Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-22 21:35:06

LOGOUT.hu

Ha TV-t szeretnél vásárolni, a Milyen TV-t vegyek? topikba írj!
Meglevő készülékkel kapcsolatban ebbe a topikba írhatsz.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19951) ada19 válasza Pityke78 (#19950) üzenetére


ada19
senior tag

TV-t így semmiképp nem szabad vásárolni. Minden méretben, árkategóriában megvan az az 1-2 bestbuy, ami erősen ajánlott, és szinte minden igényt kielégít.

Mégsenem

(#19952) dWan válasza ada19 (#19951) üzenetére


dWan
tag

Ha minden kategóriában van 1-2 "best buy" akkor felvilágosítanál? :)

42"+ max 250k, 3D fontos, minden más mellékes :D

(#19953) Pityke78 válasza ada19 (#19951) üzenetére


Pityke78
őstag

Egyelőre csak informálódok, de szívesen hallanék pár best-buy-t az alábbi kategóriában.

Méret: 55-60"
Felbontás: 1920x1080
Képfrissítés: minél magasabb, sok sportot nézek (min. 200 Hz felett)
Tunner: DVB-S2
LAN
Full HD mkv lejátszása
Ár: 300.000 - 350.00

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#19954) ada19 válasza dWan (#19952) üzenetére


ada19
senior tag

UE48H6400-at tudom javasolni (AVForums és HDTVtest szerint is Highly Recommended), 3D-re is nagyon jónak írják. Nekem is ilyen van, bár én nagyobbra szeretnék váltani - 3D-t csak demo jelleggel néztem, ezen kívül nagyon meg vagyok vele elégedve.

Expertnél éri meg vásárolni, ott a legolcsóbb gyári garanciával ~210e Ft (mindenféle kereső oldalakon fogsz ~190-ért is találni szürkeimportos, bolti garanciás modelleket).

Mégsenem

(#19955) ada19 válasza Pityke78 (#19953) üzenetére


ada19
senior tag

UE55H6500 - AVForums teszten is nagyon jól szerepelt, személy szerint élőben is láttam ilyet (nem bolti körülmények között) és engem meggyőzött. Ebben a kategóriában még az ajánlások alapján a Sony jöhet szóba, de azokat nem ismerem, más fog tudni segíteni.

[ Szerkesztve ]

Mégsenem

(#19956) pipec válasza dWan (#19952) üzenetére


pipec
csendes tag

Sziasztok!

Új TV-t szeretnék venni.

Sajnos már rég nem követem a TV piacot. Tudnátok nekem segíteni, hogy kb. 150-180k körül milyen kiemelkedőbb TV-k vannak.

Azt tudom, hogy a legjobban menő TV-k a Samsung és az LG viszont a SONY nór nem tudok sokat. Pedig egész jó TV-ket láttam a Mediamárktban.

Tudnátok nekem ajánlani pár TV-t ebben az árkategóriában?

Köszönöm szépen előre is!

(#19957) ada19 válasza pipec (#19956) üzenetére


ada19
senior tag

Milyen méretben? Ennyiért egy jó 40-42" vagy egy közepes-majdnemjó 46-48" képátlójút tudsz venni. Persze akciókkal változhat a helyzet.

Mégsenem

(#19958) Janaboy válasza dWan (#19952) üzenetére


Janaboy
veterán

Én a Sonyt javaslom! 50W805/815/828/829
Mediaban az első kettő most 250k!
A másik kettő a Sonyközpontban 828/829 260k! A különbséget pár hozzászólással korábban megtalálod!
Amúgy én kb fél nap alatt (meg személyesen megnéztem mm-ben) jutottam el a Pana/Samsungtól a Sonyig! Picit drágább, de jobb!
Mellesleg mindenképp aktív 3d-ben gondolkozz, ha fontos a 3d, mert csak az aktív 3d adja a full hd 3d-t! A passzív 3d lefelezi a kép minőségét!
Figyelj oda a Sonynál csak 50"-tól felfelé aktív 3d-s!
Sajnos kipróbálni nem tudtam, mert az MM-ben basztak adni egy nyamvadt szemüveget!
Egyedüli hátulütője az aktív 3d-nek, hogy drága a szemüvege..

