Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-22 21:35:06

LOGOUT.hu

Ha TV-t szeretnél vásárolni, a Milyen TV-t vegyek? topikba írj!
Meglevő készülékkel kapcsolatban ebbe a topikba írhatsz.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19701) ada19 válasza HagaNRG (#19700) üzenetére


ada19
senior tag

Igen de a H6200-ből az azonos méret (55") 50k-val drágább kb.

Mégsenem

(#19702) BBéci válasza #94529552 (#19699) üzenetére


BBéci
titán

Már megint fogalmad sincs arról, mi volt a hozzászólásom lényege. Nem a magyar oldalról alkottam véleményt, ami egyébként nem vetélytársunk, mert teljesen más jellegű.
Vergődsz ezerrel, próbálod bizonygatni, hogy jobb a felezett felbontású 3D. Ez már kabaréba illik.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19703) #94529552 válasza BBéci (#19702) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nem olvastad el? Pedig komoly olvasmány, érdemes hozzáfogni, utána a dogmáidat lehet hogy elfelejtenéd itt szórni. Örökre. Remélhetőleg a DisplayMate oldalra nem mondod, hogy hülyék a témához. Tévedés, én nem bizonygatok semmit, te vagy az aki állandóan fikázik itt. Olvasd el! A 3D egy komoly téma, van jövője, még ha ez neked nem tetszik, akkor is.
Ha offolsz, akkor úgy írd a hozzászólást, nézd meg a szabályzatban!

(#19704) BBéci válasza #94529552 (#19703) üzenetére


BBéci
titán

Nem azt írtam, hogy hülyék, csupán a szóban forgó írást neveztem LG marketing bullsitnek. Akkor olvastam, amikor megjelent, ami elég régen volt. De erről nem kívánok vitatkozni.
Egyre mélyebbre ásod magadat.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19705) #94529552 válasza BBéci (#19704) üzenetére


#94529552
törölt tag

A DisplayMate-ről állítod ezt? Azt az oldalt komoly hozzáértő szakemberek viszik. Nem olyanok akik csak a saját több éves dogmáikat szórják a fórumon, személyeskedéssel teletűzdelve. Ezzel magadat járatod le itt. Komolyan. Írd meg nekik a különvéleményedet. Nevetséges vagy. ;]

[ Szerkesztve ]

(#19706) Unlimited válasza Gicz (#19688) üzenetére


Unlimited
aktív tag

Tehát!Újra felteszem a kérdést.A led milyen spektrumban világít?Ha tudod a választ,akkor a többi már nem kérdés!A Sony miért is próbálkozik ezzel a Trilomunos vagy milyen panellal? Volt már az összes gyártónak hasonló próbálkozása,de egyik sem jött be.Ilyen olyan trükökkel próbálják megoldani a színhelyességet,a nagyobb színtartományt,de amíg led van az oldalában,halott ügy.Ennél még a fénycső is jobb volt,de azt beáldozták a design oltárán,hogy valamivel ismét vonzóvá tudják tenni a vásárlóknak.Aztán jött a 3D,most a hajlított kijelző,meg 4K,de az alap ugyan az.

[ Szerkesztve ]

(#19707) Gicz válasza Unlimited (#19706) üzenetére


Gicz
addikt

Olvass már el egy hdtvtest vagy egy avforums tesztet ahol kalibrálják a tv-ket... A legtőbb közép-felső kategóriás TV kalibrálható 2 deltaE alá, ami azt jelenti, hogy csak műszerrel lehet mérni az eltérést a megjelenített, és az elvárt színtől, ilyen pici eltérést senki szeme nem képes érzékelni. Hülyeséget én is tudok kérdezni: ha a fénycső a király akkor milyen soektrumban világít a fénycső? :)
Nekem nem kell vonzóvá tenniük, plazmát használok.

[link] tessék, itt egy példa, de bármelyik samu vagy lg vagy sony hasonlóan teljesít és ez csak a középkategória, amikből az 50" 200ezer forint kb. Nem értem mi a bajod a leddel :) olcsó, kis fogyasztású, tartós, nagy hatásfokú, nem öregszik úgy mint a fénycső.

