Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-03-18 13:02:18

LOGOUT.hu

Windows 10 Mobile (Windows Phone) felhasználók szakmai topikja. Off és warez tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72501) lugosi válasza chipesz (#72495) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Aranyosak. Azért, mert néhányan visszaéltek a korlátlan tárhellyel. Vagy nem igaz az ok, vagy pedig rosszul kezelik a helyzetet. Annyi lett volna a megoldás, hogy vagy érvényesítenek egy fair usage policy-t, vagy pedig azt mondják, hogy kivezetik a korlátlan csomagot.
Nem látom, hogy mi köze van a korlátlan csomag kivezetésének a frí csomag 15-ről 5 gigára csökkentéséhez. Ez szerintem csak jó ürügy az áremelésre. :((

(#72502) Melack válasza lugosi (#72501) üzenetére


Melack
veterán

Én sem értek egyet a dolgokkal, amit és ahogyan csinálnak, de igyekszem megoldást találni és nem puffogni. Ha még elő lehet fizetni a 100Gb-os csomagra, akkor gyorsan megcsinálom.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#72503) lugosi válasza Melack (#72502) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nekem az ilyen-olyan promóciókkal 125 gigám van most. Szinte kizárólag a fotók szinkronizálására használom.

Az a vicc amúgy, hogy egy évig voltam előfizetője egy szolgáltatásnak, ami korlátlan fotótárhelyet adott. Az egy éves előfizetés ideje alatt olyan szinten felemelték az árát, hogy a második évre már nem hosszabbítottam meg. Ezekből az esetekből olyan érzésem lesz, hogy az időszak elejében ezek a beetetés miatt kerülnek beárazásra, és utána pedig felemelik az árát.

(#72504) #16820480 válasza Melack (#72500) üzenetére


#16820480
törölt tag

Elvileg a Flickr korlátlan, amióta megvette a Yahoo őket. Illetve bizonyos képméretnél a Google Photos is korlátlan, csak arra nincs WP app.

Egyébként nagyon nem bírom RMS bácsit, de ebben például pont eléggé igaza van sajnos, hogy egy online szolgáltatás/alkalmazás esetén nem birtoklod egyáltalán azt a szolgáltatást/alkalmazást, és aki biztosítja számodra, az midnen további nélkül módosíthatja, akár a tudtod nélkül is :( Én nem szoktam ilyen tárhelyekre bízni semmilyen létfontosságú adatomat, illetve megvan minden offline is, és az online tárhelyet csak gyorsítótárként használom kb, mert oda feltöltött anyagokat egyszerűbb megosztani, de fel sem tűnne igazán, ha egyik napról a másikra eltűnnének. Aki mondjuk háttértár kiterjesztéseként használja, azt sajnos könnyen érhetik meglepetések.

(#72505) StLui válasza #16820480 (#72497) üzenetére


StLui
veterán

Flickr sajnos egy rakás szar Onedrive kezelhetőségéhez képest. Én kb 100GB-nál tartok, mostanra teljesen átálltam google rendszerről ide, erre kirántják alólam, hát tényleg megrohadhatnak, ráadásul szerintem a 100Gb-os előfizetés is megszűnik, csak 50 lesz

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#72506) Melack válasza #16820480 (#72504) üzenetére


Melack
veterán

és lugosi: most gyorsba megvettem PayPal-lel 1.99/hó-ért a tárhelyet, 100Gb. Bing promóval együtt 2017. februárig van 200Gb-on legalább. Aztán meglátjuk a továbbiakat. Jah, meg box.com 50Gb-ja, oda még feltöltöm a fotókat pluszba.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#72508) Melack válasza #40993792 (#72507) üzenetére


Melack
veterán

Nagyon, de ha sokan elpártolnak a szolgáltatástól, amire van lehetőség, lehet mérlegelni fogják a dolgokat. Ha Lumia telefon mellé adnának 15-30Gb-ot, akkor az mondjuk jó lenne :D De most szerintem ők sem tudják még, mibe vágták a fejszéjüket.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#72509) Ryoo válasza #40993792 (#72507) üzenetére


Ryoo
senior tag

Na igen, miért nem figyelik egyszerűen, hogy milyen fájlokat tárol az ember a tárhelyén, és aki nem jogtiszta tartalmat tárol azt törlik és korlátozzák a tárhelyét, de hogy emiatt már megint mindenki szív...Office 365-el több, mint 1 TB helyem van volt, és van vagy 20 giga képem...

