Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62051) Bence01


Bence01
tag

Sziasztok,
Lakótelepen kéne a wifit kicsit stabilizálni. Nyilván minden csatorna tele, nem is várok csodát csak hogy legyen jel mindenhol. Arra gondoltam valami ac-s access point erősebb lenne, mint egy olcsó antennás router ap-ra konfigolva. Vagy 2 szobára kell mesh hogy használható legyen? Mivel járnék jobban? [kép] [kép]

Solo Puffin ti darà forza e grinta a volontà

(#62052) Gubek-Einste válasza peppe79 (#62050) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Szolgáltatótól kérjél egyet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#62053) Gubek-Einste válasza Bence01 (#62051) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) van használva az eszközök?
Most milyen router van használatban?

Arra gondoltam valami ac-s access point erősebb lenne, mint egy olcsó antennás router ap-ra konfigolva.
Nem feltétlenül, eszköze válogatja, hogy melyik lehet optimálisabb.

Vagy 2 szobára kell mesh hogy használható legyen?
Környezet függő.

Mivel járnék jobban?
Ha nem megfelelő a sebesség/lefedettség akkor másodlagos eszköz beüzemelése a megfelelő lépés, mesh-sel lenne seamless roaming is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#62054) Bence01 válasza Gubek-Einste (#62053) üzenetére


Bence01
tag

52nm L alakú panel (2szoba hall) tehát vasbeton falak. Most a nagyobbik szobában van egy asus ac65u router. Így a konyhában már nem is csatlakozik a wifi másik szobában egész stabil de lassú. 2 opcióra gondoltam.
1, rakok a hall-be egy ap-t ami nagyjából középen lenne
2, mesh a két szobába kábellel összekötve.
Ahogy a képen látni a 2,4g fullon minden sáv 5g egész jó de annak meg kisebb a lefedettsége.

Solo Puffin ti darà forza e grinta a volontà

(#62055) peppe79 válasza Gubek-Einste (#62052) üzenetére


peppe79
senior tag

Köszi! Megkérdezem, de szerintem már nincs nekik (Digi).

(#62056) Alex91 válasza Bence01 (#62054) üzenetére


Alex91
félisten

Mennyit szansz ra!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#62057) Gubek-Einste válasza Bence01 (#62054) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

52nm L alakú panel (2szoba hall) tehát vasbeton falak.
Egy raj nem lenne rossz, hogy pontosan mi hogyan és hol van.

van egy asus ac65u router
AC65P lesz az.

1, rakok a hall-be egy ap-t ami nagyjából középen lenne
Egy Asus AC57Uv3 vagy AC1300G+ v3 jó is lehet a célra de nem lesz AiMesh hálózat így.

2, mesh a két szobába kábellel összekötve.
Jó megoldás, az elsődleges eszköznek mindenképpen AX-es lenne ajánlott.

5g egész jó
Magasabb csatornákon mi a helyzet?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#62058) Bence01 válasza Gubek-Einste (#62057) üzenetére


Bence01
tag

Jól írtam rt-ac65u belső antennás. Max 40e Ft szánnék rá persze olcsóbb az se baj. 5g magasabb csatornán nincs más de valamiért ezt választja auto beállításon.

Solo Puffin ti darà forza e grinta a volontà

(#62059) Alex91 válasza Bence01 (#62058) üzenetére


Alex91
félisten

[link]

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#62060) Alex91 válasza Bence01 (#62058) üzenetére


Alex91
félisten

Esetleg egy erosebb Ax-es router? 50 nm-ert azert 1 egysegnek is be kellene szornia nagyjabol…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#62061) Bence01 válasza Alex91 (#62060) üzenetére


Bence01
tag

Én is azt gondolom elégnek kéne lenni azért volt az első ötletem egy ap és olcsóbb is lenne. Melyik router vagy ap amiről jók a tapasztalatok ilyen téren?

