Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-03-18 13:02:18

LOGOUT.hu

Windows 10 Mobile (Windows Phone) felhasználók szakmai topikja. Off és warez tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93151) Blue Eagle válasza betegphiu (#93150) üzenetére


Blue Eagle
őstag

A w10-ben alapból benne van az insider, nem kell külön telepíteni. A nem támogatott telókra nem jött semmi a gyors körre. CU és RP re jött frissítés.

(#93152) turbulencia8


turbulencia8
őstag

Jol latom, hogy az uj Terkepek adatbazisban benne van mar az uj szekesfehervari elkerulo? Amugy kar, hogy a Karpatalja regiot megszuntettek, most egesz Ukrajnat tolthetem le.

(#93153) turbulencia8


turbulencia8
őstag

Azt a rohadt: a MyTube teljesen megujult! 650-en es 950-en is total stabil. Baratnomnek csupan ennyi kellett, hogy a WP10-es telojat megszeresse...

(#93154) karway válasza turbulencia8 (#93153) üzenetére


karway
csendes tag

ja ja, nem mindenki szerint elég halott ez még :D vagy utolsó kenet? ;]
[link]

Never Settle

(#93155) this is life válasza betegphiu (#93150) üzenetére


this is life
Ármester

Mivel w10m-en vagy igy nem elerheto az upgrade advisor , az az app wp8.1 x30,x40 keszulekekre keszult. A 735-ot pedig felesleges slow vagy fast ringre allitanod , mert elvileg nem jon onnet uj build ,leven hogy nem tamogatott telefon rs2-on, egyedul csak az insider release preview lehet beszerezni ra az rs2-ot, sloww es fast ringen pedig rs3 fut ami csak registry mokolassal erheto el(atirod a telefonod megfelelo kulcsait pl 650-es lumiara) Ne bele szolni akarok , de miert eroltetd az rs2-ot? A 735 rs1 .1022 build-al jol mukodik , vetek azt elrontani a bug halmaz CU updettel. Amugy az upgrade advisor az appx4fun-on elerheto [link] wp8.1 alatt developer unlock utan felteheted ...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#93156) betegphiu válasza this is life (#93155) üzenetére


betegphiu
senior tag

Csak kíváncsi voltam,hová tűnt a frissítési tanácsadó.
A többi jött magától :)

(#93157) #86952448


#86952448
törölt tag

Üdv!

Kellemetlen, hogy már megint a telefonommal kell foglalkoznom, de ez az 550 is beszart a 10-zel, ahogy előtte a 820 a 8.1-gyel, és azelőtt a 610 a 7.8-cal.
Első gondolatra venni akartam valami okosabbat, mondjuk 650-est, vagy 950-est, esetleg 830, 930, 735 vagy mittudomén mik vannak még valami shopok raktárjaiban beragadva.

(Szerintetek felkötném magam, ha andoidra váltanék? Az iPhone-t még nem vetettem el teljesen, és az SE reálisnak tűnik.)

Leginkább viszont maradnék a Windowsnál, szerintem ez identitási kérdés. De ennél sokkal kevesebbet szeretnék szopni. Tehát, előre, vagy hátra? W10, vagy W8.1?

Használom ezeket: Outlook naptár, Outlook e-mail, navi, telefon, OneDrive, névjegyzék és minden a felhőben, megosztott onenote, Excel. Fotózok minden szart (az 550 óta szarul), és egyszerre keresnek hatan (az 550 óta nem veszem észre, és nem használok hívásvárakoztatást).

Elkeseredtem.

(#93158) laceszgamer


laceszgamer
addikt

Valaki adjon valami ötletet.
Adott egy Lumia 640 LTE.

Mióta a Win 10 legújabb nagy frissítése felment rá pár hete, nem igazán jó a dolog.

Először csak annyi gondom volt, hogy a saját időjárás applikáció nem indult el, csak ék képernyő és kilép, hát ezzel még együtt lehetett élni.