OnePlus Nord CE 5g, Lenovo Legion Y540, PS 5

(#72510) StLui válasza Ryoo (#72509) üzenetére


StLui
veterán

Ha a több TB-ot tárolókról szólna akkor nem a 15GB-ot csökkentenék és nem a 100-at vinnék le 50-re, ez simán pénzügyi prés, a többi csak a süketelés.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#72511) ArsenalF válasza Ryoo (#72509) üzenetére


ArsenalF
aktív tag

Most az auchanben matricával hozzálehet jutni az office 365 előfizetéshez fél áron 10-ért. Ennyit megér szerintem és 1 TB tárhelyet adnak hozzá egy évre.

(#72512) Ryoo válasza ArsenalF (#72511) üzenetére


Ryoo
senior tag

Van Office 365-ön, még a telefonhoz kaptam, asszem 1 évig érvényes. De tesómnak pl pont most raktam fel a napokban a OneDrive-ot, mert az iClouddal nem jutottam dűlőre, sehogy sem akarta szinkronizálni a képeket, és ott is pl csak 5 GB tárhelyed van ingyen, nem is lett volna elég a képeinek.

A dropbox klienssel be lehet állítani, hogy automatikusan feltöltse a képeket, vagy a box-ban, mert utóbbiban nem találtam erre menüpontot?

OnePlus Nord CE 5g, Lenovo Legion Y540, PS 5

(#72513) foxymaci


foxymaci
senior tag

Valakinek van tapasztalata hogy mennyire kompatibilitis windows phone-nal a Xiaomi MiBand? Alvás-ébresztés funkció értesítések stb? szeretnék egyet venni banggoodon most elég jó árba van.
Előre is köszönöm!

_FoxY_ / Iphone 14 Pro / PS5 / iPad Pro 11 M2 / Watch Ultra /

(#72514) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok,
remélem ez nem warez téma még amit kérdezek.
Van egy lumia 535-ös telenoros telefonom. valahogy szeretném függetleníteni. Esetleg nincsen ehhez is olyan alkamazás mint anno galayx s2-höz, hogy ha fent az alkalmazás akkor független lesz? :)
köszi :R

(#72515) Zsoleszhun válasza smallmer (#72514) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Nincs ilyen.

¯\_(ツ)_/¯

(#72517) l!nk87 válasza foxymaci (#72513) üzenetére


l!nk87
aktív tag

szia,nekem van mi band-em,wp-vel használom. Ez is,mint minden wp-s dolog rendkívül fapados mondjuk az androidos app-hoz képest.
Amit tud a rendszerrel,lépést számol,alvást figyel (mondjuk kimerül annyiban,hogy megnézheted mikor feküdtél le,mennyit aludtál,milyen minőségű volt az alvás,hányszor ébredtél fel). ezen kívül az ébresztés remekül működik,van okos mód is. És itt ki is fújt az egész. Összesen 2 app (bind mi band,mi band buddy beta) foglalkozik a karkötővel még mindig,ezek frissülnek majdnem hetente,de érdemi újítást nem láttam mostanság :)

[ Szerkesztve ]

(#72518) zsamiatt


zsamiatt
őstag

Sziasztok,

Találkozott valaki olyan jelenséggel, hogy egyik Lumia telefont kicserélve egy másikra a névjegyzékben a számok elöl eltűnnek a plusz jelek? Exchange szinkron van.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#72519) consono válasza ArsenalF (#72511) üzenetére


consono
nagyúr

Így van, nagyon megéri az Office365 ennyiért. Nekem ugyan HW vásárlásokkal van O365-öm még 2017 januárig, így a tárhely is megmarad (mármint az 1TB, a 10 TB gondolom januárban ugrik, de úgy sem használok annyit), kivárom mit hoz a következő év OneDrive téren és majd meglátom mit csinálok. Évek óta használom, nem szeretnék váltani.