Solo Puffin ti darà forza e grinta a volontà

(#62062) Doky586 válasza Bence01 (#62051) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Milyen 'ügyes' ott mindenki... :D
Mindenki ugyan azt az 1 csatornát választja az 5 függetlenből. :W

[ Szerkesztve ]

(#62063) woodworm válasza Doky586 (#62062) üzenetére


woodworm
veterán

Ha be van állítva a 80MHz-es csatornaszélesség, akkor ez automatikus. A többi blokk pedig nem minden routeren érhető el a gyártók lustasága miatt.

(#62064) MaCS_70 válasza Alex91 (#62060) üzenetére


MaCS_70
félisten

Igen, AX! Különösen társasházi környezetben látványos javulást tud produkálni az AC-hez képest, amiből elég sok érdekes módon még AC-s kliensekkel is érezhető marad.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#62065) Doky586 válasza woodworm (#62063) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem inkább 'user error'-nak tűnik mint a gyártók hibájának.. :))
Nálam a TP-Link és Asus routerek inkább a 100 feletti csatornákra állnak rá..

(#62066) Doky586 válasza Doky586 (#62065) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

(#62067) woodworm válasza Doky586 (#62065) üzenetére


woodworm
veterán

Pedig mindennapos probléma, hogy be sem lehet állítani, ha be lehet, akkor vagy egyes eszközök nem látják, vagy a dfs átállítja. Tehát a kialakult végeredményből a felhasználót ekézni felesleges.

(#62068) Bence01 válasza woodworm (#62067) üzenetére


Bence01
tag

Vezérlőcsatorna nálam csak 36,40,44,48 opció van és bármelyikre állítva nem változik az eloszlás.
Első körben beszerzek akkor egy mesh képes ax-es routert aztán meglátom mit hoz az új wifi technika, ha kevés még mindig tudom bővíteni majd.

Solo Puffin ti darà forza e grinta a volontà

(#62069) Doky586 válasza Bence01 (#62068) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Auto" opció sincs..? :F

[ Szerkesztve ]

(#62070) Bence01 válasza Doky586 (#62069) üzenetére


Bence01
tag

Persze van auto is azon készült a kép :D 48ra rakja auto-n egyébként. Nem mai darab kár a csodát várnom.
Tomato fw-vel biztos jobban muzsikálna de megszoktam az asuscom-os dyndns-t :)

Solo Puffin ti darà forza e grinta a volontà

(#62071) _q


_q
addikt

Adott egy TP-Link Archer T3U Plus. Nem tudok 300/300Mbit/s-nél nagyobb sebességet mérni rajta 5GHz-es wifi hálózaton, USB3.1-be dugva. Nincs más azon a csatornán amit én használok. LAN-on 800/300Mbit-et tudok mérni. Persze wifi-vel nem is várom, hogy ugyan azt tudja mint vezetékkel, de 500Mbit-et azt gondolnám tud a tp-link. Ezek szerint hiába a 867Mbit-es elméleti maximum adatlap szerint, 300MBit-et tud csak? Esetleg valami beállítási probléma lehet?
A másik problémám, hogy időszakonként hiába csatlakozik a routerre a tp-link, akkor sincs internet elérés. Ha újraindítom a gépet, akkor megjavul. Ezek az USB-s adapterek ilyenek?

[ Szerkesztve ]

(#62072) Gubek-Einste válasza _q (#62071) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) van használva az eszközök?
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4/5 GHz-s csatorna képről.
Milyen router-rel van használva?
Hol van az adapter elhelyezve a gépben (elől/hátul, ki van-e vezetve az adapter szabadabb levegőre)?
A gép hogyan van elhelyezve (asztal alatt, fal mellett)?
Más eszközzel milyen sebességet érsz el?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#62073) Zeki válasza _q (#62071) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nekem Wifin a telekomos gigás wifin (a saját boxukkal), is 300 megabit alatt van az 5G net. Senki sincs a freki közelében sem és csak 1 ajtó mögött van.

