Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-03-18 13:02:18

LOGOUT.hu

Windows 10 Mobile (Windows Phone) felhasználók szakmai topikja. Off és warez tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84901) Clemi válasza Clemi (#84889) üzenetére


Clemi
veterán

Ha valakit esetleg érdekelne, megjavult a ProShoot letöltés. Igaz próba vagy ingyenes verzió nincs, de egy sör árát simán megér.

(#84902) hito válasza Clemi (#84901) üzenetére


hito
nagyúr

Ez érdekes. Én már egyszer megvettem, erre kiadnak egy másik Proshot alkalmazást ugyanazok, csak hogy ne kelljen ingyenesen frissíteniük, hanem még1x megvegye a user? :U Szimpatikus. Bár végülis egy komolyabb módosítás belekerült...már van videó mód. Beleférhetett volna ez is a frissítésbe szvsz.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#84903) Clemi válasza Clemi (#84901) üzenetére


Clemi
veterán

Nos közben próbálgattam... a HDR külön fizetős, szűrők nincsenek, a B módban a Light Painting nem megy arra hivatkozva, hogy "Not supported by this OS version". Timelpas megy, de külön csak időzítés akár egy felvételre nincs. Van viszont videó felvétel a 930-on 720/1080p (a gyáriban van 2K) felbontásban, vagy 24/25/30 fps-el (60 nincs, de a gyáriban van) és LQ vagy HQ minőség, és nincs satbilizálás. Ja és a zajszűrést bekapcsolva a fényképező részen, hibaüzenetet dob, hogy kapcsold ki mert nem működik ezen az OS-en.
Egy szó mint száz, a gyári alkalmazás gyakorlatilag megeszi reggelire ezt a programot, de szerintem az elődje is jobb volt, igaz az nem tudott videót felvenni, és nem volt benne TIFF mentés.
Ezt csak azért írtam le, hogy aki a megvásárlásán gondolkodik, az ne utólag szembesüljön ezekkel a hiányosságokkal, amiket remélem mielőbb kijavítanak.

(#84904) hito válasza Clemi (#84903) üzenetére


hito
nagyúr

:R

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#84905) turbulencia8 válasza Clemi (#84901) üzenetére


turbulencia8
őstag

Tok jo, megvettem, koszonom!
Nalam a Power Point frissitese tovabbra is beragad.

(#84906) this is life válasza Clemi (#84903) üzenetére


this is life
Ármester

Lecsusztam a kommentedrol igy megvettem en is, bar nem fair hogy nekem mar meg volt veve igy ketszer fizettem az app-ert...
Amugy az app hasznalata nalam erosen eszi az akksit, van meg rajta mit reszelgetni...

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#84907) pikszel


pikszel
őstag

Végre egy príma Flickr alkalmazás.

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#84908) #47106304


#47106304
törölt tag

Lumia 535 W10 kapcsolatok-újdonságok nem hozza be a Twitter és Face frissítéseket üres a képernyő. 8.1 alatt simán ment. Az fm rádió is eltünt. Csak nálam vagy másnak is van ilyen probléma?

(#84909) nrezso válasza Clemi (#84901) üzenetére


nrezso
csendes tag

Inkább sört veszek windows alkalmazás helyett, attól legalább jól érzem magamat. :D WP-re nem költök már egy vasat sem.

(#84910) scyllarus válasza #47106304 (#84908) üzenetére


scyllarus
veterán

Nekem behozza, de ez W10M sajátosság -hol működik, hol nem, kinek működik, kinek nem...
Az fm rádió mindenkinek eltűnt, kivették a 10-ből mert "az userek úgysem használták" :U

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#84911) belagezabela


belagezabela
csendes tag

Sziasztok!
Van egy éves 535 dual sim verziós wp10 évfordulós frissített telóm.
Ugye július óta nincs Here+.
Helyette van térkép saját +a here térképeivel.
Na most hangot a sebesség túllépésen kívül a pittyegésen kívül mást nem csinál.
Hogy lehetne szóra illetve hangra bírni? Lehet e? Az előző évfordulós frissítéssel még ment.

Másik, hogy a Oneshot progival lehet nagyítani kicsinyíteni, de nem menti el a képet se belsőre, se sd kártyára, csak forog a fogaskerék.

