Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-03-18 13:02:18

LOGOUT.hu

Windows 10 Mobile (Windows Phone) felhasználók szakmai topikja. Off és warez tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#98251) janeszgol válasza Win-doze (#98246) üzenetére


janeszgol
félisten

Én az összes elérhetőt frissítettem W10-re, ráadásul most októberben és novemberben, a lehető legfrissebbig elmentem buildban, amit a telefon engedett. A kamera nem csinál rosszabb képet már egy ideje, mint 8.1-en, fagyást nem tapasztaltam, gyors merülést sem.
Egy cél vezérelt: az Edge képes megjeleníteni az Epub és PDF fájlokat, így adtam egy plusz funkciót a Lumiáimnak, ne csak kamerás telefonok maradjanak. (Mivel sokat olvasok, nálam ez fontos.)
Illetve a Groove és Videó miatt: ha jól emlékszem több konténerformátumot támogat a W10. De ebben majd kijavítanak a bajtársak. Igen bajtársak, mivel együtt süllyedünk a hajóval. :D

Szerk.: egy valamit nem tudok, és abban az itteniek segítségét kérném, és az a BT. Volt probléma, hogy 5 perc után eldobta nálam W10-en, aztán javítottak rajta. Most nem tudom mi a helyzet, 8.1-en órákat hallgattam minden probléma nélkül 1-2 szobával arrébb is a zenéket.

[ Szerkesztve ]

Aki csak foxposttal akar küldeni, attól nem fogok vásárolni!

(#98253) janeszgol válasza #40993792 (#98252) üzenetére


janeszgol
félisten

Köszi, akkor ez is rendben van. A fórumtag mindenképp frissítsen. Nem kell az áruházas történet (működik még? szerintem nem), keressen rá: OTC Updater, és töltse le az MS honlapjáról. Letölti, elindítja, USB-re rádugja a telót (előtte legyen wifin/adatkapcsolaton), rátölti a mikroprogramot és elindítja, majd amikor kiírja, hogy lehúzható az eszköz, akkor lehúzza, és minden megy magától. Néha rá kell nézni, hátha restartolni kell, illetve bár magától is keresi a frissítést, én kézzel rá szoktam nyomni a keresésre, gyorsabb.

Ennyi.

Aki csak foxposttal akar küldeni, attól nem fogok vásárolni!

(#98255) Win-doze


Win-doze
csendes tag

Kösz a segítséget, mindenkinek szép napot, jó pihenést!

(#98256) wenkman válasza zolee001 (#98250) üzenetére


wenkman
tag

Lehet, hogy félreértelek, de ha 1számos mappákat csinál a Groove, akkor az azért lehet, mert az mp3 fájlok id tag-jai nincsenek "rendben".
Merthogy a Groove (sajnos) nem a mappaszerkezetet veszi figyelembe, hanem a zenei fájlok fent említett metaadatait.

(#98257) zolee001 válasza wenkman (#98256) üzenetére


zolee001
őstag

Az lehetséges,majd ránézek a metaadatokra.
Köszönöm

(#98258) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Hello! WP8.1 segítséget szeretnék kérni.

Telefongyűjtő vagyok, és eddig kimaradtam a WP-ből, de láttam, hogy Dec. 16-án vége az alkalmazásboltnak, így gyorsan vettem egy Lumia 1020-at.
WP-ről annyit tudok hogy két informatikus barátomnak volt L520, amit szanaszét hackeltek, meg HTC HD2, amin WP7.8 futott szintén rommáhackelve.

Azon kívül, hogy én sose csináltam és nem értek hozzá, a nagyobbik baj, hogy 0 időm van megcsinálni az egészet. MSc, egyetem, szorgalmi időszak...

Két dolgot szeretnék a telefonnal:
- store-ból, ami offline (vagy egy darabig még online) használható értelmes app, annak az XAP, vagy akármilyen telepítőjét elmenteni. Ergo egy offline store backup a legjobbakból.
- beállítani az L1020-at és interop vagy akármilyen (lehető legdurvább) unlockkal legfrissebb 8.1-en hagyni.

Ehhez tudna valaki leírásokat linkelni nekem?
Store-ból lehet csak UUID alapján, telefon és annak meg HTTPS man-in-the-middle proxyztatása nélkül XAP-t leszedni? (ingyenes appokhoz)
Kell store, vagy bármi MS dolog WP8.1 unlockhoz?

Más kérdés, bár WP7-nek már annyi.
Ha most vennék WP7 telót, azt tudnám még unlockolni? Zune, SDK, driverek, fenn vannak még valahol?

Direkt a 8.1, nem akarok WP10-et, aki WP10-et akarna rakatni velem 1020-ra, ne írjon.

WP10 is lesz, a Lumia 950-et néztem ki.

