Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16101) Daniel1991


Daniel1991
csendes tag

Helo
Kollégista vagyok, és a laptopomon van wifi. Viszont gyakran nem tudok csatlakozni a netre mert nem enged fel. Jelet kap, de nem engedi fel a laptopom. Például 1ik nap reggel felenged, délután nem, de éjszaka megint felenged. Nagyon bosszantó. Mi lehet a probléma?

(#16102) mezis válasza padi68 (#16100) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Veszel egy új WiFi routert. ;]

Vagy elárulod, hogy a WiFi titkosító jelszavát felejtetted el, vagy a routerhez való bejelentkezéshez szükséges rendszergazda (admin, root) jelszavát felejtetted el.
Ez esetben jobb, ha azonnal megírod a router pontos típusát is.

mezis

(#16103) mezis válasza Daniel1991 (#16101) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

InSSIDer mit mutat ?

mezis

(#16104) laca.1


laca.1
aktív tag

sziasztok kérlek segítsetek,problémám a köv:Tp-link rúterem van wifis-a lényeg az hogy mobilon tökéletes a wifi net minden,ok de van egy pc amibe d-link pci wifi van sikerült a kapcsolat jel kiváló,adat oda vissza-a baj nincs net bongészőn-win-xp..sp3..és wap2 van a ruter titkositás-valami tanács?????

[ Szerkesztve ]

(#16105) Daniel1991 válasza mezis (#16103) üzenetére


Daniel1991
csendes tag

Ennyire nem vágom a témát, az mi?

(#16106) mezis válasza laca.1 (#16104) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Gondolom a routeren DHCP=ON. PC-n a TCP/IP automatára állítva ? (Tulajdonságok - Támogatás - Részletek : megkapja a megfelelő DNS-t ?

mezis

(#16107) laca.1 válasza mezis (#16106) üzenetére


laca.1
aktív tag

ezeket a beállításokat hol találom??rúteren kb.tudom de xp-ben TCP/IP hol???? :F

[ Szerkesztve ]

(#16108) mezis válasza laca.1 (#16107) üzenetére


mezis
nagyúr

Jobbra lent bizonyáza ott van a WiFi kapcsolat ikonja. Klikk-klikk.

mezis

(#16109) Daniel1991 válasza mezis (#16103) üzenetére


Daniel1991
csendes tag

mik a lehetőségek?

(#16110) mezis válasza Daniel1991 (#16109) üzenetére


mezis
nagyúr

Amit látsz.

mezis

(#16111) Daniel1991 válasza mezis (#16110) üzenetére


Daniel1991
csendes tag

Amikor nem enged fel, akkor egy sárga csillag.

(#16112) mezis válasza Daniel1991 (#16109) üzenetére


mezis
nagyúr

Jobbra fent kell nyomni egy Start-ot. Aztán középen a "Time Graph", "2.4 GHz channels".
(Bocs, az előbb eltévesztettem a választ.)

Ha valami nem világos, a legjobb egy "ScreenShot" lenne.

mezis

(#16113) mezis válasza Daniel1991 (#16111) üzenetére


mezis
nagyúr

Hol látsz csillagot ?

mezis

(#16114) Daniel1991 válasza mezis (#16113) üzenetére


Daniel1991
csendes tag

Akkor várj, nem egyről beszélünk.
Mi az az InSSIDer?

(#16115) mezis válasza Daniel1991 (#16114) üzenetére


mezis
nagyúr

Az egy ingyenes szoftver, amit hamarosan installálni fogsz. :DD

mezis

(#16116) Daniel1991 válasza mezis (#16115) üzenetére


Daniel1991
csendes tag

na felraktam, és akkor most nézzem meg h mit mutat, vagy majd akkor is amikor nincs netem?

(#16117) padi68 válasza mezis (#16102) üzenetére


padi68
senior tag

Szia, a router menüébe be tudok menni..