Viszont manapság kezdett egy másik érdekes dolgot. Bekapcsolás után bejön mindig a felső sávban az üdvözli az üzenetek+ vagy ilyesmi, utána viszont sehogy sem lehet lehúzni ezt a felső sávot. Van, hogy 10. újraindítás és negyed óra várakozás után elő lehet hozni de 99%-ban nem, és ez már elég zavaró.

Ami feltűnt, hogy a beállításoknál az Értesítések és műveletek menüben, ahol ennek a felső sávnak az ikonjait is lehet rendezni, nagyon sokáig tart mire betölt, és van három érdekes alkalmazás aminél lehet váalsztani, hogy engedje vagy ne az értesítéseket a felső sávban.

@/Programs/CloudStorageCpl/CloudStorageCplRes.dll,-2

[49FE2D37-E6E7-427A-8552-35A874FE6FC8]

[BBC57C87-46AF-4C2C-824E-AC8104CCEB38]

Az feltűnt, ha mindháromnál tiltom az értesítéseket, akkor nem jön elő az Üvözli az üzenetek+ szöveg, viszont ugyanúgy nem lehet előhozni a felső sávot bekapcsolás után.

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#93159) turbulencia8 válasza #86952448 (#93157) üzenetére


turbulencia8
őstag

Ar/ertekben szerintem a 950 a legjobb, ha windows vonalon akarsz maradni.

(#93160) this is life válasza #86952448 (#93157) üzenetére


this is life
Ármester

Ha hosszabb tavra tervezel akkor android a nyero , a felulete atszabhato custom launcherrel w10-re , tempoban pedig mar egy also kozepkategorias telefon is alazza a w10m-et , legyen barmilyen vas is a w10m alatt. 3 hete valtottam droidra (4 ev utan) es nem volt nehez megszokni , foleg hogy launcherbol w10m-et hasznalok. Az ms appok androidon is elerhetoek ,ingyenesek es funkcio gazdagabbak mint a sajat rendszerukon . Cortanatol kezdve a bing weatheren at ,az outlook ,irodai appokig mindent meglelsz

Nalam igy nez ki a droid, igy otthon erzem magam ,semmi csili-vili ...

Ha w1pm vonalon maradnal akkor egyedul a lumia 950 ami emlitesre melto , a tobbi lumia hw teren sokkal gyengebb es ez a mukodest is befolyasolja kisse . A w10m support jovo ev kozepe ,vege fele lejar , hogy ennek mi lesz a negativ hozadeka nem lehet tudni .

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#93161) this is life


this is life
Ármester

Volt egy ilyen probalkozasom is , de ennek az app drawere nem tetszett...ez az apex launcher, a fenti pedig Square home 2 , ennek a felulete ,app drawere megfelel az igenyeimnek .

Amugy a 640-nek jot tenne egy hr , es lehetoseg szerint nullarol lakd be ...

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#93162) zsoltzsolt válasza this is life (#93161) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Cortana-t hogyan szeded le? Nekem azt írja, hogy ebben a régióban nem elérhető (androidon természetesen).

(#93164) #86952448 válasza this is life (#93160) üzenetére


#86952448
törölt tag

Kösz a tippet, valóban pofás a droidod.

"A w10m support jovo ev kozepe ,vege fele lejar."

Ez nekem új. Mit jelent ez?

(#93165) Sztyepadzso válasza this is life (#93160) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

Ez lenne az Arrow Launcher?
Elkezdtem én is nézelődni, bár -lekopogom-nagy bajom épp nincs, a térkép is megtalálta Magyarországot.:)

(#93166) zsoltzsolt válasza #32839680 (#93163) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Fent van, töltsd le a Microsoft Apps-ot, s azon keresztül meglesz. De nekem azt írja, hogy az adott országban nem elérhető - magyar

[ Szerkesztve ]

(#93167) this is life válasza #86952448 (#93164) üzenetére


this is life
Ármester

Nem lesz os frissites (nem mintha annak a meglete elonyt jelentene) elvileg de valoszinuleg gyakorlatilag is elengedi a plattformot az ms , igy az aruhaz ,appok elerhetosege , a fejlesztok tovabbi munkajanak elerese se biztos hogy meg marad , ez majd kiderul ha eljon az ideje .

