Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-03-18 13:02:18

LOGOUT.hu

Windows 10 Mobile (Windows Phone) felhasználók szakmai topikja. Off és warez tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51101) Bogyó bá' válasza StLui (#51098) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

AZ OK, de nem azelőtt kellett volna megnézned, hogy mi érhető el az Áruházban (azok közül, amik nélkül "nem tudsz élni"), mielőtt oprendszert választottál / konkrét készüléket vásároltál volna? Ezt az utólag sírást nem igazán értem... :F
Egy-két éve is sokan tették le a voksukat WP-s készülékek mellett, pedig akkor az oprendszer is jóval kezdetlegesebb (szolgáltatások szempontjából főleg), az alkalmazás-kínálat is jóval szegényesebb volt. Mégis voltak olyan előnyei, amiért érdemes volt mellette dönteni.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#51102) savoo válasza gabber01 (#51092) üzenetére


savoo
addikt

Pedig írja.. :)

(#51103) StLui válasza Bogyó bá' (#51101) üzenetére


StLui
veterán

Én több mint másfél éve vettem, így nem értem miről beszélsz, gondoltam átélem a gyors fejlődést, rendszerszinten látványos, app szinten tragédia, és nem érdekel kinek a hibája, ha jól tudom még a T sem adta ki rá az app-ját. iOS-ről jöttem, van egy 920 és két 520-as, de két hete már iPad-et vettem, és a következő telefon szerintem, mivel a 3%-ra nem nagyon fognak továbbra sem fejleszteni szerintem, megint iPhone lesz, de remélem nem lesz igazam, mert iOS-re nincs olcsó telefon.

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#51104) Deck válasza StLui (#51103) üzenetére


Deck
titán

2,5% ;)

[ Szerkesztve ]

PS5

(#51105) Dave™ válasza Deck (#51104) üzenetére


Dave™
nagyúr

És ez miért foglalkoztat téged? Tán' elégedetlen vagy az androiddal?

(#51106) thxer válasza StLui (#51103) üzenetére


thxer
aktív tag

A 3% a globális részesedés, sok országban jóval magasabb. Itthon is egyre több WP készüléket látok.

(#51107) Deck válasza thxer (#51106) üzenetére


Deck
titán

2,5% a globális.

PS5

(#51108) StLui válasza thxer (#51106) üzenetére


StLui
veterán

Ennek ellenére alig adnak ki Wp-re is appot pont nálunk, akkor ez öngól ezek szerint részükről, de ez minket nem vígasztal.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#51109) Dave™ válasza StLui (#51108) üzenetére


Dave™
nagyúr

Kinek a részéről öngól? Amúgy a magyar piac meg kicsi, ne várjon senki csodát magyar cégektől/fejlesztőktől.

Lehet választani, mindhárom rendszernek vannak előnyei és hátrányai, ez a wp hátránya jelenleg meg még egy ideig. Vehetsz iphonet 200-ért, vagy androiddal is lehet nyűglődni, aki azt szereti.

(#51110) emvy válasza Deck (#51107) üzenetére


emvy
nagyúr

kevered a shipmenttel

while (!sleep) sheep++;

(#51111) br.rak


br.rak
őstag

Mindenki tudna 2-3 appot mondani amit megszokott másik, de itt nincs. rendszeren és Én múltkor pharmindexet kerestem és meglepődtem hogy a dorid/ios duón kívül van symbian és meego, de wp-n nincs.
Vagy sok játékhoz security key, illetve az én nagy szívfájdalmam az opera mini/mobile (ami nem is lesz, lévén más render engine tiltott). ez van, ezt kell szeretni.

(#51112) netpeti98 válasza br.rak (#51111) üzenetére


netpeti98
addikt

Az Opera mini kérdéses, mivel a render engine a szerveren van. Ha jól tudom IOS-re is így jutott be.

(#51113) catroot válasza netpeti98 (#51100) üzenetére


catroot
veterán

Közvetlenül nyilván a fejlesztőé, aki cseszik elkészíteni az alkalmazást, bizonyos ok(ok) miatt. Na, ezek az okok már lehet, hogy igenis a rendszer hibái miatt vannak.