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#16118) mezis válasza Daniel1991 (#16116) üzenetére


mezis
nagyúr

Gyakorolj. Milyenek az éteri viszonyok ? Mekkora a WiFi-d térereje, a többieké, azok milyen csatornákon adnak, esetleg lenne egy kevésbé zavart csatorna ?

mezis

(#16119) Daniel1991 válasza mezis (#16118) üzenetére


Daniel1991
csendes tag

aha, és hogy tudom állítani a csatornát?

(#16120) mezis válasza padi68 (#16117) üzenetére


mezis
nagyúr

Akkor vagy ki tudod olvasni a WiFi titkosítás kulcsát, mert mutatja, vagy megadsz egy újat.
Véglegesíted és egy perc múlva nekieshetsz a PC-den is módosítani vagy kitörölni az egészet és új WiFi kapcsolatot létrehozni.

mezis

(#16121) mezis válasza Daniel1991 (#16119) üzenetére


mezis
nagyúr

Megmondja a router rendszergazdája. (Nem hiszem, hogy ezzel kell foglalkoznod.)

Zavaros az éter ? Csekély dB a térerő (RSSI) ? Keress egy jobb helyet a laposodnak.

mezis

(#16122) Daniel1991 válasza mezis (#16121) üzenetére


Daniel1991
csendes tag

hát nem vmi magas, de hiába keresek más helyet(már közvetlenül a router mellett is próbáltam) jelet azt fog, de nem enged csatlakozni

(#16123) padi68 válasza mezis (#16120) üzenetére


padi68
senior tag

kösz!

mit és hogyan kell tennem? csak csillagokat látok.... ;)

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#16124) Soma01 válasza padi68 (#16117) üzenetére


Soma01
veterán

Az jó!
Akkor ott meg kell változtatni a titkosítás jelszavát és kész! Sőt szerintem ott ki is van írva a jelenlegi.

(#16125) zolee-coul


zolee-coul
csendes tag

Hellosztok !

lenne egy kérdésem és egyben segítségeteket is kérném.
olyan esetben ha a munkahelyen a szerver gépre tettek internet adatforgalom mérő programot és így IP cím alapján meglehet nézni ki mennyit netezik . Ez ellen milyen ötlet van hogy ne lehessen látni mennyit netezek ?

a másik kérdés pedig hogy ha a mobilomról megyek fel a munkahelyi wifi netre akkor szintén van adatforgalom, de ilyenkor a mobilt hogy látják , annak is ilyenkor van egy IP címe ?? azt is azonosítani tudják ?

válaszokat előre is köszönöm.

(#16126) Soma01 válasza zolee-coul (#16125) üzenetére


Soma01
veterán

Szerintem a vállalatit nem tudod kikerülni, de a mobilnetest meg ők nem látják szerintem. Ha jól tudom a mobilneten fog minden forgalom menni, ha bedugod. De azt nem tudom, hogy a vállalati forgalom mérés csak IP alapján megy, vagy van a gépedre is telepítve valami, mert akkor lehet a monitorod képét is látják.

(#16127) club1 válasza zolee-coul (#16125) üzenetére


club1
veterán

A mobilod is kap egy ip címet, és látják a hozzá tartozó mac address-t is. Ha a mobilod saját (nincs köze hozzá a cégnek) akkor itt meg is áll a tudományuk, mert a mac addressből azt tudják csak kideríteni, hogy milyen gyártó eszköze van felcsatlakozva a wifi eszközükre (ezeknek az eszközöknek ált. nincs hostnevük). Azt hogy kié, viszont nem tudják. Ha céges a mobiltelefon, akkor gondolom volt annyi eszük, hogy a mac address-ét feljegyezték, ilyenkor a személyedhez köthető a forgalma.

(#16128) mezis válasza Daniel1991 (#16122) üzenetére


mezis
nagyúr

Számokkal, mennyi a deciBell ?

mezis

(#16129) mezis válasza padi68 (#16123) üzenetére


mezis
nagyúr

Hol vagy ?

mezis

(#16130) Soma01 válasza mezis (#16129) üzenetére


Soma01
veterán

:)) :DD :DD :C

(#16131) Kikki90


Kikki90
tag

Sziasztok! Wifi kártya vásárlása előtt állok, szeretném megkérdezni milyen szempontok alapján kell választani. Kollégiumi számítógépbe lenne. Előre is köszi a tippeket.

