Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16151) fenergie84 válasza mezis (#16150) üzenetére


fenergie84
addikt

Igazad van, de mikor írtam a hsz-t, akkor nem volt a közelemben. :D
ez az: WL-520GC

(#16152) padi68 válasza mezis (#16144) üzenetére


padi68
senior tag

Szia, közben kaptam magyart:
http://www.t-home.hu/static/sw/file/pirelli_hgw_utmutato.pdf

kösz a segítséget! :)

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#16153) Goatman


Goatman
aktív tag

Üdv!

Tudna valaki nekem ajánlani egy erős, jó vételi érzékenységű, megbízható sima belső PCI-os Wi-Fi adaptert max. 4k-ig?

A választ előre is köszi :R

92 pirospont a régi Hardveraprón: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Goatman

(#16154) Greenbook válasza Goatman (#16153) üzenetére


Greenbook
tag

Félig off de biztos vagy abban, hogy a géped mögé elrejtve sok-sok vastól 2 centire akarod azt a kártyát használni?
USB-t javasolnám bárhová is jó lehet a későbbiekben illetve kihosszabbítod ha nem okés a vétel, amit a beépített kártyával esélyesen nem fogsz tudni megoldani pár száz forintból...

http://csatlakozok.atw.hu

(#16155) Goatman válasza Greenbook (#16154) üzenetére


Goatman
aktív tag

Nincs szabad USB a gépen amibe kéne (meg lehet, hogy csak 1.1-es..), amúgy én is azt favorizálnám. Úgy tudom akadnak olyan PCI adapterek is, amiknek az antennája lecsatlakozható és egy fél méteres kábel van még a mozgatáshoz/elhelyezéshez..

[ Szerkesztve ]

92 pirospont a régi Hardveraprón: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Goatman

(#16156) zitromz


zitromz
tag

Sziasztok!
Feladtam a reményvesztett próbálkozásokat a Linksys hálókártyámmal kapcsolatban,újat veszek.
Igazából csak azt nem értem minek forgalmaznak egy olyan kártyát manapság(még csak nem is olcsón!) amihez nincs driver Win7 alá,m1..
mit tudnátok ajánlani ami támogatja a Win7et és lehetőleg a 64bitet is?

[ Szerkesztve ]

(#16157) Greenbook válasza zitromz (#16156) üzenetére


Greenbook
tag

ZYXEL GN-680T 4.500 Ft körül kapható és tökéletesen megfelel az igényeidnek. (64bit, win7)

Goatman:
TP-LINK TL-WN350GD érdemes a saját 2dBi antennáját lecserélni TP-LINK TL-ANT2405C 5dBi antennára több mint 130 centis kábel van rajta ez így összesen 4.500Ft körül van
vagy esetleg EDIMAX EW-7711In amihez jár 1 méteres kábelen antenna 4.500Ft körül.

[ Szerkesztve ]

http://csatlakozok.atw.hu

(#16158) mezis válasza fenergie84 (#16151) üzenetére


mezis
nagyúr

Sajnos a kézikónyvben a menük elmosódottak.
Szerintem vedd elő a szolgáltatód beállításához szükséges adatokat (PPPoE, Dinamic IP, Static IP, MAC address ?) és nyomd legalább 5 másodpercig a reset-et.
Ezután majd úgy egyenként, alig valamit állítva. Mert egy normál internetezéshez nem kell sok mindent állítani.

mezis

(#16159) Kroni1


Kroni1
veterán

Sziasztok! Van egy TP-Link WR1043-as Routerem, amin beállítottam a Wifi módot 802.11n-ra, 300Mbps-os Max Rate, a biztonsági beállításoknál a WPA2-PSK módban AES encryption van beállitva. A Notebookban is n-es WLAN kari van, de valamiért AIDA-ban a hálózatnál 150Mbps-os sebességet ír. Ez normális, vagy ha nem akkor mitől lehet?

(#16160) Tosee válasza Kroni1 (#16159) üzenetére


Tosee
őstag

Üdv!