Janaboy

(#19959) Janaboy válasza Pityke78 (#19953) üzenetére


Janaboy
veterán

Én mindenképp szétnéznék a Sony háza táján! Van benne mindenféle tuner!
Nekem is szempont volt a DVB-S2!

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#19960) Pityke78 válasza Janaboy (#19959) üzenetére


Pityke78
őstag

Sony-nál milyen típusok vannak ebben a kategóriában?

(#19961) pipec válasza ada19 (#19957) üzenetére


pipec
csendes tag

40"-ban gondolkodom, nem nagyon kell nagyobb.

250-et azért nem adnék.

Sony kdl40w605bbaep

Ezt láttam most ilyen 150-es árkategóriában sony-ból. Bár nem feltétlenül csak abban gondolkodom, csak abból kiindulva, hogy régen baromi jó TV-ket csináltak kezdtem el nézegetni.

(#19962) dWan válasza Janaboy (#19958) üzenetére


dWan
tag

Köszönöm a válaszokat!

Ez az aktív/passzív elég nehéz döntés. Sokat olvastam már róla, hogy melyiknek mi az előnye, úgy voltam vele, hogy megnézem. A helyi MediaMarktban egyetlen egy szemüveget kerítettek nagy nehezen, de nem volt olyan műsor ahol meg tudták volna mutatni. Ez azért elég gáz...

(#19963) kiki22


kiki22
senior tag

Sziasztok!100 000 res kategoriaban most milyen tvt erdemes venni?max 150 ig mennek el ha lathatoan jobb kepminoseget kapok.hd filmeket jatszanek le media lejatszorol fokent meg egy kis retek klub neha 3d nem fontos

(#19964) FÖNÖK


FÖNÖK
tag

hi!
TV-t keresek 46-48 col, jó képminőséggel, és hanggal. 150-170e környékén.
200-500 mhz képfrissítés sokat számít?
Számítógéppel kötném össze munkához, film nézéshez. 3,0 méterről nézném.
Aki tud kérem segítsen, nem vagyok képben.
köszönöm

''fekvenyomásnál a helytelenül megválasztott súly az este könnyen diszkóbalesethez vezethet''

(#19965) djnyakesz


djnyakesz
aktív tag

Sziasztok!

Teljesen új vagyok a témában, rég vásároltam TV-t, viszont most lecseréljük a meglévő SAMSUNG modellt.

Nem tudom milyen fajtát akarok, de azt igen, hogy max 120-150e Ft között legyen, HD lejátszás alap, és a legjobb lenne, ha WIFI-s esetleg telefonnal összeszinkronizálható lenne. Arra mindig vágytam, csak nem tudom mi a megnevezése ezeknek. Egyéb különleges elvárás nincs :D

A jelenlegi 26"-nál nagyobb kellene, mert az ágytól a TV legalább 3-4 méterre van.

LCD vagy LED tv lenne a nyerő?

Milyen gépekben érdemes gondolkozni?
köszi a tippeket!

[ Szerkesztve ]

(#19966) BBéci válasza djnyakesz (#19965) üzenetére


BBéci
titán

Naponta többen teszik fel ezt a kérdést, pár oldalnyi visszaolvasással megtalálod a választ és a számodra megfelelő ajánlatot.

LED TV nincs, csak LED háttérvilágítású LCD TV!!!

3-4 méterre legalább 55 colos méret ajánlott. [link]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19967) djnyakesz válasza BBéci (#19966) üzenetére


djnyakesz
aktív tag

Köszi, valóban nem olvastam vissza! :N Megteszem, és ha még mindig ostoba vagyok, jövök :D :C

(#19968) *Tata*


*Tata*
senior tag

Az Extreme digital már hirdeti a jövő hét pénteket,
elvileg nagyon jó árak lesznek. :K [link]

[ Szerkesztve ]

(#19969) Kolondrum

Hol található info arról, hogy a TV valódi 100hz vagy sem? Mindenütt az van, hogy 100Hz, de semmi több.

