Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-03-18 13:02:18

LOGOUT.hu

Windows 10 Mobile (Windows Phone) felhasználók szakmai topikja. Off és warez tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83652) zsoltzsolt válasza csabyka666 (#83647) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Ez kompatibilis wp-vel, szerintem a többi eszköz is.

(#83653) NGC válasza Marcye (#83650) üzenetére


NGC
tag

Igen, nálam is ez volt a probléma.
Írjál a Viber supportnak hogy állítsák alaphelyzetbe a fiókodat, majd a válaszuk után kell várni 12 órát, és utána működni fog az újra regisztráció.

[ Szerkesztve ]

(#83654) csabyka666 válasza zsoltzsolt (#83652) üzenetére


csabyka666
addikt

Mondjuk lehet előbb gondolkodnom kellene, és rákeresni az eszközre. :U

Köszi! :R

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#83655) zsoltzsolt válasza csabyka666 (#83654) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

😀

(#83656) ΞΔGLΞ válasza starr (#83639) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Pont a csempék látványa, ahogy "élnek" a kezdőképernyőn nálam a lényeg.
A francot sem érdekli, hogy melyik milyen erőforrás zabáló. Nem is értem, téged miért zavar ez, ha meg is takarítasz vele valamit, azzal, ha kilövöd, az kb egy telefonáláskor annyit ér, hogy valakinek azt mondod,
johinyágoványinyi... :DDD ( Boborján után szabadon)

(#83657) starr válasza ΞΔGLΞ (#83656) üzenetére


starr
őstag

A problémám az, hogy a RS megfelezte az üzemidőmet. Már csak egy nap, ami sztem szánalmas. Elég a Fényképek csempe diavetítését kilőni, a többi nem zabál sokat. Mflex módon lett telepítve.

(#83658) ΞΔGLΞ válasza starr (#83657) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Az oké, illetve nem oké, de közel sem a csempék kinyírása a megoldás. Valami, szerintem a háttérben dolgoztatja a cpu-t.

(#83659) starr válasza ΞΔGLΞ (#83658) üzenetére


starr
őstag

Meg úgy tűnik, hogy az automata fényerő szabályzó is másként működik. Világosabb, és lassabban vesz vissza.

(#83660) mukibuci válasza starr (#83657) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

fasza, máris nem 1 nap lesz az uzemidőd, hanem másnap reggelig fogja birni, mennyivel előrébb is vagyunk :D

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#83661) starr válasza mukibuci (#83660) üzenetére


starr
őstag

A "megjelenítés" időnként visszaállítja defaultra a fényerősségprofilt, ettől is nőtt a fogyasztás.
Röhöghetsz. Holnap délig nem kell tölteni.

(#83662) mukibuci válasza starr (#83661) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

röhögök is. veszel egy "okos"telefont, amit halálra butítasz, majd örülsz, hogy nem kell este tölteni, csak másnap délben. a magam részéről inkább feltöltöm minden este, és másnap nem maradok telefon nélkül :U

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#83663) csabyka666


csabyka666
addikt

Akksiidő...hm. A 820-asban már erősen csereérett az akku, talán kicsit púpos is, de amíg normál használat mellett egy napig jó közelítéssel elmegy, addig nem cserélem ki.
Ha nyüstölöm, egy délelőtt alatt nullára tudom tenni, de nem foglalkoztat, ezek a telefonok nem mennek el 7-10 napot, mint a régi nokiás korszakban. :)

Asszem a Lenovo-nak volt valami brutális kapacitású akksija, bírta is 3 napot. :D

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#83664) turbulencia8 válasza starr (#83657) üzenetére


turbulencia8
őstag

Hogy lehet kikapcsolni a galeria elo csempejet? Epp turistasat jatszok sok fotozassal, es kb. fel nap az uzemido vadi uj 950-en.

[ Szerkesztve ]

(#83665) Marcye válasza NGC (#83653) üzenetére


Marcye
csendes tag

Köszönöm!

(#83666) Imo85 válasza ΞΔGLΞ (#83633) üzenetére


Imo85
tag

Sztem az android sz@r még mindig nem kiforrott. A WM is tele van hibával a 10. Az ios teljesen kiforrott. bár ha olvastad volna akkor az előző hozászolásomat, androidom volt, jelenleg LUMIA 930 WP10M és egy iPhone 6S-em is van, összehasonlítottam a kettőt. Messze felülmúlja az iphone a windóz telókat, mindenben!!!!! Mielőtt fikáznál olvass utána, vagy ha lesz pénzed, akkor vegyél egyszer egy iphone-t Többet nem nyúlsz a windóz telód felé. :D

Imo

(#83667) blackmajesty válasza zsoltzsolt (#83652) üzenetére


blackmajesty
aktív tag

Mondjuk ez nagyon nem pulzusmérő...