"In God we trust. All others must bring data"

(#72520) foxymaci válasza l!nk87 (#72517) üzenetére


foxymaci
senior tag

Szia köszi szépen a válaszod igazából nekem ébresztésre kellenne főként és ha jól veszem ki amit irtál az megy rendesen ami jó hír remélem később belekerül a többi is.

_FoxY_ / Iphone 14 Pro / PS5 / iPad Pro 11 M2 / Watch Ultra /

(#72521) consono


consono
nagyúr

Elindult az aláírásgyűjtés a OneDrive tervezett tárterület csökkentése ellen:

https://onedrive.uservoice.com/forums/262982-onedrive/suggestions/10524099-give-us-back-our-storage

"In God we trust. All others must bring data"

(#72522) leslieke válasza consono (#72521) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Hol lehet aláírni a csökkentés mellett? :DDD

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#72523) consono válasza leslieke (#72522) üzenetére


consono
nagyúr

Gonosz vagy :)

[ Szerkesztve ]

"In God we trust. All others must bring data"

(#72524) no1r


no1r
őstag

én is a korlátozás mellett vagyok.
bár 10TB azért elférne az előfizetőknek. az személyes használatra még saját fullHD videókkal is elég. az 1TB az kicsit karcsú

a gúny a győztesek kiváltsága - https://www.instagram.com/nimrodnyul/

(#72525) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Olyat hogy tudok a legegyszerűbben csinálni, hogy a 1520-amat wireless módon érjem el win7 alól? Fileokat szeretnék másolni oda-vissza, meg a memóriakártyáját elérni.

(#72526) TommyX_ válasza lugosi (#72525) üzenetére


TommyX_
őstag

Easy Transfer esetleg?

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#72527) lizakd


lizakd
tag

Üdv!
Találkozott már valaki olyannal, hogy bekapcsolásnál a Microsoft logó után egy "feszültséget" szimbolizáló villám van egy fogaskerék mellett? Mitől van ez? Lehet orvosolni? (Lumia 535 Dual)

[ Szerkesztve ]

(#72528) TommyX_ válasza lizakd (#72527) üzenetére


TommyX_
őstag

A hangerő gomb lefele és a bekapcsoló gombot kell nyomni 10-15 másodpercig, amíg nem rezzen egyet.
Ha rezeg a 2 gomb benyomásakor, akkor a második rezgésig kell a 2 gombot nyomva tartani.
Vagy a Windows Device Recovery Tool-lal kell próbálkozni.

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#72529) #78032384 válasza StLui (#72510) üzenetére


#78032384
törölt tag

Így van ez süketelés. Ők reklámozták unlimitedként. Nem mondhatják ki nyíltan az Office365 csomag felé akarják terelni a népet. Írták akinek 5 GB-nál adata van fent, annak felkínálnak majd 1 év Office 365 előfizetést.
Törölték a 100 és 200 GB verziót is, 50 GB-os csomag maradt a felhőben gyengének számító Apple iCloudhoz képest dupla áron. Röhej. Az Office365 tényleg megéri, de ezek után egy év múlva bejelentik elnézést az emberek túl sok dokumentumot írnak ezért emelik az árát. Ráadásul lábon lövik magukat, mert a 15 GB Onedrive tárhely volt a Lumia telefonok egyik fő reklámja, plusz a további 15 GB camera roll a fotóknak és videóknak. Azért 30-ról levágni 5-re elég durva kicseszés a hűséges WP használókkal, akik kitartottak a sok szarakodás közben is ami a platformmal történt és történik még mindig. Már a placeholder feature eltörlése is kicsapta a biztosítékot.
Ballmer se volt piskóta, de Nutella kész kabaré: megszűnő Lumia appok, kiadták bétaként a Windows 10-et nyáron az alpha Edge-dzsel defaultként, béna Metro appok, iOS-en és androidon jobbak az MS appok mint WP-n. Folyamatos csúszások és irányváltások, majd egyszer ígéretek. És mindennek tetejébe ami véletlenül jó volt azt megszüntetik, tönkreteszik. Eddig a Onedrive volt a legjobb felhő, most csak egy lesz a piacon. Egy lépés előre, kettő vissza.