(#19708) DougButabi válasza BBéci (#19657) üzenetére


DougButabi
tag

Ez a 300 soros mozgókép felbontás mit jelent pontosan?

Több helyen olvastam, de mindenhol csak említik, nem magyarázzák meg a lényegét.

(#19709) superg válasza Unlimited (#19706) üzenetére


superg
senior tag

A sima led háttérvilágítással valóban nem tudnak akkora színteret lefedni mint a ccfl-lel,de a tv-k által használt színterre elég.Grafikus monitoroknál is az van hogyha a szélesebb Adobe színtér kell akkor RGB led háttérvilágítást alkalmaznak a sima white led helyett,szóval megoldható a nagyobb színtér.De a régi fénycsöves tv-k ,monitorok is a szűkebb hagyományos színtérben mozogtak,attól hogy még a háttérvilágítása más nem lesz nagyobb a lefedett színtér ahhoz más elektronika is kell.

(#19710) pubyy válasza Picturemaker (#19672) üzenetére


pubyy
tag

ami számomra már megfelelő volt az a Samsung UE 6400. Már nagyon sokan javasolták. Nézd meg a képét, megérted miért... Láttam szebbet nála, de nem ennyiért ( 140 e fölött valamennyivel a 40"-os). Én azonban csak 2D-t néztem, többi nem érdekel.

[ Szerkesztve ]

(#19711) blakey válasza Unlimited (#19706) üzenetére


blakey
titán

Már rég képesek a teljes színteret lefedni, tudom, mert nekem is szükségem van a teljes színtartományra. Műszerrel mérhető, hogy mire képesek a mai monitorok, tv-k. Haladni kell a korral és nem az évekkel ezelőtti tanulmányokra alapozni. A Fizika is fejlődik, bármennyire hihetetlen. :)

BBéci nem is erre céloz, mikor azt mondja, hogy HM-hez plazma kell az LCD-vel szemben, hanem a mozgásmegjelenítésre, álló kép esetén nincs különbség, sőt talán az LCD teljesebb képet ad.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#19712) adodaniel válasza BBéci (#19656) üzenetére


adodaniel
őstag

Akkor van ötleted, hogy hol lehet megnézni, hogy mennyin megy a panel?

(#19713) NGA válasza q13579 (#19689) üzenetére


NGA
addikt

Én szereztem egy kijelző törött i5 procis laptopot. Beraktam a tv mögé, vettem egy Logitech 400-as bill+touchpad kombót hozzá, és mindenféle smart funkciót, meg android vackot lever. Ha mindenképpen droid program kell, ott van a bluestacks, de felesleges. És megvolt 20e Ft-ból. Ezzel töltök le, már csak ezen nézek filmet, netezek stb. Ágyból meg tablettel, és akkor elérem az ezen levő filmeket is.

(#19714) adodaniel válasza #94529552 (#19705) üzenetére


adodaniel
őstag

Kicsit értelmezz már mielőtt fröcsögsz! Aki itt személyeskedik rendszeresen, az épp te vagy. Összevissza linkelgetsz mindent, saját kialakult véleményed, netán tapasztalatod feltételezem nincs. Akinek meg van, az meg dogmákat szajkóz szerinted. Tényleg elég mélyen jársz, lassan eltévedhetne erre egy moderátor...

[ Szerkesztve ]

(#19715) blakey válasza adodaniel (#19712) üzenetére


blakey
titán

A tv-k alap esetben 50, 60 ill 72Hz-en (24p esetén) jelenítenek meg, interpolációval lehet elérni a tv speckójában szereplő értékeket a különböző beállításokkal.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#19716) #94529552 válasza adodaniel (#19714) üzenetére


#94529552
törölt tag

A szokásos semmitmondás! Gratulálok, már csak a plazma halálán kellene siránkoznod, mint minden topicban. Nem tűnt fel hogy eltévedtél? Vélemény: aki nem szereti a 3d filmeket, továbbá nem is néz 3D filmeket, az inkább ne okoskodjon, és ne adjon tanácsokat, még a 3D-Filmes topicban is. (ez nem rád vonatkozik) Te meg feleslegesen szajkózod amit tőle látsz. Milyen összevissza link? 2 db linkről volt szó. Van egy ötletem: Ha nem tetszik, ne olvasd el amit írok, nem kötelez rá senki. A teszt mérésekkel igazol minden állítást, az egy mértékadó oldal, mindent lemértek, és dokumentáltak, olvasd el inkább, mint hogy itt belekötsz a tesztbe, csak más után kullogsz vele, ismételten.
Újból megkérlek rá, ne velem foglalkozz! Ezentúl nem veszem figyelembe az írásaidat, mivel szakmailag semmit nem mondasz. Ezennel részemről a téma zárva!