Windows mit ír a kapcsolat sebességére?
Vezérlőpult -> hálózati kapcsolatok -> vezeték nélküli kapcsolat

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#16161) Kroni1 válasza Goatman (#16153) üzenetére


Kroni1
veterán

Ha veszel TP-Link PCI karit, akkor én esetleg tudok adni hozzá egy 6db érzékenységű TP-Link antennát olcsón.. :D

Tosee: Látod azt még nem néztem, de majd holnap, már tatyó méllyén van a notim..

[ Szerkesztve ]

(#16162) gyulank


gyulank
addikt

Vagy hol kérdezzem meg?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22621.3527 Ubuntu 24.04 x64

(#16163) fenergie84 válasza mezis (#16158) üzenetére


fenergie84
addikt

én már mindent megpróbáltam, reset után, a wifis állításokat végig próbáltam...
a modem és router között van kapcsolat, tehát net is, viszont a gépek és a router között el-eltűnik a jel, vagy egyszerűen szétkapcsol...
sajnos tanácstalan vagyok...

(#16164) Veektor203


Veektor203
csendes tag

Srácok! A következő dologban kérném a tanácsotok:
Először is van két wifi-routerem. Egyik egy TP-Link márkájú DSL-modemmel egybeépített wifi router, illetve egy Belkin márkájú (csak) wifi router, tehát ezt külső dsl modemmel lehet netre használni. Na most, az van, hogy a telefonom nem hajlandó a TP-linkes routerrel normálisan együttműködni, ami annyit jelent, hogy egy-két lapot még betölt netezéskor aztán egyszer csak megáll rajta a net. És csak az adott böngésző vagy alkalmazásból való ki-be lépéssel lesz újra netkapcsolat a telefonon. Viszont a laptopommal tökéletesen összhangban van. Ellenben a Belkin routerrel működik a telefonomon is a net.
A következőt szeretném csinálni. Mivel a TP-Linkben alapból benne van a DSL modem, így arról küldeném a netet a Belkin routerre amin keresztül a telómon is lehetne netezni.
Megoldható ez így? És ha igen, akkor hogyan? Nem tudom az baj-e ilyenkor, hogy a TP-Linken nincs WAN port, csak négy LAN. A Belkinen meg van. Össze tudom ezt így hozni?
Válaszotok előre is köszönöm.

U.i.: Csak a Belkinnel nem akarom használni a netet mivel sajnos ennek van olyan hibája, hogy néha eldobja a netkapcsolatot, és csak áramtalanítás majd újra áram alá helyezéssel jön elő. Ezért is vettem meg a TP-Linket.

(#16165) mezis válasza fenergie84 (#16163) üzenetére


mezis
nagyúr

"a modem és router között van kapcsolat, tehát net is,"
Nekem már volt úgy, hogy kapcsolat volt a szolgáltató felé is meg a roter felé is, csak éppen internet nem volt.
Az ilyen esetekre írtam egy egysoros batch proramot, amivel pl a google open DNS-ének elérhetőségét figyelhetem folyamatosan:

ping 8.8.8.8 -t

Bár inkább a szolgáltatóm DNS-ét szoktam macerálni.

A routered IP-jének pingelésével kezd a hibakeresést.

Ugyanezt tracert paranccsal alkalmazva remek nyomkövető.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#16166) mezis válasza Veektor203 (#16164) üzenetére


mezis
nagyúr

Maradhat a TP-link is úgy, ahogy van. Esetleg a WiFi-jét tedd OFF-ba. A Belkint meg LAN-LAN módon a TP-Link-be. Ha a Belkin LAN IP címe megegyezne a TP-LINK LAN IP címével, akkor módosítani kell olyanra, ami kívül esik a TP-Link által DHCP-n osztogatottal. (Lehet, hogy Belkin LAN automatikus, akkor nincs teendő).

TP-Link-en a DHCP által kiosztható tartományt lehet, hogy szűkíteni kell a Belkin IP címe miatt..