[ Szerkesztve ]

(#98259) Spet válasza quailstorm (#98258) üzenetére


Spet
addikt

Hello,

Windows telefont nem nagyon hackelték, registry-t módosítottak (ez nem android, hogy minden tudj vele csinálni, úgy mint egy nyílt forráskódú androiddal). Nincs olyan, hogy unlock/jailbreak. Max annyit tudsz csinálni, hogy futtatsz windows 10-t Lumia 950/950Xl-ről

Programot majd fogsz tudni innen például. De persze ami szerver kapcsolatot igényel az nagy eséllyel nem, vagy rövid időn nem fog működni.

8.1-et százezer éve nem frissítették, így ha a szerverről lekapja még magának a frissítést menj el a végéig.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#98260) quailstorm válasza Spet (#98259) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nincs hozzá olyan flasher, mint előtte volt a Phoenix? Hogy felrakod offline a legújabbat?

Hackelni dehogynem hackelték. Rendszergazdajog, homebrew az ment rendesen onnantól, hogy volt interop unlock. Csak már kopik az emlékezetem.

Szerencsére úgy néz ki 1020 ezt támogatja.

(#98261) Francia91 válasza quailstorm (#98260) üzenetére


Francia91
veterán

Nincs, ez már nem Symbian. Tudom miről beszélsz, a Lumia 1020 előtt N8-asom és N82-esem is volt.
Most jelenleg egy Lumia 1020-asom, 950-esem és egy Nokia 7.1-esem van
A 1020-ason az elérhető legfrissebb rendszer a 8.1 Denim, a 950-es meg még éppen kap frissítéseket. Mindkettő Lumia a fotózás miatt van megtartva, mert a Nokia 7.1-esem közelükben sincs

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#98262) Spet válasza quailstorm (#98260) üzenetére


Spet
addikt

Létezni létezik a program (ahogy rákerestem), de hogy elég sok helyen crackelt verzió érhető el, ami gyanús :DDD

Közben kicsit utána olvastam a dolognak, hogy ne írjak/kérdezzek teljes baromságot :DDD .

Oké unlockolod a rendszert, hozzáférsz az átlag felhasználóként nem elérhető fileokhoz, módosíthatsz registry-t, próbálkozhatsz ROM módosítással (ki tudja hány óra munka árán), próbálkozhatsz android futtatással vagy használhatod az eszközt mint egy pendrive Mass Storage mode segítségével.

Én, mint aki nem tud programozni megkérdem: miért?

A windows 10 futtatásának lehetőségét még megértem, faragják még most is, de a többi dolog? Elhalnak, vagy nagyon ritkán van update, mint a WPinternal esetében is.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#98263) zolee001 válasza quailstorm (#98258) üzenetére


zolee001
őstag

https://www.appx4fun.com/
Innen tudsz tölteni store nélkül is appokat
Registryt átirogatni interop tool
WP7 évek ota halott ,halva született eleve
Esetleg érdekes lehet,hogy talán még elérhetö WP7,8 emulator,bár ha mint gyüjtö vagy akkor irreleváns

(#98264) quailstorm


quailstorm
nagyúr

WP7 alatt inkább az érdekel, hogy a WinCE, WinMO appok menjenek, de az még messze van.

Appx4fun oldalat ismerem, de az mirror. Elvileg van public API, ahol UUID alapján le tudod szedni az ingyenes appokat, de kellenének a UUID-k. [link]
Amit store böngészgetés közben nem tudom hogy fogok látni.

Hogy miért kell az unlock? Hogy később ne legyek limitálva, ha bármit akarok csinálni. Ha netes szolgáltatás nincs, legalább ne legyél kizárva belőle.

Amúgy innen nézve 1020-hoz ugyanúgy van minden mint anno Symbianhoz. Csak nem Phoenix kell, hanem Care Suite. [link]

(#98265) Spet válasza quailstorm (#98264) üzenetére


Spet
addikt

Nem zár ki a (mobil) rendszer, hanem maga a világ haladt tovább, és miután nem fejlesztettek rá igazán soha, így magát a tartalmat nem (fogod tudni elérni) éred el róla.

Itt akárhogy akarod faragni rootolni a rendszert, nem fogsz sokra menni vele.

