Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-03-18 13:02:18

LOGOUT.hu

Windows 10 Mobile (Windows Phone) felhasználók szakmai topikja. Off és warez tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82301) #97246720 válasza Nooeca (#82300) üzenetére


#97246720
törölt tag

hát azért ezt megkérdőjelezném kedves topik társ...a windows mobile csak ugyan eléggé zárt rendszer, de fele olyan biztonságos mint az ios, az köztudott tény az android a legsebezhetőbb,de a biztonságot nem a zártságra értettem, hanem az adatok védelmére, a windows mobile fele akkora titkosítást használ mint az ios rendszer ;] csak azért nem törték még fel a windows mobile-t mert nem fektetnek bele egy olyan platformba aminek a piaci részesedése elenyésző az android és az ios mellett, mert tény, hogy elenyésző...

(#82302) Sweet Lou 6 válasza #97246720 (#82301) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

valami forrás, vagy bármi, ami ezt alátámasztja? csak mert eddig pont az ellenkezője volt igaz (pl. [link] vagy [link])

sweetlou6.wordpress.com

(#82303) #97246720 válasza Sweet Lou 6 (#82302) üzenetére


#97246720
törölt tag

ios securtiy guide [Apple] a rendszer AES256bites titkostást használ

windows phone security guide
8.1 12.oldal AES128bites titkosítást használ [microsoft]
10 AES128bites titkosítást használ [microsoft technet]

windows téren az asztali verzióban állítható hogy a bitlocker 128 vagy 256bites titkosítást használjon, ehhez persze a támogatott kiadás kell

tehát az ios sokkal jobban véd...
nem a levegőbe beszéltem! és ezek nem kamu hírportál oldalak :)

AES titkosítás [magyar wiki]

amit linkeltél cikket, abban arról van szó hogy nem tudták feltörni a windows phone rendszerét, de köztudott hogy ha nincs aktív titkosítás a tárolón akkor azt egy másik ugyan olyan eszközbe átültetve hozzáférhetőek az adatok, vagy egy speciális eszközzel kinyerhetőek... és máris fuccsot mondott a windows rendszer védelme...ellenben ha van aktív és erős titkosíáts ami hardver kulcsot használ, pl.TPM modult, akkor az adatok nem nyerhetők vissza olyan könnyen

[ Szerkesztve ]

(#82304) #97246720 válasza #97246720 (#82303) üzenetére


#97246720
törölt tag

hiába van eszköztitkosítás a windows 10 mbileban, az az sd kártyát nem védi, itt viszont kritikus biztonsági hibát vétett a microsoft! az ios ugye nem bővíthető így őt ez a rész nem érinti, az android viszont képes tiktosítani az sd kártya tartalmát is, és a bb os 10 is, amúgy az android is csak AES128at használ[android.com] a bbos10 meg AES256-ot fips140-2-es hardveres cryptográfiával, tehát összeségében a 2 legbiztonságosabb rendszer az az iOS és BB10... a fejlesztői információk is bizonyítják...amúgy a Kaspersky csak bújjon el, beígért az FBI-nak fogy ingyen feltöri az terrorista iphone 5c-jét és nekik sem sikerült :DDD erről ennyit XD

[ Szerkesztve ]

(#82306) Nooeca


Nooeca
senior tag

Ma nekem ismét jött Messenger frissítés, hogy mi új van benne... az jókérdés. 26 MB most csak.