(#83668) starr válasza turbulencia8 (#83664) üzenetére


starr
őstag

Beállítod, hogy egy képet mutasson. De ne csináld, mert feature phone-ná degradálódik, innentől nem nevezhető okostelefonnak. Igazam van főnök?

[ Szerkesztve ]

(#83669) taip válasza bluemirage (#83622) üzenetére


taip
senior tag

640-et nem ismerem, de a 650-et igen és nem érzem lassúnak.
Én pont azért nem vennék 950-et, mert ami egy 50-60e Ft-os készüléknél még elnézhető (pl. a rendszer pár nyűgje, alkalmazáskínálat), az egy 2-3x annyiba kerülő készüléknél már nem, legalábbis nekem nem.

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#83670) Nooeca válasza mukibuci (#83662) üzenetére


Nooeca
senior tag

Azért ha a beállításokat valaki testreszabja az nem halálra butítás...

Pl.
- nálam a fényerő alacsony... ha helyzet adja felhúzom, pl. napsütésben kint, mert úgy jobb a kép (alacsony - megvilágítás mellett kint semmit sem látni). De alapvetően mindig alacsony.
- a háttérben futó alkalmazásoknál csak az kap engedélyt amire szükség van.
- helyzetmeghatározás kikapcsolva, ha kell navi, akkor bekapcsolom.
- este nem megy semmi, se mobilnet, se wifi, elvégre aludni akarok, olyankor szinte mindent deaktiválok.
- mindig mindent bezárok a folyamatlistában, mert pl. az a zseblámpa alkalmazás ha a háttérben fut, akkor reggel arra ébredek hogy 0-ra lemerült az aksi a 100-ról.

Viszont a Glance Screen az állandóra megvan hagyva nálam. Így egy este alatt 2-4% a merülés. (éjféltől reggel 10-ig).

(#83671) ZavaBalazs válasza Nooeca (#83670) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

"mindig mindent bezárok a folyamatlistában"

:DDD na az aztán jó az akkuidőnek.

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#83672) ΞΔGLΞ válasza Imo85 (#83666) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Mielőtt fikáznál olvass utána, vagy ha lesz pénzed, akkor vegyél egyszer egy iphone-t Többet nem nyúlsz a windóz telód felé.

Igazad van, félreolvastam, illetve az előzmények alapján úgy értelmeztem, hogy a win jobb a droid-nál.
Holott te az iPhone-t említetted, és a kettőt valóban összehasonlítani is vicc, ezért megkövetlek, de...

Mielőtt további ostobaságokat írsz, és azokat csak légből kapott szerintem-re alapozod, előtte próbálj meg utána járni, pl a kereső alapján milyen készülékeket birtoklunk éppen a családban. Szerintem már jó párszor leírtam, de mindegy is.
Talán még pénz is akad mindig a legújabbra, ha jól számolom, de azon nem fogok vitatkozni, hogy melyik rendszer miért jó, jobb, vagy legjobb, főleg akkor, ha a szakmai részét degradálod egy szerintem, azémecsak-ra...

Mindegyiknek van előnye, meg hátránya. Ennyi. A win-nek már túl sok a hátránya...

[ Szerkesztve ]

(#83673) Nooeca válasza ZavaBalazs (#83671) üzenetére


Nooeca
senior tag

mint leírtam - ha tudsz értelmesen olvasni - ha a zseblámpa ott marad a folyamatlistában, akkor reggelre 100-ról 0-ra esik le az aksi. Nem tudom mi ezen a nehezen értelmezhető.

(#83674) ZavaBalazs válasza Nooeca (#83673) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

ha tudok értelmesen olvasni (márpedig asszem igen), akkor nem azt írtad, hogy a zseblámpát mindig bezárod, hanem hogy mindent mindig bezársz - ezzel viszont minden egyes app elindításakor több naftát fogyasztasz a kelleténél, mert hidegen indítod a háttérből való előhozás helyett.

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#83675) Nooeca válasza ZavaBalazs (#83674) üzenetére


Nooeca
senior tag

nem gondolom ezt így, mert attól függ meddig maradnak a háttérben (azaz hogy milyen gyakorisággal használom őket).

Pl. Messenger jó példa, akkor nyitom meg, ha üzenetet kapok, azon kivül sosem.

(#83676) tomboy0013 válasza Imo85 (#83666) üzenetére


tomboy0013
veterán

Milyen android-os telód volt?

(#83677) turbulencia8 válasza starr (#83668) üzenetére


turbulencia8
őstag

Koszi!

Nooeca: A zseblampa appnak mi ertelme, ha a fenit gyorsmenubol is elerheto?