Előre is köszönöm.

(#84912) #47106304 válasza scyllarus (#84910) üzenetére


#47106304
törölt tag

Köszi. Próbálok letölteni fm rádiót az áruházból - nekem kell.

(#84913) belagezabela válasza #47106304 (#84912) üzenetére


belagezabela
csendes tag

Radio FM phone de ezt se sikerül kitegyem hangszóróra csak fej fül hallgatóval működik.
Azt se értem, hogy miért nem lehet.

(#84914) spider80 válasza belagezabela (#84913) üzenetére


spider80
őstag

Mert a fülhallgató zsinórja az antenna a rádióhoz. Valamivel fogni is kell az adást,ha nem netröl jön.

Szerk.: lehet félre értettem,és bedugott fülessel sem teszi ki hangszóróra. Ez esetben sorry.

[ Szerkesztve ]

Samsung galaxy A5 2017-> Honor 9 Glacier Gray-> iPhone 7 32GB Silver-> Samsung Galaxy S8 black 64 Gb-> iPhone 7 plus Silver 256GB-> Samsung Galaxy S9 coral blue-> Redmi Note 5 64GB Black-> iPhone 7 32GB Silver -> Mi 9 T black 64 GB -> iPhone SE 2020 64GB Black -> Samsung Galaxy A71 128GB Black

(#84915) ViktorHUN79 válasza belagezabela (#84913) üzenetére


ViktorHUN79
aktív tag

Én ráírtam a fejlesztőre hogy minden fasza az appal csak tegyen már rá gombot amivel váltani tudom,hogy fülesen vagy hangszóron szóljon a rádió.Mire visszaírta hogy a Microfos ezt a funkciót nem engedi a fejlesztőknek szabályozni!Tehát ez a probléma nem a füles!Amugy úgy ki lehet cselezni legalábbis nekem sijerült:bedugod a fülest szól a rádió,közbe kihúzod a fülest de a rádió tovább szol,majd vissza a füles!

(#84916) martin66 válasza belagezabela (#84911) üzenetére


martin66
senior tag

(#84917) nrezso válasza ViktorHUN79 (#84915) üzenetére


nrezso
csendes tag

Akkor ezek szerint sok esetben nem is az appok a hibásak, hanem maga a rendszer?
Bár ezt már sejtettem, botrányos ez a w10, ezzel nem fognak sok surfece-t eladni, remélem csírájában meghal ez az egész.

(#84918) belagezabela válasza martin66 (#84916) üzenetére


belagezabela
csendes tag

Ok köszönöm megpróbálom

(#84919) belagezabela válasza nrezso (#84917) üzenetére


belagezabela
csendes tag

De lehet, hogy a fejlesztők megtették, csak a magyarítók szaharáztak és felületesen jó lesz ez nektek így is.
Volt már ilyen, nem csodálkoznék

(#84920) belagezabela válasza martin66 (#84745) üzenetére


belagezabela
csendes tag

Köszönöm, Lumia 535dual os telón is működik a módszer.

(#84921) belagezabela


belagezabela
csendes tag

Na de mi lehet annak az oka, hogy ha jön sms annak sincsen hangja meg rezgés se.

(#84922) mtm800 válasza belagezabela (#84921) üzenetére


mtm800
senior tag

Légyszi használd a szerkesztés funkciót ,mert elveszünk a hozzászólások között :)

[ Szerkesztve ]

(#84923) Spet válasza belagezabela (#84921) üzenetére


Spet
addikt

Na erre en is kivancsi lennek, de eddig szerencsere nem volt hatranyom belole.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#84924) sunpower válasza belagezabela (#84921) üzenetére


sunpower
tag

Háttérben futást engedélyezted?

(#84925) Boonen007


Boonen007
őstag

Naptár appban, hogy lehet az isojaras mutatasat bekapcsolni?

(#84926) Spet válasza Boonen007 (#84925) üzenetére


Spet
addikt

Naptar/ 3 potty/ idojarasi beallitasok elmeletben, gyakorlatban nekem azt irja ki nem erhetok el idojarasi adatok

Szerk.: Bekellet kapcsolni a GPS-t, es kiirja naptaron belul.