(#82307) Воланд válasza #97246720 (#82303) üzenetére


Воланд
titán

Ezt így kijelenteni hogy az IOS jobban véd csak azért mert erősebb titkosítást használ elég nagy bs.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#82308) #97246720 válasza Воланд (#82307) üzenetére


#97246720
törölt tag

Szigorú Szabványok vannak rá amit köteles minden gyártó betartani, máskülnben nem engedélyezik a szoftver kiadását.az aes256 titkosítás ugyan olyan erős egy ioson mint egy bb10en, mert ugyan az az algoritmus hajtja végre, az más kérdés lehet hogy egyes gyártók használnak-e fizikai hardveres kulcsot vagy csak szoftveres úton generárnak kulcsot, az apple és a blackberry fizikai hardveres kulcsot használ, az apple (iphone 5stől) azért mert a touchid-t nem lehet csak úgy cserélni,csak alaplappal együtt,vagyis hardverhez kódolt,így 90% hogy a titkosításban is jelen lehet hardverkulcs, a blaxkberry meg 100% hogy hardverest használ mivel fips140-2-nek megfelel, amit igen kevés eszköz kap meg a civil szférában

(#82309) Воланд válasza #97246720 (#82308) üzenetére


Воланд
titán

WP alatt sem dísznek van a tpm. De ezzel nem arra reagáltál amit én írtam.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#82310) #97246720 válasza Воланд (#82309) üzenetére


#97246720
törölt tag

tpm csak a hardverkulcs szerepétvtölti be,a gond a 128as erősséggel van, nem írtam jobban véd csak azt hogy erősebb mint a wp,de mint köztudott hogy ez részben függ a rendszertől is, tény, de a leggyengébb láncszem mindig a user...

(#82311) netpeti98


netpeti98
addikt

Az eredeti üzenet más volt a Paypal app esetében. Először azt írták, hogy érkezik egy új app, majd utána cserélték ki a mostanira.
Majd kiderül.

[ Szerkesztve ]

(#82312) taip


taip
senior tag

Nem igazán értem, hogy ha Windowsos PC-n lehet Paypal-t használni, itt mért nem? Nem mintha használnám, csak elviekben érdekel.

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#82313) onlineair


onlineair
tag

Lehet tudni mikorra lesz elérhető a Redstone (1) frissítés?

(#82314) mtomi95 válasza onlineair (#82313) üzenetére


mtomi95
senior tag

Augusztus 2.

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

(#82315) Sjkolrd válasza taip (#82312) üzenetére


Sjkolrd
aktív tag

Ezt csak a paypal fejlesztő csapat tudhatja...

(#82316) Mustármag


Mustármag
őstag

Sziasztok
Okozhat gondot ha SIM kártya nélkül fissítek W10M-
re?
640 LTE T-mobil.
(Memória kártyát is kiveszem.)
Szeretném ha elsőre sikerülne probléma mentesen.

(#82317) cattus válasza Mustármag (#82316) üzenetére


cattus
őstag

Nem.

Do the thing!

(#82318) jksx válasza mtomi95 (#82314) üzenetére


jksx
senior tag

Csak aztán ne olyan legyen, mint a tavaly decemberre ígért wp10

(#82319) chipesz válasza jksx (#82318) üzenetére


chipesz
őstag

Nem lesz olyan. Tavaly elég trágya állapotban volt, azért is nem jelent meg nyáron az asztali verzióval egyidőben. Most meg az új buildeket is egyszerre adják ki.

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#82320) Medical válasza Mustármag (#82316) üzenetére


Medical
aktív tag

Nem!
Mobilrész független az OS -tól!

Huawei P20 pro, ASUS K52F, CPU:i5-450M, Samsung SSD 840 series 240GB +500GB külső vinyó, RAM:8GB, Lumia 640 XL LTE, Win 10

(#82321) Mustármag válasza cattus (#82317) üzenetére


Mustármag
őstag

cattus & Medical Köszönöm :R

(#82322) Joker88


Joker88
őstag

megéri Windows 10-re váltani, WP8.1-ről, Lumia 640XL-ren ?