(#19717) adodaniel válasza #94529552 (#19716) üzenetére


adodaniel
őstag

Mivel rendszeresen változtatod az avatarod, így óhatatlanul is belefutok a "szaktudásodba". (Pl.: a színkalibrációs "szakmai" hozzászólásod, miszerint csak 50" felett van értelme...) Főleg most az oroszlános fejjel.
Linkeléseken egyébként az indoklás nélküli árukeresős találataidat és az alja, "nevenincs" webshopos linkjeidet értem elsősorban.
Azt meg majd én eldöntöm, hogy milyen topikot kísérek figyelemmel, köszönöm szépen! ;)

(#19718) #94529552 válasza adodaniel (#19717) üzenetére


#94529552
törölt tag

A mai nap másodszor kötsz belém. Ez a kettő már megér egy misét. Ha gondod van, írj rám, privátban lerendezzük. Meg tudod érteni, hogy a topicot nem erre hozták létre?
Még utoljára, bár másnak már leírtam: A nick és az avatar magánügy, én sem kötök beléd, hogy pl.: az avatárod alapján egy kopasz öregember vagy, és inkább menj nyugdíjba. Ezt csak példaként írom, nem személyes, a te magánügyed, és csak hogy könnyebben megértsd. Honnan tudhatnád, hogy ki, mikor, és milyen indok alapján választ avatárt? Tehát mégegyszer: az avatár magánügy, és kerüld a további személyeskedést!

(#19719) adodaniel válasza #94529552 (#19718) üzenetére


adodaniel
őstag

A lényegi kérdéseket, felvetéseket szépen kikerülted és végül előjöttél a bejáratott személyeskedés kártyával. :C Szöveget értelmezni megint nem sikerült persze...

Ja és még mielőtt privátot írnál, befejeztem veled.

[ Szerkesztve ]

(#19720) q13579


q13579
senior tag

Falikonzolt néznék a leendő tv-hez, de érdekes módon az eddig megtekintett darabok esetén a 48" nem hozza kompatibilis méretnek, holott bőven beleférne a tól-ig határba :S.

Ezt a méretet véletlenül hagyhatják le a leírásokban, vagy tényleg nem fogom tudni rárakni a 48"-os tv-t? (Már 3 félét megnéztem 10.000 Ft alatti kategóriába és mindenhol 47" és 50" van csak.

(#19721) BBéci válasza q13579 (#19720) üzenetére


BBéci
titán

Ne foglalkozz a TV képátlójával, az teljesen lényegtelen, ha konzolt keresel!
Két szempontot kell figyelembe venni: a teherbírást kilogrammban és a VESA furatok helyét, távolságát.

(#19712) adodaniel
Azt nem tudod ellenőrizni, nyomon követni, talán a részletes műszaki leírásban írnak róla. A magasabb kategóriás LCD tévék (és természetesen a plazmák) négyszerezik a 24p-t, tehát 96 hertzen jelenítik meg azokat, illetve a 23,976-ot 95,904-en. Mindenféle trükközés nélkül.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19722) ada19 válasza q13579 (#19720) üzenetére


ada19
senior tag

Adott TV esetébene nézd meg milyen VESA méret szükséges hozzá. Pl. Samsungnál összes 48" 400x400mm-es felfogatás szükséges, ezen kívül ha a súlyát elbírja, és fizikailag nem akadályozza a felszerelést semmi kiálló kütyümütyü, akkor jónak kell lennie.

Mégsenem

(#19723) DougButabi


DougButabi
tag

És ehhez mit szóltok, működő képes lehet?

[link]

55-ös tv-hez kellene, ami bár csak 16 kg, de én azért parázok a fél méteres erőkar-tól, illetve semmi adatot nem találtam az állvány vastagságáról, így elbizonytalanodtam.