(#19970) Janaboy válasza Pityke78 (#19960) üzenetére


Janaboy
veterán

Csak óvatosan ajánlok, de itt találod 55"-tól:
http://www.kozpontiszalon.hu/termekek/kategoriak/55-79%22-os_LCD_televiziok/_111.html

Janaboy

(#19971) gabo01


gabo01
senior tag

A Samsung UE55H6400 és a 6410 között van érdemi különbség vagy csak a design?
A Digitalko-val van valakinek tapasztalata? Nagyon jó áron van Náluk a 6400-as és azt írják, hogy hivatalos magyarországi garival adják!
UE55H6400

(#19972) #94529552 válasza Janaboy (#19958) üzenetére


#94529552
törölt tag

"Egyedüli hátulütője az aktív 3d-nek, hogy drága a szemüvege.."
Ebből az egy a mondatodból ítélve a 3D-ről szóló véleményedet egyedinek tartom, és ajánlanám, hogy jobban nézz utána, gyűjts ismereteket mielőtt bármit is írsz róla. Ezt szimplán csak jó szándékból mondom.

(#19973) ada19 válasza gabo01 (#19971) üzenetére


ada19
senior tag

A fehér design + 6410-esben van DVB-S2 tuner is. Digitalko bolti garanciát ad, semmi közük nincs a gyári garanciához (ezért ilyen olcsó).

Mégsenem

(#19974) gabo01 válasza ada19 (#19973) üzenetére


gabo01
senior tag

Köszi az infót!
Ez van az oldalukon:"A termékeket a hivatalos, magyarországi márka képviselet teljes támogatásával és garanciális hátterével árusítjuk! A termékekhez NEM saját, úgynevezett "bolti garanciát" mellékelünk, a garanciális szervizelés a gyári garancialevéllel közvetlenül a gyártók magyarországi szervizhálózataiban történik."

Akkor szerinted mi az igazság? :U :Y

(#19975) ada19 válasza gabo01 (#19974) üzenetére


ada19
senior tag

1. Gyanús jel: túlságosan olcsó, szürkeimport, 99% biztos lehetsz benne más boltok esetében is, hogy ismeretlen random webshop és túl olcsó, nem kapsz Samsung garanciapapírt
2. Emlékeim szerint dethroner járta meg pont ezzel a céggel, kézbesítés után derült ki hogy bolti garanciás. Más márkákra lehet igaz amit írnak, de a Samsungra biztosan nem!

Hívd fel őket és kérdezd kifejezetten a Samsungról, magyarországi garanciapapírról, regisztrálhatod-e a Samsung honlapján, valamint mi a pontos modelszám (utolsó betű országkód úgy tudom, itt értelemszerűen a H betűt kell keresni).

[ Szerkesztve ]

Mégsenem

(#19976) Janaboy válasza #94529552 (#19972) üzenetére


Janaboy
veterán

Nem egeszen tudom, h minek kellene utana neznem!?
Vagy azt hianyolod, h nem irtam oda h az aktiv 3dnek a szeme elott 1cm vibral a lencse, amit ha nem bir el, akkor faj a szeme, a feje?
Az irasom inkabb anyagi jellegu utalasra ment..h olcsobb a passziv 3d szemuveg, mint az aktiv..

Janaboy

(#19977) BBéci válasza ada19 (#19975) üzenetére


BBéci
titán

Pár hete egy ismerősöm kérésére felhívtam a céget és határozottan állították, hogy Samsung Magyarország garanciával adják a tévéket.

(#19972) Pumma
Csatlakozom a fórumtárs véleményéhez, szerintem sincs semmi hátránya az aktív 3D-nek a szemüvegek árán kívül. Felezett felbontású passzívat csak akkor néznék, ha fegyverrel kényszerítenének rá, vagy rengeteg pénzt fizetnének érte.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19978) gabo01 válasza ada19 (#19975) üzenetére


gabo01
senior tag

Rá fogok kérdezni!
Mondjuk az árukeresőn a következő bolt amelyik hivatalos garit ígér a Műszakidepo ahol 289900.-! Minden képen gyanúsan olcsó!

Igazából engem nem annyira zavar ha szürke importos mert a mostani 2 Samsungom is az és a 46col-ossal volt is műszaki problémám garidőn belül amit a bolt megcsináltatott normálisan! Lehet szerencsém volt eddig? :U ;)

(#19979) gabo01 válasza BBéci (#19977) üzenetére


gabo01
senior tag

Akkor nem kell felhívnom Őket mert valszeg nekem is ezt fogják mondani!
A szürke importos boltok mindegyik 2 év garit ígér itt meg tényleg csak 1 évet!