[ Szerkesztve ]

(#62074) _q válasza Gubek-Einste (#62072) üzenetére


_q
addikt

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) van használva az eszközök?
- Nincs fal, egy légtérben, egy légvonalban van a kettő. Router szekrény tetején tőle 5 méterre a gép a talajon. A használt csatornán más nincs csak én.

Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4/5 GHz-s csatorna képről.
- 2.4GHz, 5GHz

Milyen router-rel van használva?
- Asus RT-AX86S

Hol van az adapter elhelyezve a gépben (elől/hátul, ki van-e vezetve az adapter szabadabb levegőre)? A gép hogyan van elhelyezve (asztal alatt, fal mellett)?
- Hátul van USB3.1-be, viszont a gép eleje néz a fal felé, a hátulja a nappali felé, amerre a router is van pont egy légvonalban. A router a szekrény tetején, a gép a talajon.

Más eszközzel milyen sebességet érsz el?
-6 éves laptoppal és 3 éves telefonnal is hasonló az eredmény, de nem tudom 867Mbps vagy 433Mbps az 5GHz-es modul bennük.

[ Szerkesztve ]

(#62075) Gubek-Einste válasza _q (#62074) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

- Hátul van USB3.1-be, viszont a gép eleje néz a fal felé, a hátulja a nappali felé, amerre a router is van pont egy légvonalban. A router a szekrény tetején, a gép a talajon.
Mennyi kapcsolódási link sebesség?
Ha egy szobába vagy a router-rel akkor miért nem kábelt használsz inkább?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#62076) _q válasza Gubek-Einste (#62075) üzenetére


_q
addikt

Mennyi kapcsolódási link sebesség?
- Router szerint: [kép]
Ha egy szobába vagy a router-rel akkor miért nem kábelt használsz inkább?
- Mert csúnya lenne elvezetni a falon és korábban az AC65P-vel nem voltak leszakadások, ezért eddig jó is volt így. A sebességre nem emlékszek milyen volt. Most megnézem még egy laptoppal, amiben szintén 867Mbps wifi modul van, de ez is 300Mbit le és feltöltést tudott ugyan arról a helyről ahol az asztali gép van. :F

(#62077) dudika10 válasza _q (#62076) üzenetére


dudika10
veterán

867Mbps linksebesseg mellett a valo eletben az 500Mbps letoltesi sebesseg nagyon optimalis eset tapasztalataim szerint.
300Mbps valos sebesseg szerintem nem olyan rossz, mint amennyire gondolod.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#62078) _q válasza dudika10 (#62077) üzenetére


_q
addikt

Akkor ezek szerint a kliensek ennyit tudnak? A router adatlapja szerint többet is tud, még ha nem is az elméleti maximumot:
WiFi 4 (802.11n) (1024QAM) : up to 750 Mbps
WiFi 5 (802.11ac) (1024QAM) : up to 4333 Mbps

(#62079) dudika10 válasza _q (#62078) üzenetére


dudika10
veterán

Ha nem gond az angol, akkor itt egy cikk ami tokeletesen leirja, hogy az AX5700-as routered miert csak 300Mbps valos letoltesi sebessegre lesz kepes az eszkozeid tulnyono tobbsegevel: [link]

Roviden: a kliens ennyit tud az adott kornyezetben (ezert kell kabelt hasznalni, ha lehet).

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#62080) woodworm válasza _q (#62078) üzenetére


woodworm
veterán

Mit takar az, hogy nem éri el az elméleti maximumot? Már ezek a sebességek is csak úgy jöhetnek ki, ha az adott szabványban nem támogatott modulációt használnak.

(#62081) _q válasza dudika10 (#62079) üzenetére


_q
addikt

Köszi, beleolvastam és elég jónak tűnik. Szerintem végig olvasom majd az egészet. Úgy látom PCI-e kártyával tudnék javítani a sebességen, ha a wifi mellett maradok, de az is csak bizonyos mértékben segít. Talán majd a Wifi 6 adapterek jobbak lesznek.