[ Szerkesztve ]

(#72530) lizakd válasza TommyX_ (#72528) üzenetére


lizakd
tag

Sajnos ezek a módszerek már megvoltak. A recovery is lefut szépen végig és ki is írja hogy sikeres a szoftver újratelepítése, de újraindulásnál ismét a villámos fogaskerék képpel megáll.

(#72531) csacsi67 válasza lizakd (#72530) üzenetére


csacsi67
addikt

Ez hátha segit a fogaskerék meg a villám jel ehhez a modszerhez kell le kel tölteni a wpid zipet kicsomagolod majd a ffu fájlt megkeresed a gépeden é betalozod neki és ujra rakja .[link]

Ez kell neked [link]

[ Szerkesztve ]

(#72532) mirci18 válasza #78032384 (#72529) üzenetére


mirci18
addikt

Így van igazad van.
Kezdem azt érezni hogy tudatosan építik le a mobilos részlegüket.
Ahogy annó tudatosan kinyírták a Nokiát most rájöttek hogy túl nagy bukó költségráfordításban ez a cégnek hogy tovább vigyék.

Másképp miért teszik tönkre a onedrive-ot.
Miért törölnek úgy lumiás appokat amíg ők nem írtak használhatót a helyébe.
A navigációs programok is eltűntek.
Eddig kitartottam a wp mellett.
De ki tudja hogy van e értelme továbbra is.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#72534) mirci18 válasza #05304832 (#72533) üzenetére


mirci18
addikt

Google a barátod beírod keresőbe azt az egy szót hogy onedrive és kiad vagy 10 cikket ezzel kapcsolatban ha már lusta vagy 30 hozzászólást visszaolvasni.
De segítek:
Igen a 30-ból 5 lessz.
Hogyha neked 5 gb-tól több van akkor Microsoft fel fog szólítani hogy fizess elő ha nem akkor ők törlik az 5 gb fölötti részt.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#72535) lugosi válasza #78032384 (#72529) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Illetve ezen felül még ahogy potyognak ki az appok és szolgáltatások a wpből. Here drive Heló, egészség es fittnes heló, meg még biztos van pár.

(#72536) mirci18 válasza lugosi (#72535) üzenetére


mirci18
addikt

Mint írtam is.
Igéret van arra hogy a legtöbbet majd beépítve vagy továbbfejlesztve kiadják w10-re.
De könyörgöm.
ADDIG MIÉRT TÖRÖLTÖK MÍG NINCS MEG AZ ÚJ APP?

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#72537) #78032384 válasza #05304832 (#72533) üzenetére


#78032384
törölt tag

15 GB helyett 5 GB lesz a tárhely, a 15 GB fényképes camera roll rész megszűnik. Tehát 30-ról 5-re vágják. (Az egyéb bónuszokat nem érinti ez a mostani bejelentés, nekem is van valami promo miatt ingyen +100 GB egy évre, majd jövőre jár le.)

2016 elején fokozatosan küldik az üzenetet. Elvileg ha 5 GB-nál több adatod van kapsz egy ajánlatot egy évre ingyen Office 365 1 TB hellyel, ami a második évtől fizetős ha nem mondod le. Kérdés ez az ajánlat minden régióra érvényes lesz, vagy csak USA.

Az adataid nem törlik rögtön csak nem tudsz már feltölteni újat, amíg nem szabadítasz fel helyet. Erre kapsz 1 év haladékot.

(#72539) lugosi válasza mirci18 (#72536) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Mert van egy olyan mondás, hogy annyira szegények nem vagyunk, hogy ígérni ne tudjunk. Most delete, aztán ha-esetleg-netalán, akkor még akár az is lehet, hogy később lesz... Persze.
Csak azt kérdezném meg, hogy ha most kivezetnek valamit, akkor azt vajon plusz energiával újra be fogják vezetni? Ilyenkor a "mi valószínűbb" tesztet használva nem áll jól a szénánk.