Sztyepadzso
A csempe feluletu launcher a square home2 ... feher ikon pakkal , es fekete temaval .. csak a hamburger es a 3 potty menut nem utanozza le a w10m-rol .

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#93168) Sztyepadzso válasza this is life (#93167) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

Köszi, elraktam linkbe' :)

(#93169) #86952448 válasza this is life (#93167) üzenetére


#86952448
törölt tag

És ezt honnan tudjuk egyébként? Bejelentették?

(#93170) this is life válasza #86952448 (#93169) üzenetére


this is life
Ármester

A w10m tamogatasi ciklusa bejelentett [link] ,jovo osszel (ha kihuzza addig ) vege az Os updateknek

Az app drawer kukarobi alatt square home 2 launcerrel .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#93171) Ricardo válasza #86952448 (#93157) üzenetére


Ricardo
félisten

"Leginkább viszont maradnék a Windowsnál, szerintem ez identitási kérdés. De ennél sokkal kevesebbet szeretnék szopni."

Ez a kettő egyben nem igazán kivitelezhető.
Sajnos úgy néz ki elengedték a mobil windows kezét, így egyre több nehézségbe (appok megszűnnnek, vagy nem kapnak több frissítést, újak csak elvétve jönnek) ütközik, aki ragaszkodik hozzá.
Biztosat nem tudni, de az eddigiek alapján this is life fórumtárs által javasolt út járhatóbbnak tűnik.

(#93172) this is life válasza Ricardo (#93171) üzenetére


this is life
Ármester

Az utolso szavadig egyet kell hogy ertsek veled , csak nekem nem sikerul ilyen szepen megfogalmazni . :K
Voltegy tablazatos road map a tamogatasi ciklusok elvi vegerol , nem tudod azt hol erem el (nem mintha tartanak hozza magukat ) a hp eite x3, es az alcatenel nem fog megvalosulni a tamogatasi ciklusuk terve vsz.

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#93173) LacTom


LacTom
csendes tag

Sziasztok,

Tudnátok ajánlani egy jól működő alkalmazást amivel Youtube-ról videó letölthető mp3-ba, de úgy hogy utána a Groove fel is ismerje, ott megjelenjen?

Előre is köszönöm!

(#93174) Blue Eagle


Blue Eagle
őstag

Érdekes, a napokban még a ChangeWindows oldalán a mobil verzió a CU és az RP körön a 15063.332 volt látható, most visszatették a korábbi....297 végűt. Mi ez????

(#93175) Luck Dragon válasza Blue Eagle (#93174) üzenetére

Lehet annyira "jól sikerült" build lett volna, hogy maguk sem merték kiadni.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#93176) prisz válasza Blue Eagle (#93174) üzenetére


prisz
aktív tag

Ezt én sem értem. Lehet, hogy visszavonták?
Jelenleg nálam a 15063.297 build van és nem is talál frissítést. Ráadásul 640XL-en legalábbis nálam, minden rendben működik. Ezért is gyakran értetlenül állok "ΞΔGLΞ" és "this is life" kolléga végtelen, fórumokon átívelő kínszenvedései előtt. No persze nem volt agyon WDRTzve (egyszer sem) a CU után csináltam egy sima hard reset-et, azóta hibátlan.

(#93177) zsoltzsolt válasza Blue Eagle (#93174) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Nálam a telefonon, 930, ez van fent 15063.332.

[ Szerkesztve ]

(#93178) Blue Eagle válasza zsoltzsolt (#93177) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Nálam is szintén ugyanez.