A Belkin WiFi-jét így tudod a legegyszerűbben használni. A WAN kapcsolat hiánya miatt lehet, hogy kicsit hosszabb a feléledése.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#16167) mezis válasza mezis (#16166) üzenetére


mezis
nagyúr

Még a Belkin-en a DHCP=OFF.

mezis

(#16168) fenergie84 válasza mezis (#16165) üzenetére


fenergie84
addikt

Köszi a segítséget, biztos, h jókat is írsz, de olyan láma vagyok hozzá, hogy nem értem őket :D

(#16169) Veektor203 válasza mezis (#16166) üzenetére


Veektor203
csendes tag

Köszi, végigolvasva a kérdésem, az kimaradt belőle, hogy én úgy akarom használni, hogy egyszerre menjen a kettő. Tehát a Belkin routeren is legyen net a telefonomhoz, a laptopommal viszont a TP-Linkkel szeretnék netezni. Tehát valahogy úgy megoldani, hogy mindkét wifi router adjon netet. Így is összehozható az alapján amit leírtál nekem? Remélem érthetően írtam.:)

[ Szerkesztve ]

(#16170) mezis válasza Veektor203 (#16169) üzenetére


mezis
nagyúr

Természetesen. A legegyszerűbb, ha a Belkin-en a WiFi-t 3-4 csatornával odébb állítod mint a TP-linken és "saját" titkosítási kulcsot adsz meg.

Esetleg működhet a Belkin "repeater" üzemmódban (ha van ilyen nek az AP helyett), ekkor a TP-Linkhez való kapcsolatát kell beállítani és nem kell vezetékkel kapcsolódnia a TP-Link-hez. Repeater üzemmódban a sebességek drasztikusan csökkenhetnek. Ha nem probléma a vezeték, akkor inkább maradjon.

mezis

(#16171) mezis válasza fenergie84 (#16168) üzenetére


mezis
nagyúr

Létrehozol a Kellékek - Jegyzettömb -el egy "maceraGoogle.bat" nevű filet, abba beleírod a vastaggal kiemelt ping 8.8.8.8 -t
Elmented és amikor el akarod indítani klikk-klikk.

A szolgáltatód DNS címét úgy tudod meg, hogy klikk a hálózat ikonjára (ha látszik), Támogatás - Részletek.

Ugyanitt a routered IP címe "Alapértelmezett átjáró" néven szerepel.

Installáld az InSSIDer -t, hátha elromlottak a légköri viszonyok. Ezzel legalább láthatsz belőle valamennyit.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#16172) kiszu


kiszu
senior tag

Sziasztok. A segítségeteket kérném,mert mindjárt agyhugykövet kapok.

Hogy lehet az,hogy egy wifi router (tl wr 741nd) egyik számítógépen simán megy,a másikon meg nem?

Mindkét helyen upc kábelnet van.
Mindkét helyen xp.

Sima routerrel megy,de ha bedugom a wifi routert akkor nem. Ég a WAN lámpa de akárhova dugom a másik kábelt .a link lámpa nem villog. Az 1-2-3-4 ben nem sem.

Ugyanezekkel a kábelekkel egy másik lakásban,másik géppel meg jó.
Tehát a kábel nem lehet rossz. A wifi router sem,a sima sem. Hisz önmagában működik.
Hálókártya?
De van sima routerrel net,hibátlanul.

Szerintetek mi a jóistent kezdjek még vele?

Az a baj,hogy még az admin felületet sem tudom így elérni. De minek is? Hisz nem kell ott semmit sem állítanom,mert mindkét lakásban kábelnet van. Arra is van belőve a wifi router.

[ Szerkesztve ]

(#16173) mezis válasza kiszu (#16172) üzenetére


mezis
nagyúr

A kábelnetnél van amikor MAC address-el azonosít - clone.

A LAN vezeték másik végén is ugyanaz a PC (lapos) volt mindkét lakásban ?

mezis

(#16174) kiszu válasza mezis (#16173) üzenetére


kiszu
senior tag

Nem. A wan kábel nem ugyanaz. De a wan kábel a sima építettek jó. A link kábelt meg átkoztam a wifi routerrel egyutt. Ezért nem tudom. Kiprobalok mas kábeleket

(#16175) mezis válasza kiszu (#16174) üzenetére


mezis
nagyúr

Lehet az a PC is hibás. Vagy csak driver probléma. Eszközkezelő mit mutat ?