Már csak egy olyan fórumtárs kellene aki már vásárolt tőlük, hogy eldőljön a dilemma!

(#19980) #94529552 válasza BBéci (#19977) üzenetére


#94529552
törölt tag

Párat azért felsorolnék arról ami szerinted nem létezik.
Aktív 3D hátrányai: sokan nem szeretik mert a vibrálástól megfájdul a fejük. A szemüvegesek kifejezetten utálják, mert nehéz ormótlan a szemüveg, amiből 1 is sok, nem hogy 2. Elemmel működik, lemerülhet filmezés közben is. Családi vonatkozás: 12év alatti gyerekeknek nem javasolt. A szemüveg sokkal drágább, mint a passzív,stb,stb.
Szóval lehet egyetérteni azzal aki tájékozatlan, de minek?! Mivel saját bevallásod szerint nem nézel 3D filmeket, és nem is szereted e műfajt, a hátrányait sem ismerheted meg soha. Nem is értem mit keresel a 3D film es topicban is. Oda olyanok járnak akik kimondottan kedvelik azt. (1 kivétellel) :F

(#19981) whatnot válasza #94529552 (#19980) üzenetére


whatnot
őstag

Az általad felsorolt hátrányok egyike sem a képminőségre vonatkozott.
Én szemüveges vagyok, de nemigen zavar a szemüveg elé rakott 3D szemüveg.
Lemerülő elem valóban előfordulhat, bár szerintem viszonylag jelentéktelen probléma. (Bár igaz, növeli az aktív szemüvegek költségét hosszú távon.)
A legnagyobb gondot valóban az ára okozza, bár a Samsung 2500Ft-os szemüvege alapvetően ezt is orvosolja. (Hogy az én Sony tévémhez jó-e, azt majd később fogom kipróbálni.)

(#19982) #94529552 válasza whatnot (#19981) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nem értelek. :N Hol látsz olyan utalást, hogy mi mire vonatkozik? Simán a hátrányokról volt szó, amiből csak 1 van. (és még x)
Olvastam, hogy problémád van a 3D lejátszással. Megoldódott?

[ Szerkesztve ]

(#19983) whatnot válasza #94529552 (#19982) üzenetére


whatnot
őstag

Hát ööö, fogjuk rá :) A helyzet az volt, hogy a normál szemüveget lecseréltem a 3D szemüvegre, nem elé raktam :DDD

(#19984) zsolt19900


zsolt19900
őstag

és mondjuk, ha képbe hozzuk a samu tvket pl 6400es szériásat 122es méretben, akkor az is "Pariban" lenne az lg 671es tvjével?

igazából amire tényleg sokat használnám, az hd és egyéb minőségi tartalmak nézése.... szóval a smart és ilyesmi csak néha-néha használt ficsőr lenne számomra :)

a 3d pedig -épp ezért is hozom fel a samut mint kérdést- tettszett jó barátomnál, akinek egy 6800 -talán ilyen- sorozatú tv-je van.... na ott meg voltam elégedve a 3d hatással, meg úgy az egész kép minőséggel.... láttam áruházakban tömegszám van 6200sorozat.... gondolom ilyent pedig nem szabad már venni -gyenge proci stb. stb.- gondolom én....

szóval samu tv-k közül melyikek lennének ajánlottak 40coltól?