Magyarán azért van összefüggés sajnos.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#51114) Воланд


Воланд
titán

Lumia 520 versus Lumia 530 benchmarks show who is king of low-cost Windows Phones

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#51115) Oppenheimer válasza Воланд (#51114) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Kommentek durvák. Súlyosan hülyék az emberek. :D (Rubino írta az sd kártyás példát é elkezdtek a 128 gigás kártya árán lovagolni.)

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#51116) gabber01 válasza Воланд (#51114) üzenetére


gabber01
addikt

Felejtős darab.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#51117) anorche1 válasza catroot (#51113) üzenetére


anorche1
őstag

Nem vagyok fejlesztő, de érdekelne hogy mégis mekkora munka egy appot átírni, átportolni ios/droid -ról wp-re?
Nagy meló, tehát kb. az egészet 0-ról kell kezdeniük, vagy csak esetleg a külsejét átszabni?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#51118) Melack válasza anorche1 (#51117) üzenetére


Melack
veterán

Alapoktól kell, más programnyelv az összes.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#51119) Oppenheimer válasza anorche1 (#51117) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Teljesen át kell írni. Extrém esetben lehet egy kis portolható része a programnak, monduk c++ban írt engine (esetek 1 ezreléke).

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#51120) gyurkikrisz válasza Воланд (#51114) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

[link] "Semmiben sem jobb,"

[link] "agyonbutítani az utódot,"

[link] "az 1 k@ki, 520nál is sokkal rosszabb"

:C

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#51121) br.rak válasza Oppenheimer (#51115) üzenetére


br.rak
őstag

Mondjuk az EDOF kameráért és a 4 giga háttértárért járna egy orra koppintás, nevezték volna el 430-nak és senki sem hasonlítani az 520-hoz.
Kíváncsi vagyok milyen lesz Archos 40 Cesium, lehet az jobb lenne belépő szintre, csak még azt nem tudni 4 v 8 gigás a tárhely benne.

gyurkikrisz : a SoC jobb mint az 520-ban, de a többiben (kamera, háttértár, gombok, kijelző(?) ) is visszalépés tapasztalható.

Dave™: igaz, de nem értem ez elnevezés logikáját (nyilván marketing, de akkor is)
vagy esetleg szétnézi más gyártók termékei között a low end fronton.

[ Szerkesztve ]

(#51122) Dave™ válasza br.rak (#51121) üzenetére


Dave™
nagyúr

A 630 viszont annyiba kerül, mint anno az 520, szóval lejjebb tolták az egészet. Tehát túl kell lépni az elnevezésen, és venni egy 630-ast.

A logika annyi lehet benne, hogy még az 520 sem volt elég olcsó, az 530 pedig még lejjebb nyomja az árat.

[ Szerkesztve ]

(#51123) Bogyó bá' válasza gyurkikrisz (#51120) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Az esztétikai jellegű véleményekkel egyet kell értsek, a többi az nettó marhaság... :B

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#51124) darnics válasza spider80 (#50978) üzenetére


darnics
aktív tag

bocsi még arra visszatérve hogy megoldodott a ringtone dolog mert az E kimaradt de mégis van amiket nem rak fel.sikerült 3 db-ot feltennem ami ot is van a gyárik között de a többit már nem rakja fel.korlátozva van a mennyiség???vagy mi??köszi!! a másik hogy értesitéseket nem lehet felrakni valahogy ilyen formában?mert abbol is van egy pár amit netröl szedtem mert a gyári nem igazán jön be kicsit gyenge eresztés.de ringtonként nem lehet beállitani csak csengetés de az értesités külön helyen van.köszi!

(#51125) savoo válasza darnics (#51124) üzenetére


savoo
addikt

Valószínűleg túl hosszúak, vagy túl nagy a mérete. (Aztán elképzelhető, hogy van mennyiségi korlát, mivel régen (sem) használtam egyszerre több csengőhangot :P ezért passz.
WP 7-en csak csengőhangot lehet berakni.