[ Szerkesztve ]

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#98266) wenkman válasza zolee001 (#98237) üzenetére


wenkman
tag

Tehát ha a 735-ösömet akarnám újra felépíteni (WDRT), akkor ezt is dec 16. előttre időzítsem?
Jó, hogy észrevettem ezt a posztot! :-)

(#98267) wenkman válasza zolee001 (#98237) üzenetére


wenkman
tag

-

[ Szerkesztve ]

(#98268) zolee001 válasza quailstorm (#98264) üzenetére


zolee001
őstag

WP 7 ugyanugy WinCE alapja volt mint a WinMo-nak de értelmét nem látom
A böngészési élmény kiváló lehez IE6 alapokon és ha server oldal le van kapcsolva az appok mögött sokra nem lehet vele menni de legalább semmire

IoT hobbynak jo lehet de inkább az 1GB+rammal megáldott eszközök jöhetnek szóba
Mindenesetre sok sikert a projecthez

(#98269) zolee001 válasza wenkman (#98266) üzenetére


zolee001
őstag

Jelenleg igen,dec 16 kor zár aztán,hogy ráhuznak e pár napot vagy sem az kiderül majd

(#98270) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Örülök, hogy mindenki megtalálja az indoklást miért ne nyúljak hozzá, de nem ezt kérdeztem.
Múzeumot építek, és pusztán annyit szeretnék elérni, amit Symbiannal vagy WebOS-sel, WinMO-val el lehet. Semmi többet. Vagyis bármikor ellátni egy random beesett készüléket a lehető legtöbb még működő appal.

[ Szerkesztve ]

(#98271) Vtwo


Vtwo
senior tag

Frissítés elérhető.

(#98272) wenkman válasza Vtwo (#98271) üzenetére


wenkman
tag

Kevesebb menupont lett a Store hamburger menujeben...
Es ha mar Store: Par napja (hete) folyton azt csinalja h app inditaskor "az oldalt nem sikerult betolteni", aztan "Lap frissitese" gomb, es minden rendben.... Egyebkent a deezer is ezt csinalja, csak nem indulaskor, hanem pl. Eeloado v album valtasakor, es nem par napja, hanem az elejetol fogva...

(#98273) Vtwo válasza wenkman (#98272) üzenetére


Vtwo
senior tag

"Par napja (hete) folyton azt csinalja h app inditaskor "az oldalt nem sikerult betolteni", aztan "Lap frissitese" gomb, es minden rendben.... "

Nálam is.

[ Szerkesztve ]

(#98274) wenkman


wenkman
tag

Milyen telót tudtok ajánlani, aminek a mérete megmarad a 4,7-5,0 értékek között, és a RAM-ja több mint 1Gb?
Ja és természetesen menjen rajta a W10M (gyárilag vagy 8.1-ről update-elve, az mindegy).

(Ugyanis kicsit gyengének érzem a 735-ösömet egy nagyon f*sza outdoor apphoz...)

[ Szerkesztve ]

(#98275) Spet válasza wenkman (#98274) üzenetére


Spet
addikt

Lumia 950.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#98276) janeszgol válasza wenkman (#98274) üzenetére


janeszgol
félisten

Sok lehetőséged alig van, mivel nagyon sok a Snapdragon 200/400 + 1 GB Ram kombós telefon. Mit nagyon sok, a Lumia palettájához képest rengeteg. Majdnem csak annyi, amennyit Spet írt.
Lumia 930, Lumia 950 és Lumia 950XL. Esetleg ha látsz egy HP Elite X3-at...

Aki csak foxposttal akar küldeni, attól nem fogok vásárolni!

(#98277) Spet válasza janeszgol (#98276) üzenetére


Spet
addikt

A méret miatt maradtam a 950-nél :P

[ Szerkesztve ]

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#98278) janeszgol válasza Spet (#98277) üzenetére


janeszgol
félisten

Én felsoroltam a teljes(!) palettát igénye szerint. :D
Hátha lemond a mérethatárról.

Aki csak foxposttal akar küldeni, attól nem fogok vásárolni!

(#98279) wenkman válasza janeszgol (#98278) üzenetére


wenkman
tag

A 950-es nem is lenne rossz.
Nem árulják már bagóért, így 2019. november közepén?

(#98280) wenkman válasza wenkman (#98279) üzenetére


wenkman
tag

Hardverapró: 24ezer...
Le kéne alkudni 5-re! :DD

[ Szerkesztve ]

(#98281) janeszgol válasza wenkman (#98279) üzenetére


janeszgol
félisten

Az a baj, hogy beépített akkus. Én is vettem egyet a cégnél, de behalt, így visszavittem. Óvatosan!

Aki csak foxposttal akar küldeni, attól nem fogok vásárolni!

(#98282) Spet válasza janeszgol (#98281) üzenetére


Spet
addikt

950/950XL-ből pont, hogy kilehet venni az akkumulátort, nem unibody (mint a 930)

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#98283) janeszgol válasza Spet (#98282) üzenetére


janeszgol
félisten

Hoppá. Köszi.

Aki csak foxposttal akar küldeni, attól nem fogok vásárolni!

