, akkor nem ott tartanának eladásban, ahol. Na, mindegy de Pl. Pana is nagyon jó, ráadásul most 5 év garanciával : Panasonic TX-48AS640E 3D SMART LED Televízió

[ Szerkesztve ]

(#19581) HagaNRG


HagaNRG
őstag

Sziasztok!

Tisztelettel érdeklődnék, hogy 250k körül milyen lehetőségeim vannak, ha minimum 55"-ös tv-t szeretnék venni?

Samsung 50"-es plazmát használok közel 5 éve, szeretem, meg minden, de szivesen följebb lépnék. Ahogy nézem, plazma már csak LG van, nyilván nincs is velük semmi baj, de a későbbi eladhatóságot -egyben a közönség érdekeit szem előtt tartva- úgy látom, hogy jobb, ha úszok az árral és a LED kijelzők felé mozdulok.

Ez pl. 58"-os, 269 ezer, pár webáruházban szétnéztem már az elmúlt napokban, nem hiszem, hogy ekkora méretet ettől olcsóbban megkapok.
http://www.euronics....203AWXXH-p42828
Vagy ez valami nagyon gyatra belépőmodell, amivel inkább jobb vigyázni? (nyilván nem véletlen, hogy simán, 100 ezerrel több majdnem mindegyik másik tv nemhogy 58"-as, de 55"-ös méretben)

Köszi előre is!
(ja, és elrohanni most (sem) fogom a dolgot, inkább decemberben tartom reálisnak a vételt, addig megpróbálok kissé szélesebb rálátást nyerni a ma elérhető tv-kre)
Bár igazából az 50"-es plazmám is magasan a legolcsóbb volt 2009-ben 180 ezerért akkora méretben, belépőmodell, stb. mégis imádom a képét a mai napig. Vannak príma és gyönyörű tv-k már 150k körül is ahogy nézem, de a méretben is jó lenne növekedni mindenképpen. (az mondjuk más kérdés, hogy ér-e közel +100 ezret az 50"-ről 55"-re lépés, mert ekkora méretnél 5" már lehet, hogy nem annyira mérvadó, mint 32"-ről 37"-re növekedni, 100-ból meg már mellé tehetek egy PS4-et is:)

Egyúttal néhány szó a márkákról:

Tényleg nem nagyon követtem nyomon a tv márkák presztízsének, megbízhatóságának alakulását az elmúlt években. Jól tudom, hogy a néha csúcs-brand, a Sharp mára full kínai lett, kb. az Orionnal és a Blaupunkttal egyenértékű, legalsó ár és minőségszegmenst képviselő név?
A Philips is hasonlóan felejtős?

Ha mindent összevetek, marad a Panasonic, Samsung, LG, ebben a sorrendben. Nyilván minden márkán belül van több típus és osztály az adott képátlón belül is, csak, hogy a döntés végképp ne legyen könnyű.
Engem nem érdekel sem a SMART, sem 3D, semmi, csak legyen minél jobb a képe. (persze, naiv lennék, ha nem feltételezném, hogy a legjobb képet nem a szolgáltatásoktól, extráktól legjobban lecsupaszított típusok fogják nyújtani, hanem épp ellenkezőleg)

Köszi!

(#19582) NGA válasza #94529552 (#19580) üzenetére


NGA
addikt

Nagyon köszönöm. Te akkor ezt a panat javaslod? jónak látszik nagyon.

(#19583) b4sxe


b4sxe
aktív tag

Ti mivel szoktatok takaritani a tv kijelzojet ha ne adj isten hozza ertek veletlen?

Elesni nem szégyen, de a földön maradni gyalázat!

(#19584) Unlimited válasza HagaNRG (#19581) üzenetére


Unlimited
aktív tag

Azért én a helyedben körbe néznék Sony háza táján is.............
Sony W705. Se 3D, semmi csicsa, csak szimplán jó a képe. Meg, ha számít, nagyok kicsi az inputlag-ja, már, ha játszol rajta PCről.

(#19585) d3tox1c válasza #94529552 (#19580) üzenetére


d3tox1c
senior tag

Mediabox van nekem, androidos.
Abbol is az olcsobb fajta,droidbox mx android.

(#19586) *Tata* válasza b4sxe (#19583) üzenetére


*Tata*
senior tag

Vele szoktam intéztetni a dolgot, de sosem kérdeztem mit használ. :( :DDD

Szerintem egy sima puha törlőkendő megteszi, bárhol beszerezhető. :K

[ Szerkesztve ]

(#19587) mr.tamasbiro


mr.tamasbiro
őstag

Megrendeltem MM webshopjában a Samu 32 U6200 Full 3D-s smartost 98-ért.
Megéri remélem mert ennél olcsóbban nem láttam sehol.

(#19588) gyeniko válasza NGA (#19578) üzenetére


gyeniko
őstag

Háááát, nem elsősorban Sharpot....
Olvass teszteket, kevés modelljüket értékelik jónak.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#19589) q13579 válasza whatnot (#19575) üzenetére


q13579
senior tag

A Panasonic 48AS640E-vel kapcsolatban pár gondolat. Ma volt időm behatóbban szemügyre venni az LG, Samsung és Pana modelleket az általam választani kívánt darabokból.

Nagyon a Pana felé hajlok, de ennek inkább tapasztalati oka van, mintsem jelen esetben gyakorlati. Mégpedig azért, mert a 3 közül a legkevésbé meggyőző pont a Pana volt, ami pl a menürendszerét és sebességét illeti.