Látott már valaki ilyet felszerelve?

(#19724) Baggio04


Baggio04
aktív tag

üdv
TV-t szeretnék venni, de anyagi lehetőségeim kicsik. 40 ezres kategóriára futja.
Egy ilyen Philips-et néztem ki.
Kábel tv, digitális adások, és esetenként monitorként használnám.
Ebben az árban van esetleg ami ajánlott kategória?

Baggio

(#19725) BBéci válasza DougButabi (#19723) üzenetére


BBéci
titán

A Vogel's az egyik legnevesebb ebben a kategóriában, bízhatsz benne. Esetleg Ezt is megnézheted, a dupla kar kicsit bizalomgerjesztőbb. Részben azért, másrészt a közel fél méter széles felfogatás miatt esett arra a választásom. A falban futó vezetékek miatt nem volt mindegy, hová kerülnek a tiplik, csavarok.

A folyadékkristályok mozgása lassú, ezért alacsony a mozgóképfelbontás. Bizonyára tisztában vagy az LCD működési elvével: elektromos impulzus adja a parancsot, hogy zárják el a fény útját, vagy ne. A kettő közti idő hosszú, azért kell valamilyen trükközés, ami ezt elfedi: interpoláció, háttérfény villogtatás.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19726) adodaniel válasza BBéci (#19721) üzenetére


adodaniel
őstag

Olyan szempontból fontos a képátló, hogy mondjuk 42"-eshez ne vegyen olyat, ami +65"-öshöz való. Hiába jók a VESA furatok, elég bután néz ki, ha a konzol falra szerelt része kilóg a TV mögül. :)

A másikra: Akkor az ST60 négyszerezi. :)

[ Szerkesztve ]

(#19727) krisi047


krisi047
aktív tag

Üdv! Adott egy LG 42LB650V Web OS rendszerrel. Tök jó meg minden, de kitépem a hajam, annyira durván lassú. Ez mindig ilyen volt? Esetleg valami korábbi firmware - ha jobb e téren - rábütykölhető?

(#19728) BBéci válasza adodaniel (#19726) üzenetére


BBéci
titán

Na jó, de jelen esetben 47, 48 és 50 colos méretekről volt szó.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19729) CocooN-z válasza Tegla80 (#19643) üzenetére


CocooN-z
őstag

Tyű ez nem ócsó, nincs véletlen 250 körül ilyesmi? :D 55" ban gondolkodok :) Minek legyen Smart-om és 3D-m ha 100% h nem használnám?

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#19730) d3tox1c válasza krisi047 (#19727) üzenetére


d3tox1c
senior tag

Nekem egy lg42lb700v van, es tegnap en is eszre vettem ilyen lassulast.
Eddig ez a legnagyobb problemam a tv-vel,remelem jon valami javitas hozza.
Meg a 3D tegnap eleg furcsa volt neha, gyors mozgasnal, de szerintem csak azert, mert usb-rol neztem, a tv lejatszojaval.
Ma szerintem kiprobalom laptoprol, vagy media box-rol.

(#19731) chelsea86


chelsea86
újonc

Üdv!
Segítséget szeretnék kérni! Az alábbi tvk közül: Samsung UE40H6200 és LG 42LB620V ,melyik lenne ideálisabb ha főként xboxozni szeretnék rajta és focimeccseket nézni. melyiknek lehet alacsonyabb az input lagja,mert sajnos konkrét adatot nem igazán találtam. Most egy Samsung UE32EH6030-as tvm van,a 3D szép rajta,de a játék nem igazán sajnos. Előre is köszönöm!

(#19732) *Tata* válasza CocooN-z (#19729) üzenetére


*Tata*
senior tag

Ez is jó választás lehet. :K [link]
Teszt róla:[link]

(#19733) DougButabi válasza BBéci (#19725) üzenetére


DougButabi
tag

Ez a Hama azért izmosabbnak néz ki. Közben a Vogels ki is esett, a dönthetőség miatt 10 centit eláll a faltól.
Azt meg tudod mondani ennél mekkora a minimum távolság a faltól?
Illetve azt írják hogy max 50 col-ig, gondolom 55-öst is rá lehet tenni, csak az nem fordul 180 fokot. Ki lehet valahogy számolni, hogy 55-el mít művelhetne?