(#16132) brown26


brown26
tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem, sajnos elég láma vagyok ezen a téren az egyik ismerősöm most költözött egy új albérletbe ahol UPc kábelnet van.
A kérdésem az lenni hogy milyen wifis routert válasszak, hogy az emeleten tudja használni a netet asztali gépe van és egy sima upc modem mit javasoltok hogy fogjak neki ?

(#16133) mezis válasza Kikki90 (#16131) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Lehetőleg egyantennás, amihez adnak hosszabbítót is (valószínű, hogy ki kell hozni a PC ház takarásából) és ha az AP "n"-es, akkor nem árt ha a kártya is az.

mezis

(#16134) mezis válasza brown26 (#16132) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Én az asztali épbe vennék először egy WiFis kártyát (vagy USB-et). Erre nézd meg a mai hozzászólásokat, más is keres ilyet.

Miután beüzemeltem (meg installáltam az InSSIDer -t, kiderült, hogy "g"-s vagy "n"-es és akkor választanék routert. Akár használtat, ha van a környéken kínálat.

mezis

(#16135) Daniel1991 válasza mezis (#16128) üzenetére


Daniel1991
csendes tag

70-85 között

(#16136) padi68 válasza mezis (#16129) üzenetére


padi68
senior tag

Szia, napközben dolgozok...

tudsz segíteni? köszönöm

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#16137) mezis válasza Daniel1991 (#16135) üzenetére


mezis
nagyúr

Az bizony elég kevés. Pláne ha van a környező csatornákon is hasonló vagy nagyobb térerővel működő AP. Amíg ezen nem tudsz javítani, javulásra nem számíthatsz.

mezis

(#16138) mezis válasza padi68 (#16136) üzenetére


mezis
nagyúr

Megpróbálok, bár ahhoz kicsivel több információ kellene.
Jól sejtem, hogy be tudsz lépni a WiFi routered beállító menüjébe és a WiFi titkosítással kellene foglalkoznod ?
Ha ez nem nyilvánvaló abból a néhány lehetséges menüből, akkor áruld el a routered pontos típusát.

mezis

(#16139) padi68 válasza mezis (#16138) üzenetére


padi68
senior tag

Szia, a menübe betudok lépni.

Pirelli: DRG A225G B401

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#16140) petrosssz


petrosssz
csendes tag

Sziasztok!

Nekem elég különös problémám van. T-home netem van 15 Mbit. Az egyik gépen csak 6Mbitet mér a speedtest, de csak akkor ha pach kábellel csatlakoztatom a routerre, de ha wifivel, akkor 10Mbit felett mér, ez változó... Szoftveres hibát szerintem kizártam, próbáltam 3 féle oprendszerrel, win xp, 7, és ubuntu. A hardveres hibás is kizárhatom szerintem, ugyanis 2 gép között 100Mbites hálózat van, és biztos, hogy annyi, nem csak annyit ír ki, az egyik gépen van FTP szerver, és 10MB/s sebességgel megy át az adat köztük, ezzel bizonyíthatóan, hogy a gép bírja a 100Mbitet is, és nem kellene 6Mbitnél kiakadnia, amikor a netet mérem.
Remélem érthető voltam, ha nem, akkor megpróbálom jobban elmagyarázni.
Kérem a segítségeteket.

Üdv: petrosssz

ui: rendszergazdának tanulok, szóval olyan tanácsot, hogy indítsd újra a routert, és jó lesz, nem kérek :)

(#16141) petrosssz válasza padi68 (#16139) üzenetére


petrosssz
csendes tag

Szia!

Nekem is ilyen routerem van.
192.168.1.254 el be tudsz lépni, az alap felhasználó név: 3play
és a jelszó is ugyan ez
katt a WIRELESS menüre, majd a Security ra, itt tudod a jelszót beállítani.