mezis

(#16176) padi68 válasza mezis (#16175) üzenetére


padi68
senior tag

Szia, küldtem PÜ.

kösz

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#16177) Veektor203 válasza mezis (#16170) üzenetére


Veektor203
csendes tag

Köszi, azt megcsináltam, hogy a Belkint átraktam 1-es csatornára, míg a TP-t 10-esre állítottam, így elég messze vannak egymástól.:) IP-cím kiosztást is úgy állítottam a DHCP-nél, hogy egyik 192.168.2.2-től oszt 2.98-ig, a másik meg 2.100-tól indul Szóval ez sem lehet gond. Gond viszont az, hogy a Belkin beállításában nem találtam olyat, hogy LAN-LAN üzemmód legyen csak. A LAN setup résznél csak a router ip-jét meg a DHCP ki be kapcsolását azon belül az IP-cím kiosztást lehet állítani. Kb ennyi a beállítási lehetőség. Vagy a WAN beállításokban nézzem? Ott viszont 5 lehetőség közül lehet választani( Dynamic, Static, PPoE, PPTP Telstra Bigpond/Optus Cable)
Így ebben az esetben mit lehetne állítani rajta? Mert azt próbáltam, hogy a TP egyik lan portját összekötöttem a Belkin Wan portjával, de a Belkin így nem kapott netet, csak a TP-n volt.:) Hálózat persze mindkét eszközön volt egyébként, csak net nem.

Vagy nekem végső esetben az is megoldás lenne, ha lehetne kapni olyan elosztót ami befelé egy kifelé meg két telefonkábel csatlakoztatható, mert akkor simán meg tudnám oldani, hogy mindkét eszköz kapjon netet a vonalamról, igaz kicsit sok lenne a kábel meg az eszköz egymás hegyén hátán(2 router 1 dsl modem:)) Mert van itthon egy ilyesmi elosztóm csak azzal az a gond, hogy azon úgy van, hogy egy kimenet a telefonnak van, egy meg a netnek.

[ Szerkesztve ]

(#16178) mezis válasza Veektor203 (#16177) üzenetére


mezis
nagyúr

"A LAN setup résznél csak a router ip-jét"

Ezt állítsd be 192.168.2.99 -re.

(bár én inkább 102-től indítanám a DHCP-t és akkor kaphatna 101 -es végűt is.

Egy WiFi-s PC-re installáld az InSSIDer-t, akkor látni is fogod, hogy milyen csatornákat célszerű választanod.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#16179) Veektor203 válasza mezis (#16178) üzenetére


Veektor203
csendes tag

Az a baj, hogy ez az IP-cím a TP-link router eléréséhez van most megadva. Más címet mit lehetne? Progi már fel van telepítve. Szerintem csatornában elég messze vannak egymástól talán nem zavarnak bele egymás adásába. Inkább azt kérdezném, hogy fizikailag az úgy jó-e, ha úgy csináltam, hogy TP-linken van alapértelmezett szerint net, és azon eszköz egyik LAN portját összekötöttem a Belkin WAN portjával? Csak mert netet nem kapott így a Belkin a TP-től.

(#16180) padi68 válasza padi68 (#16176) üzenetére


padi68
senior tag

mezis!

nagyon köszönöm a gyors segítségedet!!!!! :R :R :R :R :R

hurrá!!!

a mobilom már csatlakozott is!

:DD

C' est la Vie

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#16181) mezis válasza Veektor203 (#16179) üzenetére


mezis
nagyúr

Az a baj, hogy ez az IP-cím a TP-link router eléréséhez van most megadva. A 99 foglalt ?

Szűkítsd a DHCP tartományokat ! (Bizonyára nem fogsz mostanában 100 PC-vel csatlakozni.)

WAN-hoz is csatlakoztatható, de annak még bonyolultabb a beállítása. Menni kell ennek LAN-LAN kapcsolattal is. A PC-ken az átjáróval, DNS-el kell szórakozni egy kicsit.