(#19734) BBéci válasza DougButabi (#19733) üzenetére


BBéci
titán

A szóban forgó Hama konzolnak van nagyobb tévékhez készített változata, valamint nagyon hasonló, de igényesebb kivitelben is kapható.
A TV hátlapjának minimális távolsága a faltól 3-4 centi, a Hama német honlapján pontos információkat találsz.
Azt nem tudom, 55 colossal mennyire forgatható, én az 50-est sem tekergetem 30 foknál jobban.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19735) CocooN-z válasza *Tata* (#19732) üzenetére


CocooN-z
őstag

Ha láttad az első hosszas agymenésemet, akkor olvashattad h ezt, a kisebb 6200-t és az 5203-t szemeltem ki. És ez biza akár még be is jöhet...ne de az a talp könyörgöm :DD

Van esetleg mód rá h le lehessen cserélni? Komolyan kérdem, és nem konzolra gondolok :)

[ Szerkesztve ]

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#19736) *Tata* válasza CocooN-z (#19735) üzenetére


*Tata*
senior tag

Nem hiszem, hogy megoldható lenne ez a talp probléma. :(

(#19737) CocooN-z válasza *Tata* (#19736) üzenetére


CocooN-z
őstag

Jah, láttam, ahogy a 6200 is, egyik quad másik 4 lábú bár gondolom a kettő ua.

http://www.samsung.com/hu/consumer/comparison?prda=UE55H6400AWXXH&prdb=UE55H6200AWXXH

A CMR en kívül más kül. nincs is nagyon? Ha a CMR off akkor a 6200 esetén az 50hz right?

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#19738) mima1017


mima1017
tag

Sziasztok,

Adott egy LG 32LN575S típusú TV, a kérdésem az lenne hogy egy Logitech Z640-es 5.1 es hangrendszert hogy tudok rákötni a TV-mre?

Üdv,
Mima1017

(#19739) DougButabi válasza BBéci (#19734) üzenetére


DougButabi
tag

Ez a hama nagyon jónak tűnik, megnéztem az adatait, 26 mm, pöpecül hangzik.

Most már csak azt kell eldöntenem, kell e nekem ilyen? Mert mégiscsak 25,000, jelenleg sima akasztósom van, nem kihúzható, nem forgatható, nem dönthető, viszont megvan. De ez legyen az én gondom.

Köszönöm a hasznos információkat.

(#19740) q13579


q13579
senior tag

Egy kérdésem lenne, ami részben témábavág, részben off.

T-home családi HD szolgáltatást fogok köttetni, ehhez szeretném többek között a 48"-os tv-t vásárolni. Alapvetően a HD csatornákat fogom nézni, illetve médialejátszóról sorozatokat, filmeket.

A standard távolság, ahonnan nézni fogom durván 2,3-3 méter.

Kérdés, hogy ehhez már érdemes-e beruházni a 48"-os készülékbe, vagy a jelenlegi tv adások még mindig nincsenek felkészülve arra, hogy ilyen méretű és felbontású készülékeken nézzük azokat?

(#19741) mr.tamasbiro


mr.tamasbiro
őstag

Ahogy írtam megrendeltem egy smartos tv-t a MM-webshopjaban. Ma hívtam őket mi van de még csak most fogják beszerezni mert nincs. Baromi pipa vagyok,hogy most több hétig várhatók. Jart már így valaki, hogy varrni kellett több napig,hétig?

(#19742) gabaly válasza mr.tamasbiro (#19741) üzenetére


gabaly
tag

Szia.
Én a héten kedden rendeltem és szerdán meg jött. Amelyik bolt azt írta a honlapján kb hogy nincs raktáron de a megrendelés napjától a következő héten csürötökön várhaó az, hogy számomra meg rendeljék nagy ívben elkerültem akár neves bót akár nem.

(#19743) mr.tamasbiro válasza gabaly (#19742) üzenetére


mr.tamasbiro
őstag

Én azért rendeltem meg mert olcsó volt és karácsonyig csak ideér.