In loving memory of Garrett Lockhart

(#82323) zsoltzsolt válasza Joker88 (#82322) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

meg

(#82324) mtomi95 válasza Joker88 (#82322) üzenetére


mtomi95
senior tag

Az ilyen kérdéseknek nem nagyon van már létjogosultsága. Ha még mindig, csak .164 lenne azt mondám még nem. De mivel már nem itt járunk nem tudom mire vársz vagy vártál eddig, de a 8.1-ben az Internet Explorer teljesen használhatatlan az Edge-hez képest. Amellett hogy szinte minden web oldal rosszul jelenik meg, még szörnyen lassú is. Ha nem szoktál aktívan webezni telefonon és a szokások és a szokott alkalmazások rabjai vagy akkor nyugodtan használd a 8.1-et és nevállts! Különben menni fog a sírás rívás, hogy nem tetszik ez nem tetszik az, amaz jobb volt, ahhoz vagy szokva stb. De ha valami újabb és gyorsabb kell próbáld ki. Max vissza recoveryzed ha nem tetszik. Adatveszteség nélkül, ha van SD kártyád és azon tárolsz mindent.

[ Szerkesztve ]

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

(#82325) Mustármag


Mustármag
őstag

Üdv.

Meg volt a két fogaskerék, nem 2 perc volt... de utána nem kérdezett semmit arról hogy vissza állítás vagy új telefon, sőt semmit se kérdezett, még beállításokra se kérdezett rá, ez normális?
És nem vettem észre hogy 1-2 applikációt elkezdett le frissíteni a w10 újraindulása után ez okozhat problémát, esetleg kezdjem előröl?

[ Szerkesztve ]

(#82326) netpeti98 válasza Mustármag (#82325) üzenetére


netpeti98
addikt

Azt csak a Hard Resetnél kérdezi meg, a frissítésél nem.

(#82327) Mustármag válasza netpeti98 (#82326) üzenetére


Mustármag
őstag

Értem. :R
az mflex-féle leírást követem és ott a win10 reboot után írja...

(#82328) Bajgunar


Bajgunar
aktív tag

Valahogy előjött egyszer ebben az új Messenger-ben egy beállítási lehetőség, hogy színezni tudtam "volna" a beszélgetés ablakot.? De olyan gyorsan pötyögtem, hogy nem láttam mi az.
Nem tudom újra előhozni. Ezt hogy lehet?

Minek hirdet az, aki nem tud reagálni privire? Törölje a hirdetését, meg magát is... Csak teleszemeteli az oldalt...

(#82329) Bajgunar válasza Bajgunar (#82328) üzenetére


Bajgunar
aktív tag

Megvaaan!!! :D
Amikor beszélgetsz vkivel, akkor megnyomod felül a nevét! Akkor bead egy olyan lehetőséget is a beállításokban, hogy "Szín"
Ezzel tudod a szöveg háttérszínét változtatni! :D

Minek hirdet az, aki nem tud reagálni privire? Törölje a hirdetését, meg magát is... Csak teleszemeteli az oldalt...

(#82331) Nooeca


Nooeca
senior tag

Azért ez az apposdi kicsit más történet.

Józan logika: Ha sok fejlesztő úgy dönt, nem csinál appot a saját alkalmazásához Windows Mobile-ra, akkor azzal egyben a piacot is megcsonkítják, hiszen a felhasználónak fontos az app...

Így hiába tetszik neki a Windows OS mobilon, váltani fog androidra, vagy iphonera, ezáltal pedig a fejlesztőnek nem kerül költségbe a OS-ra való külön fejlesztés+fenntartás, így ők jól járnak.

Persze ez csak akkor müködik, ha sok a fejlesztő, aki visszatart.

Ha mindenki úgy állna a progarmozáshoz Windows OS-re mint a Facebook, akkor fel se merülne ez a "legyen app, ne legyen" dolog, hiszen nőne mellette a piac.

[ Szerkesztve ]

(#82332) Mustármag


Mustármag
őstag

Sziasztok

A takarékos üzemmód csempe már nem jelzi ki az akku állapotát %-ban? kitettem, de semmi.

(#82333) A_Papa


A_Papa
aktív tag

Sziasztok!