[ Szerkesztve ]

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#84927) Boonen007 válasza Spet (#84926) üzenetére


Boonen007
őstag

Basszus, köszönöm szépen! :) :R

(#84928) Boonen007


Boonen007
őstag

Szerintetek az Idokep csempejet eletrekeltik meg, vagy elbsztak es kesz ennyi, vege?

(#84929) Francia91 válasza Boonen007 (#84928) üzenetére


Francia91
veterán

Jót kérdeztél... :D

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#84930) kory24 válasza mtomi95 (#80705) üzenetére


kory24
őstag

Sziasztok!

Erre a 0x8024a10a hibára van már megoldás?

Lumia 640 LTE nálam is ezt csinálja, nem akar felmenni az évfordulós frissítés.

Próbáltam hard reser és rögtön utűna, de akkoris ez a hiba

(#84931) belagezabela válasza kory24 (#84930) üzenetére


belagezabela
csendes tag

Üdv!
Pedig ez nem egy újkeletű probléma wp10-nél
De én se találtam rá, csak annyit, hogy hard vagy soft reset, aztán vagy felmegy vagy ismét bedobja hibának.
Itt pl augusztus 4. az ucsó hozzászólás de nem dicsérős

http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_10-update/error-code-0x8024a10a/17762e64-e702-4f9b-9581-c6ae258c0a7d

[ Szerkesztve ]

(#84932) belagezabela


belagezabela
csendes tag

SMS hang és jelzés megoldására vki nem tud megoldást?
Valamint a kamera zoomolás lehetőségére Lumia535dual sim esetén. (Lehet zoomolni, mert a oneshot tud zoomolni csak nem menti el a képet)

(#84933) Francia91


Francia91
veterán

Neten nem találom, hogy melyik verziószám takarná az évfordulós frissítést

Ez már az lenne?

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#84934) ΞΔGLΞ válasza Francia91 (#84933) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Az.

(#84935) Francia91 válasza ΞΔGLΞ (#84934) üzenetére


Francia91
veterán

Köszi :B

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#84936) ΞΔGLΞ válasza kory24 (#84930) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

A HR nem biztos, hogy segít, de tehetsz vele egy próbát.
Mindenképp a recovery visszaállítást kellene megcsinálni. A gond itt az, hogy úgy érzékeli, hogy nincs elegendő tárhelyed a letöltésre és hiába kezdesz törölgetni, mert ez egy bug, nem fog javulni.

Tehát recovery-vel visszaállítod 8.1-re, aminek a menete gy néz ki.

1. Frissítés előtt ments mindent a készülékről, utána a Recovery Tool-t feltelepíted a pc-re, ami a legjobb "gyári visszaállító" is egyben, tehát a telefon által felkínált Hard Reset (HR) alaphelyzetbe állítás helyett, feltétlen ezt a programot használd!
Windows Phone Recovery Tool program letöltése.
Utána frissítsd a legújabb verzióra, ezt egyébként alapból kérni is fogja a program indítás előtt. Utána összekötöd usb kábellel a pc-t és a készüléket.
Ha az RT program felismerte a telefont ráböksz a megjelenő készülék képre.
2. Ekkor kiírja az aktuális, utolsó stabil 8.1 verziót. Indítsd el az RT programot,
A visszaállítás kb 5-10 perc lesz.
3. Ha felállt a kész rendszer, akkor ez, mint írtam egy tiszta stabil 8.1 verzió még, utána csak a wifi-t és a Microsoft fiókot állítsd be, hogy be tudj lépni az áruházba.. Belépés után töltsd le az upgrade advisor-t, vagyis a FRISSÍTÉSI TANÁCSADÓT és indíthatod is feltelepülés után! MINDEN MÁS LÉNYEGTELEN! Ha a program kiírta, hogy van a készülékedre W10 frissítés, akkor bezárhatod.
Megj: Ha az áruházba belépés közben elindulnának az applikáció frissítések (márpedig elfognak), feltétlenül töröld az összeset, tehát ekkor még semmit ne engedj frissülni, ez nagyon fontos!
Utána navigálj a Beállítások---telefonfrissítéshez és nyomj a keresésre, ekkor feltelepül a 107-es (640-650) Windows 10 build, ha sok fogaskerék és telepítés után végre felállt a kész rendszer és megjelennek az alapbeállítások akkor új telefonként - tehát a régi biztonsági mentéseket felejtsd el, beállítod a készüléket. Semmi mást ne csinálj!
4. Ezután navigálj újra a frissítéshez és újból nyomj a keresésre, majd találat után feltelepíti a végleges, évfordulós frissítést! Jelenleg most a .14393.67, Ha végre ez is elkészült...
5. Utána az első dolgod legyen, hogy az áruházban az összes frissítést telepíted, különben nem fognak rendesen működni az applikációk!
Tehát, belépsz az áruházba és ha egyből nem jelennének meg a frissítendő applikációk listája, akkor bal oldalt fent a "3 csíkra" nyomsz és ott kiválasztod a letöltések és frissítések opciót, Ami elég tetemes applikáció frissítés lesz. Amíg nem végzett az összes applikáció frissítéssel, nagyon fontos, hogy semmi másba ne kezdj bele!
6. Ha kész minden, akkor restart! Újraindítás után lépj be újra az áruházba és ellenőrizd, hogy nem talál-e még további frissítést! Ha esetleg még ezek után is néhány applikáció indító ikon üres lenne, csinálhatsz próbaképp egy HR-t, de akkor újra kell frissítened az áruházat is. (csak 8.1 telefonokra vonatkozik, mert néha egy-egy ikon nem jelenik meg)
7. Végeztél! Belaktatod a telefont és beállíthatsz rajta véglegesen mindent.