[ Szerkesztve ]

(#51126) gyurkikrisz válasza br.rak (#51121) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Igazábol mindegyik felsorolt problémád elviselhető. A telefon egyébként is csak az árcédulát nézve véleményezhető. Mert ennek az a fő pontja.

egyébként:
Kamera - nem mindenki akar mesterien fotózni telefonnal, egy egyszerű képre ez is jó.
Háttértár - veszel egy 128GB-os SD kártyát, problem solved forever
Gombok - nem feltétlenül akkora visszalépés, ha azt nézzük hogy néhany csúcstelefonban is szoftveres gombok vannak.
Kijelző - hát ezt ahogy nézem fel kell áldozni az ár oltárán.

[ Szerkesztve ]

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#51127) Dave™ válasza br.rak (#51121) üzenetére


Dave™
nagyúr

A kijelző miben rosszabb, mint az 520-ban? Szerintem annál csak jobb lehet az 530-ban.

(#51128) darnics válasza savoo (#51125) üzenetére


darnics
aktív tag

nem túl nagy mert a leirás szerint a windowsphone.hu-n ahol a win 7.8-at mutatják be ott irják hogy max 40 mp és 1 mb-nál nem lehet nagyobb.mp3 vágoval direkt levágtam 20-30 mp-re és egyik sincs 1 mb-nál több de lehet nem lehet többet felrakni.én sem használok többet de mikor hetekig ugyan az szol megunom és másik kedvenc ütös zenét állitom de de kiprobálom hogy azt ami most meg hagyom és a másik kettöt kitörlöm és akkor engedi e ha igen valoszinű van mennyiségi korlát.köszi!

(#51129) gyurkikrisz válasza Dave™ (#51127) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Rubino szerint jobb a contrast, illetve az 520-ban van automata fenyero allitas, illetve napon valo olvashatosag.

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#51130) no1r válasza Dave™ (#51127) üzenetére


no1r
őstag

azt írják a review-ban, hogy nincs akkora kontrasztja (tehát fakóbb), viszont a színei természetesebbek

szerk: megelőztek :)

[ Szerkesztve ]

a gúny a győztesek kiváltsága - https://www.instagram.com/nimrodnyul/

(#51131) savoo válasza darnics (#51128) üzenetére


savoo
addikt

Ha jól tudom nem lehet VBR sem.

(#51132) btudos válasza darnics (#51128) üzenetére


btudos
Topikgazda

Nincs mennyisegi korlat.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#51133) Dave™ válasza gyurkikrisz (#51129) üzenetére


Dave™
nagyúr

Á látom. Hát az sok jót nem sejtet, szerintem az 520-é is csúnya volt. Viszont a 630-é elég jó lett cserébe.

(#51134) Blyan válasza Dave™ (#51133) üzenetére


Blyan
félisten

Az 520 eladásai nem azt mutatták, hogy ez deal breaker lenne. :D
De a 630-cé valóban pöpec!

Viszont az nem lep meg, hogy az 520-at lenyomta. Elég szar lett annak az optimalizációja, érdekelne, hogy a 620/720 párosé is ilyen-e?

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#51135) darnics válasza btudos (#51132) üzenetére


darnics
aktív tag

akkor 3-nál többet miért nem enged .vagyis miért nincs ott mert én ráhuzom de utána nincs ott

(#51136) emvy válasza anorche1 (#51117) üzenetére


emvy
nagyúr

Eleg keves a cross-platform lehetoseg. A Xamarin az egyetlen igazi, bar teny, hogy az nagyon jo. Abban meg lehet csinalni, hogy meg az UI jo reszet is osztottan csinalod + a teljes M/VM kod kozos.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#51137) anorche1 válasza emvy (#51136) üzenetére


anorche1
őstag

Hétfőtől a suliban infón C# -ot fogunk tanulni, remélem év végére felfejlődök olyan szintre hogy legalább értsem hogy ez mire is jó, és mit lehet benne csinálni :D

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#51138) emvy válasza anorche1 (#51137) üzenetére


emvy
nagyúr

Jopofa - nekem nagyon nem jon be a mobilfejlesztes, de most muszajbol csinalok valamit valakinek Xamarinnal, es meg a GLSL shadereket is meg lehet osztani Android/iOS kozott. Sajnos (?) a WP nem tamogatja az OGL-t, de vegulis ugyis csak valami demo app lesz.

while (!sleep) sheep++;

(#51139) gyurkikrisz


gyurkikrisz
őstag

Kerdes: Az 530-ban ugye csak 4GB tarhely van. Namost nekem korulbelul 5 giga az a tarterulet amit a telefon maganak tart fent (rendszer, egyeb mappa), akkor az 530-on hogy fog egyaltalan a rendszer elferni?