Elérhető a hivatalos Steam mobilhitelesítő WP-re! Végre! :) [link]

Papa

(#82334) Medical válasza Joker88 (#82322) üzenetére


Medical
aktív tag

Igen! :K

Huawei P20 pro, ASUS K52F, CPU:i5-450M, Samsung SSD 840 series 240GB +500GB külső vinyó, RAM:8GB, Lumia 640 XL LTE, Win 10

(#82336) A_Papa válasza #32839680 (#82335) üzenetére


A_Papa
aktív tag

Nem tudom... :) De nagyon örülök, annak h van!! :)

Papa

(#82337) fleetcmd válasza A_Papa (#82336) üzenetére


fleetcmd
tag

Én is. Már régóta érett a telefonom cserére, de nem akartam Lumia-t venni, mert hivatalos Steam Authenticator nélkül szóba sem jöhetett volna a Windows. Szóval ennél jobbkor nem is jöhetett volna a hivatalos Steam app. Most van egy Lumia 650-esem :DDD

--- Steam Controller + Steam Link // Logitech F310 játékvezérlők; Tel.: Nokia 5 (Android 8.1)

(#82338) busman válasza A_Papa (#82333) üzenetére


busman
addikt

Használhatatlan,steam guard-al be sem lehet lépni..

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#82339) tomboy0013


tomboy0013
veterán

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Újra van egy Omnia 7 a tulajdonomban és szeretnék rá egy gyári ROM-ot rakni. Régebben romolgattam és rá is raktam azt hiszem a Dynamic ROM-ot de a csempék reakció ideje lassult és gondoltam visszatenném rá az eredeti vagy legalább valami másik ROM-ot aminél ez jól működik és így legalább lesz egy jó működő cseretelefonom. Túrtam a net-et egy picit, de nem igazán találtam ROM-ot aminél még él is a link, meg a magyar telepítési leírással, sőt a szükséges szoftverekkel is hadilábon állok. Valaki esetleg tud segíteni ezeknek a beszerzésében? Tudom nem egy aktuális téma de hátha.

(#82340) onlineair válasza mtomi95 (#82314) üzenetére


onlineair
tag

Kösz, :)

Egy ideje az Edge böngészőnél netezéskor ez fogad:

"Webhelyadatok tárolója megtelt" van egy "beállítás" (ha jól emlékszem) és egy "bezárás" gomb ekkor. A beállításra kattintva nem jön be semmi, bezáródik az ablak aztán megy minden tovább. De időnként újra feljön.
Erre van valami megoldás? Törölni kéne az előzményeket vagy túl sok könyvjelző lett elmentve?

(#82341) mtomi95 válasza onlineair (#82340) üzenetére


mtomi95
senior tag

Csinálj egy HR-t a gépházban a rendszer/névjegy/telefon alaphelyzetbeállítása. Az SD kártyánál ne tedd majd oda a pipát! :K Valószínűleg rosszul sikerült a migrálás. Ez megoldja.

[ Szerkesztve ]

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

(#82342) onlineair válasza mtomi95 (#82341) üzenetére


onlineair
tag

Hú azt inkább kihagyom most (Egyébként gyárilag win10-es) :) jelenleg nincs kártya benne, nem is volt. Igazából nem zavaró annyira, azt gondoltam valamit törölni kellene csak, vagy beállítás gond.

(#82343) zsamiatt


zsamiatt
őstag

Sziasztok, Hogy lehet az Outlook postához hibát bejelenteni? Valamiért ha kiveszem a levelek groupolását a levél válaszkor vagy továbbitáskor az eredeti levél tartalma nem látszik. Érdekes módon tableten nincs ilyen probléma.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#82344) A_Papa válasza busman (#82338) üzenetére


A_Papa
aktív tag

Nálad (egyébként bírom ezeket a kategorikus kijelentéseket :) )... Én mióta kijött folyamatosan cserélem a kártyáimat. :) Milyen készüléked van?