#62080woodworm
867Mbps-t tud a kliens. Speedtest ezt nem fogja soha mutatni, annyira nem lesz ideális a körülmény. Persze a routeren azt látom, hogy 867Mbps a link sebesség (elméleti sebesség vagy hívjuk akárhogy), de engem a gyakorlati tapasztalat jobban érdekel, az meg kb 300Mbps.

(#62082) woodworm válasza _q (#62081) üzenetére


woodworm
veterán

A kliens kapcsolati sebességét látod windowson a kapcsolat tulajdonságainál. El kellene felejteni ezt az ideális állapotot vagy laborkörülményeket, nem ezért nem érhető el a névleges sebesség, hanem a hasznos adatokat körülvevő csomagolás miatt.
Ha pci kártyát akarsz venni, akkor árban és sebességben is többet érsz egy ax szabványú klienssel, mint egy ac-t tudóval. A router specifikációban megadott maximális ac sebessége egy átvágás. Kereskedelmi forgalomban (szinte) nem létezik olyan kliens, ami tudná a megadott paramétereket.

(#62083) _q válasza woodworm (#62082) üzenetére


_q
addikt

Azt tudom hogy sajnos kamu adatokat adnak meg, pontosabban nem kamu, csak mint a Mbit/s a MB/s esetben, mert ugye Mbit-ben jobbnak tűnik a paraméter hisz nagyobb az értéke, de a gyakorlatban meg MB-ban látjuk úgy is.

Honnan lehet megtudni a gyakorlatilag elérhető sebességet a kliens esetén abban az esetben, ha még nincs nálam. Amikor veszek valamit mindig a gyártó honlapján nézem meg a paramétereket. Jelen esetben a wifi kliensnél nem sokra megyek akkor vele. Mi a megoldás?

(#62084) dudika10 válasza _q (#62083) üzenetére


dudika10
veterán

Wifin semmire nincs garancia. Kis tulzassal tusszentesz egyet a szobaban, es megmelkedett paratartalom miatt felere esik a sebesseg.

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#62085) tillatrilla


tillatrilla
senior tag

Sziasztok! Kérdezném,hogy Asus rt-n18u helyett milyen gigabites eszköz lenne ajánlott? Ilyet jelenleg nem találok használtban,és valószínű kéne gy helyette. Nem baj,ha nem új,használt is megfelelne. Lényeg,hogy legalább olyan egyszerű legyen beüzemelni,mint a 18u-t. Amúgy az összes eszközön 4 elmenő lan aljzat van? Köszi előre is!!

Üdv: Attila

(#62086) Gubek-Einste válasza tillatrilla (#62085) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Eszköz ajánlás ITT, olvasd el az összefoglalót.

Lényeg,hogy legalább olyan egyszerű legyen beüzemelni,mint a 18u-t.
Asus-t válasszál akkor, pontosan ugyan olyan lesz a menüje mint amilyen a jelenlegié is.

Amúgy az összes eszközön 4 elmenő lan aljzat van?
Ez az általános, ha több kellene akkor switch beüzemelése ajánlott. A négynél több LAN portos eszközök ritkák és általában csak a drágább készülékeken érhetőek el, egy sima négy portos és egy switch beszerzése olcsóbban tud kijönni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#62087) tillatrilla válasza Gubek-Einste (#62086) üzenetére


tillatrilla
senior tag

Szia!! Köszönöm a választ!!! :R
Akkor inkább még annyival egészíteném ki,hogy jó lenne ha választási lehetőségnek az AP,illetve router módot is tudná. Asus rt-ac57u,vagy rt-ac65p? Mesh,meg hasonlókra nincs szükségem.A részletes leírásokat megtaláltam,de erről nem látok semmi infót.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Attila