(#93179) prisz válasza Blue Eagle (#93174) üzenetére


prisz
aktív tag

Azért legyünk korrektek a "changewindows" oldalán eddig sosem volt kint a .332 build. Tudom, mert már 2 napja nézem. Egyedül itt [link] írnak róla valamit. Lehet, hogy rövid ideig fent volt, de gyorsan visszavonták.

(#93180) Blue Eagle válasza prisz (#93179) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Igen, legyünk korrektek: kint volt, de csak rövid ideig ezek szerint. Láttam. 26.-án volt elérhető az update, ekkor még nem volt kiírva, de valamikor röviddel utána igen, mert néztem s láttam. ;)

Miért vonhatták vissza?

[ Szerkesztve ]

(#93181) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Szerintetek fog még probálkozni az MS egy kimondottan mobilra írt OS-el előrukkolni?

(#93182) zsoltzsolt válasza aprokaroka87 (#93181) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Igen, de android alatt :DDD

(#93183) Sztyepadzso válasza LacTom (#93173) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

http://www.youtube-mp3.org

ide bemásolod a linket és downloadra katt. Én a telefonról csinálom, benn van könyvjelzők között. Nekem, bárhova rakom a zenét, a groove egyből azzal kezdi, hogy berakja a többi közé a listába.

(#93184) Bazsee71 válasza aprokaroka87 (#93181) üzenetére


Bazsee71
őstag

Ha van egy kis eszük, akkor megvárják míg ez a generáció kifut.

(#93185) ΞΔGLΞ válasza prisz (#93179) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Mar leirtam. En nem csak butatelefonkent hasznalom, nem azert vettem fizettem erte. A hasznalando applikaciok pedig, vagy mukodnek tragya szinten bugosan, vagy azza tettek, megszunt, kinyirtak, vagy nem is letezett.

Amig az asztalon fekudt a telefon, jottek ra hivasok, uzenetek, email-ek. Teljesen franko volt ez a resze, random ujraindulasokkal. Csak ezt egy nyomogombos filleres gane keszulek is tudja. Neked tobbet nem irom le, mert nincs kedvem hozza folyamatabrat is rajzolni, raadasul nem csak mi ketten jelezzuk, jeleztuk, hogy tragya az egesz mar.

Sokkal tobben vannak, azt meg meg sem emlitem, hogy mennyi wp/m fan valtotta le 1 ev alatt ezt az egesz ....izet.

(#93186) scyllarus válasza ΞΔGLΞ (#93185) üzenetére


scyllarus
veterán

Túloztál. A nyomógombos filléres gané készülék a random újraindulásokat nem tudja :D

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#93187) LacTom válasza Sztyepadzso (#93183) üzenetére


LacTom
csendes tag

Köszi, kipróbáltam, pöpecül működik!

Pacsi!

(#93188) ΞΔGLΞ válasza scyllarus (#93186) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Hát... ez sajnos igaz. :)

(#93189) prisz válasza ΞΔGLΞ (#93185) üzenetére


prisz
aktív tag

Nálam még sosem indult újra. Szvsz elképzelhető, hogy HW-es hibád van. Belefutottál, sajnos ez lehetséges...
Érdekes, de nálam:
Térképek,GPS... OK
Fényképek...OK (jelenleg 3,7 gb és mind megvan)
Email saját+céges...OK
Calendar Google sync....OK
Youtube+Edge...OK
WiFi+mobilnet...OK
OneDrive....OK
Messenger...OK
Facebook...OK
Ami alkalmazás kell, az OK.

Nálad trágya, nekem működik és megfelel. Nem kell állandóan szétoffolni a topic-ot mert azt látom, jelenleg pár user már beteges paranoiában szenved. Lassan eljutunk odáig, hogy annak kell meghunyászkodnia akinek jól működik a rendszer, mert ha leírja akkor rendesen kapja az "ívet".
Amúgy a töméntelen és agyon ismételt "off" hsz-ek helyett, hibátlanul működik a privát üzenetek is. Ott meg tudod beszélni (persze aki vevő rá) az éppen aktuális, "végtelen ciklusba került" problémáidat.