------------

Egyébként a fent leírtak alapján a 950, nálam 5 napja teljesen hibamentes, stabil, azonnal szinkronizál, csempék nem döglenek ki, csak működik már-már harapós gyorsan, ami sebességet a 950 xl alatt sem tudtam elérni és teszi a dolgát, ahogy ennek a rendszernek kellene alapból is tennie, de ezek szerint még mindig muszáj eljátszani ezt a tiszta telepítést, ha nem akarod falhoz vágni a hülyeségek miatt. 950-re a .318 TH2-es build-ot rakja vissza a recovery program, ami már eleve egy fostalicska volt és az RS-hez képest nagyon is észrevehető a javulás minden tekintetben, ha rászánod a fenti hercehurcát.

(#84937) Gömbike


Gömbike
senior tag

Bocsi, de még mindig rá vagyok kattanva az NFC témára. :O

Milyen matricát vegyek hozzá ( jó e a 13.56 MHz-es?)
Hol találok részletes leírást a matricák feltanításához? Azt hétköznapi módon hogyan kell megcsinálni.

A youtube-on már nézelődtem, de a saját tapasztalatotok szerintem sokkal hasznosabb.

Nézzétek el a tudatlanságom, én már a nyugdíjas generációhoz tartozom. :(((

Köszönöm válaszotokat!

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#84938) XZoli


XZoli
aktív tag

Azt hittem kivétel leszek, hardreset után nekem sincs magyar hang a navigáció alatt, sikerült már megoldani ezt a problémát :W

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#84939) mtomi95 válasza ΞΔGLΞ (#84936) üzenetére


mtomi95
senior tag

Ez hülyeség. A Device Recovery sem biztos, hogy fog segíteni. Nálam nem segített az sem.
A 0x8024a10a hibakor azt kell csinálni, hogy a frissítés letöltése után és az előkészítés előtt kikell kapcsolni a WiFi-t. A mobilnet mehet közben, olyankor már nem fog semmit letölteni.

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

(#84940) kory24 válasza mtomi95 (#84939) üzenetére


kory24
őstag

Nem hülyeség.

Ez alapján sikerült felfrissítennem a telót a legújabb win 10-re.

Ahogy írta, hogy úgy érzi nincs elég hely, és ne engedjem frissíteni áruházban alkalmazásokat, ezért ahogy felment a 8.1 a recovery-vel áruházban egyből kikapcsoltam alkalmazások frissítését wifin, majd frissítettem a 10586-os winre, ahol szintén rögtön kikapcsoltam az alkalmazások frissítését és így sikeresen frissült a legújabb 14393.67-esre.