Meglehetősen késve veszi be a jeleket, kicsit döcögős az egész menükezelés. Maga a felépítés tökéletesen, a smart interface is, de mintha kevés lenne a vas ezekhez az igényekhez...

Az LG 47LB671V hangvezérlése, kezelhetősége győzött meg a legjobban. Jól ki van találva, a távirányítója jobban kezelhető, mint a Samsung-é, a sebessége pedig teljesen rendben van. Nincs késés, nincs lag, elég gördülékeny.

Visszatérve a Panasonci 48AS640E-re. Más is tapasztalta ezt a sebbeségbeli problémát?

(#19590) lorinser válasza Pro Koryak (#19566) üzenetére


lorinser
senior tag

Ne beszélj marhaságot! HDMI 1.4-re is ki lehet küldeni a 4K anyagot.

Poco F5, Philips 55PUS8303, Philips 58PUS8535

(#19591) Cthulhu Dawn


Cthulhu Dawn
őstag

Sziasztok!
60-70k környékén van valami kisebb bestbuy led tv, vagy ebben az árkategóriában nincsenek lényeges különbségek? Nővéremnek keresek tv-t, extra kívánság nincs nagyon.

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#19592) Sir81 válasza Unlimited (#19584) üzenetére


Sir81
aktív tag

De az edge led miatt van egy kis clouding-ja nem?

(#19593) Pro Koryak válasza lorinser (#19590) üzenetére


Pro Koryak
addikt

30fps-el váóóó

(#19575) whatnot:
ez leginkább az angol verziókban lévő freeview tuner-re vonatkozik

[ Szerkesztve ]

(#19594) d3tox1c


d3tox1c
senior tag

Az LB700V-nek magas az input lagja?
Mert most olvastam egy tesztet, es ott azt irjak hogy igen, nem ajanljak jatekra....
(amugy mar mindegy,kifizettem, az lesz, kesz :D)

(#19595) raven12 válasza Pro Koryak (#19593) üzenetére


raven12
senior tag

te 48-60fps-el nézed a 4K tartalmat, vagy megy PS4-en 60-al 4K-ban bármi? mesélj még. S jönnek a fél terrás filmek? :))

[ Szerkesztve ]

(#19596) watador600 válasza Cthulhu Dawn (#19591) üzenetére


watador600
senior tag

LG 32LB5610 :K

Xiaomi 11T White / Opel Astra K 1.4T / LG C3 55"

(#19597) picidius


picidius
újonc

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni.
34 éves tévémet szeretném lecserélni. Ezt kizárólag a hálószobában használom, Telekom műholdas adásokat nézünk vele. Semmi egyébre nem kellene. A távolság max 2,5m ahonnan nézzük.
Mivel a nappaliban lévő tv is hagyományos, így semmilyen tapasztalatom nincs, h milyet válasszak.
Tanácsaitokat előre is köszönöm!

(#19598) Kolondrum

SAMSUNG UE32H5000 - Mi a véleményetek?

(#19599) HagaNRG válasza Unlimited (#19584) üzenetére


HagaNRG
őstag

Köszi a tippet!

A Sonyról megfeledkeztem.
Az MM-ben ki is néztem egyet, W805, 50"-es átmérővel, 250 ezer körül.

A gond ott van, hogy közben a képeket elnézve rájöttem, hogy naiv dolog volt azt feltételezni, hogy 2015 felé nem lesz gond egy 2009-es belépő szintű plazma képét lenyomni egy akármilyen modern LED tv-vel.

Az eladók szerint meg van olyan, aki 350 ezres LED-et is vitt már vissza azzal, hogy nem hozza a plazmája szintjét.
Tehát most gyakorlatilag arra készülök, hogy 50-60 ezerért (reális áron) elvesztegessem egy hibátlan 50"-es nagyképű plazmám, hogy aztán bízzak abban, hogy ha +200 ezerrel többért hazahozok egy 50"-es LED-et, akkor azon kívül, hogy képméretben még előre sem léphetek, arra is 50:50 esélyem legyen, hogy a képe sokkal jobb lesz, mint a megszokott plazma kép volt. (rosszabb esetben 200 ezerért hazahozok egy gyönyörű, designer kávát és talpat, aztán majd eszem az ideget, mert esetleg úgy fogom érezni, hogy mintha a plazma szimpatikusabb lett volna).
Pedig csak 720-as HD Ready a plazmám...

Szóval nem tudom. Nagyon azt súgja most valami, hogy nem az évszázad üzlete 200 ezerért egy ugyanakkora tv-t hazahozni, mint amekkora van. (egyébként a felől nincsenek kétségeim, hogy ne tetszene a W805-ös Sony képe, minden tekintetben elhiszem, hogy jobb tv, mint a plazmám, csak nem biztos, hogy épp 200 ezer forinttal jobb. Ha mondjuk +50 ezerről beszélnénk, nem variálnék ennyire, de így... Meg fogom még gondolni nagyon a dolgot)

(Vagy az Edigitalban veszek egy LG plazmát. Abból 260-ért már 60"-as is van, azzal biztos nem lenne olyan érzésem, hogy nem léptem előre) :R

(#19600) BBéci válasza HagaNRG (#19599) üzenetére


BBéci
titán

Évek óta, folyamatosan hangoztatom azt a véleményemet, hogy a plazmák képminőségét LCD-vel legfeljebb megközelíteni lehet, dupla áron. Természetesen ezt egy LED háttérvilágítású tévékkel foglalkozó topikban szinte senki nem hajlandó elismerni, de elfogadni sem. :(((

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.