(#19744) superg válasza mr.tamasbiro (#19741) üzenetére


superg
senior tag

Ilyen lassúak.meg az Euronics is.A szürkeimporos webshopok baromi gyorsak de ha garizatatni kell kezdődhetnek a gondok.Várd ki úgyse se 2 hónapra vesz az ember tv-t.Persze vannak gyári garral gyorsabb helyek pl Edigital.

[ Szerkesztve ]

(#19745) mr.tamasbiro válasza superg (#19744) üzenetére


mr.tamasbiro
őstag

Csak nem lesz szívás mert a Media Mark webshopja nem nagyon engedhet meg blamát,gondolom én.

(#19746) Neologizma


Neologizma
csendes tag

Szép estét mindenkinek!
Remélem jó helyre írok az alábbi problémával:
Kaptam egy Samsung UE32D5700 tévét egy Német ismerősöm-től karcmentesen dobozában. A "probléma" az vele, hogy elmondása szerint a legutóbbi szoftver frissítés óta se kép se hang. De azt mondja biztosan meg lehet ezt orvosolni. Gondolom vannak itt sokan hozzáértő-k. Lehetséges ez? Orvosolható? Én sajnos nem értek a smart tv-k hez! Segítségeteket előre is köszönöm!

Dob és basszus, no meg miegymás.

(#19747) csaba12242 válasza mr.tamasbiro (#19745) üzenetére


csaba12242
tag

Én is jártam így egyszer, igaz máshol, lemondtam a megrendelést és egy héten belül volt TV-m máshonnan, gyári garival ugyan abban az árban.

(#19748) krisi047 válasza d3tox1c (#19730) üzenetére


krisi047
aktív tag

Nálam ilyen első perctől kezdve. Az mkv filmeknél egyelőre nem tapasztaltam, viszont minden más, még a menüben való navigálás, csatornaváltás is laggol 3-4-5 mp-t. Elég idegesítő, remélem lesz rá javítás. Ha az enyém lenne, tuti visszavinném. :(

(#19749) Pityke78


Pityke78
őstag

Sziasztok!

Úgy néz ki TV vásárlás előtt állok, amit a karácsonyi időszakra szeretnék ütemezni.
Eddig egy Panasonic G20-as plazmát használtam és most nyitnék a LED TV-k irányába.

Méret tekintetében 55"-ban gondolkozok, de a típus választásban nem gondolom hogy a méret az, ami befolyásolni fog.

Sajnos az utóbbi pár évben nem igazán foglalkoztam a TV típusokkal, illetve fejlesztésekkel, ezért kérnék tanácsot.

Ami számomra fontos:

- kép minősége
- HD filmek lejátszása TV-vel (15-20 GB-os mkv file-ok)
- sok sportot nézek, ezért a képfrissítési frekvencia fontos (nem szeretem a "csóvás" labdákat)
- 3D nem fontos, de ahogy néztem ezt nem fogom tudni megúszni

Ha jól tudom ilyen méretű mkv filokat wifin keresztül esélytelen lejátszani, ezért az alábbi opciókban gondolkozok.

1. LAN kábelen keresztül összekötni a PC-vel és a PC vinyóját megosztva, arról játszaná le a TV a filmeket (nem tudom ilyen esetben mennyire jó lejátszók vannak a mostani TV-kben)

2. PC-vel játszanám le a filmeket és HDMI kábellel kötném össze a TV-vel és a PC kiterjesztett kijelzőjeként használnám a TV-t.

Ezen igények tudatában milyen típusokat ajánlanátok, illetve hol találok teszteket, összehasonlításokat ebben a kategóriában?

Ár tekintetében: 300.000 Forint körül gondolkozok az 55"-os kategóriában

Köszönöm előre is a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#19750) BBéci válasza DougButabi (#19739) üzenetére


BBéci
titán

Olcsóbban is megvehető, csak kicsit keresgélni kell. ;)

(#19740) q13579
Akár 55 colost is vehetnél ahhoz a nézési távolsághoz.

(#19749) Pityke78
Annyi pénzért, 55 colos méretben megközelíteni is nehéz lesz a G20 képminőségét, nemhogy elérni, pláne felülmúlni. :(
Talán a 9-es sorozatú Sonykat lenne érdemes nézegetni, de azok többe kerülnek.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.