[ Szerkesztve ]

(#83678) jksx válasza Imo85 (#83666) üzenetére


jksx
senior tag

"...jelenleg LUMIA 930 WP10M és egy iPhone 6S-em is van, összehasonlítottam a kettőt. Messze felülmúlja az iphone a windóz telókat, mindenben!!!!! ..."
Az árában is, méghozzá nem is kicsit...

(#83679) Imo85 válasza ΞΔGLΞ (#83672) üzenetére


Imo85
tag

Ha félreérthetően írtam, akkor elnézést. Hidd el én se hittem el azelőtt, amíg nem láttam. Egy dolgot viszont érdekességként láttam az androidnál, méghozzá a memória használatát. Kb. a felét mindig használja a futó app-ok miatt, ugye ami kint van a főképernyőn. Amikor több app-ot indítasz apró szakadozások jelentkeznek (Samsung Galaxy S7 Edge, asszonyé). Ez a jelenség kb. fél év után jelentkezett, szervízbe visszavittem azt mondták, hogy ez teljesen normális jelenség, az android rendszer kontójára terhelhető /ergó: sz@r/. Ezalatt azt értem, mintha laggolna illetve /amikor elkezdi beizzítani a magokat, tudom energia takarékosság miatt/ hirtelenjében, abban a pillanatban belassul a telefon. Mondtam asszonynak cseréljünk telefont, hogy kicsit tesztelgesse a telefont és közbe én is az övét. Számtalan app kilépett magától és lassabban indult el, mint a teszt videókon. Én csak bosszankodtam vele szidtam a le és felmenőjét, Mondtam is neki, hogy soha nem vennék ilyet. Asszony kinézete miatt szereti de annyira megtetszett neki az iphone, hogy már várja hogy lejárjon a hűségidő. A windóz teló nem jött be neki. :DD

Imo

(#83680) Imo85 válasza jksx (#83678) üzenetére


Imo85
tag

A jót is meg kell fizetni, nem csak a rosszat :D :C

Imo

(#83681) spider80 válasza Imo85 (#83679) üzenetére


spider80
őstag

Az s7 edge 5 hónapja jelent meg. :) Nekem S6 van,és a dual sim szükségessége miatt elgondolkodtam egy dual 650-re visszaváltáson, de néha már attól a hajamat tépem,amiket olvasok. Az app hiány nem zavarna különösebben. De pl ilyenek,hogy egy messenger 20mp-ig indul. S6-on meg max(!) 1 azaz 1 másodperc, mindig visszatáncoltat. Amint az aláirásomból látható, windows-android vonalon váltogattam, és tény,hogy a wp szerethetőbb rendszer a hülyeségei ellenére is,de sajnos rengeteg a bug. S6 meg tökéletesen probléma mentes másfél év után is.
A tökéletes iphoneról fórumokon is rendszeresen olvasom,hogy ez meg az a hiba,ami home+power gombbal újrainditva a telót megszűnik talán. Ehhez képest az s6om egyszer sem indult még újra magától ennyi idő alatt,nem fagyott le stb. Úgy gondolom inkább konkrét készülék függő manapság már, hogy melyikkel mennyi gond van,nem rendszer függő. Egy android teló is lehet bármi másnál stabilabb,elfut hónapokig kikapcsolás és lassulás nélkül, de a forditottja is igaz lehet. Ahogy IOS-en is, WP-n is.

Az a meglátásom,hogy mindenképp kellett volna egy lumia 750-850 páros,és nem itt tartana ez az egész. :(

Samsung galaxy A5 2017-> Honor 9 Glacier Gray-> iPhone 7 32GB Silver-> Samsung Galaxy S8 black 64 Gb-> iPhone 7 plus Silver 256GB-> Samsung Galaxy S9 coral blue-> Redmi Note 5 64GB Black-> iPhone 7 32GB Silver -> Mi 9 T black 64 GB -> iPhone SE 2020 64GB Black -> Samsung Galaxy A71 128GB Black

(#83682) tomboy0013 válasza Imo85 (#83679) üzenetére


tomboy0013
veterán

Egy telefon alapján nem kell szarnak elkönyvelni szerintem a rendszert... Próbálj ki egy Nexus-t, azon legalább tiszta droid van. Nálam az S7 árának töredékébe kerülő Nexus-on csak a Play laggol, de az nem a telefon hibája, mellesleg pont múltkor vetettem össze egy 6S-sel aminél történetesen a Beállítások menü is laggol-t. Szóval az Apple telefonok sem annyira patentek...

(#83683) jksx válasza Imo85 (#83680) üzenetére


jksx
senior tag

Szvsz a jó mint fogalom itt nem áll arányban azzal az árral amit elkérnek érte.

(#83684) Nooeca válasza turbulencia8 (#83677) üzenetére


Nooeca
senior tag

már semmi. régen nem volt, és rajtamaradt.