Belkin-nek mi a pontos típusa ?

mezis

(#16182) Veektor203 válasza mezis (#16181) üzenetére


Veektor203
csendes tag

Igen, anno ez lett neki beállítva az eléréshez, és DHCP pedig 2.100-tól oszt 2.101-ig, mivel két wifiképes eszközöm van csak. A Belkinnél már több IP-cím lett kiosztva(bár tudom feleslegesen) Egyébként a pontos típusa F5D7230-4. Most azt mondod, hogy mind két router LAN-LAN portjára bedugva a hálókábelt kisebb mókolás után működni fog a net mindkét routeren? Esetleg, ha gondolod, privátban intézhetnénk a többit, hogy ne az én problémám tárgyalásával legyen tele a fórum:) Dobsz egy PÜ-t aztán megadom az msn elérhetőségem, ha ráérsz. Aztán ott egyszerűbben meg tudnánk ezt beszélni.:)

(#16183) mezis válasza Veektor203 (#16182) üzenetére


mezis
nagyúr

Én csak a TP-Link -el osztogatnék DHCP-t, DNS-t

mezis

(#16184) Veektor203 válasza mezis (#16183) üzenetére


Veektor203
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm a Skype-os segítséget, most már szuperül működik mindkét wifi-routerem!:):) :R

[ Szerkesztve ]

(#16185) Brekkk


Brekkk
senior tag

Sziasztok,

Milyen USB-s 300 Mbit/s wifi ezközt ajánlotok, házi használatra.
Jelenleg egy ASUS P5K premium lapom van Wifi-vel. Ez nagyon szépen müxik is, de elhatároztam, hogy lecserélem a 775-ös rendszert így az alaplap is megy itthonról. (Sajnos)
Mostanában meg az újabb alaplapokhoz nem adnak WIFI-t. Mennyire hatékonyak ezek az USB-s kütyük. Ha jól látom külön antennát nem tudok rákötni, egyikre sem. Így antenna nélül milyen távolságot képes áthidalni. 4 falon át tud sugározni? Milyen sebességgel lehet velük másolni 4 falon keresztül?

Válaszotokat előre is köszönöm
Brekkk

[ Szerkesztve ]

(#16186) mezis válasza Brekkk (#16185) üzenetére


mezis
nagyúr

A 4 fal az elég sok. Torrentezni nem fogsz vele, de az nem is baj.
Csak kísérletek dönthetik el a problémádat.
Lehet irányított (nagyobb nyereségű) antennát tenni a WiFi routerre ?
Az USB-s WiFi-t bele tudod tenni egy lavórba (parabóla antenna) ?

Interneten láttam hirdetést, ahol USB-s WiFi-t építettek be nem túl nagyméretű reflektorba. Csodálatos nyereséget reklámoztak.

mezis

(#16187) kali válasza Brekkk (#16185) üzenetére


kali
legenda

minimum ilyesmiben gondolkodj; link

(#16188) Brekkk


Brekkk
senior tag

Köszönöm mindenkinek a választ.
Ezt a TL-WN822N-es USB-s kütyüt kipróbálom.
Vajon a saját 5 Decibeles antennámat rá tudom kötni?
Az szépen szétszórja a jelet az egész lakásban sehol nem megy a jelerőség 5 alá.
Még torrentezni is tudok vele.

(#16189) Dan-szan


Dan-szan
senior tag

Üdv mindenkinek.
Jelenleg router osztja a netet a lakásban. A gond az,hogy a ping játék közben 150-200 ms között ugrál szinte lehetetlen játszani! :W :W Merre induljak,hogy normális legyen ez az érték,vagy hol lehet a hiba? A netem upc 60/6 mbps ,a router tp-link tl-wr941nd,a kártya wn851n,a jelerősség kiváló. Már kipróbáltuk simán a routerből kábellel az eredmény hasonló volt! Upc-nél ha reklamálok segíthet valamit?Amennyiben nem jó helyen kérdezek irányítsatok a megfelelő topikba,köszi a segítséget.

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#16190) kali válasza Dan-szan (#16189) üzenetére


kali
legenda

vélhetően szolgáltatós/vonali probléma lesz, szerintem még router nélkül is jelentkezne a hiba, sokan panaszkodnak ezen jelenségre; link
a reklamációt megejtheted, de sajnos nem nagyon van foganatja - ping tekintetében nincs garantált minimális érték...