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#19985) #94529552 válasza zsolt19900 (#19984) üzenetére


#94529552
törölt tag

Samuból a legtöbbet ajánlott, és nagyon népszerű a H6400-as modell, a Samsung LCD és LED TV-k topicban több ilyen tévét birtoklót, és infót találsz róla. Nekem csak régebbi Samu tévém, az alapján nem tudok véleményt mondani erről.
whatnot, ez ütős :))

[ Szerkesztve ]

(#19986) zsolt19900 válasza #94529552 (#19985) üzenetére


zsolt19900
őstag

és ugye az az infó helytálló, hogy lefelezi az aktív 3d a képfrissítést.... namármost a passzív pedig a sorokat felezi :)

akkor most tegyük fel, az aktív 3d pl "röcögősen lesz éles" a passzív pedig folyamatosan lesz kisebb felbontással? nagyon nagyon leegyszerűsítve a kérdést persze....

vagy kérdezem másképp: ha tettszett jó barátom samu tvjén a 3d akkor nyugodtan vehetem azt, hiába "felezett" a képfrissítés nem fogom észrevenni, ha ott sem vettem?

igazából azt vettem észre az lg demofilmjénél az mmben, hogy mintha picit homályosabb "fakóbb" lett volna a 3d-s videó rajta.... ez lehet a folyománya a felbontás feleződésnek? de viszont folytonos volt a videó, mármint a 3d hatás....

a samsungot pedig amikor barinál néztük, egyáltalán nem zavarta a szememet, és tényleg élveztem amit láttam....

a 6400sorozatt sokkalta "gyengébb" mint a 6800? vagy csak kőcelékszolgáltatásokban tér el? a panel ugyan az benne? vagy talán a proci lassacskább stb stb? ez okozhat valamilyen hátrányt?

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#19987) gyerecske válasza gabo01 (#19979) üzenetére


gyerecske
senior tag

Az 1 év gyári garancia többet ér mint a 2 év bolti?Nem kötekedésből, komolyan érdekel. :)

[ Szerkesztve ]

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

(#19988) gyeniko válasza gyerecske (#19987) üzenetére


gyeniko
őstag

Attól függ: azt gondolom, hogy mindenkinek megvan a saját tapasztalata, mely számára 100%-os bizonyosság: ha valakinek a TV-jét - tök mindegy, hogy milyen garival lassan/rosszul/problémásan javítják, akkor ezt a tapasztalatot fogja leírni, rossz esetben általánosítva, illetve az ellenkezője is igaz.
A baj az általánosítással van: többen - és sajnos a gyakran kommentelők - 1 konkrét esetből általános érvényű következtetéseket vonnak le, és - ez a legrosszabb - ezt terjesztik.
A jó példákra, klasszul sikerült javításokra kevesebb példa és hozzászólás érkezik, pedig nyilvánvalóan az ilyen esetek a sokkal gyakoribbak. Ilyenek vagyounk mi, emberek: a jó hír nem hír...
Nekem mindkét féle garanciális javításom, ezekből egyetlen következtetést tudtam levonni:
A "bolti" garancia alapján történő javítás hosszabb időt vett igénybe, mert a TV-t Lengyelországba küldték javításra. A javítás (main-board csere) eredményes volt. Volt olyan esetem is, hogy a "bolti" garancia alapján az LG márkaszervizéből LG pólós szerelők érkeztek a lakásra és helyben javítottak.
Gyári gari esetem a Samsunggal volt 1 alkalommal: egyeztetett időben érkezett az ember, szintén main-board cserét csinált, de a helyszínen.

A javítás minőségében szerintem nincs különbség, mert a mai TV-k .kb- 3-4 elemből (panel) állnak, a javítás ezek cseréjéből áll. Nem lehetséges berhálás, forrasztgatás, "kimérem a hibát a helyszínen", stb. Teljes elem cseréje van csak.
A "bolti" garancia egyetlen kockázata az lehet, ha a bolt közben megszűnik, ezt mérlegelni kell. Vannak olyan webshopok, akik mögött több, mint 10 éves múlt áll, illetve van valódi üzletük, akár több is.
Engem speciel zavar, hogy néhányan általánosítva kifejezetten elítélően nyilatkoznak a "mutyi" kereskedőkről (értsd: "szürke" importos készülékeket áruló üzletek), többségében saját negatív tapasztalat nélkül.
Ha valakinek esetleg volt is negatív tapasztalata egy "szürke" kereskedővel, abból nem érdemes általánosítani, mert ettől a többi hasonló üzlet lehet fair.
Én azt gondolom, hogy a leghangosabban fröcsögők üzleti érdekből "nyírják" a webshopokat, pld. mert "hivatalos" viszonteladónál dolgoznak és üzleti érdekeiket sérti, hogy a webshopok jelentős szeletet hasítanak a piacból.
Ugyanakkor mindenkinek a saját döntése és felelőssége, hogy hol vásárol: én szoktam itt is ott is, de a "szürke" kereskedőknek előtte utánanézek (Opten céginformációs rendszer). Érdemes itt, a fórumon is érdeklődni, de csak "saját" példákat érdemes elfogadni, olyanokat nem, hogy " ismerek valakit, akinek a édesanyja kollégájának a fia katonatársa.....