(#62088) Gubek-Einste válasza tillatrilla (#62087) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mindkettő eszköz esetén elérhető az AP mód.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#62089) Dilikutya válasza _q (#62071) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nekem ugyanez van, hétvégén vettem. Nem akartam se a telekomos szerelővel nagyon fúrattatni, meg én sem akartam, így gondoltam, ha a nagy gép úgyis szomszédos a Telekom routerrel, nincs ajtó felszerelve, és egyenesen ránéz, akkor jó lesz annak is wifi, a többi kütyü is azon lóg. Végülis jó is, elszalad 300Mbit/s-ig az 5GHz-es hálózaton. Csak az zavar, hogy ugyanott mérve a Galaxy S20FE telefonom 800Mbit/s-t mér. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#62090) tillatrilla válasza Gubek-Einste (#62088) üzenetére


tillatrilla
senior tag

:R

Üdv: Attila

(#62091) Megbrajt


Megbrajt
újonc

Sziasztok!

Van egy Asus RT-AC85P routerem, melyből kábellel csatlakozok a pcre. A letöltési sebessége (digi1000) 600-750 között szokott lenni.
Van egy Lenovo notebookom amiben egy i3 10 gen proci, 8gb ram stb. és egy intel wireless AC9560 hálózati kártya van.
A notebookon wifivel a letöltési sebesség 200 körül mozog. Ha kábelen 600 körül van akkor egy ilyen routerrel nem kellene 200 nál többnek lenni a sebességnek? A notebooktól kb 1mre van a router.
A hálókártyán a legfrissebb illesztőprogram van.
Ne reméljek nagyobb sebességet, mert ezek a notebookok ennyire képesek?

(#62092) woodworm válasza Megbrajt (#62091) üzenetére


woodworm
veterán

Melyik sáv, melyik csatorna, mennyire van állítva a csatornaszélesség? Környezet hogy néz ki?

(#62093) Megbrajt válasza woodworm (#62092) üzenetére


Megbrajt
újonc

5ghz, a csatorna automatikus de álltalában a 48at szoktam látni hogy azt válaszgja ki a router, a szélesség az 20/40/80on van. A sarokban van egy asztal amin van a notebook. Felette van egy polc a falra szerelve és azon a router. A router mellett kb 40 cm re egy xbox. Ja és még az asztalon van egy monitor amire az xbox van kötve. Kb így tudnám leírni a környezetet.

(#62094) mezis válasza Megbrajt (#62093) üzenetére


mezis
nagyúr

És a szomszédok?

mezis

(#62095) woodworm válasza Megbrajt (#62093) üzenetére


woodworm
veterán

Köszi! A környezeten a wifi környezetet értettem volna.
Nincs azonos SSID? Véletlenül sem vált át 2,4 GHz-re? Nálam intel chipsettel hozza az átlagos 400Mbitet 5GHz-en.

(#62096) peppe79


peppe79
senior tag

Sziasztok!

A Digitől sajnos nem tudok igényelni sim sticket a sim kártyám mellé. De a nagyobb gond az, hogy webshopokban sem nagyon látok. Hol, vagy milyen megnevezéssel találok ilyen eszközt?

(#62097) a2d2


a2d2
addikt

Sziasztok!
Tudtok ajánlani olyan jó ár/értékű repeatert vagy routert repeater funkcióval aminek cserélhető az antennája?
A melléképületbe vinném át a jelet, van egy yagi antennám amit ráirányítanék a háznál lévő repeaterre.
Köszi!

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#62098) Diák66


Diák66
őstag

Üdv!

Melyik az ajánlott router inkább?
ASUS RT-AX56U AX1800 40599 Ft
Asus RT-AX58U AX3000 44999 Ft
Asus TUF AX5400 46990 Ft

Köszönöm szépen.

(#62099) Gubek-Einste válasza peppe79 (#62096) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

LTE USB stick vagy LTE USB modem néven kellene keresni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#62100) Gubek-Einste válasza a2d2 (#62097) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

TP-Link TL-WA701ND megfelelő lehet ha az antenna csak csatlakozós.
Ha nem ragaszkodsz a meglévő antennához akkor TP-Link CPE210/CPE220/CPE510 (ellenoldali eszköz szerint).

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.