Üdv: petrosssz

(#16142) Daniel1991 válasza mezis (#16137) üzenetére


Daniel1991
csendes tag

és mégis hogyan tudok ezen javítani?

(#16143) KuCu_155


KuCu_155
tag

Na megint egy kis problémába ütköztem XD
Folyamatosan szétkapcsol a wifi és új ip címet kér a hálózattól a telefon amikor fixre van állítva :S

:)

(#16144) mezis válasza padi68 (#16139) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha nincs kézikönyved, itt van egy:

[link]

Wireless menüig eljutottál (22. oldal)?

mezis

(#16145) mezis válasza Daniel1991 (#16142) üzenetére


mezis
nagyúr

Megkeresed a WiFi- hálózat rendszergazdáját, vagy addig kóborolsz a laposoddal )képernyőn az InSSIDer)l, amíg találsz olyan helyet, ahol a térerő -60 dB körüli.

(Az elektromágneses hullámok terjedését többek között a nap állása is befolyásolja. általában a napkelte, napnyugta környékén a legrosszabb.)

mezis

(#16146) brown26 válasza mezis (#16134) üzenetére


brown26
tag

Köszönöm szépen :R

(#16147) fenergie84


fenergie84
addikt

Sziasztok!

Laikusként találkoztam most egy problémával, a hét elején a szolgáltatóm műszaki okokra hivatkozva a nethez szükséges felhasználónevemet megváltoztatta.
A gondok itt kezdődtek, van egy Asus routerem (fogalmam sincs milyen típus, hálózatos témában még nagyon kezdő vagyok) és próbáltam beállítani benne az új felhasználónevet.
Nem sikerült, nem jött létre kapcsolat.
Ez után reseteltem a routert és próbáltam beállítani, hogy menjen a net, a családban 2db gép van plusz esténként telóval netezem.
A gond az, hogy randomra eltűnik a jel, vagy szétkapcsol értem ez alatt azt, hogy az asztali gépemen is és a notimon is egy pillanatra megszakad a jel és utána egyből csatlakozik.
Próbáltam több dolgot is állítani, de szinte mindegyiknél előbb utóbb jelentkezett a dolog.
az érdekes, hogy kb 2évig ment az előző beállításokkal router, akkor nem én állítottam be, hanem egy ismerős, de most nem sikerül...
Valami profilt vagy hasonlót nem lehet szerezni valahonnan?

[ Szerkesztve ]

(#16148) gyulank


gyulank
addikt

Sziasztok!
Kaptam 1 lapot a nethuntól, hogy elérhető a szolgáltatás, és hogy a bekötés általában 18-20e ami az eszközök árát tartalmazza. Az 5GHz-es netet építették ki. Azt szeretném megtudni, hogy milyen eszközök kellenek ehhez, ha csak 1 gépen akarom használni? (gondolom bővíteni később is lehet, és ha nem muszáj, akkor nem költenék többet a kelleténél)

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22621.3527 Ubuntu 24.04 x64

(#16149) gban


gban
Közösségépítő

Sziasztok,

Adott egy PCI hálókártya, ami nem tud WPA-t, csak WEP-et.
WPA esetén kapcsolódáskor resetel az XP, WEP-pel működik jól, de a specifikációk alapján is csak WEP-et tud.
A kérdésem: meg lehet oldani hogy tudjon WPA-t, vagy ez hardveres dolog, és a "chipből hiányzik valami" szintű probléma?
WavePlus 1200 a chip rajta.

Postázást nem vállalok.

(#16150) mezis válasza fenergie84 (#16147) üzenetére


mezis
nagyúr

van egy Asus routerem (fogalmam sincs milyen típus
Ezzel én is így vagyok. ;] Te viszont kezedbe veheted, alá nézhetsz és elárulhatod nekünk a pontos típusát. És akkor bizonyára ráakadhatunk a kézikönyvére, ami alapján konkrét tanácsokat adhatunk.

mezis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.