(#98284) Win-doze válasza Spet (#98282) üzenetére


Win-doze
csendes tag

A 930-ból könnyű kivenni az akut: kiveszed a kártyát, finoman felpattintod a kártyatartón át a fedél sarkát belülről feszítve, a többi a műanyag feszítővel gyerekjáték. A vége legen az alja. Egy csavar az aku-csatit takarja, és lehet alul-oldalról felfeszíteni az akut. ennyi. Hamarabb megy mint leírni mert nem írásbarát az oldal .

(#98285) Cane


Cane
őstag

Üdv!

Újraraktam a rendszert de nem lett jó az első kamera. A sim2 csempém viszint eltűnt az alkalmazások listában sem találom. Vissza tudom hozni valahogy?

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#98286) Hínár929


Hínár929
tag

Sziasztok!

Valaki használ még 8.1-et, megy neki a BKK futár?
Nekem nem működik. Hiba, nincs kapcsolat ez a hibaüzenet. Közben van wifi kapcsolat.

(#98287) zolee001 válasza Hínár929 (#98286) üzenetére


zolee001
őstag

Mintha megszünt volna honapokkal ezelött

(#98289) zolee001 válasza Cane (#98285) üzenetére


zolee001
őstag

Sim settings vagy extrak alatt vmi eldugott helyen lehet szétszedni külön csempére de sajna fejböl nem vágom hirtelen

(#98290) Hínár929 válasza #40993792 (#98288) üzenetére


Hínár929
tag

Gondolom nem fogják már javítani, tavaly is volt ilyen időszak de akkor megoldották.
Érdemes lenne 830-on áttérni a tízesre?

zolee001 kb. kéthete tettem fel a telefonra az áruházból. Már akkor sem működött?

[ Szerkesztve ]

(#98291) zolee001 válasza Hínár929 (#98290) üzenetére


zolee001
őstag

Én évek ota nem használom a bkk appot de minth itt avagy hirekben olvastam volna ,hogy megszünt mint majdnem minden 8.1 rendszeren
A 8.1 bolt becsuk dec 16-án ha jol emlékszem dátumra ,utána már nehéz lesz upgradelni 10 re,magát a 830 készüléket nem ismerem igy nem tudok nyilatkozni

(#98293) Hínár929


Hínár929
tag

Ha dec 16.-án bezár a 8.1 áruház az miben befolyásolja a 8.1-ről 10-re vagy fordítva 10-ről vissza 8.1-re váltást?

(#98295) wenkman válasza Hínár929 (#98290) üzenetére


wenkman
tag

[link]

"A BKK Zrt.-hez 2019. május 15-én és 17-én érkezett elektronikus leveleivel kapcsolatban az alábbiakról tájékoztatjuk.A BKK Zrt. állásfoglalása szerint a Windows Phone-ok már nem támogatottak. A mobil applikáció fejlesztését az idei évre beütemezi a társaság, amennyiben elkészül, úgy frissítés során lesz elérhető."

Mondjuk, sok reményt nem fűzök hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#98296) wenkman


wenkman
tag

Korábban már volt szó talán róla, de most lett igazán idegesítő:
Hogy van az, hogy tavasszal még telefonon hoztam létre excel táblát és szerkesztettem is, most meg sem szerkeszteni, sem újat létrehozni nem tudok, csak a már meglévő fájlt olvasni.

Valaki azt írta, hogy ez régen is így volt, de tuti nem...
Milyen office 365 előfizetésről beszél nekem ez a ku*** MS-teló?! :W
Megyek is mindjárt droidra, most nagyon felhúzott!!

[ Szerkesztve ]

(#98297) wenkman válasza wenkman (#98296) üzenetére


wenkman
tag

Kezdem azt hinni, hogy a fejemben van a gáz.
Az előbb még office 365 előfizetést kért a teló, hogy szerkeszthessek dokumentumot, most meg újra megy rendesen a szerkesztés, új fájl létrehozás, minden...

Az, hogy magamnak írogatok itten ma egész nap, szintén azt támasztja alá, hogy baj van, baj!

(#98298) Algieba válasza wenkman (#98297) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog (1)

Én olvasom a fórumot. :))

A Lumia 925 itt van bal kéz felől az íróasztalomon. Sajnos nem túl megbízható az akkuideje, volt hogy 70%-ról az asztalon pihenve lezuhant 25%-ra, mert valamin molyolt, langyos volt a hátlapja felül. De min töprengett, rejtély. Hiába nézem át az akku alkalmazást. Most nincs benne sim kártya, inkább fő telefonként androidos mobilt használok. Azon is csak 10 extra app van. Tehát én ellennék a Lumiával is, ha az akkuja nem őrjítene meg.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#98299) wenkman válasza Algieba (#98298) üzenetére


wenkman
tag

Akksi csere lehetséges?

(#98300) Algieba válasza wenkman (#98299) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog (1)

Az már akkor megvolt, amikor februárban megvettem. De az új akku több évig állt a raktárban. :o

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.