[ Szerkesztve ]

Papa

(#82345) mtomi95 válasza onlineair (#82342) üzenetére


mtomi95
senior tag

Jaj ne haragudj, össze kevertelek joker88 és a Lumia 930-asával! :B
Akkor azt nézd már meg ha az Edge beállításinál, előzmények és adatok törlésénél mindent törölsz megjavul e! Nem találkoztam még ilyen hiba üzenettel.

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

(#82346) busman válasza A_Papa (#82344) üzenetére


busman
addikt

De,ha tényleg nem megy..😁 930 as van.

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#82347) fleetcmd válasza busman (#82346) üzenetére


fleetcmd
tag

Engem többször is kijelentkeztetett már a mobilos Steam app, de azt leszámítva működik rendesen.

A Steam Guard kód megjelenik, aztán amikor betöltené az alatta lévő részt (ahol az van, hogy akarok-e kódot mindig meg ilyenek), akkor gondol egyet és rájön, hogy szerinte nem vagyok bejelentkeztetve és átdob a login screenre. Utána persze beírom a jelszavamat és működik, csak elég kényelmetlen. Remélem, most, hogy "basic job done", nem felejtik el a Valve-nál az alkalmazást javítgatni... :)

--- Steam Controller + Steam Link // Logitech F310 játékvezérlők; Tel.: Nokia 5 (Android 8.1)

(#82348) zsoltzsolt válasza fleetcmd (#82347) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Nálam is pont így működik

(#82349) wandor0930


wandor0930
aktív tag

Hali!
Remélem nem leszek nagyon off, de a milyen telefont vegyek topikban ez az ársáv amugy is egy fekete lyuk, na meg a windowst se nagyon ajánlják szóval valahol máshol kell kérdeznem.

Tehát jelenleg egy ~2éves lumia 630am van, ami kezd kicsit kiakasztani.Alkalmazásokból kidobál(ez gondolom memóriahiány), de ez volna a legkevesebb, közben nem jönnek meg értesítések, máskor meg minden indok nélkül csak úgy rezeg egyet mintha valami történt volna, esetleg elfelejt ébreszteni.
Androidra nem mennék vissza ha nem muszály, mert a rendszer tetszik, de nemtudom mire volna érdemes lecserélni.
Lumia 650: kicsit drágának tartom és attól félek hogy egy éven belül kevés lesz az a hardver ami alatta van.
Ha ilyen rövid ideig használható csak akkor elgondolkodnék az olcsóbb 640en illetve 550, de az a baj hogy a jövőben ugye nem várható már telefon(illetve az üzleti szegmensre koncentrálnak)
950 pedig nagyon drága, max valami bolti garis férne bele, de attól kicsit tartok.
Esetleg még vannak használt, de garis 930ak abban érdemes lehet gondolkodni?

(#82350) taip válasza wandor0930 (#82349) üzenetére


taip
senior tag

Én is egy 2 éves 630-ast cseréltem le és én a 650-es mellett döntöttem.
Az én fő szempontom az volt, hogy dual SIM-es legyen ás tudja az LTE-t egyszerre (ezt nem sok készülék tudja, a 640 sem). Mivel sikerült egy akció keretében 0%-os THM-mel megvenni, innentől kezdve az ára sem voltprobléma, hiszen az a tény, hogy majd jövő ősszel kell kifizetnem az utolsó részletet, többet ér, mintha most megkaptam volna pár ezressel olcsóbban, de készpénzért.

Maga a készülék (illetve a Win10) nekem bejön, sokkal jobban tetszik, mint a 630-as a 8.1-gyel. És az, hogy eleve gyárilag Win10 van rajta, sokat számít szerintem, nincs probléma abból, hogy 8.1-et kellene frissíteni.
A 930-ast nem ismerem, de ez mégiscsak vadiúj készülék lenne 2 év garival. A 950-es szerintem irreálisan drága, annyit nem szabad adni Windows-os telefonért.

[ Szerkesztve ]

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.