(Bár ez a recoverys 8.1 visszatevése kimaradhatott volna sztem, elég lett volna 10586os win10 után HR és egyből tiltani alkamazások frissítését majd frissítés, de mindegy lényeg sikerült....)

Köszi mflex

:R

(#84941) nrezso válasza belagezabela (#84919) üzenetére


nrezso
csendes tag

Az is lehet, bár ismerve a rendszer bugjait, nem csodálkoznék rajta hogy magával a 10-zel van a baj alapjaiban, nem pedig konkrétan az alkalmazásokkal. Személyes példának felhoznám a naptárt, ami ugyebár beépített alkalmazás. Az is akkor működik, ha úgy van kedve. Mármint a kezdőképernyőre egyszer kirakja a bejegyzést, egyszer nem. Nekem ez a legdühítőbb.

(#84942) mtomi95 válasza XZoli (#84938) üzenetére


mtomi95
senior tag

Ez is le volt írva valamelyik topikban. A telefon régiót és nyelvet kellett buzerálni, letöltögetni az angolt majd ezek miatt újra indítani nem egyszer. Nekem nem volt még baj a hanggal, de amint láttam erre a módszerre pozitív visszajelzések jöttek. Majd reménykedj, hogy vagy a módszer kiötlője vagy akinek bejött még meglátja a problémádat, de addig is pörgesd a Google-t meg a PH!-t.

kory24:
Örülök neki!

[ Szerkesztve ]

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

(#84943) martin66 válasza XZoli (#84938) üzenetére


martin66
senior tag

(#84944) XZoli válasza martin66 (#84943) üzenetére


XZoli
aktív tag

köszi :C

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#84945) ΞΔGLΞ válasza mtomi95 (#84939) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Mielőtt valamire rávágod, hogy hülyeség, sztráda szerte olvasni kellene, főleg úgy, hogy megoldotta a problémáját! Nem a wifi-t kell kikapcsolnod, hanem az egész készüléket és akkor nem tudsz írni orbitális degradálásokat.

----------------

(#84940) kory24

Nincs mit, de hidd el, hogy most egy valóban tiszta és stabil os fut a telefonodon. És az a recovery-nek köszönhető. Az a plusz 20-30 perc, amit a recovery elcsesz valakinek az életéből, bőven kifizetődik.

(#84946) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv!

A Viber nálatok is elfejet értesíteni, vagy csak engem tisztel meg? Az üzenetekről nem kapok semmi jelzést, a programba ha belépek, akkor látom vastagon szedve, hogy ki írt. Kikapcs-bekapcs megvolt, de igazából minden este megcsinálom a telefonon. L820, WP8.1.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#84947) Francia91 válasza csabyka666 (#84946) üzenetére


Francia91
veterán

Nekem az 1020-ason van hangjelzés, és Glance képernyőn is van jelzés, szintén WP 8.1

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#84948) mtomi95 válasza ΞΔGLΞ (#84945) üzenetére


mtomi95
senior tag

Jaj hagyjuk már ezt! Te még egy spam levélre is recoveryzel. Mielőtt elkezded ezeket az én megmondtam és 650 legjobb mert szerinted szép szerű hülyeségeid nem ártana megnézni mire válaszolt és ugyanazon az oldalon (pár hsz-el lentebb) leírtam, hogy és honnan sikerült megcsinálni. Ja és mielőtt erre válaszolsz azért még csinálj egy recovery-t is biztos ami biztos alapon.

[ Szerkesztve ]

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

(#84949) ΞΔGLΞ válasza mtomi95 (#84948) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Azért nem válaszolok, mert nincs mire, ez ovis szintű re volt. A 650 meg szép telefon, de hogy emiatt az lenne a legjobb, sosem írtam...de mindegy is...FP!

(#84950) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Sziasztok!

A segítségetek szeretném kérni. Az lenne a kérdésem, hogy mi újság az új rendszerrel, illetve hogy van-e valami javulás az alkalmazások terén. Volt WP telefonom, szerettem is, de sajnos anno annyira szerény volt az alkalmazás kínálat, hogy kénytelen voltam váltani. Ami volt, annak pedig sajnos eléggé le volt maradva a konkurenciákhoz képest.

Sic Parvis Magna

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.