(#83685) Brucehun


Brucehun
aktív tag

Holnap jelenik meg az évfordulos frissítés telefonra igaz?

HALF-LIFE FOREVER! 3dfx & Glide power!

(#83686) hroberto válasza Brucehun (#83685) üzenetére


hroberto
veterán

Bízunk benne... :B

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#83687) busman válasza Brucehun (#83685) üzenetére


busman
addikt

Biztos nem... ;)

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#83688) ZavaBalazs válasza Brucehun (#83685) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

független telefonokra elvileg igen.

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#83689) d@minator válasza this is life (#83640) üzenetére


d@minator
addikt

A youtube alkalmazás is fent van és az böngészőre irányít. Ez lenne a baj?

(#83690) ΞΔGLΞ válasza Imo85 (#83679) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nálam egyelőre és relémen nem is lesz, ilyen nincs. Teljesen frankón működik a készülék.
Kb, ugyanazt tudom elképzelni, mint pl a WM esetében, a párod esetleg használ egy, vagy több elcseszett olyan alkalmazást (amit én nem), és ami összeveszik valamivel, esetleg több másikkal, ezáltal jelentkezik a probléma.

S7 edge topikban így is olvasni napi szinten, hogy valakinek mindig elkezd merülni a készülék, de nálam merülni sem akar, nevezzük így. 6-8!! óra közti kijelzőidőket produkál, ez nálam már szinte elképesztő kategória, főleg ilyen felbontás mellett!

[ Szerkesztve ]

(#83691) starr


starr
őstag

A Core Music Player-t ma is ingyen adják: [link]
Csak mert sokan szeretik. Én spec rühellem, mert lassan indul :DDD

(#83692) Bogyó bá' válasza starr (#83691) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Kösz, "megvettem"' ;]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#83693) ΞΔGLΞ válasza starr (#83691) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Én, ugyan megvettem, de nem is működik jól valahogy RS alatt, sajnos.

(#83694) Clemi válasza ΞΔGLΞ (#83693) üzenetére


Clemi
veterán

Nekem is már régen a telón van, de a Music mappámat üresnek látja.... valaki megint nagyon hülye szerintem!!!! mert a Ringtones mappa tartalmát listázza, és ha bekapcsolom a minden fájltipus megjelenítést, akkor a képeimet is mutatja ami a Pictures mappában van.
(mondjuk az n7 player és a Folder player se lát semmilyen zenét a telón, de Groove hibátlanul megtalál mindent. Szerintem megint a MS szórakozik a jogosultságokkal valahol a rendszer mélyén)

[ Szerkesztve ]

(#83695) ΞΔGLΞ válasza Clemi (#83694) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nálam azt kezdte el, ha rendes, tehát nem BT fejhallgatóval indítottam, hogy nem tudja dekódolni a zenét.
Hhhhe? mivaaan? Mit nem tudsz dekódolni te szerencsétlen?

Aztán szakadozott is, BT-on meg simán megy.
Groove meg teljesen jó minden szempontból.

(#83697) Clemi válasza ΞΔGLΞ (#83695) üzenetére


Clemi
veterán

Na a BT miatt ma reggel megint majdnem reppent a falhoz a drága. Az alap az, hogy nálam folyamatosan be van kapcsolva, így ha a külső eszközt bekapcsolom, azonnal kapcsolódnak. Van egy SBH20 mikrofonos távvezérlős kütyüm (kettő van, mindkettővel ugyanezt műveli) és ha bekapcsolom egy jó darabig ki-be kapcsolgatja az átviteli szinteket. Először rendesen felépíti a kapcsolatot, elindítom a zenét, (Korábban Spotify most Groove) majd megállítja és bontja a zene átvitelt, csak a hangátvitel marad. Pár mp után megint felépíti a kapcsolatot, indítom a zenét de a telefon hangszóróján szól, majd elhallgat és átdobja a BT-re a hangot, ezután megint leáll a zene. Rányomok a play-re, akkor meg nem történik semmi, majd sokadik próbálkozásra elindul. Ma reggel 10 percig szórakoztam, mire stabilan a BT-n keresztül tudtam hallgatni a zenét. Persze utána már nem bontogat, legfeljebb néha beszaggat.

(#83698) egykori válasza ZavaBalazs (#83688) üzenetére


egykori
őstag

Nekem az a furcsa, hogy elég nagy a csend...

(#83699) Joker88 válasza egykori (#83698) üzenetére


Joker88
őstag

vihar előtti csend ... :DDD

In loving memory of Garrett Lockhart

(#83700) egykori válasza Joker88 (#83699) üzenetére


egykori
őstag

reméljük nem, én pl. a dupla koppos ébresztést várom

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.