[ Szerkesztve ]

(#16191) timike85


timike85
csendes tag

Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni...
Van egy Netgear N300 WNR2000 wifi routerem. Ehhez kapcsolódik kábellel az asztali gépem + egy laptop wifin keresztül. Pár napja ha bekapcsolom az asztali gépet, a laptoppal megszakad a kapcsolat, látja ugyan a routert a laptop, de azt írja ki hogy nincs jel. Amikor kikapcsolom az asztali gépet, akkor helyreáll a kapcsolat.
Odavittem a laptopot a wifi mellé, asztali gép bekapcs, a kapcsolat megszakad... :F
Van valakinek ötlete, hogy mi okozhatja a problémát? Beállítás vagy a wifi hibája lehet?
UPC technikussal volt egy kb. 30 perces eszmecserénk tegnap, frissítettük az fw-t, de nem történt változás... :W

(#16192) joe2005 válasza timike85 (#16191) üzenetére


joe2005
senior tag

Állítsd automatára az IP címet, ha nem lenne arra állítva!

"Have you tried turning it off and on again?"

(#16193) mezis válasza Dan-szan (#16189) üzenetére


mezis
nagyúr

Pingeld folyamatosan a szolgáltatód DNS-ét. Ha az nem lesz ilyen nagy, akkor a hiba valahol máshol van.

mezis

(#16194) gban


gban
Közösségépítő

Erre esetleg valaki?
Vagyis, ha egy PCI WLAN kártya nem tud WPA-t, csak WEP-et, az fizikai hiányosság, és úgy marad, vagy van valami megoldás hogy tudjon WPA-t?
köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#16195) mezis válasza gban (#16194) üzenetére


mezis
nagyúr

Én csak azt tudom, hogy a WDS üzemmódhoz a két WiFi-s eszköznek azonos chipset-el kell rendelkeznie a WPA titkosításhoz. Ebből úgy gondolom, hogy a titkosításban bőven benne lehet a hardver is.
Bizonyára szoftverrel is megoldható lenne, csak sokkal lassabban működne, több RAM kellene.

mezis

(#16196) Fityusz


Fityusz
tag

Sziasztok!
Nem nagyon értek ehez a wifi-s dolgokhoz ezért fordulok hozzátok:)
Adott a laptopom koliba neteznék vele de vagy nincs jel vagy nagyon gyenge. kérdés: fellehet e ezt vhogy erősiteni? és még1 kérdés ami hülyeség lesz lehet:) lehet de azért megkérdezem ... van egy tp link wr340gd tipisu wifi routerem ha ezt elviszem a koliba nemlehet vhogy ezzel befogni a jelet vagy felerősiteni vagy nemtudom?:))) Válaszotokat előre is köszönöm!

Ha olyan képem lenne mint neked, nevetve mennék neki a körfűrésznek!:)

(#16197) And válasza gban (#16194) üzenetére


And
veterán

"nem tud WPA-t, csak WEP-et, az fizikai hiányosság.."
Nem egyértelmű, de rajtad az sem segítene, ha kiderülne, hogy szoftveresen is megoldható. Ugyanis ha már nincs, aki megírja hozzá, nem sokra mész vele. Tény, hogy a WPA1/2 kicsit több erőforrást igényel, mint a WEP. Az a WavePlus-1200 viszont abszolút felejtős, régi 802.11b-only megoldás, ettől ne várjál WPA-támogatást, főleg Windows alatt.

(#16198) gban válasza And (#16197) üzenetére


gban
Közösségépítő

Köszönöm a válaszokat.

Postázást nem vállalok.

(#16199) mezis válasza Fityusz (#16196) üzenetére


mezis
nagyúr

Ezt a jelenlegi WiFi router rendszergazdájával kell megbeszélned.

mezis

(#16200) PonPon


PonPon
senior tag

Hello!

Kültéri wifi antennát szeretnék vásárolni. Ha kb ugyanolyan nagy nyereségűek akkor panelt vagy yagi-t válasszak? melyik a jobb, van valami előnye egyiknek a másikkal szemben?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.