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#51140) gabber01 válasza gyurkikrisz (#51139) üzenetére


gabber01
addikt

Nyilván alacsonyabb kategóriás telókon kisebb a rendszer is. Ha mindegyikre ugyanaz a rendszer menne, minek kellene tökölni mindegyikre külön kiadni?

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#51141) Dave™


Dave™
nagyúr

Most próbáltam csak ki, ismét jelentősen gyorsult a zene app, és update 1-gyel lesz rendes live tile is. Egyre jobb lesz ez.

(#51142) Lall válasza Dave™ (#51141) üzenetére


Lall
veterán

Leránthatnak bugos Update1x. WP 0.1-en tökéletesen működött, mind a live tile, mind az egész app, sikerült elbaszni, most meg foltozgatják 2 hetente. :(((

[ Szerkesztve ]

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#51143) btudos válasza gabber01 (#51140) üzenetére


btudos
Topikgazda

Az OS mindegyiken ugyanaz, ez remelem feltunt.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#51144) gabber01 válasza btudos (#51143) üzenetére


gabber01
addikt

Mikor mondtam hogy nem?

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#51145) spider80 válasza darnics (#51124) üzenetére


spider80
őstag

Látom már megválaszoltak,amit tudtak. Nekem sincs több ötletem. Csak a vbr-t mondtam volna én is(változó bitráta),meg esetleg az sem mindegy neki,milyen minőségű(128-256-384 kbit) Több ötletem nincs. Én is csak 1 csengőhangot raktam be régebben mindig.

Samsung galaxy A5 2017-> Honor 9 Glacier Gray-> iPhone 7 32GB Silver-> Samsung Galaxy S8 black 64 Gb-> iPhone 7 plus Silver 256GB-> Samsung Galaxy S9 coral blue-> Redmi Note 5 64GB Black-> iPhone 7 32GB Silver -> Mi 9 T black 64 GB -> iPhone SE 2020 64GB Black -> Samsung Galaxy A71 128GB Black

(#51146) btudos válasza gabber01 (#51144) üzenetére


btudos
Topikgazda

Mitol lenne kisebb a rendszer, ha ugyanaz? Csak a fw a keszulekspecifikus, a tobbi ugyanaz.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#51147) Dave™ válasza Lall (#51142) üzenetére


Dave™
nagyúr

Igen, csak még léptetni sem tudott. Ha ez az ára, hogy tudjon is valamit, akkor várok türelemmel.

(#51148) Pinyo16689 válasza Blyan (#51134) üzenetére


Pinyo16689
senior tag

Ha a kijelzőre gondolsz, szerintem a 720 jobb, mint a 630. A múltkor a Médiában egymás mellé raktam a kettőt, és a 630 egyszínű csempéi valahogy mintha pixelesebbek lettek volna, nem adtak olyan egyöntetű képet, mint a 720. Szerintem más gyártók panelje lehet a két telefonban. Ha 8.1 optimalizációra gondolsz, az egészen jó lett. A fényképes csempékkel harcol néha a teló, nem jelenik meg egyből, de ezt 630-on is próbáltam, és ugyanez a helyzet. 512 mb ram.

[ Szerkesztve ]

(#51149) Dave™ válasza Pinyo16689 (#51148) üzenetére


Dave™
nagyúr

A 720-nál nagyobb a PPI, ezért finomabb a rajzolata. De az 520-nál sokkal szebb a 630 kijelzője (annak az utódja az ára alapján), még az alacsonyabb PPI ellenére is.

(#51150) savoo válasza Pinyo16689 (#51148) üzenetére


savoo
addikt

8.1 optimalizációra gondolt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.