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#19989) adodaniel válasza #94529552 (#19980) üzenetére


adodaniel
őstag

Áthallás, felezett felbontás, illetve a passzív lencsék színmódosítása. Ezek mind képminőséget érintő hátrányai a passzív 3D-nek. Hozzáteszem előnyei sem a képminőséget érintik. Én is egyetértek abban, hogy az ár egyedül, ami előnye ennek a konstrukciónak, de ha fizetnének se kéne.

(#19990) Maddoxtomi


Maddoxtomi
tag

Sziasztok,

Sikerült vennem egy LG55ub820-at. Gyönyörű, tetszik, mindaddig örültem neki, amíg a saját tartalmakon túllépve, rákötöttem a T-home set topboxra. Ugyanis mindenre figyeltem a vásrlásnál, csak arra nem, hogy hiába jön nekem közel 60csatorna, mind 576p -s adás 50Hzen.

Ezt már ez a 4k-s csoda TV se bírja olyan szintre javítani, hogy ne legyen nézhetetlenül pixeles, elmosódott. Főleg egy focimeccsnél.

Mivel nem játszik az a megoldás, hogy 60csatorna helyett beérem kb. 10db fullHDval (nincs a lakóhelyemen másra lehetőség). Ezért a kérdésem felétek az lenne:

Ha visszaviszem a TV-t és elhozok helyette egy 55"os fullHD-s darabot, ezek a 576p-s adások mennyivel lesznek nézhetőbbek olyan pixelszámon. Nyilván ott is érezni fogom az 1080p-be lévő letöltött tartalom meg a gagyi 576p -s TVadás közti különbségeket, de javítani fog rajta annyit, hogy nézhető legyen mondjuk egy focimeccs?
Vagy alapvetően a képátló nagyságával van a probléma és maradjon a 4k de legyen 48"-50"?
Esetleg mind a kettő gondot jelent és legyen 1080p és kisebb képátló?

Távoltág a TV és köztem 4méter.

(#19991) Osynho válasza Maddoxtomi (#19990) üzenetére


Osynho
addikt

A set top box kimenetét 1080p-re állítottad?

(#19992) ada19 válasza BBéci (#19977) üzenetére


ada19
senior tag

Pár hete volt valak vagy itt vagy a Samsung topikban akinek ugyanígy esküdöztek, és amikor átvétel után derült ki hogy nem igaz, emlékeim szerint vissza is küldte.

Mégsenem

(#19993) superg válasza ada19 (#19992) üzenetére


superg
senior tag

Igen a digitalkonál gyanúsan olcsók lettek az árak ez mindent elmond,ráadásul több webshop is állít ilyeneket hogy gyári gari aztán persze mégsem, ami elég pofátlanság.

(#19994) DVB-T


DVB-T
tag

Sziasztok!

Jópár(tucat) oldalt elolvastam és sok dolog nagyon furcsa lett számomra, elsősorban az, hogy gyakorlatilag csak Samsung és LG LCD "létezik" a túlnyomó többség részére, persze occó, ez a lényeg..
Furcsa továbbá, hogy ha Sharp tv-re érkezik kérdés, hallgatás a válasz, mintha nem kérdeztek volna..persze, biztos az IÁ vette meg a Sharp tv részlegét :-) nem szabad vásárolni.. .-)