(#72540) szimi57 válasza lugosi (#72525) üzenetére


szimi57
őstag

Totalcommander.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#72541) lugosi válasza szimi57 (#72540) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Köszi, hogy fogja egymást látni a gép és a telefon? Mert bluetoothon nem jön össze. A sok közül az egyik driver telepítése sikertelen a windowson. Tehát először a kapcsolatot szeretném összehozni.

(#72542) lizakd válasza csacsi67 (#72531) üzenetére


lizakd
tag

Windows phone image designer egy alap programnak kéne lennie a gépen vagy egy revoveryhez hasonló letöltendő progi?

(#72545) Syl válasza lugosi (#72541) üzenetére


Syl
nagyúr

Jól írja a kolléga: Easy Transfer. Kiad egy IP-címet, azt ámítógépen böngészőbe beír, fájlokat másolgat.
Aztán meg ha nem médiafájlokat is másolgatsz, jöhet a szopóka a fájl kiterjesztések átnevezgetésével.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#72546) mirci18 válasza #05304832 (#72543) üzenetére


mirci18
addikt

1: Olvastam ezért írtam oda.
2:Elhiszem hidd el nem vagy vele egyedül. Képzeld el dolgozom de használok mobilnetet és időnként veszem a fáradtságot és visszaolvasok 30 hsz-t ami kb 5 percet sem vesz igénybe.
3:Úgy látom nem vagy tisztában a segítség fogalmával mivel leírtam neked érthetően világosan hogy mi lessz és rád mi vár.

4:Szivesen segítettem unszimpatikus modorod ellenére is.

[ Szerkesztve ]

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#72547) csacsi67 válasza lizakd (#72542) üzenetére


csacsi67
addikt

Le kell tölteni de ott van a link kb 2 megás progi. Valamint még a c: vagy akarmi meghajtod van oda másold ki az ffu fájlt . Az a lényeg ne legyen könyvtárba . De ha dobsz privibe egy mailt átküldöm a progit.

(#72548) mirci18 válasza #05304832 (#72544) üzenetére


mirci18
addikt

Pont azért mert ekkora mennyiségnél a legtöbb felhasználó többet igényel használni és inkább majd fizet érte a Microsoft elgondolása alapján.
Eddig sok embernek elég volt a 30 gb így nem volt elegendő előfizető.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#72549) lizakd válasza csacsi67 (#72547) üzenetére


lizakd
tag

Az FFU fájlt a navfirm-mel kellene letölteni és azt betallózni majd beflashelni ha jól értem ugye?

(#72550) chipesz válasza mirci18 (#72534) üzenetére


chipesz
őstag

"Microsoft fel fog szólítani hogy fizess elő ha nem akkor ők törlik az 5 gb fölötti részt."

Azért ez nem teljesen fedi a valóságot. 2016 elejétől lép életbe a downgrade, amennyiben több adatot tárolsz, mint 5 GB, akkor még mindig elérheted a fájljaidat minimum 12 hónapig. Tehát nem az van, hogy "oké, nem fizetsz elő? Letörlünk mindent." Van rá 12 hónapod, hogy lementsd az adataidat. Ennyi időnek elégnek kell lennie.
Ettől függetlenül szerintem is köcsögség. Mondjuk annyira nem veszem zokon, pedig csak a OneDrive-ot használom.
Jelenleg 240 GB-m van összesen, amiből 216 GB szabad. Ingyen. Ebből 15 GB a jelenlegi ingyenes, 15 GB bónusz a filmtekercshez, 10 GB hűségbónusz (amikor eredetileg 25 GB-ről lecsökkentették 5-re, akkor lehetett igényelni, hogy megmaradjon a maradék. Ugyebár azóta felemelték az 5-öt 15-re, most megint vissza 5-re. Ki tudja, egyszer még megint 25 lesz. ;] ), 100 GB Bing bónusz (2017.02.18-ig) és 100 GB hűségpont (2016.02.20-ig).

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.