(#93190) Rigormortiis válasza #86952448 (#93157) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Én egy éve váltottam 925-ről s7e-re. Pedig nagyon szerettem. 8.1en volt a teló, és talán nem is váltottam volna, ha két éves korára nem kezd el leválni a kijelzője. Amúgy semmi bajom nem volt vele. De amikor valtottam, akkor esett le, hogy basszus...az ms alkalmazások jobban működnek droidon, mint wp-n. Here Maps, Outlook, Office csomag. Anno ezek is szempontok voltak, amikot l800at vettem. Most pedig szempont, hogy aki ms szoftvert akar használni, azt ne ms hardveren tegye, legalábbis a mobilokat nézve.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#93191) monosgeri21 válasza prisz (#93189) üzenetére


monosgeri21
tag

Ja, biztos neki is memóriahibás ;]

(#93192) betegphiu


betegphiu
senior tag

kéne csinálni egy új topikot "Akik a windows phonet fikázzák" innen rengetegen átnyargalhatnának már,mert k.rva unalmas a fröcsögésetek...

(#93193) ΞΔGLΞ válasza prisz (#93189) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Inkább nem írom le, mit gondolok erről az "magas szintű" RE hsz-ről. Meg azt sem, hogy én miket használok, használnék, mert nem férne ki az oldalra, ami természetesen a másik kettőn van és nagyon jól is működnek. Amiket leírtál, alap, bármelyik buta készülék tudja. Bárcsak a winfos ezen a szinten lenne, de nincs!
De majd szép sorban elcseszik ezeket is. Attól, hogy nálad működik, az nem mérvadó és erről is volt szó az évek alatt, hogy valakinél szinte nincsenek hibák sem, de...és ezt most írom le utoljára, a nagy többségnél, konkrétan szinte valamilyen bug, vagy azok tömkelege előjött, vagy tart. Megunta, itt hagyta az egészet, ahogy sztráda szerte is ez az ábra.

A múltkor írt grafikonra, hogy fordítva kell nézni, hol tart az MS emiatt, csak vicc volt, de látom te komolyan vetted. Vagyis utolsó, ami folyamatosan csökken.
És még valamit a végére, nem prisz, vagy más hasonló (hiba nélküli, nevezzük így) cipőben járó felhasználó telefonja a mérvadó, hanem a jelenlegi helyzet. Érteni? Nem? Nem baj...

PS: Miből gondolod, hogy a te magasröptű hozzászólásaid nem offok, Minden az, ami nem szakmai jellegű és nem a rendszerrel kapcsolatos. Egyet tehetsz, illetve többet is...elviseled, (át)görgetsz, vagy fizetsz VIP-re és letiltasz engem, hogy ne lásd a hozzászólásom.

--------------

(#93191) monosgeri21

Az lesz, memóriahiba! :D

------------------

(#93192) betegphiu

A windows phone-t senki nem fikázta mert az nem halt meg, továbbra is támogatva van, de előtte azért frankón megcsinálnak minden minőségi fejlesztést ios-re és android-ra! By: Belfiore!

[ Szerkesztve ]

(#93194) zsoltzsolt válasza prisz (#93189) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Ami alkalmazás kell, az OK.
Mondanál erre példát?

Amúgy meg, az a rendszer, amelyik valakiknél baromi szar és vannak, akiknél viszonylag megfelelő, az NEM jó rendszer. A wp szűk készülék készülék kínálat kéne, hogy működjön, ennek ellenére, erre tizenegynéhény mobil palettára nem tudja optimalizálni saját os-ét..