Nekem Sharp tv-m van, 7 éves, nem LED-es, 37"-os, tudom, méretes, ezt ebben a tocsikban vissza kell dobni :-). Úgy tudom a Sharp a 2 közül az egyik panelgyártó, a készülékek stabilan működnek, és esztétikusak, különösen a legujjabb sorozat, a régi tv-vel semmi gondom nincs , azon kívül, hogy nagyon sokat fogyaszt és lenne hely, hová elhelyezni, újat kerestem, de itt jött a probléma 50"-ig bezárólag passzív 3D-sek, megnéztem a többi gyártót és úgy tűnik, hogy mindenütt ez a tendencia, én 42-, max 46"-oaban gondolkodom, linuxos, HD-s komoly műholdas boxaim vannak, tehát közvetlenül tudok venni 3D's adásokat, smart-hülyeség nem érdekel a műholdas box 3-féle időzítést ismer és lejátszik mindent, amire szükségem lehet, tehát csak monitorra van szükségem, de nem baj, ha DVB-T2!! is tud, ugyanis jön hamarosan az átállás a DVB-T2-re ilyet meg alig forgalmaznak..Ja, hogy a Samsungnak van kiseeb aktív 3D's modellje? Számomra nem létezik sem a Samsung, sem az LG..Mivel rokon területen ténykedem tudom, hogy a Samsung a leggyengébb paraméterekkel rendelkező alkatrészekből épít, ráadásul ha bemegy vki egy szervízbe vajon mivel vannak tele a polcai? hmm? A Sony meg túlárazott a tudásához képest, minden terméke az...Ennyit erről az egészről..

(#19995) Vhiktor válasza gabo01 (#19971) üzenetére


Vhiktor
veterán

Én 1 hónapja beszéltem velük, és csak az 5. alkalommal vallották be, hogy nem hivatalos Samsung garancia, csak magyara garancia, de az teljesne más. Azt jelenti, hogy 1 évig garanciális a termék, de nem a Samsung márkaszerviznél, hanem a boltnál, ezen időben kötelesek garanciával foglalkozni, az hogy hol javíttatják meg az az ő dolguk, lehet egy falusi pajta, vagy akár hivatalos szerviz is, ők álljákl a költséget. De ha Te viszed be hivatalos szervizbe szerintem kidobnak rögtön, és regisztrálni biztosan nem lehet a TV-t + gariért.

Elöször nekem is azt mondták, hogy hivatalos, de többszöri baszogatás után kiderült, hogy nem, csak jól keverik a szavakat ;)

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#19996) Vhiktor válasza gyerecske (#19987) üzenetére


Vhiktor
veterán

A bolti garanciának az a veszélye, ha közben megszünik vagy eltünik a vállalkozás ahonnan vetted, akkor vele együtt megy a garancia is a kukába, hiába mész be hivatalos szervizbe, mert ott nem érvényes. Tehát volt gari -> nincs gari. Ennyi.

Ez olyan, mintha tőlem vennél egy TV-t, én egy magánvállalkozó vagyok, adok rá Neked 1 év garanciát, miután megvetted, 1 hét múlva csődöt jelentek és nem foglalkozoma készülékeddel ami Neked bedöglik 1 hónap múlva. Jöhetsz hozám, ha megtalálsz, de akkor is elzavarlak és nem tehetsz semmit sem, mert nem felelek a magánvagyonommal a vállalkozásomért.

Ez csak egy példa volt, nem vagyok vállalkozó.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#19997) ada19 válasza Vhiktor (#19996) üzenetére


ada19
senior tag

Úgy rémlik hogy csak úgy nem lehet eltűnni egy ilyen cégnek, a jogutód felelős az ilyenekért. De egyáltalán nem értek hozzá. :)

Mégsenem

(#19998) Vhiktor válasza ada19 (#19997) üzenetére


Vhiktor
veterán

Nincs mindig jogutód, az akkor van ha eladják.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#19999) Killerlaca


Killerlaca
senior tag

Sziasztok!

Szeretném meg kérdezni, hogy milyen TV-t ajánlanátok 106cm méretben 3d,wifi,smart kellene.
Az ár olyan 135 000Ft max.
Én ezt néztem nem tudom ez mennyire jó LG 42LB650V

Köszönöm

Asus Z170 pro Gaming, i7-6700K, GTX 1060 6GB, OCZ 60GB, Corsair 8GB, Sharkoon 500W

(#20000) Kempeti


Kempeti
tag

50 ezer forint körül valaki bírna ajánlani elfogadható TV-t? Vagy esélytelen?

azt mondták neszerepelj, te úgy hallottad nesze rappelj!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.