[ Szerkesztve ]

(#93195) Bazsee71 válasza prisz (#93189) üzenetére


Bazsee71
őstag

Ne haragudj, de valószínűleg nem volt még jól működő telefon a kezedben.

Nálunk volt 520-as, 625-ös, meg most egy 640-es, illetve a családban még másik kettő 640-es. Mondhatni van vele tapasztalat. 8.1-ig rendben is volt mindegyik. Viszont az összesnél jellemző volt az időnkénti random újraindulás. 5-ből 5 nem lehet hardveres probléma. Illetve volt egy build 625-re, amikor néha ébreszteni is elfelejtett, na az is igazán kellemetlen volt, de elnéztem neki, akkor még bíztam a rendszerben.

WM10:
Térképek...cöhh
Sebesség...csiga
Kamera...ok
Képek mentése...néha sikerül
Random hibák..folyamatosan
Edge...megint csak cöhh
Támogatottság...zéró

A korábban villámként hasító WM most járókerettel próbál totyogni a többi OS után. De ahogy jelenleg kinéz, a MS lassan a járókeretet is elveszi tőle...

Lehet ragaszkodni a WM-hoz, mindenki azzal kínozza magát amivel akarja, de leírni, hogy minden rendben van vele...na az erős.

betegphiu: Inkább egy "Akik képtelen beismerni, hogy a WM bedőlt, és inkább magukat is becsapják" topik lenne a hiánypótló. ;)

[ Szerkesztve ]

(#93197) prisz válasza ΞΔGLΞ (#93193) üzenetére


prisz
aktív tag

Vajon mi is a fe
Inkább no comment... Látom, teljesen felesleges. :(

(#93198) betegphiu válasza #32839680 (#93196) üzenetére


betegphiu
senior tag

Érdekes,hogy nekem a messenger beta ( mert ugye ez van a 10-re írva) fel lett telepítve,de utána olyan volt,mintha fent sem lenne,egyszer sem jött üzenet,pedig a facebookon kaptam.. :)

(#93199) ΞΔGLΞ válasza zsoltzsolt (#93194) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Valószinűleg az lehet, amit a 640-es topikban pedzegettünk, hogy egy jóval erősebb hardveres készüléken tesztelik a mostani build-okat, ez lehet 835, vagy akár 2X835 is egy rakás 8-10GB ram társaságában, de még a forgalomban lévő készülékekre is kinyomják. Inkább ne tennék, vagy ne ők döntsék el, hogy frissítenem kell. Ha lesz SP, abban biztos a legerősebb hardver lesz.

Leírtam már párszor, hogy az egyik legjobb és legstabilabb build a treshold 2 164-es volt. 640 és a 650 is pörgött rajta, mint az Istennyila! Manapság ez a két készülék, ehhez a build-hoz viszonyítva, valami tetű lassú lett. Aki mást mond, hazudik, simán kijelentem. Tudom, miről beszélek. A 640 és 650 és most megint antutu pontszám alapján írom ezt, szóval egy 30-32000 hardveres erősségű, 1GB ram-mal felvértezett készüléknek a mostani rendszer egyszerűen SOK(K). Sőt 2015-ös insider korban a 64-78 build, olyan volt, mint a villám 640-es készüléken és nem volt ennyi bug sem! Mindenki pakolta fel a w10-zet és áradoztunk róla, mert frankó volt, na! :)

Most minimum kell egy 950 készülék, mai viszonylatban alsóközépkategóriás hardverrel, hogy ne tépd ki a hajad. Kell az erő és kell a ram, hogy még erőből tudja megoldani azt, ami miatt a többi készüléken már elfogyott a szufla. Ez van, dehogy lesz-e SP, vagy valami, azt senki nem tudja, de szerintem maga az MS sem, de ígérgetésekkel meg tele a padlás...

(#93200) k-adi válasza prisz (#93197) üzenetére


k-adi
nagyúr

Vesztettél prisz

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.